Program FM 12-2019
Program FM 12-2019
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-12-2019/kultura, společnost, výstavy, sport, kurzy, tipy, zábava 18. ročník
www.eprogram.cz
facebook.com/ProgramCZ
\'3Å%&,.¶45&,t#BÝLBtėFMBEOÈtėFTLâ5ŞÝÓOt%PCSÈt\'SâEMBOUOBE0TUSBWJDÓt)PEPŵPWJDFt$IMFCPWJDFt+BOPWJDFt,VOŘJDFQPE0OEżFKOÓLFNt,VOŘJŘLZV#BÝLZt-ÓTLPWFDt-VCOP
t.BMFOPWJDFt.FUZMPWJDFt/PÝPWJDFt/PWÈ7FTt0TUSBWJDFt1BMLPWJDFt1BTLPWt1SBäNPt1SäOPt1TUSVäÓt3BÝLPWJDFt4LBMJDFt4UBSÏ.ŞTUPt4UBżÓŘt4WJBEOPWt;FMJOLPWJDFtÇBCFŵ
ŘUFOÈżƉWEPNÈDOPTUFDIBmSNÈDI
PROSINEC 2019
FP/PA-034
www.Skutry-Pro-Seniory.cz
Prokopa Velikého 30 | Ostrava-Vítkovice | +420 599 529 753 | elektrokola@mise.cz
Otevírací doba | Pondělí - Pátek 9.00 - 17.00 hod. | Sobota - na objednávku
1HMYöWwÈ YØEöU NOVÝCH
L 328Ŗ,7¸&+ HOHNWURVNÕWUʼn
SUR VHQLRU\ D KHQGLNHSRYDQÄ
Ŷ 9ØEöU ] YÈFH QHŗ W\Sʼn HOHNWURVNÕWUʼn
Ŷ SKLADEM SĵHV QRYØFK HOHNWURVNÕWUʼn
Ŷ \'235$9$ =\'$50$
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-12-2019/www.eprogram.cz
2
KINA
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, www.kulturafm.cz
FILMOVÝ KLUB
2. 12. 19.00 Pardon, nezastihli jsme vás
3. 12. 19.00 Bílá jako padlý sníh
9. 12. 19.00 Antropocén: Epocha člověka
23. 12. 19.00 Šťastné a veselé
30. 12. 19.00 Portrét dívky v plamenech
KINO KAFÉ
12. 12. 16.00 Jiří Suchý - Lehce s životem se prát
17. 12. 16.00 Jiří Bělohlávek:
„Když já tak rád diriguju…“
BIO SENIOR
4. 12. 10.00 Tenkrát v Hollywoodu
11. 12. 10.00 Nabarvené ptáče
18. 12. 11.00 Budiž světlo
BIJÁSEK
7. 12. 14.00 Ovečka Shaun
13. 12. 9.30 Pat a Mat: Zimní radovánky
14. 12. 15.00 Zloba: Královna všeho zlého
21. 12. 15.00 Sněžný kluk
SPECIÁLNÍ PROJEKCE
15. 12. 17.00 Louskáček
KINO HVĚZDA
Frýdecká 1000/48, Vratimov
tel.: 595 700 759, www.ksvratimov.cz
4. 12. 17.00 Putování se sobíkem
7. 12. 10.00 Vánoční sen - pásmo pohádek
11. 12. 19.00 Román pro pokročilé
18. 12. 17.00 Lví král
KINO ART
DKMO, 28. října 124, Mor. Ostrava
UFMTQPKtXXXELNPBTD[
UMĚNÍ NA PLÁTNĚ
2. 12. 16.30 Ermitáž - Síla umění
9. 12. 16.30 Tintoretto - rebel z Benátek
16. 12. 16.30 Leonardo: Nejslavnější díla
23. 12. 16.30 Van Gogh - O obilných polích
a oblačném nebi
30. 12. 16.30 S láskou Vincent
FILMOVÝ KLUB
3. 12. 16.30 Mistr, 19:00 Iracionální muž
10. 12. 16.30 Přednáška Aleše Stuchlého
a Víta Schmarce o tvorbě Céline Sciamma
17.00 Klukanda, 18.45 Portrét dívky v plamenech
17. 12. 16.30 Mistr, 19.00 Joker
DOKU STŘEDA
4. 12. 16.30 Jiří Trnka: Nalezený přítel
a Pérák a SS
11. 12. 16.30 Hledání Vivian Maier
18. 12. 16.30 Nick Cave: 20 000 dní na Zemi
SENIOR ART
3. 12. 14.00 Poslední aristokratka
5. 12. 14.00 Tenkrát v Hollywoodu
10. 12. 14.00 Národní třída
12. 12. 14.00 Falešně
17. 12. 14.00 Budiž světlo
19. 12. 14.00 Vlastníci
31. 12. 14.00 Last Christmas
ART DĚTEM
1. 12. 14.00 Sněžný kluk
7. 12. 15.00 Pat a Mat: Kutilské trampoty
8. 12. 14.00 Sněžný kluk
14. 12. 14.00 Sněžná mela
15. a 21. 12. 15.00 Pat a Mat: Kutilské trampoty
22. 12. 14.00 Sněžná mela
28. 12. 15.00 Pat a Mat: Kutilské trampoty
29. 12. 14.00 Špióni v převleku
PŘENOSY DO KIN
22. 12. 16.00 Louskáček - Bolšoj balet Moskva
