Program BR 01-2018
Program BR 01-2018
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-01-2018/kultura, společnost, výstavy, sport, kurzy, tipy, zábava 24. ročník
LEDEN 2018
www.eprogram.cz
facebook.com/ProgramCZ
NXU]\ WHQLVX SUR YåHFKQ\ NOXN\ D KRON\ MLç RG OHW
2. pololetí od 5. 2. 2018 | včasný zápis = sleva 30 % a raketa Head ZDARMA
4 tréninková střediska | info: 603 52 71 72 | info@tallent.cz
TENISOVÁ ŠKOLA
TALLENT
BP/PL-001
BP/PL-009
PROVOZOVNY: Solniční 12, tel.: 542 216 024, e-mail: copy-servis@copy-servis.cz
Olomoucká 7/9, tel.: 545 102 529, e-mail: alstom@copy-servis.cz
MALOFORMÁTOVÝ TISK A KOPÍROVÁNÍ
- tisk a kopie A4/A3 již od 1,50 Kč
- výroba brožur, reklamních a výukových tiskovin
VELKOFORMÁTOVÝ TISK A KOPÍROVÁNÍ
- tisk a kopie A3 - A0, zoom A4 - A0
- tisk z elektronické pošty
- tisk ze všech obvyklých CAD/RAM programů
- skládání a kompletace výkresové a projekční dokumentace
Plnobarevný a černobílý tisk a kopírování
SLUŽBY
- laminování dokumentů
- vazby kroužkové, drátěné, tepelné, hřebenové
- vazby diplomových prací
NABÍZÍME
- smluvní ceny
- rychlost a spolehlivost
- individuální přístup ke stálým zákazníkům
www.copy-servis.cz
G E N E R Á L N Í P A R T N E R
osudový muzikál
sudový muziká
sudový muziká
5(ä,( 0,5-$0 /$1\'$
daniel landa
HiTRÁDi
... které hraje
pro velký zájem
v prodeji již září 2018
ELVIS PRESLEY
Slavná broadwayská muzikálová komedie
s největšími hity, které zpíval
ATLANTIDA
HITY MIRA ŽBIRKY
DOBRODRUŽNÝ
MUZIKÁL
NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ RODINNÝ MUZIKÁL
O. SOUKUP
G. OSVALDOVÁ
S T R H U J Í C Í M U Z I K Á L
DA N I E L L A N DA
NEJVĚTŠÍ
HITY
SKUPINY
ELÁN
NESTÁRNOUCÍ LOVE STORY
O. SOUKUP, G. OSVALDOVÁ
O SO
O. SO
O
O. SO
O. SOUKU
UKUP,
KU
UKUP,
UKUP,
KUP,
KUP,
UKUP,
U ,
U ,
, G O
G. O
G. O
G.
G. OSVALD
SVALD
SVALD
SVALD
SVALD
VALD
VALD
VALDOVÁ
OVÁ
OVÁ
OVÁ
MUZIKÁL PLNÝ HUMORU, NAPĚTÍ A LÁSKY
muz ikál
L E G E N D Á R N Í M U Z I K Á L
O. SOUKUP, I. HUBAČ, G. OSVALDOVÁ
ELV PR
R
RE Y
ELVIS
S
S P
P E
ES
SLEY
ELV PR
PRE
PRE
PRE Y
ELVIS
S
S P
PRE
PRE
PRES
SLEY
med
komedie
l
ká
al E
E
ov med
álová ko
k medie
l
BP/PL-008
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-01-2018/www.eprogram.cz
2
DIVADLA
NÁRODNÍ DIVADLO BRNO
příspěvková organizace, Dvořákova 11
Brno, tel.: 542 158 111, info@ndbrno.cz
www.ndbrno.cz
Předprodej vstupenek, tel.: 542 158 120:
Po - Pá 8.30 - 18.00, So zavřeno
MAHENOVO DIVADLO
Malinovského nám. I, Brno, www.ndbrno.cz
3. 1. 19.00 Don Giovanni
5. 1. 19.00 La Traviata
6. 1. 15.00 Ostrov pokladů
7. 1. 17.00 Don Giovanni
9. 1. 19.00 Black and White
10. 1. 19.00 Kamelot - novoroční koncert
legendární kapely
11. 1. 19.00 Hrabě Ory
12. a 14. 1. 19.00 Black and White
13. 1. 17.00 Black and White
15. 1. 19.00 U kočičí bažiny
16. 1. 19.00 Odyssea
19. 1. 19.00 Apartmá v hotelu Plaza
20. 1. 19.00 Je třeba zabít Sekala
21. 1. 19.00 La Traviata
22. - 24. 1. 19.00 Saturnin
25. 1. 19.00 Hrabě Ory
26. 1. 19.00 Carmen
27. 1. 19.00 Hana a Petr Ulrychovi se skupinami
Javory a Javory Beat
28. 1. 17.00 Něco za něco
29. a 30. 1. 19.00 Želary
MALÁ SCÉNA MAHENOVA DIVADLA
7. a 13. 1. 10.00 Všelijaká koukátka
14. a 19. 1. 10.00 Perníková chaloupka
20. 1. 10.00 Všelijaká koukátka
21., 22. a 26. 1. 10.00 Perníková chaloupka
27. 1. 10.00 Všelijaká koukátka
27. 1. 18.45 Giacomo Puccini: Tosca
Přímý přenos z Metropolitní opery New York
28. 1. 10.00 Perníková chaloupka
DIVADLO REDUTA
Zelný trh 4, Brno, www.ndbrno.cz
3. 1. 10.00 Pohádka o nevyřáděném dědečkovi
4. a 5. 1. 10.00 Brněnské pověsti
5. 1. 19.00 Strach jíst duši
6. 1. 19.00 Hoří v sadě rodném květ
7. 1. 19.00 Veroničin pokoj
8. 1. 19.00 Kmeny
12. 1. 19.00 Teror
13. 1. 10.00 Pohádka o nevyřáděném dědečkovi
13. 1. 19.00 Teror
14. 1. 19.00 Kmeny
18. 1. 19.00 Choreografický ateliér
premiéra projektu
19. 1. 19.00 Choreografický ateliér
20. 1. 17.00 Pravidla slušného chování v moderní
společnosti
21. 1. 19.00 Strach jíst duši
22. 1. 19.00 Kámen a bolest
23. 1. 19.00 Improvozovna
24. 1. 19.00 Vévodkyně a kuchařka
25. 1. 19.00 Hoří v sadě rodném květ
26. 1. 19.00 Drazí v Chomutově
28. 1. 17.00 Pravidla slušného chování v moderní
společnosti
29. 1. 19.00 Vévodkyně a kuchařka
30. 1. 19.00 Pravidla slušného chování v moderní
společnosti
31. 1. 20.30 Listování Lukáše Hejlíka
VÝSTAVIŠTĚ BRNO, Pavilon - P
27. 1. 19.00 West Side Story
28. 1. 15.00 a 19.00 West Side Story
29. 1. 19.00 West Side Story
30. 1. 11.00 a 19.00 West Side Story
DIVADLO NA ORLÍ
Orlí 17-19, Brno, tel.: 542 591 800
www.divadlonaorli.jamu.cz
7. 1. 19.00 SONIX - večer akusmatické hudby
10. - 12. 1. 19.00 Večeře - pantomima
13. 1. 19.00 TANG XIANZU
opera Shanghai Conservatory of Music
15. a 19. 1. 19.00 Woodstock
22. 1. 19.00 Večeře
27. 1. 20.00 Osmý hřích ( Tales of Sahara)
DIVADLO BOLKA POLÍVKY
Jakubské nám. 5, Brno, tel.: 542 214 692
www.divadlobolkapolivky.cz
divadlo@bolek.cz
2. 1. 19.00 Dna
3. a 4. 1. 19.00 Šašek a syn
5. 1. 19.00 Šest tanečních hodin v šesti týdnech
6. 1. 19.00 Turecká kavárna
7. 1. 19.00 Čtyři dohody
8. 1. 19.00 Pátá dohoda
9. 1. 19.00 Můj báječný rozvod
11. 1. 19.00 Rodina je základ státu
12. 1. 19.00 Šest tanečních hodin v šesti týdnech
13. 1. 17.00 a 20.00 Caveman
14. 1. 19.00 Herci jsou unaveni
15. 1. 19.00 Kutloch aneb i muži mají své dny
16. 1. 19.00 Miluju tě, ale…
18. 1. 19.00 Mínus dva
19. 1. 19.00 Skořápka
20. 1. 10.00 O pokladu ve mlýně
20. 1. 19.00 Manželský čtyřúhelník
21. 1. 19.00 Zabiják Joe
22. 1. 19.00 The naked truth - odhalená pravda
23. 1. 19.00 Chlap na zabití
24. 1. 19.00 8 GB tvrdýho porna
26. 1. 19.00 Letem sokolím - premiéra
27. a 28. 1. 19.00 Letem sokolím
30. 1. 19.00 Vepřo, knedlo, zelo
31. 1. 19.00 Srnky
DIVADLO RADOST
