Program FM 01-2019
Program FM 01-2019
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-01-2019/kultura, společnost, výstavy, sport, kurzy, tipy, zábava 18. ročník
www.eprogram.cz
facebook.com/ProgramCZ
\'3Å%&,.¶45&,t#BÝLBtėFMBEOÈtėFTLâ5ŞÝÓOt%PCSÈt\'SâEMBOUOBE0TUSBWJDÓt)PEPŵPWJDFt$IMFCPWJDFt+BOPWJDFt,VOŘJDFQPE0OEżFKOÓLFNt,VOŘJŘLZV#BÝLZt-ÓTLPWFDt-VCOP
t.BMFOPWJDFt.FUZMPWJDFt/PÝPWJDFt/PWÈ7FTt0TUSBWJDFt1BMLPWJDFt1BTLPWt1SBäNPt1SäOPt1TUSVäÓt3BÝLPWJDFt4LBMJDFt4UBSÏ.ŞTUPt4UBżÓŘt4WJBEOPWt;FMJOLPWJDFtÇBCFŵ
ŘUFOÈżƉWEPNÈDOPTUFDIBmSNÈDI
LEDEN 2019
kariera-onsemi.cz
PŘIDEJ SE K NÁM!
DO VÝROBY
DO SERVISU
K INŽENÝRŮM
K IT TÝMU
FP/RM-001 FP/RM-007
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-01-2019/www.eprogram.cz
2
KINA
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, www.kulturafm.cz
2. 1. 17.00 Kibera: Příběh slumu
19.00 Znovu ve hře
3. 1. 17.00 Bumblebee, 19.00 Beautiful Boy
4. 1. 17.00 Ve spárech ďábla
19.00 Bohemian Rhapsody
5. 1. 17.00 Mary Poppins se vrací, 19.30 Balón
6. 1. 10.00 Asterix a tajemství kouzelného lektvaru
17.00 Sněhová královna v zemi zrcadel
19.00 Johnny English znovu zasahuje
7. 1. 17.00 Bumblebee
8. 1. 16.30 Bohemian Rhapsody
9. 1. 17.00 V Mosulu
19.00 Kino naslepo
SCANDI - současný severský film
10. 1. 17.00 Amatéři, 19.00 Goliáš
12. 1. 19.30 Svátky klidu a míru
13. 1. 19.30 Žena na válečné stezce
FILMOVÝ KLUB
7. 1. 19.00 Záhada Silver Lake
8. 1. 19.00 Útěk
15. 1. 19.00 Oni a Silvio
21. 1. 19.00 Beautiful Boy
22. 1. 19.00 Cesta vede do Tibetu
28. 1. 17.00 O slavnosti a hostech
28. 1. 19.00 Prase
29. 1. 19.00 Složka 64
BIO SENIOR
2. 1. 10.00 Po čem muži touží
9. 1. 10.00 Zloději
16. 1. 10.00 Zlatý podraz
23. 1. 10.00 Na Chesilské pláži
30. 1. 10.00 Johnny English znovu zasahuje
BIJÁSEK
5. 1. 15.00 Louskáček a čtyři říše
11. 1. 9.30 Včelka Mája: Medové hry
12. 1. 15.00 Grinch
18. 1. 9.30 Pat a Mat znovu v akci
26. 1. 15.00 Pat a Mat: Zimní radovánky
KINO ART
DK města Ostravy, www.dkmoas.cz
28. října 124, Mor. Ostrava,
tel.: 597 489 111 spojovatelka
2. 1. 15.30 a 19.00 Bohemian Rhapsody
3. 1. 16.00 a 19.00 André Rieu - záznam
Novoročního koncertu ze Sydney
4. - 6. 1. 16.00 a 19.00 Beautiful Boy
7. - 9. 1. 16.00 a 19.00 Oni a Silvio
11. - 13. 1. 16.00 a 19.00 Cena za štěstí
14. 1. 16.00 a 19.00 André Rieu - záznam
Novoročního koncertu ze Sydney
15. - 16. 1. 16.00 a 19.00 Robin Hood
18. - 19. 1. 16.00 a 19.00 Zjevení
20. 1. 15.45 Bajadéra - přímý přenos
z Bolšoj Baletu v Moskvě
21. - 23. 1. 16.00 a 19.00 3 dny v Quiberonu
25. - 27. 1. 16.00 a 19.00 Složka 64
28. - 30. 1. 16.00 a 19.00 Favoritka
KLUB NÁROČNÉHO DIVÁKA
10. 1. 16.00 a 19.00 Nina
17. 1. 16.00 a 19.00 Dogman
24. 1. 16.00 Neklidná hranice
31. 1. 16.00 a 19.00 Narušitel
KINO SENIOR
7. 1. 13.30 Mary Poppins se vrací
10. 1. 14.00 Nina
14. 1. 14.00 Cena za štěstí
17. 1. 14.00 Dogman
21. 1. 13.30 3 dny v Quiberonu
24. 1. 14.00 Neklidná hranice
28. 1. 14.00 Favoritka
31. 1. 14.00 Narušitel
KINO HVĚZDA
Frýdecká 1000/48, Vratimov
tel.: 595 700 759, www.ksvratimov.cz
2. 1. 19.00 Tvář
9. 1. 17.00 Úžasňákovi
12. 1. 10.00 O kocouru Mikešovi
16. 1. 19.00 Úsměvy smutných mužů
23. 1. 17.00 Příběh koček
30. 1. 17.00 Příšerky z vesmíru
PROGRAM, Frýdecko-Místecko t Měsíčník - zdarma do domácností a firem na Frýdecko-Místecku
Vydává: NAKLADATELSTVÍ MISE, s. r. o., Pr. Velikého 30, 703 00 Ostrava-Vítkovice t Vydavatel a vedoucí
projektu: Josef Bordovský, tel.: 599 529 770 t Šéfredaktorka: Ing. Hana Marušáková, tel.: 599 529 760,
e-mail: programfrydek@mise.cz t Inzerce: Radim Mikunda, tel.: 604 444 080, tel./fax: 558 439 431
Distribuce: Česká pošta, a.s. t Adresa redakce: Malý Koloredov 811, 738 01 FRÝDEK-MÍSTEK t e-mail:
programfrydek@mise.cz, www.eprogram.cz t Tisk: EUROPRINT a.s. t3FHJTUSBDF.,Ǝ3&tUzávěrka
únorového čísla: 7. 1. 2019 tToto číslo vyšlo: 21. 12. 2018t;NǔOBQSPHSBNǾKFWZISB[FOBQPDzBEBUFMǾN
t1MBUOPTULBäEÏBLDFEPQPSVǏVKFNFPWǔDzJUUFMFGPOJDLZt;BPCTBISFLMBNZPEQPWÓEÈ[BEBWBUFMt0CTBI
SFLMBNZTFOFNVTÓWäEZTIPEPWBUTOÈ[PSFNSFEBLDFt7FÝLFSÈBVUPSTLÈQSÈWBKTPVWZISB[FOBWZEBWB-
UFMJBOFOÓNPäOÏKFQPVäÓUCF[KFIPTPVIMBTVt
KINO FRÝDLANT
NAD OSTRAVICÍ
Hlavní 1755, Frýdlant nad Ostravicí
www.kcfno.cz
2. 1. 17.00 Čertí brko, 19.00 Bohemian Rhapsody
4. 1. 18.00 Doktor Martin: Záhada v Beskydech
20.00 Bumblebee
5. 1. 15.00 Sněhová královna v zemi zrcadel
17.00 Utop se, nebo plav, 19.30 Znovu ve hře
6. 1. 15.00 Čertí brko
17.00 Bohemian Rhapsody
19.30 Zlý časy v El Royale
8. 1. 17.00 Doktor Martin: Záhada v Beskydech
19.00 Znovu ve hře
9. 1. 17.00 Sněhová královna v zemi zrcadel
19.00 Bumblebee
10. 1. 10.00 Věčně Tvá nevěrná
11. 1. 17.30 Robin Hood
20.00 Bohemian Rhapsody
12. 1. 17.00 Znovu ve hře, 19.30 Cena za štěstí
13. 1. 15.00 Sněhová královna v zemi zrcadel
17.00 Cena za štěstí, 19.30 A dýchejte klidně
15. 1. 17.00 Dilili v Paříži, 19.00 Robin Hood
16. 1. 17.00 Raubíř Ralf a internet
19.00 Cena za štěstí
18. 1. 17.30 Kursk, 20.00 Skleněný
19. 1. 15.00 Čertí brko
17.00 Husí kůže 2: Ukradený Halloween
19.00 Bohemian Rhapsody
20. 1. 15.00 Raubíř Ralf a internet
17.00 Robin Hood, 19.30 Dívka
22. 1. 17.00 Husí kůže 2: Ukradený Halloween
19.00 Skleněný
23. 1. 17.00 Ledová sezóna: Medvědi jsou zpět
19.00 Kursk
25. 1. 16.00 Saulův syn
18.00 Husí kůže 2: Ukradený Halloween
20.00 Složka 64
26. 1. 15.00 Raubíř Ralf a internet
17.00 Psí domov, 19.00 Narušitel
27. 1. 15.00 Ledová sezóna: Medvědi jsou zpět
17.00 Skleněný, 19.30 Favoritka
29. 1. 17.00 Psí domov
19.00 Bohemian Rhapsody
