Program FM 07-2019

Program FM 07-2019



http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-07-2019/

kultura, společnost, výstavy, sport, kurzy, tipy, zábava 18. ročník www.eprogram.cz facebook.com/ProgramCZ \'3Å%&,.¶45&,t#BÝLBtėFMBEOÈtėFTLâ5ŞÝÓOt%PCSÈt\'SâEMBOUOBE0TUSBWJDÓt)PEPŵPWJDFt$IMFCPWJDFt+BOPWJDFt,VOŘJDFQPE0OEżFKOÓLFNt,VOŘJŘLZV#BÝLZt-ÓTLPWFDt-VCOP t.BMFOPWJDFt.FUZMPWJDFt/PÝPWJDFt/PWÈ7FTt0TUSBWJDFt1BMLPWJDFt1BTLPWt1SBäNPt1SäOPt1TUSVäÓt3BÝLPWJDFt4LBMJDFt4UBSÏ.ŞTUPt4UBżÓŘt4WJBEOPWt;FMJOLPWJDFtÇBCFŵ ŘUFOÈżƉWEPNÈDOPTUFDIBmSNÈDI ČERVENEC-SRPEN 2019 FP/RM-028 FP/PA-020

http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-07-2019/

www.eprogram.cz 2 KINA NOVÁ SCÉNA VLAST Hlavní 112, Frýdek-Místek tel.: 558 438 083, www.kulturafm.cz FILMOVÝ KLUB 2. 7. 20.00 Brankář 9. 7. 20.00 Big Lebowski 16. 7. 20.00 Devadesátky 23. 7. 20.00 Cesta do fantazie 30. 7. 20.00 Bílý bílý den KINO KAFÉ 11. 7. 10.00 Sněží 18. 7. 10.00 Zelená kniha BIO SENIOR 3. 7. 10.00 LOVEní 10. 7. 10.00 Marie, královna skotská 17. 7. 10.00 Moje století 24. 7. 10.00 Šťastný Lazzaro 31. 7. 10.00 Teroristka FILMOVÉ LÉTO 5. 7. 22.00 Teheránská tabu 12. 7. 22.00 Divoké historky 19. 7. 22.00 Mládí 26. 7. 22.00 Trabantem tam a zase zpátky KINO NA VÝLETĚ - LETNÍ KINO 3. 7. 21.15 Autokemp Olešná: Raubíř Ralf a internet 10. 7. 21.00 Sady Svobody: King Skate 12. 7. 21.00 Sokolské hřiště, Skalice: Vánoce a spol. 17. 7. 20.30 Dopravní hřiště, ul. Pionýrů: Grinch 19. 7. 21.00 Fotbalové hřiště, Lískovec: Žena na válečné stezce 24. 7. 21.00 Louka pod hradem: Blackkklansman 26. 7. 20.45 Fotbalové hřiště, Chlebovice: Lego příběh 2 31. 7. 20.45 Náměstí Svobody: Všichni to vědí 2. 8. 20.45 Dětské hřiště, Panské Nové Dvory: Asterix a tajemství kouzelného lektvaru 7. 8. 20.30 Autokemp Olešná: Ženy v běhu 14. 8. 20.15 Hřiště u hříbku: Čertí brko 21. 8. 20.00 Sady Bedřicha Smetany: Bohemian Rhapsody 28. 8. 20.00 Textilka Slezan: Šťastný Lazzaro KINO KOSMOS Dukelská 689, Třinec  UFMtXXXLJOPLPTNPTD[ LETNÍ KINO 5. 7. 22.00 Kino Kosmos: Co jsme komu zase udělali? 12. 7. 21.30 Kino Kosmos: Na Stojáka v kině 19. 7. 21.30 Minigolf: Cesta do pravěku 26. 7. 21.30 Kino Kosmos: Jurský svět: Zánik říše 2. 8. 21.00 Stadion: Ženy v běhu 9. 8. 21.00 Kino Kosmos: Po čem muži touží 16. 8. 20.30 Minigolf: Jsem božská 23. 8. 20.30 Minigolf: Hotel Transylvánie 3 30. 8. 20.00 Trisia: Když draka bolí hlava PROGRAM, Frýdecko-Místecko t Měsíčník - zdarma do domácností a firem na Frýdecko-Místecku Vydává: NAKLADATELSTVÍ MISE, s. r. o., Pr. Velikého 30, 703 00 Ostrava-Vítkovice t Vydavatel a vedoucí projektu: Josef Bordovský, tel.: 599 529 770 t Šéfredaktorka: Ing. Hana Marušáková, tel.: 599 529 760, e-mail: programfrydek@mise.cz t Inzerce: Radim Mikunda, tel.: 604 444 080, tel./fax: 558 439 431 Distribuce: Česká distribuční, a.s. t Adresa redakce: Malý Koloredov 811, 738 01 FRÝDEK-MÍSTEK t e-mail: programfrydek@mise.cz, www.eprogram.cz t Tisk: EUROPRINT a.s. t3FHJTUSBDF.,Ǝ3&tUzávěrka zářijového čísla: 7. 8. 2019 t Toto číslo vyšlo: 25. 6. 2019t;NǔOBQSPHSBNǾKFWZISB[FOBQPDzBEBUFMǾN t1MBUOPTULBäEÏBLDFEPQPSVǏVKFNFPWǔDzJUUFMFGPOJDLZt;BPCTBISFLMBNZPEQPWÓEÈ[BEBWBUFMt0CTBI SFLMBNZTFOFNVTÓWäEZTIPEPWBUTOÈ[PSFNSFEBLDFt7FÝLFSÈBVUPSTLÈQSÈWBKTPVWZISB[FOBWZEBWB- UFMJBOFOÓNPäOÏKFQPVäÓUCF[KFIPTPVIMBTVt KINO FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ Hlavní 1755, Frýdlant nad Ostravicí www.kcfno.cz 3. 