Program BR 10-2018



http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/

kultura, společnost, výstavy, sport, kurzy, tipy, zábava 24. ročník www.eprogram.cz facebook.com/ProgramCZ Pegas – I. moravsk˘ domácí pivovar Jakubská 4, Brno, www.hotelpegas.cz „Pegas – ochutnበ- podlehne‰...“ „Pegas – ochutnበ- podlehne‰...“ BP/PL-086 BURZA KAMENŮ, ŠPERKŮ A PŘÍRODNIN MožnostnávštěvyGaleriePATRIOTvTišnově-unikátníexpoziceminerálů. BP/PL-093 ODDLUŽENÍ - OSOBNÍ BANKROT LIKVIDACE SPOLEČNOSTÍ A BYTOVÝCH DRUŽSTEV +420 605 929 692, likvidacel@seznam.cz www.konkurzy-brno.cz Ŷ Nabízíme Vám zpracování insolvenčních návrhů, návrhy na oddlužení (osobní bankroty), návrhy na konkurzní řízení. Ŷ Zajistíme likvidaci vaší obchodní společnosti, bytového družstva až po výmaz společnosti z obchodního rejstříku. Ŷ Spolupracujeme s notáři, účetními specialisty, insolvenčními správci BP/PL-088 ŘÍJEN 2018 19.30 hod. Besední dům předehra 50. Moravského podzimu So / 20. 10. 2018 Orfeo ed Euridice Gluck Akamus & A. Liebreich BP/PL-094

http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/

www.eprogram.cz 2 PROGRAM Brněnsko t   WâUJTLƉ OB .PSBWŞ 1SPHSBN #SOŞOTLP  1SPHSBN TQPMFŘOÓL WÝFDI 0TUSBWBOƉ   1SPHSBN\'SâEFDLP.ÓTUFDLP 1SPHSBN0QBWTLP t%JTUSJCVŘOÓNÓTUBTFNŞOÓW[ÈWJTMPTUJPECŞSVŘBTPQJTVt7ZEÈWÈ /",-"%"5&-457¶.*4& TSPt7ZEBWBUFM+PTFG#PSEPWTLâ UFMʸʸt7FEPVDÓWZEÈOÓ*OH)BOB.BSVÝÈLPWÈ  UFMʸʸt*O[FSDF1FUS-FTOâ UFMʸʸt.JSPTMBW&TTFOEFS UFMt"ESFTBSFEBLDF4VLPWB  ʸ#SOP FNBJMQSPHSBNCSOFOTLP!NJTFD[ XXXFQSPHSBND[t5JTL5JTLÈSOB(SBGJDPTSPt3FHJTUSBDF.,ė3& ʸtUzávěrka listopadového čísla: 10. 10. 2018 t5PUPŘÓTMPWZÝMP27. 9. 2018 t;NŞOBQSPHSBNƉKFWZISB[FOB QPżBEBUFMƉNt1MBUOPTULBäEÏBLDFEPQPSVŘVKFNFPWŞżJUUFMFGPOJDLZt;BPCTBISFLMBNZPEQPWÓEÈ[BEBWBUFMt0CTBI SFLMBNZTFOFNVTÓWäEZTIPEPWBUTʸOÈ[PSFNSFEBLDFt"VUPSTLÈQSÈWBKTPVWZISB[FOBWZEBWBUFMJBʸOFOÓNPäOÏKF QPVäÓUCF[KFIPTPVIMBTV DIVADLA NÁRODNÍ DIVADLO BRNO příspěvková organizace, Dvořákova 11, Brno, tel.: 542 158 111, info@ndbrno.cz, www.ndbrno.cz 1żFEQSPEFKWTUVQFOFL UFM Po - Pá So[BWżFOP MAHENOVO DIVADLO Malinovského nám. I, Brno, www.ndbrno.cz 3. 10.,SÈMPWBżFŘ 5. 10./ÈQPKMÈTLZ 7. 10. 8. 10.4QÓDÓLSBTBWJDF 11. 10.$PTÖGBOUVUUF 12. 10.  TL;ė ,EPKFQBO4DINJUU 13. 10.$PTÖGBOUVUUF 14. 10.ėFSUB,ÈŘB 17. 10.4BUVSOJO 18. 10.,EPKFQBO4DINJUU 19. 10. TLė  .*-&/$*/&#&4QSFNJÏSB 20. 10. TL% 14 .JMFODJOFCFT 21. 10.1PE[JNOÓTZNGPOJDLâLPODFSU +BOÈŘLPWZPQFSZ 22. 10. TLė1 4 .JMFODJOFCFT 23. 10..BSJF3PUUSPWÈLPODFSU 24. 10. TL;0# 4QÓDÓLSBTBWJDF 25. 10.4QÓDÓLSBTBWJDF 26. 10."QBSUNÈWIPUFMV1MB[B 27. 10. TL%ÈSFL .BSJF4UVBSUPWOB 28. 10.1FUSPMFKPWÏMBNQZ 29. a 30. 10./ÈQPKMÈTLZ 31. 10.4QÓDÓLSBTBWJDF MAHENOVO DIVADLO - Malá scéna 6. a 7. 10.7ÝFMJKBLÈLPVLÈULB 13. a 14. 10.7ÝFMJKBLÈLPVLÈULB 20. 10.7ÝFMJKBLÈLPVLÈULB 21. 10.1FSOÓLPWÈDIBMPVQLB 27. a 28. 10.1FSOÓLPWÈDIBMPVQLB  DIVADLO REDUTA Zelný trh 4, Brno, www.ndbrno.cz 5. 10.;È[SBLWŘFSOÏNEPNŞ 6. 10."JEBQżÓNâQżFOPT [.FUSPQPMJUOÓPQFSZ/FX:PSL 7. 10.1PIÈELBPOFWZżÈEŞOÏNEŞEFŘLPWJ 7. 10. TL\' 7ŞSB 10. 10.-JTUPWÈOÓ-VLÈÝF)FKMÓLB 13. 10.,ÈNFOBCPMFTU 14. 10. TL%7 #SOŞOTLÏQPWŞTUJ 15. 10.7FSPOJŘJOQPLPK 16. 10.3BQQFS%JWBEFMOÓTQPMFL\'SÓEB 17. 10.7ÏWPELZOŞBLVDIBżLB 18. a 19. 10."NBEFVT.P[BSU 20. 10.4BNTPOB%BMJMB 1żÓNâQżFOPT[.FUSPQPMJUOÓPQFSZ/FX:PSL 21. 10.4USBDIKÓTUEVÝJ 23. 10.7ŞSB 24. 10.)PżÓWTBEŞSPEOÏNLWŞU 25. 10.5FSPS 26. 10.,NFOZ 27. 10.%ŞWŘF[F;ÈQBEV 1żÓNâQżFOPT[.FUSPQPMJUOÓPQFSZ/FX:PSL 28. 10.,PV[FMOÈWZIMÓELB %JWBEFMOÓTQPMFL\'SÓEB 29. 10.*NQSPWP[PWOB 31. 10.-B%BGOÏ  VÝSTAVIŠTĚ BRNO, Pavilon - F 26. 10.-JCVÝF 28. 10. TL& 14 -JCVÝF DIVADLO NA ORLÍ Orlí 17-19, Brno, tel.: 542 591 800, www.divadlonaorli.jamu.cz 18. 10. [BEÈOP ;ÓUSBUPTQVTUÓNFQSFNJÏSB 19. 10.;ÓUSBUPTQVTUÓNF 21. 10.$ISJTUJOB%FMMB(JVTUJOB $) /- )\'+".6 #SOP B"76 1SBIB 23. 10.40/*9 24. 10. TL$ "OOB,BSFOJOPWÈ 25. 10. TL% "OOB,BSFOJOPWÈ 27. 10.;ÓUSBUPTQVTUÓNF 28. 10.;ÓUSBUPTQVTUÓNF 29. 10.+".6+";;03$)&453" ,PODFSU+".6LFWâSPŘÓ[BMPäFOÓ ėFTLPTMPWFOTLB 30. 10. TL# ;ÓUSBUPTQVTUÓNF 31. 10.;ÓUSBUPTQVTUÓNF 1. 11.;ÓUSBUPTQVTUÓNF  MĚSTSKÉ DIVADLO BRNO Lidická 16, Brno tel.: 533 316 410, www.mdb.cz ČINOHERNÍ SCÉNA 1. 10.;BNJMPWBOâ4IBLFTQFBSF 2. - 4. 10.0TNZŘLZ 5. a 6. 10.-BLPNFD 7. a 8. 10.0TNZŘLZ 9. 10.%PULOJTFWFTNÓSV 10. 10.ÇÓULPWTLÏCPIZOŞ 11. 10.ÇÓULPWTLÏCPIZOŞ 12. a 13. 10.%POBIB 14. 10.%POBIB 15. 10.7SBCŘÈLBBOEŞM 16. a 17. 10.4LMFOŞOâQPLPK 18., 20. a 21. 10.0TNZŘLZ 22. 10.+NÏOP 23. 10.+NÏOP  HUDEBNÍ SCÉNA 1. 10.4QBNBMPU 3. - 5. 10.%ŞTOFKQÈUFL 6. 10.B%ŞTOFKQÈUFL 7. 10.%ŞTOFKQÈUFL 19. 10.#JHWFżFKOÈHFOFSÈMLB 20. 10.#*(QSFNJÏSB 21. a 22. 10.#JH 23. - 25. 10.#JH 27. 10.)JUZŘFTLâDIEŞKJO TMBWOPTUOÓLPODFSU 28. - 31. 10.#JH DIVADLO BOLKA POLÍVKY Jakubské nám. 5, Brno, tel.: 542 214 692 www.divadlobolkapolivky.cz, divadlo@bolek.cz 1. 10.$BWFNBO 2. a 3. 10.1PTMFEOÓBSJTUPLSBULB 4. 10.#PTÏOPIZWQBSLV 5. 10.#F[QżFETVELƉ 6. 10.4SOLZ 7. 10..BSZÝB 8. 10.%/" 9. 10.$BWFNBO 10. 10..JMPÝÀUŞESPŵVWÈEÓ 10. 10.ÀBÝFLBTZO 11. 10.7ŞSB 12. 10.ÀFTUUBOFŘOÓDIIPEJOWÝFTUJUâEOFDI 13. 10.,VUMPDIBOFC*NVäJNBKÓTWÏEOZ 14. 10..BOäFMTUWÓWLPTUDF 15. 10.TFTUSZ 16. 10.$ZSBOP 17. 10.5IF/BLFE5SVUI0EIBMFOÈQSBWEB 18. 10..ÈK 19. 10..*/%(".&-ÓCF[OÏWZIMÓELZ 20. 10.ėUZżMÓTUFLWQPIÈEDF 20. 10..PKFISB 21. 10.B$BWFNBO 22. 10.-FUFNTPLPMÓN 23. 10.