30. 1. 17.00 Ledová sezóna: Medvědi jsou zpět
19.00 Narušitel
KINO KOSMOS
Dukelská 689, Třinec
UFMtXXXLJOPLPTNPTD[
2. 1. 17.30 Zrodila se hvězda
20.00 Bohemian Rhapsody
3. - 6. 1. 17.30 Znovu ve hře
3., 5. a 6. 1. 20.00 Bohemian Rhapsody
4. 1. 20.00 Filmaři od nás
5. 1. 15.00 Mat a Pat: Zimní radovánky
6. 1. 15.00 Mimi & Líza: Záhada vánočního světla
7. - 9. 1. 17.30 Bumblebee, 20.00 Aquaman
10. - 13. 1. 17.30 Robin Hood
20.00 Cena za štěstí
12. 1. 15.00 Raubíř Ralf a internet 3D
13. 1. 15.00 Asterix a tajemství kouzelného
lektvaru
14. a 16. 1. 17.30 Doktor Martin: Záhada
v Beskydech, 20.00 První člověk
15. 1. 16.00 Pocta A. E. Poeovi
17.30 Purpurový vrch, 20.00 Děsivé dědictví
17. - 20. 1. 17.30 Skleněný, 20.00 Kursk
19. 1. 10.00 Pohádky z hor
15.00 Ledová sezóna: Medvědi jsou zpět
20. 1. 15.00 Husí kůže 2: Ukradený Halloween
21. - 23. 1. 17.30 Robin Hood
20.00 Znovu ve hře
22. 1. 9.00 (pro seniory) Ten, kdo tě miloval
22. a 23. 1. 14.00 Sněhová královna
24. a 25. 1. 17.30 Favoritka, 20.00 Narušitel
26. a 27. 1. 17.30 Bohemian Rhapsody
20.00 Aquaman
26. 1. 15.00 Psí domov
27. 1. 15.00 Ovečky a vlci: Veliká bitva
28. a 29. 1. 17.30 Cena za štěstí
20.00 Favoritka
30. 1. 16.00 Karkulka a sedm trpaslíků
17.30 Záhada Silver Lake
20.00 Oni a Silvio
31. 1. 17.00 Ženy v běhu
20.00 Ticho před bouří
VÝSTAVY
Muzeum Beskyd Frýdek-Místek
FRÝDECKÝ ZÁMEK
tel.: 558 630 051-3
www.muzeumbeskyd.com
Stálé expozice:
#FTLZEZ
QżÓSPEBBMJEÏt\'SâEFLB.ÓTUFL
FSâEFL.BSJÈOTLÏQPVUOÓNÓTUPt1BNÈUOÓL»OESZ
-ZTPIPSTLÏIPt;ÈNFDLâPLSVIQSPIMÓELPWÈUSBTB
Výstavy:
do 6. 1. Barevný svět
do 13. 1. Z Frýdku do celého
světa. Příběhy rodu Landsbergerů
17. 1. - 24. 2. Společenský život hmyzu
31. 1. - 10. 3. Štěpán Mleczko
Otevřeno: Út, St, Pá 8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00
Čt 8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00, So, Ne 13.00 - 17.00
STÁTNÍ OKRESNÍ ARCHIV
Bezručova 2145, Frýdek-Místek
tel.: 558 431 845
Výstava: Kdo inzeruje, prodává. Firmy
na Frýdecku a Místecku v období první
republiky v reklamě a fotografii
Otevřeno: Po a St 8.00 - 17.00, Út a Čt 8.00 - 14.30
VRATIMOVSKÁ GALERIE VG
KS Vratimov, vestibul kina Hvězda
do 17. 1. Dotek andělů - výstava
keramiky a obrazů manželů Michálkových
22. 1. - 7. 3. Na začátku roku
Výtvarná skupina Trojice
Otevřeno: St 17.00 - 19.00
GALERIE U JAKUBA
Farní náměstí 50, Frýdek-Místek
tel.: 558 436 441, 605 834 544
http://www.galerieujakuba.cz
Otevřeno: Po - Pá 10.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
So 9.00 - 12.00
GALERIE NA PŮDĚ
KaSS Střelnice, Střelniční 1, Český Těšín
UFMtXXXLBTTDUD[
do 31. 1. Mezinárodní výstava obrazů
Otevřeno: Po - Pá 9.00 - 20.00
CHAGALL BRUŠPERK
Nám. J. A. Komenského 9, Brušperk
10. 1. - 6. 3. Výstava k 750. výročí založení
města Brušperka
Otevřeno: Út - Pá 13.00 - 17.00
So tNe 13.00 - 17.00
VÝTVARNÉ CENTRUM
CHAGALL
Repinova 16, Mor. Ostrava, www.chagall.cz
tel.: 602 532 894, 605 964 765
3. 1. - 27. 2. Helena Salichová - obrazy
do 31. 1. SŠ služeb a podnikání Ostrava -
fotografie
3. 1. - 27. 2. Beskydská krajina
Stálé expozice - prodejní galerie, I. patro:
Obrazy, grafika, sochy, umělecké sklo
Otevřeno: Po - Pá tSo 9.00 - 12.00
KD FRÝDLANT
NAD OSTRAVICÍ
Frýdlant n. Ostravicí, tel.: 558 604 111
www.frydlantno.cz
do 6. 1. Prodejní výstava obrazů Jany Tkáčové
Galerie Uměleckého smaltu a litiny
Stálá expozice uměleckých smaltů z mezinárod-
ních sympozií Frýdlantský umělecký smalt
Expozice Ferdiše Duši
Otevřeno: Po - Pá 8.00 - 17.00
VÝSTAVIŠTĚ ČERNÁ LOUKA
Moravská Ostrava, tel.: 596 167 111-112
www.cerna-louka.cz
Expozice historických motocyklů:
Út - Ne 10.00 - 17.00
21. - 24. 1. Infotherma 2019
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
8. 1. - 13. 2. Mánesova síň: Enne Production
Obrázky s názorem (Fineartphoto)
MUZEUM TĚŠÍNSKA
www.muzeumct.cz
Otevřeno: Po - Pát
Ne 13.00 - 17.00
VÝSTAVNÍ SÍŇ JABLUNKOV
Mariánské nám. č. 14, tel.: 558 359 533
do 28. 2. Dětský svět
Expozice: Z minulosti Jablunkova a okolí
VÝSTAVNÍ SÍŇ MUSAION
Pavlovova 2, Havířov, tel.: 596 813 456
do 31. 3. Funkcionalismus - Architektura
a bytová kultura období první republiky
Expozice: Než se město zrodilo
PAMÁTNÍK ŽIVOTICKÉ TRAGÉDIE
Padlých hrdinů 47a, Havířov-Životice
tel.: 596 434 138, www.muzeumct.cz
Expozice: Okupace a odboj na Těšínsku
Otevřeno: Útt
VÝSTAVNÍ SÍŇ KARVINÁ
Masarykovo nám. 10, Karviná-Fryštát
tel.: 596 311 425, www.muzeumct.cz
do 31. 1. Repliky oděvů první republiky
Expozice: Střípky z dějin Karviné
VÝSTAVNÍ SÍŇ ORLOVÁ
Polní 964, Orlová-Lutyně, tel.: 596 531 205
22. 1. - 30. 6. Neklidné hranice - výstava
ARCHEOPARK
Chotěbuz - Podoboř, tel.: 552 309 133
12. 1. 8.00 - 16.00 Keramická dílma
15. 1. 16.00 Textilnictví - přednáška
19. 1. 8.00 - 16.00 Origami - výroba zvířátek
26. 1. 14.00 Zábavný historický kvíz
Otevřeno: Út - Ne 8.00 - 16.00
Galerie výtvarného umění
DŮM UMĚNÍ GVUO
Jurečkova 9, Moravská Ostrava
UFMtXXXHWVPD[
Výstavy:
do 6. 1. Výstava jednoho díla ze sbírek GVUO:
Břetislav Bartoš: Černá země
do 6. 1. Černá země? Mýtus a realita
3. 1. 16.30 Komentovaná prohlídka výstavy
23. 1. - 24. 3. Deset - současné německé
umění ze sbírky Adam Gallery
23. 1. - 24. 3. (KON)TEXTY Jána Mančušky
23. 1. - 24. 3. Výstava jednoho díla ze sbírek
GVUO: Josef Bolf: V noci
Stálá expozice:
do 30. 12. František Jureček - Alois Sprušil
Nová Galerie v nové republice
Doprovodný program - Dům umění:
8. 1. 16.30 Přednáška Marka Zágory:
Méně a více známá vyobrazení Václava IV.
