Program BR 05-2018
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-5-2018/kultura, společnost, výstavy, sport, kurzy, tipy, zábava 24. ročník
KVĚTEN 2018
www.eprogram.cz
facebook.com/ProgramCZ
BP/PL-051
G E N E R Á L N Í P A R T N E R P A R T N E R P Ř E D S T A V E N Í
VLASY
PREMIÉRA 18. ledna 2019
HAIR
MUZIKÁL
6FpQiĜHWH[W\StVQt
*HURPH5DJQL -DPHV5DGR
Hudba
*DOW0DF\'HUPRW
HiTRÁDi
... které hraje
5HåLHDVFpQD Šimon Caban
3ĜHNODGDþHVNpWH[W\-LĜt-RVHN.RVWêP\=X]DQD6WUDNRYi
&KRUHRJUD¿
H3HWUD3DUYRQLþRYi3ČYHFNpQDVWXGRYiQtďXERPtU\'ROQê
BP/PL-050
BP/JA-004
HL Propan
Přestavby na LPG -
Přestavby na LPG -
jezděte za polovinu!
jezděte za polovinu!
www.hlpropan.cz
Praha 4 Brno Ostrava
241 402 146 532 045 575 595 700 570
602 775 102 532 045 576 595 781 059
BP/PL-052
NOVASOL
REKREAČNÍ DOMY A APARTMÁNY
ZAŽIJTE DOVOLENOU
V KLIDU A SOUKROMÍ
V NAŠICH REKREAČNÍCH
APARTMÁNECH!
tel.: +420 227 028 749, e-mail: novasol@novasol.cz
www.novasol.cz
Více nabídek na
Apartmán - Korčula (CDS034)
Cena od 375,- Kč/os./noc
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-5-2018/www.eprogram.cz
2
PROGRAM Brněnsko • 291 000 výtisků na Moravě (Program Brněnsko, Program společník všech Ostravanů,
Program Frýdecko-Místecko, Program Opavsko) • Distribuční místa se mění v závislosti odběru časopisu • Vydává:
NAKLADATELSTVÍ MISE, s. r. o. • Vydavatel: Josef Bordovský, tel.: 599 529 770 • Vedoucí vydání: Ing. Hana Marušáková,
tel.: 599 529 760 • Inzerce: Petr Lesný, tel.: 721 910 534 • Miroslav Essender, tel.: 725 514 024 • Adresa redakce: Sukova 2,
602 00 Brno, e-mail: program.brnensko@mise.cz, www.eprogram.cz • Tisk: Tiskárna Grafico s.r.o. • Registrace: MK ČR
E 13 807 • Uzávěrka červnového čísla: 9. 5. 2018 • Toto číslo vyšlo: 26. 4. 2018 • Změna programů je vyhrazena
pořadatelům • Platnost každé akce doporučujeme ověřit telefonicky • Za obsah reklamy odpovídá zadavatel • Obsah
reklamy se nemusí vždy shodovat s názorem redakce • Autorská práva jsou vyhrazena vydavateli a není možné je
použít bez jeho souhlasu!
DIVADLA
MĚSTSKÉ DIVADLO BRNO
Lidická 16, Brno
tel.: 533 316 410, www.mdb.cz
ČINOHERNÍ SCÉNA
1. 5. 19.00 Lakomec
2. 5. 19.00 Jméno
3. 5. 19.00 Lakomec
4. 5. 19.00 Dotkni se vesmíru
5. 5. 19.00 Vrabčák a anděl
6. 5. 18.00 Zamilovaný Shakespeare
7. 5. 19.00 Zamilovaný Shakespeare
8. 5. 18.00, 9. 5. 19.00 Lakomec
10. 5. 18.00 O myších a lidech
12. 5. 19.00, 13. 5. 18.00 Skleněný pokoj
14. a 15. 5. 19.00 Lakomec
16. 5. 19.00 Čarodějky ze Salemu
17. 5. 18.00 Čarodějky ze Salemu
18. 5. 19.00 Čarodějky ze Salemu
19. a 20. 5. 19.00 Ženy na pokraji nervového
zhroucení
21. 5. 19.00 Zdenek Merta u klavíru
22. 5. 18.00 Ryba potmě
23. 5. 19.00 Žítkovské bohyně
25. 5. Le Petit Theatre du Bout du Monde: Opus
29. - 31. 5. 19.00 Ženy na pokraji nervového
zhroucení
FESTIVAL DIVADELNÍ SVĚT BRNO
26. 5. 14.30 a 17.00 Divadlo Drak:
Medová královna
27. 5. 19.00 Dekkadancers: Poslední večeře
28. 5. 19.30 SKD Martin: Višňový sad
HUDEBNÍ SCÉNA
1. - 5. 5. 19.00 Spamalot
6. 5. 18.00 Spamalot
7. 5. 19.00 Spamalot
8. 5. 14.00 a 19.00 Spamalot
9. 5. 18.00 Spamalot
10. a 11. 5. 19.00 Spamalot
12. 5. 14.00 Spamalot
14. a 16. 5. 19.00 Duch
15. a 17. 5. 18.00 Duch
18. 5. 18.00 Duch - derniéra
20. - 21. 5. 19.00 Bítls
22. 5. 14.00 a 19.00 Bítls
23. 5. 19.00, 24. 5. 18.00 Bítls
26. 5. 14.00 Bítls
27. 5. Městské divadlo Zlín: Trójanky
29. a 31. 5. 18.00 Horečka sobotní noci
30. 5. 19.00 Horečka sobotní noci
DIVADELNÍ STUDIO
MARTA
Bayerova 5, Brno
tel.: 542 591 512, www.studiomarta.cz
9. 5. 19.00 (sk. C) Zlatý drak
11. 5. 19.00 Komedie o umučení
15. 5. 19.00 Komedie o umučení
16. 5. 19.00 Mechanický pomeranč
17. 5. 19.00 Elektra
18. 5. Zlatý drak
19. 5. Klíče - předávání klíčů od divadla
nastupujícímu ročníku. Rozloučení absolventů
činoherní herectví se studiem Marta
DIVADLO U STOLU
Centrum experimentálního divadla
Zelný trh 9, Brno
tel.: 542 123 425, www.divadloustolu.cz
7. 5. 19.30 Slečna Julie
12. 5. 19.30 Město jménem Jakože - host
30. 5. 19.30 Námluvy, Medvěd - derniéra
Divadelní přehlídka Sklepení VI:
13. 5. 19.30 I obešel já polí pět (Edgar)
14. 5. 19.30 Don Juan a Faust
15. 5. 17.00 Jób
16. 5. 19.30 Seděl jsem ve staré kavárně
na Kolišti II. - 23. večer cyklu Ale báseň je dar.
Účinkují: Moravské jazzové duo
Milan Kašuba a Petr Kořínek
Recitace: Jiří M. Valůšek a František Derfler
FESTIVAL DIVADELNÍ SVĚT BRNO
24. 5. 15.00 a 18.00 Jakub Maksymov: Tisíc tuctů
25. 5. 20.00 Meetfactory:
Jasno lepo podstín zhyna
DIVADLO BOLKA POLÍVKY
Jakubské nám. 5, Brno, tel.: 542 214 692
www.divadlobolkapolivky.cz
divadlo@bolek.cz
2. - 5. 5. Serial Killer 2018
Festival TV a online seriálů
6. 5. 19.00 Bosé nohy v parku
8. 5. 17.00 a 9. 5. 19.00 Caveman
11. 5. 19.00 Macbeth - Too much blood
12. 5. 19.00 Vzhůru do divočiny
13. 5. 19.00 Mindgame - Líbezné vyhlídky
14. 5. 19.00 Dokud nás milenky nerozdělí
15. a 16. 5. 19.00 Hrdý Budžes
17. 5. 19.00 Šašek a syn
18. 5. 19.00 1 + 1 = 3
19. 5. 19.00 V Paříži bych tě nečekala, tatínku
20. 5. 19.00 The Naked Truth - Odhalená pravda
21. 5. 19.00 Letem sokolím
22. 5. 16.30 Miloš Štědroň uvádí:
Nové podoby klasických oper
22. 5. 19.00 Nebe
23. 5. 19.00 Věra
24. 5. 19.00 Šašek a syn
25. 5. 19.00 Šest tanečních hodin v šesti týdnech
26. 5. 14.00 O políbeném drakovi
26. 5. 19.00 Chlap na zabití
27. 5. 19.00 Srnky
28. 5. 19.00 Vysavač
30. 5. 19.00 Vše o mužích
31. 5. 19.00 Miláček Anna
DIVADLO
HUSA NA PROVÁZKU
Zelný trh 9, Brno
tel.: 542 123 425, www.provazek.cz
1. 5. 19.00 Lásky jedné plavovlásky
- plavovlásky jedné lásky
2. 5. 19.00 Laurel, Hardy a ti druzí
3. 5. 19.00 Turnový háj
4. 5. 19.00 Alma. Amoroso Presto
7. a 8. 5. 19.00 Vitka
9. 5. 19.00 Mein Švejk (Operetta. Komedie. Smrt)
10. 5. 19.00 Tichý Tarzan
11. 5. 19.00 Na protest - pokoj lidem vůně
aneb Komedie navzdory osudu no. II
12. 5. 19.00 Triptych (Matka. Služka. Panna)
15. a 16. 5. 19.00 Dynastie (Lehman Brothers)
17. a 18. 5. 19.00 Amadeus (tj. Milovaný Bohem)
21. 5. 19.00 Kníže Myškin je idiot
FESTIVAL DIVADELNÍ SVĚT BRNO
24. 5. 20.30 Powszechny Teatr: Prokletí
26. 5. 19.00 Mladinsko Gledališče:
Naše násilí a vaše násilí
29. 5. 20.00 Věra Ondrašíková a kol.: Guide
30. 5. 20.00 Stand-up meets gender korektnost
HADIVADLO
Alfa pasáž, Poštovská 8d, Brno
tel.: 530 330 869, www.hadivadlo.cz
1. 5. 19.30 ’68 - premiéra
3. 5. 19.30 ’68
4. 5. 17.30 Náměsíčníci (imitace a tušení)
4. 5. 23.00 Soft #6 - hudební cyklus HaDivadla
5. 5. 19.30 Pověření
8. 5. 19.30 K antropocénu
9. 5. 19.30 Macocha
10. 5. 17.30 ’68
11. 5. 17.30 Paní Bovaryová
12. 5. 19.30 Síla zvyku
14. 5. 19.30 Eyolf
16. 5. 10.00 Vernisáž
18. 5. 19.30 Premiérareprízareprízaderniérapre-
miéra - derniéra
19. 5. 19.30 K antropocénu
21. a 22. 5. 19.30 Vyhnání Gerty Schnirch
23. 5. 19.30 Vernisáž
FESTIVAL DIVADELNÍ SVĚT BRNO
24. 5. 19.30 Studio Hrdinů:
Pár vzkazů veškerenstvu
25. 5. 19.30 Slovácké divadlo: Přes ploty
26. 5. 18.00 Maladype Theatre: Richard III.
