Program FM 05-2019
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-05-2019/kultura, společnost, výstavy, sport, kurzy, tipy, zábava 18. ročník
www.eprogram.cz
facebook.com/ProgramCZ
\'3Å%&,.¶45&,t#BÝLBtėFMBEOÈtėFTLâ5ŞÝÓOt%PCSÈt\'SâEMBOUOBE0TUSBWJDÓt)PEPŵPWJDFt$IMFCPWJDFt+BOPWJDFt,VOŘJDFQPE0OEżFKOÓLFNt,VOŘJŘLZV#BÝLZt-ÓTLPWFDt-VCOP
t.BMFOPWJDFt.FUZMPWJDFt/PÝPWJDFt/PWÈ7FTt0TUSBWJDFt1BMLPWJDFt1BTLPWt1SBäNPt1SäOPt1TUSVäÓt3BÝLPWJDFt4LBMJDFt4UBSÏ.ŞTUPt4UBżÓŘt4WJBEOPWt;FMJOLPWJDFtÇBCFŵ
ŘUFOÈżƉWEPNÈDOPTUFDIBmSNÈDI
KVĚTEN 2019
PŘEDPRODEJ
Support act. PETER CMORIK BAND
OSTRAVA
Ostravar Aréna
12.6.
2019
P/HA-042
SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD
17. 5. 2019
P/HA-037
Retro kola
Prokopa Velikého 30 | Ostrava-Vítkovice | showroom i eshop
+420 599 529 753 | elektrokola@mise.cz | Po - Pá 9 - 17 hodin
Stylová klasická i elektrická kola
Retro kolo Electra Gypsy 3i Forest Green Ladies
www.ElektrokolaOstrava.cz
St
St
S
S
S
S
17.990 .è
FP/PA-015
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-05-2019/www.eprogram.cz
2
KINA
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, www.kulturafm.cz
1. 5. 10.00 Co jsme komu zase udělali?
17.00 Mia a bílý lev
19.00 Avengers: Endgame
FILMOVÝ KLUB
6. 5. 19.00 Moje století
7. 5. 19.00 Humorista
13. 5. 19.00 High Life
14. 5. 19.00 Tranzit
20. 5. 19.00 Milost
27. 5. 19.00 Univerzity a svoboda
KINO KAFÉ
11. 5. 15.00 Jaroslav Kučera Zblízka
25. 5. 15.00 Kapela
BIO SENIOR
1. 5. 10.00 Co jsme komu zase udělali?
8. 5. 10.00 Zelená kniha
15. 5. 10.00 Žena na válečné stezce
22. 5. 10.00 Složka 64
29. 5. 10.00 Skleněný pokoj
BIJÁSEK
3. 5. 9.30 Pat a Mat: Zimní radovánky
4. 5. 15.00 Kouzelný park
10. 5. 9.30 O myšce a medvědovi
11. 5. 15.00 Psí veličenstvo
24. 5. 9.30 Asterix a tajemství kouzelného
lektvaru
25. 5. 15.00 Putování se sobíkem
KINO KOSMOS
Dukelská 689, Třinec
UFMtXXXLJOPLPTNPTD[
1. 5. 10.00 Jak vycvičit draka 3
16.30 Avengers: Endgame
20.00 Láska na druhý pohled
2. a 3. 5. 17.30 Ženy v běhu
20.00 Bohemian Rhapsody
4. 5. 15.00 Mrňouskové 2: Daleko od domova
4. a 5. 5. 17.30 Láska na druhý pohled
20.00 The Beach Bum
5. 5. 15.00 Mia a bílý lev
6. 5. 17.30 Klimt & Schiele - Erós a Psyché
6. - 8. 5. 20.00 Hight Life
7. a 8. 5. 17.30 Věrní nevěrní
9. - 11. 5. 17.30 Pokemon: Detektiv Pikachu
20.00 Trhlina
11. 5. 10.00 Pásmo pohádek, 15.00 Mia a bílý lev
12. 5. 15.00 UglyDolls
17.30 Psí domov, 20.00 Sněží!
13. - 15. 5. 17.30 Pokemon: Detektiv Pikachu
20.00 Sněží!
15. 5. 15.30 Kouzelný park
16. 5. 16.30 Výstava Polonia
17.30 Studená válka, 20.00 Milost
17. 5. 17.30 Šumné stopy: Austrálie a Nový
Zéland, 20.00 The Beach Bum
18. a 19. 5. 15.00 V oblacích
17.30 Daddy Cool, 20.00 John Wick 3
20. a 21. 5. 17.30 Daddy Cool, 20.00 John Wick 3
21. 5. 9.00 pro seniory: Teroristka
21. a 22. 5. 14.00 Sherlock Koumes
22. 5. 17.30 Free Solo, 20.00 Zelená kniha
23. - 26. 5. 17.30 Aladin, 20.00 Syn temnoty
24. 5. 21.00 Dvě nevěsty a jedna svatba
25. 5. 15.00 UglyDolls
26. 5. 15.00 V oblacích
27. - 28. 5. 17.30 Bolest a sláva
20.00 Zlo s lidskou tváří
29. 5. 17.30 Třinec - Proměny 2
20.00 Co jsme zase komu udělali
30. a 31. 5. 17.30 Godzila II: King of the
Monsters, 20.00 Rocketman
PROGRAM, Frýdecko-Místecko t Měsíčník - zdarma do domácností a firem na Frýdecko-Místecku
Vydává: NAKLADATELSTVÍ MISE, s. r. o., Pr. Velikého 30, 703 00 Ostrava-Vítkovice t Vydavatel a vedoucí
projektu: Josef Bordovský, tel.: 599 529 770 t Šéfredaktorka: Ing. Hana Marušáková, tel.: 599 529 760,
e-mail: programfrydek@mise.cz t Inzerce: Radim Mikunda, tel.: 604 444 080, tel./fax: 558 439 431
Distribuce: Česká distribuční, a.s. t Adresa redakce: Malý Koloredov 811, 738 01 FRÝDEK-MÍSTEK t e-mail:
programfrydek@mise.cz, www.eprogram.cz t Tisk: EUROPRINT a.s. t3FHJTUSBDF.,Ǝ3&tUzávěrka
červnového čísla: 7. 5. 2019 tToto číslo vyšlo: 26. 4. 2019t;NǔOBQSPHSBNǾKFWZISB[FOBQPDzBEBUFMǾN
t1MBUOPTULBäEÏBLDFEPQPSVǏVKFNFPWǔDzJUUFMFGPOJDLZt;BPCTBISFLMBNZPEQPWÓEÈ[BEBWBUFMt0CTBI
SFLMBNZTFOFNVTÓWäEZTIPEPWBUTOÈ[PSFNSFEBLDFt7FÝLFSÈBVUPSTLÈQSÈWBKTPVWZISB[FOBWZEBWB-
UFMJBOFOÓNPäOÏKFQPVäÓUCF[KFIPTPVIMBTVt
KINO FRÝDLANT
NAD OSTRAVICÍ
Hlavní 1755, Frýdlant nad Ostravicí
www.kcfno.cz
1. 5. 17.00 Velké dobrodružství Čtyřlístku
19.00 Avengers: Endgame
3. 5. 8.00 Ženy v běhu, 20.00 Avengers: Endgame
4. 5. 15.00 UglyDolls
16.45 Avengers: Endgame, 20.00 Teroristka
5. 5. 15.00 Hledá se Yetti
17.00 Láska na druhý pohled, 19.30 Humorista
7. 5. 17.00 Mia a bílý lev, 19.00 Ženy v běhu
8. 5. 17.00 UglyDolls, 19.00 Láska na druhý pohled
9. 5. 10.00 Po čem muži touží
10. 5. 15.30 Dej mi své jméno
18.00 Teroristka, 20.00 The Beach Bum
11. 5. 15.00 Hledá se Yetti, 17.00 Pokémon:
Detektiv Pikachu, 19.30 Ženy v běhu
12. 5. 15.00 UglyDolls, 16.45 Avengers:
Endgame, 20.00 Monetovy lekníny
14. 5. 17.00 Pokémon: Detektiv Pikachu
19.00 Sněží
15. 5. 17.00 Hledá se Yetti, 19.00 The Beach Bum
17. 5. 17.30 John Wick 3, 20.00 Ženy v běhu
18. 5. 15.00 Velké dobrodružství Čtyřlístku
17.00 Daddy Cool, 19.00 John Wick 3
19. 5. 15.00 V oblacích
17.00 Ženy v běhu, 19.30 Tranzit
21. 5. 17.00 Pokémon: Detektiv Pikachu
19.00 Daddy Cool
22. 5. 17.00 Mrňouskové 2: Daleko od domova
19.00 John Wick 3
24. 5. 17.30 Aladin, 20.00 Syn temnoty
25. 5. 15.00 V oblacích
17.00 Bolest a sláva, 19.30 Aladin
26. 5. 17.00 Zlo s lidskou tváří, 19.30 Věrní nevěrní
28. 5. 17.00 Putování se sobíkem, 19.00 Aladin
29. 5. 17.00 V oblacích, 19.00 Syn temnoty
31. 5. 17.30 Aladin, 20.00 Zlo s lidskou tváří
KINO HVĚZDA
Frýdecká 1000/48, Vratimov
tel.: 595 700 759, www.ksvratimov.cz
11. 5. 10.00 O Dorotce
15. 5. 17.00 Asterix a tajemství kouzelného lektvaru
22. 5. 19.00 Cena za štěstí
29. 5. 17.00 Grinch
KINO ART
DK města Ostravy, www.dkmoas.cz
28. října 124, Mor. Ostrava, tel.: 597 489 111
1. 5. 16.00 Monetovy lekníny
magie vody a světla, 19.00 Ostrým nožom
3. - 5. 5. 16.00 a 19.00 The Beach Bum
6. - 8. 5. 16.00 a 19.00 Láska na druhý pohled
10. - 12. 5. 16.00 a 19.00 Mia a bílý lev
13. - 15. 5. 16.00 Klimt & Schiele - Erós a Psyché
19.00 Zelená kniha
17. - 18. 5. 16.00 a 19.00 John Wick 3
20. - 22. 5. 16.00 a 19.00 Sněží!
