Program FM 06-2019
Program FM 06-2019
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-06-2019/kultura, společnost, výstavy, sport, kurzy, tipy, zábava 18. ročník
www.eprogram.cz
facebook.com/ProgramCZ
\'3Å%&,.¶45&,t#BÝLBtėFMBEOÈtėFTLâ5ŞÝÓOt%PCSÈt\'SâEMBOUOBE0TUSBWJDÓt)PEPŵPWJDFt$IMFCPWJDFt+BOPWJDFt,VOŘJDFQPE0OEżFKOÓLFNt,VOŘJŘLZV#BÝLZt-ÓTLPWFDt-VCOP
t.BMFOPWJDFt.FUZMPWJDFt/PÝPWJDFt/PWÈ7FTt0TUSBWJDFt1BMLPWJDFt1BTLPWt1SBäNPt1SäOPt1TUSVäÓt3BÝLPWJDFt4LBMJDFt4UBSÏ.ŞTUPt4UBżÓŘt4WJBEOPWt;FMJOLPWJDFtÇBCFŵ
ŘUFOÈżƉWEPNÈDOPTUFDIBmSNÈDI
ČERVEN 2019
OTEVŘENÉ POZICE
PRO SERVISNÍ
PRACOVNÍKY
kariera-onsemi.cz
FP/RM-026 FP/PA-016
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-06-2019/www.eprogram.cz
2
KINA
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, www.kulturafm.cz
31. 5. 16.30 Rocketman, 19.00 Ženy v běhu
1. 6. 19.00 Avengers: Endgame
2. 6. 17.00 Pokémon: Detektiv Pikachu
19.00 Godzila II Král monster
4. 6. 17.00 Máma
5. 6. 17.00 Šprtky to chtěj taky
19.00 Godzila II Král monster
7. 6. 17.00 X-Men: Dark Phoenix
19.00 Teroristka, 21.00 John Wick 3
8. 6. 18.00 Psí poslání 2, 20.00 Rocketman
9. 6. 10.00 a 17.00 Psí poslání 2
19.00 X-Men: Dark Phoenix
10. 6. 17.00 X-Men: Dark Phoenix
11. 6. 16.30 Rocketman
FILMOVÝ KLUB
3. 6. 19.00 Tři blízcí neznámí
4. 6. 19.00 Problémy prvního světa
10. 6. 19.00 Lásky jedné plavovlásky
11. 6. 19.00 Poslední večery na Zemi, 3D
17. 6. 19.00 Spitfire t 18. 6. 19.00 Genesis
24. 6. 19.00 Julieta t 25. 6. 19.00 Bolest a sláva
KINO KAFÉ
8. 6. 15.00 Manželské etudy: Nová generace
22. 6. 15.00 Mama Brasil
BIO SENIOR
5. 6. 10.00 Bohemian Rhapsody
12. 6. 10.00 Jižní vítr t 19. 6. 10.00 Pašerák
26. 6. 10.00 Ženy v běhu
BIJÁSEK
8. 6. 15.00 Dumbo
14. 6. 9.30 Karkulka a sedm trpaslíků
22. 6. 15.00 Jak vycvičit draka 3
29. 6. 15.00 Mirai
KINO NA VÝLETĚ - LETNÍ KINO
12. 6. 21.00 Sady Bedřicha Smetany: Složka 64
19. 6. 21.15 Park Pod zámkem: Zrodila se hvězda
26. 6. 21.15 Faunapark: Tohle je náš svět
KINO KOSMOS
Dukelská 689, Třinec
UFMtXXXLJOPLPTNPTD[
1. 6. 10.00 Hurvínek a kouzelné muzeum
15.00 TVMiniUni a zloděj otázek
1. a 2. 6. 17.30 Godzila II Král monster
20.00 Rocketman
2. 6. 14.00 Avengers: Endgame
3. 6. 17.30 Prado - sbírka plná divů
20.00 Trabantem tam a zase zpátky
4. 6. 9.00 pro seniory: Teroristka
4. - 5. 6. 20.00 Máma, 17.30 Šprtky to chtěj taky
5. 6. 22.00 X-Men: Dark Phoenix
6. - 7. 6. 17.30 X-Men: Dark Phoenix
20.00 Godzila II Král monster
8. - 9. 6. 15.00 Psí poslání 2
17.30 Rocketman, 20.00 X-Men: Dark Phoenix
10. 6. 17.30 Teroristka, 20.00 Ženy v běhu
11. - 12. 6. 17.30 Godzila II Král monster
20.00 Rocketman
13. 6. 17.30 Poslední večery na Zemi, 20.00 Beats
14. - 15. 6. 17.30 Muži v černém: Globální
pomsta, 20.00 Rodiče na tahu
15. 6. 10.00 U vody, 15.00 UglyDolls
16. 6. 10.00 Lego 2, 17.30 X-Men: Dark Phoenix
20.00 Muži v černém: Globální pomsta
17. - 18. 6. 17.30 X-Men: Dark Phoenix
20.00 Muži v černém: Globální pomsta
18. 6. 9.00 pro seniory: Na střeše
18. - 19. 6. 14.00 Hotel Transylvánie 3:
Příšerózní dovolená
19. 6. 17.30 Máma, 20.00 Syn temnoty
20. - 23. 6. 17.30 Podfukářky
20.00 Muži v černém: Globální pomsta
22. - 23. 6. 15.00 Tajný život mazlíčků 2
24. - 25. 6. 17.30 After: Polibek
20.00 John Wick 3
26. 6. 17.30 X-Men: Dark Phoenix
20.00 Šprtky to chtěj taky
27. - 30. 6. 17.30 Yesterday, 20.00 Anabelle 3
28. 6. 15.30 Raubíř Ralf a internet
29. 6. 15.00 Psí poslání 2
30. 6. 15.00 Tajný život mazlíčků 2
LETNÍ KINO NA STADIONU STARS
28. 6. 22.00 Bohemian Rhapsody
PROGRAM, Frýdecko-Místecko t Měsíčník - zdarma do domácností a firem na Frýdecko-Místecku
Vydává: NAKLADATELSTVÍ MISE, s. r. o., Pr. Velikého 30, 703 00 Ostrava-Vítkovice t Vydavatel a vedoucí
projektu: Josef Bordovský, tel.: 599 529 770 t Šéfredaktorka: Ing. Hana Marušáková, tel.: 599 529 760,
e-mail: programfrydek@mise.cz t Inzerce: Radim Mikunda, tel.: 604 444 080, tel./fax: 558 439 431
Distribuce: Česká distribuční, a.s. t Adresa redakce: Malý Koloredov 811, 738 01 FRÝDEK-MÍSTEK t e-mail:
programfrydek@mise.cz, www.eprogram.cz t Tisk: EUROPRINT a.s. t3FHJTUSBDF.,Ǝ3&tUzávěrka
prázdninového dvojčísla: 7. 6. 2019 t Toto číslo vyšlo: 28. 5. 2019t;NǔOBQSPHSBNǾKFWZISB[FOBQPDzB-
EBUFMǾNt1MBUOPTULBäEÏBLDFEPQPSVǏVKFNFPWǔDzJUUFMFGPOJDLZt;BPCTBISFLMBNZPEQPWÓEÈ[BEBWBUFM
t0CTBISFLMBNZTFOFNVTÓWäEZTIPEPWBUTOÈ[PSFNSFEBLDFt7FÝLFSÈBVUPSTLÈQSÈWBKTPVWZISB[FOB
WZEBWBUFMJBOFOÓNPäOÏKFQPVäÓUCF[KFIPTPVIMBTVt
KINO FRÝDLANT
NAD OSTRAVICÍ
Hlavní 1755, Frýdlant nad Ostravicí
www.kcfno.cz
1. 6. 15.00 UglyDolls, 17.00 Rocketman
19.30 Godzilla II Král monster
2. 6. 15.00 Hledá se Yeti
17.00 Máma, 19.30 Ostrým nožom
4. 6. 17.00 Šprtky to chtěj taky, 19.00 Rocketman
5. 6. 17.00 Hledá seYeti, 19.00 Godzilla II Král monster
7. 6. 18.00 Šprtky to chtěj taky, 20.00 Máma
8. 6. 15.00 Psí poslání 2
17.00 X-men: Dark Phoenix, 19.30 Rocketman
9. 6. 15.00 TVMiniUni: Zloděj otázek
17.00 Godzilla II Král monster, 19.30 Beránci a vlci
11. 6. 17.00 X-Men: Dark Phoenix, 19.30 Máma
12. 6. 17.00 Psí poslání 2, 19.00 Šprtky to chtěj taky
15. 6. 15.00 TVMiniUni: Zloděj otázek
17.00 Rodiče na tahu, 19.00 X-Men: Dark Phoenix
16. 6. 15.00 Psí poslání 2, 17.00 Muži v černém:
Globální hrozba, 19.30 Rozbitý svět
18. 6. 17.00 Ať žijí duchové
19.00 Muži v černém: Globální hrozba
19. 6. 17.00 UglyDolls, 19.00 X-Men: Dark Phoenix
20. 6. 10.00 Bohemian Rhapsody
21. 6. 18.00 Muži v černém: Globální hrozba
20.00 Rodiče na tahu
22. 6. 15.00 Tajný život mazlíčku 2
17.00 Podfukářky, 19.00 Rocketman
23. 6. 15.00 Tajný život mazlíčků 2
17.00 Godzilla II Král monster
19.30 Všichni to vědí
25. 6. 17.00 Rodiče na tahu
19.00 Muži v černém: Globální hrozba
26. 6. 17.00 Tajný život mazlíčků 2
19.00 Podfukářky
28. 6. 17.30 Yesterday, 20.00 Annabelle 3
29. 6. 15.00 Psí poslání 2
17.00 Slunce je také hvězda, 19.00 Yesterday
30. 6. 15.00 Tajný život mazlíčků 2
17.00 Anabelle 3, 20.00 Léto
KINO HVĚZDA
Frýdecká 1000/48, Vratimov
tel.: 595 700 759, www.ksvratimov.cz
1. 6. 10.00 Žofka a její dobrodružství
5. 6. 17.00 Čertí brko
12. 6. 19.00 Klimt & Schiele - Erós a Psyché
19. 6. 17.00 Psí domov
26. 6. 19.00 Co jsme komu zase udělali?
