Program BR 10-2017
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/kultura, společnost, výstavy, sport, kurzy, tipy, zábava 23. ročník
www.eprogram.cz
facebook.com/ProgramCZ
ŘÍJEN 2017
Pegas – I. moravsk˘ domácí pivovar
Jakubská 4, Brno, www.hotelpegas.cz
„Pegas – ochutnበ- podlehne‰...“
„Pegas – ochutnበ- podlehne‰...“
BP/PL-094
ę/12\'4*
6,/9(675YVLNODQGX
E:s da1W\1ZKE1sE1Z>sZ
32%<7
+$//2:((16.<
<ŽŶƚĂŬƚLJ͗ǁǁǁ͘ƐŝŬůĂŶĚ͘ĐnjƚĞů͗ϲϬϮϳϱϬϭϯϬ
OV`NO`ĿOMNTĿmĿN`N`ĿOMNU
;
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/µ
«Ŀ«
3¶Ŀ¶Â«
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/8
²Ŀ«¶
,«¶Ŀ
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/\'µ
ƌWƌŽсϭϬйƐůĞǀĂŶĂƉŽďLJƚ
^ůĞǀŽǀljŬƵƉŽŶŶĂŽďũĞĚŶĄŶşƉŽďLJƚƵǀĞƐŚŽƉƵ
͕ƉůĂơĚŽϭϭ͘ϭ͘͘ϮϬϭϳ
ƐŝŬůĂŶĚͲƐŚŽƉ͘Đnj
OT`NMĿmĿOV`NMĿOMNT
BP/PL-103
BP/PL-104
Přijímáme nové pacienty - individuální péče
a vyšetření zdarma na soukromé klinice.
Oftal oční klinika
Nové sady 25, Brno
e-mail: info@oftal.cz
tel.: +420 545 234 565
+420 777 320 474
Nadstandardní vyšetření ZDARMA
PODZIM BEZ BRÝLÍ
S NÁMI UVIDÍTE
SVĚT KRÁSNĚJŠÍ
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/www.eprogram.cz
2
PROGRAM Brněnsko t WâUJTLƉ OB .PSBWŞ 1SPHSBN #SOŞOTLP
1SPHSBN TQPMFŘOÓL WÝFDI 0TUSBWBOƉ
1SPHSBN\'SâEFDLP.ÓTUFDLP
1SPHSBN0QBWTLP
t%JTUSJCVŘOÓNÓTUBTFNŞOÓW[ÈWJTMPTUJPECŞSVŘBTPQJTVt7ZEÈWÈ
/",-"%"5&-457¶.*4&
TSPt7ZEBWBUFM+PTFG#PSEPWTLâ
UFMʸʸt7FEPVDÓWZEÈOÓ*OH)BOB.BSVÝÈLPWÈ
UFMʸʸt*O[FSDF1FUS-FTOâ
UFMʸʸt.JSPTMBW&TTFOEFS
UFMt"ESFTBSFEBLDF4VLPWB
ʸ#SOP
FNBJMQSPHSBNCSOFOTLP!NJTFD[
XXXFQSPHSBND[t5JTL5JTLÈSOB(SBGJDPTSPt3FHJTUSBDF.,ė3&
ʸtUzávěrka listopadového čísla: 19. 10. 2017 t5PUPŘÓTMPWZÝMP25. 9. 2017 t;NŞOBQSPHSBNƉKFWZISB[FOB
QPżBEBUFMƉNt1MBUOPTULBäEÏBLDFEPQPSVŘVKFNFPWŞżJUUFMFGPOJDLZt;BPCTBISFLMBNZPEQPWÓEÈ[BEBWBUFMt0CTBI
SFLMBNZTFOFNVTÓWäEZTIPEPWBUTʸOÈ[PSFNSFEBLDFt"VUPSTLÈQSÈWBKTPVWZISB[FOBWZEBWBUFMJBʸOFOÓNPäOÏKF
QPVäÓUCF[KFIPTPVIMBTV
DIVADLA
NÁRODNÍ DIVADLO BRNO
příspěvková organizace, Dvořákova 11,
Brno, tel.: 542 158 111, info@ndbrno.cz,
www.ndbrno.cz
1żFEQSPEFKWTUVQFOFL
UFM
Po - Pá
So[BWżFOP
MAHENOVO DIVADLO
Malinovského nám. I, Brno, www.ndbrno.cz
1. 10.)SBCŞ0SZ
2. 10. TLė1
4
6LPŘJŘÓCBäJOZ
3. 10. TL41ė
6LPŘJŘÓCBäJOZ
5. 10./ŞDP[BOŞDP
6. 10.4QÓDÓLSBTBWJDF
7. 10.4QÓDÓLSBTBWJDF
8. 10..BSJF3PUUSPWÈTFTLVQJOPV/FżFä
9. 10.0UWÓSÈOÓTUVEÈOFL"MGSÏEB3BEPLB
10. 10.4QÓDÓLSBTBWJDF
11. 10.4QÓDÓLSBTBWJDF
12. 10. TL,0
)SBCŞ0SZ
14. 10. TL14
ėFSUB,ÈŘB
15. 10. TL;ė
4BUVSOJO
20. 10. TL0#
/ÈQPKMÈTLZQSFNJÏSB
21. 10. TL0#
/ÈQPKMÈTLZ
22. 10.+FUżFCB[BCÓU4FLBMB
24. 10.%FSWJÝBTNSU
#BMFU$IPSWBUTLÏIPOÈSPEOÓIPEJWBEMBWF4QMJUV
25. 10.ÇFMBSZ TSEDFNÏ
26. 10.,SÈMPWBżFŘ
27. 10. TL"#
/ÈQPKMÈTLZ
28. 10.1FUSPMFKPWÏMBNQZ
29. 10./ÈQPKMÈTLZ
DIVADLO REDUTA
Zelný trh 4, Brno, www.ndbrno.cz
1. 10.#SOŞOTLÏQPWŞTUJ
2. 10.)BNMFUÀWBOEPWPEJWBEMP
4. 10.*NQSPWP[PWOB
6. 10.,NFOZ
7. 10./PSNBQżÓNâQżFOPT
[.FUSPQPMJUOÓPQFSZ/FX:PSL
8. 10.7ÏWPELZOŞBLVDIBżLB
10. 10.5FSPSWFżFKOÈHFOFSÈMLB
10. 10.7ÏWPELZOŞBLVDIBżLB
11. 10.5FSPSWFżFKOÈHFOFSÈMLB
13. 10. TLė
5FSPSQSFNJÏSB
14. 10. TLė
5FSPS
16. 10. TLė1
5FSPS
17. 10. TL41ė
5FSPS
20. 10.,ÈNFOBCPMFTU
21. 10. TL%
5FSPS
22. 10.7FSPOJŘJOQPLPK
23. 10.4USBDIKÓTUEVÝJ
24. 10.1PEF[żFMÈLSBKJOBTBOEŞMZ
WSÈNDJDZLMV4QÓMÈOÓ#SOV
26. 10. TL6
1SBWJEMBTMVÝOÏIP
DIPWÈOÓWNPEFSOÓTQPMFŘOPTUJ
27. 10.%SB[ÓW$IPNVUPWŞ
28. 10.1SBWJEMBTMVÝOÏIPDIPWÈOÓ
WNPEFSOÓTQPMFŘOPTUJ
30. 10.%FLLBEBODFSTOBKJIV
#BMFU+JIPŘFTLÏIPEJWBEMBėFTLÏ#VEŞKPWJDF
31. 10.#ŞTJ
VILA TUGENDHAT
30. 10.#FOOFXJU[PWPLWBSUFUP
1SFWJFXLPODFSU.\'+#
HADIVADLO
Alfa pasáž, Poštovská 8d, Brno
tel.: 530 330 869, www.hadivadlo.cz
3. 10..BDPDIB
4. 10.4NŞÝOÈUFNOPUB
5. 10.4USâŘFL7ÈŵB
6. a 7. 10.4ÓMB[WZLV
9. 10.1BOÓ#PWBSZPWÈ
10. a 11. 10.%PNBV)JUMFSƉ
BOFC)JTUPSLZ[)JUMFSPWJDLVDIZOŞ
16. 10.7ZIOÈOÓ(FSUZ4DIOJSDI
18. 10..BSZÝB
20. a 21. 10..BDPDIB
23. 10.*OEJÈOWPISPäFOÓ
24. 10.0O
25. 10.*DF1P[EFSOJÏSB
26. a 27. 10.;ÈNFL [ÈżFJOUFHSBDF
28. 10.-B1BSUEFT$IPTFTQSFNJÏSB
QPIZCPWÏEJWBEMP
30. a 31. 10..BDPDIBWF4UVEJV)SEJOƉ
MĚSTSKÉ DIVADLO BRNO
Lidická 16, Brno
tel.: 533 316 410, www.mdb.cz
ČINOHERNÍ SCÉNA
1. 10.+NÏOP
2. 10. ;
.BMâSPEJOOâQPEOJL
3. 10. "
.BMâSPEJOOâQPEOJL
4. 10. 3
.BMâSPEJOOâQPEOJL
5. a 6. 10.ÇÓULPWTLÏCPIZOŞ
7. 10.ÇÓULPWTLÏCPIZOŞ
8. 10. %
%PULOJTFWFTNÓSV
9. 10. "
%PULOJTFWFTNÓSV
10. 10. "
%PULOJTFWFTNÓSV
11. a 12. 10..SUWÏEVÝF
13. 10.%WPKJUÈSF[FSWBDF
14. 10.;BNJMPWBOâ4IBLFTQFBSF
15. 10.;BNJMPWBOâ4IBLFTQFBSF
16. 10.;BNJMPWBOâ4IBLFTQFBSF
17. 10.0NZÝÓDIBMJEFDI
18. 10.0NZÝÓDIBMJEFDI
19. a 20. 10.$IBSMFZPWBUFUB
22. 10.4QMBÝFOÏOƉäLZ
23. 10.;EFOFL.FSUBVLMBWÓSV
24. a 25. 10.3ZCBQPUNŞ
27. a 28. 10.%POBIB
29. 10.%POBIB
HUDEBNÍ SCÉNA
1. a 2. 10.#ÓUMT
3. 10.