24. - 26. 5. 16.00 a 19.00 Bolest a sláva
27. - 29. 5. 16.00 a 19.00 Trhlina
31. 5. - 2. 6. 16.00 a 19.00 Rocketman
KLUB NÁROČNÉHO DIVÁKA
2. 5. 16.00 Humorista
9. 5. 16.00 a 19.00 Jižní vítr
16. 5. 16.00 a 19.00 Univerzity a svoboda
23. 5. 16.00 Zachránit Leningrad
30. 5. 16.00 a 19.00 Free Solo
KINO SENIOR
2. 5. 14.00 Humorista t 6. 5. 14.00 Skleněný pokoj
13. 5. 14.00 Klimt & Schiele - Erós a Psyché
20. - 22. 5. 14.00 Sněží!
VÝSTAVY
Muzeum Beskyd Frýdek-Místek
FRÝDECKÝ ZÁMEK
tel.: 558 630 051-3
www.muzeumbeskyd.com
Stálé expozice:
#FTLZEZ
QżÓSPEBBMJEÏt\'SâEFLB.ÓTUFL
FSâEFL.BSJÈOTLÏQPVUOÓNÓTUPt1BNÈUOÓL»OESZ
-ZTPIPSTLÏIPt;ÈNFDLâPLSVIQSPIMÓELPWÈUSBTB
Výstavy:
do 18. 5. Lenka Kovalová: Vesmírná křídla
do 26. 5. Barokní synagogy v českých zemích
do 2. 6. Historie hasičů v okrese Frýdek-Místek
Otevřeno: Út, St, Pá 8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00
Čt 8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00, So, Ne 10.00 - 17.00
STÁTNÍ OKRESNÍ ARCHIV
Bezručova 2145, Frýdek-Místek
tel.: 558 431 845
Výstava: Kdo inzeruje, prodává. Firmy
na Frýdecku a Místecku v období první
republiky v reklamě a fotografii
Otevřeno: Po a St 8.00 - 17.00, Út a Čt 8.00 - 14.30
HALA POLÁRKA
Na Příkopě 3726, Frýdek-Místek
tel.: 775 767 754, www.hala-polarka.cz
24. - 26. 5. Frýdecko-Místecký veletrh 2019
VRATIMOVSKÁ GALERIE VG
KS Vratimov, vestibul kina Hvězda
do 16. 5. Obrazy - výstava obrazů
Emmy a Barbory Srncových
21. 5. - 27. 6. Vladimír Švidrnoch: S úctou
a láskou - výstava obrazů a smaltů
Otevřeno: St 17.00 - 19.00
GALERIE U JAKUBA
Farní náměstí 50, Frýdek-Místek
tel.: 558 436 441, 605 834 544
http://www.galerieujakuba.cz
Otevřeno: Po - Pá 10.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
So 9.00 - 12.00
GALERIE NA PŮDĚ
KaSS Střelnice, Střelniční 1, Český Těšín
UFMtXXXLBTTDUD[
do 18. 5. Výstava filmových kostýmů
francouzské výtvarnice Doroty Roqueplo
Otevřeno: Po - Pá 9.00 - 20.00
CHAGALL BRUŠPERK
Nám. J. A. Komenského 9, Brušperk
do 7. 5. Petr Ansorge - malba
9. 5. - 19. 6. Petr Eliáš - obrazy
Otevřeno: Út - Pá 13.00 - 17.00
So tNe 13.00 - 17.00
VÝTVARNÉ CENTRUM
CHAGALL
Repinova 16, Mor. Ostrava, www.chagall.cz
tel.: 602 532 894, 605 964 765
Autorská výstavní síň:
2. 5. - 26. 6. Jiří Anderle - obrazy, grafika
Fotogalerie Na schodišti:
do 31. 5. SŠ služeb a podnikání Ostrava -
fotografie
Stálá prodejní galerie, I. patro
Otevřeno: Po - Pá tSo 9.00 - 12.00
VÝSTAVIŠTĚ ČERNÁ LOUKA
Moravská Ostrava, tel.: 596 167 111-112
www.cerna-louka.cz
Expozice historických motocyklů:
Út - Ne 10.00 - 17.00
12. 5. Avízo bazar - prodejní akce dětského
a kojeneckého zboží
14. - 16. 5. MARV s.r.o. - velký výprodej
výběrového second handu
18. 5. Bleší trhy - sběratelská burza
19. 5. Fauna trhy - chovatelská
a pěstitelská burza
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
14. 5. - 26. 6. Mánesova síň:
Milan Paulus - výstava modelů Ferrari
Otevřeno: Po, St, Pá 9.00 - 15.00
Út, Čt 9.00 - 19.00
MUZEUM TĚŠÍNSKA
www.muzeumct.cz
Otevřeno: Po - Pát
Ne 13.00 - 17.00
VÝSTAVNÍ SÍŇ JABLUNKOV
Mariánské nám. č. 14, tel.: 558 359 533
Výstava: Valaši na Těšínsku
Expozice: Z minulosti Jablunkova a okolí
VÝSTAVNÍ SÍŇ MUSAION
Pavlovova 2, Havířov, tel.: 596 813 456
14. 5. 17.00 Letem Havířovem 2018 - beseda
s kronikářkou Havířova Bc. Hanou Dvořákovou
Výstava: Dotkni se přírody - les
Expozice: Než se město zrodilo
PAMÁTNÍK ŽIVOTICKÉ TRAGÉDIE
Padlých hrdinů 47a, Havířov-Životice
tel.: 596 434 138, www.muzeumct.cz
do 9. 7. Tragédie v Oradour-sur-Glane
do 9. 7. Tragédie v Televagu
Expozice: Okupace a odboj na Těšínsku
Otevřeno: Útt
VÝSTAVNÍ SÍŇ KARVINÁ
Masarykovo nám. 10, Karviná-Fryštát
tel.: 596 311 425, www.muzeumct.cz
do 31. 7. Podmalby na skle - výstava
Expozice: Střípky z dějin Karviné
VÝSTAVNÍ SÍŇ ORLOVÁ
Polní 964, Orlová-Lutyně, tel.: 596 531 205
do 30. 6. Neklidné hranice - výstava
TECHNICKÉ MUZEUM
K muzeu 89, Petřvald u Karviné
tel.: 596 541 092, www.muzeumct.cz
Výstava: Obrázky z dějin Petřvaldu
Expozice: Kouzelný svět tramvají
Technické skvosty - hrací strojky
KOTULOVA DŘEVĚNKA
Hálkova 4, Havířov-Bludovice
www.muzeumct.cz, tel.: 602 709 731
1. 5. Den řemesel
18. 5. Mezinárodní den muzeí
Stálé expozice: Lidové bydlení
5SBEJŘOÓ[FNŞEŞMTUWÓt7ŞUSOâNMâOFL
Otevřeno: Út - Pá t
SotNe 12.00 - 16.00
ARCHEOPARK
Chotěbuz - Podoboř, tel.: 552 309 133
4. 5. Drátkování - tvorba dekorací a šperků
18. 5. Vítání jara - přírodovědná akce
Otevřeno: Út - Pá 8.00 - 16.00,
So, Ne 9.00 - 17.00
KD FRÝDLANT
NAD OSTRAVICÍ
tel.: 558 604 111, www.frydlantno.cz
do 26. 5. Výstava fotografií Jiřího Kuhna:
Baletní linky
27. 5. - 30. 6. Obrazy Víta Adamuse: Malba 2019
Stálá expozice uměleckých smaltů z meziná-
rodních sympozií Frýdlantský umělecký smalt
Galerie Uměleckého smaltu a litiny
Expozice Ferdiše Duši
Otevřeno: Po - Pá 8.00 - 17.00
ŘÁDKOVÁ INZERCE
KOUPĚ
ű VYKUPUJEME KNIHY A GRAMOFONOVÉ
DESKY!! Přijedeme - platba ihned. Platí stále -
celá Morava. Antikvariát tel.: 739 111 220
FP/DSD-007
ű KOUPÍM PRO PŘIPRAVOVANOU KNIHU
cokoliv o spiritismu. Časopisy, medijní
kresby, fotografie atd.. Ostrava
Tel.: 734 301 585. Přijedu,
zaplatím hotově. Nutné.