27. 5. 19.00 Činoherní studio Ústí n. Labem:
Homo Faber
28. 5. 21.00 Bitef Theatre: Freedom
29. 5. 19.30 Eyolf
30. 5. 20.00 Tereza Hradilková a kol.: Švihla
KULTURNÍ DŮM RUBÍN
Makovského nám. 3, Brno-Žabovřesky
tel.: 541 213 704, 632, www.kdrubin.cz
6. 5. 19.00 Divadlo Palace: Celebrity s.r.o.
15. 5. 19.00 Léčivé divadlo: Anastasia
17. 5. 17.30 Nový dům Brno 1928 - přednáška
24. 5. 19.30 Divadlo Bez zábradlí: Tři muži na
špatné adrese, hrají: K. Heřmánek, Z. Žák,
A. Procházka, J. Smutná
DIVADLO RADOST
Bratislavská 216/32, Brno
tel.: 545 321 273, www.divadlo-radost.cz
1. 5. 10.00 Mach a Šebestová
4. 5. 18.00, 6. 5. 10.00 Pipi Dlouhá punčocha
16.00 Miminí divadlo: Kao a Maki
8. 5. 10.00 Baba Jaga aneb Petruška a Ivánek
13. 5. 10.00 a 14.30 Opice Žofka
hostuje Městské divadlo Zlín
17. a 18. 5. 19.00 Kabaret Nohavica
aneb Barevné korálky na šňůrce
18. 5. 16.00 Miminí divadlo: Kao a Maki
19. 5. 18.00 - 22.00 MUZEJNÍ NOC
- Muzeum loutek
20. 5. 10.00 a 14.30 O pejskovi a kočičce
16.00 Miminí divadlo: Kao a Maki
24. 5. 19.00 Beatles
27. 5. 10.00 a 16.00 Miminí divadlo: Kao a Maki
10.30 Tři pohádky pro rošťáky
30. 5. 19.00 Kabaret Nohavica
aneb Barevné korálky na šňůrce
DIVADLO POLÁRKA
Tučkova 34, Brno, www.divadlopolarka.cz
objednávky, tel.: 541 247 274, 724 042 852
FESTIVAL DIVADELNÍ SVĚT BRNO
24. 5. 15.00 a 16.30 Damúza: Batosnění
28. 5. 11.00 a 14.30 Bábkové divadlo
na Rázcestí: Batolárium
28. 5. 17.30 Divadlo rozmanitostí:
Pozor, děti, přijela k nám pouť!
BEZBARIÉROVÉ
DIVADLO BARKA
Svatopluka Čecha 35a, Brno-Královo Pole
tel.: 541 213 206, www.divadlobarka.cz
rez.: barka@ligavozic.cz, sms 608 635 578
3. 5. 18.00 Havlíčkův brod: Hrobka s vyhlídkou
10. 5. 16.00 Soukr. mateřská škola: Univerzitka
vystoupení dětí u příležitosti Dne matek
13. 5. 18.00 SUUD: Sladká Charity
14. 5. 19.00 DJP: Kriplíci, aneb příhody
ze života hmyzu
19. 5. 19.00 Proty boty: Svoboda vs. Hranice
24. 5. 16.30 a 19.00 Taneční konzer. Brno: Marius
Petipa - 200 let - komponovaný baletní večer
25. 5. 17.00 Taneční koncert ZUŠ Vranovská
26. 5. 15.30 a 17.30 Závěrečný taneční koncert
ZUŠ Kuřim
28. 5. 18.00 Představení LDO ZUŠ J. Kvapila
31. 5. a 1. 6. Brnkání 2018 - 25. ročník nesoutěžní
přehlídky dětských divadelních souborů z ČR a SR
DIVADLO NA ORLÍ
Orlí 17-19, Brno, tel.: 542 591 800
www.divadlonaorli.jamu.cz
3. 5. 19.00 Institute of Sonology z Haagu a oboru
Multimediální kompozice HF JAMU
SONIX - večer akusmatické hudby
9. 5. 19.00 Multikompozice 1
10. 5. 19.00 Multikompozice 2
11. 5. 19.00 Multikompozice 3
12. - 14. 5. 19.00 YOU
18. 5. 19.00 (sk. E) YOU
21. 5. 15.30 a 19.00 Tajný deník Adriana Molea
22. 5. 19.00 Woodstock
23. 5. 19.00 YOU
24. 5. 19.00 Večeře
25. 5. 19.00 Karty - předávání karet od divadla
nastupujícímu ročníku.
Rozloučení absolventů muzikálového
herectví s Divadlem na Orlí
DIVADELNÍ STUDIO“V“
Veveří 133, Brno, tel.: 739 649 492
studio@divadlov.cz, www.divadlov.cz
5. 5. 15.00 O třech přadlenách
6. 5. 15.00 Krkonošské pohádky
12. 5. 19.00 Grönholmova metoda
13. 5. 15.00 O Budulínkovi
19. 5. 15.00 Broučci - derniéra
20. 5. 15.00 O Smolíčkovi
26. 5. 19.00 Baron Prášil - premiéra
27. 5. 17.00 Kamenné srdce
NÁRODNÍ DIVADLO BRNO
příspěvková organizace, Dvořákova 11,
Brno, tel.: 542 158 111, info@ndbrno.cz,
www.ndbrno.cz
Předprodej vstupenek, tel.: 542 158 120:
Po - Pá 8.30 - 18.00, So zavřeno
MAHENOVO DIVADLO
Malinovského nám. I, Brno, www.ndbrno.cz
1. 5. 19.00 Ostrov pokladů
4. 5. 19.00 Kdo je pan Schmitt?