http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/

 24. a 25. 10.)SEâ#VEäFT 26. 10.ÀBÝFLBTZO 28. 10..PKFUBOHP 29. 10.7ŞSB 30. 10.;ƉTUBOFUPNF[JOÈNJ  DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU Zelný trh 9, Brno tel.: 542 123 425, www.provazek.cz 1. a 2. 10.6CVLSÈMFN4WPCPEB 3. 10."MNB"NPSPTP1SFTUP 4. a 5. 10.7JULB 11. 10./BQSPUFTU1PLPKMJEFNEPCSÏWƉOŞ 12. a 13. 10."NFSJLB 14. 10.0QFKTDÓDIBLPŘJŘLÈDI 16. 10..FJOÀWFKL 0QFSFUUB,PNFEJF4NSU 17. a 18. 10."NBEFVT UK.JMPWBOâ#PIFN 20. 10.5SJQUZDI .BULB4MVäLB1BOOB 22. 10.;LVÝFCOBJNQSPWJ[BŘOÓDZLMVT 23. 10.7JULB 24. 10.5JDIâ5BS[BO 25. 10.5VSOPWâIÈK 26. a 27. 10.%ZOBTUJF 31. 10.;FäJWPUBINZ[V0I+BLÈQPEÓWBOÈ HADIVADLO Alfa pasáž, Poštovská 8d, Brno tel.: 530 330 869, www.hadivadlo.cz 1. 10.ėFWFOHVS 2. 10. 4. 10.&ZPMG 5. 10.*OEJÈOWPISPäFOÓ 6. 10..BSZÝB 10. 10.4ÓMB[WZLV 11. 10. 12. 10..BDPDIBWF4UVEJV)SEJOƉ 15. 10.7ZIOÈOÓ(FSUZ4DIOJSDI 16. 10.7ZIOÈOÓ(FSUZ4DIOJSDI 17. 10.7FSOJTÈä 18. 10.7FSOJTÈä 20. 10.,BOUSPQPDÏOV 21. 10.,PNFEJPHSBG 22. 10.%PNBV)JUMFSƉBOFC)JTUPSLZ [)JUMFSPWJDLVDIZOŞ 24. 10.1BOÓ#PWBSZPWÈ 26. 10.4USâŘFL7ÈŵB 27. 10.ėFWFOHVS 30. 10./ÈNŞTÓŘOÓDJ JNJUBDFBUVÝFOÓ   KULTURNÍ DŮM RUBÍN Makovského nám. 3, Brno-Žabovřesky tel.: 541 213 704, 632, www.kdrubin.cz 2.10."OBISVÝDFTFEÓEJLUÈUPS ISBKÓ.JSPTMBW5ÈCPSTLâB+JULB+FäLPWÈ 9. 10.;BNJMPWBOâTVLOJŘLÈż %JWBEFMOÓTQPMFŘOPTU)ÈUB 14. 10.EOƉ ISBKÓ)BOB.BDJVDIPWÈ 1FUS4UBDIB0OEżFK/PWÈL 16. 10.7FMLÈ[FCSBBOFC+BLäFTFUP KNFOVKFUF ISBKÓ0OEżFK7FUDIâ ,,BJSB)SBDIPWDPWÈ  +BSPNÓS%VMBWBBEBMÝÓ 24. 10.4WŞUÈDJ %JWBEFMOÓTQPMFŘOPTU)ÈUB BEZBARIÉROVÉ DIVADLO BARKA Svatopluka Čecha 35a, Brno-Královo Pole tel.: 541 213 206, www.divadlobarka.cz rezervace: barka@ligavozic.cz, 608 635 578 8. 10.$BNJOPOBLPMFŘLÈDICFTFEB TQSPNÓUÈOÓNGPUPHSBGJÓ[DFTUZ EP4BOUJBHBEF$PNQPTUFMB  13. 10.466%1VTƃUFNMIV 25. 10.