LETNÍ KINO VRATIMOV NA STADIONU
15. 6. 21.00 U mě dobrý
LETNÍ KINO NA HŘIŠTI TJ HORNÍ DATYNĚ
29. 6. 21.00 Padesátka
KINO LUNA OSTRAVA
ul. Výškovická 113, Ostrava-Výškovice
tel.: 596 751 712, www.kzoj.cz
1. 6. 13.30 Pat a Mat: Zimní radovánky
15.30 Jak vycvičit draka 3, 18.00 Bumblebee
2. 6. 15.30 UglyDolls
17.30 Rocketman, 20.00 Máma
3. 6. 17.00 Láska na druhý pohled
3. - 5. 6. 19.30 Rocketman
4. 6. 17.30 Prado - sbírka plná divů
5. 6. 17.30 Westwood: Punk, Icon, Activist
6. - 9. 6. 17.30 Rocketman, 20.00 Syn temnoty
7. - 9. 6. 15.00 Aladin t 10. 6. 17.00 Teroristka
10. - 11. 6. 19.30 X-Men: Dark Phoenix
11. 6. 17.00 Psí poslání 2
12. - 13. 6. 18.00 Avengers: Endgame
14. - 16. 6. 17.00 Godzila II: Král monster 3D
20.00 Rocketman
15. - 16. 6. 14.30 TvMiniUni: Zloděj otázek
17. 6. 17.00 Ženy v běhu
17. - 19. 6. 19.30 John Wick 3
18. 6. 17.00 Mia a bílý lev
19. 6. 17.00 Všichni to vědí
20. - 23. 6. 17.00 Tajný život mazlíčků 2, 3D
20. - 21. 6. 19.30 Podfukářky
22. - 23 .6. 14.30Tajný život mazlíčků 2, 19.30 Máma
24. - 26. 6. 17.00 Tajný život mazlíčků 2
24. 6. 19.30 Bolest a sláva t 25. 6. 19.30 Brankář
26. 6. 19.30 Motlitba
27. - 30. 6. 15.30 Tajný život mazlíčků 2
17.45Yesterday, 20.00 Muži v černém: Globální hrozba
VÝSTAVY
Muzeum Beskyd Frýdek-Místek
FRÝDECKÝ ZÁMEK
tel.: 558 630 051-3
www.muzeumbeskyd.com
Stálé expozice:
#FTLZEZ
QżÓSPEBBMJEÏt\'SâEFLB.ÓTUFL
FSâEFL.BSJÈOTLÏQPVUOÓNÓTUPt1BNÈUOÓL»OESZ
-ZTPIPSTLÏIPt;ÈNFDLâPLSVIQSPIMÓELPWÈUSBTB
Výstavy:
do 2. 6. Historie hasičů v okrese Frýdek-Místek
do 8. 9. Habsburkové na Frýdku
2. 6. - 23. 7. Věra Šejvlová - 100. výročí narození
13. 6. - 15. 9. Když dřevěný princ s drakem
bojoval...
27. 6. - 22. 9. Mikuláš Klaudyán: První mapa
Čech 1518
Otevřeno: Út, St, Pá 8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00
Čt 8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00, So, Ne 10.00 - 17.00
STÁTNÍ OKRESNÍ ARCHIV
Bezručova 2145, Frýdek-Místek
tel.: 558 431 845
Výstava: Kdo inzeruje, prodává. Firmy
na Frýdecku a Místecku v období první
republiky v reklamě a fotografii
Otevřeno: Po a St 8.00 - 17.00, Út a Čt 8.00 - 14.30
VRATIMOVSKÁ GALERIE VG
KS Vratimov, vestibul kina Hvězda
do 27. 6. Vladimír Švidrnoch: S úctou
a láskou - výstava obrazů a smaltů
Otevřeno: St 17.00 - 19.00
GALERIE U JAKUBA
Farní náměstí 50, Frýdek-Místek
tel.: 558 436 441, 605 834 544
http://www.galerieujakuba.cz
Otevřeno: Po - Pá 10.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
So 9.00 - 12.00
CHAGALL BRUŠPERK
Nám. J. A. Komenského 9, Brušperk
do 19. 6. Petr Eliáš - obrazy
20. 6. - 11. 9. Simona Kuběnová - obrazy, vitráže
Otevřeno: Út - Pá 13.00 - 17.00
So tNe 13.00 - 17.00
VÝTVARNÉ CENTRUM
CHAGALL
Repinova 16, Mor. Ostrava, www.chagall.cz
tel.: 602 532 894, 605 964 765
Autorská výstavní síň:
do 26. 6. Jiří Anderle - obrazy, grafika
Fotogalerie Na schodišti:
do 30. 6. SŠ služeb a podnikání Ostrava
fotografie
Stálá prodejní galerie, I. patro
Otevřeno: Po - Pá tSo 9.00 - 12.00
VÝSTAVIŠTĚ ČERNÁ LOUKA
Moravská Ostrava, tel.: 596 167 111-112
www.cerna-louka.cz
Expozice historických motocyklů:
Út - Ne 10.00 - 17.00
9. 6. Avízo bazar - prodejní akce dětského
a kojeneckého zboží
11. - 13. 6. MARV s.r.o. - velký výprodej
výběrového second handu
16. 6. Fauna trhy - chovatelská a pěstitelská
burza
22. 6. Bleší trhy - sběratelská burza
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
do 26. 6. Mánesova síň:
Milan Paulus - výstava modelů Ferrari
Otevřeno: Po, St, Pá 9.00 - 15.00
Út, Čt 9.00 - 19.00
KD FRÝDLANT
NAD OSTRAVICÍ
tel.: 558 604 111, www.frydlantno.cz
do 30. 6. Obrazy Víta Adamuse: Malba 2019
Stálá expozice uměleckých smaltů z meziná-
rodních sympozií Frýdlantský umělecký smalt
Galerie Uměleckého smaltu a litiny
Expozice Ferdiše Duši
Otevřeno: Po - Pá 8.00 - 17.00
MUZEUM TĚŠÍNSKA
www.muzeumct.cz
Otevřeno: Po - Pát
Ne 13.00 - 17.00
VÝSTAVNÍ SÍŇ JABLUNKOV
Mariánské nám. č. 14, tel.: 558 359 533
Výstava: Valaši na Těšínsku
Expozice: Z minulosti Jablunkova a okolí
VÝSTAVNÍ SÍŇ MUSAION
Pavlovova 2, Havířov, tel.: 596 813 456
Výstava: Dotkni se přírody - les
Expozice: Než se město zrodilo
PAMÁTNÍK ŽIVOTICKÉ TRAGÉDIE
Padlých hrdinů 47a, Havířov-Životice
tel.: 596 434 138, www.muzeumct.cz
do 9. 7. Tragédie v Oradour-sur-Glane
do 9. 7. Tragédie v Televagu
Expozice: Okupace a odboj na Těšínsku
Otevřeno: Útt
VÝSTAVNÍ SÍŇ KARVINÁ
Masarykovo nám. 10, Karviná-Fryštát