Bratislavská 216/32, Brno
tel.: 545 321 273, www.divadlo-radost.cz
7. 1. 10.00 Kubula a Kuba Kubikula
14.30 Jak Pejsek a Kočička chystali Vánoce
- Muzeum loutek
11. 1. 19.00 Postel, hospoda, kostel
Benefiční talkshow Zbigniewa Czendlika
14. 1. 10.00 a 14.30 Káťa a Škubánek
10.30 Špalíček veršů a pohádek - Muzeum loutek
19. 1. 18.00 Malý princ - derniéra
21. 1. 10.00 a 14.30 Budulínek z hudebky
26. 1. 18.00 Mach a Šebestová
28. 1. 10.00 a 14.30 Krkonošské pohádky
aneb Trautenberk a Krakonoš
10.30 Špalíček veršů a pohádek - Muzeum loutek
HADIVADLO
Alfa pasáž, Poštovská 8d, Brno
tel.: 530 330 869, www.hadivadlo.cz
5. a 6. 1. 19.30 Eyolf
9. a 10. 1. 19.30 Doma u Hitlerů aneb Historky
z Hitlerovic kuchyně
17. 1. 19.30 Pověření - premiéra
18. 1. 19.30 Pověření
20. 1. 19.30 Síla zvyku
23. 1. 19.30 Vyhnání Gerty Schnirch
24. 1. 19.30 Indián v ohrožení
25. 1. 19.30 Macocha
26. 1. 19.30 Pověření
27. 1. 19.30 Strýček Váňa
29. 1. 19.30 Vyhnání Gerty Schnirch
30. 1. 19.30 Eyolf
DIVADELNÍ STUDIO MARTA
Bayerova 5, Brno
tel.: 542 591 512, www.studiomarta.cz
3. 1. 19.00 Mechanický pomeranč
5. 1. 19.00 Mechanický pomeranč
9. 1. 19.00 Komedie o umučení
11. 1. 18.30 Break Falls/Moonway Defender/Hmyzz
15. 1. 19.00 Elektra
23. 1. 19.00 Komedie o umučení
25. 1. 19.00 Mechanický pomeranč
26. 1. 19.00 Elektra
30. a 31. 1. 19.00 Mechanický pomeranč
DIVADLO KORÁB
Staňkova 324/29, Brno, www.korab.cz
7. 1. 11.00 Host: Divadlo Sandry Riedlové
Zimní pohádka
14. 1. 11.00 Princezna s dlouhým nosem
21. 1. 11.00 Pták Ohnivák a liška Ryška
28. 1. 11.00 Pohádka pro 3 + 1 prasátka
KULTURNÍ DŮM RUBÍN
Makovského nám. 3, Brno-Žabovřesky
tel.: 541 213 704, 632, www.kdrubin.cz
7. 1. 19.30 Moje hra
hrají: J. Bartoška, J. Janěková ml., Z. Bydžovská...
16. 1. 19.30 S nebo bez
hrají: V. Hybnerová, J. Žáček, K. K. Hrachovcová...
23. 1. 19.30 Caveman - one man show
hrají: J. Slach/J. Holík
24. 1. 19.30 Nekorektní skeče - TROS BOYS
28. 1. 19.30 Jo, není to jednoduché
hrají: J. Langmajer, A. Gondíková...
30. 1. 19.30 Byt na inzerát
Divadelní společnost Háta
DIVADLO U STOLU
Centrum experimentálního divadla
Zelný trh 9, Brno
tel.: 542 123 425, www.divadloustolu.cz
8. 1. 19.30 Don Juan a Faust
15. 1. 19.30 Námluvy, Medvěd
19. 1. 19.30 Don Juan a Faust
21. 1. 19.30 Návrat domů
25. 1. 19.30 Slečna Julie
27. 1. 19.30 I obešel já polí pět (Edgar)
31. 1. 19.30 Jób
MĚSTSKÉ DIVADLO BRNO
Lidická 16, Brno
tel.: 533 316 410, www.mdb.cz
ČINOHERNÍ SCÉNA
2. - 8. 1. 19.00 Žena z dřívějška
9. a 10. 1. 19.00 Dotkni se vesmíru
11. 1. 19.00 Ženy na pokraji nervového zhroucení
13. 1. 19.00 Ženy na pokraji nervového zhroucení
14. 1. 14.00 a 19.00 Ženy na pokraji nervového
zhroucení
15. 1. 19.00 Ženy na pokraji nervového zhroucení
16. 1. 18.00, 17. 1. 19.00 Zamilovaný Shakespeare
18. 1. 18.00 Zamilovaný Shakespeare
19. a 20. 1. 19.00 Ženy na pokraji nervového
zhroucení
21. 1. 18.00 Ženy na pokraji nervového zhroucení
22. 1. 18.00 Charleyova teta
25. 1. 18.00, 26. 1. 19.00 Skleněný pokoj
27. 1. 19.00 Ženy na pokraji nervového zhroucení
28. 1. 18.00 Ženy na pokraji nervového zhroucení
29. 1. 19.00, 30. 1. 18.00 Žítkovské bohyně
31. 1. 19.00 Sugar
HUDEBNÍ SCÉNA
17. 1. 14.00 a 18.00 Horečka sobotní noci
18. 1. 19.00 Horečka sobotní noci
20. a 21. 1. 19.00 Horečka sobotní noci
22. 1. 18.00 Horečka sobotní noci
23. a 24. 1. 19.00 Horečka sobotní noci
25. 1. 18.00, 26. 1. 19.00 Horečka sobotní noci
27. a 28. 1. 14.00 a 19.00 Horečka sobotní noci
29. - 31. 1. 19.00 Horečka sobotní noci
DIVADELNÍ STUDIO“V“
Veveří 133, Brno, tel.: 739 649 492
studio@divadlov.cz, www.divadlov.cz
6. 1. 15.00 Rumcajs
7. 1. 15.00 Neposedná kůzlátka
13. 1. 17.00 Kamenné srdce
14. 1. 15.00 O Smolíčkovi
20. 1. 19.00 Grönholmova metoda
21. 1. 15.00 O třech přadlenách
27. 1. 19.00 Strašlivý stín z Husovic
28. 1. 15.00 Rumcajs
DIVADLO
HUSA NA PROVÁZKU
Zelný trh 9, Brno
tel.: 542 123 425, www.provazek.cz
6. 1. 19.00 Laurel, Hardy a ti druzí
9. a 10. 1. 19.00 Ubu králem: Svoboda!
11. 1. 19.00 Alma. Amoroso Presto
14. 1. 16.00 O pejscích a kočičkách
15. a 16. 1. 19.00 Dynastie (Lehman Brothers)
17. 1. 19.00 Na protest: Pokoj lidem dobré vůně
aneb Komedie navzdory osudu no. II
18. 1. 19.00 Triptych (Matka. Služka. Panna)
22. 1. 19.00 Ze života hmyzu - Oh! Jaká podívaná!
23. 1. 10.00 Ze života hmyzu - Oh! Jaká podívaná!
24. 1. 19.00 Mein Švejk (Operetta.Komedie.Smrt.)
26. 1. 19.00 Lásky jedné plavovlásky-
plavovlásky jedné lásky
29. 1. 19.00 Kníže Myškin je idiot: Vzkříšení
30. 1. 10.00 Kníže Myškin je idiot: Vzkříšení
BEZBARIÉROVÉ
DIVADLO BARKA
Svatopluka Čecha 35a, Brno-Královo Pole
tel.: 541 213 206, www.divadlobarka.cz
rez.: barka@ligavozic.cz, sms 608 635 578
6. 1. 19.00 Vražda na večeři
14. 1. 16.00 Červená Karkulka, Perníková
chaloupka - pohádky pro nejmenší hraje
loutkové divadlo Vrati Schildera
15. 1. 19.00 Andalusie - velký okruh okolo
Sierra Nevady s průvodcem Jaromírem Novákem
18., 19. 1. 19.00 Muzejní maringotka
22. 1. 19.00 Jemen - země královny ze Sáby
cestopis Leoše Landy
27. 1. 16.00 O zajíčkovi a zlé koze
O Mášence a medvědovi - pohádky pro děti
hraje loutkové divadlo Vrati Schildera
29. 1. 19.00 Kanárské ostrovy - jak strávit tři
měsíce zimy v teple - cestopis Matouše Jobánka
DIVADLO POLÁRKA
Tučkova 34, Brno, www.divadlopolarka.cz
objednávky, tel.: 541 247 274, 724 042 852
3. 1. 8.45 a 10.30 Robinson Crusoe
4. - 6. 1. 8.45 Škola Malého stromu
4. 1. 10.30 Klapzubova jedenáctka
5. 1. 10.30 Klapzubova jedenáctka
6. 1. 15.30 Cirkus Unikum
8. a 9. 1. 9.30 Cirkus Unikum
13. 1. 15.30 Vnitřní nepřítel - premiéra
14. 1. 15.30 Zhavranelí
Host - Bábkové divadlo Bratislava
15. a 16. 1. 9.30 Vnitřní nepřítel
16. 1. 17.30 Enšpígl! Nasreddin!