PROGRAM, Frýdecko-Místecko t Měsíčník - zdarma do domácností a firem na Frýdecko-Místecku
Vydává: NAKLADATELSTVÍ MISE, s. r. o., Pr. Velikého 30, 703 00 Ostrava-Vítkovice t Vydavatel a vedoucí
projektu: Josef Bordovský, tel.: 599 529 770 t Šéfredaktorka: Ing. Hana Marušáková, tel.: 599 529 760,
e-mail: programfrydek@mise.cz t Inzerce: Radim Mikunda, tel.: 604 444 080, tel./fax: 558 439 431
Distribuce: Česká distribuční, a.s. t Adresa redakce: Malý Koloredov 811, 738 01 FRÝDEK-MÍSTEK t e-mail:
programfrydek@mise.cz, www.eprogram.cz t Tisk: EUROPRINT a.s. t3FHJTUSBDF.,Ǝ3&tUzávěrka
lednového čísla: 9. 12. 2019 t Toto číslo vyšlo: 26. 11. 2019t;NǔOBQSPHSBNǾKFWZISB[FOBQPDzBEB-
UFMǾNt1MBUOPTULBäEÏBLDFEPQPSVǏVKFNFPWǔDzJUUFMFGPOJDLZt;BPCTBISFLMBNZPEQPWÓEÈ[BEBWBUFM
t0CTBISFLMBNZTFOFNVTÓWäEZTIPEPWBUTOÈ[PSFNSFEBLDFt7FÝLFSÈBVUPSTLÈQSÈWBKTPVWZISB[FOB
WZEBWBUFMJBOFOÓNPäOÏKFQPVäÓUCF[KFIPTPVIMBTVt
KINO FRÝDLANT
NAD OSTRAVICÍ
Hlavní 1755, Frýdlant nad Ostravicí
www.kcfno.cz
1. 12. 17.00 Ženská na vrcholu
19.30 První zrádce
3. 12. 17.00 Valhalla: Říše bohů
19.00 Last Christmas
4. 12. 17.00 Ledové království II
19.00 Poslední aristokratka
6. 12. 16.00 Spitfire, 18.00 Špindl 2
20.00 Jumanji: Další level
7. 12. 15.00 Pat a Mat: Kutilské trampoty
17.00 Valhalla: Říše bohů, 19.00 Špindl 2
8. 12. 15.00 Ledové království II
17.00 Jumanji: Další level, 19.30 Falešně
10. 12. 17.00 Mimi & Líza: Záhada vánočního
světla, 19.00 Špindl 2
11. 12. 17.00 Sněžný kluk
19.00 Poslední aristokratka
12. 12. 10.00 Bio Senior: Cena za štěstí
18.00 Last Christmas, 20.00 Černé Vánoce
14. 12. 15.00 Addamsova rodina
17.00 Výjimeční, 19.30 Ženská na vrcholu
15. 12. 15.00 Pat a Mat: Kutilské trampoty
17.00 Jumanji: Další level
19.30 Pardon, nezastihli jsme vás
17. 12. 17.00 Ženská na vrcholu
19.00 Jumanji: Další level
18. 12. 17.00 Ledové království II
19.00 Černé Vánoce
20. 12. 17.00 a 20.00 Star Wars: Vzestup
Skywalkera
21. 12. 15.00 Pat a Mat: Kutilské trampoty
17.00 Cats, 19.00 Špindl 2
22. 12. 15.00 Trollové a kouzelný les
17.00 Poslední aristokratka
19.30 Svátky klidu a míru
27. 12. 18.00 Ženská na vrcholu
20.00 Star Wars: Vzestup Skywalkera
28. 12. 15.00 Trollové a kouzelný les
17.00 Špindl 2, 19.00 Šťastný Nový rok
29. 12. 15.00 Ledové království II
17.00 Poslední aristokratka
19.30 Kdyby tisíc klarinetů
30. 12. 17.00 Star Wars: Vzestup Skywalkera
20.00 Šťastný Nový rok
KINO LUNA OSTRAVA
ul. Výškovická 113, Ostrava-Výškovice
tel.: 596 751 712, www.kulturajih.cz
Pokladna otevřena denně od 14.00 - 20.00
Info o programu a on-line rezervace na www
1. 12. 10.00 Psí kusy
16.00 Achnaton - Metropolitní opera New York
2. - 4. 12. 15.30 Zloba: Královna všeho zlého
20.00 Terminátor: Temný osud
2. 12. 17.45 Přes prsty
3. 12. 17.45 Světové malířství:
Canaletto a umění Benátek
4. 12. 17.45 Jiří Trnka: Nalezený přítel
5. - 8. 12. 15.00 Ledové království II.
Festival italského filmu MittelCinemaFest 2019
5. 12. 17.45 S chutí Toskánska
6. 12. 17.45 Svatba (ne) bude!
7. 12. 17.45 Bangla, 8. 12. 17.45 Dafne
5. - 8. 12. 20.00 Špindl 2
9. - 23. 12. 15.30 Ledové království II.