4. 10.
5. 10.#ÓUMT
6. a 7. 10.
8. 10.#ÓUMT
20. 10.B $&
%ŞTOFKQÈUFL
21. 10. 1
%ŞTOFKQÈUFLQSFNJÏSB
22. 10. %&
%ŞTOFKQÈUFL
23. 10. ""#
%ŞTOFKQÈUFL
24. 10. $&
%ŞTOFKQÈUFL
25. 10. ""#
%ŞTOFKQÈUFL
26. 10. $
%ŞTOFKQÈUFL
27. 10. ""#
%ŞTOFKQÈUFL
28. 10.B ""#
%ŞTOFKQÈUFL
29. 10.%ŞTOFKQÈUFL
30. 10. 41
%ŞTOFKQÈUFL
31. 10. ""#
%ŞTOFKQÈUFL
DIVADLO POLÁRKA
Tučkova 34, Brno, www.divadlopolarka.cz
objednávky, tel.: 541 247 274, 724 042 852
VELKÁ SCÉNA
2. 10.ėFTLâTUżFEPWŞL
3. 10.BėFTLâTUżFEPWŞL
4. 10.#SBUżJ-WÓTSEDF
5. 10.B#SBUżJ-WÓTSEDF
6. 10.B3PCJOTPO$SVTPF
7. 10.,MBQ[VCPWBKFEFOÈDULB
9. a 10. 10.,MBQ[VCPWBKFEFOÈDULB
13. 10./BÝFUżÓEB
17. 10.%FOÓL"OOZ\'SBOLPWÏ
18. 10.%FOÓL"OOZ\'SBOLPWÏ
20. 10.B$JSLVT6OJLVN
21. 10.$JSLVT6OJLVN
28. 10.&OUÝQÓHM/BTSFEEJO
30. 10.B&OUÝQÓHM/BTSFEEJO
31. 10.&OUÝQÓHM/BTSFEEJO
MALÁ SCÉNA
7. 10.
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/OPD
9. 10.
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/OPD
10. 10.B
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/OPD
11. 10.BÀLPMB.BMÏIPTUSPNV
12. 10.BÀLPMB.BMÏIPTUSPNV
13. 10.ÀLPMB.BMÏIPTUSPNV
14. 10.B.BMÈŘBSPEŞKOJDF
16. 10.
B.BMÈŘBSPEŞKOJDF
17. 10..BMÈŘBSPEŞKOJDF
19. 10.B0ENBMJŘLâDILWFMJLâN
20. 10.0ENBMJŘLâDILWFMJLâN
21. 10.0ENBMJŘLâDILWFMJLâN
23. - 25. 10.+BLEŞMÈSZCB
DIVADELNÍ STUDIO MARTA
Bayerova 5, Brno
tel.: 542 591 512, www.studiomarta.cz
22. 10. [BEÈOP
&MFLUSBQSFNJÏSB
23. 10.&MFLUSB
24. 10. TL#
&MFLUSB
26. 10. TL%
,PNFEJFPVNVŘFOÓ
31. 10.,PNFEJFPVNVŘFOÓ
DIVADLO
HUSA NA PROVÁZKU
Zelný trh 9, Brno
tel.: 542 123 425, www.provazek.cz
5. 10.-BVSFM
)BSEZBUJESV[Ó
6. 10.#BMBEBQSPCBOEJUVEFSOJÏSB
13. 10.5SJQUZDI .BULB4MVäLB1BOOB
QSFNJÏSB
14. 10.5SJQUZDI .BULB4MVäLB1BOOB
17. 10..FJOÀWFKL 0QFSFUUB,PNFEJF4NSU
18. 10.5JDIâ5BS[BO
19. 10.#BCJŘLBÀƃBTUOÈUPäFOB
21. 10.5BOHP.BDBCSF ÀBÝLÈSOBQżFWFMJLÈ
26. 10.;FäJWPUBINZ[V0IKBLÈQPEÓWBOÈ
27. 10."MNB"NPSPTP1SFTUP
30. a 31. 10."NBEFVT UK.JMPWBOâ#PIFN
KULTURNÍ DŮM RUBÍN
Makovského nám. 3, Brno-Žabovřesky
tel.: 541 213 704, 632, www.kdrubin.cz
3. 10.;ÓUSBUPSP[UPŘÓNF
+BSPVÝLV
ISBKÓ,BUFżJOB,PSOPWÈ
+BSPTMBW4ZQBM
5. 10.#F[QżFETVELƉ
ISBKÓ+BOB1BVMPWÈB1BWFM;FEOÓŘFL
10. 10.+BLVC,PIÈLB.BUŞK3VQQFSU
)WŞ[EZKBLKFOF[OÈUF
15. 10.%JWBEMP,BMJDI;BŘÓOÈNFLPOŘJU
ISBKÓ#ÈSB)S[ÈOPWÈ
3BEFL)PMVC
17. 10.%SPCFŘLZ[QFSOÓLV4JNPOB4UBÝPWÈ
23. 10.5ÈUBPOFNBOTIPX3PNBO1PNBKCP
Připravujeme:
2. 11.$IWÈMBCMÈ[OPWTUWÓ
ISBKÓ\'JMJQ#MBäFL
.BSUJO)PGNBOO
.JDIBM4MBOâ
5. 11.5FśOFBOFCOBUPIMFUFśOFOÓUB
QSBWÈDIWÓMFISBKÓ.%MPVIâ
,\'SFKPWÈ
8. 11.#MÈ[JOFD.JSPTMBW5ÈCPSTLâ
WQBUOÈDUJSPMÓDI
DIVADLO RADOST
Bratislavská 216/32, Brno
tel.: 545 321 273, www.divadlo-radost.cz
1. 10.B#VEVMÓOFL[IVEFCLZ
4. 10..JNJOÓEJWBEMP,BPB.BLJ
8. 10.B0QFKTLPWJBLPŘJŘDF
ÀQBMÓŘFLWFSÝƉBQPIÈEFL.V[FVNMPVUFL
11. 10..JNJOÓEJWBEMP,BPB.BLJ
15. 10.B#VEVMÓOFL[IVEFCLZ
0OF[CFEOÏLPNFUŞ.BMÈTDÏOB
20. 10..BDIBÀFCFTUPWÈ
22. 10.B,SLPOPÝTLÏQPIÈELZ
BOFC5SBVUFOCFSLB,SBLPOPÝ
25. 10.7FTFMÏQBOJŘLZ8JOETPSTLÏ
29. 10.B4OŞIVSLBBTFENUSQBTMÓLƉ
ÀQBMÓŘFLWFSÝƉBQPIÈEFL.V[FVNMPVUFL
.JNJOÓEJWBEMP,BPB.BLJ.BMÈTDÏOB
BEZBARIÉROVÉ
DIVADLO BARKA
Svatopluka Čecha 35a, Brno-Královo Pole
tel.: 541 213 206, www.divadlobarka.cz
rezervace: barka@ligavozic.cz,
sms 608 635 578
14. - 22. 10.FEST IN - 4. ročník festivalu
integrované tvorby - Postiženi uměním
14. 10.#FOFGJDFOBQPEQPSV%JWBEMB#BSLB
%JWBEMP+ÈSZ1PLPKTLÏIP,SJQMÓDJ
QżÓIPEZ[FäJWPUBTQżÓWMBTULFN
15. 10."SOPÝU)PEJOB[QŞWV
"SOPÝU,ÈƃBBLSÈMÓL
16. 10.%+1+FOQPŘLFK
IMFNâäEJ
19. 10.4À\'%35BOFDBEJWBEMP
20. 10."MEFOUF,EPQBLCZTF%4CÈM
EJWBEMFOÓQżFETUBWFOÓBBVUPSTLÏŘUFOÓ
21. 10.+FÝUŞDIWJMLV%JWPLâOÈQBE
1SPUZ#PUZ#F[NF[ÓQPIZCPWÏEJWBEMP
22. 10.%JWBEÏMLP\'PSUFM
.BEBN$PMPNCPWÈ[BTBIVKFTGPSUFMFN
29. 10.%ŞUTLÏEJWBEMP5IFBUSF
DIVADLO
BOLKA POLÍVKY
Jakubské nám. 5, Brno, tel.: 542 214 692
www.divadlobolkapolivky.cz,
divadlo@bolek.cz
1. 10.1FSGFDUEBZT
2. 10.ÀFTUUBOFŘOÓDIIPEJOWÝFTUJUâEOFDI
3. 10.+BLTF)VTÈLPWJ[EÈMP
äFKF7ŞSBėÈTMBWTLÈ
4. 10.4SOLZ
5. 10.1PQSBTLOBMBHVOŞ
6. 10./FCZMBUPQÈUÈ
CZMBUPEFWÈUÈ
7. 10.5IF#FTUPE4LMFQ
9. 10.1SPUFCFDPLPMJW
10. 10.$BWFNBO
12. 10.4IJSMFZ7BMFOUJOF
14. 10.)WŞ[EB
15. 10..BOäFMTUWÓWLPTUDF
16. 10.7FQżP
LOFEMP
[FMP
17. 10.1BWPM4FSJÝv/BPTUSPi
18. 10.4FOTWÊUPKÈOTLFKOPDJ
19. 10.