9. 1. 16.00 Prezentace studentů FU a PdF OU: Šest
24. 1. 19.00 Literární čtvrtek
Petr Pazdera Payne: Děravým dnem do noci
26. 1. 10.00 - 15.00 Rostlinný bazar
30. 1. 16.30 Přednáška Gabriely Pelikánové:
Augustin Handzel - Sochař na pomezí dvou věků
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
ŘÁDKOVÁ INZERCE
CENA ŘÁDKOVÉ INZERCE
50,- Kč každý řádek textu
300,- Kč podbarvení
Objednávky: programfrydek@mise.cz
KOUPĚ
ű VYKUPUJEME KNIHY A GRAMOFONOVÉ
DESKY!! Přijedeme - platba ihned. Platí stále -
celá Morava. Antikvariát tel.: 739 111 220
FP/DSD-001
SLUŽBY
ű ZEDNICKÉ A OBKLADAČSKÉ PRÁCE
Veškeré zednické a obkladačské práce,
rekonstrukce bytů, domů, bytových jader.
Dokončovací práce na stavbách,
zateplování, omítky a další po dohodě.
Přijatelné ceny, práce se zárukou.
www.interieryakoupelny.cz, tel.: 739 243 871
FP/DHA-001
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-01-2019/www.eprogram.cz 3
www.Skutry-Pro-Seniory.cz
Prokopa Velikého 30 | Ostrava-Vítkovice | +420 599 529 753 | elektrokola@mise.cz
Otevírací doba | Pondělí - Pátek 9.00 - 17.00 hod. | Sobota - na objednávku
Největší výběr nových
i repasovaných elektroskútrů
pro seniory a hendikepované
Ɣ Výběr z více než 100 typů elektroskútrů
Ɣ SKLADEM přes 80 nových elektroskútrů
Ɣ DOPRAVA ZDARMA
FP/RM-006
UŽ VÁM NĚKDO NĚKDY DAL
100 000 Kč?My ano!
100 000 Kč naVáš kotel nebo tepelné čerpadlo.
ZAŘÍDÍME / UDĚLÁME / VYMĚNÍME
Váš soused už ho má a co vy?
Využijte poslední šanci na dotace!
TEL.: 775 345 045
WWW.MMINDUSTRY.CZ
VELETRH INFOTHERMA 2019
stánek č. 026 - SLEVA při objednávce až 20 %
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-01-2019/www.eprogram.cz
4
SPOLEČNOST
FRÝDECKÝ ZÁMEK
Frýdek-Místek, tel.: 558 630 051-3
www.muzeumbeskyd.com
e-mail: info@muzeumbeskyd.com
24. 1. 17.00 Zámecký klub:
Hmyzí degustační večer
Přednášky v Zeleném domě na Zámecké ul.:
3. 1. 16.30 Přijde zima, bude mráz…
10. 1. 16.30 Z cest po Evropské unii
24. 1. 16.30 Expedice Fantastica - východní
Středomoří
31. 1. 16.30 Expedice Lyrica Exotica - západní
Středomoří
NÁRODNÍ DŮM
Palackého 134, Frýdek-Místek
UFMtXXXLVMUVSBGND[
narodnidum@kulturafm.cz
11. 1. 19.00 Gabriela Beňačková
a Jakub Pustina: Novoroční koncert s přípitkem
31. 1. 18.30 Povídání v Zeleném baru
s Peterem Ondrou
VÝSTAVA:
7. 1. - 28. 2. Martina Bartoňová:
Světelné proměny
Připravujeme:
15. 2. 19.00 3. ples pro Frýdek-Místek
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, fax.: 558 662 715
WMBTU!LVMUVSBGND[tXXXLVMUVSBGND[
VÝSTAVA:
7. - 31. 1. Fotografie
Připravujeme:
8. 2. 19.00 Žalman & spol.
17. 2. 19.00 Adam Ondra:
Čarodějův učeň ve skalách
22. - 24. 2. Festival Cyklocestování
Besedy, promítání a workshopy
LIDOVÝ DŮM MÍSTEK
Fr.Čejky 450, Frýdek-Místek
tel.: 558 435 401,775 64 67 70
lidovydum.fm@gmail.com
www.lidovydum-fm.cz
6. 1. Tříkrálový průvod - průvod na velbloudech
s králi a pážaty a dětmi vyjde v 10.30 od kostela
sv. Jana a Pavla a půjde na náměstí, zde se při-
jdou poklonit Ježíšku v živém betlému, zazpívají
se koledy a bude tam i živá farma jiných zvířátek.
11. 1. 17.00 Čaj o páté
15. 1. Debata o istanbulské smlouvě
26. 1. 19.00 Farní ples (Národní dům)
ZUŠ HLAVNÍ
Frýdek-Místek, www.kulturafm.cz
31. 1. 19.00 Altissimo Saxquartet
komorní koncert
Připravujeme:
28. 2. 19.00 Petrof Piano Trio - komorní koncert
KULTURNÍ DŮM FRÝDEK
Heydukova 2330, Frýdek-Místek
tel.: 558 647 067, 602 586 925
www.kulturnidumfrydek.cz
5. 1. 18.00 První ples taneční skupiny Funky
Beat - show taneční skupiny Funky Beat
12. 1. 18.30 Sportovní ples
K tanci i poslechu hraje R.U.M.
19. 1. 19.00 Baseballový ples
K tanci i poslechu hraje R.U.M.
26. 1. 18.00 Basketbalový ples
K tanci a zábavě hraje skupina Krakatit
KASS STŘELNICE
Střelniční 1, Český Těšín
UFMtXXXLBTTDUD[
1. 1. 17.00 Novoroční ohňostroj na nábřeží
řeky Olše
10. 1. 18.00 Marek Jelínek: Asie na koloběžce
cestopisný večer
19. 1. 19.00 X. Městský ples na Střelnici
WERK ARÉNA
Frýdecká ulice 850, Třinec
www.werkarena.cz
Připravujeme:
2. 2. 19.00 Mýdlový princ - muzikál
s největšími hity Václava Neckáře
4. 3. 19.00 Lord Of The Dance - Dangerous Games
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, fax.: 558 662 715
www.kulturafm.cz, vlast@kulturafm.cz
14. 1. 19.00 Milostný trojúhelník:
Panenský trojúhelník
účinkují: Jiří Macháček, Martin Zbrožek a další
16. 1. 18.30 (FMB) Těšínské divadlo: Jízdní hlídka
17. 1. 18.30 (FMC) Těšínské divadlo: Jízdní hlídka
19. 1. 19.00 Divadlo Mír: Bůh masakru
Připravujeme:
5. 2. 19.00 Činoherní studio Bouře: Jenom život
14. 2. 19.00 Studio DVA divadlo: Zdravý nemocný
ČTYŘLÍSTEK
Divadlo Na Slezské
Novodvorská 3478, Frýdek-Místek
UFMtXXXEJWBEMPDUZSMJTUFLD[
12. 1. 15.00 Jak čarodějnice Popleta čarovala
pohádku - hraje ING Kolektiv
12. 1. 19.00 Smrt talentovaného vepře
hraje Místecké divadlo PROZATiM
26. 1. 15.00 Sponge blob
hraje Enthemor Frýdek-Místek
Půjčování kostýmů: Út a Čt 15.00 - 17.00
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
9. 1. 19.00 Můžem i s mužem
hrají: Kateřina Kaira Hrachovcová, Vanda
Hybnerová, Jitka Sedláčková, Dáša Zázvůrková
27. 1. 19.00 Divadlo Palace:
Pension pro svobodné pány
Připravujeme:
2. 2. 19.00 Bosé nohy v parku
DK AKORD
Nám. SNP, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 762 511, www.dk-akord.cz
18. 1. 19.00 Divadlo Verze: Šťastný vyvolený
30. 1. 19.00 Federer - Nadal: Sedmá divadelní
hrají: Marek Taclík, Jakub Prachař, Petr Kolečko
DIVADLA
KD TRISIA TŘINEC
Nám. Svobody 526, Třinec
tel.: 558 387 111, rezervace tel.: 558 387 112
LVMUVSB!USJTJBD[tXXXUSJTJBD[
6. 1. 19.00 Divadla Bez zábradlí:
Kdes to byl(a) v noci
17. 1. 19.00 La fabrika: Gossip
Připravujeme:
7. 2. 19.00 Divadlo v Dlouhé: Tajný deník
Adriana Molea ve věku 13 a 3/4 let
13. 2. 19.00 Caveman - one man show
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
UFMTQPKtQPLM
www.dkmoas.cz
9. 1. 19.00 Studio DVA: Hvězda
hraje: Eva Holubová
14. 1. 19.00 Agentura Harlekýn, Praha:
Drobečky z perníku. Hrají: S. Stašová,
A. Daňková, Č. Gebouský, H. Karochová,
E. Čekan/F. Cíl, V. Záveský
16. 1. 19.00 Lenka Vagnerová & Company: Gossip
21. 1. 19.00 Divadlo Kalich, Praha: Lady Oskar
hrají: Jana Paulová, L. Hampl, D. Suchařípa, J. Kříž,
D. Pfauserová / L. Hromádková, V. Fialová a další
25. 1. 19.00 Švandovo divadlo, Praha: Hamlet
hrají: P. Děrgel, K. Halbich, K. Cibulková/P.