5. 5. 14.00 (sk. DV) Ostrov pokladů
6. 5. 19.00 Králova řeč
7. 5. 19.00 Labutí jezero
8. 5. 19.00 (sk. S) Labutí jezero
9. 5. 19.00 (sk. AB) Hubička
10. 5. 19.00 Hrabě Ory
11. 5. 19.00 U kočičí bažiny
12. 5. 19.00 (sk. E,PS) Labutí jezero
13. 5. 19.00 Petrolejové lampy
15. 5. 19.00 Bůh masakru
17. 5. 19.00 Apartmá v hoteluPlaza
18. 5. 19.00 (sk. OB1) Così fan tutte - premiéra
19. 5. 19.00 (sk. OB2,3) Così fan tutte
20. 5. 17.00 Saturnin
23. 5. 19.00 Piková dáma
29. 5. 19.00 (sk. 4) Labutí jezero
30. 5. 19.00 (sk. KO) Labutí jezero
31. 5. 19.00 Così fan tutte
FESTIVAL DIVADELNÍ SVĚT BRNO
25. 5. 19.00 Slovenské národné divadlo: Elity
MALÁ SCÉNA MAHENOVA DIVADLA
12. 5. 10.00 Perníková chaloupka
13. 5. 10.00 Všelijaká koukátka
14. 5. 14.00 Perníková chaloupka
19. 5. 10.00 Perníková chaloupka
20. 5. 10.00 Všelijaká koukátka
DIVADLO REDUTA
Zelný trh 4, Brno, www.ndbrno.cz
1. 5. 19.00 Teror
2. 5. 18.00 (sk. SPČ) Zázrak v černém domě
3. 5. 10.00 Zázrak v černém domě
4. 5. 11.00 Kocour v botách
5. 5. 14.00 Kocour v botách
5. 5. 18.45 Popelka - záznam představení
Metropolitní opery New York
6. 5. 19.00 Kmeny
7. 5. 19.00 Kámen a bolest
8. 5. 20.00 Vévodkyně a kuchařka
10. 5. 20.00 Vévodkyně a kuchařka
11. 5. 19.00 Kmeny
12. 5. 19.00 La Dafne
13. 5. 17.00 Ensemble Opera Diversa
13. 5. 19.00 La Dafne
14. 5. 19.00 (sk. ČP) Zázrak v černém domě
15. 5. 19.00 Veroničin pokoj
17. 5. 20.30 Listování Lukáše Hejlíka
18. 5. 19.00 České snění
20. 5. 14.00 Brněnské pověsti
21. 5. 19.00 Improvozovna
22. 5. 20.00 Vévodkyně a kuchařka
23. 5. 19.00 (sk. OB1) Amadeus Mozart
- premiéra
24. 5. 19.00 (sk. OB2) Amadeus Mozart
29. 5. 19.00 Strach jíst duši
30. a 31. 5. 19.00 Věra
FESTIVAL DIVADELNÍ SVĚT BRNO
25. 5. 10.30, 17.00 a 19.00 Naivní divadlo Liberec:
Jsou místa oblíbená tmou
26. 5. 22.00 Jiří Bartovanec a kol.: Obrys
28. 5. 19.00 Komorní scéna Aréna: Vyrozumění
VÝSTAVIŠTĚ BRNO, Pavilon - P
25. 5. 19.00 Faust a Markéta
26. 5. 19.00 (sk. 1,2) Faust a Markéta
27. 5. 19.00 (sk. F) Faust a Markéta
29. 5. 19.00 Slovenské tance
Životy svetiel - Balet SND Bratislava
31. 5. 19.00 Women In D Minor / The Long
Christmas Dinner - Srbský národní balet
Bělehrad
ŠAPITÓ - PARK LUŽÁNKY
2. 5. 11.00 a 19.00 Strange Comedy
Kabaret plný magie, iluze, cirkusového
umění a humoru! Cirkus bude v Brně
9. 5. 10.00 a 19.00 Rozmarné léto
12. 5. 19.00 (sk. D) Rozmarné léto
15. 5. 19.00 Jiří Schmitzer - koncert
16. 5. 19.00 Radúza - koncert
18. 5. 10.00 a 18.00 Rozmarné léto
23. 5. 19.00 (sk. ČP) Rozmarné léto
29. 5. 10.00 a 19.00 Rozmarné léto
30. a 31. 5. 19.00 Rozmarné léto
www.eprogram.cz
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-5-2018/www.eprogram.cz 3
BP/PL-049
461,- Kč
Sukova 4, 602 00 BRNO, 3. patro, dveře č. 315, www.brnoenergy.cz
Tel.: +420 530 500 422
Po, St 10.00 - 12.00, 14.00 - 18.00, Út 13.00 - 18.00, Pá 9.00 - 12.00
NAPOMÁHÁ SPRÁVNÉ
ČINNOSTI MOČOVÉ SOUSTAVY
ZAJIŠŤUJE NORMÁLNÍ
FUNKCI PROSTATY
UDRŽUJE NORMÁLNÍ STAV
KLOUBŮ A CHRUPAVEK
RENOL
BP/PL-046
BP/PE-001
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-5-2018/www.eprogram.cz
4
VÝSTAVY
MORAVSKÁ GALERIE
V BRNĚ
www.moravska-galerie.cz
Otevřeno: St - Ne 10.00 - 18.00, Čt 10.00 - 19.00
PRAŽÁKŮV PALÁC
Husova 18, Brno, tel.: 532 169 111
do 5. 8. 1968: computer.art
do 5. 8. Ondřej Kopal: No Drama
Stálé expozice:
Art is here: Nové a Moderní umění
MÍSTODRŽITELSKÝ PALÁC
Moravské nám. 1a, Brno, tel.: 532 169 111
Stálá expozice: Umění od gotiky po 19. století
UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ MUZEUM
Husova 14, Brno, tel.: 532 169 111
10. 5. - 26. 8. 28. mezinárodní bienále
grafického designu Brno 2018
Stálá expozice: Užité umění a design
JURKOVIČOVA VILA
J. Nečase 2, Brno-Žabovřesky,
tel.: 532 169 501/502
do 28. 10. V kůži Dušana Jurkoviče
Stálá expozice:
Dušan Jurkovič. Architekt a jeho dům
Otevřeno: So - Ne 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.00
MORAVSKÉ
ZEMSKÉ MUZEUM
www.mzm.cz
19. 5. 18.00 - 23.00 Brněnská muzejní noc 2018
otevřené expozice a výstavy, doprovodný program
ve všech brněnských objektech MZM
DIETRICHSTEINSKÝ PALÁC
Zelný trh 8, Brno, tel.: 533 435 220
Stálé expozice:
Zaniklý život na Moravě, Pravěk Moravy, Velká
Morava, Morava ve středověku, Svět nerostů...
Středoevropská křižovatka: Morava ve 20. století
Výstavy:
do 27. 5. Vlasta Fialová (1928 - 1998)
do 29. 7. Analfabeta Negramotná a další
hrdinové z knih
do 31. 12. Chvála sběratelství:
200 let služby moravské kultuře a vědě
do r. 2018 Karel Absolon - manažer a strůjce
velkých vizí
Otevřeno: Út 9.00 - 15.00, St - Pá 9.00 - 17.00,
So - Ne 13.00 - 18.00
BISKUPSKÝ DVŮR
Muzejní 1, Brno, tel.: 533 435 282
Výstava: do 3. 6. Toulky přírodou Moravy.
Hmyz mizející a přicházející
Otevřeno: Út 9.00 - 15.00, St - Pá 9.00 - 17.00,
So - Ne 13.00 - 18.00
PAVILON ANTHROPOS
Pisárecká 5, Brno, tel.: 515 919 760
1. 5. 14.00 Brněnský mamut slaví 90. narozeniny
odpolední a večerní doprovodný program
Expozice o nejstarších dějinách osídlení Moravy
Výstavy: Zápas ichtyosaurů aneb pravěk
štětcem Zd. Buriana
do 1. 7. Vítejte u neandrtálců
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 18.00, So - Ne 10.00 - 18.00
PAMÁTNÍK LEOŠE JANÁČKA
Smetanova 14, Brno, tel.: 606 033 100
Stálá expozice: Život a dílo Leoše Janáčka
Výstava:
17. 5. - 17. 6. Naslouchání neslyšitelnému
Otevřeno: Út 9.00 - 15.00, St - Pá 9.00 - 17.00
So - Ne 13.00 - 18.00
PAMÁTNÍK BIBLE KRALICKÉ
Kralice nad Oslavou, tel.: 568 643 619
Stálé expozice: Dílo tiskařů Jednoty bratrské
Labyrint života Jana Amose Komenského
Otevřeno: Út - Ne 8.00 - 15.00
GALERIE TIC
Radnická 4, Brno, www.galerie-tic.cz
Galerie U Dobrého pastýře:
do 19. 5. Začátek je také konec - Filip Cenek, Ivana
a Zdeněk Rynešovi, Martin Ježek, Viktor Takáč
30. 5. - 14. 7. Jiří Suchánek: Perplex
Galerie Kabinet:
do 19. 5. Kanrec Sakul: Záře
16. 5. - 19. 5. Martin Koniar: Uroborus
- zvuková instalace
Otevřeno: Út - Pá 10.00 - 18.00, So 10.00 - 14.00
MUZEUM BRNĚNSKA
www.muzeumbrnenska.cz
www.facebook.com/muzeumbrnenska
PODHORÁCKÉ MUZEUM
Porta coeli 1001, Předklášteří, tel.: 549 412 293
Expozice:
Klášter Porta coeli - raně gotická křížová chodba,
kostel, kapitulní síň
Měšťanský obytný interiér z přelomu 19. a 20. st.
Paleontologie a mineralogický systém
Minerály Tišnovska
Lapidárium kamenných fragmentů
Výstava:
do 30. 9. Šelmy České republiky
20. 5. - 28. 10. Nositelé tradic
Akce:
19. 5. Brněnská muzejní noc
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 12.00 a 12.30 - 17.00
včetně 1. a 8. 5.
PAMÁTNÍK MOHYLA MÍRU
K Mohyle míru 200, Prace, tel.: 544 244 724
Expozice:
Bitva tří císařů. Slavkov/Austerlitz 1805
Fenomén Austerlitz
Akce: 19. 5. Brněnská muzejní noc
Otevřeno: Po - Ne 9.00 - 17.00, vč. 1. a 8. 5.
PAMÁTNÍK PÍSEMNICTVÍ NA MORAVĚ
Klášter 1, Rajhrad, tel.: 547 229 126
Expozice:
Staroslověnština a moravské písemnictví
v 9. - 18. st.