tel.: 596 311 425, www.muzeumct.cz
do 31. 7. Podmalby na skle - výstava
Expozice: Střípky z dějin Karviné
VÝSTAVNÍ SÍŇ ORLOVÁ
Polní 964, Orlová-Lutyně, tel.: 596 531 205
do 30. 6. Neklidné hranice - výstava
TECHNICKÉ MUZEUM
K muzeu 89, Petřvald u Karviné
tel.: 596 541 092, www.muzeumct.cz
Výstava: Obrázky z dějin Petřvaldu
Expozice: Kouzelný svět tramvají
Technické skvosty - hrací strojky
KOTULOVA DŘEVĚNKA
Hálkova 4, Havířov-Bludovice
www.muzeumct.cz, tel.: 602 709 731
11. 6. Z muzejní truhličky - výtvarná dílna
Stálé expozice: Lidové bydlení
5SBEJŘOÓ[FNŞEŞMTUWÓt7ŞUSOâNMâOFL
Otevřeno: Út - Pá t
SotNe 12.00 - 16.00
ARCHEOPARK
Chotěbuz - Podoboř, tel.: 552 309 133
2. 6. Spřádání nití
8. 6. Kopřiva - plevel, který šatí
16. 6. Barvení
22. 6. Den s vojenskou historií
22. 6. 19.00 - 22.00 Muzejná noc
29. 6. Tkaní
Otevřeno: Út - Pá 8.00 - 16.00,
So, Ne 9.00 - 17.00
CZECH RAILDAYS
info na www.railvolution.net/czechraildays
11. - 13. 6. 20. ročník mezinárodního veletrhu
drážní techniky, výrobků a služeb pro železniční
a městskou kolejovou dopravu v areálu
nákladového nádraží železniční stanice
Ostrava - hlavní nádraží
(křižovatka Mariánskohorská - Cihelní)
BOTANICKÁ ZAHRADA
Přírodovědecká fakulta Ostravské
univerzity, Na Souvrati 12, Ostrava
tomas.turecek@osu.cz, tel.: 596 235 078
14. - 26. 6. Výstava masožravých rostlin.
Prodej přebytků zajištěn.
Otevřeno: 10.00 - 17.00
ŘÁDKOVÁ INZERCE
KOUPĚ
ű KOUPÍM PRO PŘIPRAVOVANOU KNIHU
cokoliv o spiritismu. Časopisy, medijní
kresby, fotografie atd.. Ostrava
Tel.: 734 301 585. Přijedu, platba hotově.
FP/DSD-010
UZÁVĚRKA prázdninového
PROGRAMU 7. 6. 2019
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-06-2019/www.eprogram.cz 3
FP/PE-002
FP/PE-003
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-06-2019/www.eprogram.cz
4
SPOLEČNOST
FRÝDECKÝ ZÁMEK
Frýdek-Místek, tel.: 558 630 051-3
www.muzeumbeskyd.com
e-mail: info@muzeumbeskyd.com
9. 6. 9.00 Za jarními houbami - mykologická
vycházka
13. 6. 16.30 80 let od vypálení frýdecké
synagogy - přednáška v Zeleném domě
16. 6. 13.00, 14.00 a 15.00 Komentovaná
prohlídka židovského hřbitova
20. 6. 16.30 Pojďte s námi po Frýdku
komentovaná vycházka
28. 6. 10.00 - 15.00 Pohádkové vysvědčení
na Frýdeckém zámku
NÁRODNÍ DŮM
Palackého 134, Frýdek-Místek
UFMtXXXLVMUVSBGND[
narodnidum@kulturafm.cz
VÝSTAVA:
1. - 30. 6. Mezinárodní folklorní festival:
Prostá krása
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, fax.: 558 662 715
WMBTU!LVMUVSBGND[tXXXLVMUVSBGND[
12. 6. 19.00 Radůza - koncert
VÝSTAVA:
1. - 30. 6. Mezinárodní folklorní festival:
Prostá krása
KULTURNÍ DŮM FRÝDEK
Heydukova 2330, Frýdek-Místek
tel.: 558 647 067, 602 586 925
www.kulturnidumfrydek.cz
20. 6. 16.00 Shromáždění delegátů SBD F-M
LIDOVÝ DŮM MÍSTEK
Fr.Čejky 450, Frýdek-Místek
tel.: 558 435 401,775 64 67 70
lidovydum.fm@gmail.com
www.lidovydum-fm.cz
1. 6. Velký den dětí a farní den
5. 6. 16.00 Kuchařská show Davida Geissera
osobního kuchaře papeže,
přednáška a autogramiáda kuchařky
12. 6. Beseda s Katolickým týdeníkem
17. - 19. 6. Farní zájezd do Čech
26. 6. Přednáška: Otec Roman Macura - Islám
26. - 28. 6. Hudební dílny
VESELÉTO
www.kulturafm.cz
1. 6. 14.00 Sady B. Smetany: Dětský den
s dinosaury
8. 6. 13.00 Přehrada Olešná: Den s IZS
11. - 17. 6. 25. Mezinárodní folklorní festival
CIOFF ®/IOV Frýdek-Místek 2019
19. - 23. 6. Sweetsen fest 019 - stadion TJ
Slezan, Hospůdka u Arnošta, textilka Slezan
SADY BEDŘICHA SMETANY
Frýdek-Místek, www.kulturafm.cz
29. 6. Kollab 29.06.19 Altánek - open air ve
městě s pohodovou elekronickou hudbou
VÍTKOVICE ARÉNA, a. s.
Ruská 135/3077, 700 30 Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 707 303, www.arena-vitkovice.cz
OSTRAVAR ARÉNA, tel.: 596 707 112
12. 6. HABERA & TEAM 2019 TOUR
support act. Peter Cmorik Band
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, fax.: 558 662 715
www.kulturafm.cz, vlast@kulturafm.cz
6. 6. 18.30 (FMC) Těšínské divadlo:
Deník ničemy
13. 6. 18.30 (FMA) Těšínské divadlo:
Kočka na rozpálené plechové střeše
KD TRISIA TŘINEC
Nám. Svobody 526, Třinec
tel.: 558 387 111, rezervace tel.: 558 387 112
LVMUVSB!USJTJBD[tXXXUSJTJBD[
17. 6. 19.00 Pan Theodor Mundstock
hrají: Vojtěch Dyk, G. Míčová, D. Poláková
DK AKORD
Nám. SNP, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 762 511, www.dk-akord.cz
5. 6. 19.00 Divadlo Artur: Tři v háji
12. 6. 19.00 Ag. Harlekýn: Co takhle ke zpovědi...