7. 17.00 Psí poslání 2, 19.00 Rocketman 6. 7. 17.00 Srážka s láskou 19.30 Spider-Man: Daleko od domova 7. 7. 17.00 Tajný život mazlíčků 2 19.00 Mrtví neumírají 10. 7. 17.00 Psí poslání 2, 19.00 Srážka s láskou 13. 7. 17.00 Spider-Man: Daleko od domova 19.30 Spolujízda 14. 7. 17.00 Tajný život mazlíčků 2, 19.00 Kořist 17. 7. 17.00 Willy a kouzelná planeta 19.00 Spider-Man: Daleko od domova 20. 7. 17.00 Pavarotti, 19.30 Kořist 21. 7. 17.00 Lví král, 19.00 Late Night 24. 7. 17.00 Lví král, 19.00 Mrtví neumírají 27. 7. 17.00 Spolujízda, 19.00 Dětská hra 28. 7. 17.00 Willy a kouzelná planeta 19.00 Late Night 31. 7. 17.00 Lví král, 19.00 Dětská hra LETNÍ KINO NA KOTELNĚ 2. 7. Hotel Transylvánie 3 5. 7. Halloween t 9. 7. Psí domov 12. 7. Po čem muži touží 16. 7. Čertí brko 19. 7. Bohemian Rhapsody 23. 7. Bumblebee t 26. 7. Ženy v běhu 30. 7. Jak vycvičit draka 3 2. 8. Mamma Mia 2! Here we go again 6. 8. Venom t 9. 8. LOVEní 13. 8. Když draka bolí hlava 16. 8. Léto s gentlemanem 20. 8. Aquaman t23. 8. Zrodila se hvězda 27. 8. Úžasňákovi 2 t30. 8. Teroristka KINO HVĚZDA Frýdecká 1000/48, Vratimov tel.: 595 700 759, www.ksvratimov.cz 3. 7. 17.00 Sherlock Koumes LETNÍ KINO VRATIMOV NA STADIONU 27. 7. 21.00 Co jsme komu zase udělali? LETNÍ KINO NA HŘIŠTI TJ HORNÍ DATYNĚ 3. 8. 21.00 Po čem muži touží KASS STŘELNICE Střelniční 1, Český Těšín  UFMtXXXLBTTDUD[ LETNÍ KINO open air projekce v areálu KaSS Střelnice 5. 7. 21.30 Úžasňákovi 2 12. 7. 21.30 Mamma Mia! Here we go again 19. 7. 21.30 Ženy v běhu 26. 7. 21.15 Raubíř Ralf a internet 2. 8. 21.00 Bohemian Rhapsody 9. 8. 21.00 Po čem muži touží 16. 8. 21.00 Bumblebee 23. 8. 20.45 Teroristka 30. 8. 20.30 Jak vycvičit draka 3 Muzeum Beskyd Frýdek-Místek FRÝDECKÝ ZÁMEK tel.: 558 630 051-3 www.muzeumbeskyd.com Komentované vycházky: 7. 7. a 4. 8. 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 Komentovaná prohlídka židovského hřbitova 22. 8. 16.00 Pojďte s námi po Frýdku a Místku VESELÉTO 2019 www.kulturafm.cz 5. 7. - 25. 8. PROMENÁDNÍ KONCERTY Sady Bedřicha Smetany 7. 7. 16.00 Akuma 14. 7. 16.00 Stanley‘s Dixie Street Band 21. 7. 16.00 Josef Zíma 28. 7. 16.00 Slavné songy první republiky 4. 8. 16.00 LAM Trio 11. 8. 16.00 Lesanten 18. 8. 16.00 Malá Slovácká dechová hudba Sadovanka 25. 8. 16.00 Michal Tučný Revival Band 12. - 13. 7. FM CITY FEST Textilka Slezan, ul. Staroměstská Mandrage, David Koller, Mirai, Michal Hrůza, Majk Spirit, Emma Smetana, Pokáč, David Stypka & Bandjeez a další 25. - 27. 7. JAZZ VE MĚSTĚ Textilka Slezan, ul. Těšínská 25. 7. 18.00 Cotatcha Orchestra, Zorba že ja Buddha, Soweto Kinch Trio 26. 7. 18.00 Organ Trio, -123minut, Floex Presents a Portrait Of John Doe 27. 7. 18.30 Ondřej Štveráček Quartet, TRIPlay!, Marta Kloučková Quartet feat. David Dorůžka 3. 8. 13.30 PIVOPĚNÍ open air festival hudby a piva Textilka Slezan, ul. Těšínská Buty, Trochumoc, Positive, Slepí Křováci, Houpací koně, Poletíme?, UDG 8. - 10. 8. ODPOUTANÁ SCÉNA divadelní festival - sady Bedřicha Smetany, Nová scéna Vlast, Faunapark a další 8. 8. 16.00 altán v Sadech Bedřicha Smetany: Lefi a spol.: Pohádka v altánu 19.00 Nová scéna Vlast: Divadlo Palace: Pension pro svobodné pány 9. 8. 15.30 šapitó v Sadech Bedřicha Smetany: Studio Damúza: Z deníku Smolíčka Pé 17.00 šapitó v Sadech Bedřicha Smetany: Plata Company: Tisíc tuctů 19.00 Nová scéna Vlast: Div. spolek Frída: Rapper 19.00 Divadlo Čtyřlístek: Divadelní spolek FAMUS: Dům tety Agáty 21.30 šapitó v Sadech B. Smetany: Afterpárty 10. 