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/
20. 10.,SÈTOÏQTBDÓTUSPKF
20. 10.)BMB7PEPWB.BOÏä
#PMLB1PMÓWLZ
21. 10.ėFSUUPOFNÈOJLEZMFILÏQSPEŞUJ
21. 10.B)BMB7PEPWB.BOÏä
#PMLB1PMÓWLZ
21. 10."OEFSTFO
22. 10.1żÓCV[OÏTJOFWZCÓSÈNF
23. 10.#VUDI$BTTJEZB4VOEBODF,JE
24. 10.5IF/BLFE5SVUI0EIBMFOÈQSBWEB
25. 10.+JżÓ4UJWÓO4UJWÓOWŞŘOŞäJWâ
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/
26. 10.%OB
27. 10.#ÈKFŘOÈOFEŞMFWQBSLV$SÒWFDPFVS
28. 10.$BWFNBO
30. 10.ÀFTUUBOFŘOÓDIIPEJOWÝFTUJUâEOFDI
DIVADLO NA ORLÍ
Orlí 17-19, Brno, tel.: 542 591 800,
www.divadlonaorli.jamu.cz
2. 10.MJOFTżÈELƉ
"DDBEFNJBEFMM}BSUFB%JWBEMP$POUJOVP
11. 10.7ÓUŞ[TUWÓOBETMVODFN
QżFEQSFNJÏSB
14. 10.B,JSBOBQSFNJÏSB
15. 10.7ÓUŞ[TUWÓOBETMVODFNQSFNJÏSB
29. 10. [BEÈOP
8PPETUPDLQSFNJÏSB
30. 10. TL"
8PPETUPDL
31. 10.8PPETUPDL
DIVADLO U STOLU
Centrum experimentálního divadla
Zelný trh 9, Brno
tel.: 542 123 425, www.divadloustolu.cz
3. 10.1żÓMJÝIMVŘOÈTBNPUB
8. 10.+ØC
13. 10.*PCFÝFMKÈQPMÓQŞU &EHBS
17. 10./ÈWSBUEPNƉ
20. 10.4MFŘOB+VMJF
23. 10.5VMÈLQPIWŞ[EÈDI
31. 10."VEJFODF,BUBTUSPGB
BP/PL-099
mobil: 603 465 614
www.volny.cz/udrzba-zelene
Ing. Pavel
ŠVEC
kácení Yþ UL]LNRYpKR
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/Ŷ
ĜH] GĜHYLQ Ŷ
]DNOiGiQt ]HOHQČ Ŷ
SRNRV\ WUiY\ D NĜRYLQ Ŷ
SURGHM SDOLYRYpKR GĜHYD Ŷ
BP/PL-097
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/www.eprogram.cz 3
Vyčisti
své tělo!
Při zakoupení jakékoliv
kombinace z naší nabídky
získáte ZDARMA produkt
ve stejné nebo nižší hodnotě.
1+1 ZDARMA
» CYTOSAN/CYTOSAN INOVUM
» CYTOSAN FOMENTUM GEL
» CYTOSAN MÝDLO
» CYTOSAN ŠAMPON
» BALNEOL
BP/PL-106
Navštivte nás:
Sukova 4, 602 00 BRNO
3. patro, dveře č. 315
Tel.: +420 530 500 422
http://www.brnoenergy.cz
Otevírací doba:
Po, St 10.00 - 12.00, 14.00 - 18.00, Út 13.00 - 18.00, Pá 9.00 - 12.00 hod.
Akce platí do vyčerpání zásob! Doplněk stravy.
67$Ě7( 6( 628ÿÉ67Ì
1$ä(+2 7ë08
9 02\'ġ,&Ì&+
1$%Ì=Ì0(
6WDELOQt SURVWĢHGt Y ĀHVNp ÀUPď V GORXKROHWRX WUDGLFt
=DMtPDYp ÀQDQĀQt RKRGQRFHQt ² QDGVWDQGDUGQt SĢtSODWN\
2GERUQp ]DåNROHQt SĢtOHçLWRVW NDULpUQtKR UĪVWX
%H]SUREOpPRYp VSRMHQt 0+\' D ,\'26
7ìGHQ GRYROHQp QDYtF
3ĢtVSďYN\ QD VWUDYRYiQt SUDQt SUDFRYQtFK RGďYĪ
3HQ]LMQt SĢLSRMLåWďQt YìKRGQp WHOHIRQQt WDULI\ D GDOåt EHQHÀW\
6RXVWUXçQtN )Up]DĢ
2SHUiWRU &1& %UXVLĀ
2GOpYDĀ .RYiĢ
6PďQRYì NRQWURORU ġLGLĀ 9=9
.RYROLW D V 1iGUDçQt 0RGĢLFH WHO ZZZNRYROLWF]
WHO
SHUVRQDOLVWD#NRYROLWF]
BP/PL-095
www.Skutry-Pro-Seniory.cz
Prokopa Velikého 30 | Ostrava-Vítkovice | +420 599 529 753 | elektrokola@mise.cz
Otevírací doba | Pondělí - Pátek 9.00 - 17.00 hod. | Sobota - na objednávku
Největší výběr nových
i repasovaných elektroskútrů
pro seniory a hendikepované
Ɣ Výběr z více než 100 typů elektroskútrů
Ɣ Skladem přes 30 elektroskútrů
Ɣ DOPRAVA ZDARMA
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/www.eprogram.cz
4
VÝSTAVY
MORAVSKÁ GALERIE
V BRNĚ
www.moravska-galerie.cz
Otevřeno: St - Ne 10.00 - 18.00, Čt 10.00 - 19.00
PRAŽÁKŮV PALÁC
Husova 18, Brno, tel.: 532 169 111
do 14. 1. 2018 Cena Jindřicha
Chalupeckého: Finále 2017
do 14. 1. 2018 Clemens von Wedemeyer:
Nebeská havěť
Stálé expozice:
Art is here: Nové a Moderní umění
MÍSTODRŽITELSKÝ PALÁC
Moravské nám. 1a, Brno, tel.: 532 169 111
do 29. 10. Nový (z)boží!
Stálá expozice: Umění od gotiky po 19. století
UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ MUZEUM
Husova 14, Brno, tel.: 532 169 111
Stálá expozice: Užité umění a design
JURKOVIČOVA VILA
J. Nečase 2, Brno-Žabovřesky,
tel.: 532 169 501/502
do 29. 10. Džadoňova vila, Jana Nečase 2
Stálá expozice:
Dušan Jurkovič. Architekt a jeho dům
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 12.00 a 12.30 - 18.00
MUZEUM MĚSTA BRNA
www.spilberk.cz
HRAD A PEVNOST ŠPILBERK
Špilberk 210/1, Brno, tel.: 542 123 614
Otevřeno: Kasematy Út - Ne 9.00 - 17.00
Stálé expozice: So - Ne 9.00 - 17.00
Výstavy: Út - Ne 9.00 - 17.00
do 31. 12. Stavba jako Brno. Od hradby k paneláku
do 15. 10. Radek Kratina: Konstanty a proměnné
do 31. 12. Jeden kmen - fotografická výstava
fantasy světa skřetů z kmene Snaga
Akce:
5. 10. 16.30 Komentovaná prohlídka výstavy
Radek Kratina - Konstanty a proměnné
MĚNÍNSKÁ BRÁNA
Měnínská 7, Brno, tel.: 542 214 946
Muzeum hraček - Stálá expozice historických
hraček ze sbírky Milady Kollárové
Otevřeno: Čt - Po 10.00 - 18.00
VILA TUGENDHAT
Černopolní 45, Brno, tel.: 515 511 015
1. 10. 19.00 Den architektury 2017 - promítání
filmu Lucien Hervé, Photographer despite himself
9. 10. 19.00 Koncert String ART 2017
16. 10. 19.30 Den hudby ve vile Tugendhat
18. 10. 19.00 František Kalivoda a ARTEK
- přednáška
26. 10. 20.00 Filmová projekce: Iluzionista
Výstava:
do 5. 11. SUOMI a BRNO
Echoes - 100 let finského designu a architektury
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
KOSTNICE U SV. JAKUBA
Jakubské náměstí, Brno, www.ticbrno.cz
Otevřeno: Út - Ne 9.30 - 18.00
MORAVSKÉ
ZEMSKÉ MUZEUM
www.mzm.cz
28. 10. Volný vstup do všech objektů MZM
DIETRICHSTEINSKÝ PALÁC
Zelný trh 8, Brno, tel.: 533 435 220
Stálé expozice:
Zaniklý život na Moravě, Pravěk Moravy, Velká
Morava, Morava ve středověku, Svět nerostů...
