Program BR 10-2018
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/kultura, společnost, výstavy, sport, kurzy, tipy, zábava 24. ročník
www.eprogram.cz
facebook.com/ProgramCZ
Pegas – I. moravsk˘ domácí pivovar
Jakubská 4, Brno, www.hotelpegas.cz
„Pegas – ochutnበ- podlehne‰...“
„Pegas – ochutnበ- podlehne‰...“
BP/PL-086
BURZA KAMENŮ, ŠPERKŮ A PŘÍRODNIN
MožnostnávštěvyGaleriePATRIOTvTišnově-unikátníexpoziceminerálů.
BP/PL-093
ODDLUŽENÍ - OSOBNÍ BANKROT
LIKVIDACE SPOLEČNOSTÍ A BYTOVÝCH DRUŽSTEV
+420 605 929 692, likvidacel@seznam.cz
www.konkurzy-brno.cz
Ŷ Nabízíme Vám zpracování insolvenčních
návrhů, návrhy na oddlužení (osobní
bankroty), návrhy na konkurzní řízení.
Ŷ Zajistíme likvidaci vaší obchodní
společnosti, bytového družstva až po
výmaz společnosti z obchodního rejstříku.
Ŷ Spolupracujeme s notáři, účetními
specialisty, insolvenčními správci
BP/PL-088
ŘÍJEN 2018
19.30 hod. Besední dům
předehra 50. Moravského podzimu
So / 20. 10. 2018
Orfeo
ed Euridice
Gluck
Akamus & A. Liebreich
BP/PL-094
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/www.eprogram.cz
2
PROGRAM Brněnsko t WâUJTLƉ OB .PSBWŞ 1SPHSBN #SOŞOTLP
1SPHSBN TQPMFŘOÓL WÝFDI 0TUSBWBOƉ
1SPHSBN\'SâEFDLP.ÓTUFDLP
1SPHSBN0QBWTLP
t%JTUSJCVŘOÓNÓTUBTFNŞOÓW[ÈWJTMPTUJPECŞSVŘBTPQJTVt7ZEÈWÈ
/",-"%"5&-457¶.*4&
TSPt7ZEBWBUFM+PTFG#PSEPWTLâ
UFMʸʸt7FEPVDÓWZEÈOÓ*OH)BOB.BSVÝÈLPWÈ
UFMʸʸt*O[FSDF1FUS-FTOâ
UFMʸʸt.JSPTMBW&TTFOEFS
UFMt"ESFTBSFEBLDF4VLPWB
ʸ#SOP
FNBJMQSPHSBNCSOFOTLP!NJTFD[
XXXFQSPHSBND[t5JTL5JTLÈSOB(SBGJDPTSPt3FHJTUSBDF.,ė3&
ʸtUzávěrka listopadového čísla: 10. 10. 2018 t5PUPŘÓTMPWZÝMP27. 9. 2018 t;NŞOBQSPHSBNƉKFWZISB[FOB
QPżBEBUFMƉNt1MBUOPTULBäEÏBLDFEPQPSVŘVKFNFPWŞżJUUFMFGPOJDLZt;BPCTBISFLMBNZPEQPWÓEÈ[BEBWBUFMt0CTBI
SFLMBNZTFOFNVTÓWäEZTIPEPWBUTʸOÈ[PSFNSFEBLDFt"VUPSTLÈQSÈWBKTPVWZISB[FOBWZEBWBUFMJBʸOFOÓNPäOÏKF
QPVäÓUCF[KFIPTPVIMBTV
DIVADLA
NÁRODNÍ DIVADLO BRNO
příspěvková organizace, Dvořákova 11,
Brno, tel.: 542 158 111, info@ndbrno.cz,
www.ndbrno.cz
1żFEQSPEFKWTUVQFOFL
UFM
Po - Pá
So[BWżFOP
MAHENOVO DIVADLO
Malinovského nám. I, Brno, www.ndbrno.cz
3. 10.,SÈMPWBżFŘ
5. 10./ÈQPKMÈTLZ
7. 10.
8. 10.4QÓDÓLSBTBWJDF
11. 10.$PTÖGBOUVUUF
12. 10. TL;ė
,EPKFQBO4DINJUU
13. 10.$PTÖGBOUVUUF
14. 10.ėFSUB,ÈŘB
17. 10.4BUVSOJO
18. 10.,EPKFQBO4DINJUU
19. 10. TLė
.*-&/$*/&4QSFNJÏSB
20. 10. TL%
14
.JMFODJOFCFT
21. 10.1PE[JNOÓTZNGPOJDLâLPODFSU
+BOÈŘLPWZPQFSZ
22. 10. TLė1
4
.JMFODJOFCFT
23. 10..BSJF3PUUSPWÈLPODFSU
24. 10. TL;0#
4QÓDÓLSBTBWJDF
25. 10.4QÓDÓLSBTBWJDF
26. 10."QBSUNÈWIPUFMV1MB[B
27. 10. TL%ÈSFL
.BSJF4UVBSUPWOB
28. 10.1FUSPMFKPWÏMBNQZ
29. a 30. 10./ÈQPKMÈTLZ
31. 10.4QÓDÓLSBTBWJDF
MAHENOVO DIVADLO - Malá scéna
6. a 7. 10.7ÝFMJKBLÈLPVLÈULB
13. a 14. 10.7ÝFMJKBLÈLPVLÈULB
20. 10.7ÝFMJKBLÈLPVLÈULB
21. 10.1FSOÓLPWÈDIBMPVQLB
27. a 28. 10.1FSOÓLPWÈDIBMPVQLB
DIVADLO REDUTA
Zelný trh 4, Brno, www.ndbrno.cz
5. 10.;È[SBLWŘFSOÏNEPNŞ
6. 10."JEBQżÓNâQżFOPT
[.FUSPQPMJUOÓPQFSZ/FX:PSL
7. 10.1PIÈELBPOFWZżÈEŞOÏNEŞEFŘLPWJ
7. 10. TL\'
7ŞSB
10. 10.-JTUPWÈOÓ-VLÈÝF)FKMÓLB
13. 10.,ÈNFOBCPMFTU
14. 10. TL%7
#SOŞOTLÏQPWŞTUJ
15. 10.7FSPOJŘJOQPLPK
16. 10.3BQQFS%JWBEFMOÓTQPMFL\'SÓEB
17. 10.7ÏWPELZOŞBLVDIBżLB
18. a 19. 10."NBEFVT.P[BSU
20. 10.4BNTPOB%BMJMB
1żÓNâQżFOPT[.FUSPQPMJUOÓPQFSZ/FX:PSL
21. 10.4USBDIKÓTUEVÝJ
23. 10.7ŞSB
24. 10.)PżÓWTBEŞSPEOÏNLWŞU
25. 10.5FSPS
26. 10.,NFOZ
27. 10.%ŞWŘF[F;ÈQBEV
1żÓNâQżFOPT[.FUSPQPMJUOÓPQFSZ/FX:PSL
28. 10.,PV[FMOÈWZIMÓELB
%JWBEFMOÓTQPMFL\'SÓEB
29. 10.*NQSPWP[PWOB
31. 10.-B%BGOÏ
VÝSTAVIŠTĚ BRNO, Pavilon - F
26. 10.-JCVÝF
28. 10. TL&
14
-JCVÝF
DIVADLO NA ORLÍ
Orlí 17-19, Brno, tel.: 542 591 800,
www.divadlonaorli.jamu.cz
18. 10. [BEÈOP
;ÓUSBUPTQVTUÓNFQSFNJÏSB
19. 10.;ÓUSBUPTQVTUÓNF
21. 10.$ISJTUJOB%FMMB(JVTUJOB $)
/-
)\'+".6 #SOP
B"76 1SBIB
23. 10.40/*9
24. 10. TL$
"OOB,BSFOJOPWÈ
25. 10. TL%
"OOB,BSFOJOPWÈ
27. 10.;ÓUSBUPTQVTUÓNF
28. 10.;ÓUSBUPTQVTUÓNF
29. 10.+".6+";;03$)&453"
,PODFSU+".6LFWâSPŘÓ[BMPäFOÓ
ėFTLPTMPWFOTLB
30. 10. TL#
;ÓUSBUPTQVTUÓNF
31. 10.;ÓUSBUPTQVTUÓNF
1. 11.;ÓUSBUPTQVTUÓNF
MĚSTSKÉ DIVADLO BRNO
Lidická 16, Brno
tel.: 533 316 410, www.mdb.cz
ČINOHERNÍ SCÉNA
1. 10.;BNJMPWBOâ4IBLFTQFBSF
2. - 4. 10.0TNZŘLZ
5. a 6. 10.-BLPNFD
7. a 8. 10.0TNZŘLZ
9. 10.%PULOJTFWFTNÓSV
10. 10.ÇÓULPWTLÏCPIZOŞ
11. 10.ÇÓULPWTLÏCPIZOŞ
12. a 13. 10.%POBIB
14. 10.%POBIB
15. 10.7SBCŘÈLBBOEŞM
16. a 17. 10.4LMFOŞOâQPLPK
18., 20. a 21. 10.0TNZŘLZ
22. 10.+NÏOP
23. 10.+NÏOP
HUDEBNÍ SCÉNA
1. 10.4QBNBMPU
3. - 5. 10.%ŞTOFKQÈUFL
6. 10.B%ŞTOFKQÈUFL
7. 10.%ŞTOFKQÈUFL
19. 10.#JHWFżFKOÈHFOFSÈMLB
20. 10.#*(QSFNJÏSB
21. a 22. 10.#JH
23. - 25. 10.#JH
27. 10.)JUZŘFTLâDIEŞKJO
TMBWOPTUOÓLPODFSU
28. - 31. 10.#JH
DIVADLO BOLKA POLÍVKY
Jakubské nám. 5, Brno, tel.: 542 214 692
www.divadlobolkapolivky.cz,
divadlo@bolek.cz
1. 10.$BWFNBO
2. a 3. 10.1PTMFEOÓBSJTUPLSBULB
4. 10.#PTÏOPIZWQBSLV
5. 10.#F[QżFETVELƉ
6. 10.4SOLZ
7. 10..BSZÝB
8. 10.%/"
9. 10.$BWFNBO
10. 10..JMPÝÀUŞESPŵVWÈEÓ
10. 10.ÀBÝFLBTZO
11. 10.7ŞSB
12. 10.ÀFTUUBOFŘOÓDIIPEJOWÝFTUJUâEOFDI
13. 10.,VUMPDIBOFC*NVäJNBKÓTWÏEOZ
14. 10..BOäFMTUWÓWLPTUDF
15. 10.TFTUSZ
16. 10.$ZSBOP
17. 10.5IF/BLFE5SVUI0EIBMFOÈQSBWEB
18. 10..ÈK
19. 10..*/%(".&-ÓCF[OÏWZIMÓELZ
20. 10.ėUZżMÓTUFLWQPIÈEDF
20. 10..PKFISB
21. 10.B$BWFNBO
22. 10.-FUFNTPLPMÓN
23. 10.