Hřebíčková, M. Krátká, M. Hruška, M. Pospíchal,
T. Červinek, J. Erftemeijer, T. Kobr a další
27. 1. 19.00 Divadlo Artur: Můžu k tobě?
hrají: Pavlína Mourková, Eva Decastelo, Michal
Kavalčík, Bořek Slezáček, Kristýna Podzimková,
Jindra Kriegel, Petr Semerád, Josef Hervert
28. 1. 19.00 Studio DVA: Líbánky na Jadranu
hrají: E. Holubová, B. Klepl, M. Šoposká,
V. Jílek/Š. Benoni
29. 1. 19.00 Divadlo Palace, Praha: Miláček Anna
hrají: M. Hudečková, D. Prachař, L. Rybová,
S. Rašilov, P. Špalková
Připravujeme:
1. 2. 19.00 Agentura Harlekýn: Bosé nohy v parku
8. 2. 19.00 Divadlo v Dlouhé: Tajný deník
Adriana Molea ve věku 13 a 3/4 let
13. 2. 19.00 Studio DVA: Zdravý nemocný
KC FRÝDLANT N. OSTRAVICÍ
Hlavní 1755, Frýdlant nad Ostravicí
tel. 558 606 304, www.kcfno.cz
1. 1. Novoroční ohňostroj
12. 1. 16.00 Čiperkové - nejpopulárnější
dětská kapela v ČR
17. 1. 18.00 Cestopisná přednáška
Jiřího Kráčalíka - Tajemná Bretaň
26. 1. 19.00 Beskydský ples - VI. Reprezentační
ples města Frýdlant nad Ostravicí
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
1. 1. 18.30 Novoroční ohňostroj
na prostranství pod zámkem Fryštát
9. 1. 18.00 Cesty 2018 - přednáška Ivo Petra
31. 1. 18.00 Koncert 4TET - Verze V
Připravujeme:
28. 2. 18.00 Zbigniew Czendlik:
Postel Hospoda Kostel - talk show
OBECNÍ DŮM DRUŽBA
Fryštátská 181/44, Karviná-Fryštát
11. 1. 19.00 Reprezentační ples města Karviné
host večera: Markéta Konvičková
KD TRISIA TŘINEC
Nám. Svobody 526, Třinec
UFMtXXXUSJTJBD[
15. 1. 19.00 HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica
21. 1. 17.30 a 20.00 Partička na vzduchu
22. 1. 18.00 Pavel Zemen - klavírní koncert
KS VRATIMOV
Frýdecká 1000/48, Vratimov
tel.: 595 700 750-4, www.ksvratimov.cz
29. 1. 18.00 Rok 2019 z pohledu Numeroempatie
přednáška s numeroložkou Dagmar Halotovou
Ruská 135/3077, 700 30 Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 707 303, www.arena-vitkovice.cz
OSTRAVAR ARÉNA, tel.: 596 707 112
15. a 16. 1. 18.00 DISNEY ON ICE
Reach For The Stars - rodinná lední revue
22. 1. 19.00 ČÍNSKÝ NÁRODNÍ CIRKUS
jubilejní „BEST OF“ show The Great Wall
Připravujeme:
26. 3. MANOWAR - The Final Battle 2019
koncert v RT Torax Aréně
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
UFMTQPKtQPLM
XXXELNPBTD[tLBWBMPWB!ELWD[
11. 1. 19.00 Glenn Miller Orchestra
18. 1. 18.00 Ladislav Špaček - beseda
22. 1. 19.00 Hana a Petr Ulrychovi
24. 1. 19.00 Norsko - daleká cesta na sever
komponovaný pořad Jiřího Kráčalíka
26. 1. 19.00 Fleret a Zuzana Šuláková
29. 1. 18.00 Duo Jamaha
Připravujeme:
10. 2. 19.00 Jaroslav Svěcený a Cigánski diabli
13. 2. 19.00 Island - přednáška fotografa
Pavla Svobody
21. 2. 19.00 Velebit - po stopách Vinnetoua
Multimediální komponovaný pořad Jiřího Kráčalíka
23. 2. 17.00 Martha a Tena Elefteriadu
25. 2. 18.00 Madeira a Azorské ostrovy - přednáška
28. 2. 19.00 Jakub Kroulík: Moc a síla hypnózy 2
DŮM KULTURY AKORD
Nám. SNP, Ostrava-Zábřeh, tel.: 596 762 511
info@dk-akord.cz, www.dk-akord.cz
5. 1. 9.00 Respektující komunikace
8. 1. 15.00 Senior klub s programem a hudbou
17. 1. 17.30 Tradiční čínská medicína v praxi
Lektor: Mgr. Marian Volanský
19. 1. 20.00 Diskoples
22. 1. 19.00 Malajsie a Borneo okem Kolib(ř)íka
23. 1. 18.00 Intimně ženám 2: Ženská cykličnost
beseda s Evou Nesrstovou
24. 1. 19.00 The Backwards Beatles Revival:
Love Songs
25. 1. 19.30 27. reprezentační ples MO O.-Jih
Připravujeme:
6. 2. 18.00 Sejdeme se s Cibulkou
17. 2. 19.00 Pane Bůh, tady Anna
Aneta Langerová, Bára Hrzánová
1HMYöWwÈ VYöWRY¼ URGLQQ¼ OHGQÈ UHYXH RSöW Y ç5
www.disneyonice.cz | www. pragokoncert.com
3URGHM Y VÈWL
3DUWQHĵL
15. - 16. 1. 2019 OSTRAVA
Ostravar Arena Přidáno nové
představení!
P/HA-005
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-01-2019/MĚSTSKÁ KNIHOVNA
Frýdek-Místek, www.knihovnafm.cz
Pobočka Místek, Hlavní tř. 112
8. 1. 18.00 Ivo Petr: Kyrgyzstán - cestovatelská
přednáška
18. 1. 9.00 - 10.30 Dětský klub
pro rodiče s malými dětmi
Ústřední knihovna, Jiráskova 506
7. 1. 9.00 - 10.30 Dětský klub
pro rodiče s malými dětmi
9. 1. 17.30 Přednáška M. Volanského:
Tradiční čínská medicína
KNIHOVNA ŘEPIŠTĚ
Mírová 178, 739 31 Řepiště
tel.: 558 637 136, www.knihovna-repiste.cz
8. 1. - 22. 2. Melánie Nováková: Jóga v obrazech
Otevřeno: Út 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00,
Pá 9.00 - 12.00 a 13.00 - 15.30
KNIHOVNA VRATIMOV
www.knihovna-vratimov.cz
do 10. 1. Výstava novoročních přání
11. 1. - 1. 3. Luděk Krulikovský:
Barevně i černobíle - fotky
Otevřeno: Po, Čt 9.00 - 12.00, 13.00 - 18.00
Út 9.00 - 12.00, Pá 13.00 - 16.00
KNIHOVNA ŽABEŇ
Žabeň 174, www.zaben.knihovna.info
7. 1. - 25. 2. Občané Žabně ve velké válce
1914 - 1920
Otevřeno: Po 13.00 - 17.00,
Čt 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00
KNIHOVNA
MĚSTA OSTRAVY
28. října 2, Mor. Ostrava
UFMtXXXLNPD[
ústřední knihovna u Sýkorova mostu a 27 poboček
v Ostravě - jeden průkaz pro všechny knihovny
výpůjční a informační služby pro děti i dospělé
hudební oddělení - zvuková knihovna
veřejný internet - Britské centrum KMO
18. 1. 17.00 Tradiční novoroční koncert
studentů operní pěvkyně Niny Krjučkové
23. 1. 17.00 Beseda s autorkou knih o historii
Moravy a slovanství, Jaroslavou Grobcovou
29. 1. 17.00 Přednáška Petra Přendíka, kronikáře
MO Ostrava-Jih, na téma„Ostravská cyklistika
od počátků do roku 1951“
MS VĚDECKÁ
KNIHOVNA V OSTRAVĚ
Prokešovo nám. 1802/9, Mor. Ostrava
tel.: 596 118 881, www.svkos.cz
Půjčovna, studovna: Po - Pá 9.00 - 19.00
So 8.30 - 12.00
Oddělení speciálních fondů (normy, audiokni-
hy, jazykové učebnice atd.): Po - Pá 9.00 - 18.00
Každý 1. Čt v měsíci knihovna od 12.00 uzavřena
2. 1. - 13. 2. 1919-2019 Československý červený
kříž - výroční knižní výstava s tématem zdravovědy
7. 1. - 28. 2. Carnevale di Venezia
výstava fotoobrazů Kamila Übelauera
23. 1. 16.30 Marek Zágora: Bible Václava IV.