Výstavy:
do r. 2018 Karel Absolon - manažer a strůjce
velkých vizí
25. 10. - 1. 7. 2018 Analfabeta negramotná
a další hrdinové z knih
do 8. 10. 200 let MZM:
Centrum kulturně-politických dějin 20. století
11. 10. - 5. 11. 200 let MZM: Archeologický
ústav Historického muzea MZM
Otevřeno: Út 9.00 - 15.00
St - Pá 9.00 - 17.00, So - Ne 13.00 - 18.00
PALÁC ŠLECHTIČEN
Kobližná 1, Brno, tel.: 542 422 361
Výstavy:
do 22. 10. Království Benin: Bronzy zkropené krví
Výstava afrických uměleckých artefaktů
do 22. 10. Neprakta 2x - kresby Jiřího Wintera
do 15. 11. Venuše - Fotografie Jindřicha Štreita
Otevřeno: Út 9.00 - 15.00,
St - Pá 9.00 - 17.00, So - Ne 13.00 - 18.00
PAVILON ANTHROPOS
Pisárecká 5, Brno, tel.: 515 919 760
Expozice o nejstarších dějinách osídlení Moravy
Výstavy:
Zápas ichtyosaurů aneb pravěk štětcem Zd. Buriana
do 31. 12. Vítejte u neandrtálců
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 18.00,
So - Ne 10.00 - 18.00
PAMÁTNÍK LEOŠE JANÁČKA
Smetanova 14, Brno, tel.: 606 033 100
Stálá expozice: Život a dílo Leoše Janáčka
Otevřeno: Út 9.00 - 15.00, St - Pá 9.00 - 17.00
So - Ne 13.00 - 18.00
PAMÁTNÍK BIBLE KRALICKÉ
Kralice nad Oslavou, tel.: 568 643 619
Stálé expozice: Dílo tiskařů Jednoty bratrské
Labyrint života Jana Amose Komenského
Otevřeno: Út - Ne 8.00 - 15.00
TECHNICKÉ MUZEUM
V BRNĚ
Purkyňova 105, Brno, tel.: 541 421 411
www.technicalmuseum.cz, www.tmbrno.cz
16 stálých expozic a Technická herna
Výstavy: Mechanismy Karla Šebely
5. 10. - 18. 2. 2018 Káva Lamplota
- prvotřídní kvalita
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 17.00, So, Ne 10.00 - 18.00
DŮM UMĚNÍ MĚSTA BRNA
Malinovského nám. 2, Brno
www.dum-umeni.cz, tel.: 515 917 572
5. 10. 17.00 Computer Graphic Re-visited
7. 10. 15.00 Nohama mnohýma Brnama
- procházka
12. 10. 17.00 Sochy v ulicích - Brno Art
Open vaším pohledem - diskuse
18. 10. 17.00 Psychogeografická procházka Brnem
Výstava:
do 12. 11. Tomáš Ruller:
Perform-Made / Odolné okamžiky
11. 10. 17.00 Setkání s Tomášem Rullerem
25. 10. 17.00 Komentovaná prohlídka výstavy
s autorem
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
DŮM PÁNŮ Z KUNŠTÁTU
Dominikánská 9, Brno, tel.: 731 656 863
8. 10. 14.00 Co by tady mělo být a není?
Workshop pro děti
Výstava:
do 29. 10. Městské zásahy
4. a 26. 10. 17.00 Městské zásahy - komentáře
Galerie G99:
do 29. 10. Natalia Dominguez Rangel
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
KAPUCÍNSKÁ HROBKA
Klášter kapucínů, Kapucínské nám. 5, Brno
tel.: 511 140 053, www.hrobka.kapucini.cz
Otevřeno: Po - So 10.00 - 16.00, Ne 11.00 - 16.30
MUZEUM BRNĚNSKA
www.muzeumbrnenska.cz
PODHORÁCKÉ MUZEUM
Porta coeli 1001, Předklášteří, tel.: 549 412 293
Expozice: Klášter Porta coeli - raně gotická
křížová chodba, kostel, kapitulní síň
Měšťanský obytný interiér z přelomu 19. a 20. st.
Paleontologie a mineralogický systém
Minerály Tišnovska
Lapidárium kamenných fragmentů
Výstavy:
do 7. 1. 2018 Cestovatelé do světa a svět k nám
24. 10. - 14. 1. 2018 První sv. válka - rok 1917
Akce: 29. 10. 16.15 Jak je to jinde: Vietnam,
Írán, Indie - přednáška
Otevřeno: Út - Ne, sv. 8.00 - 12.00 a 12.30 - 16.00
PAMÁTNÍK MOHYLA MÍRU
K Mohyle míru 200, Prace, tel.: 544 244 724
Expozice:
Bitva tří císařů. Slavkov/Austerlitz 1805
Fenomén Austerlitz
Výstava: 10. 10. - 18. 3. 2018 Pozdrav z bojiště
zasílati ráčíme
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.30
PAMÁTNÍK PÍSEMNICTVÍ NA MORAVĚ
Klášter 1, Rajhrad, tel.: 547 229 126
Expozice:
Staroslověnština a moravské písemnictví v 9. - 18. st.
Středověké skriptorium a historie rajhradského
kláštera
Moravská literatura 19. - 20. století
Historická benediktinská knihovna
Pracovna básníka Josefa Suchého
Výstavy:
do 25. 2. 2018 Cyrilometodějský Velehrad
do 5. 11. Dobrodružství abecedy II.
do 12. 11. Josef Kainar 1917 - 1971
do 12. 11. Říkadla a Zlatovláska
Akce:
18. 10. 17.00 StřeDění - Svatý Václav
ve svědectví relikvií a rukopisů - přednáška
25. 10. 15.00 Skrytá paměť Moravy
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.00
MUZEUM V IVANČICÍCH
Široká 1, Ivančice, tel.: 546 451 489
Výstava:
do 29. 10. Bobeš Svoboda - malíř hadcové
stepi (probíhá v Památníku Alfonse Muchy)
11. 10. 16.00 Komentovaná prohlídka výstavy
Otevřeno: Út, Čt, Pá 9.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00
St 9.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00,
So, Ne, sv. 13.00 - 17.00
VILA LÖWBEER V BRNĚ
Drobného 22, Brno
tel.: 545 211 352, www.vilalowbeer.cz
Expozice:
Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer
a Tugendhat
Výstava:
6. 10. - 31. 12. Architekti brněnského vilového
kvarteta: Jurkovič / Mies / Neumann / Wiesner
Akce:
5. 10. 18.00 Stavitelé a jejich architekti
- vernisáž a křest knihy
26. 10. 19.00 Host ve vile: Zbigniew Czendlik
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
Otevírací doba zahrady: Po - Ne 10.00 - 20.00
MUZEUM VE ŠLAPANICÍCH
Masarykovo nám. 18, Šlapanice
tel.: 544 228 029
od 13. 10. Dobrodružství v herně
Výstava:
13. 10. - 28. 1. 2018 Atlas ptáků neobyčejných
Otevřeno: St - Pá 13.00 - 18.00
So, Ne 10.00 - 12.00, 12.30 - 18.00
POHYBLIVÁ MORAVSKÁ VESNIČKA
POHYBLIVÝ BETLÉM
Kapucínské nám. č. 5, Brno
www.moravskavesnicka.com
Otevřeno celoročně 9.00 - 18.00
GALERIE TIC
Radnická 4, Brno, www.galerie-tic.cz
konText:
do 20. 10. Ritual Invest a.s.
Galerie mladých:
do 20. 10. Alžběta Bačíková: Prohnutá dlažba
Galerie U Dobrého pastýře:
do 21. 10. Od knihy ku knihe
Otevřeno: Út - Pá 10.00 - 18.00, So 10.00 - 14.00
MINCMISTROVSKÝ SKLEP
Dominikánské nám.1, Brno, www.ticbrno.cz
Vstup do Mincmistrovského sklepa je z
Panenské ulice. Pro vstup není nutná rezervace.
Prohlídky individuálně.
Otevřeno: St - Po 9.30 - 18.00
LABYRINT
POD ZELNÝM TRHEM
Zelný trh 21, Brno, www.ticbrno.cz
Prohlídky se konají s průvodcem od 5 - 25 osob.
Možnost rezervace předem na tel.: 542 212 892
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 18.00
LETOHRÁDEK
MITROVSKÝCH
Veletržní 19, Brno
tel.: 605 972 588, www.letohradekbrno.cz
do 19. 11. 3 výstavy pro celou rodinu: Pat a Mat,
sbírka autíček, historická móda na panenkách
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 16.00
BOTANICKÁ ZAHRADA
Kotlářská 2, Brno, tel.: 549 497 772
www.sci.muni.cz/bot_zahr
6. 10. 18.00 - 22.00 Noc vědců ve sklenících zahrady
19. - 22. 10. Výstava citrusů a jiných subtropic-
kých a tropických užitkových rostlin
Otevřeno: Po - Pá 9.00 - 17.00, So, Ne 9.00 - 16.00
BOTANICKÁ ZAHRADA A
ARBORETUM MZLU V BRNĚ
ul. Generála Píky 1, Brno, tel.: 545 223 606,
www.mendelu.cz/arboretum
Otevřeno: Po - Pá 7.00 - 15.00
KATEDRÁLA PETROV
Petrov 9, Brno, www.katedrala-petrov.cz
Věž a klenotnice katedrály:
Po - So 11.00 - 17.00, Ne 12.00 - 17.00
Katedrála: Po - So 8.15 - 18.30, Ne 7.00 - 18.30
Krypta: So 11.00 - 17.00, Ne 12.00 - 17.00
GALERIE PEKAŘSKÁ
Pekařská 52, Brno
tel.: 545 217 037, www.galeriepekarska.cz
do 26. 10. Stefan Milkov - obrazy, plastiky
Otevřeno: Po - Pá 9.00 - 17.00
MODELOVÝ SVĚT
E-Pasáž, Josefská 7, 1. patro, Brno
www.modelovysvet.cz
Stálá výstava největšího digitálně řízeného
kolejiště v ČR.