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/
24. a 25. 10.)SEâ#VEäFT
26. 10.ÀBÝFLBTZO
28. 10..PKFUBOHP
29. 10.7ŞSB
30. 10.;ƉTUBOFUPNF[JOÈNJ
DIVADLO
HUSA NA PROVÁZKU
Zelný trh 9, Brno
tel.: 542 123 425, www.provazek.cz
1. a 2. 10.6CVLSÈMFN4WPCPEB
3. 10."MNB"NPSPTP1SFTUP
4. a 5. 10.7JULB
11. 10./BQSPUFTU1PLPKMJEFNEPCSÏWƉOŞ
12. a 13. 10."NFSJLB
14. 10.0QFKTDÓDIBLPŘJŘLÈDI
16. 10..FJOÀWFKL
0QFSFUUB,PNFEJF4NSU
17. a 18. 10."NBEFVT UK.JMPWBOâ#PIFN
20. 10.5SJQUZDI .BULB4MVäLB1BOOB
22. 10.;LVÝFCOBJNQSPWJ[BŘOÓDZLMVT
23. 10.7JULB
24. 10.5JDIâ5BS[BO
25. 10.5VSOPWâIÈK
26. a 27. 10.%ZOBTUJF
31. 10.;FäJWPUBINZ[V0I+BLÈQPEÓWBOÈ
HADIVADLO
Alfa pasáž, Poštovská 8d, Brno
tel.: 530 330 869, www.hadivadlo.cz
1. 10.ėFWFOHVS
2. 10.
4. 10.&ZPMG
5. 10.*OEJÈOWPISPäFOÓ
6. 10..BSZÝB
10. 10.4ÓMB[WZLV
11. 10.
12. 10..BDPDIBWF4UVEJV)SEJOƉ
15. 10.7ZIOÈOÓ(FSUZ4DIOJSDI
16. 10.7ZIOÈOÓ(FSUZ4DIOJSDI
17. 10.7FSOJTÈä
18. 10.7FSOJTÈä
20. 10.,BOUSPQPDÏOV
21. 10.,PNFEJPHSBG
22. 10.%PNBV)JUMFSƉBOFC)JTUPSLZ
[)JUMFSPWJDLVDIZOŞ
24. 10.1BOÓ#PWBSZPWÈ
26. 10.4USâŘFL7ÈŵB
27. 10.ėFWFOHVS
30. 10./ÈNŞTÓŘOÓDJ JNJUBDFBUVÝFOÓ
KULTURNÍ DŮM RUBÍN
Makovského nám. 3, Brno-Žabovřesky
tel.: 541 213 704, 632, www.kdrubin.cz
2.10."OBISVÝDFTFEÓEJLUÈUPS
ISBKÓ.JSPTMBW5ÈCPSTLâB+JULB+FäLPWÈ
9. 10.;BNJMPWBOâTVLOJŘLÈż
%JWBEFMOÓTQPMFŘOPTU)ÈUB
14. 10.EOƉ
ISBKÓ)BOB.BDJVDIPWÈ
1FUS4UBDIB0OEżFK/PWÈL
16. 10.7FMLÈ[FCSBBOFC+BLäFTFUP
KNFOVKFUF
ISBKÓ0OEżFK7FUDIâ
,,BJSB)SBDIPWDPWÈ
+BSPNÓS%VMBWBBEBMÝÓ
24. 10.4WŞUÈDJ
%JWBEFMOÓTQPMFŘOPTU)ÈUB
BEZBARIÉROVÉ
DIVADLO BARKA
Svatopluka Čecha 35a, Brno-Královo Pole
tel.: 541 213 206, www.divadlobarka.cz
rezervace: barka@ligavozic.cz, 608 635 578
8. 10.$BNJOPOBLPMFŘLÈDICFTFEB
TQSPNÓUÈOÓNGPUPHSBGJÓ[DFTUZ
EP4BOUJBHBEF$PNQPTUFMB
13. 10.466%1VTƃUFNMIV
25. 10.