Skvost středověké knižní kultury - přednáška
29. 1. 16.00 - 20.00 Deskohraní
KNIHOVNA PASKOV
Nádražní 777, Paskov
www.knihovna-paskov.cz
Otevřeno: Po 9.00 - 12.00,
Út a Čt 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
KLUBY
STOUN
Jiřího
z Poděbrad 3109
Frýdek-Místek
tel.: 597 431 888
TUPVO!BQQMFUD[tXXXTUPVOD[
Po 18.00 - 02.00, Út - Čt 18.00 - 24.00
Pá - So 18.00 - 04.00
Začátky akcí ve 20.00, začátky koncertů ve 21.00
11. - 12. 1. NAROZENINY STOUNU!
Připravujeme:
1. 2. Mandrage
15. 2. Monkey Business
KLUB STOLÁRNA
Potoční 1228, Frýdek-Místek
www.klub-stolarna.cz, tel.: 558 629 135
Po - Čt 11.00 - 24.00, Pá 11.00 - 02.00
So 12.00 - 02.00, Ne 12.00 - 23.00
MUSIC CLUB BARROCKO
Konská 423, Třinec, www.barrocko.cz
12. 1. BOOKING PLES
KLUB PARNÍK
Sokolská tř. 26, Mor. Ostrava
tel.: 596 138 937, www.klubparnik.cz
Předprodej: Po - Pá 8.00 - 17.00
16. 1. 20.00 Dunaj
17. 1. 19.00 Jazz & Swing Jerryho Erbena
18. 1. 20.00 Cross Orchestra
22. 1. 20.00 T4
23. 1. 19.00 Jan Spálený & ASPM
24. 1. 19.00 Nedivoč
25. 1. 19.00 Malina Brothers
28. 1. 19.00 Jet Set Big Band
29. 1. 19.00 Ostravský dixieland
30. 1. 20.00 Boris Band Combination
Připravujeme:
7. 2. Neil Zaza t 18. 2. Ivan Hlas Trio
12. 3. Peter Lipa
BRICK HOUSE DOV
(Důl Hlubina), Vítkovická 3365, Ostrava
tel.: 732 263 084
18. 1. Drupi and Davide Mattioli
19. 1. Miner in Wonderland/w Mark Day!
MASTERS
OF ROCK CAFÉ
Zlín - Čepkov
tel.: 577 001 122
www.mastersofrock.cz
26. 1. Brainstorm (Ger)
27. 1. Amorphis (Fin), Soilwork (Swe)
DĚTEM
OC FRÝDA
www.ocfryda.cz
12. 1. 14.00 Divadlo pro děti! Tři popletové
přichází k vám. Pro děti od 3 - 9 let.
Uvádí: Divadlo Loutkový svět.
26. 1. 14.00 Divadlo pro děti!
Funilčin maškarní bál. Pro děti od 3 - 9 let.
Uvádí: Divadlo Loutkový svět
Všechny termíny na www.ocfryda.cz
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, fax.: 558 662 715
WMBTU!LVMUVSBGND[tXXXLVMUVSBGND[
Nedělní divadélka
6. 1. 15.00 Čert a Káča - divadlo Křesadlo
13. 1. 15.00 Myška Klárka, veverka Terka
a Sněhurka - divadýlko Ententýky
20. 1. 15.00 Haló, Jácíčku
Stará aréna Ostrava
27. 1. 15.00 Jak bylo, když nebylo
divadlo SemTamFór
NZDM KLUB NEZBEDA
Charita Frýdek-Místek
F. Čejky 450, Frýdek-Místek
tel.: 732 628 731, 733 433 177
www.charitafm.cz/nezbeda
Otevřeno: Po - Pá 13.00 - 17.00
St konzultační den určený pro jednotlivce
nebo skupinu, kteří si předem domluví přípravu
do školy nebo téma, které chtějí s pracovnicí
prodiskutovat.
Dětem a mládeži z FM ve věku od 6 let ZDARMA
nabízíme: důvěrné a bezpečné prostředí pro
trávení volného času, zajímavé aktivity,
příležitosti, motivaci, pomoc a podporu.
TOM 19070 KAM
SVČ Klíč, ul. Pionýrů 764, Frýdek-Místek
UFMtXXXLBNBDJD[
Nabízíme: činnost pro holky a kluky 7 - 12 let
jednodenní či půldenní víkendové akce
zimní a letní tábory, vícedenní akce
St 15.30 - 19.30 Klub deskových her na SVČ Klíč
Pá 15.00 - 19.00 Schůzky oddílu na SVČ Klíč
12. 1. Sportování v tělocvičně
19. 1. 10. Mistrovství ČR v Pexesu
1. 2. Sportování v tělocvičně
KS VRATIMOV
Frýdecká 1000/48, Vratimov
tel.: 595 700 750-4, www.ksvratimov.cz
20. 1. 10.00 Myška Klárka, veverka Terka
a tři vlasy děda Vševěda - Divadélko Ententýky
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
13. 1. 16.00 Jak se čerti učili
účinkuje: Divadelní soubor Harlekýn
20. 1. 16.00 Kometa je popleta
aneb příběhy z vesmíru
účinkuje: Divadlo Kejkle Brno
KD TRISIA TŘINEC
Nám. Svobody 526, Třinec
tel.: 558 387 111
rezervace tel.: 558 387 112
LVMUVSB!USJTJBD[tXXXUSJTJBD[
Připravujeme:
24. 2. 16.00 Princové jsou na draka
Divadlo pohádek, Praha
VZDĚLÁVÁNÍ
www.eprogram.cz 5
Tři popletové
ři l é
ři l é
É
z
COOLTOUR
Černá louka 3188, pavilon C1, Ostrava
www.cooltourova.cz
cooltour@cooltourova.cz
8. 1. 18.30 Folklorní tančírna s Evou Vajsovou
15. 1. 19.00 Swingová tančírna
se Swingville a LAM triem
17. 1. 19.00 Dó - taneční představení
25. 1. 21.00 Retro party
26. 1. 20.00 WWW NEUROBEAT - koncert
BONVER ARÉNA
bývalá hala Tatran, Mor. Ostrava
30. 1. ROCKSYMPHONY II. 2019
Marta Jandová & Václav Noid Bárta
info na www.rocksymphony.cz
CLUB FABRIC
Plynární 7, Mor. Ostrava
UFMtXXXGBCSJDD[
www.facebook.com/fabric.ostrava
4. 1. DNB 90‘s - Djs: Philip TBC, C-phone, Elvis,
Wenia, Dry-rot, Spam
11. 1. House 90‘s - Djs: Lumír Mořkovský, Turda,
Fourcase, Roman Chmiel
18. 1. Techno 90‘s
Djs: Orbith, T.O.M.M.Y., Ian Blond a další
19. 1. Koncert: Prago Union
Koncert české hip-hopové stálice
25. 1. Clownfish Free DNB Party
Djs: Inspiral X62 a Clownfish DJs
26. 1. Leoš Mareš v Ostravě - největší
český influencer a jeho neskutečná show
KONCERTY
JANÁČKOVA FILHARMONIE
DK města Ostravy, 28. října 124, Mor. Ostrava
tel.: 597 489 466 (předplatné JFO)
597 489 259 (pokladna), www.jfo.cz
10. 1. 19.00 Novoroční koncert
Z. Kodály, A. Borodin, C. Saint-Saëns,
R. Strauss, A. Chačaturjan, L. Bernstein
účinkují: Janáčkova filharmonie Ostrava
H. M. Förster - šéfdirigent JFO
14. 1. 19.00 Trio Bergerettes
J. Suk, V. Novák, L. Sluka, A. Dvořák
účinkují: Barbora K. Sejáková - klavír
Daniela Oerterová - housle
Tomáš Strašil - violoncello
27. 1. 10.30 Koncert PSMU
A. Dvořák, L. Janáček, E. Suchoň,
C. Orff, J. Ježek, J. Šoupal, O. Halma
účinkují: Pěvecké sdružení moravských učitelů
Michal Bárta a Lukáš Michel - klavír
Jiří Šimáček - sbormistr
Jiří Najvar - sbormistr a um. vedoucí
31. 1. 19.00 V tanečním rytmu
H. Berlioz, C. Saint-Saëns, L. Bernstein, M. Ravel
účinkují: Jasminka Stančul - klavír
JFO, Jacek Kaspszyk - dirigent
AGENTURA PRESTO
www.agenturapresto.cz
Český rozhlas Ostrava, Dr. Šmerala 4, Ostrava 1
XVIII. Cyklus komorních koncertů 2018 - 2019
30. 1. 19.00 Altissimo Saxquartet
Program: J. Vejvoda, Ch. Escaich, A. Dvořák aj.