9. 12. 17.45 Ženská na vrcholu
9. - 11. 12. 20.00 Joker
10. 12. 17.45 Výjimeční, 11. 12. 17.45 Špindl 2
12. - 15. 12. 17.45 Vlastníci
12. - 16. 12. 20.00 Černé Vánoce
15. 12. 10.00 Mimi & Líza:
Záhada vánočního světla
16. 12. 17.45 Zlatokopky
17. - 18. 12. 17.45 Ženská na vrcholu
17. - 22. 12. 20.00 Poslední aristokratka
19. - 22. 12. 17.45 Jumanji: Další level
22. 12. 10.00 Tři oříšky pro Popelku
23. 12. 18.00 Bohemian Rhapsody
27. - 29. 12. 13.30 Pat a Mat: Kutilské trampoty
27. - 30. 12. 15.30 Špioni v převleku
27. - 29. 12. 17.45 Šťastný nový rok
27. - 30. 12. 20.00 Amundsen
30. 12. 17.45 Last Christmas
24. - 26. 12. a 31. 12. KINO NEHRAJE
VÝSTAVY
Muzeum Beskyd Frýdek-Místek
FRÝDECKÝ ZÁMEK
tel.: 558 630 051-3
www.muzeumbeskyd.com
Stálé expozice:
;ÈNFDLâPLSVIt\'SâEFLB.ÓTUFL
Frýdek - Mariánské poutní místo
Památník Óndry Lysohorského
Výstavy:
do 12. 1. Vánoční pozdravy
do 19. 1. Listopad 1989
do 1. 3. Jedu v jedu
Otevřeno: Út, St, Pá 8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00
Čt 8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00
So, Ne 13.00 - 17.00
STÁTNÍ OKRESNÍ ARCHIV
Bezručova 2145, Frýdek-Místek
tel.: 558 431 845
Výstava: Tužme se! - Z historie sokolských
jednot okresu Frýdek-Místek
Otevřeno: Po a St 8.00 - 17.00, Út a Čt 8.00 - 14.30
VRATIMOVSKÁ GALERIE VG
KS Vratimov, vestibul kina Hvězda
do 9. 1. Kočárky z Muzea Beskyd Frýdek-Místek
Otevřeno: St a Čt 16.00 - 19.00
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
Mánesova síň:
do 18. 12. Danuše Pytlíková
obrazy, paličkování, patchwork, enkaustika
Otevřeno: Po, St, Pá 9.00 - 15.00
Út, Čt 9.00 - 19.00
CHAGALL BRUŠPERK
Nám. J. A. Komenského 9, Brušperk
do 31. 12. Zátiší ve výtvarném umění
Otevřeno: Út - Pá 13.00 - 17.00
So tNe 13.00 - 17.00
MUZEUM TŽ
A MĚSTA TŘINCE
Frýdecká 387, Třinec, tel.: 558 535 882
13. 12. 9.00 - 18.00 Živý betlém
Výstavy:
27. 11. - 26. 1. Pablo Picasso jako inspirace
27. 11. - 26. 1. Třpytivá krása - perličkové
ozdoby z Poniklé
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 17.00, Ne 13.00 - 17.00
ČERNÁ LOUKA OSTRAVA
Černá louka 3235, Moravská Ostrava
tel.: 602 795 246, www.cerna-louka.cz
6. - 7. 12. Středoškolák, vysokoškolák,
Pro Job - veletrh nejen středních škol
GALERIE U JAKUBA
Farní náměstí 50, Frýdek-Místek
tel.: 558 436 441, 605 834 544
http://www.galerieujakuba.cz
Otevřeno: Po - Pá 10.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
So 9.00 - 12.00
MUZEUM TĚŠÍNSKA
www.muzeumct.cz
Otevřeno: Po - Pát
Ne 13.00 - 17.00
VÝSTAVNÍ SÍŇ JABLUNKOV
Mariánské nám. č. 14, tel.: 558 359 533
Výstava: Valaši na Těšínsku
Expozice: Z minulosti Jablunkova a okolí
VÝSTAVNÍ SÍŇ MUSAION
Pavlovova 2, Havířov, tel.: 596 813 456
Výstava: Dotkni se přírody - les
Expozice: Než se město zrodilo
PAMÁTNÍK ŽIVOTICKÉ TRAGÉDIE
Padlých hrdinů 47a, Havířov-Životice
tel.: 596 434 138, www.muzeumct.cz
do 14. 1. Tragédie v Oradour-sur-Glane
do 14. 1. Tragédie v Televagu
Expozice: Okupace a odboj na Těšínsku
Otevřeno: Útt
VÝSTAVNÍ SÍŇ KARVINÁ
Masarykovo nám. 10, Karviná-Fryštát
tel.: 596 311 425, www.muzeumct.cz
do 31. 12. Podmalby na skle - výstava
Expozice: Střípky z dějin Karviné
TECHNICKÉ MUZEUM
K muzeu 89, Petřvald u Karviné
tel.: 596 541 092, www.muzeumct.cz
Výstava: Obrázky z dějin Petřvaldu
Expozice: Kouzelný svět tramvají
Technické skvosty - hrací strojky
VÝSTAVNÍ SÍŇ ORLOVÁ
Polní 964, Orlová-Lutyně
tel.: 596 531 205, www.muzeumct.cz
do 28. 2. Sladké pokušení - výstava
ARCHEOPARK
Chotěbuz - Podoboř, tel.: 552 309 133
7. 12. 8.00 - 16.00 Vánoční přání - výroba
pohlednic
14. 12. 8.00 - 16.00 Kouzelné Vánoce