17. 1. 9.30 Enšpígl! Nasreddin!
18. 1. 9.30 a 19.00 Vnitřní nepřítel
19. 1. 9.30 Bratři Lví srdce
19. 1. 19.00 Vnitřní nepřítel
20. 1. 10.30 a 15.30 Bratři Lví srdce
21. 1. 10.00 Workshop podle J. Lecoqa
22. 1. 8.45 a 17.30 Pohádky 1000+1 noci
22. 1. 10.30 Bratři Lví srdce
23. 1. 8.45 Pohádky 1000+1 noci
24. 1. 8.45 Pohádky 1000+1 noci
23. 1. 10.30 a 17.30 Český středověk
24. a 25. 1. 10.30 Český středověk
25. 1. 17.30 Od maličkých k velikým
29. a 30. 1. 9.30 Deník Anny Frankové
31. 1. 8.45 Malá čarodějnice
31. 1. 10.00 Naše třída
PROGRAM Brněnsko t WâUJTLƉ OB .PSBWŞ 1SPHSBN #SOŞOTLP
1SPHSBN TQPMFŘOÓL WÝFDI 0TUSBWBOƉ
1SPHSBN\'SâEFDLP.ÓTUFDLP
1SPHSBN0QBWTLP
t%JTUSJCVŘOÓNÓTUBTFNŞOÓW[ÈWJTMPTUJPECŞSVŘBTPQJTVt7ZEÈWÈ
/",-"%"5&-457¶.*4&
TSPt7ZEBWBUFM+PTFG#PSEPWTLâ
UFMʸʸt7FEPVDÓWZEÈOÓ*OH)BOB.BSVÝÈLPWÈ
UFMʸʸt*O[FSDF1FUS-FTOâ
UFMʸʸt.JSPTMBW&TTFOEFS
UFMt"ESFTBSFEBLDF4VLPWB
ʸ#SOP
FNBJMQSPHSBNCSOFOTLP!NJTFD[
XXXFQSPHSBND[t5JTL5JTLÈSOB(SBGJDPTSPt3FHJTUSBDF.,ė3
&ʸtUzávěrka únorového čísla: 10. 1. 2018 t5PUPŘÓTMPWZÝMP21. 12. 2017 t;NŞOBQSPHSBNƉKFWZISB[FOB
QPżBEBUFMƉNt1MBUOPTULBäEÏBLDFEPQPSVŘVKFNFPWŞżJUUFMFGPOJDLZt;BPCTBISFLMBNZPEQPWÓEÈ[BEBWBUFMt0CTBI
SFLMBNZTFOFNVTÓWäEZTIPEPWBUTʸOÈ[PSFNSFEBLDFt"VUPSTLÈQSÈWBKTPVWZISB[FOBWZEBWBUFMJBʸOFOÓNPäOÏKF
použít bez jeho souhlasu!
BP/PL-004
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-01-2018/www.eprogram.cz 3
www.ElektrokolaOstrava.cz
Prokopa Velikého 30 | Ostrava-Vítkovice | +420 599 529 753 | elektrokola@mise.cz
Otevírací doba | Pondělí - Pátek 9.00 - 17.00 hod. | Sobota - na objednávku
Ŷ Doprava po celé ČR ZDARMA
Ŷ Elektrokola, elektrokoloběžky, elektroskútry
Ŷ Výběr z 200 typů, skladem 80 elektrokol
VÁŠ SPECIALISTA
NA ELEKTROPOHON
DOPRAVA
ZDARMA
KAMENNÁ
PRODEJNA
TESTOVACÍ
JÍZDY
MODELY
2018
VZÁCNÉ
OLEJE
Z MAROKA
ARGAN OIL
» vhodný pro každý typ pleti
» má silné liftingové účinky
» vyhlazuje drobné jizvy
» vhodný na vlasy i pokožku hlavy
ALMOND OIL
» vhodný pro suchou, citlivou a dětskou pleť
» zjemňuje a přitom neucpává póry
» výrazně zklidňuje podrážděnou pokožku
» hojí popraskanou kůži
BP/PL-003
Sukova 4, 602 00 BRNO, 3. patro, dveře č. 315, www.brnoenergy.cz
Tel.: +420 530 500 422
Po, St 10.00 - 12.00, 14.00 - 18.00, Út 13.00 - 18.00, Pá 9.00 - 12.00
BP/PL-005
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-01-2018/www.eprogram.cz
4
VÝSTAVY
MORAVSKÁ GALERIE
V BRNĚ
www.moravska-galerie.cz
Otevřeno: St - Ne 10.00 - 18.00, Čt 10.00 - 19.00
PRAŽÁKŮV PALÁC
Husova 18, Brno, tel.: 532 169 111
do 14. 1. Cena Jindřicha
Chalupeckého: Finále 2017
do 14. 1. Clemens von Wedemeyer:
Nebeská havěť
do 30. 3. Nejkrásnější české knihy roku 2016
Stálé expozice:
Art is here: Nové a Moderní umění
MÍSTODRŽITELSKÝ PALÁC
Moravské nám. 1a, Brno, tel.: 532 169 111
do 28. 1. Vesmír je černý
Stálá expozice: Umění od gotiky po 19. století
UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ MUZEUM
Husova 14, Brno, tel.: 532 169 111
do 18. 3. Paneland
do 18. 3. Automat na výstavu
Stálá expozice: Užité umění a design
JURKOVIČOVA VILA
J. Nečase 2, Brno-Žabovřesky,
tel.: 532 169 501/502
do 25. 3. Džadoňova vila, Jana Nečase 2
Stálá expozice:
Dušan Jurkovič. Architekt a jeho dům
Otevřeno: So - Ne 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.00
MORAVSKÉ
ZEMSKÉ MUZEUM
www.mzm.cz
DIETRICHSTEINSKÝ PALÁC
Zelný trh 8, Brno, tel.: 533 435 220
Přednášky:
16. 1. 17.00 Houby a příroda přírodní rezervace
Žernov
30. 1. 17.00 Zajímavé houby lesů a pastvin
Stálé expozice:
Zaniklý život na Moravě, Pravěk Moravy, Velká
Morava, Morava ve středověku, Svět nerostů...
Středoevropská křižovatka: Morava ve 20. století
Výstavy:
do 7. 1. 200 let MZM: Entomologické oddělení
do 30. 6. Chvála sběratelství:
200 let služby moravské kultuře a vědě
do 1. 7. Analfabeta negramotná a další
hrdinové z knih
do r. 2018 Karel Absolon - manažer a strůjce
velkých vizí
18. 1. - 27. 5. Vlasta Fialová (1928 - 1998)
Otevřeno: Út 9.00 - 15.00
St - Pá 9.00 - 17.00, So - Ne 13.00 - 18.00
BISKUPSKÝ DVŮR
Muzejní 1, Brno, tel.: 533 435 282
Výstava:
do 3. 6. Toulky přírodou Moravy.
Hmyz mizející a přicházející
Otevřeno: Út 9.00 - 15.00
St - Pá 9.00 - 17.00, So - Ne 13.00 - 18.00
PAVILON ANTHROPOS
Pisárecká 5, Brno, tel.: 515 919 760
Expozice o nejstarších dějinách osídlení Moravy
Výstavy:
Zápas ichtyosaurů aneb pravěk štětcem Zd. Buriana
do 31. 8. Vítejte u neandrtálců
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 18.00,
So - Ne 10.00 - 18.00
PAMÁTNÍK LEOŠE JANÁČKA
Smetanova 14, Brno, tel.: 606 033 100
Stálá expozice: Život a dílo Leoše Janáčka
Výstava:
do 4. 2. Pavel Hayek: Lisztovské transkripce
Otevřeno: Út 9.00 - 15.00, St - Pá 9.00 - 17.00
So - Ne 13.00 - 18.00
PAMÁTNÍK BIBLE KRALICKÉ
Kralice nad Oslavou, tel.: 568 643 619
Stálé expozice: Dílo tiskařů Jednoty bratrské
Labyrint života Jana Amose Komenského
Otevřeno: Út - Ne 8.00 - 15.00
MINCMISTROVSKÝ SKLEP
Dominikánské nám.1, Brno, www.ticbrno.cz
Vstup do Mincmistrovského sklepa je z Panenské
ulice. Pro vstup není nutná rezervace. Prohlídky
individuálně.