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/1BWFM#PSTLâBIPTUÏ
OBSP[FOJOPWâCFOFGJŘOÓLPODFSU
QSP%JWBEMP#BSLB
FEST IN POSTIŽENI UMĚNÍM
5. ročník festivalu integrované tvorby
12. 10.*DICJOPL 7ÓEFŵ
1PIMFEWQżFE
/BTMPVDIÈOÓ
1VMT
1SPUZ#PUZ #SOP
4WPCPEBWT)SBOJDF
14. 10..VMUJGJMJEFOUJUZBTLVQJOB
4FULÈOÓ %SÈäśBOZ#SOP
,BGLBTJB
15. 10."QSPŘOF #SOP
UBOFŘOÓTPVCPS
16. 10.%4+JOEżJDI +BOTLÏMÈ[OŞ
3P[VNBÝUŞTUÓ
0QFSOÓLPWÏCÈCŞ
17. 10.%+1%JWBEMP+ÈSZ1PLPKTLÏIP #SOP
,SJQMÓDJ
BOFCQżÓIPEZ[FäJWPUBINZ[V
19. 10.%+1%JWBEMP+ÈSZ1PLPKTLÏIP #SOP
#SPVLWIMBWŞQSFNJÏSB
20. 10.+FÝUŞDIWJMLV 1SBIB
ėBSPWOâMFT
21. 10.%JWBEÏMLP\'035&- #SOP
ÇFOBWUSZTLVTUPMFUÓQSFNJÏSB
DIVADLO RADOST
Bratislavská 216/32, Brno
tel.: 533 440 020, www.divadlo-radost.cz
7. 10.B+ÈKBB1ÈKB
12. 10.1JQJ%MPVIÈQVOŘPDIB
14. 10.B1SBÝUŞOÏQPIÈELZ
14. 10.5żJQPIÈELZQSPSPÝƃÈLZ
19. 10.1PKśUFQBOF
CVEFNFTJISÈU
21. 10.B5żJ[MBUÏWMBTZEŞEB7ÝFWŞEB
IPTUVKF%JWBEMP7ÓUJ.BSŘÓLB
25. 10.,BCBSFU/PIBWJDB
28. 10.B4OŞIVSLBBTFENUSQBTMÓLƉ
28. 10.ÀQBMÓŘFLWFSÝƉBQPIÈEFL
29. 10.-PLUJCSBEB
30. 10..JNJOÓEJWBEMP,BPB.BLJ
DIVADLO POLÁRKA
Tučkova 34, Brno, www.divadlopolarka.cz
objednávky, tel.: 541 247 274, 724 042 852
1. 10.#SBUżJ-WÓTSEDF
2. 10.#SBUżJ-WÓTSEDF
4. 10.B0ENBMJŘLâDILWFMJLâN
4. 10.$JSLVT6OJLVN
6. 10.B0ENBMJŘLâDILWFMJLâN
8. 10..BMÈŘBSPEŞKOJDF
8. 10./BÝFUżÓEB
10. 10..BMÈŘBSPEŞKOJDF
11. 10.ÀLPMB.BMÏIPTUSPNV
13. 10.ÀLPMB.BMÏIPTUSPNV
20. 10.4JEEIÈSUIBQSFNJÏSB
23. 10.4JEEIÈSUIB
24. 10.1SF[JEFOUJDFTUBUBNB[BTF
25. 10.5BNUBEBSPWBEPCSPESVäTUWÓ
25. 10.B1SF[JEFOUJDFTUBUBNB[BTF
27. 10.\'SBOUJÝFL[LBÝUBOV
"OFäLB
[FTMVOFŘOJD
28. a 30. 10.MFUWFNJOVUÈDI
DIVADELNÍ
STUDIO MARTA
Bayerova 5, Brno
tel.: 542 591 512, www.studiomarta.cz
11. 10. [BEÈOP
)BNMFUBUNBQSFNJÏSB
12., 15., 18. 10.)BNMFUBUNB
DIVADLO U STOLU
Centrum experimentálního divadla
Zelný trh 9, Brno
tel.: 542 123 425, www.divadloustolu.cz
4. 10.1żÓMJÝIMVŘOÈTBNPUB
12. 10.*PCFÝFMKÈQPMÓQŞU &EHBS
15. 10.+ØC
17. 10.4MFŘOB+VMJF
22. 10."VEJFODF,BUBTUSPGB
DIVADELNÍ STUDIO“V“
Veveří 133, Brno, tel.: 739 649 492
studio@divadlov.cz, www.divadlov.cz
7. 10.,SLPOPÝTLÏQPIÈELZ
13. 10.3VNDBKT
14. 10.0UżFDIQżBEMFOÈDI
20. 10.#BSPO1SÈÝJM
21. 10.0#VEVMÓOLPWJ
27. 10.5JDIÏÝMBQBDÓLSÈMPWTUWÓ
www.eprogram.cz
BP/PL-091
Koncert se koná pod záštitou Ing. Stanislava Juránka
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/www.eprogram.cz 3
BP/PL-085
BP/PL-089
www.Skutry-Pro-Seniory.cz
Prokopa Velikého 30 | Ostrava-Vítkovice | +420 599 529 753 | elektrokola@mise.cz
Otevírací doba | Pondělí - Pátek 9.00 - 17.00 hod. | Sobota - na objednávku
Největší výběr nových
i repasovaných elektroskútrů
pro seniory a hendikepované
Ɣ Výběr z více než 100 typů elektroskútrů
Ɣ SKLADEM přes 80 nových elektroskútrů
Ɣ DOPRAVA ZDARMA
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/www.eprogram.cz
4
VÝSTAVY
MUZEUM BRNĚNSKA
www.muzeumbrnenska.cz
www.facebook.com/muzeumbrnenska
MUZEUM VE ŠLAPANICÍCH
Masarykovo nám. 18, Šlapanice
tel.: 544 228 029
Výstavy:
27. - 28. 10. Barvy podzimu
Podzimní výstava chryzantém, ovoce a zeleniny
31. 10. - 10. 3. 2019 Očima ženy. Osudové
i všední dny stoleté republiky v životě žen
Otevřeno: St - Pá 13.00 - 18.00
So, Ne 10.00 - 12.00, 12.30 - 18.00
PAMÁTNÍK MOHYLA MÍRU
K Mohyle míru 200, Prace, tel.: 544 244 724
Expozice:
Bitva tří císařů. Slavkov/Austerlitz 1805
Fenomén Austerlitz
Výstava:
26. 10. - 6. 1. 2019 Sochař a legionář Rudolf
Březa ke 100. výročí oficiálního uznání
československých legií
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.30, vč. svátků
PAMÁTNÍK PÍSEMNICTVÍ NA MORAVĚ
Klášter 1, Rajhrad, tel.: 547 229 126
Expozice:
Staroslověnština a moravské písemnictví
v 9. - 18. století
Středověké skriptorium a historie rajhradského
kláštera
Moravská literatura 19. - 20. století
Historická benediktinská knihovna
Pracovna básníka Josefa Suchého
Výstavy:
do 14. 10. Baví nás časopisy pro děti
do 28. 10. Proudy. Literatura německého
jazyka v Brně 1848-1945
24. 10. - 10. 3. 2019 Vlajky vlajte!
Státní symboly včera a dnes
Akce:
24. 10. 15.00 Vyhlášení literární soutěže
pro mládež Skrytá paměť Moravy 2018/2019
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.00, vč. svátků
PODHORÁCKÉ MUZEUM
Porta coeli 1001, Předklášteří, tel.: 549 412 293
Expozice:
Klášter Porta coeli - raně gotická křížová chodba,
kostel, kapitulní síň
Měšťanský obytný interiér z přelomu 19. a 20. st.
Paleontologie a mineralogický systém
Minerály Tišnovska
Lapidárium kamenných fragmentů
Výstavy:
do 28. 10. Nositelé tradic
30. 10. - 20. 1. 2019 První světová válka - rok 1918
Akce:
16. 10. 9.00 - 12.00 Setkání nositelů titulu
Mistr tradiční rukodělné výroby
Jihomoravského kraje
Otevřeno: Út - Ne 8.00 - 12.00 a 12.30 - 16.00,
vč. svátků
VILA LÖWBEER V BRNĚ
Drobného 22, Brno
tel.: 545 211 352, www.vilalowbeer.cz
Prohlídkové okruhy:
Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer
a Tugendhat
Technické zázemí vily - komentovaná prohlídka
Výstavy v galerii Celnice:
do 30. 12. Textilní firma Mořic Fuhrmann
1918-1948
Akce:
6. 10. 10.00 a 14.00 Komentovaná procházka
po vilové kolonii Černá Pole
19. 10. 19.00 Host ve vile: Eva Pilarová
27. 10. 10.00 a 14.00 Komentovaná prohlídka
výstavy Textilní firma Mořic Fuhrmann
29. 10. 19.00 Mě to tady (ne)baví
Prvorepublikový kabaret
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00,
Zahrada: Po - Ne 10.00 - 20.00
Prohlídky technického zázemí vily:
Pá - Ne 10.30, 12.30, 15.30
KOSTNICE U SV. JAKUBA
Jakubské náměstí, Brno, www.ticbrno.cz
Otevřeno: Út - Ne 9.30 - 18.00
POHYBLIVÁ MORAVSKÁ VESNIČKA
POHYBLIVÝ BETLÉM
Kapucínské nám. č. 5, Brno
www.moravskavesnicka.com
Otevřeno celoročně 9.00 - 18.00
MORAVSKÉ
ZEMSKÉ MUZEUM
www.mzm.cz
DIETRICHSTEINSKÝ PALÁC
Zelný trh 8, Brno, tel.: 533 435 220
4. 10. 17.30 Stříbrný poklad z Jazovic
numismatická přednáška
Stálé expozice:
Zaniklý život na Moravě, Pravěk Moravy, Velká
Morava, Morava ve středověku, Svět nerostů...