13. 6. 19.00 Agentura Point: Tatarák na ex
hrají: M. Šteindler, V. Záveský alias Vojtaano
17. a 18. 6. 19.00 Divadlo B. Polívky: Šašek a syn
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
UFMTQPKtQPLM
www.dkmoas.cz
2. 6. 18.30 Dejvické divadlo: Elegance molekuly
hrají: I. Trojan, V. Khek Kubařová, M. Myšička,
P. Šimčík, P. Vršek, Z. Žádníková, V. Polívka,
V. Jiráček, E. Maximová, L. Jelínková
3. 6. 19.00 Divadlo Ungelt: 4000 dnů
hrají: H. Maciuchová, O. Novák, P. Stach
5. 6. 19.00 Městská divadla pražská: Čapek
hrají: J. Hána, M. Málková, S. Jachnická,
V. Dvořák, J. Smutná, J. Vlasák a další
17. 6. 19.00 Pantheon prod.: Nalevo od výtahu
hrají: R. Vojtek, K. Kociánová, J. Ployhar,
V. Udatný, K. Lojdová, Z. Rohlíček, J. Tabrea
18. 6. 19.00 Divadlo Kalich: Veletoč
hrají: I. Janžurová, E. Holubová, M. Roden,
S. Remundová, A. Bilík/P. Pálek
DIVADLA
MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ
FESTIVAL LEOŠE JANÁČKA
28. října 124, Ostrava
tel.: 597 489 421, www.mhflj.cz
28. 5. - 1. 7. 12 měst, 32 festivalových dní,
34 koncertů
2. 6. 17.00 Jazzový podvečer
Ostrava, Landek Park, Hornické muzeum
3. 6. 19.00 Symfonický koncert
Ostrava, Evangelický Kristův kostel
4. 6. 19.00 Klavírní recitál - Ostrava, DKMO
5. 6. 19.00 Symfonický koncert - Ostrava, DKMO
7. 6. 20.00 Návrat Karla Ditterse
Hrad Hukvaldy - motta
10. 6. 19.00 Isabelle Faust Trio - Ostrava, DKMO
11. 6. 19.00 Symfonický koncert - Ostrava, DKMO
12. 6. 19.00 Komorní koncert
Frýdek-Místek, Národní dům
13. 6. 19.00 Klavírní recitál: Sergei Babayan
Ostrava, DKMO
14. 6. 20.00 Hudební nokturno
Hrad Hukvaldy - motta
15. 6. 17.00 a 20.00 Folklórní odpoledne a večer
Obora Hukvaldy - amfiteátr
16. 6. od 14.00 Nedělní program pro všechny
generace - Obora a Hrad Hukvaldy
19. 6. 19.00 Pěvecký dvojrecitál - Ostrava, JKO
21. 6. 19.00 Symfonický koncert - Ostrava, DKMO
22. 6. 18.00 Výlet do renesanční Evropy
Hrad Hukvaldy - motta
23. 6. 20.00 Lidové balady v hudbě
Obora Hukvaldy - amfiteátr
28. 6. 18.00 Komorní koncert: Sedláčkovo
kvarteto - Hrad Hukvaldy - motta
29. 6. 19.00 Slezské divadlo Opava: Prodaná
nevěsta - Obora Hukvaldy - amfiteátr
30. 6. 17.00 Závěrečný vokálně-instrument.
koncert - Obora Hukvaldy - amfiteátr
JANÁČKOVA FILHARMONIE
DKMO, 28. října 124, Mor. Ostrava
tel.: 597 489 466 (předpl. JFO),
597 489 259 (pokl.) , www.jfo.cz
5. 6. 19.00 Gong: Aneta Langerová a JFO
20. 6. 18.00 Mladé talenty s JFO
KC FRÝDLANT
NAD OSTRAVICÍ
Hlavní 1755, Frýdlant nad Ostravicí
tel. 558 606 304, www.kcfno.cz
1. 6. 8.00 - 16.00 3. frýdlantský
ČEZ duatlon a Dětský den
6. 6. 18.00 Přednáška Milana Jeglíka:
Wildlife of Uganda
11. 6. 15.00 Tvořivé dílny: Hudební nástroj
14. 6. 5. frýdlantské slavnosti
25. 6. 15.00 Tvořivé dílny: Tričko na prázdniny
MÚ FRÝDLANT N. O.
Hlavní 139, Frýdlant n. Ostravicí
tel.: 558 604 128
6. 6. 18.00 Sál ZUŠ: Klavírní recitál - Ivo Kahánek
8. 6. 20.00 Koupaliště: Frýdlantský Open Air
Discopříběh vol. 3
10. a 24. 6. 9.00 Farmářské trhy před OD OMMA
SVÁTKY HUDBY
Frýdlant n. Ostravicí
18. 6. 19.00 Janáčkova síň: Rendez-vous
koncert Pěveckého sdružení ECHO
22. 6. 21.30 Náměstí: Letní nokturno
KASS STŘELNICE
Střelniční 1, Český Těšín
UFMtXXXLBTTDUD[
14. - 15. 6. Náměstí ČSA: Svátek tří bratří
festival, na kterém se představí největší hvězdy
současné české a polské hudební scény
16. 6. 14.00 Náměstí ČSA: Kultura regionu
HALA POLÁRKA
Na Příkopě 3726, Frýdek-Místek
tel.: 775 767 754, www.hala-polarka.cz
11. 6. Zahajovací koncert Mezinárodního
folklórního festivalu 2019
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
7. - 8. 6. Masarykovo náměstí, letní kino:
Dny Karviné 2019 - oslavy města Karviné
9. 6. Masarykovo náměstí Karviná:
Prolínání kultur - festival národnostních menšin
Připravujeme:
7. 7. - 25. 8. Masarykovo náměstí Karviná:
Karvinské kulturní léto - koncerty a divadelní
představení pro děti i dospělé diváky
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
UFMTQPKtQPLM
XXXELNPBTD[tLBWBMPWB!ELWD[
31. 5. - 1. 6. 19 XIX. Mezinárodní soutěž
velkých dechových orchestrů Ostrava 2019
12. 6. 17.00 Taneční revue TK Akcent Ostrava
DK AKORD
Nám. SNP, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 762 511, www.dk-akord.cz
3. 6. 18.00 Ohromující síla mysli - prožitkový
večer s Mirkem Vojáčkem
KULTURNÍ DŮM KTRIO
Dr. Martínka 1439/4, Ostrava-Hrabůvka
tel.: 596 739 107, www.kulturajih.cz
8. - 9. 6. Slavnosti Jihu, sportovní hřiště
vedle vodního areálu SAREZA, Ostrava-Zábřeh
Dva dny plné zábavy pro dospělé i děti
Lucie Bílá, Xindl X, Janek Ledecký, Lukáš Pavlásek
KONCERTY
ZZZYDODVVNHGLYDGHOQLOHWRF]
9$/$ä6.e\',9$\'(/1Ì/e72
52æ12932\'5$\'+2ä7Ď0
&,752178%/$7$1.$
\'Ì9ÿÌ9É/.$)UDQWLåHN5LQJRÿHFK
0Ìä$5ĩæ,ÿ.29É
/8.Éä3$9/É6(.
FP/HA-006
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-06-2019/VZDĚLÁVACÍ STŘEDISKO, MASÉRSKÁ ŠKOLA
PROSPORT, Hrušovská 11, Ostrava-Přívoz
tel.: 596 612 214, www.skola-prosport.cz
Kvalita, zkušení lektoři, vzdělávání
s tradicí již od r. 1990!!!
Rekvalifikační a certifikované kurzy
s akreditací MZ ČR a MŠMT ČR:
ZUBNÍ INSTRUMENTÁŘKA, SANITÁŘ,
OŠETŘOVATEL, MASÉR, LYMFATICKÁ MASÁŽ,
INSTRUKTOR FITNESS a další odborné kurzy,
školení, semináře a workshopy.
ÚHRADA ÚŘADEM PRÁCE
Více na www.skola-prosport.cz
MĚSTSKÁ KNIHOVNA
Frýdek-Místek, www.knihovnafm.cz
15. 6. 14.00 - 18.00 Den s Knihovnou FM
ve Faunaparku
Pobočka Místek, Hlavní tř. 112
14. 6. 9.00 Dětský klub pro rodiče
s malými dětmi
Ústřední knihovna, Jiráskova 506
3. 6. 9.00 Dětský klub pro rodiče s malými dětmi
11. 6. 17.30 Radek Hejret:
Moderní stát Izrael - přednáška
KNIHOVNA ŘEPIŠTĚ
Mírová 178, 739 31 Řepiště
tel.: 558 637 136, www.knihovna-repiste.cz
Výstava:
do 11. 6. Zdeněk Nytra: Moje dřevěné děti -
obrazy a loutky
18. 6. - 23. 7. Nejúspěšnější výtvarné práce
výtv. soutěže dětí ZŠ regionu Slezská brána
a blízkého okolí
Otevřeno: Út 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00,
Pá 9.00 - 12.00 a 13.00 - 15.30
KNIHOVNA VRATIMOV
www.knihovna-vratimov.cz
Otevřeno: Po, Čt 9.00 - 12.00, 13.00 - 18.00
Út 9.00 - 12.00, Pá 13.00 - 16.00
KNIHOVNA ŽABEŇ
Žabeň 174, www.zaben.knihovna.info
Výstava:
17. 6. - 29. 7. Zdeněk Nytra: Moje dřevěné
děti - obrazy a loutky
Otevřeno: Po 13.00 - 17.00,
Čt 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00
KNIHOVNA PASKOV
Nádražní 777, Paskov
www.knihovna-paskov.cz
Otevřeno: Po 9.00 - 12.00,
Út a Čt 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
KNIHOVNA
HORNÍ DATYNĚ
U Školy 289, Horní Datyně
www.hornidatyne.knihovna.info
Otevřeno: Po 14.00 - 17.00
KLUBY
STOUN
Jiřího
z Poděbrad 3109
Frýdek-Místek
tel.: 597 431 888
TUPVO!BQQMFUD[tXXXTUPVOD[
Po 19.00 - 02.00, Út - Čt 19.00 - 24.00
Pá - So 19.00 - 04.00
Rock & Metal Club
KRAKEN
M. Chasáka 3144, Frýdek-Místek
Otevřeno denně od 17.00 hod.