Otevřeno: St - Po 9.30 - 18.00
MUZEUM BRNĚNSKA
www.muzeumbrnenska.cz
www.facebook.com/muzeumbrnenska
PODHORÁCKÉ MUZEUM
Porta coeli 1001, Předklášteří, tel.: 549 412 293
Expozice:
Klášter Porta coeli - raně gotická křížová chodba,
kostel, kapitulní síň
Měšťanský obytný interiér z přelomu 19. a 20. st.
Paleontologie a mineralogický systém
Minerály Tišnovska
Lapidárium kamenných fragmentů
Výstavy:
do 7. 1. Cestovatelé do světa a svět k nám
do 14. 1. První sv. válka - rok 1917
Akce:
7. 1. 16.00 Přátelské matiné k závěru výstavy
Cestovatelé do světa a svět k nám
Otevřeno: Út - Ne 8.00 - 12.00 a 12.30 - 16.00,
1. 1. zavřeno
PAMÁTNÍK MOHYLA MÍRU
K Mohyle míru 200, Prace, tel.: 544 244 724
Expozice:
Bitva tří císařů. Slavkov/Austerlitz 1805
Fenomén Austerlitz
Výstava:
do 18. 3. Pozdrav z bojiště zasílati ráčíme
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.30, 1. 1. zavřeno
PAMÁTNÍK PÍSEMNICTVÍ NA MORAVĚ
Klášter 1, Rajhrad, tel.: 547 229 126
Expozice:
Staroslověnština a moravské písemnictví
v 9. - 18. st., Středověké skriptorium a historie
rajhradského kláštera, Moravská literatura
19. - 20. století, Historická benediktinská
knihovna, Pracovna básníka Josefa Suchého
Výstavy:
do 25. 2. Cyrilometodějský Velehrad
do 25. 3. Móda v dobovém tisku
Inspirace z časopisů 20. a 30. let
do 4. 2. Adventní inspirace
do 21. 1. Co rok 2017 dal
a PF akademického malíře Miroslava Bravence
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.00, 1. 1. zavřeno
MUZEUM V IVANČICÍCH
Široká 1, Ivančice, tel.: 546 451 489
Výstava:
do 14. 1. Není dítka bez medvídka - probíhá
v Památníku Alfonse Muchy, Palackého nám. 9
Otevřeno: Út, Čt, Pá 9.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00
St 9.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00,
So, Ne 13.00 - 17.00, 1. 1. zavřeno
VILA LÖWBEER V BRNĚ
Drobného 22, Brno
tel.: 545 211 352, www.vilalowbeer.cz
Expozice:
Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer
a Tugendhat
Výstava v galerii Celnice:
5. - 28. 1. Staro - nové městské lázně
Akce:
13. 1. 10.00 - 16.00 Svatební den ve vile Löw-Beer
ve 12.00 a 15.00 módní přehlídky
31. 1. 19.00 Host ve vile: Divadlo kjógen
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00,
Zahrada: Po - Ne 10.00 - 18.00, 1. 1. zavřeno
MUZEUM VE ŠLAPANICÍCH
Masarykovo nám. 18, Šlapanice
tel.: 544 228 029
Výstavy:
12. 1. - 15. 4. Na dvorcích i polštářcích
12. 1. - 4. 2. Atlas ptáků neobyčejných
Akce:
20. 1. Den s kočkou - workshop
Otevřeno: St - Pá 13.00 - 18.00
So, Ne 10.00 - 12.00, 12.30 - 18.00
GALERIE TIC
Radnická 4, Brno, www.galerie-tic.cz
Galerie U Dobrého pastýře:
do 13. 1. Marek Meduna: Od/do, win/win
Galerie mladých:
do 13. 1. Gossip: Petra Lelláková,
Vladimíra Večeřová
konText:
do 13. 1. Vladimír Havlík: Růže je
Otevřeno: Út - Pá 10.00 - 18.00, So 10.00 - 14.00
KOSTNICE U SV. JAKUBA
Jakubské náměstí, Brno, www.ticbrno.cz
Otevřeno: Út - Ne 9.30 - 18.00
MUZEUM MĚSTA BRNA
www.spilberk.cz
HRAD A PEVNOST ŠPILBERK
Špilberk 210/1, Brno, tel.: 542 123 614
1. 1. otevřeno 13.00 - 17.00 (Kasematy
a krátkodobé výstavy)
Otevřeno: Kasematy Út - Ne 9.00 - 17.00
Stálé expozice: So - Ne 9.00 - 17.00
Výstavy: Út - Ne 9.00 - 17.00
do 11. 2. Stavba jako Brno.
Od hradby k paneláku
do 11. 2. Jeden kmen - fotografická výstava
fantasy světa skřetů z kmene Snaga
do 14. 1. Kouzelný svět počítačových her
Akce:
4. 1. 16.30 Komentovaná prohlídka výstavy
Kouzelný svět počítačových her
13. 1. 16.00 Komentovaná prohlídka výstavy
Jeden kmen, 18.00 Koncert kapely Jeden kmen
MĚNÍNSKÁ BRÁNA
Měnínská 7, Brno, tel.: 542 214 946
Muzeum hraček - Stálá expozice historických
hraček ze sbírky Milady Kollárové
Otevřeno: Čt - Po 10.00 - 18.00, 1. 1. zavřeno
VILA TUGENDHAT
Černopolní 45, Brno, tel.: 515 511 015
29. 1. 20.00 ProART: Pohádky ve vile Tugendhat
Otevřeno: St - Ne 9.00 - 17.00
DŮM UMĚNÍ MĚSTA BRNA
Malinovského nám. 2, Brno
www.dum-umeni.cz, tel.: 515 917 572
20. - 21. 1. 9.00 - 18.00 Všední den
Dvoudenní fotografický workshop
28. 1. 14.00 - 17.00 Krájená krajina
Kolážová odpolední dílna pro děti 6 - 12 let
Výstavy:
do 4. 3. Karel Otto Hrubý
10. a 24. 1. 17.00 Komentované prohlídky výstavy
do 4. 3. Tadeáš Kotrba: Tři principy
17. 1. 17.00 Komentovaná prohlídka výstavy
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
DŮM PÁNŮ Z KUNŠTÁTU
Dominikánská 9, Brno, tel.: 731 656 863
Výstava:
8. - 21. 1. DPG & DPK
Galerie G99:
10. 1. - 18. 2. Marie Štindlová:
Brno Artists In Residence
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
LETOHRÁDEK
MITROVSKÝCH
Veletržní 19, Brno
tel.: 605 972 588, www.letohradekbrno.cz
do 14. 1. Betlémy a dioráma Život Kristův
27. 1. - 29. 4. Výstava Fimfárum Jana Wericha
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 16.00
LABYRINT
POD ZELNÝM TRHEM
Zelný trh 21, Brno, www.ticbrno.cz
Prohlídky se konají s průvodcem od 5 - 25 osob.
Možnost rezervace předem na tel.: 542 212 892
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 18.00
POHYBLIVÁ MORAVSKÁ VESNIČKA
POHYBLIVÝ BETLÉM
Kapucínské nám. č. 5, Brno
www.moravskavesnicka.com
Otevřeno celoročně 9.00 - 18.00
TECHNICKÉ MUZEUM
V BRNĚ
Purkyňova 105, Brno, tel.: 541 421 411
www.technicalmuseum.cz, www.tmbrno.cz
17 stálých expozic a Technická herna
Výstavy:
Mechanismy Karla Šebely
do 18. 2. Káva Lamplota - prvotřídní kvalita
do 18. 2. Rytíři nebes - Fragmenty
do 3. 6. Umění emailu/Technika smaltu
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 17.00, So, Ne 10.00 - 18.00
BOTANICKÁ ZAHRADA
Kotlářská 2, Brno, tel.: 549 497 772
www.sci.muni.cz/bot_zahr
20. a 23. 1. Dny otevřených dveří na PřF
Otevřeno: denně 9.00 - 15.00 od 2. 1.
BOTANICKÁ ZAHRADA
A ARBORETUM MZLU
V BRNĚ
ul. Generála Píky 1, Brno, tel.: 545 223 606,
www.mendelu.cz/arboretum
Otevřeno: Po - Pá 7.00 - 15.00
KATEDRÁLA PETROV
Petrov 9, Brno, www.katedrala-petrov.cz
Věž a klenotnice katedrály:
Po - So 11.00 - 17.00, Ne 12.00 - 17.00
Katedrála: Po - So 8.15 - 18.30, Ne 7.00 - 18.30
Krypta: So 11.00 - 17.00, Ne 12.00 - 17.00
GALERIE PEKAŘSKÁ
Pekařská 52, Brno
tel.: 545 217 037, www.galeriepekarska.cz
do 12. 1. Jan Hanuš & Jaroslav Šafr
obrazy a keramické plastiky
Otevřeno: Po - Pá 9.00 - 17.00
GALERIE OFF/FORMAT
Gorkého 41 - dvorní trakt, Brno,
www.offformat.cz
do 16. 1. Kei Ichikawa + Max Tref
Otevřeno: Út a Ne 14.00 - 19.00
KAPUCÍNSKÁ HROBKA
Klášter kapucínů, Kapucínské nám. 5, Brno
tel.: 511 140 053, www.hrobka.kapucini.cz
Otevřeno: Po - So 10.00 - 16.00, Ne 11.00 - 16.30
MODELOVÝ SVĚT
E-Pasáž, Josefská 7, 1. patro, Brno
www.modelovysvet.cz
Stálá výstava největšího digitálně řízeného
kolejiště v ČR.