http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/



http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/

1BWFM#PSTLâBIPTUÏ OBSP[FOJOPWâCFOFGJŘOÓLPODFSU QSP%JWBEMP#BSLB FEST IN  POSTIŽENI UMĚNÍM 5. ročník festivalu integrované tvorby 12. 10.*DICJOPL 7ÓEFŵ  1PIMFEWQżFE /BTMPVDIÈOÓ 1VMT 1SPUZ#PUZ #SOP 4WPCPEBWT)SBOJDF 14. 10..VMUJGJMJEFOUJUZBTLVQJOB 4FULÈOÓ %SÈäśBOZ#SOP ,BGLBTJB 15. 10."QSPŘOF  #SOP UBOFŘOÓTPVCPS 16. 10.%4+JOEżJDI +BOTLÏMÈ[OŞ  3P[VNBÝUŞTUÓ 0QFSOÓLPWÏCÈCŞ 17. 10.%+1%JWBEMP+ÈSZ1PLPKTLÏIP #SOP  ,SJQMÓDJ BOFCQżÓIPEZ[FäJWPUBINZ[V 19. 10.%+1%JWBEMP+ÈSZ1PLPKTLÏIP #SOP  #SPVLWIMBWŞQSFNJÏSB 20. 10.+FÝUŞDIWJMLV 1SBIB ėBSPWOâMFT 21. 10.%JWBEÏMLP\'035&- #SOP  ÇFOBWUSZTLVTUPMFUÓQSFNJÏSB  DIVADLO RADOST Bratislavská 216/32, Brno tel.: 533 440 020, www.divadlo-radost.cz 7. 10.B+ÈKBB1ÈKB 12. 10.1JQJ%MPVIÈQVOŘPDIB 14. 10.B1SBÝUŞOÏQPIÈELZ 14. 10.5żJQPIÈELZQSPSPÝƃÈLZ 19. 10.1PKśUFQBOF CVEFNFTJISÈU 21. 10.B5żJ[MBUÏWMBTZEŞEB7ÝFWŞEB IPTUVKF%JWBEMP7ÓUJ.BSŘÓLB 25. 10.,BCBSFU/PIBWJDB 28. 10.B4OŞIVSLBBTFENUSQBTMÓLƉ 28. 10.ÀQBMÓŘFLWFSÝƉBQPIÈEFL 29. 10.-PLUJCSBEB 30. 10..JNJOÓEJWBEMP,BPB.BLJ DIVADLO POLÁRKA Tučkova 34, Brno, www.divadlopolarka.cz objednávky, tel.: 541 247 274, 724 042 852 1. 10.#SBUżJ-WÓTSEDF 2. 10.#SBUżJ-WÓTSEDF 4. 10.B0ENBMJŘLâDILWFMJLâN 4. 10.$JSLVT6OJLVN 6. 10.B0ENBMJŘLâDILWFMJLâN 8. 10..BMÈŘBSPEŞKOJDF 8. 10./BÝFUżÓEB 10. 10..BMÈŘBSPEŞKOJDF 11. 10.ÀLPMB.BMÏIPTUSPNV 13. 10.ÀLPMB.BMÏIPTUSPNV 20. 10.4JEEIÈSUIBQSFNJÏSB 23. 10.4JEEIÈSUIB 24. 10.1SF[JEFOUJDFTUBUBNB[BTF 25. 10.5BNUBEBSPWBEPCSPESVäTUWÓ 25. 10.B1SF[JEFOUJDFTUBUBNB[BTF 27. 10.\'SBOUJÝFL[LBÝUBOV "OFäLB [FTMVOFŘOJD 28. a 30. 10.MFUWFNJOVUÈDI  DIVADELNÍ STUDIO MARTA Bayerova 5, Brno tel.: 542 591 512, www.studiomarta.cz 11. 10. [BEÈOP )BNMFUBUNBQSFNJÏSB 12., 15., 18. 10.)BNMFUBUNB  DIVADLO U STOLU Centrum experimentálního divadla Zelný trh 9, Brno tel.: 542 123 425, www.divadloustolu.cz 4. 10.1żÓMJÝIMVŘOÈTBNPUB 12. 10.*PCFÝFMKÈQPMÓQŞU &EHBS  15. 10.+ØC 17. 10.4MFŘOB+VMJF 22. 10."VEJFODF,BUBTUSPGB  DIVADELNÍ STUDIO“V“ Veveří 133, Brno, tel.: 739 649 492 studio@divadlov.cz, www.divadlov.cz 7. 10.,SLPOPÝTLÏQPIÈELZ 13. 10.3VNDBKT 14. 10.0UżFDIQżBEMFOÈDI 20. 10.#BSPO1SÈÝJM 21. 10.0#VEVMÓOLPWJ 27. 10.5JDIÏÝMBQBDÓLSÈMPWTUWÓ www.eprogram.cz BP/PL-091 Koncert se koná pod záštitou Ing. Stanislava Juránka

http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/

www.eprogram.cz 3 BP/PL-085 BP/PL-089 www.Skutry-Pro-Seniory.cz Prokopa Velikého 30 | Ostrava-Vítkovice | +420 599 529 753 | elektrokola@mise.cz Otevírací doba | Pondělí - Pátek 9.00 - 17.00 hod. | Sobota - na objednávku Největší výběr nových i repasovaných elektroskútrů pro seniory a hendikepované Ɣ Výběr z více než 100 typů elektroskútrů Ɣ SKLADEM přes 80 nových elektroskútrů Ɣ DOPRAVA ZDARMA