výroba dekorací nejen na vánoční stromeček
Otevřeno: Út - Ne 8.00 - 16.00
KD FRÝDLANT
NAD OSTRAVICÍ
Frýdlant n. Ostravicí, tel.: 558 604 111
www.frydlantno.cz
Stálá expozice uměleckých smaltů z meziná-
rodních sympozií Frýdlantský umělecký smalt
Galerie Uměleckého smaltu a litiny
Expozice Ferdiše Duši
Výstava:
do 31. 1. Sametová paměť
Otevřeno: Po - Pá 8.00 - 17.00
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, fax.: 558 662 715
WMBTU!LVMUVSBGND[tXXXLVMUVSBGND[
Výstava:
1. - 31. 12. Fotoreportáž Radka Juřička:
Oslavy Sametové revoluce po 30 letech
ŘÁDKOVÁ INZERCE
KOUPĚ
ű VYKUPUJEME KNIHY A GRAMOFONOVÉ
DESKY!! Přijedeme - platba ihned. Platí stále -
celá Morava. Antikvariát tel.: 739 111 220
FP/DSD-016
PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
12. 12. OSTRAVA
2019
vstup: 17:30 / start: 19:00
RT Torax Aréna
www.trisestry.cz
www.ticketstream.cz
FP/PA-035
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-12-2019/FP/HA-014
FP/RM-047
Poliklinika – Místek, 8.patro
AMBULANCE NUTRIČNÍHO TERAPEUTA
VYUŽIJTE MOŽNOST PŘÍSPĚVKU VZP NA NUTRIČNÍ PORADENSTVÍ
PŘI ONEMOCNĚNÍ DIABETES MELLITUS
v rámci podpory preventivních aktivit pacientů s onemocněním diabetes mellitus, kteří jsou dispenzarizováni u praktického
lékaře nebo diabetologa jsou poskytovány nové příspěvky do max. výše 2.000,- Kč
➤ až 1.000,- Kč na pohybové aktivity nebo zakoupení sportovního vybavení pro svou potřebu
(nevztahuje se na sportovní oblečení)
➤ až 1.000,- Kč na nutriční poradenství nebo sestavení jídelníčku
➤ Předložte do 31. 12. 2019 doklad o zaplacení dané pomůcky/služby (ne starší než 3 měsíce) s datem vystavení
od 1. 9. 2019 do 30. 11. 2019 na kterékoli pobočce VZP nebo jej můžete
zaslat poštou spolu se Žádostí o příspěvek z fondu prevence.
➤ Společně s doklady o zaplacení je nutné předložit řádně vyplněný poukaz
od praktického lékaře nebo diabetologa.
Více informací a objednávky přímo v ambulanci
nebo na uvedených kontaktech:
AMBULANCE NUTRIČNÍHO TERAPEUTA
Kateřina Jurová,DiS.
tel.: 739 766 960 | e-mail: jurova.katerina@pkmistek.cz
Jak získat příspěvek?
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-12-2019/www.eprogram.cz
4
SPOLEČNOST
FRÝDECKÝ ZÁMEK
Frýdek-Místek, tel.: 558 630 051-3
www.muzeumbeskyd.com
e-mail: info@muzeumbeskyd.com
1. 12. 9.00 - 15.00 Vánoční jarmark na zámku
4. 12. 18.00 Tradiční poutní mše svatá
ke cti sv. Barbory
Přednášky v Zeleném domě:
5. 12. 16.30 Frýdek-Místek v letech 1939 - 1989
12. 12. 16.30 Radniční budovy
ve Frýdku-Místku a jejich historie
19. 12. 16.30 Kde se ve Frýdku sáňkovalo
NÁRODNÍ DŮM
Palackého 134, Frýdek-Místek
UFMtXXXLVMUVSBGND[
narodnidum@kulturafm.cz
10. 12. 19.00 Jiří Stivín & Collegium Quadlibet
19. 12. 18.30 Povídání v Zeleném baru
s Rastislavem Maďarem
21. 12. 20.00 Kollab#5 - X-mass párty
v Zeleném baru
30. 12. 20.00 Swingový večer
VÝSTAVA:
1. - 31. 12. Matěj Boček: Běžkaři
Připravujeme:
7. 1. 19.00 Filharmonie Brno:
Novoroční koncert s přípitkem
24. 1. 4. Ples pro Frýdek-Místek
KULTURNÍ DŮM FRÝDEK
Heydukova 2330, Frýdek-Místek
tel.: 602 586 925
www.kulturnidumfrydek.cz
kulturnidumfm@seznam.cz
2. 12. 19.00 DS Háta: Zamilovaný sukničkář
6. 12. 15.30 Mikulášská nadílka pro děti členů
OS KOVO Válcoven plechu
16. 12. 16.00 Vánoční večírek WOW Academy
18. 12. 19.00 Halina Pawlowská:
Manuál zralé ženy
19. 12. 19.00 Doktor v nesnázích - divadelní
představení
29. 12. 21.00 ARGEMA - koncert
předkapela Spider-x od 19.30
KOSTEL SV. JANA A PAVLA
Frýdek-Místek
20. 12. 18.00 Jan Jakub Ryba:
Česká mše vánoční
KINO PETRA BEZRUČE
Frýdek-Místek, www.kulturafm.cz
3. 12. 19.00 4TET - Nová koncertní verze V.