FP/DSD-008
SLUŽBY
ű KOCOUREK - ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ
tTFEBDÓDITPVQSBWtQƉKŘTUSPKF,ÊSDIFS
Tel.: 606 363 300
FP/DSD-009
24.–26.5.
Hala Polárka
(ul. Na příkopě)
žena&domov
zábava
bydlení
zahrada
auto
stavba
hobby
pátek–sobota 9–18 hod. neděle 9–17 hod.
pátek–so
Omnis Olomouc, a.s., tel.: 588 881 422, 608 711 422, e-mail: nasadil@omnis.cz, www.omnis.cz
FP/BW-004
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-05-2019/www.eprogram.cz 3
FP/PE-001
ӾӾӾƦƄǪ Ƀɭ ǵƭǍǪƭƦƭǣȻƭӻ
www.rdstyl.cz
tƃɚȲȻǒɚȻƭ ǵȀɚɢ ɚɫȀȦȀɚɢ Ʀɗdz
SMART v Orlové-Poruba
FP/JA-001
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-05-2019/www.eprogram.cz
4
SPOLEČNOST
FRÝDECKÝ ZÁMEK
Frýdek-Místek, tel.: 558 630 051-3
www.muzeumbeskyd.com
e-mail: info@muzeumbeskyd.com
5. 5. 13.00, 14.00 a 15.00 Komentovaná
prohlídka židovského hřbitova
16. 5. 16.30 Židovské synagogy a hřbitovy
přednáška v Zeleném domě na Zámecké ulici
18. 5. 10.00 - 18.00 Mezinárodní den muzeí
expozice a výstavy pro návštěvníky zdarma
24. 5. 18.00 - 23.00 Muzejní noc
31. 5. 16.30 Den otvírání studánek - vycházka
NÁRODNÍ DŮM
Palackého 134, Frýdek-Místek
UFMtXXXLVMUVSBGND[
narodnidum@kulturafm.cz
17. 5. 19.00 Zahrada ND: Kollab w. Fatty M
28. 5. 19.00 Escualo Quintet: Tango
VÝSTAVA:
1. - 31. 5. Magdalena Turzova: Let Love In
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, fax.: 558 662 715
WMBTU!LVMUVSBGND[tXXXLVMUVSBGND[
Připravujeme:
12. 6. 19.00 Radůza - koncert
VÝSTAVA:
do 31. 5. Pohled do jiného a přece stejného
světa - 9. ročník Mezinárodní výtvarné soutěže
žáků a studentů
KULTURNÍ DŮM FRÝDEK
Heydukova 2330, Frýdek-Místek
tel.: 558 647 067, 602 586 925
www.kulturnidumfrydek.cz
7. 5. 15.00 Školní slavnost u příležitosti
25. výročí školy - ZŠ a MŠ Naděje,
Frýdek-Místek, Škarabelova 562
LIDOVÝ DŮM MÍSTEK
Fr.Čejky 450, Frýdek-Místek
tel.: 558 435 401,775 64 67 70
lidovydum.fm@gmail.com
www.lidovydum-fm.cz
9. 5. Přednáška - Otec Petr Smolek
Téma: Bůh nás zve ke svatosti
13. 5. Přednáška architekta - Ing. arch. Marek
Štěpán. Téma: Tělo, světlo, ticho
16. 5. Májové divadlo: Profesorova láska
20. 5. Zájezd na poutní místo na Turzovku
1. 6. Velký den dětí
VÍTKOVICE ARÉNA, a. s.
Ruská 135/3077, 700 30 Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 707 303, www.arena-vitkovice.cz
OSTRAVAR ARÉNA, tel.: 596 707 112
26. 5. 15.00 a 20.00 ALEXANDROVCI
European Tour 2019
Připravujeme:
12. 6. HABERA & TEAM 2019 TOUR
support act. Peter Cmorik Band
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
UFMTQPKtQPLM
XXXELNPBTD[tLBWBMPWB!ELWD[
27. 4. - 5. 5. Mezinárodní šachový festival
Ostravský koník
2. 5. 19.00 Marek Jelínek:
Na koloběžce do Singapuru
9. 5. 19.00 Laco Deczi & Celula New York
14. 5. 19.00 Zdeněk Izer: Na plný coole
17. 5. 19.00 Impulse - Symphony Orchestra:
The Greatest Rock Hits
19. 5. O pohár Dance for People - taneční soutěž
23. 5. 19.00 Ing. Jiří Soukup (91 let) - fenomén
aktivního sportu a života - beseda s filmem
31. 5. - 1. 6. 19 XIX. Mezinárodní soutěž
velkých dechových orchestrů Ostrava 2019
DK AKORD
Nám. SNP, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 762 511
info@dk-akord.cz, www.dk-akord.cz
18. 5. 19.00 Jaroslav Svěcený a Václav Mácha
26. 5. 16.00 Koncert pro Verunku
benefiční koncert s pestrým programem
vystoupí jednotlivé sbory DSS Ostrava-Jih,
Tři vykřičníky, Sasaband, Lenka Lo Hrůzová
a Anna K.
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, fax.: 558 662 715
www.kulturafm.cz, vlast@kulturafm.cz
22. 5. 18.30 (FMB) Těšínské divadlo:
Kočka na rozpálené plechové střeše
23. 5. 18.30 (FMC) Těšínské divadlo:
Kočka na rozpálené plechové střeše
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
20. 5. 19.00 Divadlo v Rytířské: Ani za milion!
hrají: Adéla Gondíková a Jiří Langmajer
DK AKORD
Nám. SNP, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 762 511, www.dk-akord.cz
3. 5. 8.30 a 11.00 Divadlo Radka Brzobohatého:
Lakomec
5. 5. 16.00 ZDividla: Potkali se u Kolína
8. 5. 19.00 Divadlo Háta: Hvězdné manýry
hrají: L. Vaculík, M. Bočanová/A. Gondíková/K.
Špráchalová, V. Žehrová/O. Želenská, M. Zounar,
I. Andrlová/P. Vojáčková-Rychlá, F. Tomsa a další
15. 5. 17.00 Zdividla: Smrt klepe na dveře
a Cirkus blecha
16. 5. 19.00 StageArtCz: Mindgame - Líbezné
vyhlídky. Hrají: M.Etzler, G. Míčová a P. Halberstadt
23. 5. 19.00 Pantheon production:
Dokud nás milenky nerozdělí
hrají: V. Freimanová, Vl. Kratina, J. Bernášková,
K. Lojdová a L. Nešleha
Připravujeme:
12. 6. 19.00 Ag. Harlekýn: Co takhle ke zpovědi...
13. 6. 19.00 Agentura Point: Tatarák na ex
17. a 18. 6. 19.00 Divadlo B. Polívky: Šašek a syn
KS VRATIMOV
Frýdecká 1000/48, Vratimov
tel.: 595 700 750-4, www.ksvratimov.cz
24. 5. 19.00 Divadlo Verze: Tři verze života
hrají: David Prachař, Linda Rybová,
Igor Chmela a Jana Janěková ml.