Otevřeno: Út - Pá 10.00 - 19.00,
So, Ne 10.00 - 18.00
STARÁ RADNICE
Radnická 8, Brno, tel.: 542 427 120
Otevírací doba věže: Po - Ne 10.00 - 18.00
HF JAMU V BRNĚ
Komenského nám. 6, Brno
tel.: 542 591 604, www.jamu.cz
9. 10. 19.30 Trubkový recitál
Simon Desbruslais (Velká Británie)
11. 10. 19.30 Setkávání nové hudby Plus 2017
Royal Conservatory - Janacek Academy
Connections Project (NL/CZ) - zahajovací koncert
18. 10. 19.30 Komorní koncert
Alžbeta Stračinová, Antonina Tyshko - housle
19. 10. 19.30 Koncert laureátů soutěží 2016/2017
Bohuslava Jelínková, Pavel Zemen - klavír,
David Czech - trombon, Jan Strakoš - fagot
25. 10. 19.30 Koncert laureátů soutěží 2016/2017
Ivana Pavlů - zpěv, Drahoslav Bango, Dominik
Gál - klavír, Jiří Havrlant - historická interpretace
(cembalo), Matiss Eisaks - kontrabas
26. 10. 19.30 Koncert laureátů soutěží 2016/2017
Nikol Bóková, Eliška Vomáčková, Barbora Zonová
- klavír, Einars Everss, Oskars Bokanovs - kontrabas
30. 10. 19.30 Koncert k 10. výročí úmrtí
doc. Pavla Šumpíka
30. 10. 19.30 Setkávání nové hudby Plus 2017
Marek Choloniewski (PL) - Cymatic Brain
31. 10. 16.30 Klavírní recitál: Jonathan Powell
KONCERTY
BP/PL-096
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/www.eprogram.cz 5
KINA
KINO LUCERNA
Minská 19, Brno, tel.: 549 247 070
1. 10. 16.00 Hurvínek a kouzelné muzeum
1. 10. 18.00 Po strništi bos
1. a 2. 10. 20.30 Zahradnictví: Dezertér
2. 10. 16.00 Tulipánová horečka
2. 10. 18.15 Dunkerk
3. - 5. 10. 18.00 Mrtvý muž
3. a 4. 10. 20.30 Kingsman: Zlatý kruh
4. 10. 16.00 Srdečně vás vítáme
5. 10. 20.30 Po strništi bos
6. 10. 16.00 Já, Padouch 3
6. - 8. 10. 18.00 Zahradnictví: Dezertér
6. - 9. 10. 20.30 Hora mezi námi
7. a 8. 10. 14.00 LEGO® Ninjago® film
7. a 8. 10. 16.00 Esa z pralesa
9. 10. 16.00 Po strništi bos
9. 10. 18.30 Červená
10. a 11. 10. 18.00 Po strništi bos
10. a 11. 10. 20.30 Wind River
11. 10. 16.00 Nejsledovanější
12. a 13. 10. 18.00 Zahradnictví: Dezertér
12. a 13. 10. 20.30 Hora mezi námi
13. 10. 16.00 Hurvínek a kouzelné muzeum
14. a 15. 10. 14.00 Esa z pralesa
14. a 15. 10. 16.00 My Little Pony Film
14. a 15. 10. 18.00 Po strništi bos
14. a 15. 10. 20.30 Sněhulák
16. 10. 16.00 Srdečně vás vítáme
16. 10. 18.00 Víno nás spojuje
16. 10. 20.30 Wind River
17. a 18. 10. 18.15 Hora mezi námi
17. a 18. 10. 20.30 Zahradnictví: Dezertér
18. 10. 16.15 Červená
19. a 20. 10. 18.15 Bajkeři
19. a 20. 10. 20.15 Blade Runner 2049
20. 10. 16.15 Hurvínek a kouzelné muzeum
21. a 22. 10. 14.00 LEGO® Ninjago® film
21. a 22. 10. 16.00 My Little Pony Film
21. a 22. 10. 18.15 Wind River
21. - 23. 10. 20.30 Bajkeři
23. 10. 15.45 Dunkerk
23. 10. 18.00 Po strništi bos
24. - 27. 10. 18.15 Bajkeři
24. a 25. 10. 20.30 Hora mezi námi
25. 10. 16.15 Já, Padouch 3
26. - 29. 10. 14.00 LEGO® Ninjago® film
26. - 29. 10. 16.00 My Little Pony Film
26. a 27. 10. 20.30 Zahradnictví: Dezertér
28. a 29. 10. 18.00 Po strništi bos
28. - 30. 10. 20.30 Bajkeři
30. 10. 16.00 Po strništi bos
30. 10. 18.30 Červená
31. 10. 18.15 Bajkeři
31. 10. 20.30 Sněhulák
TIC BRNO
Sál Břetislava Bakaly, Radnická 2, Brno
tel.: 542 427 111, www.ticbrno.cz
11. - 14. 10. BRNO 16: My jsme rodina!
Mezinárodní festival krátkých filmů Brněnská 16
KINO SCALA
Moravské nám. 3/127, Brno
www.kinoscala.cz
Rezervace vstupenek (rezervace také online):
Po - Pá 10.00 - 17.00, tel.: 608 33 00 88
Pokladna kina: 17.00 - 21.00, tel.: 778 448 574
Celoroční filmové produkce ve vysokém 4K
rozlišení. Pravidelné cenově zvýhodněné (80 Kč)
promítání pro seniory. Přímé přenosy z předních
divadelních scén, studentské kino, promítání
pro maminky s dětmi, festivaly, příjemná kavárna.
DĚTEM
DDM HELCELETKA
www.helceletka.cz
DDM KOMINÍČEK
Absolonova 20 a, Brno, tel.: 606 110 970
Pastvinka - klub pro děti od 2 let nabízí
3 volná místa na dopolední program
18. 10. 17.15 Dlabání dýní
PARKOVÁ DRÁHA OLYMPIA
Olympia Brno, www.smpd.cz
1. 10. Parní provozní den
7., 8., 14., 15., 21., 22., 28. a 29. 10. Provozní dny
POHÁDKOVÁ VESNIČKA
A HOTEL PODLESÍ
www.pohadkova-vesnicka.cz, tel.: 566 664 477
So, Ne od 14.00 Prohlídky Pohádkové vesničky
27. 10. 19.00 Stezka odvahy Pohádkovu vesničkou
28. 10. 19.00 Halloweenský karneval s programem
DIVADLO KORÁB
Staňkova 324/29, Brno, www.korab.cz
8. 10. 11.00 Perníková chaloupka
15. 10. 11.00 O Zlatovlásce
22. 10. 11.00 Kocour v botách
29. 10. 11.00 Princezna na hrášku
SPOLEČNOST
DĚLNICKÝ DŮM
Jamborova 65, Brno
www.delnickydumbrno.cz
tel.: 548 216 927, 777 758 220
3. 10. 17.00 Fíha Tralala - představení pro děti
7. 10. 19.00 Koncert pro Josefa Prudila
14. 10. 8.00 Farmářské trhy
14. 10. 19.00 Strécovské setkání
21. 10. 18.00 Tradiční hodová zábava
22. 10. 19.00 First Smile Glee
28. 10. 19.00 Divoké kočky
31. 10. 17.00 Kanadské odpoledne
KULTURNÍ CENTRUM LÍŠEŇ
Klajdovská 28, Brno
tel.: 544 210 136, www.kclisen.cz
18. 10. 17.00 Vernisáž výstavy Národ o sobě
(nadzemní zastávka Jírova tramvaje č. 8)
19. 10. 18.00 Krok do přírody: Mohou evropské
sopky ohrozit Českou republiku? (Kotlanova 7)
20. 10. 17.00 Zlatá šedesátá: Taneční
zábava ke Dni seniorů (Klajdovská 28)
24. 10. 10.00 Divadelní společnost Kejklíř:
Hrnečku, vař! (Klajdovská 28)
24. 10. 14.00 Seminář pro lektory seniorských
aktivit Zrajeme s révou (Kotlanova 7)
25. 10. 18.00 Grafologie neboli psychologie
písma (Kotlanova 7)
27. 10. 19.30 Cimbálová muzika Líšňáci
(Klajdovská 28)
KULTURNÍ DŮM RUBÍN
Makovského nám. 3, Brno-Žabovřesky
tel.: 541 213 704, 632, www.kdrubin.cz
4. 10. 19.00 Veselá trojka - koncert
22. 10. 18.00 Screamers - travesti show
25. 10. 19.30 NewTime Orchestra & Hana Holišová
26. 10. 19.30 Robert Křesťan a Druhá tráva
MKS TIŠNOV
Mlýnská 152, Tišnov
tel.: 549 410 082, www.mekstisnov.cz
5. 10. 19.30 Bazilika Porta coeli: Cappella Mariana
6. 10. 18.00 Metalový svátek 4:
Titanic, Asgard, Coarse grain, Blackstars Band
10. 10. 19.30 Kino Svratka:
Robert Křesťan a Druhá tráva
24. 10. 20.00 Kino Svratka: LiStOVáNí - Robert
Fulghum jako Opravář osudů na turné po ČR
KC SEMILASSO
Palackého třída 126, Brno
tel.: 541 247 009, www.semilasso.cz
1., 8. 10. Královopolka
12. 10. Fešáci 50 let - koncert
16. 10. Vstupte - divadlo v hlavní roli Petr Nárožný
26. 10. DYMYTRY - česká metalová kapela
27. 10. Hanspaul City - koncert kapel
Žlutý pes, Ivan Hlas Trio, Krausberry, Bluesberry
31. 10. Job Fair
MUSILKA LIDOVÝ DŮM
Musilova 2, Brno-Husovice
tel.: 545 211 891, www.ksomega.cz
12. 10. 19.30 Karel Plíhal
13. 10. 19.30 The Glass Onion (Beatles revival)
15. 10. 19.00 Vlasta Redl s malou partou
20. 10. 19.00 Nešvilský krúžek - 30 let
23. a 24. 10. 19.30 Hop Trop
VZDĚLÁVÁNÍ
MORAVSKÁ
ZEMSKÁ KNIHOVNA
Kounicova 65a, Brno, www.mzk.cz
3. - 31. 10. Oči Brna: Milan Uhde. Ohlédnutí
4. 10. - 17. 11. Výstava: Paměť tváře/Tváře
paměti... nejen nuceně nasazených
12. 10. - 12. 11. Výstava: Nemožnosti dialogu
Výstava fotografií Andrewa Lasse
20. 10. - 11. 11. Moje země
2. 10. 18.00 Promítání: Filmový pondělek
3. 10. 18.00 Promítaní: Filmový klub:
Im Labyrinth des Schweigens
3. 10. 19.00 Vernisáž: Paměť tváře /Tváře paměti...