8. 15.00 šapitó v Sadech Bedřicha Smetany: Improzápas Impro FrMol vs. K.O.P.R. 17.00 šapitó v Sadech Bedřicha Smetany: Pavol Seriš: Pozemšťan 17.00 Divadelní Klub D.N.A: D.N.A.: Pravda o zkáze Titaniku 19.00 Nová scéna Vlast : Agentura Harlekýn: Bosé nohy v parku 21.30 šapitó v Sadech B. Smetany: Afterpárty 10. 8. 12.00 - 17.00 Dětská scéna ve Faunaparku 16. - 17. 8. MUZIKANTSKÉ ŽNĚ - Sokolík Kamelot, Vladimír Mišík & ETC, Mike Fojtík, Grupa Furmana, Slávek Janoušek, taneční skupina Ruty Šuty a další 17. 8. F≈M PLNÝ CHUTÍ A XI. BESKYDSKÉ REKORDY park Pod Zámkem - gastrofestival den plný jídla, pití, her, rekordů a hlavně pohody 24. - 25. 8. HISTORICKÉ SLAVNOSTI Zámecké náměstí, park Pod zámkem 24. 8. 19.00 Stavovská revolta - ohňový průvod 25. 8. 10.00 Bitvy války třicetileté KINO PETRA BEZRUČE Frýdek-Místek, www.kulturafm.cz Připravujeme: 26. 9. 19.00 Dan Bárta & Illustratosphere: Zvířený prach Tour AMFITEÁTR Lhotka pod Ondřejníkem u Frýdku-Místku 18. 7. 19.00 CASTLE TOUR 2019 vystoupí Spirituál Kvintet a Pozdní sběr KC FRÝDLANT N. OSTRAVICÍ Hlavní 1755, Frýdlant nad Ostravicí tel. 558 606 304, info@kcfno.cz www.kcfno.cz 20. 7. Noční výšlap na Ondřejník - 1. ročník 25. 7. Beskyd Rallye 2019 12. - 16. 8. Příměstský parkourový tábor 30. 8. 16.00 Ukončení prázdnin na Kotelně Na kouzelném paloučku s JŮ a HELE MÚ FRÝDLANT N. O. Hlavní 139, Frýdlant n. Ostravicí tel.: 558 604 128 3. 7. 15.00 Po stopách frýdlantské litiny a smaltu - průvodcem komentovaná prohlídka 6. 7. 20.00 Ondřejník: Hity 80. - 90. let 13. 7. 11.00 Ondřejník: Plackové hody I. 15. a 29. 7. 9.00 Farmářské trhy před obchod- ním domem OMMA 28. 7. 14.00 Ondřejník: Interaktivní divadélko pro děti 8., 15., 22. a 29. 8. 18.00 Janáčkova síň: Prázdninové posezení u cimbálu s CM Kotci 10. 8. Ondřejník: Pozorování noční oblohy 11. 8. 11.00 Ondřejník: Plackové hody II. 12. a 26. 8. 9.00 Farmářské trhy před obchod- ním domem OMMA 17. 8. 20.00 Ondřejník: Hity 80. - 90. let 24. 8. 10.00 XIII. Trh lidových řemesel na náměstí 24. - 25. 8. 9.00 Tenisová hala EDIMEX: 6. ročník Memoriálu Milana Hrachového ve stolním tenisu WERK ARÉNA Frýdecká ul. 850, Třinec, www.werkarena.cz Připravujeme: 18. 10. 20.00 OMEGA Tour 2019„TŰZVIHAR“ 28. 11. 20.00 LUCIE: EVOLUCIE Tour 2019 14. 12. 17.00 Sněhurka na ledě KASS STŘELNICE Střelniční 1, Český Těšín  UFMtXXXLBTTDUD[ FESTIVALY 6. 7. 15.00 - 20.00 Festival barev na Stadionu„Pod Wałką“ v Cieszynie 17. 8. 13.30 - 23.00 Rockování nad Olzou v parku Adama Sikory v Českém Těšíně 31. 8. 18.30 - 20.30 Strašidla na zámku - zakon- čení prázdnin na Zámeckém vrchu v Cieszynie MĚDK KARVINÁ Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město tel.: 596 309 000, www.medk.cz KARVINSKÉ KULTURNÍ LÉTO 2019 Masarykovo náměstí, Karviná-Fryštát KONCERTY 7. 7. 17.00 Opavští hudci - cimbálovka 14. 7. 17.00 Lesanten - folkrock 21. 7. 17.00 Windy - pop-funk 28. 7. 17.00 Intonic a capella 4. 8. 17.00 Dolls in the Factory - poprock 11. 8. 17.00 Red and White - bluegrass 18. 8. 17.00 Pavel Novák - Šlágry ze Šlágru 25. 8. 17.00 New Bridge - moderní country UZÁVĚRKA zářijového PROGRAMU 7. 8. 2019 SPOLEČNOST ZZZYDODVVNHGLYDGHOQLOHWRF] 9$/$ä6.e\',9$\'(/1Ì/e72  52æ12932\'5$\'+2ä7Ď0 &,752178%/$7$1.$  \'Ì9ÿÌ9É/.$)UDQWLåHN5LQJRÿHFK  0Ìä$5ĩæ,ÿ.29É  /8.Éä3$9/É6(. FP/PA-018