DIVADLA
KD TRISIA TŘINEC
Nám. Svobody 526, Třinec
tel.: 558 387 111, rezervace tel.: 558 387 112
LVMUVSB!USJTJBD[tXXXUSJTJBD[
11. 5. 19.00 Divadlo A. Dvořáka Příbram:
Balada pro banditu
23. 5. 19.00 Kočičí hra s Pavlou Tomicovou
Připravujeme:
17. 6. 19.00 Pan Theodor Mundstock
hrají: Vojtěch Dyk, G. Míčová, D. Poláková
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
UFMTQPKtQPLM
www.dkmoas.cz
6. 5. 19.00 Ag. Harlekýn: Rukojmí bez rizika
11. 5. 17.45 Dialogy karmelitek
přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku
19. 5. 16.45 Carmen suite / Petruška
Přímý přenos z Bolšoj baletu v Moskvě
20. 5. 19.00 Divadlo v Rytířské, Praha:
Můj nejlepší kamarád
22. 5. 19.00 Studio DVA divadlo:
Vzhůru do divočiny
24. 5. 19.00 Študio L+S, Bratislava:
Staré dámy„Gammel Dame Er Vond Å Vende“
26. 5. 19.00 Move Fest Ostrava 2019
Lenka Vágnerová & company Amazonky
29. 5. 19.00 Divadlo pod Palmovkou, Praha:
Pusťte Donnu k maturitě
30. 5. 19.00 Divadlo Verze: Šťastný vyvolený
Připravujeme:
2. 6. 18.30 Dejvické divadlo: Elegance molekuly
3. 6. 19.00 Divadlo Ungelt: 4000 dnů
5. 6. 19.00 Městská divadla pražská: Čapek
17. 6. 19.00 Pantheon prod.: Nalevo od výtahu
18. 6. 19.00 Divadlo Kalich: Veletoč
DIVADLO DEVÍTKA
Radniční 574/52, Ostrava-Michálkovice
www.divadlodevitka.cz, tel.: 602 534 497
19. 5. 19.00 Obecní sál Maryčka, Vyšní Lhoty:
(Ne)prodejné manželky
KC FRÝDLANT
NAD OSTRAVICÍ
Hlavní 1755, Frýdlant nad Ostravicí
tel. 558 606 304, www.kcfno.cz
7. 5. 15.00 Tvořivé dílny: Přání a dárek
ke Dni matek
14. 5. 15.00 Tvořivé dílny: Ozdoba do květináče
16. 5. 18.00 V pohorách po horách, 3. díl
Cestopisná přednáška Jiřího Kráčalíka
20. 5. 19.00 Divadelní představení:
Tchýně na zabití.
hrají: Lucie Zedníčková, Martin Kraus,
Anna Kulovaná a Dana Homolová.
25. 5. 20.00 Discoshow: Míra Kaplan LIVE
a DJ Martán
26. 5. 16.00 Divadlo pro děti:
O křišťálovém srdci
MÚ FRÝDLANT N. O.
Hlavní 139, Frýdlant n. Ostravicí
tel.: 558 604 128
6. 5. 18.00 ZUŠ: Koncert ke státnímu svátku
7. 5. 10.00 Prostranství před ZŠ T.G.M.:
Pietní vzpomínková akce - Den vítězství
13. 5. 9.00 Farmářské trhy před OD OMMA
16. 5. 18.00 Janáčkova síň: Frýdlantský hudec
(Kotkova muzika)
27. 5. 9.00 Farmářské trhy před OD OMMA
30. 5. 18.00 Degustace vína na Harcovně
KD TRISIA TŘINEC
Nám. Svobody 526, Třinec
UFMtXXXUSJTJBD[
14. 5. 18.00 Epoque Quartet
30. 5. Screamers: Smím prosit?
KASS STŘELNICE
Střelniční 1, Český Těšín
UFMtXXXLBTTDUD[
4. 5. 8.00 - 19.00 Mezinárodní soutěž mažoretek
16. 5. 17.00 Miss bez hranic
17. 5. 20.00 Těšínské hity z kazeťáku
22. a 23. 5. 18.00 Zbigniew Czendlik:
Postel, hospoda, kostel - talkshow
26. 5. 17.00 Těšínská tančírna
30. 5. Hana Machalová:
Cestujte chytře, levně a často
Připravujeme:
14. - 15. 6. Náměstí ČSA: Svátek tří bratří
festival, na kterém se představí největší hvězdy
současné české a polské hudební scény
16. 6. 14.00 Náměstí ČSA: Kultura regionu
ZUŠ HLAVNÍ
Frýdek-Místek, www.kulturafm.cz
16. 5. 19.00 Duo du Rêve: Hudební sny
HALA POLÁRKA
Na Příkopě 3726, Frýdek-Místek
tel.: 775 767 754, www.hala-polarka.cz
28. 5. Koncert skupiny ČECHOMOR
s Kumpanovými muzikanty
a Martinou Pártlovou
HOTEL TRAVNÝ
Pražmo
18. 5. 16.00 Hudební zastávka
vystoupí: Marian 333, In out Tru, Zostra
System of a down revival
WERK ARÉNA
Frýdecká ulice 850, Třinec
www.werkarena.cz
3. 5. 20.00 Vivaldianno Reloaded
18. 5. 19.30 Habera & Team 2019 Tour
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
7. 5. 18.00 Klasika na plátně
program kombinuje filmovou hudbu
s vážnou hudbou použitou ve filmech
účinkuje: Janáčkova filharmonie Ostrava
26. 5. 18.00 Screamers: Smím prosit?
travesti show a hudebně zábavný pořad
Připravujeme:
7. - 8. 6. Masarykovo náměstí, letní kino:
Dny Karviné 2019 - oslavy města Karviné
9. 6. Masarykovo náměstí Karviná:
Prolínání kultur - festival národnostních menšin
FP/HA-005
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-05-2019/MĚSTSKÁ KNIHOVNA
Frýdek-Místek, www.knihovnafm.cz
Pobočka Místek, Hlavní tř. 112
9. 5. 17.30 Křídla - večery nejen o knihách,
Bohumil Hrabal
14. 5. 17.30 Autorské čtení Olgy Szymanské
16. 5. 16.30 Přednáška Mgr. G. Pelikánové:
Sochař Josef Kubíček
17. 5. 9.00 - 10.30 Dětský klub pro rodiče
s malými dětmi
30. 5. ZIKMUND 100 - po stopách Miroslava
Zikmunda a Jiřího Hanzelky - beseda
s Lukášem Sochou a Tomášem Vaňourkem
Ústřední knihovna, Jiráskova 506
6. 5. 9.00 - 10.30 Dětský klub pro rodiče
s malými dětmi
15. 5. 18.00 Ajurvéda a jóga v každodenním
životě - přednáška Reginy Kusová
30. 5. 18.00 Vzpomínka na Waldemara Matušku
hudebně literární pásmo A. Nitry
Pobočka Slezská, 11. ZŠ, J. z Poděbrad
9. 5. 12.00 - 16.30 Výtvarná dílna
přáníčka pro maminky
KNIHOVNA ŘEPIŠTĚ
Mírová 178, 739 31 Řepiště
tel.: 558 637 136, www.knihovna-repiste.cz
Výstava:
do 11. 6. Zdeněk Nytra: Moje dřevěné děti -
obrazy a loutky
Otevřeno: Út 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00,
Pá 9.00 - 12.00 a 13.00 - 15.30
KNIHOVNA VRATIMOV
www.knihovna-vratimov.cz
24. 5. 10.00 Setkání s knížkou - pro maminky
s dětmi do 3 let
Výstava:
do 23. 5. Příroda očima dětí - výtvarné práce
dětí z MŠ Vratimov
Otevřeno:
Po, Čt 9.00 - 12.00, 13.00 - 18.00
Út 9.00 - 12.00, Pá 13.00 - 16.00
KNIHOVNA ŽABEŇ
Žabeň 174, www.zaben.knihovna.info
Výstava:
do 31. 5. Iva Skulinová: Šumava - fotografie
Otevřeno: Po 13.00 - 17.00,
Čt 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00
KNIHOVNA PASKOV
Nádražní 777, Paskov
www.knihovna-paskov.cz
Otevřeno: Po 9.00 - 12.00,
Út a Čt 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
FILM + PŘEDNÁŠKA
SŠ řemesel, Pionýrů 2069, Frýdek-Místek
www.bruno-groening.org
5. 5. 13.00 - 18.30 3dílný dokumentární film:
Fenomén uzdravení. O možnosti uzdravit se
přirozeně. Výpovědi lékařů a uzdravených.
9. 5. 18.00 - 19.30 Infopřednáška:
Uzdravení přirozenou cestou.
KLUBY
STOUN
Jiřího
z Poděbrad 3109
Frýdek-Místek
tel.: 597 431 888
TUPVO!BQQMFUD[tXXXTUPVOD[
Po 19.00 - 02.00, Út - Čt 19.00 - 24.00
Pá - So 19.00 - 04.00
Začátky akcí ve 20.00, začátky koncertů ve 21.00
3. 5. Hity ze záhrobí 18 plus
7. 5. Sváteční hity ze záhrobí 18 plus
10. 5. Shot The Beat
Rock & Metal Club
KRAKEN
M. Chasáka 3144, Frýdek-Místek
Otevřeno denně od 17.00 hod.