3. 10. 17.00 Beseda: Paměť tváře / Tváře paměti...
5. 10. 17.00 Školení: Bezplatné informační
zdroje z oblasti pedagogiky
5. 10. 18.00 Komentovaná prohlídka: Mezi námi
5. 10. 18.00 Promítání: Přehlídka finských filmů
4., 11., 25. 10. 17.00 Kurz: Kreslíme s radostí
9. 10. 17.00 Exkurze pro veřejnost
11. 10. 17.00 Autorský večer Istvána Vöröse
12. 10. 10.00 Školení: Úvod do problematiky
průmyslových práv a databází ÚPV
12. 10. 19.00 Elektromagnetický vesmír aneb
od Birkelanda k magnetarům
13. 10. 17.00 Moudrosti a nesmysly. Křest nového
CD Miloše Štědroně v podání Musica Poetica
18. 10. 17.00 Školení: Jak citovat?
19. 10. 17.00 Vernisáž výstavy Nemožnosti dialogu
20. 10. 17.00 Vernisáž: Moje země + přednáška
23. 10. 18.00 Přednáška: Chvála oportunismu
23. 10. 18.00 Předn.: Německo:Vzpomínky národa
25. 10. 19.00 Předn.: Zatmění Slunce v USA 2017
26. 10. 17.00 Kde a jak hledat odbornou literaturu?
30. 10. 17.00 Diskusní večer Petra Krále
ŽIDOVSKÉ MUZEUM
tř. Kpt. Jaroše 3, Brno, tel.: 544 509 651
2. 10. 17.00 Vernisáž výstavy Slovo, obraz, Schulz
4. 10. 17.00 Komentovaná prohlídka židovského
hřbitova v Brně-Židenicích
11. 10. 17.00 Setkání s Hugo Maromem
15. 10. 10.30 Pro děti - Stvoření světa
16. 10. 17.00 Neodstraněná pošta Fedora Gála
23. 10. 17.00 Vernisáž výstavy Život v diaspoře
BP/PL-102
brigády
Hledáme spolehlivé paní (stu-
dentky, důchodkyně, maminky)
na úklid domácností a kancelá-
ří. Zakázky podle zájmu a do-
mluvy, i ve večerních hodinách.
FYLA - SLUŽBY PRO RODINU A DOMÁCNOST:
tel.: 603 434 250
fyla@fyla.cz
www.fyla.cz
BP/PL-093
BP/HA-009
Podrobný program na měsíc říjen naleznete na www.kjm.cz.
Buďte nejen našimi čtenáři, staňte se i našimi přáteli | www.facebook.com/kjmbrno
ÚSTŘEDNÍ KNIHOVNA
Kobližná 4, Brno, tel.: 542 532 164, kjm@kjm.cz
POBOČKY KJM
KAVÁRNA CAFÉ+
Knihy, časopisy, CD, MP3, deskové hry, elektr. čtečky,
tematické kufříky, autorská čtení, koncerty, výstavy,
zážitkové večery, internet, informace, vzdělávání ...
Neváhejte a přijďte si na kávu a něco dobrého za velmi výhodné ceny. Prozatímní
otevírací doba kavárny je Po - Pá 8.00 až 20.00 hodin. Více na www.cafeplus.cz.
Poprvé do školy – Poprvé do knihovny
– projekt na podporu čtenářství u dětí prvních tříd
Do 31. 10. 2017 – registrace prvňáčků zdarma
2. - 5. 10. 2017 – slavnostní pasování prvňáčků na rytíře knih a čtenáře knihovny
KJM, pobočka Královo Pole, Palackého 164
25. 10. / 17.00 Madeira – cestovatelské setkání s Marií Lollok Klemetovou
KJM, pobočka Žabovřesky, Mozolky 52
12. 10. / 18.00 1913: Setkání Hitlera, Stalina, Lenina a Masaryka ve Vídni
– setkání s Ladislavem Větvičkou, blogerem roku a držitelem Krameriovy ceny
za nezávislou žurnalistiku, nad jeho knihou Osudové setkání 1913.
2. 10. / 17.30 Filmový večer – Sejde z očí, sejde z mysli – jaké je žít v léčebně pro
schizofreniky, kteří spáchali těžké zločiny? Režisér John Kastner strávil osmnáct měsíců
s pacienty i personálem léčebny v kanadském Brockvillu. Skrze rozhovory dostává
divák mimořádnou příležitost důvěrně poznat vnitřní svět nemocných.
23. 10. / 17.00 Robert Fulghum jako Opravář osudů na turné po ČR – setkání
s populárním americkým spisovatelem, jehož součástí je i divadelního představení
z knihy Co jsem to proboha udělal v podání scénického čtení Listování.
24. 10. / 17.00 Svět knih Pavla Čecha – malíř, autor komiksů, ilustrátor a tvůrce knih
nejen pro děti - to je Pavel Čech, jehož svět, který v knihách vytváří, přitahuje bez
rozdílu malé i velké čtenáře. Nejen o tom, jak tvoří, co je mu inspirací a kde hledá
nápady, nám poví na besedě.
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/www.eprogram.cz
6
TIPY NA VÝLET
TIC BRNO
Radnická 2-10, Brno
tel.: 542 427 111, www.ticbrno.cz
Tematické prohlídky:
6. 10. 16.00 Po stopách brněnských pivovarů
7. 10. 10.00 Po stopách Leoše Janáčka
8. 10. 10.00 Židovské Brno s prohlídkou synagogy
8. 10. 14.00 Židovský hřbitov
8. 10. Prohlídky bývalé káznice na Cejlu
14. 10. 10.00 Češi, Němci a Židé v Brně
15. 10. 14.00 Špilberk a Staré Brno v pověstech
a zajímavostech
21. 10. Prohlídky bývalé káznice na Cejlu
22. 10. 14.00 Brno pro Brňáky a všechny
spřízněné duše: Nový Lískovec
28. 10. 10.00 Ústřední hřbitov
TECHNICKÉ MUZEUM BRNO
www.technicalmuseum.cz, www.tmbrno.cz
VODNÍ MLÝN VE SLUPI
Slup 94, Jaroslavice, tel.: 608 439 147
Pozoruhodná renesanční stavba velkomlýna
se čtyřmi funkčními vodními koly a mlýnským
náhonem.
Otevřeno do 25. 10.:
Út - Ne 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
AREÁL ČS. OPEVNĚNÍ V ŠATOVĚ
Šatov (u Znojma), tel.: 602 438 637
Areál československého opevnění v Šatově, se
zpřístupněným pěchotním srubem MJ-S3„Zahrada“
Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
STARÁ HUŤ U ADAMOVA
Stará huť Adamov, tel.: 516 446 671, 602 225 298
Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
KOVÁRNA V TĚŠANECH
Těšany, tel.: 544 248 713, 724 239 656
V objektu jsou instalovány expozice kovářství
a kolářství s příslušným venkovským interiérem.
Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
VĚTRNÝ MLÝN KUŽELOV
Kuželov 156, Hrubá Vrbka, tel.: 602 438 644
Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
ŠLAKHAMR V HAMRECH NAD SÁZAVOU
Hamry nad Sázavou, tel.: 602 225 243
Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
ZOO BRNO
U Zoologické zahrady 46, Brno
tel.: 546 432 311, www.zoobrno.cz
1. 10. Mezinárodní den seniorů
28. 10. Halloween v ZOO Brno
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00
DINOPARK VYŠKOV
Cukrovarská 9, Vyškov
tel.: 378 774 636, www.dinopark.cz
Otevřeno: So, Ne a 26. - 27. 10. 9.00 - 16.00
ZOO PARK VYŠKOV
Cukrovarská 424/9, Vyškov
www.zoo-vyskov.cz
tel./fax: 517 346 356, mobil: 725 726 374
7. 10. Den zvířat - ukončení letní sezóny
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00
ZOO OLOMOUC
Darwinova 29, Olomouc-Svatý Kopeček
tel.: 585 151 601, www.zoo-olomouc.cz
28. 10. 14.00 - 18.30 Večer duchů
Otevřeno: denně 9.00 - 16.00
POHÁDKOVÁ VESNIČKA
A HOTEL PODLESÍ
www.pohadkova-vesnicka.cz
tel.: 566 664 477
So, Ne od 14.00 Prohlídky Pohádkové vesničky
27. 10. 19.00 Stezka odvahy Pohádkovu vesničkou
28. 10. 19.00 Halloweenský karneval s programem
VALAŠSKÉ MUZEUM
V PŘÍRODĚ
Rožnov pod Radhoštěm
UFMtXXXWNQD[
5. - 8. 10. Dřevěné městečko: Božská flétna
mezinárodní hudební festival o Panově flétně
14. - 22. 10. Dřevěné městečko, Janíkova stodola:
Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský
hortikomplex
27. - 28. 10. Masarykovo nám.:Všesvatský jarmark
Otevřeno: Dřevěné městečko denně 9.00 - 16.00
Mlýnská dolina, Valašská dědina
Út - Ne 9.00 - 16.00
VRBASOVO MUZEUM
ŽDÁNICE
Zámek 1, 696 32 Ždánice
tel.: 725 920 846, www.muzdanice.cz
7. 10. Přednáška Mgr. Lukáše Kopeckého
v kavárně KD ve Ždánicích, spojena
s besedou s příslušníky Machníkovy rodiny
13. - 15. 10. Ždánické hody
Výstava:
do 31. 10. František Machník
významná osobnost našich dějin
Výstavy v Laudonově vile:
do 5. 11. Barvy hlíny - obrazy z výtvarné dílny
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 16.00,
So, Ne, sv. 10.00 - 16.00
VÝSTAVIŠTĚ FLORA
Wolkerova 17, Olomouc
tel.: 585 726 111, 585 413 350
www.flora-ol.cz
5. - 8. 10. FLORA OLOMOUC - podzimní etapa
Olima, Europom, Podzimní zahradnické trhy
ZÁMEK SLAVKOV
AUSTERLITZ
Palackého nám. 1, Slavkov u Brna
tel.: 544 227 548, www.zamek-slavkov.cz
14. 10. Běh Slavkovem
15. 10. 10. zámecké dýňobraní
21. 10. Zámecká jízda svatého Huberta
Výstavy:
do 10. 12. Historická rádia
do 25. 11. Francie jak ji neznáte - panenky
v tradičních krojích a kostýmech
do 29. 10. Jadran Šetlík - Fotografické obrazy
12. 10. - 10. 12. 90. výročí od postavení
pomníku T. G. Masaryka ve Slavkově
Otevřeno: Po - Ne 9.00 - 16.00
ZOO A ZÁMEK LEŠNÁ
Lukavská 112, Zlín - Štípa
www.zoozlin.eu, tel.: 577 914 180
30. 9. - 1. 10. Podzimní květinová aranžmá
v zámku Lešná
1. 10. Světový den zvířat
6., 13. a 20. 10. Večerní prohlídky ZOO a zámku
28. - 29. 10. Halloween v ZOO a v zámku Lešná
Otevřeno - ZOO: Po - Ne 8.30 - 17.00
Zámek Lešná: So - Ne 10.00 - 16.00
HORÁCKÁ GALERIE
ZÁMEK
Vratislavovo nám. 1, Nové Město na Mor.