Otevřeno: Út - Pá 10.00 - 19.00,
So, Ne 10.00 - 18.00
BP/ME-001
Děkujeme za projevenou přízeň
a důvěru v letošním roce a těšíme
se na spolupráci v roce 2018.
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-01-2018/www.eprogram.cz 5
DDM HELCELETKA
www.helceletka.cz
DDM KOMINÍČEK
Absolonova 20 a, Brno, tel.: 606 110 970
Zápis do Klubu Pastvinka pro děti, které brzy
dovrší 2 roky
9., 16. a 23. 1. 8.00 - 10.00 Dny otevřených dveří
Hrátky s rodiči s programem.
11., 18. a 25. 1. 10.00 -12.00 Dopolední
zimní keramika pro děti s pra/rodiči + herna.
24. 1. 17.30 Vyrábíme odznaky a dřevěnou hračku
7. - 9. 2. Jarní prázdniny: S Emoji na cestách!
výlety vlakem s programem a obědem.
SVČ LUŽÁNKY
www.luzanky.cz, tel.: 549 524 111
- Nabídku kroužků na druhé pololetí
najdete na www.luzanky.cz/krouzky.
- Jarní a pololetní prázdniny, info na
www.luzanky.cz/jarni-a-pololetni-prazdniny.
PRACOVIŠTĚ LIDICKÁ
Lidická 50, Brno
27. 1. Swingový ples na Lidické
KLUB LEITNEROVA
Leitnerova 2, Brno
tel.: 543 213 693, www.leitnerka.cz
13. 1. 15.00 - 18.00 Dětský bazárek
14. 1. 15.00 Krejčovská pohádka
Nedělní pohádka Divadýlka Mrak
20. 1. 14.00 Workshop akvarelové malby
s Hello Kaktus - pro děti i dospělé
DĚTEM
DĚLNICKÝ DŮM
Jamborova 65, Brno
www.delnickydumbrno.cz
tel.: 548 216 927, 777 758 220
12. 1. 19.00 Ples SZŠ EA
19. 1. 19.00 Ples BPA
20. 1. 19.00 Ples Brno Aligators
23. 1. 18.00 Deset největších tajemství vesmíru
- přednáška
24. 1. 19.00 Šujanoviny Neznámého písničkáře
Víta Šujana (NpVŠ)
25. 1. 19.00 Ples SZŠ Merhautova
26. 1. 19.00 Ples ZŠ Gajdošova
27. 1. 18.00 Ples Slovan
31. 1. 15.00 Fíha Tralala - divadelní představení
KULTURNÍ CENTRUM LÍŠEŇ
Klajdovská 28, Brno
tel.: 544 210 136, www.kclisen.cz
9. 1. 18.00 Vernisáž: Petr Křivánek - Kouzlo opuštění
13. 1. 20.00 Fotbalový ples
18. 1. 18.00 Vážná hudba na zámku
(zámek Belcredi)
20. 1. 19.00 XXII. Líšeňský ples
27. 1. 19.00 Společenský ples Líšeňského
občanského spolku
KC SEMILASSO
Palackého třída 126, Brno
tel.: 541 247 009, www.semilasso.cz
14. 1. Královopolka
23. 1. Dívčí válka
24. 1. Duo Jamaha
26. 1. Country bál
SPOLEČENSKÉ
CENTRUM BYSTRC
Odbojářská 2, Brno, tel.: 546 224 320
9. 1. 19.00 Jaroslav Svěcený: Ve znamení tanga
10. 1. 17.00 Čaj o páté - zábavný taneční
podvečer s kapelou„To jsme my“
18. 1. 19.00 Hudba v myšlenkách Masarykových
Jitka Bašková - akordeon, Jindřich Macek - loutna
19. 1. 19.30 XXVI. Reprezentační ples zastupitelstva
kapela Panorama, cimbálová muzika Varmuža,
flamencová tanečniceVirginie Delgado s kytarovým
doprovodem, moderuje a zpívá Radka Fišarová
23. 1. 18.00 Přežila gulag - poutavé vyprávění
Věry Sosnarové o útrapách v sovětském Gulagu
Připravujeme:
13. 2. 19.00 Klíče na neděli - divadlo
hrají: Jana Šulcová, Mahulena Bočanová,
Lumír Olšovský a Ivana Andrlová
VÝSTAVY:
do 1. 2. Výstava soutěžních návrhů
Centrum volného času Nová Bystrouška
SPOLEČNOST
VZDĚLÁVÁNÍ
MORAVSKÁ
ZEMSKÁ KNIHOVNA
Kounicova 65a, Brno, www.mzk.cz
do 27. 1. Výstava: Vynálezce a průmyslník Fr. Křižík
1. - 31. 1. Výstava Oči Brna: Miloš Stehlík
- Milovník krásna
1. 1. - 28. 2. Výstava: Jiří Sumín - Tajemství
ženského psaní
8. 1. 18.00 Filmový pondělek
11. 1. 17.00 Komentovaná prohlídka výstavy
Jiří Sumín
17. 1. 17.00 Školení: Jak citovat?
18. 1. 17.00 Komentovaná prohlídka výstavy
Jiří Sumín
25. 1. 10.00 Školení: Úvod do problematiky
a databází ochranných známek
31. 1. Oči Brna: Večer s básněmi Miloše Stehlíka.