Středoevropská křižovatka: Morava ve 20. století
Karel Absolon - manažer a strůjce velkých vizí
Výstavy:
do 30. 6. 2019 Chvála sběratelství:
200 let služby moravské kultuře a vědě
19. 10. - 30. 6. 2019 Jak se poznávali:
Moravsko-slovenské vztahy v letech 1848-1919
19. 10. - 30. 6. 2019 Tradiční lidová kultura
výkladní skříň státu - vděčný symbol národa
19. 10. - 30. 6. 2019 Srpen 1968 mezi
dějinnými osmičkami
Otevřeno: Út 9.00 - 15.00,
St - Pá 9.00 - 17.00, So - Ne 13.00 - 18.00
BISKUPSKÝ DVŮR
Muzejní 1, Brno, tel.: 533 435 282
Stálé expozice: Fauna Moravy
Mendelianum - atraktivní svět genetiky
Otevřeno: Út 9.00 - 15.00,
St - Pá 9.00 - 17.00, So - Ne 13.00 - 18.00
PAVILON ANTHROPOS
Pisárecká 5, Brno, tel.: 515 919 760
Expozice o nejstarších dějinách osídlení Moravy
Výstavy:
do 27. 1. 2019 Zápas ichtyosaurů aneb pravěk
štětcem Zd. Buriana
10. 10. - 6. 1. 2019 Magnetický Sever, Východ
9. 10. 16.00 Otevření výstavy pro děti
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 18.00,
So - Ne 10.00 - 18.00
PAMÁTNÍK LEOŠE JANÁČKA
Smetanova 14, Brno, tel.: 606 033 100
Stálá expozice: Život a dílo Leoše Janáčka
Výstava:
do 7. 10. Sever/jih/východ/západ
Otevřeno: Út 9.00 - 15.00, St - Pá 9.00 - 17.00
So - Ne 13.00 - 18.00
PAMÁTNÍK BIBLE KRALICKÉ
Kralice nad Oslavou, tel.: 568 643 619
Stálé expozice: Dílo tiskařů Jednoty bratrské
Labyrint života Jana Amose Komenského
Otevřeno: Út - Ne 8.00 - 15.00
BOTANICKÁ ZAHRADA A
ARBORETUM MZLU V BRNĚ
ul. Generála Píky 1, Brno, tel.: 545 223 606,
www.mendelu.cz/arboretum
Otevřeno: Po - Pá 7.00 - 15.00
GALERIE OFF/FORMAT
Gorkého 41 - dvorní trakt, Brno,
www.offformat.cz
26. 9. - 30. 10. Vypůjčená krajina
Pavel Jestřáb, Tomáš Kajánek, Denisa Krausová,
Matěj Smetana a Michal Šmeral
Otevřeno: Út 16.00 - 19.00 a Ne 14.00 - 19.00
MUZEUM MĚSTA BRNA
www.spilberk.cz
HRAD A PEVNOST ŠPILBERK
Špilberk 210/1, Brno, tel.: 542 123 614
Otevřeno:
Kasematy, Rozhledna: Út - Ne 9.00 - 17.00
Stálé expozice: So - Ne 9.00 - 17.00
Výstavy: Út - Ne 9.00 - 17.00
do 28. 10. Rok 1968 v Brně očima cenzora
do 31. 12. Rok 1918 - co nám válka vzala a dala...
Akce:
20. 10. 10.00 - 17.00 Mezinárodní den
archeologie
MĚNÍNSKÁ BRÁNA
Měnínská 7, Brno, tel.: 542 214 946
Muzeum hraček - Stálá expozice historických
hraček ze sbírky Milady Kollárové
Otevřeno: Čt - Po 10.00 - 18.00
VILA TUGENDHAT
Černopolní 45, Brno, tel.: 515 511 015
Výstavy:
do 20. 10. Svojdomov
do 4. 10. Den architektury 2018
25. 10. - 2. 12. Jindřich Halabala: Mimo čas
Akce:
1. 10. 13.00 Konference Moderní bydlení
2. 10. 20.00 ProART: Krajina (mé) duše
15. 10. 19.30 Hudební oslava stoletého vztahu
mezi Čechy a Američany
16. 10. 18.00 Přednáška Tima Bentona:
Vila Eileen Gray E-1027, obnova a kontroverze
29. 10. 20.00 ProART: Pohádky ve vile
Tugendhat
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
DŮM UMĚNÍ MĚSTA BRNA
Malinovského nám. 2, Brno
www.dum-umeni.cz, tel.: 515 917 572
Výstavy:
do 18. 11. Jan Steklík
3. 10. 17.00 Komentovaná prohlídka výstavy
do 18. 11. Monogramista T. D. - Migrant
17. 10. 17.00 Komentovaná prohlídka výstavy
od 16. 10. Zbrojovka - vize nové čtvrti
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
DŮM PÁNŮ Z KUNŠTÁTU
Dominikánská 9, Brno, tel.: 731 656 863
Výstava:
do 4. 11. StartPoint
Galerie G99:
do 14. 10. Áron Kútvölgyi-Szabó (H)
24. 10. - 2. 12. Ovidiu Anton
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
BOTANICKÁ ZAHRADA
Kotlářská 2, Brno, tel.: 549 497 772
www.sci.muni.cz/bot_zahr
5. 10. 18.00 - 22.00 Noc vědců - v rámci akce
budou otevřeny také skleníky botanické zahrady
18. - 21. 10. Výstava citrusů a jiných
subtropických a tropických užitkových rostlin
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00
STARÁ RADNICE
Radnická 8, Brno, tel.: 542 427 120
Otevírací doba věže: Po - Ne 10.00 - 22.00
LABYRINT
POD ZELNÝM TRHEM
Zelný trh 21, Brno, www.ticbrno.cz
Prohlídky se konají s průvodcem od 5 - 25 osob.
Možnost rezervace předem na tel.: 542 212 892
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 18.00
MORAVSKÁ GALERIE
V BRNĚ
www.moravska-galerie.cz
Otevřeno: St - Ne 10.00 - 18.00, Čt 10.00 - 19.00
PRAŽÁKŮV PALÁC
Husova 18, Brno, tel.: 532 169 111
do 27. 1. 2019 Inez Tuschnerová
do 27. 1. 2019 Tomáš Hlavina
Stálé expozice:
Art is here: Nové a Moderní umění
MÍSTODRŽITELSKÝ PALÁC
Moravské nám. 1a, Brno, tel.: 532 169 111
26. 10. - 24. 2. 2019 Josef Šíma:
Cesta k Vysoké hře
Stálá expozice: Umění od gotiky po 19. století
UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ MUZEUM
Husova 14, Brno, tel.: 532 169 111
Stálá expozice: Užité umění a design
JURKOVIČOVA VILA
J. Nečase 2, Brno-Žabovřesky,
tel.: 532 169 501/502
do 24. 3. 2019 V kůži Dušana Jurkoviče
Stálá expozice:
Dušan Jurkovič. Architekt a jeho dům
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 12.00 a 12.30 - 18.00
TECHNICKÉ MUZEUM
V BRNĚ
Purkyňova 105, Brno, tel.: 541 421 411
www.technicalmuseum.cz,
www.tmbrno.cz
16 stálých expozic a Technická herna
5. 10. 18.00 - 24.00 Noc vědců
Výstavy:
do 17. 10. 100 let letectví
do 31. 12. Výstavní cyklus Republika 100
do 31. 12. Pozor, zákruta!
23. 10. - 28. 4. 2019 Průmysl na Moravě 1918
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 17.00,
So, Ne 10.00 - 18.00
LETOHRÁDEK
MITROVSKÝCH
Veletržní 19, Brno, tel.: 605 972 588,
www.letohradekbrno.cz
do 2. 12. Největší záhady a tajemství světa
Otevřeno: Út - Pá 10.00 - 16.00,
So, Ne 10.00 - 17.00
MINCMISTROVSKÝ SKLEP
Dominikánské nám.1, Brno
www.ticbrno.cz
Vstup do Mincmistrovského sklepa je z Panenské
ulice. Pro vstup není nutná rezervace.
Prohlídky individuálně.
Otevřeno: St - Po 9.30 - 18.00
7.11.2018 BRNO KC SEMILASSO
VSTUPENKY:
BP/PL-096
BP/PL-087
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/www.eprogram.cz 5
KINA
KINO LUCERNA
Minská 19, Brno, tel.: 549 247 070
1. 10. 16.00 Ten pravý, ta pravá?
1. 10. 18.00 Jan Palach
1. 10. 20.30 Po čem muži touží
2. - 4. 10. 18.00 Odnikud
2. a 3. 10. 20.30 Beze stop
3. 10. 16.00 Chata na prodej
4. 10. 20.30 Po čem muži touží
5. 10. 16.00 Příběh koček
5. 10. 18.00 Po čem muži touží
5. 10. 20.00 Toman
6. a 7. 10. 14.00 Yeti: Ledové dobrodružství
6. a 7. 10. 16.00 Malá čarodějnice
6. a 7. 10. 18.15 Po čem muži touží
6. a 7. 10. 20.30 Zrodila se hvězda
8. 10. 16.15 Chata na prodej
8. 10. 18.15 Úsměvy smutných mužů
8. a 9. 10. 20.30 Po čem muži touží
9. 10. 17.30 Toman
10. 10. 16.15 Ten pravý, ta pravá?