tel.: 566 654 211, www.horackagalerie.cz
Výstavy:
do 30. 12. Josef Prodělal - Fotografie
5. 10. - 31. 12. Mému strýci ke 105. narozeninám
Michal Cihlář - zátiší / Karel Hladík - plastika
12. 10. - 31. 12. František Štěpán - Výběr z díla
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
MASARYKOVO MUZEUM
Zámecké náměstí 9, Hodonín
tel.: 518 351 834, 724 887 255
www.masaryk.info
1. 10. Den seniorů
Výstava:
do 15. 10. Sál Evropa: Archeologické lety na
Hodonínsku
Otevřeno: Po - Pá 8.00 - 12.00 a 13.00 - 16.30
Ne 13.00 - 18.00, So zavřeno
MĚSTSKÉ MUZEUM
nám. Bartolomějské 41, Veselí nad Moravou
www.masaryk.info
Výstava: do 14. 1. 2018 Zábava našich předků
Otevřeno: Po - Pá 8.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00
Ne 13.00 - 17.00, So zavřeno
VLASTIVĚDNÉ
MUZEUM KYJOV
Palackého 70, Kyjov, tel.: 518 612 338
www.masaryk.info
do 24. 10. XIV. členská výstava umělecké
knižní vazby Společenstva českých knihařů
Otevírací doba: Út - Pá 8.00 - 12.00,
13.00 - 16.00, Ne 12.30 - 16.30
MUZEUM VYŠKOVSKA
Nám. Čsl. armády 2, Vyškov
tel.: 517 348 040, www.muzeum-vyskovska.cz
7. 10. 9.00 - 17.00 Prodejní burza minerálů,
fosilií, drahých kamenů, šperků a jiných přírodnin
Výstavy:
do 22. 10. Ženy, které toho mnoho dokázaly
Otevřeno: Út - Pá 10.00 - 12.00, 12.30 - 17.00
Ne 14.00 - 16.00
MUZEUM BUČOVICE
www.muzeum-vyskovska.cz
do 19. 11. Za posledním puchýřem
aneb Tři století turistiky v českých zemích
do 29. 12. Zbraně pro boj, sport i lov
Otevřeno: Út - Pá 8.00 - 12.00, 13.00 - 16.30
So, Ne 14.00 - 16.00
SLOVANSKÉ HRADIŠTĚ
Mikulčice, www.masaryk.info
1. 10. Velkomoravský den se skupinou Styrke,
Den seniorů
15. 10. Mezinárodní den archeologie
+ Slovanské starožitnosti
27. - 29. 10. Pocta Rasticovu městu Morava,
Styrke IV.
28. 10. Výstup na věž s vlajkou ČR, pocta,
přednáška
30. 10. Ukončení 57. hlavní návštěvní sezóny
Výstavy:
do 30. 11. Památník Mikulčice - Valy zve
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 16.30, So, Ne 9.00 - 17.30
REGIONÁLNÍ MUZEUM
Tvrz 8, Žďár nad Sázavou
tel.: 566 688 116, www.muzeumzdar.cz
Výstava:
do 19. 11. Od elektronky do digitálního světa
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 12.00, 12.30 - 17.00
MUZEUM
J. A. KOMENSKÉHO
Přemysla Otakara II. 37, Uherský Brod
tel.: 572 63 22 88-9, www.mjakub.cz
28. 10. Den otevřených dveří ke Dni vzniku
samostatného československého státu
Výstavy:
do 28. 1. 2018 Řemeslo jak vyšité
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 12.00, 12.45 - 16.45
MUZEUM A GALERIE
V PROSTĚJOVĚ
na nám. T. G. Masaryka 2, Prostějov
tel.: 582 330 991, www.muzeumpv.cz
Výstavy:
do 19. 11. František Sysel: Pod kůží Marsya
do 12. 11. Výstavní sály Špalíčku, Uprkova 18:
Autíčka manželů Tiefenbachových
Otevřeno: Po a Ne 13.00 - 17.00,
Út - So 9.30 - 12.00 a 13.00 - 17.00
www.stcostrava.cz, Areál Dolní Vítkovice
Vítkovice 3004, Ostrava-Vítkovice
VELKÝ SVĚT TECHNIKY
Čtyři fantastické expozice plné interaktivních
a zábavou nabitých exponátů pro návštěvníky
každého věku, včetně 3D kina a Divadla vědy.
28. 10. Halloween
Ne - Čt 10.00 - 18.00, Pá - So 10.00 - 20.00.
recepce.stc@dolnivitkovice.cz, 595 955 740
MALÝ SVĚT TECHNIKY
Jedinečná interaktivní
výstava odhaluje tajemství
techniky a vynálezů od parního
stroje až po současnost.
28. 10. Halloween
Denně 10.00 - 18.00
recepce.u6@dolnivitkovice.cz, 595 952 957
uzávěrka 19. 10. 2017
BP/ME-040
www.kars-brno.cz
Pracovní oděvy, Koliště 49, 545 242 927, odevy@kars-brno.cz
Pracovní obuv, Koliště 49, 545 577 991, obuv@kars-brno.cz
BP/JA-006
HL Propan
Přestavby na LPG -
jezděte za polovinu!
www.hlpropan.cz
Praha 4 Brno Ostrava
241 402 146 532 045 575 595 700 570
602 775 102 532 045 576 595 781 059
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/www.eprogram.cz 7
KLUBY
SONO MUSIC CLUB
Veveří 113, Brno, www.sonocentrum.cz
4. 10. Božská flétna - unikátní spojení sólistů
světového významu hrajících na Panovu flétnu
a Orchestru lidových nástrojů
Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ
MORAVIA MUSIC FEST
www.moraviamusicfest.cz
16. 10. - 19. 12. Mezinárodní jazzový festival
16. 10. 20.30 Metro Music Bar: Ondřej Štveráček
quartet feat. Gene Jackson (CZ/USA)
„český Coltrane“ a specialista na rytmus
22. 10. 19.30 Metro Music Bar: Šmoldas Nussbaum
Anderson trio (CZ/USA) On the move
7. 11. 20.00 Sono centrum: Vojtěch Dyk
& The Puppini Sisters (UK) & B-SIDE BAND,
bandleader Josef Buchta
8. 11. 20.30 Metro Music Bar:
Jeff Lorber (USA) Fusion
10. 11. 19.30 Metro Music Bar:
PT Gazell Quartet (USA/CZ)
mistr diatonické harmoniky
13. 11. 20.30 Metro Music Bar:
Trialog III. - Profesoři jazzu
14. 11. 20.00 Sono centrum: Maceo Parker
světový král funky music
21. 11. 20.30 Metro Music Bar:
The Ernie Watts (USA) Quartet
2. 12. 20.00 Sono centrum:
Roman Dragoun & komorní orchestr, sbor
exkluzívní host Michal Žáček
19. 12. 20.30 Metro Music Bar:
Jiří Levíček & B-SIDE BAND
bandleader Josef Buchta
M13 ROCK & PUB
Za Divadlem 2, Brno,
http://www.m13.cz
tel.: 720 992 577, 720 992 575
3. 10. Bellako (Španělsko),
Unholy Ones, Průmyslová smrt,
Cry my Name (DE)
4. 10. Saturday´s Heroes (Švédsko), D.O.P.
5. 10. Spyder
7. 10. All Erased, Last Chance, Old, A5
11. 10. Storyum,Them Switcheroos, Echolot (Švýc.)