Terasa, bar, salónek, pódium, parket.
Billiard, šipky, fotbálek.
1. 5. Head2down - alternative-nu-metal (SK)
Incite - groove-metal (USA)
Sworn Amongst - metal (UK)
4. 5. Moravius - power-metal (Havířov)
10. 5. Karaoke rock & metal night
11. 5. Hard Rock Tribute (Praha)
17. 5. DJ Raďa rock & metal night
KLUB STOLÁRNA
Potoční 1228, Frýdek-Místek
www.klub-stolarna.cz, tel.: 558 629 135
Po - Čt 11.00 - 24.00, Pá 11.00 - 02.00
So 12.00 - 02.00, Ne 12.00 - 23.00
10. 5. Laco Deczi a Celula New York
25. 5. Katka a JazzBanda
KLUB PARNÍK
Sokolská tř. 26, Mor. Ostrava
tel.: 596 138 937, www.klubparnik.cz
2. 5. 19.00 Dustin Arbuckle
6. 5. 19.00 Robert Křesťan a Druhá Tráva
9. 5. 18.00 Postřehy odjinud očima televizního
štábu aneb od Vietnamu po JAR
10. 5. 19.00 David Vysloužil & Acoustic Irish
13. 5. 19.00 Tribute to Eric Clapton
14. 5. Miloš Meier:
Drumming Syndrome Tour 2019
21. 5. 20.00 Kopyto
22. 5. 19.00 5P Luboše Pospíšila
23. 5. 19.00 Lewis Creaven Band & Blues Fest
24. 5. 20.00 Boris Band Combination
27. 5. 19.00 Jet Set Big Band
28. 5. 19.00 Luboš Andršt Blues Band
29. 5. 19.00Will Johns - Festival Ostrava Jazz Nights
DĚTEM
MULTIFUNKČNÍ JEVIŠTĚ
Sady Svobody, Frýdek-Místek
19. 5. 15.00 Princezna s dlouhým nosem
pohádka, hraje Divadlo Koráb
SADY B. SMETANY
Frýdek-Místek
1. 6. od 14.00 Dětský den s dinosaury
NZDM KLUB NEZBEDA
Charita Frýdek-Místek
F. Čejky 450, Frýdek-Místek
tel.: 732 628 731, 733 433 177
www.charitafm.cz/nezbeda
Otevřeno: Po - Pá 13.00 - 17.00
St konzultační den určený pro jednotlivce
nebo skupinu, kteří si předem domluví přípravu
do školy nebo téma, které chtějí prodiskutovat.
Dětem a mládeži z FM ve věku od 6 let ZDARMA
nabízíme: důvěrné a bezpečné prostředí pro
trávení volného času, zajímavé aktivity,
příležitosti, motivaci, pomoc a podporu.
TOM 19070 KAM
SVČ Klíč, ul. Pionýrů 764, Frýdek-Místek
UFMtXXXLBNBDJD[
Nabízíme: činnost pro holky a kluky 7 - 12 let
jednodenní či půldenní víkendové akce
zimní a letní tábory, vícedenní akce
St 15.30 - 19.30 Klub deskových her na SVČ Klíč
Pá 15.00 - 19.00 Schůzky oddílu na SVČ Klíč
15. 5. Rekord s deskovou hrou 3iQ
18. 5. Osadníci z Katanu - kvalifikační turnaj
KS VRATIMOV
Frýdecká 1000/48, Vratimov
tel.: 595 700 750-4, www.ksvratimov.cz
19. 5. 10.00 Divadlo Ententýky: Myška Klárka,
veverka Terka a Dlouhý, Široký a Bystrozraký
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
4. a 5. 5. 17.00 Taneční show taneční školy
Nicola´s Dance Unico
12. 5. 16.00 Myška Klárka, veverka Terka
a Plaváček, účinkuje: Divadélko Ententýky
19. 5. 16.00 Jak červená Karkulka zachránila
vlka, účinkuje: Divadélko Šamšula
KD TRISIA TŘINEC
Nám. Svobody 526, Třinec
tel.: 558 387 111, rezerv. tel.: 558 387 112
LVMUVSB!USJTJBD[tXXXUSJTJBD[
12. 5. 15.00 Jája a Pája - pohádka
DIVADLO LOUTEK
Černá louka, Pivovarská 15, Mor. Ostrava
UFMtXXXEMPPTUSBWBD[
2. a 3. 5. 10.00 a 14.00 Bato a Lato
5. 5. 10.00 Dášeňka, 15.30 Plasťáci útočí
12. 5. 10.00 Muminci: Čarodějův klobouk
15.30 Hrnečku, vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku
19. 5. 10.00 Kocourek Modroočko
15.30 O blýskavém prasátku
26. 5. 10.00 Ronja, dcera loupežníka
VZDĚLÁVÁNÍ
www.eprogram.cz 5
Slezkoostravký hrad, Ostrava
www.majalesostrava.cz
17. 5. Majáles Ostrava 2019
vystoupí: Mig 21, Sto zvířat, Poetika,
Ben Cristovao, Paulie Garand&Kenny Rough,
Ventolin, Malalata, MessenJah
JANÁČKOVA FILHARMONIE
DK města Ostravy
28. října 124, Mor. Ostrava
tel.: 597 489 466, www.jfo.cz
8. 5. 19.00 Předpremiéra Klasiky na plátně
9. 5. 19.00 Klasika na plátně
účinkují: Patricia Janečková - soprán
Jan Kučera - dirigent
Lada Bělašková a Vladimír Polák - moderátoři
23. 5. 19.00 Závěrečný koncert s Bernardou Fink
HUDEBNÍ VÝLETY
JARO 2019
pořádá Svatováclavský hudební festival
tel.: 773 513 941, www.shf.cz
Klezmer - židovská májová veselice
účinkují: Létající rabín - klezmerová skupina
4. 5. 18.00 Rychvald - Husův sbor
5. 5. 18.00 Důl Michal - řetízkové šatny
MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ
FESTIVAL L. JANÁČKA
28. října 124, Ostrava
tel.: 597 489 421, www.mhflj.cz
28. 5. - 1. 7. 12 měst, 32 festivalových dní,
34 koncertů - www.mhflj.cz
28. 5. 19.00 DKMO: Zahajovací koncert
účinkují: Jan Bartoš - klavír
Symfonický orchestr Českého rozhlasu
Kristjan Järvi - dirigent
30. 5. 19.00 DKMO: Vokálně-instrument. koncert
účinkují: Kateřina Kněžíková, Markéta Cukrová,
Martin Slavík, Jaromír Meduna
Pražský komorní instrumentální ansámbl
Pražský filharmonický sbor,
Lukáš Vasilek - dirigent
KONCERTY
UZÁVĚRKA 7. 5. 2019
FP/RM-021
BABY CENTRUM - KRTEČEK
☎602 749 107
VŠE PRO MAMINKY A DĚTI
AŽ DO VÝŠKY 164 cm
Po - Pá: 8.00 - 18.00
So: 8.00 - 12.00
MÍSTEK, náměstí Svobody
krtecekzackova@centrum.cz
www.krtecekfm.cz
FP/BW-003
Postaráme se o kovový odpad za vás
Kovový odpad / Barevné kovy / Katalyzátory
Ekologická likvidace vozidel
www.hksrot.cz
+. ěURW VUR 1¢PÜVW® 6YRERG\
)U¾GHN0®VWHN
WHO
HPDLO KNVURW#KNVURWF]
FP/RM-024
ARTDESIGN-CHALOUPKA
www.artdesign-chaloupka.com +420 737 211 125
(%-2 Í%.3" /,2
+$Ê32 ¨- )+(-" !&23.
Brzy otevřeme miniobchůdek na ul. Radniční 1235, F.-M.
Praktické a dekorativní stínění oken
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-05-2019/www.eprogram.cz
6
BAZÉNY
BAZÉN NA 11. ZŠ
Frýdek-Místek, www.sportplex.cz/11zs
Rozpis Plavání veřejnosti naleznete na našich
webových stránkách
OZDRAVNÉ CENTRUM
JEŠTĚRKA
Za Ještěrkou 629/1, Ostrava-Bartovice
tel.: 596 977 661, www.sareza.cz
25 m bazén: Po 6.00 - 19.00
Út - Pá 6.00 - 21.30, So - Ne 9.00 - 19.00
Kondiční plavání: v pracovní dny vždy ráno
první dvě hodiny a večer poslední dvě hodiny
Sauna: Po - Pá 8.00 - 20.00, So - Ne 9.00 - 19.00
Masérna:
Po - Pá 8.00 - 20.00, So - Ne 9.00 - 19.00
Sportovní hala:
Po - Pá 6.00 - 21.00, So - Ne 9.00 - 18.30
Badminton: Po 12.00 - 17.00
St 12.00 - 15.00, Pá 12.00 - 19.00
So - Ne 13.00 - 17.00
AQUA AEROBIC
AQUA AEROBIC OLEŠNÁ
aquapark-olesna.cz/kryty-aquapark-sluzby
Aquapark Olešná - neděle 10.10 - 11.00
Cena - v rámci běžného vstupu do areálu.