10. 10. 18.15 Po čem muži touží
10. 10. 20.30 Úsměvy smutných mužů
11. - 17. 10. 18.00 Po čem muži touží
11. 10. 20.00 Toman
12. 10. 16.00 Hotel Transylvánie 3:
Příšerózní dovolená
12. - 15. 10. 20.15 První člověk
13. a 14. 10. 14.00 Vilík: Rychle a vesele
13. a 14. 10. 16.00 Yeti: Ledové dobrodružství
15. 10. 15.45 Úsměvy smutných mužů
16. a 17. 10. 20.15 Zrodila se hvězda
17. 10. 16.00 King Skate
18. a 19. 10. 18.00 Po čem muži touží
18. a 19. 10. 20.15 První člověk
19. 10. 16.00 Malá čarodějnice
20. a 21. 10. 14.00 Yeti: Ledové dobrodružství
20. a 21. 10. 16.15 Bella a Sebastián 3
20. a 21. 10. 18.15 Po čem muži touží
20. a 21. 10. 20.30 Ticho před bouří
22. 10. 15.45 Po čem muži touží
22. 10. 18.00 Úsměvy smutných mužů
22. 10. 20.00 Toman
23. 10. 17.30 První člověk
23. a 24. 10. 20.15 Zrodila se hvězda
24. 10. 16.15 Yeti: Ledové dobrodružství
24. 10. 18.15 Hovory s TGM
25. 10. 18.00 Po čem muži touží
25. 10. 20.00 Toman
26. 10. 16.15 Když draka bolí hlava
27. a 28. 10. 14.00 a 16.15 Když draka bolí hlava
29. a 30. 10. 16.15 Když draka bolí hlava
26. - 30. 10. 18.30 Johnny English znovu zasahuje
26. - 30. 10. 20.30 Zlatý podraz
29. a 30. 10. 14.00 Yeti: Ledové dobrodružství
31. 10. 16.00 Hovory s TGM
31. 10. 18.00 Po čem muži touží
31. 10. 20.15 První člověk
DĚTEM
SVČ LUŽÁNKY
www.luzanky.cz, tel.: 549 524 111
PRACOVIŠTĚ LATA
Plovdivská 8, Brno
13. 10. 10.00 Divadlo v Latě
Co je pod sluncem nejvzácnější?
PRACOVIŠTĚ LEGATO
Stamicova 7, 623 00 Brno
24. 10. Lampionový průvod
sraz je v 18.00 u ZŠ Pavlovská
KLUB LEITNEROVA
Leitnerova 2, Brno
tel.: 543 213 693, www.leitnerka.cz
14. 10. 15.00 Dřevěné divadlo Honzy Hrubce:
Princezna na hrášku - nedělní pohádka
SPOLEČENSKÉ
CENTRUM BYSTRC
Odbojářská 2, Brno, tel.: 546 224 320
7. 10. 15.00 Nezbedné pohádky pro celou rodinu
O červené Karkulce a O nezbedných kůzlátkách
PARKOVÁ DRÁHA
OLYMPIA
Olympia Brno, www.smpd.cz
6. a 7. 10. Parní provozní den
13., 14., 20., 21., 27. a 28. 10. Provozní den
HVĚZDÁRNA
A PLANETÁRIUM BRNO
Kraví hora 2, 616 00 Brno, tel.: 541 321 287
e-mail@hvezdarna.cz, www.hvezdarna.cz
www.facebook.com/hvezdarna.brno
středa
18.00 Hvězdný cirkus 3D
18.30 Jóga na hvězdárně
20.00 Pozorování večerní oblohy (mimo 3. a 17. 10.)
pátek
17.15 Relaxace pod hvězdami
18.00 Hvězdný cirkus 3D
20.00 Pozorování večerní oblohy (mimo 5. 10.)
sobota
10.00 Tajemství gravitace 2D
14.00 a 16.00 Tajemství gravitace 3D
18.00 Hvězdný cirkus 3D
20.00 Morava 360 2D
20.00 Pozorování večerní oblohy
neděle
10.00 Tajemství gravitace 2D
14.00 a 16.00 Tajemství gravitace 3D
18.00 Hvězdný cirkus 2D
Mimořádné akce:
5. 10. Otevíráme největší 3D planetárium
ve střední Evropě
18.00, 19.30, 21.00 a 22.30 Hvězdný cirkus 3D
27. 10. 1.00 - 18.00 Galaktický dýňodlab
29. a 30. 10. Podzimní prázdniny
10.00 Tajemství gravitace 2D
14.00 a 16.00 Tajemství gravitace 3D
30. 10. 18.00 Přednáška Ing. Josefa Kyncla:
110 let od Tunguské katastrofy - Tajemství
ukrytá v letokruzích
VESMÍR
ŘÁDKOVÁ INZERCE
SLUŽBY
Ŷ UPLETU VÁM RUČNĚ VLNĚNÉ PONOŽKY,
podkolenky, papuče, šály, kabelky a tašky.
Tel.: 732 577 019, www.ponozkar.cz, FB:
ponozkar.facebook/ručně pletené kabelky a tašky
BP/DHA-001
Uzávěrka příštího čísla je 10. 10. 2018
VSTUPENKY V SÍTÍCH:
TICKETMASTER
A TICKETPORTAL
16.11.2018
KC SEMILASSO od: 19:00
BRNO
BP/PL-097 BP/ME-036
www.kars-brno.cz
Pracovní oděvy, Koliště 49, 545 242 927, odevy@kars-brno.cz
Pracovní obuv, Koliště 49, 545 577 991, obuv@kars-brno.cz
BP/HA-009
Podrobný program na měsíc říjen naleznete na www.kjm.cz.
Buďte nejen našimi čtenáři, staňte se i našimi přáteli | www.facebook.com/kjmbrno
ÚSTŘEDNÍ KNIHOVNA
Kobližná 4, Brno, tel.: 542 532 164, kjm@kjm.cz
POBOČKY KJM
KAVÁRNA CAFÉ+
Knihy, e-knihy, časopisy, CD, MP3, deskové hry, elektr.
čtečky, tematické kufříky, autorská čtení, koncerty, výstavy,
zážitkové večery, internet, informace, vzdělávání ...
Neváhejte a přijďte si na kávu a něco dobrého za velmi výhodné ceny. Otevírací
doba kavárny je Po – Pá 8 – 22 hodin, So 10 – 16 hodin. Více na www.cafeplus.cz.
11. 10. / 10.00–11.30 Cvičení se šátky, smíchocviky pro krásný obličej – obli-
čejová gymnastika spolu s humorem a úsměvy vyhlazují vrásky a omlazují duši.
Seznamte se proto se cvičením, jež zlepšuje náladu, vztahy i zdraví. Přijďte se
uvolnit, pobavit a hlavně zasmát.
13. 10. / 11.00 Knížkování – Proč nekveteš? – pojďte poradit medvídkovi, jak má
správně pěstovat kytičky a jiné rostlinky. Zatím zasadil semínko, ale to ne a ne
vyrůst. Program určený pro děti od 3 do 6 let. Cílem je představit dětem i jejich
rodičům zajímavou a kvalitní literaturu.
25. 10. / 17.00Velký knižní čtvrtek – využijte možnost setkat se s autory, kterým
na Velký knižní čtvrtek vychází kniha. Při příležitosti zavedeného projektu, kdy
renomovaná česká nakladatelství v jeden den uvádějí na trh hned 15 očekáva-
ných titulů, se budete moci seznámit s tradičně zajímavými knižními novinkami,
pobesedovat s jejich tvůrci, dobře se pobavit i získat autogram.
KJM, pobočka Žabovřesky, Mozolky 52
11. 10. / 18.00 28. října 1918 v Brně a vznik nové Československé republiky
– přednáška historika Vlastimila Schildbergera v rámci oslav stého výročí republiky
KJM, pobočka Lesná, Haškova 4
25. 10. / 13.00 – 18.00 Sto let republiky – zábavné odpoledne pro děti s kvízy
BP/ME-037
Připravte se s námi
NA PODZIM
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/www.eprogram.cz
6
SPOLEČNOST
DĚLNICKÝ DŮM
Jamborova 65, Brno,
www.delnickydumbrno.cz
tel.: 548 216 927, 777 758 220
2. 10. 17.00 Fíha Tralala - představení pro děti
5. 10. 19.00 Rap season - hip-hop akce
7. 10. 19.00 Koncert pro Josefa Prudila
12. 10. 19.00 Zpívání s Javorníkem
13. 10. 8.00 Farmářské trhy
13. 10. 19.00 Strécovské setkání
19. 10. 20.00 Ples SDH Vinohrady
20. 10. 18.00 Tradiční hodová zábava
24. 10. 19.00 Šujanoviny Neznámého
písničkáře Víta Šujana (NpVŠ)
SPOLEČENSKÉ
CENTRUM BYSTRC
Odbojářská 2, Brno, tel.: 546 224 320
3. 10. 16.00 Iwona Králová: Hedvábí Vlna
vernisáž výstavy - potrvá do 18. 10.