Terasa, bar, salónek, pódium, parket.
Billiard, šipky, fotbálek
KLUB STOLÁRNA
Potoční 1228, Frýdek-Místek
www.klub-stolarna.cz, tel.: 558 629 135
Po - Čt 11.00 - 24.00, Pá 11.00 - 02.00
So 12.00 - 02.00, Ne 12.00 - 23.00
6. 6. Vernisáž fotek Radka Klímka:
Jazz ve Stolárně + degustace vína
z Vinařství Škrobák - Čejkovice
KLUB PARNÍK
Sokolská tř. 26, Mor. Ostrava
tel.: 596 138 937, www.klubparnik.cz
1. 6. 13.00 Concours de la chanson francophone
3. 6. 19.00 Stand up comedy
5. 6. 20.00 Roman Dragoun + His Angels
6. 6. 19.00 Chantal Poullian
7. 6. 19.00 PBK Blues
11. 6. 19.00 GARAGE: Václav Neckář a Bacily
12. 6. 19.00 Plavci
14. 6. 19.00 Dobrozdání
17. 6. 18.00 Ve vírů rytmů„17“
18. 6. 20.00 Sylvie Bee & Hommage a Aznavour
19. 6. 19.00 Nick Steed Five
20. 6. 20.00 Vladimír Mišík & Etc
21. 6. 20.00 Bandaband
26. 6. 19.00 Jazz & Swing Jerryho Erbena
24. 6. 19.00 Jet Set Big Band
DĚTEM
SADY B. SMETANY
Frýdek-Místek
1. 6. od 14.00 Dětský den s dinosaury
odpoledne v parku s koncerty,
zvířátky a skákacími atrakcemi
NZDM KLUB NEZBEDA
Charita Frýdek-Místek
F. Čejky 450, Frýdek-Místek
tel.: 732 628 731, 733 433 177
www.charitafm.cz/nezbeda
Otevřeno: Po - Pá 13.00 - 17.00
St konzultační den určený pro jednotlivce
nebo skupinu, kteří si předem domluví přípravu
do školy nebo téma, které chtějí prodiskutovat.
Dětem a mládeži z FM ve věku od 6 let ZDARMA
nabízíme: důvěrné a bezpečné prostředí pro
trávení volného času, zajímavé aktivity,
příležitosti, motivaci, pomoc a podporu.
TOM 19070 KAM
SVČ Klíč, ul. Pionýrů 764, Frýdek-Místek
UFMtXXXLBNBDJD[
Nabízíme: činnost pro holky a kluky 7 - 12 let
jednodenní či půldenní víkendové akce
zimní a letní tábory, vícedenní akce
St 15.30 - 19.30 Klub deskových her na SVČ Klíč
Pá 15.00 - 19.00 Schůzky oddílu na SVČ Klíč
5. 6. Osadníci z Katanu - turnaj
26. 6. Osadníci z Katanu - turnaj
KS VRATIMOV
Frýdecká 1000/48, Vratimov
tel.: 595 700 750-4, www.ksvratimov.cz
9. 6. 10.00 Indiánská pohádka
hraje: Divadélko Smíšek
13. 6. 8.30 a 10.00 Výchovný koncert
pro školy v rámci 25. ročníku MFF Frýdek-Místek
23. 6. od 9.00 Vratimovská pouť
DIVADLO LOUTEK
Černá louka, Pivovarská 15, Mor. Ostrava
UFMtXXXEMPPTUSBWBD[
2. 6. 10.00 Den dětí s Ronjou, dcerou loupežníka
9. 6. 10.30 Jak šlo vejce na vandr
10. 6. 10.00 a 15.00 Bato a Lato
11. 6. 10.00 a 15.00 Bato a Lato
12. 6. 10.00 a 15.00 Bato a Lato
14. 6. 17.00 Prodaná nevěsta - premiéra
16. 6. 15.30 Hrnečku, vař!
aneb Dvě pohádky o hrnečku
23. 6. 10.00 Dílny pro veřejnost
24. 6. 10.00 a 15.00 Bato a Lato
25. 6. 10.00 a 15.00 Bato a Lato
SDO BRONTOSAUŘI
Rajnochova 6, Ostrava-Kunčičky
tel.: 603 279 237, 722 593 656
info@sdo.cz, www.sdo.cz
Středisko Dvoreček:
t-FUOÓQżÓNŞTUTLÏUÈCPSZTWâVLPVKÓ[EZOBLPOJ
7 turnusů (Po - Pá) od 8. 7. - 23. 8. 8.00 - 18.00
t1PCZUPWÏLPŵTLÏUÈCPSZQSPEŞUJPEEPMFU
8. - 14. 7., 15. - 21. 7., 5. - 11. 8., 12. - 18. 8.
Klub Pěstoun:
nabízí informace potřebné k rozhodnutí zapojit
se do přípravy pěstouna a následně tyto lidi
doprovázet při jejich práci se svěřeným dítětem.
VZDĚLÁVÁNÍ
www.eprogram.cz 5
CLUB FABRIC
Plynární 7, Mor. Ostrava
UFMtXXXGBCSJDD[
www.facebook.com/fabric.ostrava
1. 6. Clownfish & Bamfight Free DnB Night
Djs: Disgustin Justin, Bassin, Majal, Mahi a další
7. 6. Resonance
Djs: DJ Pixie (exclusive Techno set) + Trifecta DJs
8. 6. Fatal Terror Show: Trident festival warm-up
Djs: Beaty, Elvis, C-phone, Madface, Femfing
+ hosté
14. 6. Circular on Tour - Djs: Inspiral X62,
Tommy Rich, G:tec, Deep Noise, Defrost 246
15. 6. Explosion vol.16 - Djs: Madface,
Soundsphere, Femfing, Wdk a další
21. 6. Dividid night w/ Signal, Abis, DJ Harsh
Djs: Signal (UK), Abis (NL), Dj Harsh (NL) a další
22. 6. Storm night - Djs: Michael C + friends
27. 6. Summer Calling
Studentská rozlučka se školou a vítání prázdnin
29. 6. Free DNB Saturday
Lokální drum’n’bass DJs za mixem
HUDEBNÍ BAZAR
Nádražní 138 a, Ostrava
(v areálu galerie Mlejn), tel.: 605 087 844
Otevřeno: Po 17.00 - 01.00
Út - PátSo 17.00 - 01.00
1. 6. 19.00 DeDeArt /Vladimír J. Horák
vernisáž fotografických obrazů a křest básnické
sbírky s mnoha hosty
7. 6. 2nd Band - koncert ke 20ti letům kapely
8. 6. The Konvertor rock band - ocelářský rock
14. 6. Bea & Bez pardónu - šansón ze Slovenska
15. 6. LDGC - crossover z Opavy
20. 6. Podchodem vchod - tradiční přehlídka
mladých talentů Igora Vašuta
21. 6. Nepřijatý hovor - rock & pop
22. 6. 18.00 PROKROK FEST II.
vystoupí: Vitrholc, Kazachstán, Šamanovo zboží,
Deus Ex Quartet, Szklane oczy
26. 6. Vítání prázdnin - velký revuální program
studentů Matičního Gymnázia Ostrava
27. 6. Tamala - alternativní rock
28. 6. JAM Session - nástroje sebou!
29. 6. QZH Blues Band - blues rock
PŘEDPRODEJ
Support act. PETER CMORIK BAND
OSTRAVA
Ostravar Aréna
12.6.