AQUAAEROBIC-ZDRAVÉCVIČENÍ
Bazén 11. ZŠ J. z Poděbrad Frýdek
Bazén Brušperk - teplota vody 30°C
lenka.kolarcikova@seznam.cz
tel.: 608 745 605, http://aquaaerobic-ov-fm.sweb.cz
RELAXAČNÍ CENTRA
EROTIKEMACE
www.erotik-emace.com, tel.: 737 922 777
Malé náměstí 99, Frýdek-Místek
VŠE PRO EROTIKU!
ŠKOLA JÓGY
KARAKAL
Frýdek-Místek
tel.: 737 617 841
www.joga-karakal.cz
joga-karakal@seznam.cz
PRAVIDELNÉ ČTVRTLETNÍ KURZY
ve Frýdku a v OÁZE v Raškovicích:
filosofie a praxe jógy pro každého,
relaxace, regenerace, psychické vyladění,
zpevnění celého těla, správné dýchání,
arteterapie, meditace v labyrintu,
radost ze života a mnohé další...
do 18. 5. Lenka Kovalová: Vesmírná křídla
výstava obrazů a hedvábných originálů (obrazy,
šátky, halenky, ponča, náušnice, přívěsky ...)
ve Frýdeckém zámku
18. 5. 16.00 Setkání s hedvábnou krásou
sváteční zakončení výstavy Lenky Kovalové
25. 5. Den s jógou pro rodiče a děti
v Oáze šťastného života v Raškovicích
BAZÉNY
Nad Přehradou 2290, Frýdek-Místek
tel.: 558 638 754, www.aquapark-olesna.cz
!!! Hledáme brigádníky na Letní aquapark
Olešná !!!
15. 5. Mezinárodní den rodiny
10% sleva na rodinné vstupné
Každou So 8.00 Aquatěhobik
Každou Ne 10.10 Aqua aerobik
Saunový svět:
www.aquapark-olesna.cz/wellness
Čas na relax aneb noční saunovací balíček
v uzavřené skupince
KRYTÝ BAZÉN
Střední škola řemesel Frýdek-Místek
tel.: 558 432 991, 558 421 215
1. 5. zavřeno
2. 5. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 18.30 - 21.00
3. 5. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 17.00 - 21.00
4. a 5. 5. 10.00 - 18.00
6. 5. 6.30 - 8.00, 13.00 - 15.00, 17.30 - 21.00
7. 5. 6.30 - 8.00, 14.00 - 15.30, 18.00 - 21.00
8. 5. zavřeno
9. 5. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 18.30 - 21.00
10. 5. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 17.00 - 21.00
11. a 12. 5. 10.00 - 18.00
13. 5. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 17.30 - 21.00
14. 5. 6.30 - 8.00, 18.00 - 21.00
15. 5. 6.30 - 8.00, 14.00 - 15.30, 18.00 - 21.00
16. 5. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 18.30 - 21.00
17. 5. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 17.00 - 21.00
18. a 19. 5. 10.00 - 18.00
20. 5. 6.30 - 8.00, 13.00 - 15.00, 17.30 - 21.00
21. 5. 6.30 - 8.00, 14.00 - 15.30, 18.00 - 21.00
22. 5. 6.30 - 8.00, 14.00 - 15.30, 18.00 - 21.00
23. 5. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 18.30 - 21.00
24. 5. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 17.00 - 21.00
25. a 26. 5. 10.00 - 18.00
27. 5. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 17.30 - 21.00
28. 5. 6.30 - 8.00, 18.00 - 21.00
29. 5. 6.30 - 8.00, 14.00 - 15.30, 18.00 - 21.00
30. 5. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 18.30 - 21.00
31. 5. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 17.00 - 21.00
VODNÍ SVĚT SAREZA
Sokolská 44/2590, Mor. Ostrava
tel.: 596 977 420, www.sareza.cz
25 m bazén: Po 6.00 - 8.00, 13.00 - 20.00
Út 6.00 - 8.00, 14.00 - 21.30, St 6.00 - 21.30
Čt, Pá 6.00 - 8.00, 13.00 - 21.30
So 9.00 - 19.00, Ne 9.00 - 19.30
Kondiční plavání: Po 6.00 - 8.00, 18.00 - 20.00
Út - Pá 6.00 - 8.00, 19.00 - 21.30
Vodní jeskyně, Tobogány: Po 13.00 - 18.00
Út 14.00 - 19.00, St - Pá 13.00 - 19.00
So 9.00 - 19.00, Ne 9.00 - 19.30
Wellness: Po 14.00 - 20.00
Út - Pá 14.00 - 21.00, So, Ne 9.00 - 19.00
Fitness: Po 9.00 - 21.00
Út - Pá 7.00 - 21.00, So, Ne 9.00 - 19.00
Parní lázně: Po 14.00 - 20.00
Út - Pá 14.00 - 21.00, So - Ne 9.00 - 19.00
Sauna, Masérna, Solární studio: Po 7.00 - 20.00
Út - Pá 7.00 - 21.00, So - Ne 9.00 - 19.00
WELLNESS, FITNESS
SPORTOVNÍ CENTRA
Na Příkopě 3726, Frýdek-Místek
tel.: 775 767 754, www.halapolarka.cz
Badminton Polárka: Po - Ne 7.00 - 21.00
Stolní tenis: Po - Ne 8.00 - 20.00
Zumba: Út 18.00
STŘELNICE
hala Polárka
rezervace:
tel.: 595 172 975
www.strelnice.halapolarka.cz
Firemní střelecké teambuildingy
12. a 26. 5. Střelecké závody
Provozní doba:
St 9.00 - 13.00, Čt, Pá 14.00 - 18.00
So 9.00 - 12.30, 13.00 - 17.00
LANDEK PARK
HORNICKÉ MUZEUM
Pod Landekem 64, Ostrava-Petřkovice
tel.: 702 206 683, www.landekpark.cz
Čtyři tenisové kurty s kvalitní umělou trávou
Cyklostezky vedoucí krásnou přírodou
Víceúčelová hala - cvičení pro celé rodiny
Možnost využití Bowlingové dráhy.
Kemp v prostředí plném zeleně
UM PARKOUR PARK
Strojní 149/13, Ostrava-Kunčičky
tel.: 724 000 944, www.umparkourpark.cz
tJOEJWJEVÈMOÓUSÏOJOLZTUSFOÏSFN
tQSBWJEFMOÏLSPVäLZQSPWÝFDIOZ PEUJMFU
tQBSLPVSOJHIUT QżFTQÈWBDÓBLDF
tXPSLTIPQZBFYIJCJDF
Po - Pá 14.00 - 19.00, So - Ne 9.00 - 20.00
SPORT
FOTBAL
MFK FRÝDEKMÍSTEK
Stadion Stovky, Horní 3276
Frýdek-Místek, www.mfkfm.cz
MSFL 2018/2019
1. 5. 16.30 MFK Frýdek-Místek - FC Dolní Benešov
11. 5. 17.00 MFK Frýdek-Místek - SK Líšeň
25. 5. 17.00 MFK Frýdek-Místek - Odra
Petřkovice
8. 6. 17.30 MFK Frýdek-Místek - MFK Vyškov
FK FOTBAL TŘINEC
Tyršova 214, Třinec, www.fotbaltrinec.cz
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
11. 5. 10.15 Třinec - Žižkov
25. 5. 17.00 Třinec - České Budějovice
MĚSTSKÝ STADION
Ostrava-Vítkovice, tel.: 595 701 020
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
3. 5. 17.00 MFK Vítkovice - SK Prostějov
11. 5. 17.00 MFK Vítkovice - FC Zbrojovka Brno
25. 5. 17.00 MFK Vítkovice - FK Pardubice
MOTOKÁRY
PŮJČOVNA MOTOKÁR
Ostrava, Plzeňská ul.
(naproti Ferony)
www.mojemotokary.cz
Provozní doba na květen:
Po - Pá 15.00 - 19.00, So - Ne 13.00 - 19.00
za příznivého počasí.