3. 10. 19.00 One Man Show: Lukáš Pavlásek
Kdo nepláče není Čech - Stand Up Comedy
4. 10. 13.00 - 18.00 Retro blešák
12. 10. 10.00 - 18.00 Farmářské trhy
12. 10. 18.00 Čaj o páté... tentokrát až o šesté...
s Big Bandem Mr. Swing
18. 10. 19.00 Slavnostní zahájení Setkání žánrů
koncert houslového virtuoza Václava Hudečka
23. 10. 19.00 Božidara Turzonovová
a Jiří Pavlica s Hradišťanem
31. 10. 16.00 Haloween Disco
KULTURNÍ DŮM RUBÍN
Makovského nám. 3, Brno-Žabovřesky
tel.: 541 213 704, 632, www.kdrubin.cz
3. a 17. 10. 19.00 Trabanti Dana Přibáně:
Velká cesta domů!
19. 10. 19.00 Taneční zábava s Duo Jamaha
21. 10. 18.00 Screamers: Velký flám
KULTURNÍ CENTRUM LÍŠEŇ
Klajdovská 28, Brno
tel.: 544 210 136, www.kclisen.cz
14. 10. 16.0 Divadlo Kufr: Velký fuk
19. 10. 17.00 Taneční zábava ke Dni seniorů
27. 10. 19.00 Ochotnický spolek Blaník
Načeradec: Pygmalion
MUSILKA LIDOVÝ DŮM
Musilova 2, Brno-Husovice
tel.: 545 211 891, www.ksomega.cz
5. 10. 19.30 The Glass Onion - 25 let
+ Beatles revival
11. 10. 19.30 Epydemye
17. 10. 19.30 Ivo Jahelka
30. 10. 19.30 Nezmaři v pořadu“40 let na cestě“
Připravujeme:
13. 11. 19.30 Radůza s kapelou
TIPY NA VÝLET
TIC BRNO
Radnická 2-10, Brno
tel.: 542 427 111, www.ticbrno.cz
do 31. 12. Alfons Mucha: Dva světy
výstava na Výstavišti Brno v pavilonu H
6., 20. a 25. 10. Prohlídky bývalé káznice na Cejlu
Podzimní tematické procházky 2018
6. 10. 14.00 Brněnské aristokratické paláce
sraz: Dietrichsteinský palác na Zelném trhu
6. 10. 15.00 Trapná procházka za hranicí
sraz: Dům umění - volné prostranství
7. 10. 10.00 Brněnské morytáty
sraz: Nová radnice - nádvoří
13. 10. 14.00 Brněnští rodáci slavní u nás i ve světě
sraz: Stará radnice - nádvoří
14. 10. 14.00 Láska a jiné city v Brně ve středověku
sraz: Moravské náměstí u sochy markraběte Jošta
20. 10. 10.00 Názvy ulic ve středu města Brna
během staletí, sraz: Moravské náměstí - park
20. 10. 14.00 Po stopách Barviče a Novotného
a jejich spolupracovníků
sraz: Knihkupectví Barvič a Novotný Česká 13
21. 10. 10.00 Ze vzpomínek brněnských Němců
sraz: Park Lužánky - vstup do parku ulice Lužánecká
27. 10. 14.00 Slavné vily v Masarykově čtvrti
a v Pisárkách, sraz: Barvičova - konečné zastávka
28. 10. 14.00 Nejstarší vily v Černých Polích
sraz: centrum města
VIDA!
ZÁBAVNÍ VĚDECKÝ PARK
Křížkovského 12, Brno
tel.: 515 201 000, www.vida.cz
Stálé expozice: přes 170 hravých exponátů
např. tornádo, zemětřesení, oceán v lahvi, obří
srdce, magnetická socha, trenažér pilotů stíhaček
Otevřeno: Po - Pá 9.00 - 18.00, So, Ne 10.00 - 18.00
TECHNICKÉ
MUZEUM BRNO
www.technicalmuseum.cz, www.tmbrno.cz
VODNÍ MLÝN VE SLUPI
Slup 94, Jaroslavice, tel.: 608 439 147
Pozoruhodná renesanční stavba velkomlýna
se čtyřmi funkčními vodními koly a mlýnským
náhonem.
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
do 24. 10.
AREÁL ČS. OPEVNĚNÍ V ŠATOVĚ
Šatov (u Znojma), tel.: 602 438 637
Areál československého opevnění v Šatově, se
zpřístupněným pěchotním srubem MJ-S3„Zahrada“.
Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
STARÁ HUŤ U ADAMOVA
Stará huť Adamov, tel.: 516 446 671,
602 225 298
Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
KOVÁRNA V TĚŠANECH
Těšany, tel.: 544 248 713, 724 239 656
V objektu jsou instalovány expozice kovářství
a kolářství s příslušným venkovským interiérem.
Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
VĚTRNÝ MLÝN KUŽELOV
Kuželov 156, Hrubá Vrbka, tel.: 602 438 644
Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
ŠLAKHAMR V HAMRECH NAD SÁZAVOU
Hamry nad Sázavou, tel.: 602 225 243
Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
ZOO BRNO
U Zoologické zahrady 46, Brno
tel.: 546 432 311, www.zoobrno.cz
1. 10. Den seniorů
6. 10. Den zvířat
27. 10. Halloween v Zoo Brno
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00
ZOO OLOMOUC
Darwinova 29, Olomouc-Svatý Kopeček
tel.: 585 151 601, www.zoo-olomouc.cz
Zoo je umístěna na poutním místě Sv. Kopeček
v krásných lesích. Chová na 1600 kusů zvířat
v 401 druzích. Nabízí možnost prohlídky mnoha
vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech, jízdu
vláčkem nebo 32 metrů vysokou vyhlídkovou
věž. Zajímavá expozice mořských akvárii.