http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/

www.eprogram.cz 4 VÝSTAVY MUZEUM BRNĚNSKA www.muzeumbrnenska.cz www.facebook.com/muzeumbrnenska MUZEUM VE ŠLAPANICÍCH Masarykovo nám. 18, Šlapanice tel.: 544 228 029 Výstavy: 27. - 28. 10. Barvy podzimu Podzimní výstava chryzantém, ovoce a zeleniny 31. 10. - 10. 3. 2019 Očima ženy. Osudové i všední dny stoleté republiky v životě žen Otevřeno: St - Pá 13.00 - 18.00 So, Ne 10.00 - 12.00, 12.30 - 18.00 PAMÁTNÍK MOHYLA MÍRU K Mohyle míru 200, Prace, tel.: 544 244 724 Expozice: Bitva tří císařů. Slavkov/Austerlitz 1805 Fenomén Austerlitz Výstava: 26. 10. - 6. 1. 2019 Sochař a legionář Rudolf Březa ke 100. výročí oficiálního uznání československých legií Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.30, vč. svátků PAMÁTNÍK PÍSEMNICTVÍ NA MORAVĚ Klášter 1, Rajhrad, tel.: 547 229 126 Expozice: Staroslověnština a moravské písemnictví v 9. - 18. století Středověké skriptorium a historie rajhradského kláštera Moravská literatura 19. - 20. století Historická benediktinská knihovna Pracovna básníka Josefa Suchého Výstavy: do 14. 10. Baví nás časopisy pro děti do 28. 10. Proudy. Literatura německého jazyka v Brně 1848-1945 24. 10. - 10. 3. 2019 Vlajky vlajte! Státní symboly včera a dnes Akce: 24. 10. 15.00 Vyhlášení literární soutěže pro mládež Skrytá paměť Moravy 2018/2019 Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.00, vč. svátků PODHORÁCKÉ MUZEUM Porta coeli 1001, Předklášteří, tel.: 549 412 293 Expozice: Klášter Porta coeli - raně gotická křížová chodba, kostel, kapitulní síň Měšťanský obytný interiér z přelomu 19. a 20. st. Paleontologie a mineralogický systém Minerály Tišnovska Lapidárium kamenných fragmentů Výstavy: do 28. 10. Nositelé tradic 30. 10. - 20. 1. 2019 První světová válka - rok 1918 Akce: 16. 10. 9.00 - 12.00 Setkání nositelů titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje Otevřeno: Út - Ne 8.00 - 12.00 a 12.30 - 16.00, vč. svátků VILA LÖWBEER V BRNĚ Drobného 22, Brno tel.: 545 211 352, www.vilalowbeer.cz Prohlídkové okruhy: Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat Technické zázemí vily - komentovaná prohlídka Výstavy v galerii Celnice: do 30. 12. Textilní firma Mořic Fuhrmann 1918-1948 Akce: 6. 10. 10.00 a 14.00 Komentovaná procházka po vilové kolonii Černá Pole 19. 10. 19.00 Host ve vile: Eva Pilarová 27. 10. 10.00 a 14.00 Komentovaná prohlídka výstavy Textilní firma Mořic Fuhrmann 29. 10. 19.00 Mě to tady (ne)baví Prvorepublikový kabaret Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00, Zahrada: Po - Ne 10.00 - 20.00 Prohlídky technického zázemí vily: Pá - Ne 10.30, 12.30, 15.30 KOSTNICE U SV. JAKUBA Jakubské náměstí, Brno, www.ticbrno.cz Otevřeno: Út - Ne 9.30 - 18.00 POHYBLIVÁ MORAVSKÁ VESNIČKA POHYBLIVÝ BETLÉM Kapucínské nám. č. 5, Brno www.moravskavesnicka.com Otevřeno celoročně 9.00 - 18.00 MORAVSKÉ ZEMSKÉ MUZEUM www.mzm.cz DIETRICHSTEINSKÝ PALÁC Zelný trh 8, Brno, tel.: 533 435 220 4. 10. 17.30 Stříbrný poklad z Jazovic numismatická přednáška Stálé expozice: Zaniklý život na Moravě, Pravěk Moravy, Velká Morava, Morava ve středověku, Svět nerostů... Středoevropská křižovatka: Morava ve 20. století Karel Absolon - manažer a strůjce velkých vizí Výstavy: do 30. 6. 2019 Chvála sběratelství: 200 let služby moravské kultuře a vědě 19. 10. - 30. 6. 2019 Jak se poznávali: Moravsko-slovenské vztahy v letech 1848-1919 19. 10. - 30. 6. 2019 Tradiční lidová kultura výkladní skříň státu - vděčný symbol národa 19. 10. - 30. 6. 2019 Srpen 1968 mezi dějinnými osmičkami Otevřeno: Út 9.00 - 15.00, St - Pá 9.00 - 17.00, So - Ne 13.00 - 18.00 BISKUPSKÝ DVŮR Muzejní 1, Brno, tel.: 533 435 282 Stálé expozice: Fauna Moravy Mendelianum - atraktivní svět genetiky Otevřeno: Út 9.00 - 15.00, St - Pá 9.00 - 17.00, So - Ne 13.00 - 18.00 PAVILON ANTHROPOS Pisárecká 5, Brno, tel.: 515 919 760 Expozice o nejstarších dějinách osídlení Moravy Výstavy: do 27. 1. 2019 Zápas ichtyosaurů aneb pravěk štětcem Zd. Buriana 10. 10. - 6. 1. 2019 Magnetický Sever, Východ 9. 10. 16.00 Otevření výstavy pro děti Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 18.00, So - Ne 10.00 - 18.00 PAMÁTNÍK LEOŠE JANÁČKA Smetanova 14, Brno, tel.: 606 033 100 Stálá expozice: Život a dílo Leoše Janáčka Výstava: do 7. 10. Sever/jih/východ/západ Otevřeno: Út 9.00 - 15.00, St - Pá 9.00 - 17.00 So - Ne 13.00 - 18.00 PAMÁTNÍK BIBLE KRALICKÉ Kralice nad Oslavou, tel.: 568 643 619 Stálé expozice: Dílo tiskařů Jednoty bratrské Labyrint života Jana Amose Komenského Otevřeno: Út - Ne 8.00 - 15.00 BOTANICKÁ ZAHRADA A ARBORETUM MZLU V BRNĚ ul. Generála Píky 1, Brno, tel.: 545 223 606, www.mendelu.cz/arboretum Otevřeno: Po - Pá 7.00 - 15.00 GALERIE OFF/FORMAT Gorkého 41 - dvorní trakt, Brno, www.offformat.cz 26. 9. - 30. 10. Vypůjčená krajina Pavel Jestřáb, Tomáš Kajánek, Denisa Krausová, Matěj Smetana a Michal Šmeral Otevřeno: Út 16.00 - 19.00 a Ne 14.00 - 19.00 MUZEUM MĚSTA BRNA www.spilberk.cz HRAD A PEVNOST ŠPILBERK Špilberk 210/1, Brno, tel.: 542 123 614 Otevřeno: Kasematy, Rozhledna: Út - Ne 9.00 - 17.00 Stálé expozice: So - Ne 9.00 - 17.00 Výstavy: Út - Ne 9.00 - 17.00 do 28. 10. Rok 1968 v Brně očima cenzora do 31. 12. Rok 1918 - co nám válka vzala a dala... Akce: 20. 10. 10.00 - 17.00 Mezinárodní den archeologie MĚNÍNSKÁ BRÁNA Měnínská 7, Brno, tel.: 542 214 946 Muzeum hraček - Stálá expozice historických hraček ze sbírky Milady Kollárové Otevřeno: Čt - Po 10.00 - 18.00 VILA TUGENDHAT Černopolní 45, Brno, tel.: 515 511 015 Výstavy: do 20. 10. Svojdomov do 4. 10. Den architektury 2018 25. 10. - 2. 12. Jindřich Halabala: Mimo čas Akce: 1. 10. 13.00 Konference Moderní bydlení 2. 10. 20.00 ProART: Krajina (mé) duše 15. 10. 19.30 Hudební oslava stoletého vztahu mezi Čechy a Američany 16. 10. 18.00 Přednáška Tima Bentona: Vila Eileen Gray E-1027, obnova a kontroverze 29. 10. 20.00 ProART: Pohádky ve vile Tugendhat Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00 DŮM UMĚNÍ MĚSTA BRNA Malinovského nám. 2, Brno www.dum-umeni.cz, tel.: 515 917 572 Výstavy: do 18. 11. Jan Steklík 3. 10. 17.00 Komentovaná prohlídka výstavy do 18. 11. Monogramista T. D. - Migrant 17. 10. 17.00 Komentovaná prohlídka výstavy od 16. 10. Zbrojovka - vize nové čtvrti Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00 DŮM PÁNŮ Z KUNŠTÁTU Dominikánská 9, Brno, tel.: 731 656 863 Výstava: do 4. 11. StartPoint Galerie G99: do 14. 10. Áron Kútvölgyi-Szabó (H) 24. 10. - 2. 12. Ovidiu Anton Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00 BOTANICKÁ ZAHRADA Kotlářská 2, Brno, tel.: 549 497 772 www.sci.muni.cz/bot_zahr 5. 10. 18.00 - 22.00 Noc vědců - v rámci akce budou otevřeny také skleníky botanické zahrady 18. - 21. 10. Výstava citrusů a jiných subtropických a tropických užitkových rostlin Otevřeno: denně 9.00 - 17.00 STARÁ RADNICE Radnická 8, Brno, tel.: 542 427 120 Otevírací doba věže: Po - Ne 10.00 - 22.00 LABYRINT POD ZELNÝM TRHEM Zelný trh 21, Brno, www.ticbrno.cz Prohlídky se konají s průvodcem od 5 - 25 osob. Možnost rezervace předem na tel.: 542 212 892 Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 18.00 MORAVSKÁ GALERIE V BRNĚ www.moravska-galerie.cz Otevřeno: St - Ne 10.00 - 18.00, Čt 10.00 - 19.00 PRAŽÁKŮV PALÁC Husova 18, Brno, tel.: 532 169 111 do 27. 1. 2019 Inez Tuschnerová do 27. 1. 2019 Tomáš Hlavina Stálé expozice: Art is here: Nové a Moderní umění MÍSTODRŽITELSKÝ PALÁC Moravské nám. 1a, Brno, tel.: 532 169 111 26. 10. - 24. 2. 2019 Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře Stálá expozice: Umění od gotiky po 19. století UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ MUZEUM Husova 14, Brno, tel.: 532 169 111 Stálá expozice: Užité umění a design JURKOVIČOVA VILA J. Nečase 2, Brno-Žabovřesky, tel.: 532 169 501/502 do 24. 3. 2019 V kůži Dušana Jurkoviče Stálá expozice: Dušan Jurkovič. Architekt a jeho dům Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 12.00 a 12.30 - 18.00 TECHNICKÉ MUZEUM V BRNĚ Purkyňova 105, Brno, tel.: 541 421 411 www.technicalmuseum.cz, www.tmbrno.cz 16 stálých expozic a Technická herna 5. 10. 18.00 - 24.00 Noc vědců Výstavy: do 17. 10. 100 let letectví do 31. 12. Výstavní cyklus Republika 100 do 31. 12. Pozor, zákruta! 23. 10. - 28. 4. 2019 Průmysl na Moravě 1918 Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 17.00, So, Ne 10.00 - 18.00 LETOHRÁDEK MITROVSKÝCH Veletržní 19, Brno, tel.: 605 972 588, www.letohradekbrno.cz do 2. 12. Největší záhady a tajemství světa Otevřeno: Út - Pá 10.00 - 16.00, So, Ne 10.00 - 17.00 MINCMISTROVSKÝ SKLEP Dominikánské nám.1, Brno www.ticbrno.cz Vstup do Mincmistrovského sklepa je z Panenské ulice. Pro vstup není nutná rezervace. Prohlídky individuálně. Otevřeno: St - Po 9.30 - 18.00 7.11.2018 BRNO KC SEMILASSO VSTUPENKY: BP/PL-096 BP/PL-087