Středověké skriptorium a historie rajhradského
kláštera
Moravská literatura 19. - 20. století
Historická benediktinská knihovna
Pracovna básníka Josefa Suchého
Výstavy:
do 14. 10. Baví nás časopisy pro děti
3. 5. - 2. 9. Emanuel Ranný: Setkávání
16. 5. - 28. 10. Proudy. Literatura německého
jazyka v Brně 1848-1945, vernisáž 15. 5. v 18.00
Akce:
19. 5. Brněnská muzejní noc
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00, vč. 1. a 8. 5.
MUZEUM V IVANČICÍCH
Široká 1, Ivančice, tel.: 546 451 489
Výstava:
do 27. 5. Z historie četnictva 1918-1939
v Památníku Alfonse Muchy, Palackého nám. 9
Otevřeno: Út, Čt, Pá 9.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00
St 9.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00,
So, Ne, svátky 13.00 - 17.00
VILA LÖWBEER V BRNĚ
Drobného 22, Brno
tel.: 545 211 352, www.vilalowbeer.cz
Prohlídkové okruhy:
Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer
a Tugendhat
Technické zázemí vily - komentovaná prohlídka
Výstava v galerii Celnice:
do 29. 7. Proměny Brna II aneb Brno napoleonské
Akce:
19. 5. 10.00 a 14.00 Komentovaná procházka
po Černých Polích
24. 5. 18.00 MeetUp Music Summer Opening
hudební vystoupení v zahradě
26. 5. Dětský den ve vile Löw-Beer
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00,
Zahrada: Po - Ne 10.00 - 20.00
Prohlídky technického zázemí vily
Pá - Ne 10.30, 12.30, 15.30, 1. a 8. 5. zavřeno
MUZEUM VE ŠLAPANICÍCH
Masarykovo nám. 18, Šlapanice
tel.: 544 228 029
Výstava: 4. 5. - 17. 9. Papírová hračka
Akce:
12. 5. Férová snídaně - fair trade piknik
19. 5. 16.00 - 22.00 Brněnská muzejní noc
Otevřeno: St - Pá 13.00 - 18.00
So, Ne 10.00 - 12.00, 12.30 - 18.00
MINCMISTROVSKÝ SKLEP
Dominikánské nám.1, Brno, www.ticbrno.cz
Vstup do Mincmistrovského sklepa je z Panenské
ulice. Pro vstup není nutná rezervace. Prohlídky
individuálně.
Otevřeno: St - Po 9.30 - 18.00
STARÁ RADNICE
Radnická 8, Brno, tel.: 542 427 120
Otevírací doba věže: Po - Ne 10.00 - 18.00
MUZEUM MĚSTA BRNA
www.spilberk.cz
HRAD A PEVNOST ŠPILBERK
Špilberk 210/1, Brno, tel.: 542 123 614
Otevřeno:
Kasematy, Rozhledna: Po - Ne 10.00 - 18.00
Stálé expozice: Út - Ne 10.00 - 18.00
Výstavy: Út - Ne 10.00 - 18.00
3. 5. - 31. 12. Rok 1918 - co nám válka vzala
a dala...
31. 5. - 26. 8. Vize modernosti. Rudolf Sandalo
Akce:
19. 5. 18.00 - 24. 00 Muzejní noc na Špilberku
21. 5. 16.00 - 17.30 Dílna knižní vazby
Slyš obraz, probuď sochu
MĚNÍNSKÁ BRÁNA
Měnínská 7, Brno, tel.: 542 214 946
Muzeum hraček - Stálá expozice historických
hraček ze sbírky Milady Kollárové
Otevřeno: Čt - Po 10.00 - 18.00
VILA TUGENDHAT
Černopolní 45, Brno, tel.: 515 511 015
10. 5. - 9. 6. Dům Neumeister - výstava
skic Zvi Heckera ve vile Tugendhat
15. 5. 20.00 Setkání ve skleněném pokoji:
Tereza Boučková
28. 5. 20.00 Navštívení krásy
Láska svazuje i křídla dává... - multižánrový pořad
Veronika Žilková - herečka, Martin Dvořák
- tanečník, František Chaloupka - kytarista
30. 5. 19.30 Klavírní recitál Nikol Bókové
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
DŮM UMĚNÍ MĚSTA BRNA
Malinovského nám. 2, Brno
www.dum-umeni.cz, tel.: 515 917 572
Výstavy:
do 20. 5. Tomáš Svoboda:
Jako z filmu: Adaptace
11. 5. - 10. 6. Alfred Neumann
11. 5. - 29. 7. Artspace Germany
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
DŮM PÁNŮ Z KUNŠTÁTU
Dominikánská 9, Brno, tel.: 731 656 863
Výstava:
do 10. 6. Rozhněvaná planeta 2:
Operace pokračuje
Galerie G99:
do 10. 6. Daniel Hüttler
CCCC - Centre for Cybernetic Culture Circulation
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
LABYRINT
POD ZELNÝM TRHEM
Zelný trh 21, Brno, www.ticbrno.cz
Prohlídky se konají s průvodcem od 5 - 25 osob.
Možnost rezervace předem na tel.: 542 212 892
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 18.00
TECHNICKÉ MUZEUM
V BRNĚ
Purkyňova 105, Brno, tel.: 541 421 411
www.technicalmuseum.cz, www.tmbrno.cz
19. 5. 18.00 - 24.00 Brněnská muzejní noc
17 stálých expozic a Technická herna
Výstavy:
Mechanismy Karla Šebely
Pozor, zákruta! - nová expozice
do 13. 5. Jak (se) lidé vážili
do 3. 6. Umění emailu/Technika smaltu
do 10. 6. Vladimír Remek - cesta ke hvězdám
do 10. 8. Hieronymus Lorm
do 9. 9. Lega není nikdy dost!
do 31. 12. Výstavní cyklus Republika 1918 - 2018
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 17.00, So, Ne 10.00 - 18.00
POHYBLIVÁ MORAVSKÁ VESNIČKA
POHYBLIVÝ BETLÉM
Kapucínské nám. č. 5, Brno
www.moravskavesnicka.com
Otevřeno celoročně 9.00 - 18.00
STROM ART GALLERY
třída Kpt. Jaroše 31, Brno
www.stromart.cz
do 25. 5. Tomáš Hlavenka: Chateliér
Otevřeno: Út - Pá 13.00 - 18.00
LETOHRÁDEK
MITROVSKÝCH
Veletržní 19, Brno, tel.: 605 972 588
www.letohradekbrno.cz
5. 5. - 24. 6. Retro výstava Léto v Brně
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 16.00
BOTANICKÁ ZAHRADA
Kotlářská 2, Brno, tel.: 549 497 772
www.sci.muni.cz/bot_zahr
do 13. 5. Afrika očima dětí - výstava fotografií
31. 5. - 8. 6. Výstava masožravých rostlin
Otevřeno: denně 9.00 - 18.00
BOTANICKÁ ZAHRADA A
ARBORETUM MZLU V BRNĚ
ul. Generála Píky 1, Brno, tel.: 545 223 606,
www.mendelu.cz/arboretum
Otevřeno: Po - Pá 7.00 - 15.00
GALERIE PEKAŘSKÁ
Pekařská 52, Brno, tel.: 545 217 037
www.galeriepekarska.cz
do 20. 5. Cesta ven - propojení projekce a malby
Martin Dominik Kratochvíl a Karolína Dvořáková
Otevřeno: Po - Pá 9.00 - 17.00
38. mezinárodní prodejní výstava minerálů,
fosilií, šperků a přírodnin
Výstaviště Brno
pavilon B
26.-27.5.2018
www.mineralybrno.cz
sobota: 9 - 18 hodin
neděle: 9 - 16:30 hodin
vstupné: 100 Kč, zlevněné 50 Kč
BP/PL-047
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-5-2018/www.eprogram.cz 5
KONCERTY DĚTEM VZDĚLÁVÁNÍ
KINA
HF JAMU V BRNĚ
Komenského nám. 6, Brno
tel.: 542 591 604, www.jamu.cz
2. 5. 19.30 Absolventský koncert:
Magdaléna Hrudová - klavír
2. 5. 19.30 Absolventský koncert:
Ladislav Muroň - jazzová interpretace (saxofon)
2. 5. 19.30 Koncert soudobé hudby
Lichtzwang a Dust in the Groove
3. 5. 19.00 Divadlo na Orlí:
Večer akusmatické hudby
3. 5. 19.30 Absolv. koncert: Olga Punko - klavír
3. 5. 19.30 Absolventský koncert:
Peter Korman - jazzová interpretace (kontrabas)
4. 5. 19.30 Pianos Americanos - koncert Katedry
klávesových nástrojů a církevní hudby HTF
VŠMU v Bratislavě
7. 5. 17.00 Koncert komorní kytary
7. 5. 19.30 Absolventský koncert:
Tomáš Němec - lesní roh, Dimitrij Miščuk - trubka
Radek Vavřín - lesní roh
9. 5. 19.00 Divadlo na Orlí: Koncert oboru
Multimediální kompozice HF JAMU
Marek Andrýsek - bakalářský projekt
9. 5. 19.30 Absolv. koncert: Nikol Bóková - klavír
9. 5. 19.30 Absolventský koncert:
Erik Kováč - jazzová interpretace (kytara)
10. 5. 17.00 Absolventský koncert:
Marek Kotača - jazzová interpretace (saxofon)
10. 5. 19.00 Divadlo na Orlí:
Koncert oboru Multimediální kompozice HF JAMU
Aliaksandr Siadymau - bakalářský projekt
10. 5. 19.30 Absolventský koncert:
Tomáš Švajda - klavír
11. 5. 19.00 Divadlo na Orlí:
Koncert oboru Multimediální kompozice HF JAMU
Natálie Pleváková - bakalářský projekt
11. 5. 19.30 Klavírní recitál: Lucia Nezkusilová
14. 5. 17.00 Kytarový recitál: Daniel Kéry
14. 5. 18.00 Koncert posluchačů předmětu
Interpretace nové hudby I a II
14. 5. 19.30 Absolv. koncert: Petr Zapletal - klavír
15. 5. 17.00 Koncert posluchačů: Jan Šmíd - fagot
15. 5. 19.30 Recitál bicích nástrojů: Martin Švec
16. 5. 17.00 Absolventský koncer:
Yannick Adams Kroon - kontrabas
16. 5. 17.00 Koncert studentů
Barokní a klasicistní komorní hry
16. 5. 19.30 Absolventský koncert:
Miroslav Beinhauer - klavír
17. 5. 17.00 Varhanní koncert: Jitka Jelínková
17. 5. 17.00 Violoncellový recitál: Kateřina Blahová
17. 5. 19.30 Absolventský koncert:
Shoko Yamada - klavír
18. 5. 19.30 Klavírní recitál: Po Wei Liu
21. 5. 17.00 Koncert posluchačů:
Kateřina Štěrbová - lesní roh
21. 5. 19.30 Absolventský koncert:
Adam Trunečka - kytara
22. 5. 17.00 Varhanní koncert: Dávid Sedlář
22. 5. 19.30 Klavírní recitál: Pavel Zemen
22. 5. 19.30 Koncert studentů jazzové
interpretace HF JAMU: Vít Beneš - kytara
23. 5. 17.00 Absolventský koncert:
Jiří Ullrich - zpěv
23. 5. 19.30 Cembalový recitál: Jiří Havrlant
23. 5. 19.30 Besední dům: Absolventský koncert
Dana Tesařová - varhany
Spoluúčinkuje: Komorní orchestr Konzervatoře
Brno pod vedením Mgr. Stanislava Kummera
24. 5. 17.00 Kontrabasový večer:
Einārs Everss, Matiss Eisaks
24. 5. 19.30 Klavírní recitál: Kamil El-Ahmadieh
25. 5. 19.30 Klavírní recitál: Alžběta Krausová
26. 5. 19.00 Kostel sv. Tomáše, Moravské nám. 1:
Narozeninový koncert prof. Kamile Klugarové
28. 5. 17.00 Kytarový recitál: Sabina Bartizalová
28. 5. 18.00 Varhanní koncert: Peter Loydl
28. 5. 19.30 Violoncellový recitál: Iva Kalusová
29. 5. 17.00 Májový podvečer
Cvičný sbor HF JAMU (um. vedoucí Jan Ocetek)
29. 5. 19.30 Houslový recitál: Lucie Skopalová
30. 5. 17.00 Houslový recitál: David Mirzoev
30. 5. 19.30 Klavírní recitál: Anastasiia Fediuk
31. 5. 17.00 Komorní koncert
31. 5. 19.30 Klavírní recitál: Lucie Pokorná
DDM HELCELETKA
www.helceletka.cz
DDM KOMINÍČEK
Absolonova 20 a, Brno, tel.: 606 110 970
16. 5. 17.30 Malování na trička a bavlněné tašky
SVČ LUŽÁNKY
www.luzanky.cz, tel.: 549 524 111
PRACOVIŠTĚ LATA
Plovdivská 8, Brno
26. 5. Bača, drak a Jurkovič
Pohádkové dobrodružství v Jurkovičově vile
PRACOVIŠTĚ LIDICKÁ
Lidická 50, Brno
19. 5. DAFFF - přehlídka mladého designu
PRACOVIŠTĚ LOUKA
Bzenecká 23, Brno
26. 5. Louka fest - festival plný hudby a zábavy
PRACOVIŠTĚ LEGATO
Stamicova 7, 623 00 Brno
27. 5. Den žonglování v Brně
PRACOVIŠTĚ LABYRINT
Švermova 19, 625 00 Brno
19. 5. Hravé odpoledne
PARKOVÁ DRÁHA
OLYMPIA
Olympia Brno, www.smpd.cz
1. 5. Otevření nové sezóny
5. a 6. 5. Parní provozní den
8., 12., 13., 19., 20., 26. a 27. 5. Provozní den
POHÁDKOVÁ VESNIČKA
A HOTEL PODLESÍ
www.pohadkova-vesnicka.cz, tel.: 566 664 477
So 14.00 Prohlídky Pohádkové vesničky
Ne 15.00 Prohlídky Pohádkové vesničky
1. 5. 15.00 Prvomájová prohl. Pohádkové vesničky
MORAVSKÁ
ZEMSKÁ KNIHOVNA
Kounicova 65a, Brno, www.mzk.cz
do 26. 5. Výstava: Vladimír List
3. - 31. 5. Výstava: Osvald Chlubna.
Janáčkův nejvěrnější žák
9. 5. 18.00 Reinhard Kleist: O Nicku Caveovi
a jiných životopisech
10. 5. 17.00 Školení: Volně přístupné databáze
z oblasti šedé literatury
14. 5. - 15. 6. Výstava: Současná německá
a česká lyrika, vernisáž 14. 5. v 10.00
14. 5. 17.30 Přednáška: Programová řada:
Současná německy psaná próza po roce 2000
15. 5. 18.00 Promítání: Premiéra filmu
Nezvedený syn
16. 5. 18.00 Přednáška: Chlubnův první
smyčcový kvartet
17. 5. 17.00 Školení: Kde hledat odborné
zahraniční články?
21. 5. 18.00 Filmový klub: Ein Geschenk der Götter
24. 5. 18.00 Přednáška: Osvald Chlubna
a Leoš Janáček
28. 5. 17.30 Promítání: Don Quijote promítá
ŽIDOVSKÉ MUZEUM PRAHA
Oddělení pro vzdělávání a kulturu
tř. Kpt. Jaroše 3, Brno, tel.: 544 509 651
9. 5. 17.00 Československá diplomacie a Izrael
v letech 1948-1967 - přednáška Evy Taterové
10. 5. 17.00 Komentovaná procházka po stopách
brněnských Židů - začátek na Římském náměstí
22. 5. 17.00 Edvard Beneš a Židé
Přednáška Pavla Dvořáka
27. 5. 10.30 Deset přikázání - dílna pro děti
29. 5. 17.00 Kurt Bardoš: Než se vše změnilo
Vernisáž výstavy amatérského fotografa
31. 5. 17.00 Současná tvář Paříže: Migrace
a její důsledky - přednáška Ladislavy Chateau
KINO LUCERNA
Minská 19, Brno, tel.: 549 247 070
1. 5. 14.15 V husí kůži, 16.15 Králíček Petr
1. a 2. 5. 18.15 Dvě nevěsty a jedna svatba
1. a 2. 5. 20.30 Scream For Me Sarajevo
2. 5. 16.15 Tátova volha
3. 5. 18.15 Hastrman, 20.30 Ztratili jsme Stalina
4. 5. 16.15 Králíček Petr
4. - 8. 5. 18.15 Dvě nevěsty a jedna svatba
4. - 8. 5. 20.30 Tiché místo
5. a 6. 5. 14.00 V husí kůži
5. a 6. 5. 16.00 Coco
7. 5. 16.15 Králíček Petr
8. 5. 14.00 V husí kůži, 16.00 Coco
9. 5. 16.15 Ztratili jsme Stalina
9. 5. 18.30 Bratři Lumiérové, 20.30 Hastrman
10. a 11. 5. 18.00 Psí ostrov
10. a 11. 5. 20.15 Neznámý voják
11. 5. 16.00 V husí kůži
12. a 13. 5. 16.30 Planeta Česko
12. - 14. 5. 18.30 Dvě nevěsty a jedna svatba
12. - 14. 5. 20.30 Tiché místo
14. 5. 16.30 Bratři Lumiérové
15. - 17. 5. 18.00 Agnus Dei
15. a 16. 5. 20.30 Hastrman
16. 5. 16.00 Tátova volha
17. 5. 20.30 Gauguin
18. 5. 16.30 Králíček Petr
18. - 20. 5. 18.30 Dvě nevěsty a jedna svatba
18. - 20. 5. 20.30 Tiché místo
19. a 20. 5. 14.30 V husí kůži
19. a 20. 5. 16.30 Hledá se princezna
21. 5. 16.15 Tátova volha, 18.15 Hastrman
21. 5. 20.30 Ztratili jsme Stalina
22. a 23. 5. 18.15 Psí ostrov
22. a 23. 5. 20.30 Půlnoční láska
23. 5. 16.15 Bratři Lumiérové
24. a 25. 5. 18.00 Dvě nevěsty a jedna svatba
24. a 25. 5. 20.00 Solo: Star Wars Story
25. 5. 16.00 Pračlověk
26. a 27. 5. 14.00 V husí kůži
26. a 27. 5. 16.00 Hledá se princezna
26. a 27. 5. 17.45 Solo: Star Wars Story
26. - 28. 5. 20.30 Tiché místo
28. 5. 16.15 Dvě nevěsty a jedna svatba
28. 5. 18.15 Ztratili jsme Stalina
29. a 30. 5. 18.15 Dámský klub
29. a 30. 5. 20.30 Gauguin
30. 5. 16.00 Hastrman
31. 5. 18.00 Dvě nevěsty a jedna svatba
31. 5. 20.00 Solo: Star Wars Story
KINO SCALA
Moravské nám. 3/127, Brno
www.kinoscala.cz
Rezervace vstupenek:
Po - Pá 10.00 - 17.00, tel.: 608 33 00 88
Pokladna kina: 17.00 - 21.00, tel.: 778 448 574
Rezervace také online.