2019
P/HA-048
www.Skutry-Pro-Seniory.cz
Prokopa Velikého 30 | Ostrava-Vítkovice | +420 599 529 753 | elektrokola@mise.cz
Otevírací doba | Pondělí - Pátek 9.00 - 17.00 hod. | Sobota - na objednávku
1(-9õ7k¨ 9¸%õ5 129¸&+ L 328Ŗ,7¸&+
HOHNWURVNÕWUʼn SUR VHQLRU\ D KHQGLNHSRYDQÄ
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-06-2019/www.eprogram.cz
6
BAZÉNY
OZDRAVNÉ CENTRUM
JEŠTĚRKA
Za Ještěrkou 629/1, Ostrava-Bartovice
tel.: 596 977 661, www.sareza.cz
25 m bazén: Po 6.00 - 20.00
Út - Pá 6.00 - 21.30, So, Ne 9.00 - 19.00
Kondiční plavání: v pracovní dny vždy ráno
první dvě hodiny a večer poslední dvě hodiny
Venkovní areál: Po - Ne 9.00 - 19.00
Sauna: Po - Pá 8.00 - 20.00, So, Ne 9.00 - 19.00
Masérna: dle rozpisu maséra
Sportovní hala:
Po - Pá 6.00 - 21.00, So, Ne 9.00 - 18.30
Badminton: Po 8.00 - 17.00
St 8.00 - 15.00, Pá 8.00 - 19.00
So 13.00 - 18.00, Ne 13.00 - 17.00
VODNÍ AREÁL JIH
Svazácká 3160/1C, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 977 805, www.sareza.cz
Koupaliště:
Po - Ne 9.00 - 20.00
Sportoviště:
Po - Pá 13.00 - 20.00, So, Ne 9.00 - 20.00
AQUA AEROBIC
AQUA AEROBIC OLEŠNÁ
aquapark-olesna.cz/kryty-aquapark-sluzby
Aquapark Olešná - neděle 10.10 - 11.00
Cena - v rámci běžného vstupu do areálu.
AQUAAEROBIC-ZDRAVÉCVIČENÍ
Bazén 11. ZŠ J. z Poděbrad Frýdek
Bazén Brušperk - teplota vody 30°C
lenka.kolarcikova@seznam.cz
tel.: 608 745 605, http://aquaaerobic-ov-fm.sweb.cz
RELAXAČNÍ CENTRA
EROTIKEMACE
www.erotik-emace.com, tel.: 737 922 777
Malé náměstí 99, Frýdek-Místek
VŠE PRO EROTIKU!
ŠKOLA JÓGY
KARAKAL
Frýdek-Místek
tel.: 737 617 841
www.joga-karakal.cz
joga-karakal@seznam.cz
PRAVIDELNÉ ČTVRTLETNÍ KURZY
ve Frýdku a v OÁZE v Raškovicích:
filosofie a praxe jógy pro každého,
relaxace, regenerace, psychické vyladění,
zpevnění celého těla, správné dýchání,
arteterapie, meditace v labyrintu,
radost ze života a mnohé další...
15. 6. 9.00 S labyrintem do vlastního nitra
a možná ještě dál - Oáza Raškovice
29. 6. - 6. 7. Dovolená s jógou v Beskydských
Himalájích - Relaxační a regenerační týden
v Oáze v Raškovicích
BAZÉNY
Nad Přehradou 2290, Frýdek-Místek
tel.: 558 638 754, www.aquapark-olesna.cz
!!! HLEDÁME PLAVČÍKY na Letní aquapark
Olešná !!!
Každou So 8.00 Aquatěhobik
Každou Ne 10.10 Aqua aerobik
Saunový svět:
www.aquapark-olesna.cz/wellness
Čas na relax aneb noční saunovací balíček
v uzavřené skupince
KRYTÝ BAZÉN
Střední škola řemesel Frýdek-Místek
tel.: 558 432 991, 558 421 215
1. a 2. 6. 10.00 - 18.00
3. 6. 6.30 - 8.00, 13.00 - 15.00, 17.30 - 21.00
4. 6. 6.30 - 8.00, 14.00 - 15.30, 17.00 - 21.00
5. 6. 6.30 - 8.00, 14.00 - 15.30, 18.00 - 21.00
6. 6. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 18.30 - 21.00
7. 6. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 17.00 - 21.00
8. a 9. 6. 10.00 - 18.00
10. 6. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 17.30 - 21.00
11. 6. 6.30 - 8.00, 14.00 - 15.30, 17.00 - 21.00
12. 6. 6.30 - 8.00, 14.00 - 15.30, 18.00 - 21.00
13. 6. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 18.30 - 21.00
14. 6. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 17.00 - 21.00
15. a 16. 6. 10.00 - 18.00
17. 6. 6.30 - 8.00, 13.00 - 15.00, 17.30 - 21.00
18. 6. 6.30 - 8.00, 14.00 - 15.30, 17.00 - 21.00
19. 6. 6.30 - 8.00, 14.00 - 15.30, 18.00 - 21.00
20. 6. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 18.30 - 21.00
21. 6. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 17.00 - 21.00
22. a 23. 6. 10.00 - 18.00
24. - 28. 6. 6.30 - 21.00
29. a 30. 6. 10.00 - 18.00
BAZÉN NA 11. ZŠ
Frýdek-Místek, www.sportplex.cz/11zs
Rozpis Plavání veřejnosti na www stránkách
VODNÍ SVĚT SAREZA
Sokolská 44/2590, Mor. Ostrava
tel.: 596 977 420, www.sareza.cz
25 m bazén: Út 6.00 - 21.30
Po, St, Čt, Pá 6.00 - 8.00, 14.00 - 21.30
So 9.00 - 19.00, Ne 9.00 - 19.30
Večení plavání:
Po 6.00 - 8.00, 18.00 - 20.00
Út - Pá 6.00 - 8.00, 19.00 - 21.30
Vodní jeskyně, Tobogány:
Po 14.00 - 18.00, Út - Pá 14.00 - 19.00
So, Ne 9.00 - 19.30
Venkovní areál: Po - Ne 9.00 - 19.00
Wellness: Po, Út 8.00 - 20.00
St - Pá 8.00 - 21.00, So, Ne 9.00 - 19.00
Fitness: Po 9.00 - 21.00
Út - Pá 7.00 - 21.00, So, Ne 9.00 - 19.00
Parní lázně: Po 14.00 - 20.00
Út - Pá 14.00 - 21.00, So, Ne 9.00 - 19.00
Sauna, Masérna: Po 7.00 - 20.00
Út - Pá 7.00 - 21.00, So, Ne 9.00 - 19.00
Solární studio: Po 7.00 - 20.00
Út - Pá 7.00 - 21.00, So, Ne 9.00 - 19.00
WELLNESS, FITNESS
SPORTOVNÍ CENTRA
Na Příkopě 3726, Frýdek-Místek
tel.: 775 767 754, www.halapolarka.cz
Badminton Polárka: Po - Ne 7.00 - 21.00
Stolní tenis: Po - Ne 8.00 - 20.00
Zumba: Út 18.00
STŘELNICE
hala Polárka
rezervace:
tel.: 595 172 975
www.strelnice.halapolarka.cz
Firemní střelecké teambuildingy
9. a 23. 6. Střelecké závody
Provozní doba:
St 9.00 - 13.00, Čt, Pá 14.00 - 18.00
So 9.00 - 12.30, 13.00 - 17.00
LANDEK PARK
HORNICKÉ MUZEUM
Pod Landekem 64, Ostrava-Petřkovice
tel.: 702 206 683, www.landekpark.cz
Čtyři tenisové kurty s kvalitní umělou trávou
Cyklostezky vedoucí krásnou přírodou
Víceúčelová hala - cvičení pro celé rodiny
Možnost využití Bowlingové dráhy.