http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-07-2019/

www.eprogram.cz 3 FP/PE-004 FP/BW-008

http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-07-2019/

www.eprogram.cz 4 ROCK FOR PEOPLE 4. - 6. 7. Hradec Králové, www.rockforpeople.cz Bring Me the Horizon (UK), Eisbrecher (Ger), Franz Ferdinand (UK), In Flames (Swe), Infected Rain (Mol), Kodaline (Ir), Manic Street Preachers (UK), Our Last Night (USA), The Subways (UK), Cocotte Minute, Olympic, Vypsaná Fixa a další BEATS FOR LOVE 2019 3. - 6. 7. Dolní oblast Vítkovice, Ostrava www.b4l.cz. Největší festival elektronické taneční hudby ve střední Evropě Alle Farben (De), Dimensio (UK), Do Diablo (Nl), Jauz (USA), Koven (UK), Netsky (Be), Oliver Heldens (Nl), Majk Spirit (Sk), Robin Schulz (De), Svan Väth (De), Wilkinson (UK) a další BOSKOVICE 2019 4. - 7. 7. Boskovice, www.boskovice-festival.cz Festival pro židovskou čtvrť Kitchen & Aid Kid, Katarzia & band, Khoiba, Never Sol, Panenské plameny, The Pau (Pl), www.neurobeat, Zrní a další ČESKÉ A MORAVSKÉ HRADY letní kulturní festival, www.ceskehrady.cz 12. - 13. 7. Točník, 19. - 20. 7. Kunětická Hora, 26. - 27. 7. Švihov, 2. - 3. 8. Rožmberk nad Vltavou, 9. - 10. 8. Veveří, 16. - 17. 8. Hradec n. Moravicí, 23. - 24. 8. Bouzov, 30. - 31. 8. Bezděz Arakain + Lucie Bílá, Anna K, The Agony, Dymytry, Harlej, Jelen, Kryštof, Mirai, Michal Hrůza, No Name, Rybičky 48, Sto zvířat, Trautenberk, Visací zámek, Wohnout a další MASTERS OF ROCK 11. - 14. 7. Vizovice areál likérky R. Jelínek www.mastersofrock.cz Avantasia (Inter), Amaranthe (Swe), Battle Beast (Fin), Delain (NL), Dimmu Borgir (Nor), Dream Theatre (USA), Eluveitie (Swit), Gamma Ray (Ger), Children of Bodom (Fin), Primal Fear (Ger), Rage (Ger), Satyricon (Nor), Steel Panther (USA), Tarja (Fin), Uriah Heep (UK), Within Temptation (Nl) a další COLOURS OF OSTRAVA 17. - 20. 7. Dolní oblast Vítkovice, Ostrava www.colours.cz The Cure, Florence + The Machine, Rag´N ´Bone man, Years&Years, Rosalía, ZAZ, Mogwai, Ma- riza, John Butler Trio, Xavier Rudd, Tom Walker, Shaka Ponk, Lewis Capaldi, Calypso Rose, Lola Marsh a další BENÁTSKÁ 25. - 28. 7. areál Vesec - Liberec www.benatska.cz Europe (Swe), Alkehol, Anna K., Ben Cristovao, Bohemian Metal Rhapsody, Brutus, Čechomor, České srdce, Dalibor Janda, Harlej, Chinaski, IMT Smile, Karel Gott, Lenny, Marek Ztracený, No Name, Peter Nagy, Root, Traktor, Törr a další ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC 25. - 27. 7. Hlučín - jezero www.sterkovnamusic.com Arakain + Lucie Bílá, Čechomor, David Koller, Divokej Bill, Desmod (Sk), Chinaski, Jelen, Lenny, Mig 21, Rybičky 48, Traktor, Xindl X. a další SÁZAVAFEST 25. - 27. 7. Světlá nad Sázavou www.sazavafest.cz David Koller, Divokej Bill, Doga, IMT Smile, Jelen, Kryštof, Lenny, Majk Spirit, N.O.H.A., Tři sestry a další OSTRAVA V PLAMENECH 3. 8. Dolní oblast Vítkovice, Ostrava www.ostravavplamenech.cz Glory Hammer (UK/Swit), Grave Digger (Ger), Freedom Call (Ger), Orden Ogan (Ger), Cochise (Pl), Bastard, Lauter, Trautenberk a další LADNÁ ČELADNÁ 2. - 3. 8. Čeladná areál ZŠ www.ladnaceladna.cz. Hudební a divadelní scéna: David Kraus, Fiha, Hanba, Jaroslav Uhlíř, Michal Nesvadba, Tata Bojs a další BRUTAL ASSAULT 7. - 10. 8. Jaroměř - vojenská pevnost Josefov, www.brutalassault.cz Aborted, Agnostic Front, Anathema, Anthrax, Carcass, Decapitated, Destruction, Emperor, Ensiferum, Godflesh, Hypocrisy, Meshuggah, Metal Church, Napalm Death, Parkway Drive, Rotting Christ, Sacred Reich, Soilwork, Sodom, Tankard, Testament, Therion, VoiVod, Walls of Jericho a další VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 16. - 17. 8. Vizovice, areál Likérky R. Jelínek www.trnkobrani.cz Anna K., Argema, Bohemian Metal Rhapsody, Chinaski, Fleret, Horkýže Slíže, Kryštof, Lenny, Michal Hrůza, Mirai, No Name, Škwor, UDG, Visací zámek, Voxel, Vypsaná Fixa a další ROCK HEART 15. - 17. 8. Moravský Krumlov - zámecký amfiteatr, www.rockheart.cz Anvil (Can), Apocalyptica (Fin), Avatar (Swe), Crematory (Ger), King Diamond (Den), Lacuna Coil (It), U.D.O. (Ger), Alkehol, Arakain, Citron, Doga, Dymytry, Harlej, Motorband, Škwor, Törr RADEGAST DEN 2019 31. 8. Areál stadionu TJ Slezan, Frýdek-Místek www.radegast.cz Oslava správně hořkého piva Traktor, David Koller & Band, Vašo Patejdl & Band, Katapult, Desmod, Motörgang, Ajdontker LETNÍ FESTIVALY DĚTEM TOM 19070 KAM SVČ Klíč, ul. Pionýrů 764, Frýdek-Místek  UFMtXXXLBNBDJD[ Nabízíme: činnost pro holky a kluky 7 - 12 let jednodenní či půldenní víkendové akce zimní a letní tábory, vícedenní akce St 15.30 - 19.30 Klub deskových her na SVČ Klíč Pá 15.00 - 19.00 Schůzky oddílu na SVČ Klíč 19. 7. Dopoledne plné her 27. 7. - 10. 8. LT Sherlock Holmes KS VRATIMOV Frýdecká 1000/48, Vratimov tel.: 595 700 750-4, www.ksvratimov.cz 7. 7. 10.00 Divadélko Smíšek: O ztracené panence MĚDK KARVINÁ Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město tel.: 596 309 000, www.medk.cz 23. 7. 10.00 u zadního vchodu MěDK Karviná: Šamšula a Bambula - dopoledne s klauny 3. 8. 16.00 Masarykovo nám., Karviná-Fryštát: Podmořský svět s klaunem Hopsalínem 20. 8. 10.00 u zadního vchodu MěDK Karviná: Prázdninové kejklování - Divadlo Kejkle FP/RM-031 BABY CENTRUM - KRTEČEK ☎602 749 107 VŠE PRO MAMINKY A DĚTI AŽ DO VÝŠKY 164 cm Po - Pá: 8.00 - 18.00 So: 8.00 - 12.00 MÍSTEK, náměstí Svobody krtecekzackova@centrum.cz www.krtecekfm.cz FP/HA-008 FP/HA-007