http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/

www.eprogram.cz 5 KINA KINO LUCERNA Minská 19, Brno, tel.: 549 247 070 1. 10. 16.00 Ten pravý, ta pravá? 1. 10. 18.00 Jan Palach 1. 10. 20.30 Po čem muži touží 2. - 4. 10. 18.00 Odnikud 2. a 3. 10. 20.30 Beze stop 3. 10. 16.00 Chata na prodej 4. 10. 20.30 Po čem muži touží 5. 10. 16.00 Příběh koček 5. 10. 18.00 Po čem muži touží 5. 10. 20.00 Toman 6. a 7. 10. 14.00 Yeti: Ledové dobrodružství 6. a 7. 10. 16.00 Malá čarodějnice 6. a 7. 10. 18.15 Po čem muži touží 6. a 7. 10. 20.30 Zrodila se hvězda 8. 10. 16.15 Chata na prodej 8. 10. 18.15 Úsměvy smutných mužů 8. a 9. 10. 20.30 Po čem muži touží 9. 10. 17.30 Toman 10. 10. 16.15 Ten pravý, ta pravá? 10. 10. 18.15 Po čem muži touží 10. 10. 20.30 Úsměvy smutných mužů 11. - 17. 10. 18.00 Po čem muži touží 11. 10. 20.00 Toman 12. 10. 16.00 Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená 12. - 15. 10. 20.15 První člověk 13. a 14. 10. 14.00 Vilík: Rychle a vesele 13. a 14. 10. 16.00 Yeti: Ledové dobrodružství 15. 10. 15.45 Úsměvy smutných mužů 16. a 17. 10. 20.15 Zrodila se hvězda 17. 10. 16.00 King Skate 18. a 19. 10. 18.00 Po čem muži touží 18. a 19. 10. 20.15 První člověk 19. 10. 16.00 Malá čarodějnice 20. a 21. 10. 14.00 Yeti: Ledové dobrodružství 20. a 21. 10. 16.15 Bella a Sebastián 3 20. a 21. 10. 18.15 Po čem muži touží 20. a 21. 10. 20.30 Ticho před bouří 22. 10. 15.45 Po čem muži touží 22. 10. 18.00 Úsměvy smutných mužů 22. 10. 20.00 Toman 23. 10. 17.30 První člověk 23. a 24. 10. 20.15 Zrodila se hvězda 24. 10. 16.15 Yeti: Ledové dobrodružství 24. 10. 18.15 Hovory s TGM 25. 10. 18.00 Po čem muži touží 25. 10. 20.00 Toman 26. 10. 16.15 Když draka bolí hlava 27. a 28. 10. 14.00 a 16.15 Když draka bolí hlava 29. a 30. 10. 16.15 Když draka bolí hlava 26. - 30. 10. 18.30 Johnny English znovu zasahuje 26. - 30. 10. 20.30 Zlatý podraz 29. a 30. 10. 14.00 Yeti: Ledové dobrodružství 31. 10. 16.00 Hovory s TGM 31. 10. 18.00 Po čem muži touží 31. 10. 20.15 První člověk DĚTEM SVČ LUŽÁNKY www.luzanky.cz, tel.: 549 524 111 PRACOVIŠTĚ LATA Plovdivská 8, Brno 13. 10. 10.00 Divadlo v Latě Co je pod sluncem nejvzácnější? PRACOVIŠTĚ LEGATO Stamicova 7, 623 00 Brno 24. 10. Lampionový průvod sraz je v 18.00 u ZŠ Pavlovská KLUB LEITNEROVA Leitnerova 2, Brno tel.: 543 213 693, www.leitnerka.cz 14. 10. 15.00 Dřevěné divadlo Honzy Hrubce: Princezna na hrášku - nedělní pohádka SPOLEČENSKÉ CENTRUM BYSTRC Odbojářská 2, Brno, tel.: 546 224 320 7. 10. 15.00 Nezbedné pohádky pro celou rodinu O červené Karkulce a O nezbedných kůzlátkách PARKOVÁ DRÁHA OLYMPIA Olympia Brno, www.smpd.cz 6. a 7. 10. Parní provozní den 13., 14., 20., 21., 27. a 28. 10. Provozní den HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM BRNO Kraví hora 2, 616 00 Brno, tel.: 541 321 287 e-mail@hvezdarna.cz, www.hvezdarna.cz www.facebook.com/hvezdarna.brno středa 18.00 Hvězdný cirkus 3D 18.30 Jóga na hvězdárně 20.00 Pozorování večerní oblohy (mimo 3. a 17. 10.) pátek 17.15 Relaxace pod hvězdami 18.00 Hvězdný cirkus 3D 20.00 Pozorování večerní oblohy (mimo 5. 10.) sobota 10.00 Tajemství gravitace 2D 14.00 a 16.00 Tajemství gravitace 3D 18.00 Hvězdný cirkus 3D 20.00 Morava 360 2D 20.00 Pozorování večerní oblohy neděle 10.00 Tajemství gravitace 2D 14.00 a 16.00 Tajemství gravitace 3D 18.00 Hvězdný cirkus 2D Mimořádné akce: 5. 10. Otevíráme největší 3D planetárium ve střední Evropě 18.00, 19.30, 21.00 a 22.30 Hvězdný cirkus 3D 27. 10. 1.00 - 18.00 Galaktický dýňodlab 29. a 30. 10. Podzimní prázdniny 10.00 Tajemství gravitace 2D 14.00 a 16.00 Tajemství gravitace 3D 30. 10. 18.00 Přednáška Ing. Josefa Kyncla: 110 let od Tunguské katastrofy - Tajemství ukrytá v letokruzích VESMÍR ŘÁDKOVÁ INZERCE SLUŽBY Ŷ UPLETU VÁM RUČNĚ VLNĚNÉ PONOŽKY, podkolenky, papuče, šály, kabelky a tašky. Tel.: 732 577 019, www.ponozkar.cz, FB: ponozkar.facebook/ručně pletené kabelky a tašky BP/DHA-001 Uzávěrka příštího čísla je 10. 10. 2018 VSTUPENKY V SÍTÍCH: TICKETMASTER A TICKETPORTAL 16.11.2018 KC SEMILASSO od: 19:00 BRNO BP/PL-097 BP/ME-036 www.kars-brno.cz Pracovní oděvy, Koliště 49, 545 242 927, odevy@kars-brno.cz Pracovní obuv, Koliště 49, 545 577 991, obuv@kars-brno.cz BP/HA-009 Podrobný program na měsíc říjen naleznete na www.kjm.cz. Buďte nejen našimi čtenáři, staňte se i našimi přáteli | www.facebook.com/kjmbrno ÚSTŘEDNÍ KNIHOVNA Kobližná 4, Brno, tel.: 542 532 164, kjm@kjm.cz POBOČKY KJM KAVÁRNA CAFÉ+ Knihy, e-knihy, časopisy, CD, MP3, deskové hry, elektr. čtečky, tematické kufříky, autorská čtení, koncerty, výstavy, zážitkové večery, internet, informace, vzdělávání ... Neváhejte a přijďte si na kávu a něco dobrého za velmi výhodné ceny. Otevírací doba kavárny je Po – Pá 8 – 22 hodin, So 10 – 16 hodin. Více na www.cafeplus.cz. 11. 10. / 10.00–11.30 Cvičení se šátky, smíchocviky pro krásný obličej – obli- čejová gymnastika spolu s humorem a úsměvy vyhlazují vrásky a omlazují duši. Seznamte se proto se cvičením, jež zlepšuje náladu, vztahy i zdraví. Přijďte se uvolnit, pobavit a hlavně zasmát. 13. 10. / 11.00 Knížkování – Proč nekveteš? – pojďte poradit medvídkovi, jak má správně pěstovat kytičky a jiné rostlinky. Zatím zasadil semínko, ale to ne a ne vyrůst. Program určený pro děti od 3 do 6 let. Cílem je představit dětem i jejich rodičům zajímavou a kvalitní literaturu. 25. 10. / 17.00Velký knižní čtvrtek – využijte možnost setkat se s autory, kterým na Velký knižní čtvrtek vychází kniha. Při příležitosti zavedeného projektu, kdy renomovaná česká nakladatelství v jeden den uvádějí na trh hned 15 očekáva- ných titulů, se budete moci seznámit s tradičně zajímavými knižními novinkami, pobesedovat s jejich tvůrci, dobře se pobavit i získat autogram. KJM, pobočka Žabovřesky, Mozolky 52 11. 10. / 18.00 28. října 1918 v Brně a vznik nové Československé republiky – přednáška historika Vlastimila Schildbergera v rámci oslav stého výročí republiky KJM, pobočka Lesná, Haškova 4 25. 10. / 13.00 – 18.00 Sto let republiky – zábavné odpoledne pro děti s kvízy BP/ME-037 Připravte se s námi NA PODZIM