5. 12. 20.00 Jaromír Nohavica (VYPRODÁNO)
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
1. 12. 15.20 Masarykovo nám. Karviná-Fryštát:
Rozsvícení vánočního stromu
účinkuje: Cirkus trochu jinak, No Name
1. - 23. 12. Masarykovo nám.: Karvinský
vánoční jarmark
3. 12. 18.30 Kostel Povýšení sv. Kříže,
Karviná-Fryštát:
Martin Chodúr - Adventní jazzový koncert
7. 12. 15.00 Kostel Povýšení sv. Kříže,
Karviná-Fryštát:
Adventní koncert - Missa brevis pastoralis
Připravujeme:
26. 1. 18.00 Screamers vás baví
OBECNÍ DŮM DRUŽBA
Fryštátská 181/44, Karviná-Fryštát
Připravujeme:
10. 1. 19.00 Reprezentační ples města Karviné
HUDEBNÍ VÝLETY
pořádá Svatováclavský hudební festival
tel.: 773 513 941, www.shf.cz
Velkolepá komorní hra
Beethoven / Schubert
účinkuje: Bennewitzovo kvarteto
6. 12. 18.00 Frýdecký zámek
Advent s hlubokými žesti České filharmonie
Monteverdi / Biber / Ryba / Finger
7. 12. 15.00 Dětmarovice
Kostel sv. Maří Magdalény
7. 12. 18.00 Rychvald - Kostel sv. Anny
8. 12. 15.00 Jablunkov - Kostel Božího Těla
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, fax.: 558 662 715
www.kulturafm.cz, vlast@kulturafm.cz
4. 12. 19.00 Divadlo Petra Bezruče:
Heda Gablerová: Teorie dospělosti
10. 12. 19.00 Co takhle ke zpovědi...
hrají: P. Nárožný, M. Zahálka, K. Sedláková a další
11. 12. 18.30 (FMB) Těšínské divadlo:
Prodaná nevěsta
12. 12. 18.30 (FMA) Těšínské divadlo:
Prodaná nevěsta
17. 12. 19.00 Komorní divadlo Arté: Vinnetou
KD TRISIA TŘINEC
Nám. Svobody 526, Třinec
tel.: 558 387 111, rezervace tel.: 558 387 112
LVMUVSB!USJTJBD[tXXXUSJTJBD[
4. 12. 19.00 Městské div. Brno: Vrabčák a anděl
hrají: Hana Holišová, Ivana Vaňková/Katarína
Mikulová, Andrea Zelová/Eliška Skálová,
Barbora Remišová, Alan Novotný, Robert Jícha
Připravujeme:
30. 1. 19.00 Caveman
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
UFMTQPKtQPLM
www.dkmoas.cz
3. 12. 19.00 Ag. Harlekýn: Drahá legrace
7. 12. 19.00 Caveman - one man show
13. 12. 19.00 Studio DVA divadlo: Malý princ
hraje: Jan Cina
17. 12. 19.00 Cavewoman
27. 12. 18.00 Divadlo Palace: Vzpoura nevěst
31. 12. 16.00 Moravské divadlo Olomouc:
Když se zhasne
31. 12. 17.00 Přímý přenos: Silvestrovský
koncert Berlínské filharmonie
s Kirillem Petrenkem a Dianou Damrau
Připravujeme:
13. 1. 19.00 Pantheon production:
Benátky pod sněhem
15. 1. 19.00 Divadlo Palace:
Pension pro svobodné pány
DIVADLA
ČTYŘLÍSTEK
Divadlo Na Slezské
Novodvorská 3478, Frýdek-Místek
tel.: 595 170 040, www.divadloctyrlistek.cz
7. a 14. 12. 15.00 Čert vem anděla
Hraje Divadlo Prozatím Frýdek-Místek
14. 12. 19.00 Když se zhasne
Hraje Divadlo Prozatím Frýdek-Místek
Půjčování kostýmů: Út a Čt 15.00 - 17.00
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
6. 12. 18.00 Poslední ze žhavých milenců
účinkují: Simona Stašová a Petr Nárožný
Připravujeme:
14. 1. 19.00 Pantheon production:
Benátky pod sněhem
AKORD O.ZÁBŘEH
Nám. SNP, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 762 511, www.dk-akord.cz
11. 12. 19.00 Divadlo Radka Brzobohatého:
Přelet nad kukaččím hnízdem
12. 12. 19.00 Agentura Familie: Zub za zub
19. 12. 10.00 a 17.00 Vánoční příběh
aneb Jak to bylo v Betlému - soubor Nahodile
Připravujeme:
15. 1. 19.00 Spolek Kašpar: Mrzák Inishmaanský
30. 1. Divadelní spolek Frída: Rapper
DIVADLO MÍR
Halasova 19, Ostrava-Vítkovice
www.divadlomir.cz
2. 12. 19.00 Už ani den
3. 12. 19.00 Divadlo Verze
5. 12. 19.00 Poslední ze žhavých milenců
9. 12. 19.00 Jak důležité je mít Filipa
12. 12. 19.00 Fantastická žena
14. 12. 19.00 Kdo je pan Schmitt?