Bližší info na 777 305 217, 777 305 265
tNPUPLÈSZDDNtEŞUTLÈLÈSB
tQSP[LVÝFOÏ)POEBDDN
HOKEJ
OSTRAVAR ARÉNA
Ruská 135/3077, Ostrava-Zábřeh
27. 4. - 4. 5. Mistrovství světa v para hokeji
FP/RM-019
6(59,6 $ 235$9< 92=ĩ
9ä(&+ =1$ÿ(.
Auto Alex servis s.r.o.
Metylovská 1717, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí
tel./fax: 558 622 702, www.autoalex.cz
e-mail: autoalex@autoalex.cz
352\'(- 92=Ì.ĩ
PRODEJ A SERVIS
6.ĩ75ĩ
$ ÿ7<ġ.2/(.
3ġ(67$9%<
92=,\'(/ 1$ /3*
FP/RM-022
Nabízíme tuto službu jako BENEFIT firmám pro zaměstnance,
lze hradit SODEXO POUKÁZKAMI.
ZÁŘIVĚ BÍLÝ CHRUP
VE ZDRAVÝCH ÚSTECH
VZP přispívá - proplácí úhradu těhotným ve výši 1.000,- Kč.
www.pkmistek.cz
VOLEJTE naše pracoviště včas,
dokud máme volné termíny!!!
TÁŇA NIKIFOROVÁ, Dis.
tel.: 558 900 327
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-05-2019/SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD
Hradní 1, Slezská Ostrava, tel.: 596 115 967
http://hrad.cerna-louka.cz
11. 5. Freedom festival
11. 5. Běh paměti národa
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
DOLNÍ
VÍTKOVICE
www.dolnivitkovice.cz
Vítkovice 3004
Ostrava-Vítkovice
30. 4. Začarovaná vysoká pec - lehce strašidelné
prohlídky v netradičním čarodějnickém stylu
po Lampionovém průvodu v 19.00 a 19.30
Rezervace na https://dov.reenio.cz
Multifunkční aula Gong - Projekt DOV
Nová komentovaná prohlídka Vám představí
přerod Dolních Vítkovic z chátrajícího ocelového
města v moderní vzdělávací, kulturní
a společenské centrum.
Každou Ne v 11.00. Doporučujeme rezervaci
https://dov.reenio.cz, příp. na tel.: 724 955 121.
Vysokopecní okruh s nástavbou
stominutová komentovaná prohlídka Vysoké
pece, historie Vítkovic a výroba surového železa
s vyhlídkou na Bolt Tower.
denně v 10.00, 12.00,14.00 a 16.00
Uhelný okruh - stominutová komentovaná
prohlídka areálu Dolu Hlubina bez možnosti
fárání, seznámení s historií těžby uhlí, zpracová-
ním na koks a využitím ve vysokých pecích.
Út - Ne v 10.00, 12.00,14.00 a 16.00
Kombinovaný okruh
kombinace Vysokopecního a Uhelného okruhu
Út - Ne 10.00, 12.00 a 14.00
Start prohlídek z Návštěvnického centra pod VP1.
Doporučujeme rezervaci na https://dov.reenio.cz
případně na tel.: 724 955 121.
Nejvýše položená kavárna v Ostravě
Bolt Café denně od 10.00 - 22.00.
Rezervace https://dov.reenio.cz, tel.: 725 992 124.
www.stcostrava.cz, Areál Dolní Vítkovice
Vítkovice 3004, Ostrava-Vítkovice
VELKÝ SVĚT TECHNIKY
Čtyři fantastické expozice plné interaktivních
a zábavou nabitých exponátů pro návštěvníky
každého věku, včetně 3D kina a Divadla vědy.
Navštivte naši výstavu Tělo a technika a přijďte se
dozvědět, jak technika pomáhá hendikepovaným.
Každou Ne koment. prohlídka Velkého světa
Otevřeno: Ne - Pá 10.00 - 18.00, So 10.00 - 20.00
recepce.stc@dolnivitkovice.cz, 595 955 740
MALÝ SVĚT TECHNIKY
Jedinečná interaktivní výstava odhaluje
tajemství techniky vynálezů od parního
stroje až po současnost.
Dočasná výstava: Ikonické české figurky
Igráček
1. 5. První Máj na U6
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00,
recepce.u6@dolnivitkovice.cz, 595 952 957
ZOO OSTRAVA
Michálkovická 197, Slezská Ostrava
tel.: 596 241 269, 596 243 316
www.zoo-ostrava.cz
Stohektarový přírodní areál zoo s unikátními
zvířaty i rostlinami z celého světa je otevřen
každodenně
1. 5. Den pro zoologické zahrady
4. 5. Den pro šelmy
5. 5. Skautská neděle v zoo
7. 5. Přednáška v zoo: Jak se žije rysům a jiným
šelmám v Beskydech
11. 5. May Day: Den pro pěvce
Otevřeno: denně areál: 9.00 - 19.00,
pavilony, pokladna: 9.00 - 18.00
ZOO OLOMOUC
Darwinova 29, Olomouc-Svatý Kopeček
tel.: 585 151 601, www.zoo-olomouc.cz
Zoo je umístěna na poutním místě Sv. Kopeček
v krásných lesích. Chová na 1600 kusů zvířat
v 401 druzích. Nabízí jízdu vláčkem nebo 32
metrů vysokou vyhlídkovou věž. Zajímavá exp.
mořských akvárii s rozmanitými druhy ryb.
Otevřeno: denně 9.00 - 18.00
www.maxner.cz, tel.: 603 116 780
1. 5. TURISTIKA JAVORNÍKY 390,- Kč
1. 5. VÍDEŇ + PRÁTR 690,- Kč
4. 5. SLUŇÁKOV + MAKČU PIKČU 490,- Kč
8. 5. ORAVSKÁ LESNÍ ŽELEZNICE 490,- Kč
18. 5. CHŘIBY CIMBURK + BRDO 490,- Kč
25. 5. ZÁBAV. PARK ENERGYLANDIA 550,- Kč
1. 6. RYCHLEBSKÉ HORY 590,- Kč
TROPIC HUKVALDY
inf.: 603 592 173, 558 699 354
www.tropichukvaldy.cz
Exotické rostliny a zvířata, bonsaje, kaktusy,
masožravé rostliny, citrusy, orchideje, bytové
a venkovní rostliny. Prohlídka tropických skleníků
a japonské zahrady. Dále je možno shlédnout
samce pumy, mluvící papoušky žako, ara, kakadu,
tukana, leguána, holandské kozy, sklípkany...
Otevírací doba na www.tropichukvaldy.cz
MOSTY U JABLUNKOVA
Informační centrum, Dřevěnka na Fojtství
UFMtXXXHPUJDD[
do 10. 5. Dřevěnka: Magie přírody
výstava obrazů Jany Žebrokové
1. 5. Prvomájový výlet s průvodcem na Hrčavu
2., 9., 16. 5. 8.00 Knihovna:
Kurz trénování paměti
4. - 5. 5. Chata Studeničné: Řízkománie
10. 5. Vrkož a Blaf
společný koncert kapel na Hotelu Grůň
11. 5. 10.00 - 15.00 Roadshow„Na bicykli
k susedom“. Mosty u Jablunkova, lokalita
bývalého opevnění Šance
17. 5. - 27. 6. Dřevěnka: Toulání s pastelem
výstava obrazů Marcely Somolové
18. 5. 10.00 Miniaquapark:
Beskydský železný hasič
22. 5. 16.30 Knihovna: Poezja ze Studni
24. 5. PZKO: Taneček přes dvě pekla - divadlo
25. 5. 15.00 Festyn ogrodovy u domu PZKO
30. 5. 16.00 Beseda s terapeutem St. Bečkou
ZÁMEK FRYŠTÁT
Masarykovo náměstí 1, Karviná-Fryštát
tel.: 596 387 340, www.zamek-frystat.cz
I. okruh - hlavní budova zámku: Expozice
šlechtického bydlení 16. - 20. století
II. okruh - vedlejší budova zámku Lottyhaus:
Expozice měšťanského bydlení 19. století
III. okruh - vedlejší budova Lottyhaus: Národní
galerie Praha - Expozice českého umění 19. st.