Uzávěrka červnového vydání
9. května 2018
Pořádá dne 27. 5. 2018 od 9 do 16 hodin
KONKURZ
V sále (aule) Gymnázia Matyáše Lercha
Žižkova 55, Brno
Přihlášky a další informace získáte na tel. čísle: +420 603 584 610,
www.brdd.cz, nebo pište na e-mail: detskedivadlo-brno@seznam.cz
BP/ME-012 BP/PL-048
BP/HA-005
Podrobný program na měsíc květen naleznete na www.kjm.cz.
Buďte nejen našimi čtenáři, staňte se i našimi přáteli | www.facebook.com/kjmbrno
ÚSTŘEDNÍ KNIHOVNA
Kobližná 4, Brno, tel.: 542 532 164, kjm@kjm.cz
POBOČKY KJM
KAVÁRNA CAFÉ+
Knihy, e-knihy, časopisy, CD, MP3, deskové hry, elektr.
čtečky, tematické kufříky, autorská čtení, koncerty, výstavy,
zážitkové večery, internet, informace, vzdělávání ...
Neváhejte a přijďte si na kávu a něco dobrého za velmi výhodné ceny. Otevírací doba
kavárny je Po – Pá 8 – 22 hodin, So 10 – 16 hodin. Více na www.cafeplus.cz.
KJM, pobočka Lesná, Haškova 4
29. a 31. 5. Indiánské tvoření pro všechny dobrodružné duše
– tvořívá dílna pro děti i rodiče
KJM, pobočka Medlánky, Kytnerova 1a
14. 5. 18.00 Černošský Pánbůh a páni Izraeliti – čtení z knihy Roarka Bradforda
s tematikou lidového černošského vyprávění biblických příběhů v podání
studentů Ústavu české literatury a knihovnictví FF MU pod vedením
Vlastimila Čecha
3. 5. / 17.00 Setkání s osobností – Eugen Sokolovský ml. – proč se nestal
hercem? Jak vznikla soutěž AZ kvíz? A co všechno se může přihodit při
natáčení pohádky? To i mnoho dalšího se dozvíte při setkání a besedě se
známým režisérem
16. 5. / 17.00 Setkání se Zbigniewem Czendlikem – osobité vyprávění
populárního římskokatolického kněze polské národnosti a autora knihy Postel,
hospoda, kostel. Zbigniew Czendlik, s humorem jemu vlastním, pohovoří
mj. o kněžském i osobním životě, o současném světě i o mezilidských vztazích.
Vstupenky v ceně 80 Kč budou k zakoupení v Zákaznickém centru, Kobližná 4.
19. 5. / 18.00–23.00 Brněnská muzejní noc – Kytice pro Republiku
– hudební a divadelní program pro dospělé i děti
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-5-2018/www.eprogram.cz
6
SPOLEČNOST
DĚLNICKÝ DŮM
Jamborova 65, Brno,
www.delnickydumbrno.cz
tel.: 548 216 927, 777 758 220
19. 5. 9.00 Farmářské trhy
23. - 25. 5. 9.00 - 20.00 Artefakt - workshop o
návrhu realizace Rozhledny na Židenickém kopci
25. 5. 14.00 Kolokolo Adamov
30. 5. 19.00 Šujanoviny Neznámého písničkáře
Víta Šujana (NpVŠ)
KULTURNÍ
CENTRUM LÍŠEŇ
Klajdovská 28, Brno
tel.: 544 210 136, www.kclisen.cz
9. 5. 11.00 Den respektu k porodu (Kotlanova 7)
10. 5. 14.30 Nutriční poradna (Kotlanova 7)
12. 5. 13.00 Líšeňský pivní festival (Líšeňský
pivovar, Kotlanova 5)
18. 5. 17.00 Vernisáž výstavy Šlechtická
poselství 1938-1939 (Klajdovská 28)
18. 5. 18.00 Koncert kapel Bokomara a ACHA
(Orlovna, Holzova 7)
19. 5. 14.00 Národopisná slavnost Františka
Svobody a Josefa Trávníčka (Orlovna, Holzova 7)
23. 5. 19.00 Cesta ke kostelíčku - vzpomínka na
Josefa Trávníčka (Líšeňský zámek a Kostelíček)
24. 5. 14.00 ZUŠ OPEN (Klajdovská 28)
31. 5. 19.00 Galavečer tanečního klubu Stabil
(Klajdovská 28)
2. 6. 10.00 Dětský den na Dělňáku (Klajdovská 28)
KC SEMILASSO
Palackého třída 126, Brno
tel.: 541 247 009, www.semilasso.cz
4. 5. 19.00 Spirituál Kvintet s Dagmar Peckovou
14. 5. 18.00 Nové operetní studio Májový koncert
21. 5. 19.00 František Nedvěd
22. 5. 19.00 Vím že víš že vím - divadlo
MUSILKA LIDOVÝ DŮM
Musilova 2, Brno-Husovice
tel.: 545 211 891, www.ksomega.cz
10. 5. 19.30 Asonance
Irské a skotské lidové balady a písně
23. 5. 19.30 Pozdní sběr - křest nového CD
30. 5. 16.00 Robert Křesťan a Druhá tráva
Host: Michal Pavlíček
19. 6. 19.30 Klíč - koncert k novému CD
SPOLEČENSKÉ
CENTRUM BYSTRC
Odbojářská 2, Brno, tel.: 546 224 320
10. 5. 19.00 Hana Holišová & New Time Orchestra
mix hitů hvězd světového popu, soulu, swingu,
šansonu i rocku v originálních aranžmá
16. 5. 17.00 Čaj o páté
Taneční podvečer s kapelou To jsme my
25. 5. 18.00 Swingový podvečer
K tanci a poslechu hraje orchestr Mr. Swing
KÁVÉESKA
Nerudova 14, Brno, www.kaveeska.cz
13. 5. 14.00 - 18.00 Cyklohrátky na Kraví hoře,
lehce sportovní a zábavné odpoledne nejen
pro malé cyklisty, ale i jezdce na šlapadlech,
odrážedlech, tříkolkách a koloběžkách.
WELLNESS, FITNESS
ZDRAVÍ
KANCELÁŘ
BRNO
ZDRAVÉ MĚSTO
www.zdravemesto.brno.cz
27. 5. - 16. 6. 2018 Brněnské dny bez úrazů
Cyklus akcí pro veřejnost zaměřených na
prevenci úrazů všech věkových skupin obyvatel.
Program bude věnován bezpečnosti v dopravě
včetně testování řidičských schopností na
trenažerech, prevenci tonutí s ukázkami vodní
záchrany, nácviku první pomoci reálně vypada-
jících zranění, sebeobraně a dalším tématům.
Podrobný program na webu.
TIPY NA VÝLET
TIC BRNO
Radnická 2-10, Brno
tel.: 542 427 111, www.ticbrno.cz
25. 5. L.A.R.P. Upíří příběh
v Brněnském podzemí - týmové hry
Tématické procházky:
5. 5. 10.00 Brněnské kostely
12. 5. 10.00 Brněnské morytáty
22. 5. 14.00 Reissigova vila a další brněnské vily
Leopolda Bauera
26. 5. 10.00 Toulky Masarykovou čtvrtí
po Wiesnerových vilách
27. 5. 10.00 Toulky rokem 1645 aneb Švédů
na bran marné klepání
VIDA!
Zábavní vědecký park
Křížkovského 12, Brno
tel.: 515 201 000, www.vida.cz
Stálé expozice: přes 170 hravých exponátů
např. tornádo, zemětřesení, oceán v lahvi, obří
srdce, magnetická socha, trenažér pilotů stíhaček
do 3. 9. GeomeTRY - výstava
Objevuj, co umí geometrické tvary
Akce:
Science show - představení se zábavnými pokusy
Mr. Ucho nebo Kolo - show ke 200. výročí
vynálezu jízdního kola
Pevnost VIDArd - hra o poklad expozice
3D filmy: Pidiobři - víkendy, Predátoři - denně,
Výcvik draků - víkendové labodílny
3. 5. 19.00 - 23.00 VIDA! After Dark: Sex
13. 5. 10.00 - 18.00 Oslava Dne matek
19. 5. 16.00 - 23.00 Brněnské muzejní noc
1. 6. 14.00 - 18.00 Den dětí
7. 6. 19.00 - 23.00 VIDA! After Dark: Noční jízda
TECHNICKÉ
MUZEUM BRNO
www.technicalmuseum.cz, www.tmbrno.cz
VODNÍ MLÝN VE SLUPI
Slup 94, Jaroslavice, tel.: 608 439 147
Pozoruhodná renesanční stavba velkomlýna se
čtyřmi funkč. vodními koly a mlýnským náhonem.