15. 12. 19.00 Už ani den
16. 12. 19.00 H. Pawlovská: Manuál zralé ženy
19. 12. 19.00 Ráno po tom
31. 12. 19.00 Tři Tygři: Silvestrovský speciál
OC FRÝDA
www.ocfryda.cz
8. 12. 14.00 Adventní benefiční koncert
ADRA (zpěvák VOXEL, KOTKOVA MUZIKA)
15. 12. 13.00 Koncert dětí ZUŠ
duchovní hudby F-M
15. 12. 15.00 Vánoční koncert
pěveckého spolku Janáček
ADVENTNÍ MĚSTEČKO
Náměstí Svobody, Frýdek-Místek
www.kulturafm.cz
1. - 23. 12. 23 dní s vánočními trhy a každoden-
ním kulturním programem na pódiu
KC FRÝDLANT
NAD OSTRAVICÍ
Hlavní 1755, Frýdlant nad Ostravicí
tel. 558 606 304, www.kcfno.cz
Výstava: Sametová pamět
1. 12. 16.00 Mikulášská nadílka s pohádkou
3. 12. 15.00 Tvořivé dílny pro děti:
Přání k Vánocům
4. 12. 19.00 Ochotnické divadlo: Zastitupitelé
5. 12. 18.00 Beseda: Černobyl - Spící peklo
6. 12. 19.00 Mikulášská Frýdlantská tančírna
7. 12. 20.00 Mikulášský Discopříběh
hity 80. a 90. let
10. 12. 15.00 Tvořivé dílny pro děti:
Vánoční ozdoby
11. 12. Česko zpívá koledy
12. 12. 18.00 Diashow J. Kolbaby: To je Havaj!
14. 12. Vánoční koncert FHS
MÚ FRÝDLANT N. O.
Hlavní 139, tel.: 558 604 128
2. a 16. 12. 9.00 Farmářské trhy
před obchodním domem OMMA
5. 12. 17.45 RC Budoucnost: Mikuláš - výtvarný
koutek, návštěva Mikuláše, Anděla i Čerta,
mikulášské menu
17. 12. 17.00 Janáčkova síň:
Vánoční koncert - Pěvecký spolek Janáček
19. 12. 18.00 Janáčkova síň:
Koledování s Kotkovou muzikou
ZUŠ HLAVNÍ
Frýdek-Místek, www.kulturafm.cz
11. 12. 19.00 Bach trochu jinak
účinkují: Taťjana Medvecká, Eliška Novotná ,
Halina Františáková, Martina Janková
LIDOVÝ DŮM MÍSTEK
Fr.Čejky 450, Frýdek-Místek
tel.: 558 435 401,775 64 67 70
www.lidovydum-fm.cz
3. 12. 9.00 Festival dětských pěvecký sborů
10. 12. Přednáška: Digitální technologie
v rukou dětí a rodičů - p. Chrobák
14. 12. Adventní zájezd do Krakowa
15. 12. Vánoční dílny
KD TRISIA TŘINEC
Nám. Svobody 526, Třinec
tel.: 558 387 111, rezervace tel.: 558 387 112
LVMUVSB!USJTJBD[tXXXUSJTJBD[
15. 12. 17.00 Velký příběh o lásce
Pěvecký sbor Ireny Szurmanové
WERK ARÉNA
Frýdecká ulice 850, Třinec
www.werkarena.cz
14. 12. 17.00 Sněhurka na ledě
KASS STŘELNICE
Střelniční 1, Český Těšín
UFMtXXXLBTTDUD[
6., 13. a 20. 12. Vánoční jarmark na nám. ČSA
hudební program, vánoční jarmark, workshopy
6. 12. 20.00 Hity z kazeťáku
8. 12. 17.00 Těšínská tančírna
11. 12. 18.00 Česko zpívá koledy na nám. ČSA
13. 12. 20.00 Jazzová„Viliovka“
20. 12. 20.00„Viliovka“ kapely Pindur
Připravujeme:
1. 1. 17.00 Novoroční ohňostroj
na břehu řeky Olše
19. 1. 18.00 Zdeněk Izer: Na plný coole
ní koncert
í
í k
P/HA-099
FP/RM-046
6(59,6 $ 235$9< 92=ĩ
9ä(&+ =1$ÿ(.
Auto Alex servis s.r.o.
Metylovská 1717, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí
tel./fax: 558 622 702, www.autoalex.cz
e-mail: autoalex@autoalex.cz
352\'(- 92=Ì.ĩ
PRODEJ A SERVIS
6.ĩ75ĩ
$ ÿ7<ġ.2/(.