12. 10. Pietro Falcone
13. 10. Loretta, Bastard
14. 10. Edain, Archeonic, Draco Hypnalis
16. 10. Sodium (DE), Nuisance of Majority (DE)
17. 10. When Reasons Collapse (FR),
Bleeding Heart
18. 10. Strideo, Kowall Company, Ambedo
20. 10. Illumenium (EST), Ona, Atme
21. 10. Marana, Foltost, Aggressive Tyrants
26. 10. Spyder
27. 10. Red Splinter
31. 10. Generation Impasse (HU)
STARÁ PEKÁRNA
Štefánikova 8, Brno
tel.: 541 210 040, www.starapekarna.cz
2. 10. Ben Holder & Petr Beneš (UK/CZ)
3. 10. Iszek Baraque
4. 10. Anatoli - řecká hudba
5. 10. Budoár staré dámy + Cermaque
6. 10. Koko Comedy Stand-up Show
7. 10. VeHiBa - směs folku, funku, latino
10. 10. Michael Mayo Quartet (USA/CZ)
11. 10. Tubabu - západoafrická hudba
12. 10. Urband - pouliční šraml
13. 10. The Divorced Daddies + Nulová šance
14. 10. Tady To Máš
16. 10. Gazdina roba + kapela DUB music
17. 10. Aga Derlak Trio (Polsko)
18. 10. Free Balkan Quintet (CZ/AUS)
19. 10. Jiří Smrž + Vladimír Čáp
20. 10. U2 Revival Desire
21. 10. Lady Praga
23. 10. Haley Heynderickx with Band (USA)
24. 10. Buckshot Gala (Francie/USA)
25. 10. Rí Ra - keltská hudba
26. 10. Benefit - tradiční bluegrass z Brna
27. 10. Kingsfield
28. 10. Bazztaarklan
30. 10. Tomáš Kočko & Orchestr
31. 10. Marianne Solivan & W. Phishbacher Trio
(USA/CZ)
ALTERNA MUSIC BAR
Kounicova 48, Brno
tel.: 541 212 091, www.alterna.cz
Otevřeno: Po - Čt 12.00 - 01.00, Pá 12.00 - 02.00,
So 18.00 - 02.00, Ne 18.00 - 01.00
15. 10. 20.00 Florian Hoefner Group
MASTERS
OF ROCK CAFÉ
Zlín - Čepkov
tel.: 577 001 122
www.mastersofrock.cz
28. 10. Eluveitie (Ch), Amaranthe (Swe)
+ Charm the Fury (Nl)
1. 11. Dragon Force (GB), Twilight Force
3. 11. Dirkschneider (Ger), Raven (GB)
ŠELEPOVA No1
Šelepova 543/1, Brno-Královo Pole
tel.: 541 213 342, www.selepova.cz
4. 10. Noví kaskadéři & Alcatraz
5. 10. 19.30 Synkopy 61 - koncert
LIVINGSTONE CLUB
Dominikánské nám 5 - Pasáž Dům panů
z Lipé, Brno, www.livingstonebrno.cz
3., 10., 17., 24. 10. Salsa Bachata Kizomba
Party - DJ Antonio Cusenza
5., 19., 26. 10. Pubquiz
6. 10. Tibet - free energyguitar rock made in Brno
7. 10. Velká středoškolská párty - hity na přání
11. 10. 19.30 Hrozně - 35 let
13. 10. Torri Watchward + Fresh Minute - jazz
14. 10. Laughingstones - English stand up
15. 10. Shambolic Shrinks - rock ze Švýcarska
18. 10. Záviš - kníže pornofolku
20. 10. Coloursof Livingstone DJ´s
21. 10. Enquiry/Yatera - jazz-punk z Polska
25. 10. We love folklor - cimbálová muzika Poľana
27. 10. Golden Delicious - od Beatles po současnost
28. 10. Velká středoškolská párty - hity na přání
31. 10. Halloween vs. Dia de los muertos
MELODKA
Kounicova 20, Brno
tel.: 604 518 095, www.melodka.cz
2. 10. Ingested, Condemned, Cytotoxin,
Carnophage
3. 10. Starobrno Free Night:
Lady DragonFly, Majvely ...
4. 10. Afu-Ra (USA) + Szkrat
5. 10. Imodium - křest alba
10. 10. Fewer Owls
15. 10. Embrace the Journey Tour - Red Storm,
As Night Falls
18. 10. Cocaine Party & DC Radio
21. 10. Invader + Headfire, tour 2017
24. 10. Billy the Kid, Deathtrap
25. 10. Trautenberk zas v Brně + host Checkpoint
27. 10. Eagleheart - křest alba„Reverse“
+ Flowerwhile
28. 10. POGO Tour 2017: SPS + E!E
METRO MUSIC BAR
Poštovská 6, Brno, www.metromusic.cz
6., 13., 20. a 27. 10. Friday Night Fever
2. 10. Pop in Swing Project - česko-slovenské
popové hity ve swingovém kabátě
3. 10. Kieslowski
4. 10. Kontrolla - křest CD Doping + hosté:
Voodooyoudo
5. 10. Nirvana.cz
7. 10. XIII. století
9. 10. Fireballs - křest CD
10. 10. Distant Bells - Pink Floyd Tribute
11. 10. NaMikrofon - stand up
12. 10. 20.00 Poetika + Mirai
14. 10. Hrnem Brnem
16. 10. MORAVIA MUSIC FEST 2017:
Ondřej Štveráček Quartet feat. Gene Jackson
(USA) - jazz
17. 10. Circus Problem
18. 10. Funky Chicken
19. 10. The Atavists
21. 10. Retro Metro
22. 10. 19.30 MORAVIA MUSIC FEST 2017:
Šmoldas-Nussbaum-Anderson trio (CZ/USA)
24. 10. 18.00 a 21.00 Na stojáka - stand up
comedy show - Jakub Žáček, Daniel Čech,
Tomáš Měcháček, Petr Vydra
25. 10. The Fakers - Pearl Jam Tribute
26. 10. Laďovy kapely - koncert pro pamětníky
s kapelami - Grassův pytel, Balaton, Tokamak,
Tatry a Dvacetdva
28. 10. Koberec Band - Deep Purple Revival Zlín
30. 10. Wraadap band ze Smetanky Zdeňka
Treblíka
31. 10. Sting Tales (Sting Tribute)
CLUB FLÉDA
Štefánikova 24, Brno
tel.: 533 433 558, www.fleda.cz
1. 10. 14.00 Blešák - Flea Market
4. 10. 22.00 Student Electro Swing
7. 10. 19.00 Master´s Hammer + Umbrtka
10. 10. 18.30 Paradise lost - Pallbearer - Sinistro
11. 10. 20.00 Gaudeamus Alkotour - University
drinking battle
17. 10. 19.00 FINK (UK) - folk, alternativa, indie
18. 10. 21.00 Student Fest
19. 10. 20.00 Skyline - pop, elektronika
20. 10. 21.00 ECHOES: Rone live (FR)
24. 10. 20.00 minus 123 minut
Přijedeme za vámi autem tour 2017
25. 10. 22.00 Mendelka party
26. 10. 20.00 Voxel s Cimbálovkou
#PopFolklorTour
27. 10. 21.00 Sodoma Gomora
KLUB MERSEY
Minská 15, Brno, www.mersey.cz
tel. pronájmy 603 241 231,
program 602 583 466
Otevřeno: denně 18.00 - 02.00
4. 10. Retro party
5. 10. University party - největší studentský
mejdan!
14. 10. Hrnem Brnem - velkolepý celovečerní
koncert
16. 10. Bikini beach + Beps’n’Johnnies
- psychedelic rock
20. 10. Noir Voir + Max Bazowski
koncert - alternativní folk a rock
21. 10. The Gangnails + Dj Tchichiman
Great rock’n’roll swindle
27. 10. Guitar Gangsters + Gloster 69
melodický punk z Londýna
28. 10. Tony Ducháček a Garage
www.eprogram.cz
BP/ME-038
tel.: 725 055 275 | grilclub@seznam.cz | www.grilclubpalenice.cz
GRIL CLUB
Ŷ DENNÍ MENU 11 - 14 hod.
Ŷ nekuřácké prostředí
Ŷ Rodinné a firemní oslavy, školení,
svatby apod., salonek, 50 - 80 míst
KŘENOVÁ 19, 602 00 Brno
(bývalá Mosilana)
TANEČNÍ AKCE V ŘÍJNU:
6.10.2017 od 19 hodin kapela CECH
(rock, folk, country)
20.10.2017 od 19 hodin kapela VIRGINIE
(country)
27.10.2017 v 19 hodin kapela JANTAR
(folk, country)
NEBO
KUP JEDNU,
NA DRUHOU
MÁŠ SLEVU
30%
-72 &8÷
0# 6Į\'6©
MÁŠ SLEVU
50%
-72 6Į+
0# é684617
MÁŠ SLEVU
70%
-72 é6;Į+
A PÁTOU MÁŠ
ZDARMA
NEBO
NEBO
éÉO XÉEG -0+* PCMQWRÉw VÉO XøVwÉ SLEVU máš!
-0+m0© *1&;
5NGXW PGN\G MQODKPQXCV X\½LGOPø CPK U LKPÙOK UNGXCOK
êK CMEGOK 5NGXC UG X\VCJWLG XzF[ PC PGLNGXPøLwÉ MPKJW
X T½OEK LGFPQJQ P½MWRW TGCNK\QXCPÅJQ X -0+*%\'0647/
%#((¥ $TPQ#MEG UG PGX\VCJWLG PC RCRÉTGPUMÙ UQTVKOGPV
JTCêM[ C F½TMQXÅ \DQzÉ0GX\VCJWLG UG PC P½MWR RįGU KPVGTPGV
Brno OC Olympia,
7 &½NPKEG /QFįKEG
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/BP/PL-100
BP/ME-041
BP/ME-039
A++, 6 kg
1000 ot./min.
PRAČKA
ZWY 61025 WI
DOPRAVÍME, INSTALUJEME
A NEFUNKČNÍ ODVEZEME
5 990 Kč
Křenová 19, 602 00 BRNO, tel.: 775 214 728
www.chladservis.cz
BP/PL-101
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2017/