Dernisáž výstavy Miloš Stehlík. Milovník krásna
HF JAMU V BRNĚ
Komenského nám. 6, Brno
tel.: 542 591 604, www.jamu.cz
7. 1. 19.00 Divadlo na Orlí: SONIX
Večer akusmatické hudby
9. 1. 19.30 Koncert posluchačů
Martin Kanaloš - klarinet, Zbyněk Pavluš - trombon
10. 1. 19.30 Komorní koncert
Barbora Zonová - klavír, Jan Vávra - flétna
11. 1. 19.30 Klavírní recitál: Alžběta Krausová
12. 1. 19.30 Absolventský koncert
Yelyzaveta Sukhyna, Pavel Korbička - hoboj
16. 1. 19.30 Koncert posluchačů
Martin Strakoš - fagot, Tomáš Kraus - klarinet
Klavírní spolupráce: doc. Dana Drápelová
16. 1. 19.30 Koncert posluchačů Jazzové
interpretace HF JAMU: Peter Korman - kontrabas
17. 1. 17.00 Koncert studentů
Barokní a klasicistní komorní hry
17. 1. 19.30 Pěvecký večer: Aneta Podracká
Bendová, Barbora Grůzová, Robin Červinek - zpěv
18. 1. 17.00 Koncert historických klávesových
nástrojů: Barbora Zonová, Vendula Galdová,
Lucie Krajčírovičová j. h. - cembalo,
hammerklavier
18. 1. 19.30 Klavírní recitál: Pavel Těšík
19. 1. 19.30 Absolventský koncert
Jiří Tolar - klarinet
22. 1. 17.00 Varhanní koncert
Jitka Jelínková, Jiří Kudrna
22. 1. 19.30 Absolventský koncert
Dimitrij Miščuk - trubka
23. 1. 19.30 Koncert posluchačů
Martina Jasanská - housle
24. 1. 17.00 Klavírní recitál: Marcela Jelínková
24. 1. 19.30 Klavírní recitál: Vendula Galdová
25. 1. 19.30 Pěvecký večer: Dorota Smělíková
- historický zpěv, Kateřina Řezáčová,
Ondřej Líňa - zpěv
26. 1. 19.30 Absolventský koncert
Michael Robotka, Pavel Slivka - zpěv
29. 1. 19.30 Absolventský koncert
Marija Veseli - flétna
30. 1. 19.30 Absolventský koncert
Jan Czech - klarinet
31. 1. 19.30 Koncert posluchačů
Jozef Fupšo - housle
KONCERTY VESMÍR
HVĚZDÁRNA
A PLANETÁRIUM BRNO
Kraví hora 2, 616 00 Brno, tel.: 541 321 287
e-mail@hvezdarna.cz, www.hvezdarna.cz
www.facebook.com/hvezdarna.brno
STŘEDA
18.30 Fantom vesmíru - hon na temnou hmotu
18.30 Jóga na hvězdárně
19.00 Pozorování večerní oblohy
ČTVRTEK
19.00 Pozorování večerní oblohy (mimo 11. 1.)
PÁTEK
17.15 Relaxace pod hvězdami
18.30 Fantom vesmíru - hon na temnou hmotu
19.00 Pozorování večerní oblohy (mimo 12. 1.)
SOBOTA
10.00 a 14.00 Se zvířátky o vesmíru
15.30 Robinsonka
17.00 a 18.30 Fantom vesmíru - hon na temnou
hmotu
19.00 Pozorování večerní oblohy
NEDĚLE
10.00 a 14.00 Se zvířátky o vesmíru
15.30 Robinsonka
Mimořádné akce
1. 1. 14.00, 15.00, 16.00 a 17.00 Novoroční Brno
PF 2018 - pohádky pro nejmenší
2. 1. Vánoční prázdniny pokračují
16. 1. 18.00 Cestopisná přednáška
Jan Trávníček alias Honza Tráva: Expedice K2
23. 1. 19.00 Koncert: Kabinet
Universum a apokryfy
27. 1. 15.00 - 19.00 Vesmírný karneval
30. 1. 18.00 Cestopisná přednáška
Patrik Dekan: Skotsko
Přednášky
18. 1. 18.00 RNDr. Vojtěch Ullmann:
Cestování časem - sci-fi nebo skutečnost?
25. 1. 18.00 doc. Mgr. Michal Švanda, Ph.D.:
Ke Slunci, ale ne zpátky
Uzávěrka únorového čísla časopisu je 10. 1. 2018
www.eprogram.cz
BP/PL-006
STŘEDNÍ ZAHRADNICKÁ ŠKOLA RAJHRAD, p.o.
Masarykova 198, 664 61 Rajhrad, tel.: 547 426 311
e-mail: rajhrad@skolarajhrad.cz, www.skolarajhrad.cz
Dny otevřených dveří:
12. - 13. ledna 2018 od 9.00 - 18.00 hod.
Obory vzdělání s maturitní zkouškou: (čtyřleté denní studium)
Zahradnictví
Ekologie a životní prostředí
Podmínky přijetí: ukončená povinná školní docházka, průměrný prospěch
z 8. a 9.ročníku ZŠ, přijímací zkouška - ČJ, M jednotné zadání, zdravotní způsobilost
Obory vzdělání s výučním listem: (tříleté denní studium)
Zahradník
Podmínky přijetí: ukončená povinná školní docházka, průměrný prospěch
z posledního ročníku ZŠ a také z 8. a 9. ročníku ZŠ, zdravotní způsobilost
Nástavbový obor: (dvouleté studium zakončené maturitní zkouškou)
Zahradnictví
Podmínky přijetí: průměrný prospěch z posledních dvou ročníků SOU,
přijímací zkouška - ČJ, M jednotné zadání, výuční list v oboru Zahradník nebo Včelař,
zdravotní způsobilost
PROČ NAŠI ŠKOLKU?
Trávíte hodně času v práci a potřebujete, aby o vaše dítě bylo kvalitně postaráno
od rána až do večera?
Hledáte školku, která má provoz i přes prázdniny?
Máte dítě, které potřebuje více pozornosti, aby bylo spokojené?
Má vaše dítě nějaké nadání a chcete, aby bylo podporováno?
ZAVOLEJTE NÁM a domluvte si osobní schůzku.
Tel.: 601 338 885, Email: skolka@skolabasic.cz
Šámalova 10, Brno – Židenice, (tramvaj č. 8, 9, 10, zastávka GEISLEROVA)
STÁLE přijímáme NOVÉ DĚTI
BP/PL-010
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-01-2018/www.eprogram.cz
6
KINA
KINO LUCERNA
Minská 19, Brno, tel.: 549 247 070
2. 1. 14.00 Ferdinand
2. a 3. 1. 16.00 Paddington 2
2. a 3. 1. 18.15 Špindl
2. a 3. 1. 20.30 Kvarteto
4. 1. 18.15 Největší showman
4. - 7. 1. 20.30 Špindl
5. 1. 16.00 Paddington 2
5. 1. 18.15 Čertoviny
6. a 7. 1. 13.45, 16.00 a 18.15 Čertoviny
8. 1. 15.45 Vražda v Orient Expresu
8. 1. 18.15 Kvarteto
8. 1. 20.30 Borg vs. McEnroe
9. - 11. 1. 18.00 Intimní osvětlení
9. a 10. 1. 20.30 Kolo zázraků
10. 1. 16.00 Earth: Den na zázračné planetě
11. 1. 20.30 Největší showman
12. 1. 16.15 Maxinožka
12. 1. 18.15 Čertoviny
12. - 14. 1. 20.30 Špindl
13. a 14. 1. 13.45 Ferdinand
13. a 14. 1. 16.00 a 18.15 Čertoviny
15. 1. 16.00 Čertoviny
15. 1. 18.15 Největší showman
15. 1. 20.30 Kolo zázraků
16. a 17. 1. 18.15 Špindl
16. a 17. 1. 20.30 Nejtemnější hodina
17. 1. 16.15 Kvarteto
18. 1. 18.30 Zoufalé ženy dělají zoufalé věci
18. 1. 20.30 Kolo zázraků
19. 1. 16.00 Paddington 2
19. 1. 18.00 Nejtemnější hodina
19. 1. 20.30 Zoufalé ženy dělají zoufalé věci
20. 1. 14.00 a 16.15 Čertoviny
20. a 21. 1. 18.30 Zoufalé ženy dělají zoufalé věci
20. 1. 20.30 Nejtemnější hodina
21. 1. 14.00 Coco
21. 1. 16.15 Čertoviny
21. 1. 20.30 Tři billboardy kousek za Ebbingem
22. 1. 15.45 Po strništi bos, 18.15 Špindl
22. 1. 20.30 Nejtemnější hodina
23. a 24. 1. 18.30 Zoufalé ženy dělají zoufalé věci
23. a 24. 1. 20.30 Tři billboardy kousek
za Ebbingem
24. 1. 16.15 Borg vs. McEnroe
25. - 29. 1. 18.30 Zoufalé ženy dělají zoufalé věci
25. 1. 20.30 I-Shorts: Kraťasy ze Zlína
26. 1. 16.15 Ferdinand
26. 1. 20.30 Kolo zázraků
27. a 28. 1. 14.00 Coco
27. a 28. 1. 16.15 Čertoviny
27. - 29. 1. 20.30 Tři billboardy kousek
za Ebbingem
29. 1. 16.15 Kolo zázraků
30. 1. 18.00 Nejtemnější hodina
30. 1. 20.30 Zoufalé ženy dělají zoufalé věci
31. 1. 16.15 Špindl
31. 1. 18.30 Zoufalé ženy dělají zoufalé věci
31. 1. 20.30 Nejtemnější hodina
KINO SCALA
Moravské nám. 3/127, Brno
www.kinoscala.cz
Rezervace vstupenek:
Po - Pá 10.00 - 17.00, tel.: 608 33 00 88
Pokladna kina: 17.00 - 21.00, tel.: 778 448 574
Rezervace také online.
Celoroční filmové produkce ve vysokém 4K
rozlišení. Pravidelné cenově zvýhodněné (80 Kč)
promítání pro seniory. Přímé přenosy z předních
divadelních scén, studentské kino, promítání
pro maminky s dětmi, festivaly, příjemná kavárna.
ZOO BRNO
U Zoologické zahrady 46, Brno
tel.: 546 432 311, www.zoobrno.cz
Otevřeno: denně 9.00 - 16.00
ZOO PARK VYŠKOV
Cukrovarská 424/9, Vyškov
www.zoo-vyskov.cz
tel./fax: 517 346 356, mobil: 725 726 374
13. 1. 15.00 - 20.00 Novoroční stodola
II. ročník soutěže ve skupinovém zpěvu
Otevřeno: denně 9.00 - 16.00
ZOO ZLÍN
Lukavská 112, Zlín - Štípa
www.zoozlin.eu, tel.: 577 914 180
Otevřeno: Po - Ne 8.30 - 16.00
ZOO OLOMOUC
Darwinova 29, Olomouc-Svatý Kopeček
tel.: 585 151 601, www.zoo-olomouc.cz
Zoo je umístěna na poutním místě Sv. Kopeček
v krásných lesích. Chová na 1600 kusů zvířat v
401 druzích. Nabízí možnost prohlídky mnoha
vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech, jízdu
vláčkem nebo 32 metrů vysokou vyhlídkovou
věž. Zajímavá expozice mořských akvárií
s rozmanitými druhy ryb.