5RçQRY S5DGKRåWěP .RXSDOLåWě
2VWUDYD 57 7RUD[ $UHQD
TouR
2019
Souboj Rebelu
-HGLQHĀQì GYRMNRQFHUW
QHMYěWåtFK ĀHVNRVORYHQVNìFK OHJHQG
KDUG DQG KHDY\
=QiPp KLW\ QRYp VNODGE\ D YHONp VSROHĀQp ILQiOH
Nová
scéna!
Zahájení prodeje
mini DVD
Tublatanka/Citron!
Předprodej:
FP/PA-002
FP/PA-001
Více informací na:
www.szas-ostrava.cz
✿ OBORY STŘEDNÍHO VZDĚLÁNÍ S MATURITNÍ ZKOUŠKOU:
41-44-M/01 Zahradnictví - obor s širokým uplatněním se zaměřením na exteriéry,
interiéry a design (jediná škola na severní Moravě s tímto oborem)
78-42-M/05 Přírodovědné lyceum - obor pro zájemce o přírodní vědy, hlavně
botaniku, biologii člověka a životní prostředí
✿ OBORY STŘEDNÍHO VZDĚLÁNÍ S VÝUČNÍM LISTEM:
41-52-H/01 Zahradník 66-51-H/01 Prodavač květin - florista
Jedná se o obory s velkým uplatněním na trhu práce.
Nabízí studium v těchto oborech vzdělání:
Střední zahradnická škola, Ostrava, p.o.
tel.: 596 622 335, e-mail: szas.ostrava@gmail.com
Dny otevřených dveří: 9. a 19. ledna 2019
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-01-2019/www.eprogram.cz
6
REGENERAČNÍ CENTRA
BESKYDSKÉ
REHABILITAČNÍ
CENTRUM BRC
www.brc.cz, tel.: 558 616 211
www.larawellness.cz, tel.: 552 533 111
BRC ČELADNÁ nabízí:
Léčebné pobyty hrazené zdrav. pojišťovnami
Pobyty pro samoplátce - cenově výhodné
balíčky na léčebné, relaxační i wellness pobyty.
t10-"3*6.1P4Uż1ÈPE
Vstup za 120 Kč. Cenově výhodné permanentky
s roční platností. Objednávky: 558 603 333
t-"3"8&--/&44 provoz pro veřejnost
1P1È
4PB/F
bazén, parní lázeň, sauna, solná jeskyně, fitness,
masáže - klasické, thajské, medové, lávov. kameny a další
t-«;/ĝ1P1È
4P
bylinná parní lázeň Baobab, bahenní zábaly
z Mrtvého moře a Sakského jezera, vířivé koupele
t%ÈSLPWÏQPVLB[Z na vše viz výše
AQUA AEROBIC
AQUA AEROBIC OLEŠNÁ
BRVBQBSLPMFTOBD[LSZUZBRVBQBSLTMV[CZ
"RVBQBSL0MFÝOÈOFEŞMF 10.10 - 11.00
Cena - v rámci běžného vstupu do areálu.
AQUAAEROBIC-ZDRAVÉCVIČENÍ
#B[ÏO;À+[1PEŞCSBE\'SâEFL
#B[ÏO#SVÝQFSLUFQMPUBWPEZ¡$
MFOLBLPMBSDJLPWB!TF[OBND[
tel.: 608 745 605, http://aquaaerobic-ov-fm.sweb.cz
RELAXAČNÍ CENTRA
EROTIKEMACE
XXXFSPUJLFNBDFDPN
UFM
.BMÏOÈNŞTUÓ
\'SâEFL.ÓTUFL
7À&130&305*,6
ŠKOLA JÓGY
KARAKAL
\'SâEFL.ÓTUFL
UFM
XXXKPHBLBSBLBMD[
KPHBLBSBLBM!TF[OBND[
16.00 - 18.00 ZÁPIS do zimního cyklu
pravidelných kurzů ve Frýdku-Místku
a v Raškovicích. Kurzy začínají v týdnu PE
filosofie a praxe jógy pro každého,
relaxace, regenerace, psychické vyladění,
zpevnění celého těla, správné dýchání...
a kurz ŽENA-zdraví, mládí a krása ve Frýdku
25. 1. 17.00 Čaj o páté v Oáze v Raškovicích
BAZÉNY
/BE1żFISBEPV
\'SâEFL.ÓTUFL
UFM
XXXBRVBQBSLPMFTOBD[
,BäEPV4P 8.00 Aquatěhobik
,BäEPV/F 10.10 Aqua aerobik
4BVOPWâTWŞU
www.aquapark-olesna.cz/wellness
4BVOPWÈOÓEŞUÓTSPEJŘJ/F 10.00 - 11.30
4BVOPWÏDFSFNPOJÈMZ1Pv 17.00:
indický t bylinný
21. 1. pomerančový t 28. 1. jalovcový
BAZÉN NA 11. ZŠ
\'SâEFL.ÓTUFL
XXXTQPSUQMFYD[[T
Rozpis plavání veřejnosti najdete na www
KRYTÝ BAZÉN
4UżFEOÓÝLPMBżFNFTFM\'SâEFL.ÓTUFL
UFM
1. 1. zavřeno
2. 1. 6.30 - 12.00, 13.00 - 21.00
3. 1. 6.30 - 12.00, 13.00 - 15.00, 18.30 - 21.00
6.30 - 12.00, 13.00 - 16.00, 17.00 - 21.00
5. a 6. 1. 10.00 - 18.00
6.30 - 12.00, 13.00 - 15.00, 17.30 - 21.00
8. 1. 6.30 - 8.00, 14.30 - 16.00, 19.00 - 21.00
6.30 - 12.00, 14.00 - 15.30, 19.00 - 21.00
6.30 - 11.00, 13.00 - 15.00, 18.30 - 21.00
11. 1. 6.30 - 11.00, 13.00 - 16.00, 17.00 - 21.00
12. a 13. 1. 10.00 - 18.00
6.30 - 12.00, 13.00 - 16.00, 17.30 - 21.00
15. 1. 6.30 - 12.00, 14.30 - 16.00, 19.00 - 21.00
16. 1. 6.30 - 12.00, 14.00 - 15.30, 18.00 - 21.00
6.30 - 11.00, 13.00 - 15.00, 18.30 - 21.00
18. 1. 6.30 - 11.00, 13.00 - 16.00, 17.00 - 21.00
B 10.00 - 18.00
21. 1. 6.30 - 12.00, 13.00 - 15.00, 17.30 - 21.00
22. 1. 6.30 - 12.00, 14.30 - 16.00, 19.00 - 21.00
23. 1. 6.30 - 12.00, 14.00 - 15.30, 19.00 - 21.00
6.30 - 12.00, 13.00 - 15.00, 18.30 - 21.00
25. 1. 6.30 - 12.00, 13.00 - 16.00, 17.00 - 21.00
B 10.00 - 18.00
28. 1. 6.30 - 12.00, 13.00 - 16.00, 17.30 - 21.00
6.30 - 12.00, 14.30 - 16.00, 19.00 - 21.00
6.30 - 12.00, 14.00 - 15.30, 18.00 - 21.00
31. 1. 6.30 - 11.00, 13.00 - 15.00, 18.30 - 21.00
OZDRAVNÉ CENTRUM
JEŠTĚRKA
;B+FÝUŞSLPV
0#BSUPWJDF
UFM
XXXTBSF[BD[
25 m bazén: Po 6.00 - 19.00
ÁU1È6.00 - 21.30, 4P/F9.00 - 19.00
,POEJŘOÓQMBWÈOÓ v pracovní dny vždy ráno
první dvě hodiny a večer poslední dvě hodiny
4BVOB1P1È 8.00 - 20.00, 4P/F9.00 - 19.00
.BTÏSOB
1P1È8.00 - 20.00, 4P/F 9.00 - 19.00
4QPSUPWOÓIBMB
1P1È 6.00 - 21.00, 4P/F 9.00 - 18.30
#BENJOUPO1P 12.00 - 17.00
4U 12.00 - 15.00, Pá 12.00 - 19.00
4P/F13.00 - 17.00
WELLNESS, FITNESS
SPORTOVNÍ CENTRA
/B1żÓLPQŞ
\'SâEFL.ÓTUFL
UFM
XXXIBMBQPMBSLBD[
MFEFO,"3/&7"-/"-&%ĝ
#SVTMFOÓWFżFKOPTUJ
Rozpis najdete na našich stránkách
Půjčovna a broušení bruslí
#BENJOUPO1PMÈSLB1P/F6.00 - 22.00
4UPMOÓUFOJT1P/F 8.00 - 20.00
;VNCBÁU 18.00
STŘELNICE
IBMB1PMÈSLB
SF[FSWBDF
UFM
XXXTUSFMOJDFIBMBQPMBSLBD[
tStřelecké firemní turnaje a setkání
tStřelba bez zbrojního průkazu s instruktorem
tPříprava a zkoušky k získání zbrojního průkazu
LANDEK PARK
)03/*$,².6;&6.