http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-07-2019/

www.eprogram.cz 5 VZDĚLÁVACÍ STŘEDISKO, MASÉRSKÁ ŠKOLA PROSPORT, Hrušovská 11, Ostrava-Přívoz tel.: 596 612 214, www.skola-prosport.cz Kvalita, zkušení lektoři, vzdělávání s tradicí již od r. 1990!!! Rekvalifikační a certifikované kurzy s akreditací MZ ČR a MŠMT ČR: ZUBNÍ INSTRUMENTÁŘKA, SANITÁŘ, OŠETŘOVATEL, MASÉR, LYMFATICKÁ MASÁŽ, INSTRUKTOR FITNESS a další odborné kurzy, školení, semináře a workshopy. ÚHRADA ÚŘADEM PRÁCE Více na www.skola-prosport.cz KNIHOVNA ŘEPIŠTĚ Mírová 178, 739 31 Řepiště tel.: 558 637 136, www.knihovna-repiste.cz Výstavy: do 23. 7. Nejúspěšnější výtvarné práce výtvar- né soutěže dětí ZŠ regionu Slezská brána a blízkého okolí 2. - 30. 8. Prvorepublikové knihovnictví Otevřeno: Út 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00, Pá 9.00 - 12.00 a 13.00 - 15.30 KNIHOVNA VRATIMOV www.knihovna-vratimov.cz 1. - 30. 7. Prvorepublikové knihovnictví Otevřeno: Po, Čt 9.00 - 12.00, 13.00 - 18.00 Út 9.00 - 12.00, Pá 13.00 - 16.00 KNIHOVNA ŽABEŇ Žabeň 174, www.zaben.knihovna.info Výstavy: do 29. 7. Zdeněk Nytra: Moje dřevěné děti - obrazy a loutky 1. 8. - 26. 9. Nejúspěšnější výtvarné práce výtvarné soutěže dětí ZŠ regionu Slezská brána a blízkého okolí Otevřeno: Po 13.00 - 17.00, Čt 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00 VZDĚLÁVÁNÍ VÝSTAVY Muzeum Beskyd Frýdek-Místek FRÝDECKÝ ZÁMEK tel.: 558 630 051-3 www.muzeumbeskyd.com Stálé expozice: #FTLZEZ QżÓSPEBBMJEÏt\'SâEFLB.ÓTUFL FSâEFL.BSJÈOTLÏQPVUOÓNÓTUPt1BNÈUOÓL»OESZ -ZTPIPSTLÏIPt;ÈNFDLâPLSVIQSPIMÓELPWÈUSBTB Výstavy: do 8. 9. Habsburkové na Frýdku do 15. 9. Když dřevěný princ s drakem bojoval... do 22. 9. Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 Otevřeno: Út, St, Pá 8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00 Čt 8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00, So, Ne 10.00 - 17.00 ZŠ OSTRAVICE Ostravice 300, www.umelcibeskyd.cz 6. 7. - 3. 8. Výstava zájmové umělecké činnosti slavnostní zahájení 6. 7. v 10.00 Pořadatel: Výtvarná skupina Petra Bezruče Otevřeno: denně 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00 VRATIMOVSKÁ GALERIE VG KS Vratimov, vestibul kina Hvězda 27. 8. - 26. 9. Fedor a Olga Gabčanovi: Sluneční obrázky Otevřeno: St 16.00 - 19.00 CHAGALL BRUŠPERK Nám. J. A. Komenského 9, Brušperk do 11. 9. Simona Kuběnová - obrazy, vitráže Otevřeno: Út - Pá 13.00 - 17.00 So tNe 13.00 - 17.00 GALERIE NA PŮDĚ KaSS Střelnice, Střelniční 1, Český Těšín UFMtXXXLBTTDUD[ 8. 7. - 2. 8. Kruhy umění 15. 8. - 27. 9. Výstava Sdružení„Roman“ Otevřeno: Po - Pá 9.00 - 20.00 VÝSTAVIŠTĚ ČERNÁ LOUKA Moravská Ostrava, tel.: 596 167 111-112 www.cerna-louka.cz 16. - 18. 7. a 13. - 15. 8. MARV s.r.o. - výprodej výběrového second handu 20. 7. a 10. 8. Bleší trhy - sběratelská burza 21. 7. a 18. 8. Fauna trhy - chovatelská a pěstitelská burza MUZEUM TŽ A MĚSTA TŘINCE Frýdecká 387, Třinec, tel.: 558 535 882 14. 7. - 8. 9. Výstavy: Magdalena Dobromila Rettigová Pavla Breuová - ilustrace Retrospektivní výstava kov, oheň a šperk Autíčka, kam se podíváš II Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 17.00, Ne 13.00 - 17.00 KD FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ tel.: 558 604 111, www.frydlantno.cz Stálá expozice uměleckých smaltů z meziná- rodních sympozií Frýdlantský umělecký smalt Galerie Uměleckého smaltu a litiny Expozice Ferdiše Duši Otevřeno: Po - Pá 8.00 - 17.00 ARCHEOPARK Chotěbuz - Podoboř, tel.: 552 309 133 6. 7. Plenér - malba a kresba 20. 7. Historické tržiště 7. 8. od 13.00 Dávné tvoření - tvůrčí dílny 17. 8. Nástroje pravěku - workshop 31. 8. Zaměřeno na kosti - workshop Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00 MUZEUM TĚŠÍNSKA www.muzeumct.cz Otevřeno: Po - Pát Ne 13.00 - 17.00, 5. 7. 9.00 - 13.00 VÝSTAVNÍ SÍŇ JABLUNKOV Mariánské nám. č. 14, tel.: 558 359 533 Výstava: Valaši na Těšínsku Expozice: Z minulosti Jablunkova a okolí VÝSTAVNÍ SÍŇ MUSAION Pavlovova 2, Havířov, tel.: 596 813 456 Výstava: Dotkni se přírody - les Expozice: Než se město zrodilo PAMÁTNÍK ŽIVOTICKÉ TRAGÉDIE Padlých hrdinů 47a, Havířov-Životice tel.: 596 434 138, www.muzeumct.cz do 14. 1. 2020 Tragédie v Oradour-sur-Glane do 14. 1. 2020 Tragédie v Televagu Expozice: Okupace a odboj na Těšínsku Otevřeno: Útt VÝSTAVNÍ SÍŇ KARVINÁ Masarykovo nám. 10, Karviná-Fryštát tel.: 596 311 425, www.muzeumct.cz do 31. 12. Podmalby na skle - výstava Expozice: Střípky z dějin Karviné TECHNICKÉ MUZEUM K muzeu 89, Petřvald u Karviné tel.: 596 541 092, www.muzeumct.cz Výstava: Obrázky z dějin Petřvaldu Expozice: Kouzelný svět tramvají Technické skvosty - hrací strojky KOTULOVA DŘEVĚNKA Hálkova 4, Havířov-Bludovice www.muzeumct.cz, tel.: 602 709 731 Stálé expozice: Lidové bydlení 5SBEJŘOÓ[FNŞEŞMTUWÓt7ŞUSOâNMâOFL Otevřeno: Út - Pá t SotNe 12.00 - 16.00 ŘÁDKOVÁ INZERCE SLUŽBY ű KOCOUREK - ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ  tTFEBDÓDITPVQSBWtJOUFSJÏSƉBVU  tQƉKŘPWÈOÓTUSPKF,ÊSDIFS  tNZUÓPLFO5FM FP/DSD-011 FP/RM-029 Nabízíme tuto službu jako BENEFIT firmám pro zaměstnance, lze hradit SODEXO POUKÁZKAMI. ZÁŘIVĚ BÍLÝ CHRUP VE ZDRAVÝCH ÚSTECH VZP přispívá - proplácí úhradu těhotným ve výši 1.000,- Kč. www.pkmistek.cz VOLEJTE naše pracoviště včas, dokud máme volné termíny!!! TÁŇA NIKIFOROVÁ, Dis. tel.: 558 900 327 FP/RM-032