Otevřeno: Út - Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
AREÁL ČS. OPEVNĚNÍ V ŠATOVĚ
Šatov (u Znojma), tel.: 602 438 637
Areál československého opevnění v Šatově, se
zpřístupněným pěchotním srubem MJ-S3„Zahrada“.
Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
STARÁ HUŤ U ADAMOVA
Stará huť Adamov, tel.: 516 446 671,
602 225 298
26. 5. Slované na Staré huti
Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
VĚTRNÝ MLÝN KUŽELOV
Kuželov 156, Hrubá Vrbka, tel.: 602 438 644
12. 5. Pohádkový mlýn
Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
ŠLAKHAMR V HAMRECH NAD SÁZAVOU
Hamry nad Sázavou, tel.: 602 225 243
5. 5. Kováři na Šlakhamru
Otevřeno: Út - Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
ZOO BRNO
U Zoologické zahrady 46, Brno
tel.: 546 432 311, www.zoobrno.cz
1. 5. Den přírodních věd pro veřejnost
Otevřeno: denně 9.00 - 18.00
ZOO PARK VYŠKOV
Cukrovarská 424/9, Vyškov,
www.zoo-vyskov.cz
tel./fax: 517 346 356, mobil: 725 726 374
Otevřeno: denně 9.00 - 18.00
ZOO ZLÍN A ZÁMEK LEŠNÁ
Lukavská 112, Zlín - Štípa
www.zoozlin.eu, tel.: 577 914 180
5. 5. Vítání ptačího zpěvu
12. - 13. 5. Kurzy tvarování bonsají
13. 5. Den Japonska
20. 5. Výlet do minulosti - speciální prohlídky
zámku u příležitosti 70. výročí ZOO
26. - 27. 5. Svatba jako na zámku - výstava
svatebních šatů v zámku Lešná, módní přehlídka
Otevřeno: ZOO: Po - Ne 8.30 - 18.00
Zámek Lešná: Út - Pá 9.00 - 16.00,
So, Ne, svátky 9.30 - 17.00
DINOPARK VYŠKOV
Cukrovarská 9, Vyškov
tel.: 378 774 636, www.dinopark.cz
Otevřeno: 1., 5. - 8. 5. 9.00 - 18.00
od 12. 5. denně 9.00 - 18.00
VALAŠSKÉ MUZEUM
V PŘÍRODĚ
Rožnov pod Radhoštěm
tel.: 571 757 111 • www.vmp.cz
1. 5. 14.00 Dřevěné městečko: Stavění máje
8. 5. 14.00 Dřevěné městečko:
Koncert ke státnímu svátku
18. 5. Dřevěné městečko: Den muzeí
19. 5. Valašská dědina: Jaro na dědině
26. 5. Dřevěné městečko:
Májový jarmark s kácením máje
Otevřeno denně 9.00 - 17.00:
Dřevěné městečko, Mlýnská dolina,
Valašská dědina
SLOVANSKÉ HRADIŠTĚ
Mikulčice, www.masaryk.info
7. 5. Noc věží a rozhleden, vítání nového dne
25. - 27. 5. Jaro v Rasticově městě Morava
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 16.30,
So, Ne, sv. 9.00 - 17.30
VRBASOVO
MUZEUM ŽDÁNICE
Zámek 1, 696 32 Ždánice
tel.: 725 920 846, www.muzdanice.cz
Výstavy:
do 30. 6. Ždánická krajina - obrazy a kresby
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 16.00, So, Ne 10.00 - 16.00
VÝSTAVIŠTĚ FLORA
Wolkerova 17, Olomouc
tel.: 585 726 111, 585 413 350
www.flora-ol.cz
26. 5. 8.00 - 12.00 Aquatera a Ptačí trhy Olomouc
ZÁMEK SLAVKOV
AUSTERLITZ
Palackého nám. 1, Slavkov u Brna
tel.: 544 227 548, www.zamek-slavkov.cz
5. 5. 9.00 Mezinárodní sraz Beetle a New Beetle
klubu v ČR
12. 5. Výstava anglických ohařů
17. 5. 17.00 Prodejní beseda s Ivou Hüttnerovou
19. 5. 17.00 Johann Strauss Orchestr
Koncert: Z operety do operety
28. 5. 19.00 Vězeň na Druhé Avenue - divadlo
31. 5. - 3. 6. Dny Slavkova
Výstavy:
do 27. 5. Iva Hüttnerová
do 27. 5. Svět kostiček - technické modely
do 31. 8. Svět kostiček - filmová tvorba
14. 5. - 8. 6. Slavkovské restaurování
31. 5. - 14. 6. Osobnosti: Otto Ballon Mierny
31. 5. - 31. 8. Daria Novotná
Otevřeno: Út - Ne, svátky 9.00 - 17.00
SLOVANSKÉ HRADIŠTĚ
Mikulčice, www.masaryk.info
7. 5. Noc věží a rozhleden, vítání nového dne
25. - 27. 5. Jaro v Rasticově městě Morava
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 16.30,
So, Ne, sv. 9.00 - 17.30
REGIONÁLNÍ MUZEUM
Tvrz 8, Žďár nad Sázavou
tel.: 566 688 116, www.muzeumzdar.cz
12. 5. 9.00 - 20.00 Otevření věže farního kostela
sv. Prokopa
Výstava: do 20. 5. Z říše hmyzu
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 12.00, 12.30 - 17.00
HRAD SOVINEC
tel.: 725 577 726 • www.sovinec.cz
5., 6. a 8. 5. Útěk z řádu, aneb pikantní
příběhy a šermířské pověsti z kláštera
Bohatý celodenní program při pálení čarodějnic
26. - 27. 5. Kolotoč prima pohádek,
aneb Den dětí na zakletém hradě
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00
www.eprogram.cz PŘEDPRODEJ VSTUPENEK: KC SEMILASSO | STUDENT AGENCY | CK KUDRNA | TIC | TICKETPORTAL | SMSTICKET
www.semilasso.cz
BP/PL-053
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-5-2018/www.eprogram.cz 7
KLUBY
TIC BRNO
Sál Břetislava Bakaly, Radnická 2, Brno
tel.: 542 427 111, www.ticbrno.cz
2. 5. 19.30 Prune - koncert Lucie Krpalové
11. - 12. 5. 29. Tmavomodrý festival
mezinárodní přehlídka dětských hudebních
souborů ze škol se zdravotním postižením
16. 5. 19.30 Petra Šany Šanclová a hosté
- křest nového CD
23. 5. 19.30 Supertesla - Heartland-punk
SONO MUSIC CLUB
Veveří 113, Brno, www.sonocentrum.cz
10. 5. 19.30 JFB 2018: Christian McBride Big Band
16. 5. 20.00 Dymytry
23. 5. 20.00 4. narozeniny Sono Centra:
LUCIE & Futurum
29. 5. 20.00 SONO BEATLES NIGHT 2018
with The Backwards (SK)
M13 ROCK & PUB
Za Divadlem 2, Brno
http://www.m13.cz
tel.: 720 992 577, 720 992 575
Otevřeno: Po - Čt 17.00 - 01.00
Pá, So 17.00 - 03.00
KLUB LEITNEROVA
Leitnerova 2, Brno
tel.: 543 213 693, www.leitnerka.cz
2. 5. 19.30 Trio: Vladimír Merta - Jan Hrubý
- Ondřej Fencl
5. 5. 10.00 - 14.30 Improvizace a hra
Tanečně-dramatický workshop
10. 5. 19.30 Mascara - brněnský folkrock
12. 5. 14.00 - 17.00 Podivná zahrada
květinový workshop s Efemer
15. 5. 19.00 Píšete do šuplíku?
Nezavírejte svůj talent do šuplíku!
16. 5. 19.30 Luboš Pospíšil & 5P
18. 5. 19.30 Divadlo Facka: Proměna - mimicky
a pohybově ztvárněná povídka Franze Kafky
19. 5. 19.30 Pátí na světě - písně, co by se
mohly líbit všem. Univerzální originál!
20. 5. 15.00 O princi z knížky
Dřevěné divadlo Honzy Hrubce - nedělní pohádka
22. 5. 19.30 Divadlo Facka: Proměna - mimicky
a pohybově ztvárněná povídka Franze Kafky
23. 5. 17.00 Brno_Ledeč_Praha
Vernisáž výstavy Petra Dubjaka a Pavi Taire
Hudební hosté: Bohemian Highlanders,The Cellars
24. 5. 19.30 Dalekko
Indie rocková senzace s novou deskou
26. 5. 19.30 Veselá divadelní společnost:
Kocour v botách - parodie na barokní operu
pro dospělé i děti.