1PE-BOEFLFN
0TUSBWB1FUżLPWJDF
UFM
XXXMBOEFLQBSLD[
7ÓDFÞŘFMPWÈIBMB - cvičení pro celé rodiny
#PXMJOH
FLORBAL
STARS TŘINEC
4QPSUPWOÓIBMB
VM5ZSÝPWB
5żJOFD
UFM
IUUQXXXGCDUSJOFDD[
.PSBWTLPTMF[TLÈMJHBNVäJ
6. 1. 12.30 FBC Ossiko Třinec - FBS Olomouc B
6. 1. 17.00 FBC Ossiko Třinec
FBC Válec Český Těšín
26. 1. FBC Ossiko Třinec - FBC Mohelnice
26. 1. FBC Ossiko Třinec - FBC Piranha Přerov B
MJHBäFOZ
FBC Ossiko Třinec
Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou
FBC Ossiko Třinec - SK Jihlava
SPORT
HOKEJ
HC FRÝDEKMÍSTEK
)BMB1PMÈSLB
/B1żÓLPQŞ
\'.
UFM
IUUQIDGND[
$)"/$&-*("
3. 1. 18.00 Frýdek-Místek - Slavia
18.00 Frýdek-Místek - Č. Budějovice
12. 1. 17.00 Frýdek-Místek - Kadaň
18.00 Frýdek-Místek - Kladno
17.00 Frýdek-Místek - Ústí nad Labem
26. 1. 17.00 Frýdek-Místek - Litoměřice
HC OCELÁŘI TŘINEC
8FSL"SÏOB
VM\'SâEFDLÈ
5żJOFD
UFMtXXXIDPDFMBSJD[
5*141035&953"-*("
6. 1. 15.00 HC Oceláři - HC Verva Litvínov
13. 1. 15.00 HC Oceláři - HC Sparta Praha
HC VÍTKOVICE RIDERA
0453"7"3"3²/"
3VTLÈ
0TUSBWB;ÈCżFI
UFM
XXXBSFOBWJULPWJDFD[
5*141035&953"-*("
17.30 HC Vítkovice - PSG Berani Zlín
17.30 HC Vítkovice - HC Dynamo Pardubice
11. 1. 17.30 HC Vítkovice - HC Oceláři Třinec
13. 1. 16.00 HC Vítkovice - HC Energie Karlovy Vary
18. 1. 17.30 HC Vítkovice - HC Kometa Brno
23. 1. 17.30 HC Vítkovice - HC olomouc
25. 1. 17.30 HC Vítkovice - Bílí tygři Liberec
FUTSAL
STARS TŘINEC
4QPSUPWOÓIBMB
VM5ZSÝPWB
5żJOFD
UFM
XXXTUBSTUSJOFDD[
MJHB
18.00 SKP Ocel Třinec - FERRAM Opava
1. 2. 20.00 SKP OcelTřinec - Baracuda Jakubčovice
GOLF
GOLF TRAINING CENTRE
VM/PWJOÈżTLÈ
0TUSBWB
UFM
XXXHDPWBD[
Otevřeno denně: 9.00 - 20.00, hra od 45,- Kč.
Páteční Adventure golf turnaje od 19 hod.
BMFEOB
18 jamek adventure golf, simulátor, odpaliště.
Soutěže
o vstupenky
facebook.com/ProgramCZ
FP/RM-003
6(59,6 $ 235$9< 92=ĩ
9ä(&+ =1$ÿ(.
61Ď+29e ġ(7Ď=<
Auto Alex servis s.r.o.
Metylovská 1717, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí
tel./fax: 558 622 702
7$æ1É =$ġÌ=(1Ì
67ġ(ä1Ì 126,ÿ(
3ġÌ9Ď61e 92=Ì.<
6.ĩ75<
ÿ7<ġ.2/.<
3ġ(67$9%<
92=,\'(/ 1$ /3*
P/HA-006
FP/RM-002
SPORT MAG
➧ LIKVIDACE PRODEJNY
Frýdek, Farní 20 | Po - Pá 9.00 - 11.30, 12.30 - 17.00 hod.
–70 %
SLEVY
NA ZBOŽÍ
➧
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-01-2019/SLEZSKOOSTRAVSKÝ
HRAD
Hradní 1, Slezská Ostrava, tel.: 596 115 967
http://hrad.cerna-louka.cz
do 6. 1. Výstava betlémů
DOLNÍ
VÍTKOVICE
www.dolnivitkovice.cz
Vítkovice 3004
Ostrava-Vítkovice
Vysokopecní prohlídkový okruh po stopách
výroby železa včetně Bolt Tower,
denně v 10.00, 12.00, 14.00 a 16.00.
Start prohlídek z Návštěvnického centra pod
VP1, doporučujeme rezervaci
na nkp@dolnivitkovice.cz,
případně tel.: 724 955 121. V případě zájmu
navštívit Bolt Café v době od 18.00 - 22.00
vstupenky u obsluhy výtahu, tel. 725 992 124
Multifunkční aula Gong - prohlídky pouze v Ne
po předchozí tel. domluvě na 724 955 121
www.stcostrava.cz, Areál Dolní Vítkovice
Vítkovice 3004, Ostrava-Vítkovice
VELKÝ SVĚT TECHNIKY
Čtyři fantastické expozice plné interaktivních
a zábavou nabitých exponátů pro návštěvníky
každého věku, včetně 3D kina a Divadla vědy.
Od 1. 1. se můžete těšit na nový 3D film
Oceány: Modrá Planeta 3D
Ne - Pá 10.00 - 18.00, So 10.00 - 20.00
recepce.stc@dolnivitkovice.cz, 595 955 740
MALÝ SVĚT TECHNIKY
3. 1. - 1. 2. zavřeno z důvodu technické údržby
MILAN DOBEŠ
MUZEUM
Ruská 2993
Ostrava-Vítkovice
www.milandobes.cz
Muzeum výtvarných kinetických Op-art
objektů Milana Dobeše a dalších světových
výtvarníků. Návštěvníkům nabízí spojení
výtvarných děl se světelnou a hudební expozicí.
do 13. 1. Výstava: František Kupka - ČECH
Út - Pá, Ne 10.00 - 18.00, So 10.00 - 20.00
LANDEK
PARK
HORNICKÉ MUZEUM
Pod Landekem 64
Ostrava-Petřkovice
www.landekpark.cz, tel.: 596 131 804
Skutečné fáraní do dolu a unikátní expozice
báňského záchranářství.
Prohlídky: Út - Ne 10.00 - 18.00, začátky prohlí-
dek každou hodinu, poslední v 16.00 hod.
Restaurace Harenda u Barborky a BistrOpen.
ŽELEZNIČNÍ MUZEUM
Frýdlantská 499/5, nádraží Ostrava střed
tel.: 972 765 600, www.zmms.cz
Otevřeno: St 12.00 - 17.00, Čt 12.00 - 17.00
So 9.00 - 16.00, Ne 9.00 - 13.00
MUZEUM MLEJN
Nádražní 138 A, Moravská Ostrava
tel.: 596 136 033, www.mlejn.com
Expozice:
Vodní mlýny v Ostravě, Mlýnky a šrotovníky
Otevřeno: Po - Pá 10.00 - 17.00
OSTRAVSKÉ MUZEUM
Masarykovo nám. 1, Moravská Ostrava
tel.: 596 123 760, www.ostrmuz.cz
Otevřeno: Po - Pá 9.00 - 17.00
SotNe 13.00 - 17.00
VYHLÍDKOVÁ VĚŽ
NOVÉ RADNICE
Ostravský informační servis, s.r.o.
tel.: 599 443 096, www.ostravainfo.cz
Otevřeno denně 9.00 - 17.00, 1. 1. 12.00 - 17.00
www.maxner.cz, tel.: 603 116 780
Každou středu a sobotu
SKIBUSY OV - VELKÁ RAČA
A POLSKO SZCZYRK 250,- Kč
23. 2. POZNAŇ veletrh zahrad 890,- Kč
TROPIC HUKVALDY
inf.: 603 592 173, 558 699 354
www.tropichukvaldy.cz
Exotické rostliny a zvířata, bonsaje, kaktusy,
masožravé rostliny, citrusy, orchideje, bytové
a venkovní rostliny. Prohlídka tropických skleníků
a japonské zahrady. Dále je možno shlédnout
samce pumy, mluvící papoušky žako, ara, kakadu,
tukana, leguána, holandské kozy, sklípkany...