http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-07-2019/

www.eprogram.cz 6 BAZÉNY KRYTÝ BAZÉN Střední škola řemesel Frýdek-Místek tel.: 558 432 991, 558 421 215 Červenec - srpen otevřeno denně 10.00 - 18.00, mimo svátků VODNÍ AREÁL JIH Svazácká 3160/1C, Ostrava-Zábřeh tel.: 596 977 805, www.sareza.cz Koupaliště: červenec: Po - Ne 9.00 - 20.00 srpen: Po - Ne 9.00 - 19.00 Sportoviště: Po - Pá 13.00 - 20.00, So, Ne 9.00 - 20.00 AQUA AEROBIC AQUA AEROBIC OLEŠNÁ aquapark-olesna.cz/kryty-aquapark-sluzby Aquapark Olešná - neděle 10.10 - 11.00 Cena - v rámci běžného vstupu do areálu. AQUAAEROBIC-ZDRAVÉCVIČENÍ Bazén 11. ZŠ J. z Poděbrad Frýdek Bazén Brušperk - teplota vody 30°C lenka.kolarcikova@seznam.cz tel.: 608 745 605, http://aquaaerobic-ov-fm.sweb.cz Zápis do KURZU září - prosinec RELAXAČNÍ CENTRA EROTIKEMACE www.erotik-emace.com, tel.: 737 922 777 Malé náměstí 99, Frýdek-Místek VŠE PRO EROTIKU! ŠKOLA JÓGY KARAKAL Frýdek-Místek tel.: 737 617 841 www.joga-karakal.cz joga-karakal@seznam.cz 29. 6. - 6. 7. Dovolená s jógou v Beskydských Himalájích - Relaxační a regenerační týden v Oáze v Raškovicích 1. - 4. 8. Letní žena - relaxační a regenerační prodloužený víkend pro ženy Připravujeme: Akredit. školení učitelů jógy, přihlášky do konce srpna, 1. seminář 20. - 22. 9. BAZÉNY Nad Přehradou 2290, Frýdek-Místek tel.: 558 638 754, www.aquapark-olesna.cz 13. 7. Zachraň si své dítě - VZS ČČK FM červenec Sportovní den Prostě léto 10. 8. Den zdraví s Centrem Radosti 31. 8. - 1. 9. Ukončení letní sezóny Každý Pá a So Centrum Radosti - měření klientů Nedělní Decathlon turnaje - beachvolejbal a nohejbal Každou So 8.00 Aquatěhobik Každou Ne 10.10 Aqua aerobik Saunový svět: www.aquapark-olesna.cz/wellness Čas na relax aneb noční saunovací balíček v uzavřené skupince VODNÍ SVĚT SAREZA Sokolská 44/2590, Mor. Ostrava tel.: 596 977 420, www.sareza.cz 9. - 22. 7. Výluka 25m bazénu a služeb 25 m bazén: Po 7.00 - 19.00 Út - Pá 7.00 - 20.30, So - Ne 9.00 - 20.00 Kondiční plavání: Po 17.00 - 19.00, Út - Pá 19.00 - 20.30 Vodní jeskyně, Tobogány: Po - Pá 9.00 - 19.00, So - Ne 9.00 - 20.00 Venkovní areál: červenec: Po - Ne 9.00 - 20.00 srpen: Po - Ne 9.00 - 19.00 Sauna: Po 7.00 - 19.00 Út - Pá 7.00 - 20.00, So - Ne 9.00 - 19.00 Solární studio: Po - Pá 7.00 - 20.00, So - Ne 9.00 - 19.00 Fitness: Po 9.00 - 20.00 Út - Pá 7.00 - 20.00, So - Ne 9.00 - 20.00 OZDRAVNÉ CENTRUM JEŠTĚRKA Za Ještěrkou 629/1, Ostrava-Bartovice tel.: 596 977 661, www.sareza.cz 25 m bazén: Po - Ne 8.00 - 20.00 Venkovní areál: Po - Ne 8.00 - 20.00 Sportovní hala: Po - Ne 8.00 - 19.30 WELLNESS, FITNESS SPORTOVNÍ CENTRA Na Příkopě 3726, Frýdek-Místek tel.: 775 767 754, www.halapolarka.cz Badminton Polárka: Po - Ne 7.00 - 21.00 Stolní tenis: Po - Ne 8.00 - 20.00 Zumba: Út 18.00 STŘELNICE hala Polárka rezervace: tel.: 595 172 975 www.strelnice.halapolarka.cz Firemní střelecké teambuildingy 21. 7., 18. 8. a 1. 9. Střelecké závody LANDEK PARK HORNICKÉ MUZEUM Pod Landekem 64, Ostrava-Petřkovice tel.: 702 206 683, www.landekpark.cz Čtyři tenisové kurty s kvalitní umělou trávou Cyklostezky vedoucí krásnou přírodou Víceúčelová hala - cvičení pro celé rodiny Čtyřdráhový bowling Kemp v prostředí plném zeleně UM PARKOUR PARK Strojní 149/13, Ostrava-Kunčičky tel.: 724 000 944, www.umparkourpark.cz tJOEJWJEVÈMOÓUSÏOJOLZTUSFOÏSFN tQSBWJEFMOÏLSPVäLZQSPWÝFDIOZ PEUJMFU tQBSLPVSOJHIUT QżFTQÈWBDÓBLDF tXPSLTIPQZBFYIJCJDF Po - Pá 14.00 - 19.00, So - Ne 9.00 - 20.00 PŮJČOVNA MOTOKÁR Ostrava, Plzeňská ul. (naproti Ferony) www.mojemotokary.cz Provozní doba na prázdniny: Po - Pá 15.00 - 20.00, So - Ne 13.00 - 20.00 Bližší info na 777 305 217, 777 305 265 tNPUPLÈSZDDNtEŞUTLÈLÈSB tQSP[LVÝFOÏ)POEBDDN SPORT www.maxner.cz, tel.: 603 116 780 24. 