29. 5. 19.30 Poslechový pořad Jiřího Černého
Rhiannon Giddens - Altistka irské a afroame-
rické krásy
30. 5. 19.30 Jablkoň - česká alternat. na Leitnerce!
31. 5. 19.30 Filmy v dece: Sonita
METRO MUSIC BAR
Poštovská 6, Brno, www.metromusic.cz
2. 5. 20.00 Jar of Flies (SLO), od 23.00 DJ Lais
3. 5. 20.00 Distant Bells - Pink Floyd Tribute
od 23.00 DJ Harosh
4. 5. 22.00 Friday Night Fever - DJ Schafff
5. 5. 22.30 Perfect Saturday - DJ Jay2x
8. 5. 20.00 The Grandmothers of Invention (USA)
9. 5. 20.00 Perfect Tim, od 23.00 DJ Lais
10. 5. 20.00 Led Zeppelin Revival Brno
od 23.00 DJ Harosh
11. 5. 20.00 Rolling Stones Revival Brno
od 22.30 DJ Schafff
12. 5. 20.00 The Plastic People Of The Universe
Vzpomínka na Mejlu Hlavsa 67, od 23.00 DJ Jay2x
14. 5. 20.00 Big band Konzervatoře Brno
15. 5. 20.00 Band Pong: Kuležák vs. Rty
16. 5. 20.00 Golden Delicious, od 23.00 DJ Lais
17. 5. 20.00 NaMikr, od 23.00 DJ Harosh
18. 5. 20.00 Keks, od 22.30 DJ Messer
19. 5. 20.00 Joe Cocker Revival, od 23.00 DJ Jay2x
22. 5. 20.00 Foxo
23. 5. 20.00 Motörhead Revival + Bloody Mary
od 23.00 DJ Lais
24. 5. 20.00 The Doors Revival Brno
od 23.00 DJ Harosh
25. 5. 19.00 Soukromá škola populárního zpěvu
Vykouzlit úsměv!, od 22.30 DJ Schafff
26. 5. 20.00 In The Name Of Cobain
- Nirvana Tribute, od 23.00 DJ Jay2x
29. 5. 20.00 Pop in Swing
30. 5. 20.00 Honza Křížek, od 23.00 DJ Lais
31. 5. 20.00 Band Pong Grand Finale
od 23.00 DJ Harosh
STARÁ PEKÁRNA
Štefánikova 8, Brno
tel.: 541 210 040, www.starapekarna.cz
2. 5. Marcella Camarco Q + Justin Lavash (UK)
4. 5. Koko Comedy Stand-up Show
5. 5. Hmyzz - psychedelic rock
7. 5. Alvaréz Peréz - elektro-dark rocková kapela
8. 5. Algorhythm (Polsko) - modern quintet jazz
9. 5. Pavol Seriš: Autor - energická pohybová
komédia
10. 5. Anatoli (CZ/GR) - řecká hudba
11. 5. Mary Broadcast (A) - popová vídeňská
kapela
12. 5. Lee Banda - autorské písně s folkrocko-
vým nádechem
14. 5. 000 + Lu a Džigolos alternative
art rock-alternative/Brno + alternative/Jihlava
15. 5. David Vysloužil & Acoustic Irish
16. 5. Bluespower - bluesrock
17. 5. Kucharski - indie-pop/Třebíč
18. 5. Cat a kapela
19. 5. Kokomo Kings (Švédsko/Dánsko)
- luxusní blues
21. 5. Folk Team
22. 5. Humpolecký dixieland
23. 5. Patrícia Šuráňová-Karvašová s kapelou
24. 5. Skety - á-cappella jazz sextet
25. 5. U2 Revival Desire
27. 5. Gary Edwards and the Statement
28. 5. Vzhůru již hlavu, rockový národe!
29. 5. Kyla Brox Band (UK/CZ) - soulová královna
CAFÉ PRÁH
Ve Vaňkovce 1, Brno, www.cafeprah.cz
2. 5. 19.00 DS Dialog: Limonádový Joe - divadlo
2. 5. 19.30 Amnesty international - přednáška
3. 5. 19.00 3600 km pěšky po hranicích ČSR
- přednáška
3. 5. 20.00 USA: Yellowstone, prérie a Indiáni
4. 5. 19.00 Napříč Evropou - přednáška
9. 5. 19.30 Impro Džow - improshow
10. 5. 19.00 Madagaskar - přednáška
10. 5. 20.00 Kolenem/acapella R&B quintet
- koncert
11. 5. 19.00 Nepál - přednáška
11. 5. 20.00 Izrael stopem - přednáška
13. 5. 19.00 Brno Gospel Choir - koncert
14. 5. 19.00 Kanada - přednáška
14. 5. 20.00 Vietnam - přednáška
15. 5. 19.00 Low cost travel - přednáška
16. 5. 19.00 Azory - přednáška
16. 5. 20.00 Lada Šimíčková - acoustic koncert
17. 5. 19.00 Přístav, Alibaba - folk koncert
18. 5. 19.00 Pešky z Mexika do Kanady
- přednáška
21. 5. 19.00 Kyrgyzstán - přednáška
22. 5. 19.00 Digi detox - přednáška
23. 5. 19.00 Babettou napříč Islandem
- přednáška
24. 5. 19.00 Z Brna do světa - přednáška
25. 5. 20.00 Velká paráda v Malém Tibetu
- přednáška
28. 5. 19.00 Divadlo Prkno:
Vůně třešňového dýmu
28. 5. 20.00 Aljaška - přednáška
29. 5. 19.00 Minimalismus v cestování
- přednáška
30. 5. 19.00 Katastrofy a krásy východu
- přednáška
31. 5. 19.00 Proty boty - tanec
31. 5. 20.00 Monty - acoustic koncert
MELODKA
Kounicova 20, Brno
tel.: 604 518 095, www.melodka.cz
5. 5. Dvojkřest CD: Edain a Hefaistova Lyra
8. 5. Stroy
10. 5. Infernet - křest alba
11. 5. Modern Dreams
14. 5. Manta & Dissonance Tour
17. 5. Selvans (Italy) + Depths Above
18. 5. SMASH HIT COMBO
19. 5. Waiting for the Summer vol. 3
20. 5. Traumatomy, Spineless Fuckers, Shitsystem
26. 5. Smutnice tour 2018
27. 5. Temperance, AliaTempora, Eternal Silence
31. 5. Exit Empire křest + Space of Variations
ALTERNA MUSIC BAR
Kounicova 48, Brno
tel.: 541 212 091, www.alterna.cz
Otevřeno: Po - Čt 12.00 - 01.00
Pá 12.00 - 02.00, So 18.00 - 02.00,
Ne 18.00 - 01.00
9. 5. 20.00 The Band LINE (UK/CZ)
Alternative rock / psychydelic
ŠELEPOVA No1
Šelepova 543/1, Brno-Královo Pole
tel.: 541 213 342, www.selepova.cz
10. 5. Depeche Mode Revival na Šelepce
CLUB FLÉDA
Štefánikova 24, Brno
tel.: 533 433 558, www.fleda.cz
31. 5. 20.00 Jan Blomqvist & Band (DE)
Berlínská open-air party v Brně
show na nádvoří hradu Špiberk
KLUB MERSEY
Minská 15, Brno, www.mersey.cz
tel. 603 241 231, 602 583 466
Otevřeno: denně 18.00 - 02.00
4. 5. Acute Dose + 52 Hertz Whale - dvojkoncert
5. 5. I love 80s & 90s - DJ Silent
7. 5. JAN SMIGMATOR TRIO - swingový král
8. 5. Levitation Room (USA) + Beps n Johnnies
11. 5. Sjet podle Majkla
Michael Viktořík (JAR) + Don Juan Disco
18. 5. Tokamak 10. výročí - koncert
BP/MA-001
KNIHCENTRUM CAFFÉ
B R N O O L Y M P I A
TONEJLEPŠÍMÍSTO
PRONÁKUPKNIH
VBRNĚ
$TPQ1%1N[ORKC7&½NPKEG/QFįKEG
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-5-2018/BP/ME-013
A++, 6 kg
1000 ot./min.
PRAČKA
ZWY 61025 WI
INSTALUJEME
A NEFUNKČNÍ ODVEZEME
5 990 Kč
Křenová 19, 602 00 BRNO, tel.: 775 214 728
www.chladservis.cz
horní plnění
BP/ME-014
10.6.2018 Brno
Presentation licensed by Disney Concerts. All rights reserved
© Disney
www.jvagentura.cz
Strhující hudba Klause Badelta a Hanse Zimmera,
orchestr a sbor Filharmonie Hradec Králové, dirigent Helmut Imig
V P Ů V O D N Í M Z N Ě N Í S T I T U L K Y
BP/PL-054
2QƊ.GƼ#PƏ/QƜ#P¨JƕHƏ.OƛUƖ1NƋÊPƕ5VƏFƘ\'CƓ9QƘ-U,
RĠXƕ&P¬UƉ¨P ČYƏ.NƏ#OƼ5VƋ+I
$TƔ1
*TƇ&GƉMƘ Nƕ8¨
ƥƨ
Ƭƨ
Ʃƨ
Ʃ
http://www.floowie.com/cs/cti/program-br-5-2018/