Otevírací doba na www.tropichukvaldy.cz
MOSTY U JABLUNKOVA
Informační centrum, Dřevěnka na Fojtství
UFMtXXXHPUJDD[
1. 1. Chata Studeničné:
Dny zabíjačkových specialit na Studeničném
1. 1. 15.30 Kostel sv. Hedviky: Novoroční
koncert Beskydského komorního orchestru
W. A. Mozart„Malá noční hudba“
1. - 31. 1. Chata Skalka: Lomňanská krajina
Výstava fotografií Ladislava Pekárka
5. 1. 17.00 Dům PZKO: Mezinárodní přehlídka
folklorních souborů
19.00 41. Gorolský bál - bál v krojích
8. 1. - 15. 2. Z ptačí perspektivy
Výstava fotografií Miroslava Lipowského
12. 1. 18.30 Dům PZKO: Školní ples
26. 1. 19.00 Dům PZKO: Farní ples
26. - 27. 1. Chata Studeničné: Guláš mánie
ZÁMEK FRYŠTÁT
Masarykovo náměstí 1, Karviná-Fryštát
tel.: 596 387 340, www.zamek-frystat.cz
I. okruh - hlavní budova zámku: Expozice
šlechtického bydlení 16. - 20. století
II. okruh - vedlejší budova zámku Lottyhaus:
Expozice měšťanského bydlení 19. století
Prohlídky So, Ne v 11.00 a 13.00
III. okruh - vedlejší budova Lottyhaus: Národní
galerie Praha - Expozice českého umění 19. st.
Výstavní trasa - Výstavní síň zámku:
Výstava z natáčení pohádky Když draka bolí hlava
Stálá výstava děl Jindřicha Wielguse
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 17.00
TECHNICKÉ MUZEUM
TATRA
Záhumenní 369, Kopřivnice
tel.: 556 871 106, www.tatramuseum.cz
do 30. 3. Ohlédnutí 1978-2018 - 40 závodních
sezon záchranného systému v československém
motorsportu
Stálé expozice:
Historický vývoj dopravních prostředků Tatry
od zn. President po současné výrobky
Otevřeno: Út - Ne, svátky 9.00 - 16.00
LAŠSKÉ MUZEUM
Šustalova vila
Sad Dr. E. Beneše 226, Kopřivnice
tel.: 556 801 138, www.tatramuseum.cz
do 20. 1. Ivan Pinkava:
Zbývá jen zlato - fotografie
Expozice: Továrna na hliněné zboží
;EFOŞL#VSJBOt,PQżJWOJŘUÓSPEÈDJ
Otevřeno: Út - Ne, svátky 9.00 - 16.00
MUZEUM FOJTSTVÍ
Záhumenní 1, Kopřivnice
tel.: 556 812 610, www.tatramuseum.cz
do 6. 1. Jana Povalová: Kouzlo barev - výstava
Stálé expozice: Kočáry a vagóny
,PQżJWOJDLÈNJOVMPTUt-JEÏNŞTUB,PQżJWOJDF
Otevřeno: Út - Ne, svátky 9.00 - 16.00
MUZEUM ZD. BURIANA
Náměstí 31, Štramberk
UFMtXXX[EFOFLCVSJBOD[
Otevřeno: Út - So t
Net
1. 1. zavřeno
TIPY NA VÝLET
www.eprogram.cz 7
ŽEROTÍNSKÝ ZÁMEK
28. října 12, Nový Jičín
UFMtNV[FVNOPWZKJDJOD[
do 13. 1. Dle kuchyně soudí se hospodyně
výstava vyšívaných kuchařek
Stálé expozice:
Nechte na hlavě - klobouky a pokrývky hlavy
Ve znaku zavinuté střely - historie Nového Jičína
Otevřeno: Út - Pá 8.00 - 12.00, 13.00 - 16.00
Ne 9.00 - 15.00
SOLNÉ DOLY WIELICZKA
ul. Danilowicza 10, Wieliczka, Polsko
tel.: 00480 122 787 302, www.kopalnia.pl
2 km prohlídková trasa: unikátní solné komory,
kde jsou zachovány stopy těžebních prací a
IJTUPSJDLÏEƉMOÓOÈTUSPKFtQPE[FNOÓLBQMFTF
TPMOâNJQMBTUJLBNJBSFMJÏGZtTPMOÈKF[ÓSLB
Otevřeno: denně 8.00 - 17.00
VALAŠSKÉ MUZEUM
V PŘÍRODĚ
Rožnov pod Radhoštěm
UFMtXXXWNQD[
Otevřeno: Dřevěné městečko: Út - Ne 10.00 - 16.00
Mlýnská dolina, Valašská dědina:
Út - Ne 10.00 - 16.00 pouze exteriéry
MUZEUM HLUČÍNSKA
Zámecká 4, Hlučín, tel.: 595 041 617
www.muzeum.hlucin.com
do 3. 2. Vojtěch Kubašta:
Geniální prostorová ilustrace
Otevírací doba: Po - Pá 8.30 - 12.00, 13.00 - 17.00
Ne 9.00 - 11.30, 14.00 - 17.00
MUZEUM VE FRENŠTÁTĚ
Horní 220, Frenštát pod Radhoštěm
tel.: 556 835 936, muzeum.novy-jicin.cz
do 20. 1. TGM a 100 let od vzniku republiky
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 12.00, 13.00 - 16.00
Ne 9.00 - 15.00
ZOO OSTRAVA
Michálkovická 197, Slezská Ostrava
tel.: 596 241 269, 596 243 316
www.zoo-ostrava.cz
Stohektarový přírodní areál zoo s unikátními
zvířaty i rostlinami z celého světa je otevřen
každodenně
2. 1. 16.00 Přednáška v zoo: Co přinesl rok 2018?
Otevřeno: denně areál: 9.00 - 16.00,
pavilony, pokladna: 9.00 - 15.00
ZOO OLOMOUC
Darwinova 29, Olomouc-Svatý Kopeček
tel.: 585 151 601, www.zoo-olomouc.cz
Zoo je umístěna na poutním místě Sv. Kopeček
v krásných lesích. Chová na 1600 kusů zvířat v
401 druzích. Nabízí možnost prohlídky mnoha
vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech, jízdu
vláčkem nebo 32 metrů vysokou vyhlídkovou
věž. Zajímavá expozice mořských
akvárii s rozmanitými druhy ryb.
Otevřeno: denně 9.00 - 16.00
ARBORETUM
NOVÝ DVŮR
Stěbořice-Nový Dvůr, tel.: 553 661 975
Expozice: Dřeviny pěti světadílů,
Skleníková expozice tropických a subtrop. rostlin
Výstavy:
do 3. 3. První skleníková expozice v Arboretu
Nový Dvůr
do 3. 3. Zvířata a jejich děti
Otevřeno: denně 8.00 - 16.00
IC ZVONICE SOLÁŇ
Bzové 325, Karolinka, www.zvonice.eu
tel.: 604 824 274, 571 644 027
do 29. 1. Půjdem spolu do Betléma
výstava betlémů současných tvůrců z Valašska
12. 1. 15.30 Novoroční tříkrálový koncert
vystoupí: Marianna Pillárová, Erika Šporerová
a Marie Horáčková
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 16.00, So - Ne 9.00 - 17.00
FP/RM-004
Nabízíme tuto službu jako BENEFIT firmám pro zaměstnance,
lze hradit SODEXO POUKÁZKAMI.
ZÁŘIVĚ BÍLÝ CHRUP
VE ZDRAVÝCH ÚSTECH
VZP přispívá - proplácí úhradu těhotným ve výši 1.000,- Kč.
www.pkmistek.cz
VOLEJTE naše pracoviště včas,
dokud máme volné termíny!!!
TÁŇA NIKIFOROVÁ, Dis.
tel.: 558 900 327
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-01-2019/3)
Tț3E3L3hpLh0RhMRqā@RhaRGnh@R0Nąhy0aqŝ.hȳjącjŝ
hEŝy0nhE3NhURhcUaqNʢ,@h,3cj,@
pLhUț3E3h?YhYhbYhcURIYhchaYhRY
)MFEÈNFDzJEJǏFQSPSP[WP[OÈQPKV
3P[WP[WQSBDPWOÓEOZ
WPMOÏWÓLFOEZ
/BETUBOEBSEOÓQMBUPWÏPIPEOPDFOÓ
1SPÝLPMÓNF7BÝF[BNǔTUOBODF
FP/RM-005
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-01-2019/