3ġ(67$9%<
92=,\'(/ 1$ /3*
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-12-2019/KLUBY
STOUN
Jiřího
z Poděbrad 3109
Frýdek-Místek
tel.: 597 431 888
TUPVO!BQQMFUD[tXXXTUPVOD[
Po 19.00 - 02.00, Út - Čt 19.00 - 24.00
Pá - So 19.00 - 04.00
HUDEBNÍ HOSPŮDKA
U ARNOŠTA
ul. Těšínská, Frýdek-Místek
tel.: 727 872 788 14.00 - 23.00
IPTQVELB!V"SOPTUBD[tXXXV"SOPTUBD[
Ne - Čt 16.00 - 23.00, Pá - So 16.00 - 02.00
VÍTKOVICE ARÉNA, a. s.
Ruská 135/3077, 700 30 Ostrava-Zábřeh
UFM
XXXBSFOBWJULPWJDFD[
OSTRAVAR ARÉNA, tel.: 596 707 112
4. 12. DEEP PURPLE
Připravujeme:
11. 3. GREGORIAN 20/2020
20th Anniversary World Tour
Katedrála Božského Spasitele Ostrava:
13. 12. GOSPELOVÉ VÁNOCE 2019
COOLTOUR
Černá louka 3188, pavilon C1, Ostrava
XXXDPPMUPVSPWBD[
1. 12. Netradiční chuť Vánoc
2. 12. Vernisáž Rozkoš bez rizika
5. 12. Etudy těla - večer autorských choreografií
14. - 15. 12. Nekonvenční vánoční jarmark
BRICK HOUSE DOV
(Důl Hlubina), Vítkovická 3365, Ostrava
tel.: 732 263 084
7. 12. Oldies party Rádia Čas
14. 12. 19.00 Vánoční koncert Mikolase Josefa
21. 12. Project X-mass
25. 12. Helax Christmass party - Kali a Peter Pann
DĚTEM
OC FRÝDA
XXXPDGSZEBD[
7. 12. 14.00 Divadlo pro děti!
Pekelný karneval. Pro děti od 3 - 9 let.
Uvádí: Hudebně-divadelní skupina Rybníkáři
21. 12. 14.00 Divadlo pro děti!
;QÈULZEP#FUMÏNB
Pro děti od 3 - 9 let. Uvádí: Teátr Pavla Šmída
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
UFM
GBY
WMBTU!LVMUVSBGND[tXXXLVMUVSBGND[
Nedělní divadélka
1. 12. 15.00 Popletené Vánoce
8. 12. 15.00 Jak Křemílek a Vochomůrka
slavili Vánoce
NZDM KLUB NEZBEDA
Charita Frýdek-Místek
\'ėFKLZ
\'SâEFL.ÓTUFL
tel.: 732 628 731, 733 433 177
XXXDIBSJUBGND[OF[CFEB
Otevřeno: Po - Pá 13.00 - 17.00
St konzultační den určený pro jednotlivce
nebo skupinu, kteří si předem domluví přípravu
do školy nebo téma, které chtějí prodiskutovat.
Dětem a mládeži z FM ve věku od 6 let ZDARMA
nabízíme: důvěrné a bezpečné prostředí pro
trávení volného času, zajímavé aktivity,
příležitosti, motivaci, pomoc a podporu.
TOM 19070 KAM
SVČ Klíč, ul. Pionýrů 764, Frýdek-Místek
UFMtXXXLBNBDJD[
Nabízíme: činnost pro holky a kluky 7 - 12 let
jednodenní či půldenní víkendové akce
zimní a letní tábory, vícedenní akce
St 15.30 - 19.30 Klub deskových her na SVČ Klíč
Pá 15.00 - 19.00 Schůzky oddílu na SVČ Klíč
14. 12. Sportování v tělocvičně
14. - 15. 12. 40. let oddílu KAM
28. 12. Sportování v tělocvičně
Krajský přebor deskových her
KS VRATIMOV
Frýdecká 1000/48, Vratimov
UFM
XXXLTWSBUJNPWD[
1. 12. 16.30 Mikulášská nadílka s klaunem
Hopsalínem
15. 12. 10.00 Vánoce s Taktíkem a Breptíkem
účinkuje: Divadelní agentura Křesadlo
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
UFM
XXXNFELD[
8. 12. 16.00 Jak se čerti učili
účinkuje: Divadelní soubor Harlekýn
15. 12. 16.00 Popletené Vánoce
účinkuje: Divadlo Sympatie Ostrava
Připravujeme:
3. 1. 10.00 O mlsné opičce
účinkuje: Divadélko Šamšula
19. 1. 16.00 O kůzlátkách
účinkuje: Divadlo Kejkle Brno
26. 1. 16.00 O Budulínkovi
účinkuje: Divadlo Kapsa Andělská Hora
DIVADLO LOUTEK
Černá louka, Pivovarská 15, Mor. Ostrava
UFMtXXXEMPPTUSBWBD[
JOGP!EMPPTUSBWBD[
1. 12. 10.00 a 15.00 Malá Mína zmlsaná
10.30 a 15.30 Jak šlo vejce na vandr
8. 12. 10.00 a 15.00 Kocourek Modroočko
10.30 a 15.30 Hrnečku vař!
aneb Dvě pohádky o hrnečku
12. a 13. 12. 10.00 a 15.00 Bato a Lato
15. 12. 10.00 a 15.00 Štědrý den malého Jakuba
10.30 a 15.30 Fuj je to!