8. RYCHLEBSKÉ HORY 590,- Kč 31. 8. FESTIVAL ZAHRAD TULLN 690,- Kč 14. 9. RAKOUSKO GRAND CANYON 890,- kč 21. 9. SLOVENSKÝ RÁJ 640,- Kč 28. 9. PIEŠŤANY A PEZINOK 590,- Kč 5. 10. HRAD DĚVÍN A FESTIVAL ZELÍ 590,- Kč 12. 10. KRÁLICKÝ SNĚŽNÍK 490,- Kč 19. 10. SÚLOV A RAJECKÉ TEPLICE 490,- Kč TIC FRÝDEKMÍSTEK tel.: 558 646 888, www.visitfm.cz info@visitfm.cz 3. 7. 15.00 Po stopách frýdlantské litiny a smaltu Komentovaná prohlídka s průvodcem Sraz: u Kulturního centra, Frýdlant nad Ostravicí 9. a 23. 7. 8.30 Lysohorská nej - komentovaný výstup na Lysou horu s průvodcem Sraz: parkoviště u Rajské boudy, Malenovice 6. 8. 8.30 Lysohorská nej v doprovodu Lašského krále - komentovaný výstup na Lysou horu Sraz: parkoviště u Rajské boudy, Malenovice 17. 8. 10.00 Gastrofestival Frýdek≈Místek plný chutí a XI. Beskydské rekordy Park Pod Zámkem, Frýdek-Místek 20. 8. 16.30 Lysohorská nej - za západem slunce Komentovaný výstup na Lysou horu s průvodcem Sraz: parkoviště u Rajské boudy, Malenovice 27. 8. 8.30 Lysohorská nej - komentovaný výstup na Lysou horu s průvodcem Sraz: parkoviště u Rajské boudy, Malenovice STEZKA VALAŠKA Pustevny, www.stezkavalaska.cz - délka 394 m - výška v nejvyšším bodě od země 15,2 m Otevřeno: denně 9.00 - 19.00 TECHNICKÉ MUZEUM TATRA Záhumenní 369, Kopřivnice tel.: 556 871 106, www.tatramuseum.cz do 30. 11. Past na rovníku Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund Stálé expozice: Historický vývoj dopravních prostředků Tatry od zn. President po současné výrobky Otevřeno: Út - Ne, svátky 9.00 - 17.00 TIPY NA VÝLET FP/PA-017 Ostatní - Drenážní systémy - Odvodňovací žlaby - Ostatní doplňky z plastů, nádrže, žumpy aj. - Vnitřní rozvody pitné vody, topení, mirelon - Betonové výrobky pro terénní úpravy VŠE PRO VÁŠ ODPAD, KANALIZACI, VODOVOD, 2\'92\'Ł29$&Ì 7(&+1,.8 9(/.22%&+2\'  0$/22%&+2\' V PDWHULiO\ SUR YìVWDYEX D RSUDY\ LQçHQìUVNìFK VtWt tel.: 596 237 498-9, pcvalfa@pcvalfa.cz WWW.PCVALFA.CZ Venkovní kanalizace - Potrubí, tvarovky pro venkovní kanalizaci - Plastové revizní šachtice a vpustě - Litinové poklopy, mříže, vpustě - Betonové výrobky Frýdecká 332, OSTRAVA-KUNČICE (100mzamostemRudná-FrýdeckásměrVratimov) F ýd d ká á 3 332 3 OSTR RAVA A Venkovní vodovody - Tlakové roury a tvarovky, vodárenské armatury - PE roury a tvarovky pro vodovodní přípojky, vodoměry, vodoměrné šachty s příslušenstvím Domovní odpady - PP potrubí a tvarovky pro vnitřní odpady Možnost nákupu a slev i pro maloodběratele listopad-duben Po - Pá 6.30 - 15.00 květen-říjen Po - Pá 6.30 - 16.00 So 7.00 - 11.00 Velkoodběratelům poskytujeme množstevní slevy! FP/RM-030 6(59,6 $ 235$9< 92=ĩ 9ä(&+ =1$ÿ(. Auto Alex servis s.r.o. Metylovská 1717, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí tel./fax: 558 622 702, www.autoalex.cz e-mail: autoalex@autoalex.cz 352\'(- 92=Ì.ĩ PRODEJ A SERVIS 6.ĩ75ĩ $ ÿ7<ġ.2/(. 3ġ(67$9%< 92=,\'(/ 1$ /3* FP/BW-007 Postaráme se o kovový odpad za vás Kovový odpad / Barevné kovy / Katalyzátory Ekologická likvidace vozidel www.hksrot.cz +. ěURW VUR 1¢PÜVW® 6YRERG\    )U¾GHN0®VWHN WHO     HPDLO KNVURW#KNVURWF]