http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/

www.eprogram.cz 6 SPOLEČNOST DĚLNICKÝ DŮM Jamborova 65, Brno, www.delnickydumbrno.cz tel.: 548 216 927, 777 758 220 2. 10. 17.00 Fíha Tralala - představení pro děti 5. 10. 19.00 Rap season - hip-hop akce 7. 10. 19.00 Koncert pro Josefa Prudila 12. 10. 19.00 Zpívání s Javorníkem 13. 10. 8.00 Farmářské trhy 13. 10. 19.00 Strécovské setkání 19. 10. 20.00 Ples SDH Vinohrady 20. 10. 18.00 Tradiční hodová zábava 24. 10. 19.00 Šujanoviny Neznámého písničkáře Víta Šujana (NpVŠ) SPOLEČENSKÉ CENTRUM BYSTRC Odbojářská 2, Brno, tel.: 546 224 320 3. 10. 16.00 Iwona Králová: Hedvábí Vlna vernisáž výstavy - potrvá do 18. 10. 3. 10. 19.00 One Man Show: Lukáš Pavlásek Kdo nepláče není Čech - Stand Up Comedy 4. 10. 13.00 - 18.00 Retro blešák 12. 10. 10.00 - 18.00 Farmářské trhy 12. 10. 18.00 Čaj o páté... tentokrát až o šesté... s Big Bandem Mr. Swing 18. 10. 19.00 Slavnostní zahájení Setkání žánrů koncert houslového virtuoza Václava Hudečka 23. 10. 19.00 Božidara Turzonovová a Jiří Pavlica s Hradišťanem 31. 10. 16.00 Haloween Disco KULTURNÍ DŮM RUBÍN Makovského nám. 3, Brno-Žabovřesky tel.: 541 213 704, 632, www.kdrubin.cz 3. a 17. 10. 19.00 Trabanti Dana Přibáně: Velká cesta domů! 19. 10. 19.00 Taneční zábava s Duo Jamaha 21. 10. 18.00 Screamers: Velký flám KULTURNÍ CENTRUM LÍŠEŇ Klajdovská 28, Brno tel.: 544 210 136, www.kclisen.cz 14. 10. 16.0 Divadlo Kufr: Velký fuk 19. 10. 17.00 Taneční zábava ke Dni seniorů 27. 10. 19.00 Ochotnický spolek Blaník Načeradec: Pygmalion MUSILKA  LIDOVÝ DŮM Musilova 2, Brno-Husovice tel.: 545 211 891, www.ksomega.cz 5. 10. 19.30 The Glass Onion - 25 let + Beatles revival 11. 10. 19.30 Epydemye 17. 10. 19.30 Ivo Jahelka 30. 10. 19.30 Nezmaři v pořadu“40 let na cestě“ Připravujeme: 13. 11. 19.30 Radůza s kapelou TIPY NA VÝLET TIC BRNO Radnická 2-10, Brno tel.: 542 427 111, www.ticbrno.cz do 31. 12. Alfons Mucha: Dva světy výstava na Výstavišti Brno v pavilonu H 6., 20. a 25. 10. Prohlídky bývalé káznice na Cejlu Podzimní tematické procházky 2018 6. 10. 14.00 Brněnské aristokratické paláce sraz: Dietrichsteinský palác na Zelném trhu 6. 10. 15.00 Trapná procházka za hranicí sraz: Dům umění - volné prostranství 7. 10. 10.00 Brněnské morytáty sraz: Nová radnice - nádvoří 13. 10. 14.00 Brněnští rodáci slavní u nás i ve světě sraz: Stará radnice - nádvoří 14. 10. 14.00 Láska a jiné city v Brně ve středověku sraz: Moravské náměstí u sochy markraběte Jošta 20. 10. 10.00 Názvy ulic ve středu města Brna během staletí, sraz: Moravské náměstí - park 20. 10. 14.00 Po stopách Barviče a Novotného a jejich spolupracovníků sraz: Knihkupectví Barvič a Novotný Česká 13 21. 10. 10.00 Ze vzpomínek brněnských Němců sraz: Park Lužánky - vstup do parku ulice Lužánecká 27. 10. 14.00 Slavné vily v Masarykově čtvrti a v Pisárkách, sraz: Barvičova - konečné zastávka 28. 10. 14.00 Nejstarší vily v Černých Polích sraz: centrum města VIDA! ZÁBAVNÍ VĚDECKÝ PARK Křížkovského 12, Brno tel.: 515 201 000, www.vida.cz Stálé expozice: přes 170 hravých exponátů např. tornádo, zemětřesení, oceán v lahvi, obří srdce, magnetická socha, trenažér pilotů stíhaček Otevřeno: Po - Pá 9.00 - 18.00, So, Ne 10.00 - 18.00 TECHNICKÉ MUZEUM BRNO www.technicalmuseum.cz, www.tmbrno.cz VODNÍ MLÝN VE SLUPI Slup 94, Jaroslavice, tel.: 608 439 147 Pozoruhodná renesanční stavba velkomlýna se čtyřmi funkčními vodními koly a mlýnským náhonem. Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00 do 24. 10. AREÁL ČS. OPEVNĚNÍ V ŠATOVĚ Šatov (u Znojma), tel.: 602 438 637 Areál československého opevnění v Šatově, se zpřístupněným pěchotním srubem MJ-S3„Zahrada“. Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00 STARÁ HUŤ U ADAMOVA Stará huť Adamov, tel.: 516 446 671, 602 225 298 Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00 KOVÁRNA V TĚŠANECH Těšany, tel.: 544 248 713, 724 239 656 V objektu jsou instalovány expozice kovářství a kolářství s příslušným venkovským interiérem. Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00 VĚTRNÝ MLÝN KUŽELOV Kuželov 156, Hrubá Vrbka, tel.: 602 438 644 Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00 ŠLAKHAMR V HAMRECH NAD SÁZAVOU Hamry nad Sázavou, tel.: 602 225 243 Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00 ZOO BRNO U Zoologické zahrady 46, Brno tel.: 546 432 311, www.zoobrno.cz 1. 10. Den seniorů 6. 10. Den zvířat 27. 10. Halloween v Zoo Brno Otevřeno: denně 9.00 - 17.00 ZOO OLOMOUC Darwinova 29, Olomouc-Svatý Kopeček tel.: 585 151 601, www.zoo-olomouc.cz Zoo je umístěna na poutním místě Sv. Kopeček v krásných lesích. Chová na 1600 kusů zvířat v 401 druzích. Nabízí možnost prohlídky mnoha vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech, jízdu vláčkem nebo 32 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Zajímavá expozice mořských akvárii. Otevřeno: denně 9.00 - 16.00 DINOPARK VYŠKOV Cukrovarská 9, Vyškov tel.: 378 774 636, www.dinopark.cz Otevřeno: So, Ne 9.00 - 17.00 ZOO PARK VYŠKOV Cukrovarská 424/9, Vyškov, www.zoo-vyskov.cz tel./fax: 517 346 356, mobil: 725 726 374 6. 