Výstavní trasa - Výstavní síň zámku:
Výstava z natáčení pohádky Když draka bolí hlava
Stálá výstava děl Jindřicha Wielguse
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 17.00
VYHLÍDKOVÁ VĚŽ NOVÉ
RADNICE OSTRAVA
Ostravský informační servis, s.r.o.
tel.: 599 443 096, www.ostravainfo.cz
Komentované procházky:
12. 5. Ostravské hospody
26. 5. Mariánské Hory
Otevřeno denně 9.00 - 19.00
ŽEROTÍNSKÝ ZÁMEK
28. října 12, Nový Jičín
UFMtNV[FVNOPWZKJDJOD[
30. 5. 17.00 Hmyz na talíři - přednáška
s ochutnávkou
Výstava:
do 9. 6. Společenský život hmyzu
Stálé expozice:
Nechte na hlavě - klobouky a pokrývky hlavy
Ve znaku zavinuté střely - historie Nového Jičína
Otevřeno: Út - Pá 8.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
So, Ne 9.00 - 16.00
ZÁMEK V LINHARTOVECH
Město Albrechtice, pan Jaroslav Hrubý
tel.: 554 652 241, 728 323 270
www.zameklinhartovy.cz
25. 5. Zahájení zámecké sezóny
výstava obrazů: Martin Hojgr a Ladislav Steininger
výstava prací polských výtvarníků
Otevřeno: So, Ne 10.00 - 15.00
TIPY NA VÝLET
www.eprogram.cz 7
LANDEK
PARK
HORNICKÉ MUZEUM
Pod Landekem 64
Ostrava-Petřkovice
www.landekpark.cz, tel.: 596 131 804
Skutečné fáraní do dolu s novou expozicí„Koník
Ferdinand a další čtyřnozí havíři“ a unikátní
expozice báňského záchranářství.
Prohlídky: Po - Ne 9.00 - 18.00, začátky prohlí-
dek každou hodinu, poslední v 16.00 hod.
Kemp v prostředí plném zeleně.
Restaurace Harenda u Barborky a BistrOpen.
GALERIE ANTONÍNA KROČI
Rychaltice 1, 739 46 Hukvaldy
tel.: 558 699 314, 734 580 548
www.antoninkroca.cz
Stálá expozice obrazů a kreseb ak. malíře
Antonína Kroči, Milady Poliánové,
Jany Kročové Valčíkové, Heleny Sládkové
a soch Antonína Kroči ml.
Otevřeno: So - Ne, svátky 9.00 - 18.00
HRAD HELFŠTÝN
Týn nad Bečvou
UFMtXXXIFMGTUZOD[
4. 5. Author Šela Marathon - závod horských kol
5. 5. Author Šela Cross Run - terénní běh
5. 5. Dětský Author šela marathon
18. 5. Vstup do hradu po celý den zdarma
25. - 26. 5. X. ročník festivalu vojenské historie
Otevřeno: Čt - Ne 9.00 - 18.00
HRAD STARÝ JIČÍN
UFMtXXXISBETUBSZKJDJOD[
25. 5. 18.30 Noc pánů z Cimburka - večerní
program plný dobové hudby, šermířských klání
a zakončený ohňovou show
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 17.00
HRAD HUKVALDY
tel. hrad: 558 699 323, 604 618 144
www.hradhukvaldy.eu
11. - 12. 5. Lidová řemesla
18. 5. Zahájení výstavy malíře Antonína Kroči
19. 5. Mezinárodní den muzeí
25. 5. Tvořivé dílny s liškou Bystrouškou
Otevřeno: Út - Ne, svátky 9.00 - 18.00
IC ZVONICE SOLÁŇ
Bzové 325, Karolinka, www.zvonice.eu
tel.: 604 824 274, 571 644 027
do 9. 5. Josef Polášek - výstava kreseb
od 11. 5. Výstava Lucie Gelemové
5. 5. 14.00 - 16.00 Česneková mise na Soláni
Otevřeno:
Út - Pá 9.00 - 16.00, So - Ne 9.00 - 17.00
TIC FRÝDEKMÍSTEK
tel.: 558 646 888, www.beskydy.com
info@beskydy-info.cz
4. 5. 10.00 Frýdek≈Místek na kole - zahájení
cyklistické sezóny ve městě Frýdek-Místek
přehrada Olešná, autokemp
11. 5. Nezapomenutý Frýdek
komentovaná prohlídka s průvodcem
Sraz v 9.00 na Zámeckém nám., Frýdek-Místek
STEZKA VALAŠKA
Pustevny, www.stezkavalaska.cz
- délka 394 m
- výška v nejvyšším bodě od země 15,2 m
Otevřeno: denně 9.00 - 18.00
JURKOVIČOVA
ROZHLEDNA
Rožnov pod Radhoštěm
http://www.visitroznov.cz/jurkovicova-
-rozhledna
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00
VÝSTAVIŠTĚ FLORA
Wolkerova 17, Olomouc, www.flora-ol.cz
tel.: 585 726 111, 585 413 350
11. 5. 8.00 - 12.00 Aquatera Olomouc
VALAŠSKÉ MUZEUM
V PŘÍRODĚ
Rožnov pod Radhoštěm
UFMtXXXWNQD[
Akce v Dřevěném městečku:
1. 5. 14.00 Stavění máje - tradiční lidová slavnost
8. 5. 14.00 Koncert Beskydského orchestru
ke st. svátku
24. 5. 19.00 - 22.00 Noc kostelů
25. 5. Májový jarmark s kácením máje
Akce ve Valašské dědině:
18. 5. Den muzeí - volný vstup do Valašské dědiny
18. 5. Jaro na dědině
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00
Dřevěné městečko, Mlýnská dolina,
Valašská dědina
HRAD SOVINEC
UFMtXXXTPWJOFDD[
4., 5. a 8. 5. Kmotra smrt
Dobývání hradu Sovinec
18. a 19. 5. Kolotoč príma pohádek
Den dětí na zakletém hradě.
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00
ZÁMEK KUNÍN
Kunín, tel.: 556 749 420
www.zamek.kunin.cz
Otevřeno: Út - Ne, sv. 9.00 - 17.00
FP/RM-020
❀ Aktuální nabídka:
EDONyQRYp D ]iKRQRYp NYČWLQ\
Y PQRKD GUX]tFK WYDUHFK D EDUYiFK
6DGED ]HOHQLQ\ E\OLQHN D MDKRGQtNX
0ODGp L Y]URVWOp ]HUDY\ 6PDUDJG
QD åLYp SORW\
8Ni]N\ ]DSČVWRYDQêFK URVWOLQ
❀ Zeleninová sadba, aromatické rostliny
❀ 2NUDVQp VWURP\ D NHĜH WUYDON\ VNDOQLþN\
QDSĜ W~MH D MLQp GĜHYLQ\ QD åLYp SORW\ ]DNUVOp
MHKOLþQDQ\ SĜHYLVOp GĜHYLQ\ QD NPtQNX SRStQDYp
GĜHYLQ\ EDUHY RGUĤG\ VWURPĤ D NHĜĤ KRUWHQ]LH MDSRQ D]DON\ URGRGHQGURQ\
YĜHVRYFH D MLQp YĜHV URVWOLQ\ NDQDGVNp ERUĤYN\ UDN\WQtN ĜHãHWOiNRYê
RNUDVQp WUiY\ D GDOãt 9ãHFKQ\ QDãH URVWOLQ\ MVRX SČVWRYiQ\ Y PtVWQtFK
NOLPDWLFNêFK SRGPtQNiFK ]iUXND UĤVWX O]H VDGLW FHORURþQČ
❀ .YČWLQiĜVWYt ĜH]DQp NYČWLQ\ YD]ED N\WLF D YČQFĤ
❀ 6HPHQD VXEVWUiW\ KQRMLYD SRVWĜLN\ QiGRE\ D SRUDGHQVWYt
%DãND X NRVWHOD VPČU )UêGODQW Q 2
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-05-2019/ ☎ 558 649 292
2G GXEQD SURGORXåHQi SURGHMQt GRED 3R3i 6R
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-05-2019/FP/RM-023
Kvalitní německá čerpadla
a plynové kotle VIESSMANN
Poslední možnost vyřízení dotace a získání
až 127.000,- Kč za Váš starý kotel na TP.
ZAŘÍDÍME / UDĚLÁME / VYMĚNÍME
Kompletní vyřízení dotací.
Kompletní dodávka od jedné firmy
a provedení všech prací.
Servis, montáž, záruka,
uvedení do provozu.
TEL.: 775 345 045
WWW.MMINDUSTRY.CZ
www.Skutry-Pro-Seniory.cz
Prokopa Velikého 30 | Ostrava-Vítkovice | +420 599 529 753 | elektrokola@mise.cz
Otevírací doba | Pondělí - Pátek 9.00 - 17.00 hod. | Sobota - na objednávku
1HMYöWwÈ YØEöU NOVÝCH
L 328Ŗ,7¸&+ HOHNWURVNÕWUʼn
SUR VHQLRU\ D KHQGLNHSRYDQÄ
Ŷ 9ØEöU ] YÈFH QHŗ W\Sʼn HOHNWURVNÕWUʼn
Ŷ SKLADEM SĵHV QRYØFK HOHNWURVNÕWUʼn
Ŷ \'235$9$ =\'$50$
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-05-2019/