http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-07-2019/

SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD Hradní 1, Slezská Ostrava, tel.: 596 115 967 http://hrad.cerna-louka.cz 1. 7. - 31. 8. Komentované prohlídky hradu denně v 10.30, 12.30 a 14.30 Muzeum Jantarové stezky a Hedvábné cesty Otevřeno: denně 9.00 - 19.00 MOSTY U JABLUNKOVA Informační centrum, Dřevěnka na Fojtství UFMtXXXHPUJDD[ 1. 7. - 31. 8. Výstava: Mosty u Jablunkova známé - neznámé 1. 7. - 14. 9. Letní deskohraní v knihovně Po, Út, Čt, Pá od 10.00 - 17.00 6. 7. 17.00 Soutěž v požárním sportu Mosty u Jablunkova, u nádraží ČD 8. - 12. 7. Příměstský tábor - RC Mostík Pro děti od 8 do 11 let 9. a 23. 7. 16.00 Historie místních názvů procházka za místními názvy, sraz u OÚ 11. 7. 10.00 - 15.30 Život kováře a mlynáře Gorolský den s řemeslem v dřevěnce 20. 7. 10.00 - 17.00 Šance 1526 - 1606 20. 7. Beskydské hřebenovky - Chata Skalka Individuální kondiční a rodinný hravý závod 25. 7. 10.00 - 15.30 Život v lese Gorolský den s řemeslem v dřevěnce 27. - 28. 7. Dřevařská soutěž na Grůni 8. 8. 10.00 - 15.30 Kozí a ovčí produkty Gorolský den s řemeslem v dřevěnce 10. 8. Vatra vzájemnosti u Kamenné chaty Setkání turistů z ČR, PL a SK pod Velkým Polomem 15. - 17. 8. Řezbářský plenér u Dřevěnky 17. 8. Mostecké léto s mostořským gulášem 22. 8. 10.00 - 15.30 Medový den Gorolský den s řemeslem v dřevěnce 31. 8. Ukončení prázdnin a sportovní odpoledne pro děti u multifunkčního hřiště ZÁMEK FRYŠTÁT .BTBSZLPWPOÈNŞTUÓ ,BSWJOÈ\'SZÝUÈU UFM XXX[BNFLGSZTUBUD[ I. okruh - hlavní budova zámku: Expozice šlechtického bydlení 16. - 20. století II. okruh - vedlejší budova zámku Lottyhaus: Expozice měšťanského bydlení 19. století III. okruh - vedlejší budova Lottyhaus: Národní galerie Praha - Expozice českého umění 19. st. Výstavní trasa - Výstavní síň zámku: Výstava z natáčení pohádky Když draka bolí hlava Stálá výstava děl Jindřicha Wielguse Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 17.00 HRAD SOVINEC UFMtXXXTPWJOFDD[ 13. a 14. 7. Na příkaz císaře - rytířský turnaj 27. a 28. 7. Za čest krále Sovinec v temné době války třicetileté 10. a 11. 8. Přízrak z temné věže 17. a 18. 8. Hodokvas Rytíře Kobylky Tradiční historicko-řemeslný jarmark 17. 8. 17.00 - 22.00 Noc démonů 24. a 25. 8. Útěk z řádu Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00 AUTOKEMP OLEŠNÁ http://autokempolesna.cz/ 3. 7. Kino na výletě 2019: Raubíř Ralf a internet TROPIC HUKVALDY JOG  XXXUSPQJDIVLWBMEZD[ Exotické rostliny a zvířata, bonsaje, kaktusy, masožravé rostliny, citrusy, orchideje, bytové a venkovní rostliny. Prohlídka tropických skleníků a japonské zahrady. Dále je možno shlédnout samce pumy, mluvící papoušky žako, ara, kakadu, tukana, leguána, holandské kozy, sklípkany... Otevírací doba na XXXUSPQJDIVLWBMEZD[ ŽEROTÍNSKÝ ZÁMEK żÓKOB /PWâ+JŘÓO UFMtNV[FVNOPWZKJDJOD[ Výstavy: do 18. 8. Společenský život hmyzu do 22. 9. Antonín Kroča - malíř života a duše 4UÈMÏFYQP[JDF Nechte na hlavě - klobouky a pokrývky hlavy Ve znaku zavinuté střely - historie Nového Jičína Otevřeno: Út - Pá 8.00 - 12.00, 13.00 - 17.00 So, Ne 9.00 - 16.00 VALAŠSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ 3PäOPWQPE3BEIPÝUŞN UFMtXXXWNQD[ Akce v Dřevěném městečku: 4. - 7. 7. Rožnovské slavnosti 7. 7. 10.00 Mše svatá v rámci Rožn. slavností 13. 7. 9.00 - 18.00 Pekařská sobota 13. 7. 15.00 Ozvěny Valašského Slavína - koncert 20. - 21. 7. Dny řemesel a setkání kovářů 26. 7. 18.00 Mše svatá k památce sv. Anny 27. 7. Romská píseň - mezinárodní festival 28. 7. 9.00 - 18.00 Anenská pouť 2. - 4. 8. Jánošíkův dukát - mezinárodní festival 10. 8. 10.00 - 18.00 Kouzelná nitka 17. - 18. 8. 9.00 - 18.00 Starodávný jarmark 25. 8. Z druhé strany Radhoště - koncert 26. 8. 7.00 Mše svatá k výročí posvěcení kostela sv. Anny "LDFWF7BMBÝTLÏEŞEJOŞ 24. 8. 20.00 Pohádková noc ve Valašské dědině 31. 8. Hlasy - mezinárodní hudební festival lidského hlasu Otevřeno: denně 9.00 - 18.00 Dřevěné městečko, Mlýnská dolina, Valašská dědina HRAD HUKVALDY tel. hrad: 558 699 323, 604 618 144 XXXISBEIVLWBMEZFV 13. 7. Dravci přilétají aneb sokolníci na hradě 20. - 21. 7. Obléhání nedobytné pevnosti 27. 7. 14.00 Hrdinové - Šermíři Adorea z Olomouce 10. 8. 10.00 Festival nezávislé kultury Moment! 17. 8. Toulky minulostí - ukázky dobových zbraní 24. 8. Strašidelný hrad Hukvaldy Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 18.00 VÝSTAVIŠTĚ FLORA 8PMLFSPWB 0MPNPVD XXXnPSBPMD[ tel.: 585 726 111, 585 413 350 do 9. 8. Výstava 200 let Rudolf Jan Habsburský 15. - 18. 8. Flora Olomouc 2019 Letní zahradnické trhy 2019 TIPY NA VÝLET XXXFQSPHSBND[ 7 HRAD HELFŠTÝN Týn nad Bečvou UFMtXXXIFMGTUZOD[ 5. - 7. 7. Helfštýnská pouť 27. 7. 21.00 Hradní letní kino 17. 8. 15.00 Slavnostní zahájení Kovářského fóra 18. - 23. 8. Kovářské fórum - XXXI. ročník 23. - 25. 8. Hefaiston - setkání uměl. kovářů Otevřeno: Čt - Ne, sv. 9.00 - 18.00 HRAD STARÝ JIČÍN UFMtXXXISBETUBSZKJDJOD[ 5. - 7. 7. Strážci - Guardians - ukázky šermu 12. a 13. 7. 20.00 Hradní planetárium 27. 7. 20.00 MAOK - koncert 10. 8. 17.00 Kubuku & Arytmická sfinie - koncert 16. a 17. 8. 19.00 Strašidelný hrad 25. 8. 12.00 Sokolnické odpoledne 31. 8. a 1. 9. Strážci - Guardians - ukázky šermu Otevřeno: Po - Ne 10.00 - 17.00 ZOO OSTRAVA .JDIÈMLPWJDLÈ 4MF[TLÈ0TUSBWB tel.: 596 241 269, 596 243 316 XXX[PPPTUSBWBD[ 8. - 12. 7. Týden pro domácí zvířata 10. 8. Den pro slony 17. 8. Den bez palmového oleje 24. 8. Den pro antilopu Derbyho 30. 8. Běh Zoo Ostrava pro gibony Otevřeno: denně areál: 9.00 - 19.00, pavilony, pokladna: 9.00 - 18.00 GALERIE ANTONÍNA KROČI 3ZDIBMUJDF )VLWBMEZ UFM XXXBOUPOJOLSPDBD[ 4UÈMÈFYQP[JDFobrazů a kreseb ak. malíře Antonína Kroči, Milady Poliánové, Jany Kročové Valčíkové, Heleny Sládkové a soch Antonína Kroči ml. Otevřeno: So - Ne, svátky 9.00 - 18.00 FP/BW-006 FP/BW-009 Zveme Vás na závody silničních motocyklů HAVÍŘOVSKÝ ZLATÝ KAHANEC na Těrlickém okruhu - evropský šampionát IRRC. ;BŘÓOÈNFBVUPHSBNJÈEPVKF[EDƉOBOÈNŞTUÓ3FQVCMJLZW)BWÓżPWŞEOFŘFSWFODFWIPEJO

http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-07-2019/

FP/RM-027 REALIZACE kotlíkových dotací  Nejspolehlivější kotle a čerpadla na trhu  Do vašeho domu nejlepší kvalitu a životnost  Kompletní realizace včetně dokumentace  Navrhneme nejúspornější topné zařízení  ZÁRUKA, SERVIS, REVIZE TEL.: 775 345 045 WWW.MMINDUSTRY.CZ 15 let na trhu FP/PA-019

http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-07-2019/