10. Den zvířat - ukončení letní sezóny kulturní vystoupení, soutěže a hry pro děti Otevřeno: denně 9.00 - 17.00 ZOO ZLÍN A ZÁMEK LEŠNÁ Lukavská 112, Zlín - Štípa www.zoozlin.eu, tel.: 577 914 180 5., 12., 19. 10. Večerní lampionové prohlídky ZOO a zámku Lešná 20. - 21. 10. Den pro nevěsty v zámku Lešná speciální svatební seminář Otevřeno: ZOO: Po - Ne 8.30 - 17.00 Zámek Lešná: So, Ne 10.00 - 16.00 STARÝ ZÁMEK JEVIŠOVICE Jevišovice, tel.: 778 743 952 Stálé expozice: Zámecký nábytek Umění skalních maleb, Sousedé na talíři, Hradní kuchyně, Zámecká kaple sv. Ludvíka, František Vildomec - Setkání s venuší Otevřeno: So - Ne 10.00 - 12.00, 13.00 - 16.00 VÝSTAVIŠTĚ FLORA Wolkerova 17, Olomouc tel.: 585 726 111, 585 413 350 www.flora-ol.cz do 31. 10. Tajemná Indonésie - výstava 4. - 7. 10. Flora Olomouc - podzimní etapa 0MJNBt1PE[JNOÓ[BISBEOJDLÏUSIZ 12. - 14. 10. Exota Olomouc 2018 19. - 20. 10. Hanácká včela 2018 ZÁMEK SLAVKOV AUSTERLITZ Palackého nám. 1, Slavkov u Brna tel.: 544 227 548, www.zamek-slavkov.cz 13. 10. Svatourbanské hody ve Slavkově 14. 10. Zámecké dýňobraní na nádvoří zámku 27. 10. 13.00 XI. zámecká Jízda sv. Huberta 27. 10. 18.00 Hrůzostrašné prohlídky zámku Výstavy: do 9. 12. Nová stálá expozice„Právo útrpné“ do 9. 12. Fyzika hrou do 9. 12. Jablko se ne/kouše do 25. 11. JUDr. Václav Kounic do 9. 12. Alena Slezáková ... z mého ateliéru Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.00 SLOVANSKÉ HRADIŠTĚ Mikulčice, www.masaryk.info 27. 10. Velkomoravský den se skupinou Styrke 28. 10. Výstup na věž s vlajkou ČR, pocta předkům 31. 10. Ukončení 58. hlavní návštěvní sezóny Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 16.30, So, Ne, sv. 9.00 - 17.30 HF JAMU V BRNĚ Komenského nám. 6, Brno tel.: 542 591 604, www.jamu.cz 9. 10. 19.30 Fórum nové hudby Setkávání nové hudby Plus 2018 10. 10. 19.30 Koncert laureátů soutěží 2017/2018 Pavel Zemen - klavír 12. 10. 19.30 Fórum nové hudby Setkávání nové hudby Plus 2018 17. 10. 19.30 Fórum nové hudby Setkávání nové hudby Plus 2018 21. 10. 19.00 Divadlo na Orlí: Fórum nové hudby Setkávání nové hudby Plus 2018 23. 10. 19.00 Divadlo na Orlí: Večer akusmatické hudby, Leigh Landy 25. 10. 19.30 Koncert laureátů soutěží 2017/2018 Marie Jakabová - klavír, Misaki Tanaka - housle 26. 10. 19.30 Klavírní recitál: Sára Medková 29. 10. 19.00 Divadlo na Orlí: Koncert JAMU ke stoletému výročí založení Československa JAMU Jazz orchestra 29. 10. 19.30 Fórum nové hudby Setkávání nové hudby Plus 2018 30. 10. 17.00 Varhanní koncert k 100. výročí vzniku Československé republiky 30. 10. 19.30 Fórum nové hudby Setkávání nové hudby Plus 2018 31. 10. 19.30 Koncert laureátů soutěží 2017/2018 Eliška Slavíková - hoboj, Martin Nosek - klavír, Vojtěch Šembera - zpěv KONCERTY VZDĚLÁVÁNÍ MORAVSKÁ ZEMSKÁ KNIHOVNA Kounicova 65a, Brno, www.mzk.cz 1. - 31. 10. Výstava: Praha 1968 Fotografie Paula F. Goldsmithe 1. - 31. 10. Výstava: Kaligrafická kniha: ze srdce i z mozku 3. - 31. 10. Výstava: Oči Brna: Jiří Kratochvil 1. 10. 18.00 Filmový pondělek 2. 10. - 15. 11. Výstava: Půl století se Sdružením Q 1968-2018. Vernisáž výstavy 2. 10. v 18.00 3. 10. 18.00 Promítání: J. I. Gabbe - A More or Less Perfect Union 4. 10. 16.00 Kurz: Senioři a bezpečnost 8. 10. 17.00 Exkurze pro veřejnost v MZK: Prvotisky v MZK 8. 10. 17.00 Beseda: Co se z lesa ozývá? 8. 10. 18.00 Filmový klub: Deine Schönheit ist nichts wert 10. 10. 17.00 Školení: Jak citovat? 10. 10. 17.00 Přednáška: Weis: osudové osmičky v českých dějinách 11. 10. 16.00 Kurz: Senioři a bezpečnost 11. 10. 18.00 Večery Sdružení Q: Autorské čtení Milana Uhdeho 15. 10. - 30. 11. Výstava: Knihovna Lidových novin 15. 10. 14.30 Kurz: Senioři píší Wikipedii 15. 10. 18.00 Večery Sdružení Q: Antonín Bajaja a vzpomínka na Františka Listopada 17. 10. 18.00 Večery Sdružení Q: Michal Žák - Autorské čtení 18. 10. 17.00 Školení: Kde a jak hledat odbornou literaturu 22. 10. 17.00 Přednáška: Střípky z Číny 24. 10. 18.00 Sdružení Q: Večer Tomáše Mazáče 25. 10. 16.00 Kurz: Senioři a bezpečnost 25. 10. 17.00 Školení: Jak citovat? 25. 10. 17.00 Autorské čtení z Kaligrafické knihy Nikoly Klanicové 29. 10. 14.30 Kurz: Senioři píší Wikipedii 29. 10. 18.00 Večery Sdružení Q: Sylvie Richterová ŽIDOVSKÉ MUZEUM V PRAZE Oddělení pro vzdělávání a kulturu tř. Kpt. Jaroše 3, Brno, tel.: 544 509 651 10. 10. 17.00 Beseda se spisovatelem, scénáristou a novinářem Pavlem Kosatíkem 11. 10. 17.00 Moderní arabské myšlení a kultura Přednáška hebraistky Terezie Dubinové 21. 10. 10.30 Nedělní program pro rodiče s dětmi: Medvídek Dubi pod horou Tábor 25. 10. 17.00 Domy věčnosti VIII - Pohořelice, Miroslav, Jiřice u Miroslavi - přednáška 30. 10. 17.00 Zánik rakouského Manchesteru Přednáška docenta Bohumíra Smutného 31. 10. 17.00 Sigmund Freud - osud a učení Přednáška psychologa doc. Borise Iljuka SPORT ABADÁ CAPOEIRA Křenová 19, Brno, http://brno.abada.cz/ tel.: 737 847 142, capoeirabrno@seznam.cz Hudba, akrobacie a bojové umění - to je CAPOEIRA! Nábor dětí i dospělých po celý rok. Trenér: Pavel Sršeň BP/JA-009 HL Propan Přestavby na LPG - jezděte za polovinu! www.hlpropan.cz Praha 4 Brno Ostrava 241 402 146 532 045 575 595 700 570 602 775 102 532 045 576 595 781 059