Kemp v prostředí plném zeleně
UM PARKOUR PARK
Strojní 149/13, Ostrava-Kunčičky
tel.: 724 000 944, www.umparkourpark.cz
tJOEJWJEVÈMOÓUSÏOJOLZTUSFOÏSFN
tQSBWJEFMOÏLSPVäLZQSPWÝFDIOZ PEUJMFU
tQBSLPVSOJHIUT QżFTQÈWBDÓBLDF
tXPSLTIPQZBFYIJCJDF
Po - Pá 14.00 - 19.00, So - Ne 9.00 - 20.00
SPORT
Ruská 135/3077, Ostrava-Zábřeh
UFMtXXXBSFOBWJULPWJDFD[
OSTRAVAR ARÉNA, tel.: 596 707 112
8. 6. 9.00 CZECHIA - PRO 2019
IFBB ELITE PRO QUALIFIER,
Diamond Cup Ostrava - mezinárodní profesio-
nální a amatérská soutěž všech kategorií
v kulturistice a fitness
16. 6. 18.00 Česká rep. - Bosna a Hercegovina
kvalifikace na ME 2020 v házené mužů
MĚSTSKÝ STADION: tel.: 595 701 020
13., 14. a 17. 6. 8.00 Republikové čtvrtfinále
Čokoládové Tretry
19. 6. 8.00 Hurá na Tretru
13.00 Semifinále Čokoládové Tretry
Handi Zlatá Tratra
20. 6. 15.00 ZLATÁ TRETRA OSTRAVA 2019
58. ročník prestižního mezinárodního
atletického mítinku s pravidelnou účasti
nejlepších světových atletů
FOTBAL
MFK FRÝDEKMÍSTEK
Stadion Stovky, Horní 3276
Frýdek-Místek, www.mfkfm.cz
MSFL 2018/2019
8. 6. 17.30 MFK Frýdek-Místek - MFK Vyškov
MOTOKÁRY
PŮJČOVNA MOTOKÁR
Ostrava, Plzeňská ul.
(naproti Ferony)
www.mojemotokary.cz
Provozní doba na červen:
Po - Pá 15.00 - 20.00, So - Ne 13.00 - 20.00
za příznivého počasí.
Bližší info na 777 305 217, 777 305 265
tNPUPLÈSZDDNtEŞUTLÈLÈSB
tQSP[LVÝFOÏ)POEBDDN
FP/RM-025
6(59,6 $ 235$9< 92=ĩ
9ä(&+ =1$ÿ(.
Auto Alex servis s.r.o.
Metylovská 1717, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí
tel./fax: 558 622 702, www.autoalex.cz
e-mail: autoalex@autoalex.cz
352\'(- 92=Ì.ĩ
PRODEJ A SERVIS
6.ĩ75ĩ
$ ÿ7<ġ.2/(.
3ġ(67$9%<
92=,\'(/ 1$ /3*
Retro kola
Prokopa Velikého 30 | Ostrava-Vítkovice | showroom i eshop
+420 599 529 753 | elektrokola@mise.cz | Po - Pá 9 - 17 hodin
Stylová klasická i elektrická kola
Retro kolo Electra Gypsy 3i Forest Green Ladies
www.ElektrokolaOstrava.cz
St
St
S
S
S
S
17.990 .è
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-06-2019/SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD
Hradní 1, Slezská Ostrava, tel.: 596 115 967
http://hrad.cerna-louka.cz
Otevřeno: denně 9.00 - 19.00
DOLNÍ
VÍTKOVICE
www.dolnivitkovice.cz
Vítkovice 3004
Ostrava-Vítkovice
Multifunkční aula Gong - Projekt DOV
Nová komentovaná prohlídka Vám představí
přerod Dolních Vítkovic z chátrajícího ocelového
města v moderní vzdělávací, kulturní
a společenské centrum.
Každou Ne v 11.00. Doporučujeme rezervaci
https://dov.reenio.cz, příp. na tel.: 724 955 121.
Vysokopecní okruh s nástavbou
stominutová komentovaná prohlídka Vysoké
pece, historie Vítkovic a výroba surového železa
s vyhlídkou na Bolt Tower.
denně v 10.00, 12.00,14.00 a 16.00
Uhelný okruh - stominutová komentovaná
prohlídka areálu Dolu Hlubina bez možnosti
fárání, seznámení s historií těžby uhlí, zpracová-
ním na koks a využitím ve vysokých pecích.
Út - Ne v 10.00, 12.00,14.00 a 16.00
Kombinovaný okruh
kombinace Vysokopecního a Uhelného okruhu
Út - Ne 10.00, 12.00 a 14.00
Start prohlídek z Návštěvnického centra pod VP1.
Doporučujeme rezervaci na https://dov.reenio.cz
případně na tel.: 724 955 121.
Nejvýše položená kavárna v Ostravě
Bolt Café denně od 10.00 - 22.00.
Rezervace https://dov.reenio.cz, tel.: 725 992 124.
www.stcostrava.cz, Areál Dolní Vítkovice
Vítkovice 3004, Ostrava-Vítkovice
VELKÝ SVĚT TECHNIKY
Čtyři fantastické expozice plné interaktivních
a zábavou nabitých exponátů pro návštěvníky
každého věku, včetně 3D kina a Divadla vědy.
Navštivte naši výstavu Tělo a technika a přijďte se
dozvědět, jak technika pomáhá hendikepovaným.
Každou Ne koment. prohlídka Velkého světa
1. 6. Den dětí ve Světě techniky
Otevřeno: Ne - Pá 10.00 - 18.00, So 10.00 - 20.00
recepce.stc@dolnivitkovice.cz, 595 955 740
MALÝ SVĚT TECHNIKY
Jedinečná interaktivní výstava odhaluje
tajemství techniky vynálezů od parního
stroje až po současnost.
1. 6. Děti slaví na U6
Výstavy: Ikonické české figurky Igráček
od 17. 6. Karikatury českých vědců a jejich
vynálezů
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00,
recepce.u6@dolnivitkovice.cz, 595 952 957
ZOO OSTRAVA
Michálkovická 197, Slezská Ostrava
tel.: 596 241 269, 596 243 316
www.zoo-ostrava.cz
Stohektarový přírodní areál zoo s unikátními
zvířaty i rostlinami z celého světa
1. 6. Den dětí - pohádkový les pro děti
5. 6. 16.00 Přednáška v zoo: Co trápí včely
15. 6. Den pro včely a medobraní v zoo
29. 6. Den pro želvy
Otevřeno: denně areál: 9.00 - 19.00,
pavilony, pokladna: 9.00 - 18.00
ZOO OLOMOUC
Darwinova 29, Olomouc-Svatý Kopeček
tel.: 585 151 601, www.zoo-olomouc.cz
Zoo je umístěna na poutním místě Sv. Kopeček
v krásných lesích. Chová na 1600 kusů zvířat
v 401 druzích. Nabízí jízdu vláčkem nebo 32
metrů vysokou vyhlídkovou věž. Zajímavá exp.
mořských akvárii s rozmanitými druhy ryb.
Otevřeno: denně 9.00 - 18.00
ZÁMEK KUNÍN
Kunín, tel.: 556 749 420
www.zamek.kunin.cz
2. 6. 13.00 - 16.00 Dětský den na zámku
Otevřeno: Út - Ne, sv. 9.00 - 17.00
www.maxner.cz, tel.: 603 116 780
24. 8. RYCHLEBSKÉ HORY 590,- Kč
31. 8. FESTIVAL ZAHRAD TULLN 690,- Kč
14. 9. RAKOUSKO GRAND CANYON 890,- Kč
21. 9. SLOVENSKÝ RÁJ 640,- Kč
28. 9. PIEŠŤANY A PEZINOK 590,- Kč
TROPIC HUKVALDY
inf.: 603 592 173, 558 699 354
www.tropichukvaldy.cz
Exotické rostliny a zvířata, bonsaje, kaktusy,
masožravé rostliny, citrusy, orchideje, bytové
a venkovní rostliny. Prohlídka tropických skleníků
a japonské zahrady. Dále je možno shlédnout
samce pumy, mluvící papoušky žako, ara, kakadu,
tukana, leguána, holandské kozy, sklípkany...
Otevírací doba na www.tropichukvaldy.cz
MOSTY U JABLUNKOVA
Informační centrum, Dřevěnka na Fojtství
UFMtXXXHPUJDD[
do 27. 6. Dřevěnka: Toulání s pastelem
výstava obrazů Marcely Somolové
1. 6. 16.00 Dětský den a zábavná olympiáda
s kácením máje
8. 6. 15.00 Areál SRPŠ: Radovánky
11. a 25. 6. 16.00 Historie místních názvů
odpolední procházka za místními názvy
13. 6. 17.00 Místní knihovna: Čtenářský klub
ZÁMEK FRYŠTÁT
Masarykovo náměstí 1, Karviná-Fryštát
tel.: 596 387 340, www.zamek-frystat.cz
29. 6. Rozkvetlé léto na zámku
Ukázky floristů, speciální okruh zámkem
a kostelem, provádění v kostýmech„jako Sissi“,
dobový jarmark, kočárové projížďky
I. okruh - hlavní budova zámku: Expozice
šlechtického bydlení 16. - 20. století
II. okruh - vedlejší budova zámku Lottyhaus:
Expozice měšťanského bydlení 19. století
III. okruh - vedlejší budova Lottyhaus: Národní
galerie Praha - Expozice českého umění 19. st.