1. 1. 16.00 Večerní vánoční prohlídky
Otevřeno: denně 9.00 - 16.00
POHÁDKOVÁ VESNIČKA
A HOTEL PODLESÍ
www.pohadkova-vesnicka.cz
tel.: 566 664 477
1. 1. 14.00 Kanimůra věští, jaký bude rok 2018
6. 1. 14.00 Sobotní prohlídka Pohádkové
vesničky - Tři králové
7. 1. 14.00 Nedělní prohlídka Pohádkové
vesničky
13., 20., 27. 1. 14.00 Sobotní prohlídka
Pohádkové vesničky
14., 21., 28. 1. 14.00 Nedělní prohlídka
Pohádkové vesničky
VRBASOVO MUZEUM
ŽDÁNICE
Zámek 1, 696 32 Ždánice
tel.: 725 920 846, www.muzdanice.cz
Výstava:
do 31. 1. Výstava maleb a ilustrací Ireny Ráček
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 16.00
So, Ne pouze po dohodě
VÝSTAVIŠTĚ FLORA
Wolkerova 17, Olomouc
tel.: 585 726 111, 585 413 350
www.flora-ol.cz
6. 1. 6.00 - 10.00 Ptačí trhy - burza okrasného
ptactva
27. 1. 8.00 - 12.00 Aquatera Olomouc
chovatelská burza
HORÁCKÁ GALERIE
ZÁMEK
Vratislavovo nám. 1, Nové Město na Mor.
tel.: 566 654 211, www.horackagalerie.cz
6. 1. 18.00 Tříkrálový koncert TiKO
Výstavy:
do 25. 3. Josef Klimeš - Rovnováha
6. 1. - 11. 3. Anna a Josef Dvořákovi - obrazy
18. 1. - 1. 4. Věra Staňková a Drahomír Prihel:
Benátský karneval
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
MĚSTSKÉ MUZEUM
nám. Bartolomějské 41, Veselí nad Moravou
www.masaryk.info
Výstava:
do 14. 1. Zábava našich předků
Otevřeno: Po - Pá 8.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00
Ne 13.00 - 17.00, So zavřeno
REGIONÁLNÍ MUZEUM
Tvrz 8, Žďár nad Sázavou
tel.: 566 688 116, www.muzeumzdar.cz
Výstava:
do 7. 1. Když štědrovka zavoní
23. 1. - 18. 3. Velká válka očima Antonína Kurky
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 12.00, 12.30 - 17.00
MASARYKOVO MUZEUM
Zámecké náměstí 9, Hodonín
tel.: 518 351 834, 724 887 255
www.masaryk.info
Výstavy:
do 4. 2. Výrazové panenky z USA,
panenky ze sbírky Veroniky Petraturové
do 18. 2. Sál Evropa: Sestry Boromejky
Otevřeno: Po - Pá 8.00 - 12.00 a 13.00 - 16.30
Ne 13.00 - 17.00, So zavřeno
MUZEUM VYŠKOVSKA
Nám. Čsl. armády 2, Vyškov
tel.: 517 348 040
www.muzeum-vyskovska.cz
Výstavy:
do 2. 1. Šťastný život v secesi
do 7. 1. Vánoce ve světě
do 20. 2. Egypt dar Nilu
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 12.00, 12.30 - 17.00
Ne 14.00 - 16.00
MUZEUM
J. A. KOMENSKÉHO
Přemysla Otakara II. 37, Uherský Brod
tel.: 572 63 22 88-9, www.mjakub.cz
Stálá expozice:
Starožitnosti Uherskobrodska
Výstavy:
do 28. 1. Řemeslo jak vyšité
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 12.00, 12.45 - 16.45
MUZEUM A GALERIE
V PROSTĚJOVĚ
na nám. T. G. Masaryka 2, Prostějov
tel.: 582 330 991, www.muzeumpv.cz
Výstavy:
do 4. 2. Secese
Výstavní sály Špalíčku, Uprkova 18:
do 14. 1. České Vánoce
Otevřeno: Po a Ne 13.00 - 17.00,
Út - So 9.30 - 12.00 a 13.00 - 17.00
TIPY NA VÝLET
VLASTIVĚDNÉ
MUZEUM KYJOV
Palackého 70, Kyjov, tel.: 518 612 338
www.masaryk.info
Výstava: do 31. 1. Jednota bratrská
Otevírací doba: Út - Pá 8.00 - 12.00,
13.00 - 16.00, Ne 12.30 - 16.30
www.stcostrava.cz, Areál Dolní Vítkovice
Vítkovice 3004, Ostrava-Vítkovice
VELKÝ SVĚT TECHNIKY
Čtyři fantastické expozice plné interaktivních
a zábavou nabitých exponátů pro návštěvníky
každého věku, včetně 3D kina a Divadla vědy.
10. 2. Mezinárodní den žen a dívek ve vědě.
Ne - Čt 10.00 - 18.00, Pá - So 10.00 - 20.00.
recepce.stc@dolnivitkovice.cz, 595 955 740
MALÝ SVĚT TECHNIKY
Jedinečná interaktivní
výstava odhaluje tajemství
techniky a vynálezů od parního
stroje až po současnost.
3. 2. Narozeniny Julese Verna.
Denně 10.00 - 18.00
recepce.u6@dolnivitkovice.cz, 595 952 957
DOLNÍ VÍTKOVICE
www.dolnivitkovice.cz
Vítkovice 3004, Ostrava-Vítkovice
Prohlídkové okruhy od těžby uhlí přes proces
výroby železa. Vysokopecní okruh včetně
Bolt Tower nebo Uhelný okruh.
Denně v 10.00, 12.00, 14.00 a 16.00 hod.
Start prohlídek z Návštěvnického centra pod
VP1, nkp@dolnivitkovice.cz, 724 955 121.
V případě zájmu navštívit Bolt Tower v době
od 18.00 - 22.00 Vám vstupenky poskytne
obsluha výtahu, kontaktujte na tel. 725 992 124.
Multifunkční aula Gong - prohlídky jen v Ne
po předchozí telefon. domluvě na 724 955 121
BP/PL-002
BP/HA-001
Podrobný program na měsíc leden naleznete na www.kjm.cz.
Buďte nejen našimi čtenáři, staňte se i našimi přáteli | www.facebook.com/kjmbrno
ÚSTŘEDNÍ KNIHOVNA
Kobližná 4, Brno, tel.: 542 532 164, kjm@kjm.cz
POBOČKY KJM
KAVÁRNA CAFÉ+
Knihy, časopisy, CD, MP3, deskové hry, elektr. čtečky,
tematické kufříky, autorská čtení, koncerty, výstavy,
zážitkové večery, internet, informace, vzdělávání ...
Neváhejte a přijďte si na kávu a něco dobrého za velmi výhodné ceny. Otevírací doba
kavárny je Po – Pá 8 – 22 hodin, So 10 – 16 hodin. Více na www.cafeplus.cz.
16. 1. / 18.00 Audiovizuální literární kvíz – Best of – oblíbená populárně znalostní
soutěž ve stylu pub kvízu o literatuře, knihách a čtení. Registrace týmů (1 – 5 hráčů)
předem na: kultura2@kjm.cz
17. 1. / 17.30 Mýty a pravdy – přednáška o tom, jak to vlastně je s mnoha tvrzeními
v oblasti výživy, která se objevují v médiích – o překyselení organizmu, superpotravinách,
škodlivosti mléka a vajec, margarínech apod. Přednáší hlavní lektor institutu zdravého
života Welko, autor několika publikací o výživě, Ing. Vladimír Klescht.
23. 1. / 17.30 Filmový večer – Íranský rave – v Íránu panuje tvrdá kázeň, cenzura,
ulice křižují hlídky mravnostní policie. Odpovědí mladých je ilegální hudba
a undergroundové večírky, které mají setřást všudypřítomný tlak. Chtějí opustit
domov a požádat o azyl? (Švýcarsko, 2016, 85 min.)
24. 1. / 18.00 Doporučujeme knižní speciality – tematická příchuť: Do nového
roku s českou beletrií - představení několika vybraných, doporučeníhodných
knih na určité téma a následný prostor pro společné povídání a vzájemné literární
obohacení. Přijďte se nechat čtenářsky inspirovat, třeba zde objevíte svého
budoucího oblíbeného autora. A naopak – i vy můžete doporučit své knižní srdcovky.