Otevřeno: denně 9.00 - 16.00
DINOPARK VYŠKOV
Cukrovarská 9, Vyškov
tel.: 378 774 636, www.dinopark.cz
Otevřeno: So, Ne 9.00 - 17.00
ZOO PARK VYŠKOV
Cukrovarská 424/9, Vyškov,
www.zoo-vyskov.cz
tel./fax: 517 346 356, mobil: 725 726 374
6. 10. Den zvířat - ukončení letní sezóny
kulturní vystoupení, soutěže a hry pro děti
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00
ZOO ZLÍN
A ZÁMEK LEŠNÁ
Lukavská 112, Zlín - Štípa
www.zoozlin.eu, tel.: 577 914 180
5., 12., 19. 10. Večerní lampionové prohlídky
ZOO a zámku Lešná
20. - 21. 10. Den pro nevěsty v zámku Lešná
speciální svatební seminář
Otevřeno: ZOO: Po - Ne 8.30 - 17.00
Zámek Lešná: So, Ne 10.00 - 16.00
STARÝ ZÁMEK
JEVIŠOVICE
Jevišovice, tel.: 778 743 952
Stálé expozice: Zámecký nábytek
Umění skalních maleb, Sousedé na talíři,
Hradní kuchyně, Zámecká kaple sv. Ludvíka,
František Vildomec - Setkání s venuší
Otevřeno: So - Ne 10.00 - 12.00, 13.00 - 16.00
VÝSTAVIŠTĚ FLORA
Wolkerova 17, Olomouc
tel.: 585 726 111, 585 413 350
www.flora-ol.cz
do 31. 10. Tajemná Indonésie - výstava
4. - 7. 10. Flora Olomouc - podzimní etapa
0MJNBt1PE[JNOÓ[BISBEOJDLÏUSIZ
12. - 14. 10. Exota Olomouc 2018
19. - 20. 10. Hanácká včela 2018
ZÁMEK SLAVKOV
AUSTERLITZ
Palackého nám. 1, Slavkov u Brna
tel.: 544 227 548, www.zamek-slavkov.cz
13. 10. Svatourbanské hody ve Slavkově
14. 10. Zámecké dýňobraní na nádvoří zámku
27. 10. 13.00 XI. zámecká Jízda sv. Huberta
27. 10. 18.00 Hrůzostrašné prohlídky zámku
Výstavy:
do 9. 12. Nová stálá expozice„Právo útrpné“
do 9. 12. Fyzika hrou
do 9. 12. Jablko se ne/kouše
do 25. 11. JUDr. Václav Kounic
do 9. 12. Alena Slezáková ... z mého ateliéru
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.00
SLOVANSKÉ HRADIŠTĚ
Mikulčice, www.masaryk.info
27. 10. Velkomoravský den se skupinou Styrke
28. 10. Výstup na věž s vlajkou ČR, pocta předkům
31. 10. Ukončení 58. hlavní návštěvní sezóny
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 16.30,
So, Ne, sv. 9.00 - 17.30
HF JAMU V BRNĚ
Komenského nám. 6, Brno
tel.: 542 591 604, www.jamu.cz
9. 10. 19.30 Fórum nové hudby
Setkávání nové hudby Plus 2018
10. 10. 19.30 Koncert laureátů soutěží 2017/2018
Pavel Zemen - klavír
12. 10. 19.30 Fórum nové hudby
Setkávání nové hudby Plus 2018
17. 10. 19.30 Fórum nové hudby
Setkávání nové hudby Plus 2018
21. 10. 19.00 Divadlo na Orlí: Fórum nové hudby
Setkávání nové hudby Plus 2018
23. 10. 19.00 Divadlo na Orlí: Večer akusmatické
hudby, Leigh Landy
25. 10. 19.30 Koncert laureátů soutěží 2017/2018
Marie Jakabová - klavír, Misaki Tanaka - housle
26. 10. 19.30 Klavírní recitál: Sára Medková
29. 10. 19.00 Divadlo na Orlí: Koncert JAMU
ke stoletému výročí založení Československa
JAMU Jazz orchestra
29. 10. 19.30 Fórum nové hudby
Setkávání nové hudby Plus 2018
30. 10. 17.00 Varhanní koncert
k 100. výročí vzniku Československé republiky
30. 10. 19.30 Fórum nové hudby
Setkávání nové hudby Plus 2018
31. 10. 19.30 Koncert laureátů soutěží 2017/2018
Eliška Slavíková - hoboj, Martin Nosek - klavír,
Vojtěch Šembera - zpěv
KONCERTY
VZDĚLÁVÁNÍ
MORAVSKÁ
ZEMSKÁ KNIHOVNA
Kounicova 65a, Brno, www.mzk.cz
1. - 31. 10. Výstava: Praha 1968
Fotografie Paula F. Goldsmithe
1. - 31. 10. Výstava: Kaligrafická kniha:
ze srdce i z mozku
3. - 31. 10. Výstava: Oči Brna: Jiří Kratochvil
1. 10. 18.00 Filmový pondělek
2. 10. - 15. 11. Výstava: Půl století se Sdružením
Q 1968-2018. Vernisáž výstavy 2. 10. v 18.00
3. 10. 18.00 Promítání: J. I. Gabbe - A More or
Less Perfect Union
4. 10. 16.00 Kurz: Senioři a bezpečnost
8. 10. 17.00 Exkurze pro veřejnost v MZK:
Prvotisky v MZK
8. 10. 17.00 Beseda: Co se z lesa ozývá?
8. 10. 18.00 Filmový klub: Deine Schönheit
ist nichts wert
10. 10. 17.00 Školení: Jak citovat?
10. 10. 17.00 Přednáška: Weis: osudové
osmičky v českých dějinách
11. 10. 16.00 Kurz: Senioři a bezpečnost
11. 10. 18.00 Večery Sdružení Q:
Autorské čtení Milana Uhdeho
15. 10. - 30. 11. Výstava: Knihovna Lidových
novin
15. 10. 14.30 Kurz: Senioři píší Wikipedii
15. 10. 18.00 Večery Sdružení Q: Antonín Bajaja
a vzpomínka na Františka Listopada
17. 10. 18.00 Večery Sdružení Q:
Michal Žák - Autorské čtení
18. 10. 17.00 Školení: Kde a jak hledat odbornou
literaturu
22. 10. 17.00 Přednáška: Střípky z Číny
24. 10. 18.00 Sdružení Q: Večer Tomáše Mazáče
25. 10. 16.00 Kurz: Senioři a bezpečnost
25. 10. 17.00 Školení: Jak citovat?
25. 10. 17.00 Autorské čtení z Kaligrafické knihy
Nikoly Klanicové
29. 10. 14.30 Kurz: Senioři píší Wikipedii
29. 10. 18.00 Večery Sdružení Q: Sylvie Richterová
ŽIDOVSKÉ MUZEUM
V PRAZE
Oddělení pro vzdělávání a kulturu
tř. Kpt. Jaroše 3, Brno, tel.: 544 509 651
10. 10. 17.00 Beseda se spisovatelem,
scénáristou a novinářem Pavlem Kosatíkem
11. 10. 17.00 Moderní arabské myšlení a kultura
Přednáška hebraistky Terezie Dubinové
21. 10. 10.30 Nedělní program pro rodiče s dětmi:
Medvídek Dubi pod horou Tábor
25. 10. 17.00 Domy věčnosti VIII - Pohořelice,
Miroslav, Jiřice u Miroslavi - přednáška
30. 10. 17.00 Zánik rakouského Manchesteru
Přednáška docenta Bohumíra Smutného
31. 10. 17.00 Sigmund Freud - osud a učení
Přednáška psychologa doc. Borise Iljuka
SPORT
ABADÁ CAPOEIRA
Křenová 19, Brno, http://brno.abada.cz/
tel.: 737 847 142, capoeirabrno@seznam.cz
Hudba, akrobacie a bojové umění - to je CAPOEIRA!
Nábor dětí i dospělých po celý rok.
Trenér: Pavel Sršeň
BP/JA-009
HL Propan
Přestavby na LPG -
jezděte za polovinu!
www.hlpropan.cz
Praha 4 Brno Ostrava
241 402 146 532 045 575 595 700 570
602 775 102 532 045 576 595 781 059
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/www.eprogram.cz 7
KLUBY
SONO MUSIC CLUB
Veveří 113, Brno, www.sonocentrum.cz
2. 10. 18.30 The Rasmus & support
5. 10. 19.00 Taneční gala souboru Bílá holubice
6. 10. 20.00 Ondřej Havelka a jeho Melody
Makers vs. Bratislava Hot Serenaders
9. 10. 20.00 Hana a Petr Ulrychovi
11. 10. 20.00 Dáša Ubrová: Křest desky
17. 10. 20.00 Pavol Hammel a Prúdy
24. 10. 20.00 Tomáš Kočko & ORCHESTR
25. 10. 19.30 Slade
26. 10. 21.00 Halloween Madness
27. 10. 20.00 Yamato - The drummers od Japan
28. 10. 16.00 100 let Republiky:
Robert Křesťan a Druhá tráva, Synkopy 61 a další
29. 10. 20.00 Miro Žbirka: Křest nového alba
31. 10. 19.30 Turbo a Kern
Připravujeme:
1. 11. 20.00 Kryštof
3. 11. 18.00 Lešek Semelka & Československý beat