Výstavní trasa - Výstavní síň zámku:
Výstava z natáčení pohádky Když draka bolí hlava
Stálá výstava děl Jindřicha Wielguse
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 17.00
VYHLÍDKOVÁ VĚŽ NOVÉ
RADNICE OSTRAVA
Ostravský informační servis, s.r.o.
tel.: 599 443 096, www.ostravainfo.cz
Komentované procházky:
28. 6. S vysvědčením na věž
29. 6. Ostrava v barvách noci
Otevřeno denně 9.00 - 19.00
ŽEROTÍNSKÝ ZÁMEK
28. října 12, Nový Jičín
UFMtNV[FVNOPWZKJDJOD[
Výstava:
do 18. 8. Společenský život hmyzu
do 22. 9. Antonín Kroča - malíř života a duše
Stálé expozice:
Nechte na hlavě - klobouky a pokrývky hlavy
Ve znaku zavinuté střely - historie Nového Jičína
Otevřeno: Út - Pá 8.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
So, Ne 9.00 - 16.00
ZÁMEK V LINHARTOVECH
Město Albrechtice, pan Jaroslav Hrubý
tel.: 554 652 241, 728 323 270
www.zameklinhartovy.cz
Otevřeno: So, Ne 11.00 - 16.00
GALERIE ANTONÍNA KROČI
Rychaltice 1, 739 46 Hukvaldy
tel.: 558 699 314, 734 580 548
www.antoninkroca.cz
Stálá expozice obrazů a kreseb ak. malíře
Antonína Kroči, Milady Poliánové,
Jany Kročové Valčíkové, Heleny Sládkové
a soch Antonína Kroči ml.
Otevřeno: So - Ne, svátky 9.00 - 18.00
TIPY NA VÝLET
www.eprogram.cz 7
LANDEK
PARK
HORNICKÉ MUZEUM
Pod Landekem 64
Ostrava-Petřkovice
www.landekpark.cz, tel.: 596 131 804
Skutečné fáraní do dolu s novou expozicí
Čtyřnozí pomocníci v dole a unikátní expozice
báňského záchranářství.
Prohlídky: Po - Ne 9.00 - 18.00, začátky prohlí-
dek každou hodinu, poslední v 16.00 hod.
Výstava ryb Akvárium Landek a víkendové
jízdy na koních. Kemp v prostředí plném zeleně.
Restaurace Harenda u Barborky a BistrOpen.
HRAD HELFŠTÝN
Týn nad Bečvou
UFMtXXXIFMGTUZOD[
15. 6. Helfštýnské ateliéry
Otevřeno: Čt - Ne 9.00 - 18.00
HRAD STARÝ JIČÍN
UFMtXXXISBETUBSZKJDJOD[
14. a 15. 6. 19.00 Rej hradních strašidel
22. 6. Setkání turistů na vrcholu
29. 6. Thunder fest - rockový festival
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 17.00
HRAD SOVINEC
UFMtXXXTPWJOFDD[
22. a 23. 6. Škrhola a lotři ze mlýna
Šermířský víkend plný soubojů
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00
IC ZVONICE SOLÁŇ
Bzové 325, Karolinka, www.zvonice.eu
tel.: 604 824 274, 571 644 027
28. 6. 20. Sečení luk na Soláni
do 25. 6. Výstava Lucie Gelemové
od 29. 6. Malířské cesty Hartingerová Jiřina
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 16.00, So - Ne 9.00 - 17.00
ZÁMEK HRADEC
NAD MORAVICÍ
Městečko č. 2, Hradec nad Moravicí
tel.: 553 783 485, rezervace: 553 783 444
www.zamek-hradec.cz
4. - 16. 6. Beethovenův Hradec
10. - 11. 6. Pěnkavův dvůr - pohádkové
divadelní představení
26. 6. 19.00 Noc na Karlštejně
divadelní představení Slezského divadla Opava
28. - 29. 6. Hradecký slunovrat - hudební festival
do 30. 9. Výstava: Francisco Goya Caprichos
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00
STÁTNÍ ZÁMEK RADUŇ
tel.: 553 796 119, www.zamek-radun.cz
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 16.00
So, Ne 10.00 - 17.00
ZÁMEK KRAVAŘE
Alejní 24, Kravaře, www.kravare.cz
tel.: 553 777 970, zamek@kravare.cz
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 16.00
TIC FRÝDEKMÍSTEK
tel.: 558 646 888, www.beskydy.com
info@beskydy-info.cz
1. 6. Beskydy objektivem
fotokurz s Janem Bainarem
sraz: Malenovice, u RC Rosnička v 9.00 hod.
22. 6. Frýdek-Místek objektivem
fotokurz s Janem Bainarem
sraz: Zámecké náměstí ve Frýdku v 9.00 hod.
23. 6. Po stopách textilek - komentovaná pro-
hlídka po textilních provozech ve Frýdku-Místku
sraz: náměstí Svobody v 9.00 hod.
červen - srpen: Soutěž o nejlepší štrúdl
Frýdek≈Místek hledá nejlepší štrúdl
Vyhlášení 17. 8. na gastrofestivalu
Frýdek≈Místek plný chutí
Přihlášky a informace na www.fmplnychuti.cz
AUTOKEMP OLEŠNÁ
http://autokempolesna.cz/
8. 6. Den s Integrovaným záchranným
systémem
15. - 16. 6. F≈M SPORTFEST
3. 7. Kino na výletě 2019: Raubíř Ralf a internet
STEZKA VALAŠKA
Pustevny, www.stezkavalaska.cz
- délka 394 m
- výška v nejvyšším bodě od země 15,2 m
Otevřeno: denně 9.00 - 19.00
JURKOVIČOVA
ROZHLEDNA
Rožnov pod Radhoštěm
www.visitroznov.cz/jurkovicova-rozhledna
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00
VÝSTAVIŠTĚ FLORA
Wolkerova 17, Olomouc, www.flora-ol.cz
tel.: 585 726 111, 585 413 350
14. - 15. 6. Moravia Sport Expo
VALAŠSKÉ MUZEUM
V PŘÍRODĚ
Rožnov pod Radhoštěm
UFMtXXXWNQD[
Akce v Dřevěném městečku:
1. 6. Slabikář devatera řemesel
8. 6. 14.00 Odpoledne s folklorním souborem
22. 6. Zvonečkový jarmark
Akce ve Valašské dědině:
21. 6. 21.00 Svatojánský večer
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00
Dřevěné městečko, Mlýnská dolina,
Valašská dědina
HRAD HUKVALDY
tel. hrad: 558 699 323, 604 618 144
www.hradhukvaldy.eu
8. 6. Hukvaldský hukot
15. 6. Po stopách jantarové stezky
21. 6. Svatojánská noc
23. 6. Veselá pouť aneb prázdniny jsou tady
29. 6. Zbojník všech zbojníků
Divadlo Bez Střechy
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 18.00
FP/BW-005
Postaráme se o kovový odpad za vás
Kovový odpad / Barevné kovy / Katalyzátory
Ekologická likvidace vozidel
www.hksrot.cz
+. ěURW VUR 1¢PÜVW® 6YRERG\
)U¾GHN0®VWHN
WHO
HPDLO KNVURW#KNVURWF]
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-06-2019/www.Skutry-Pro-Seniory.cz
Ŷ DOPRAVA ZDARMA
Ŷ 9ÈFH QHŗ W\Sʼn
HOHNWURVNÕWUʼn
Ŷ &HQ\ RG .è
1HMYöWwÈ YØEöU NOVÝCH
i 328Ŗ,7¸&+ HOHNWURVNÕWUʼn
SUR VHQLRU\ L LQYDOLG\ VNODGHP
1HMY
i 32
S
80
NOVÝCH MODELŮ
SKLADEM
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-06-2019/