KJM, pobočka Královo Pole, Palackého 164
10. 1. / 16.30 Barma – setkání s cestovatelkou Marií Lollok Klementovou
KJM, pobočka Žebětín, Křivánkovo nám. 35
15. 1. / 16.00 Pohádkové odpoledne – pohádková babička čte pohádky o zvířátkách,
pro menší děti s doprovodem
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-01-2018/www.eprogram.cz 7
KLUBY
SONO MUSIC CLUB
Veveří 113, Brno, www.sonocentrum.cz
13. 1. 20.00 ORk feat Pat Mastelotto
(King Crimson) & Liz Zard
24. 1. 17.30 Persistence Tour 2018
28. 1. 19.30 Lenka Filipová a hosté 2018
M13 ROCK & PUB
Za Divadlem 2, Brno
http://www.m13.cz
tel.: 720 992 577, 720 992 575
11. 1. Novoroční Pietro Falcone
15. 1. Bitva kapel: Trystero vs. Migréna
18. 1. Spyder... rock, pop, blues, R&B
19. 1. Hypnos, Incalm
25. 1. Pietro Falcone
26. 1. Hazardoom
27. 1. Astaroth, Legion, B.B.R., Deform
31. 1. Generace Decibelů: Petr Doležal
a Václav Běhavý
STARÁ PEKÁRNA
Štefánikova 8, Brno
tel.: 541 210 040, www.starapekarna.cz
10. 1. Ekström kvartett - funk, jazz-rock, blues,
fusion
11. 1. P.T. call home + FELIX (SK)
12. 1. Real Eyes + Vibrators 3 - grunge
13. 1. The Blu´Ravens
15. 1. Rocket Bunny + The Sculptures
+ Tereza Marečková
16. 1. Five Heads - kvinteto z Ostravy,
modern jazz
17. 1. Křesomysl - progressive folk
19. 1. Lord Skull + No Rules
20. 1. Omakalamuhopotajmu
22. 1. Alexander Bone Q
23. 1. Pavol Seriš: Zo ZOO
energická pohybová komédia jedného
herca z prostredia zoologickej záhrady
25. 1. The Breakrolls
26. 1. Šarivari Jazz Band
27. 1. Hickory Jack (CZ/USA)
31. 1. Tubabu - západoafrická hudba
KLUB LEITNEROVA
Leitnerova 2, Brno
tel.: 543 213 693, www.leitnerka.cz
9. 1. 19.00 Vernisáž výstavy Fenomén Urbex
10. 1. 19.30 Justin Lavash - bluesově
elektronická show
12. 1. 19.30 Avokaduo - teskné melodie,
houpavé rytmy
17. 1. 19.30 Filmy v dece: Sonita
18. 1. 19.30 Ploy - jazzová fúze na Leitnerce
23. 1. 19.30 Poslechový pořad Jiřího Černého
C&K Vocal - Stavitelé rockových katedrál poezie
25. 1. 19.30 Jazz Q Martina Kratochvíla
26. 1. 19.30 Poutníci - legendy bluegrasssu
27. 1. 19.30 The Curtis J Social
Kousek kytarového New Yorku
1. 2. 19.30 EMA (USA)
Pravidelné pondělní kurzy cvičení:
17.00 - 18.30 Kalanetika s Janou Kosikovou
19.00 - 20.00 Fyziojóga s Naďou Ženčuchovou
CLUB FLÉDA
Štefánikova 24, Brno
tel.: 533 433 558, www.fleda.cz
5. 1. 21.00 Balkan Bashavel
19. 1. 20.30 Vendeta w/ Erb N Dub & Akov
MASTERS
OF ROCK CAFÉ
Zlín - Čepkov
tel.: 577 001 122
www.mastersofrock.cz
7. 1. Glory Hammer (Sko) + Civil War (Swe)
13. 1. Rage (Ger) + Firewind (Gre)
19. 1. Fleret
27. 1. Kreator (Ger), Vader, Dagoba
CAFÉ PRÁH
Ve Vaňkovce 1, Brno, www.cafeprah.cz
3. 1. 19.30 Groovey: Simon & Garfunkel revival
4. 1. 19.00 Jižní Amerika - přednáška
5. 1. 19.00 Ázerbájdžán - přednáška
8. 1. 20.00 Kanada - přednáška
9. 1. 18.30 Východní Evropa - přednáška
10. 1. 19.30 Impro Džow - impro
11. 1. 20.00 Courage - koncert
12. 1. 19.00 Nový Zéland - přednáška
12. 1. 20.00 J. Žamboch:
Wolf lost in the poem - koncert
15. 1. 19.00 Island - přednáška
16. 1. 18.30 Transsiberiana - přednáška
16. 1. 19.30 Touchwood, Yantar - koncert
17. 1. 19.00 Indie - přednáška
18. 1. 19.00 Divadlo Komediograf:
Pokus o vytvoření osobnosti ze sebe sama
18. 1. 20.00 Aljaška - přednáška
19. 1. 19.00 Kazachstán a Kyrgyzstán - přednáška
19. 1. 20.00 Dagmar Zázvůrková,
Barbora Janská - koncert
22. 1. 19.00 DS Dialog: Limonádový Joe - divadlo
23. 1. 18.30 Kanada a Argentina - přednáška
24. 1. 19.00 3600 km pěšky po hranicích
Československa - přednáška
25. 1. 19.00 Z Brna do světa - levně, chytře,
často! - přednáška
26. 1. 20.00 Jauvajs, Mošny acoustic - koncert
29. 1. 19.00 Divadlo Zrcadlo: Uvidíte sebe
29. 1. 20.00 Jak se (ne)ztratit ve světě - přednáška
30. 1. 18.30 Rumunský a srbský Banát - přednáška
31. 1. 19.00 Čína - přednáška
KLUB MERSEY
Minská 15, Brno, www.mersey.cz
tel. pronájmy 603 241 231,
program 602 583 466
Otevřeno: denně 18.00 - 02.00
13. 1. Moon dogs (POL) + Brancos Bridge
+ Voodooyoudo? - trojkoncert
14. 1. Eric Clapton Tribute with Cliff Stevens
Světově uznávaný tribute band
18. 1. Please The Trees + Metronome blues
- dvojkoncert
19. 1. El Nino -With special guests DJ Rubenz, NPD
25. 1. Scream Inc. - Metallica tribute band
nejlepší světový Metallica tribute band
27. 1. Kapitán Demo, Support: Romeo Green, PDCH
MELODKA
Kounicova 20, Brno
tel.: 604 518 095, www.melodka.cz
13. 1. John Wolfhooker, Fox Territory,
Jake Loves Space
27. 1. Armagedon 3
METRO MUSIC BAR
Poštovská 6, Brno, www.metromusic.cz
5. 1. 22.00 Friday Night Fever - DJ Schafff
6. 1. 22.00 Retro Metro - DJ
7. 1. 20.30 Vlasta Redl & Kapela
9. 1. 22.00 Pop Rock Pressure
10. 1. 22.00 Pop Rock Funk Therapy
11. 1. 22.00 Retro Metro
12. 1. 22.00 Friday Night Fever - DJ Schafff
13. 1. 20.00 Robbie Williams revival & PinkTribute
15. 1. 20.30 The Young Pekáč Mojdy Bártka
16. 1. 20.00 NaMikrofon - stand up comedy
17. 1. 20.30 Band Pong vol. 4
18. 1. 20.30 Martin Kurc & Band
Bryan Adams Night
19. 1. 22.00 Friday Night Fever
20. 1. 20.30 Purple/Rainbow Tribute
22. 1. 20.30 Big20
23. 1. 20.30 Pan Miler
24. 1. 22.00 Pop Rock Funk Therapy
25. 1. 20.30 Nirvana.cz Revival
26. 1. 22.00 Friday Night Fever - DJ Schafff
27. 1. 20.30 Lidopop - křest alba + special guest:
Jouly (band of Krucipüsk guitar player)
29. 1. 20.30 Wraa Dap Band - ze Smetanky
Zdeňka Treblíka
30. 1. 22.00 Pop Rock Pressure
31. 1. 20.30 Band Pong vol. 5
KABINET MÚZ
Sukova 49/4, Brno
tel.: 732 169 633, www.kabinetmuz.cz
8. 1. 19.30 Gustav Řezníček
zpívá písně Jiřího Bulise
11. 1. 20.00 Žen /// Pris (Release Party) /// Palma
12. 1. 20.00 Akustický večer Bigboss & Post-
cards from Arkham (premiéra filmu)
29. 1. 20.00 Lvmen & Tomáš Palucha & Nikander
Předprodej v sítích
Slavná britská formace The Animals je zpět s původními členy Johnem Steelem,
Mickeym Gallagherem doplněnými o Danny Handleyho a Roberto Ruize.
Těšit se můžete na legendární písně: House of the Rising Sun, It\'s My
life, We\'ve Gotta Get Out Of This Place, Dont Let Me Be Misunderstood,
When I Was Young, San Franciscan Nights a mnoho dalších!
24.2.2018
SonoCentrumBrno
BP/PL-007
BORÍME
CENY KNIH
ˇ
%UQR 2& 2O\PSLD 8 G OQLFH 0RGĘLFH
.1,+&(17580 &$))
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-01-2018/www.Skutry-Pro-Seniory.cz
Ɣ DOPRAVA ZDARMA
Ɣ Více než 100 typů
elektroskútrů
Ɣ Ceny od 16.000 Kč
Největší výběr nových
i repasovaných elektroskútrů
pro seniory i invalidy skladem
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-01-2018/