4. 11. 19.30 Film Music Night
7. 11. 20.00 Marek Ztracený: Křest
8. 11. 20.00 Progres 2: Výročí 50 let
18. 11. 19.30 Hana Zagorová
15. 12. 19.30 The Sweet (UK)
17. 12. 19.30 Bílé Vánoce Lucie Bílé II
KLUB LEITNEROVA
Leitnerova 2, Brno
tel.: 543 213 693, www.leitnerka.cz
3. 10. 19.30 Islaja (FIN), support Makak
Psychedelická skandinávská něha
7. 10. 14.00 - 17.00 Rétorika pro všechny
generace - workshop s Lucií Ingrovou
9. 10. 19.30 Divadlo Hysterie: Tak trochu
Bajaja aneb tajemství komiksových superhrdinů
11. 10. 19.30 Jiří Schmitzer - koncert
12. 10. 19.30 Teve - křest alba Ztracený Boy
17. 10. 19.30 Tarafuki
Křehce dynamické violoncellové duo
19. 10. 19.30 Conesenoc - premiéra
krátkometrážního filmu společnosti Foxymon
20. 10. 15.00 - 16.30 Worshop malby akvarelem
s Hello Kaktus
20. 10. 19.30 Ivan Hlas Trio - koncert
23. 10. 19.30 Poslechový pořad Jiřího Černého
Aretha Franklin - královna soulu
25. 10. 19.30 HLASkontraBAS
31. 10. 19.30 Martin Konvička Trio - jazz
MELODKA
Kounicova 20, Brno
tel.: 604 518 095, www.melodka.cz
3. 10. 19.00 InfraRed, Karpina, The Ticks, Zostra
6. 10. 19.30 Elektrïck Mann
10. 10. 19.30 Jam Session Starobrno Free Night
12. 10. 20.00 Moshing Madness Vol.1
13. 10. 19.30 Hrnem Brnem #12 se Starobrnem
17. 10. 20.00 Brno Reprezent + Věc Makropulos
18. 10. 20.00 Warning Vision, BigBoss
19. 10. 21.00 Restart TOUR 2018
20. 10. 17.00 Tankard, ČAD, Catastrofy, Warfect
24. 10. 19.30 Azaghal, Sekhmet, Antzaat
25. 10. 20.00 Komunál
26. 10. 20.00 DragonhammeR, Alia Tempora,
Eufory
27. 10. 19.30 Pogo Tour 2018 SPS + E!E
28. 10. 17.00 K-POP party with Violet Tree (KR)
FAVAL
Křižkovského 22, Brno
tel.: 543 240 807, www.faval.cz
19. 10. 21.00 BASSPROOF w/ State of Mind (NZ)
MASTERS
OF ROCK CAFÉ
Zlín - Čepkov
tel.: 577 001 122
www.mastersofrock.cz
12. 10. Horkýže Slíže
14. 10. Bonfire (Ger) + Bastard
19. 10. Primal Fear ( Ger)
20. 10. Axell Rudi Pell (Ger)
21. 10. Kataklysm (Can), Hypocrisy (Swe)
M13 ROCK & PUB
Za Divadlem 2, Brno,
http://www.m13.cz
tel.: 720 992 577, 720 992 575
Otevřeno: Po - Čt 17.00 - 01.00
Pá, So 17.00 - 03.00
STARÁ PEKÁRNA
Štefánikova 8, Brno
tel.: 541 210 040, www.starapekarna.cz
1. 10. Steve Clarke Trio (USA/D)
2. 10. The Young Pekáč Mojmíra Bártka
3. 10. Rí Ra - keltská hudba
5. 10. Laura a její tygři
6. 10. Rolling Stones Revival Band Brno
- unplugged
8. 10. Slzy štěstí v Brně
9. 10. Muff - nu-jazz & grooove-jazz z Prahy
10. 10. Anatoli (CZ/GR) - řecká hudba
11. 10. Není zač! + Touchwood
12. 10. Duckie & Her Dinosaurs
13. 10. Iva Marešová, Aliaksandr Yasinski,
Michael Vašíček - worldmusic
15. 10. Propaganja - world music-alternative
16. 10. Květy
17. 10. Jawbone (UK)
18. 10. Trylobity Group (Polsko) - power-jazz
19. 10. U2 Revival Desire
20. 10. Benefit - tradiční bluegrass z Brna a okolí
21. 10. Uday East West Fusion
22. 10. Lee + Café Industrial
23. 10. Elisabeth Lohninger Quartet (USA/D/CZ)
24. 10. Musica Balkanika (SRB/CZ/UKR),
25. 10. Živé kvety (SK)
26. 10. Justin Lavash (UK)
27. 10. Pure Olcoholic Punk + Brünnfield
30. 10. Alex Garnett Quartet (UK/USA/CZ)
31. 10. Michelle Nicolle Quartet (Austrálie/CZ)
METRO MUSIC BAR
Poštovská 6, Brno, www.metromusic.cz
1. 10. 20.00 Jan Smigmator & friends
“Gershwin 120”
3. a 4. 10. 20.00 Vojtěch Dyk & B-Side band,
Ondřej G. Brzobohatý a Ondřej Ruml
5. 10. 22.00 Friday Night Fever - DJ Schafff
6. 10. 20.00 Iron Maiden revival Brno
9. 10. 18.00 a 21.00 Na Stojáka
10. 10. 20.00 NaMikrofon
11. 10. 20.00 Fast Food Orchestra
12. 10. 20.00 Tibet + Mensfield
13. 10. 22.00 Perfect Saturday - DJ Harosh
15. 10. 20.00 Na Mikrofon - uzavřená společnost
16. 10. 20.00 Carpet Cabinet
17. 10. 20.00 Band Pong Band Pong - 1. kolo vol. 2
18. 10. 20.00 Vladimír Mišík & Etc…
+ support: Jamie Marshall
19. 10. 20.00 AC/DC Revival
Bon Scott Memorial Band
20. 10. 20.00 Jolly Joker & The Plastic
Beatles of The Universe + Pop Killer
22. 10. 20.00 Yellowjackets (USA)
23. 10. 20.00 Tony Macalpine (USA)
24. 10. 20.00 Distant Bells - Pink Floyd Tribute
25. 10. 20.00 Luboš Andršt & Energit - jazzrock
26. 10. 22.00 Friday Night Fever - DJ Schafff
27. 10. 20.00 XIII. století
30. 10. 20.00 Dirty Loops (SWE)
31. 10. 20.00 Värttinä (FIN)
KLUB MERSEY
Minská 15, Brno, www.mersey.cz
program 602 583 466
Otevřeno: denně 18.00 - 02.00
CLUB FLÉDA
Štefánikova 24, Brno
tel.: 533 433 558, www.fleda.cz
1. 10. 20.00 Princess Chelsea (NZ) & Never Sol
3. 10. 21.00 Flashback - 80s & 90s party
5. 10. 20.00 Electro Swing Fever
6. 10. 17.30 Lišák Memorial No. 2:
Titanic - křest desky Soumrak Titánů
7. 10. 14.10 Blešák - Flea Market
9. 10. 20.00 WWW Neurobeat křest desky
10. 10. 20.00 Gaudeamus alkotour
12. 10. 21.00 Explicit - MNM3 Afterparty
13. 10. 20.00 Hrnem Brnem
16. 10. 20.00 Korben Dallas & Adam Bałdych
17. 10. 21.00 Jan P. Muchow
& The Antagonists; dné
18. 10. 20.00 Seafret (GB)
19. 10. 21.00 Ach Ano - Křest alba Husky
25. 10. 20.00 Skyline
26. 10. 21.00 Echoes: Djedjotronic Live (FR)
31. 10. 22.00 Bloody Sexy Halloween
BP/PL-092
15 00 HOD
SOBOTA
27
HALINA
PAWLOWSKÁ
BESEDA A AUTOGRAMIÁDA
0\',é6\'0÷,j© é\'5-¥
52+518#6\'.-;
Į © , \' 0
www..1,+&(17580ʘ%512.cz
OC OLYMPIA Brno
.1,+&(17580 &$))
Rezervujte si prosím místo tel. 722 048 695 nebo
na webových stránkách www.knihcentrum-brno.cz/rezervace.
7RQ\QTPøPÉ s OKPWV RįGF \Cê½VMGO CMEG
TG\GTXCEG RTQRCFCLÉ FQUVCXVG UG RTQUÉO XêCU
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/BP/ME-035
Sukova 4, 602 00 BRNO, 3. patro, dveře č. 315, www.brnoenergy.cz
Tel.: +420 530 500 422
Po, St 10.00 - 12.00, 14.00 - 18.00, Út 13.00 - 18.00, Pá 9.00 - 12.00
461, Kč
BP/PL-090
NAPOMÁHÁ SPRÁVNÉ
ČINNOSTI MOČOVÉ SOUSTAVY
ZAJIŠŤUJE NORMÁLNÍ
FUNKCI PROSTATY
UDRŽUJE NORMÁLNÍ STAV
KLOUBŮ A CHRUPAVEK
RENOL
www.filharmonie-brno.cz
Expozicenovéhudby2018
31.ročník
Když nestíháš, zpomal
11. 10. 2018 1930 vila Stiassni: MIMO ČAS A PROSTOR Scelsi: Canti del Capricorni / Lore Lixenberg
13. 10. 2018 1930 Besední dům: ZASTAVENÍ V HUDBĚ Davis, Haas, Panisello, Medek / Plural Ensemble
17. 10. 2018 1930 kaple bývalé káznice na Cejlu: PŘÍBĚH UTRPENÍ A NADĚJE – Dům strach
Zahradníček/Romitelli / Brno Contemporary Orchestra
30. 10. 2018 1800 Dům umění: GRAND OPENING – Vašulka Kitchen Brno
BP/PL-095
BP/PL-098
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-10-2018/