http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/

www.eprogram.cz 7 KLUBY SONO MUSIC CLUB Veveří 113, Brno, www.sonocentrum.cz 2. 10. 18.30 The Rasmus & support 5. 10. 19.00 Taneční gala souboru Bílá holubice 6. 10. 20.00 Ondřej Havelka a jeho Melody Makers vs. Bratislava Hot Serenaders 9. 10. 20.00 Hana a Petr Ulrychovi 11. 10. 20.00 Dáša Ubrová: Křest desky 17. 10. 20.00 Pavol Hammel a Prúdy 24. 10. 20.00 Tomáš Kočko & ORCHESTR 25. 10. 19.30 Slade 26. 10. 21.00 Halloween Madness 27. 10. 20.00 Yamato - The drummers od Japan 28. 10. 16.00 100 let Republiky: Robert Křesťan a Druhá tráva, Synkopy 61 a další 29. 10. 20.00 Miro Žbirka: Křest nového alba 31. 10. 19.30 Turbo a Kern Připravujeme: 1. 11. 20.00 Kryštof 3. 11. 18.00 Lešek Semelka & Československý beat 4. 11. 19.30 Film Music Night 7. 11. 20.00 Marek Ztracený: Křest 8. 11. 20.00 Progres 2: Výročí 50 let 18. 11. 19.30 Hana Zagorová 15. 12. 19.30 The Sweet (UK) 17. 12. 19.30 Bílé Vánoce Lucie Bílé II KLUB LEITNEROVA Leitnerova 2, Brno tel.: 543 213 693, www.leitnerka.cz 3. 10. 19.30 Islaja (FIN), support Makak Psychedelická skandinávská něha 7. 10. 14.00 - 17.00 Rétorika pro všechny generace - workshop s Lucií Ingrovou 9. 10. 19.30 Divadlo Hysterie: Tak trochu Bajaja aneb tajemství komiksových superhrdinů 11. 10. 19.30 Jiří Schmitzer - koncert 12. 10. 19.30 Teve - křest alba Ztracený Boy 17. 10. 19.30 Tarafuki Křehce dynamické violoncellové duo 19. 10. 19.30 Conesenoc - premiéra krátkometrážního filmu společnosti Foxymon 20. 10. 15.00 - 16.30 Worshop malby akvarelem s Hello Kaktus 20. 10. 19.30 Ivan Hlas Trio - koncert 23. 10. 19.30 Poslechový pořad Jiřího Černého Aretha Franklin - královna soulu 25. 10. 19.30 HLASkontraBAS 31. 10. 19.30 Martin Konvička Trio - jazz MELODKA Kounicova 20, Brno tel.: 604 518 095, www.melodka.cz 3. 10. 19.00 InfraRed, Karpina, The Ticks, Zostra 6. 10. 19.30 Elektrïck Mann 10. 10. 19.30 Jam Session Starobrno Free Night 12. 10. 20.00 Moshing Madness Vol.1 13. 10. 19.30 Hrnem Brnem #12 se Starobrnem 17. 10. 20.00 Brno Reprezent + Věc Makropulos 18. 10. 20.00 Warning Vision, BigBoss 19. 10. 21.00 Restart TOUR 2018 20. 10. 17.00 Tankard, ČAD, Catastrofy, Warfect 24. 10. 19.30 Azaghal, Sekhmet, Antzaat 25. 10. 20.00 Komunál 26. 10. 20.00 DragonhammeR, Alia Tempora, Eufory 27. 10. 19.30 Pogo Tour 2018 SPS + E!E 28. 10. 17.00 K-POP party with Violet Tree (KR) FAVAL Křižkovského 22, Brno tel.: 543 240 807, www.faval.cz 19. 10. 21.00 BASSPROOF w/ State of Mind (NZ) MASTERS OF ROCK CAFÉ Zlín - Čepkov tel.: 577 001 122 www.mastersofrock.cz 12. 10. Horkýže Slíže 14. 10. Bonfire (Ger) + Bastard 19. 10. Primal Fear ( Ger) 20. 10. Axell Rudi Pell (Ger) 21. 10. Kataklysm (Can), Hypocrisy (Swe) M13 ROCK & PUB Za Divadlem 2, Brno, http://www.m13.cz tel.: 720 992 577, 720 992 575 Otevřeno: Po - Čt 17.00 - 01.00 Pá, So 17.00 - 03.00 STARÁ PEKÁRNA Štefánikova 8, Brno tel.: 541 210 040, www.starapekarna.cz 1. 10. Steve Clarke Trio (USA/D) 2. 10. The Young Pekáč Mojmíra Bártka 3. 10. Rí Ra - keltská hudba 5. 10. Laura a její tygři 6. 10. Rolling Stones Revival Band Brno - unplugged 8. 10. Slzy štěstí v Brně 9. 10. Muff - nu-jazz & grooove-jazz z Prahy 10. 10. Anatoli (CZ/GR) - řecká hudba 11. 10. Není zač! + Touchwood 12. 10. Duckie & Her Dinosaurs 13. 10. Iva Marešová, Aliaksandr Yasinski, Michael Vašíček - worldmusic 15. 10. Propaganja - world music-alternative 16. 10. Květy 17. 10. Jawbone (UK) 18. 10. Trylobity Group (Polsko) - power-jazz 19. 10. U2 Revival Desire 20. 10. Benefit - tradiční bluegrass z Brna a okolí 21. 10. Uday East West Fusion 22. 10. Lee + Café Industrial 23. 10. Elisabeth Lohninger Quartet (USA/D/CZ) 24. 10. Musica Balkanika (SRB/CZ/UKR), 25. 10. Živé kvety (SK) 26. 10. Justin Lavash (UK) 27. 10. Pure Olcoholic Punk + Brünnfield 30. 10. Alex Garnett Quartet (UK/USA/CZ) 31. 10. Michelle Nicolle Quartet (Austrálie/CZ) METRO MUSIC BAR Poštovská 6, Brno, www.metromusic.cz 1. 10. 20.00 Jan Smigmator & friends “Gershwin 120” 3. a 4. 10. 20.00 Vojtěch Dyk & B-Side band, Ondřej G. Brzobohatý a Ondřej Ruml 5. 10. 22.00 Friday Night Fever - DJ Schafff 6. 10. 20.00 Iron Maiden revival Brno 9. 10. 18.00 a 21.00 Na Stojáka 10. 10. 20.00 NaMikrofon 11. 10. 20.00 Fast Food Orchestra 12. 10. 20.00 Tibet + Mensfield 13. 10. 22.00 Perfect Saturday - DJ Harosh 15. 10. 20.00 Na Mikrofon - uzavřená společnost 16. 10. 20.00 Carpet Cabinet 17. 10. 20.00 Band Pong Band Pong - 1. kolo vol. 2 18. 10. 20.00 Vladimír Mišík & Etc… + support: Jamie Marshall 19. 10. 20.00 AC/DC Revival Bon Scott Memorial Band 20. 10. 20.00 Jolly Joker & The Plastic Beatles of The Universe + Pop Killer 22. 10. 20.00 Yellowjackets (USA) 23. 10. 20.00 Tony Macalpine (USA) 24. 10. 20.00 Distant Bells - Pink Floyd Tribute 25. 10. 20.00 Luboš Andršt & Energit - jazzrock 26. 10. 22.00 Friday Night Fever - DJ Schafff 27. 10. 20.00 XIII. století 30. 10. 20.00 Dirty Loops (SWE) 31. 10. 20.00 Värttinä (FIN) KLUB MERSEY Minská 15, Brno, www.mersey.cz program 602 583 466 Otevřeno: denně 18.00 - 02.00 CLUB FLÉDA Štefánikova 24, Brno tel.: 533 433 558, www.fleda.cz 1. 10. 20.00 Princess Chelsea (NZ) & Never Sol 3. 10. 21.00 Flashback - 80s & 90s party 5. 10. 20.00 Electro Swing Fever 6. 10. 17.30 Lišák Memorial No. 2: Titanic - křest desky Soumrak Titánů 7. 10. 14.10 Blešák - Flea Market 9. 10. 20.00 WWW Neurobeat křest desky 10. 10. 20.00 Gaudeamus alkotour 12. 10. 21.00 Explicit - MNM3 Afterparty 13. 10. 20.00 Hrnem Brnem 16. 10. 20.00 Korben Dallas & Adam Bałdych 17. 10. 21.00 Jan P. Muchow & The Antagonists; dné 18. 10. 20.00 Seafret (GB) 19. 10. 21.00 Ach Ano - Křest alba Husky 25. 10. 20.00 Skyline 26. 10. 21.00 Echoes: Djedjotronic Live (FR) 31. 10. 22.00 Bloody Sexy Halloween BP/PL-092 15 00 HOD SOBOTA 27 HALINA PAWLOWSKÁ BESEDA A AUTOGRAMIÁDA 0\',é6\'0÷,j© é\'5-¥ 52+518#6\'.-; Į © , \' 0 www..1,+&(17580ʘ%512.cz OC OLYMPIA Brno .1,+&(17580 &$))’ Rezervujte si prosím místo tel. 722 048 695 nebo na webových stránkách www.knihcentrum-brno.cz/rezervace. 7RQ\QTPøPÉ s  OKPWV RįGF \Cê½VMGO CMEG TG\GTXCEG RTQRCFCLÉ FQUVCXVG UG RTQUÉO XêCU

http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/

BP/ME-035 Sukova 4, 602 00 BRNO, 3. patro, dveře č. 315, www.brnoenergy.cz Tel.: +420 530 500 422 Po, St 10.00 - 12.00, 14.00 - 18.00, Út 13.00 - 18.00, Pá 9.00 - 12.00 461, Kč BP/PL-090  NAPOMÁHÁ SPRÁVNÉ ČINNOSTI MOČOVÉ SOUSTAVY  ZAJIŠŤUJE NORMÁLNÍ FUNKCI PROSTATY  UDRŽUJE NORMÁLNÍ STAV KLOUBŮ A CHRUPAVEK RENOL www.filharmonie-brno.cz Expozicenovéhudby2018 31.ročník Když nestíháš, zpomal 11. 10. 2018 1930 vila Stiassni: MIMO ČAS A PROSTOR Scelsi: Canti del Capricorni / Lore Lixenberg 13. 10. 2018 1930 Besední dům: ZASTAVENÍ V HUDBĚ Davis, Haas, Panisello, Medek / Plural Ensemble 17. 10. 2018 1930 kaple bývalé káznice na Cejlu: PŘÍBĚH UTRPENÍ A NADĚJE – Dům strach Zahradníček/Romitelli / Brno Contemporary Orchestra 30. 10. 2018 1800 Dům umění: GRAND OPENING – Vašulka Kitchen Brno BP/PL-095 BP/PL-098

http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/