22. 12. 10.00 a 15.00 Štědrý den malého Jakuba
26. 12. 10.00 Muminci: Čarodějův klobouk
29. 12. 10.00 Ronja, dcera loupežníka
15.30 Fuj je to!
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
UFMTQPKtQPLM
XXXELNPBTD[tJOGP!ELWD[
1. 12. 16.00 DS Julie Jurištové: Strašidelný mlýn
VZDĚLÁVÁNÍ
XXXFQSPHSBND[ 5
KLUB STOLÁRNA
Potoční 1228, Frýdek-Místek
XXXLMVCTUPMBSOBD[
UFM
Po - Čt 11.00 - 24.00, Pá 11.00 - 02.00
So 12.00 - 02.00, Ne 12.00 - 23.00
KLUB PARNÍK
Sokolská tř. 26, Mor. Ostrava
UFM
XXXLMVCQBSOJLD[
XXXDLWPTUSBWBD[
Předprodej Po - Pá 8.00 - 17.00
1. 12. 20.00 Robert Křesťan a Druhá Tráva
2. 12. 19.00 Zbyněk Terner - Vánoční koncert
4. 12. 19.00 Mirek Kovářík a Sluníčko
5. 12. 19.00 Mike Fojtík & přátelé
13. 12. 18.00 GaRe - autorský večer hudby
Gabriely Vermelho
14. 12. 19.00 Petr Spálený & Apollo Band
15. 12. 19.00 Calata
16. 12. 19.00 Jet Set Big Band
17. 12. 19.00 Nedivoč
18. 12. 19.00 Mario Šeparovič Band
19. 12. 19.00 Vánoční koncert
Markéty Konvičkové
22. 12. 20.00 Boris Band Combination
23. 12. 20.00 Sylvie Bee
MASTERS OF
ROCK CAFÉ
Zlín - Čepkov
tel.: 577 001 122
XXXNBTUFSTPGSPDLD[
Připravujeme:
17. 1. Fleret + host Premier
[
MĚSTSKÁ KNIHOVNA
\'SâEFL.ÓTUFL
XXXLOJIPWOBGND[
23. 12. - 5. 1. Upravená provozní doba
Knihovny FM - info na www.knihovnafm.cz
Pobočka Místek, Hlavní tř. 112
2. - 27. 12. Výstava Reginy Kusové: O vodě
3. 12. 18.00 Turecko: Dechberoucím Kurdistá-
nem, cestovatelská přednáška M. Štěpánka
10. 12. 17.30 Cyklus Křídla - Lampář
verše Bohdan Vojtěch Šumavanský
přednáší Olga Szymanská
19. 12. 17.00 Život s vášní a čokoládou
přednáška Ing. Marcely Krčálové
spojená s ochutnávkou
Ústřední knihovna, Jiráskova 506
13. 12. 18.30 Čaj o šesté - literárně hudební
večer na téma Vánoce
.V[FVN#FTLZE\'SâEFL.ÓTUFL
STUDIJNÍ KNIHOVNA
Zámecké nám. 1264 (zámek 1. nádvoří)
Frýdek-Místek, tel.: 558 630 051, kl. 118
XXXNV[FVNCFTLZEDPN
Vstup do on-line katalogu ze stránky:
https://muzeum.tritius.cz/library/muzeum-
beskyd/
Veřejně přístupná knihovna s prezenčními
výpůjčkami.
Otevřeno: Po, Čt 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
Pá 9.00 - 12.00
KNIHOVNA ŘEPIŠTĚ
Mírová 178, 739 31 Řepiště
UFM
XXXLOJIPWOBSFQJTUFD[
3. 12. - 28. 1. Prostá ohlédnutí
fotografie Jiřího Klusky
Otevřeno: Út 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00,
Pá 9.00 - 12.00 a 13.00 - 15.30
MĚSTSKÁ KNIHOVNA
VRATIMOV
XXXLOJIPWOBWSBUJNPWD[
2. 12. - 31. 1. Výstava: Ilustrovaný svět pohádek
pro společné čtení
Petra Oringle Řehová a Alena Vorlíčková
Otevřeno: Po, Čt 9.00 - 12.00, 13.00 - 18.00
Út 9.00 - 12.00, Pá 13.00 - 16.00
KNIHOVNA ŽABEŇ
ÇBCFŵ
XXX[BCFOLOJIPWOBJOGP
2. 12. - 30. 1. Má vlast cestami proměn
putovní výstava plakátů proměn
Moravskoslezského kraje
Otevřeno: Po 13.00 - 17.00,
Čt 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00
KNIHOVNA
HORNÍ DATYNĚ
6ÀLPMZ
)PSOÓ%BUZOŞ
XXXIPSOJEBUZOFLOJIPWOBJOGP
Výstava:
do 31. 12. 60. let KD v Horních Datyních
Otevřeno: Po 14.00 - 17.00
MS VĚDECKÁ KNIHOVNA
V OSTRAVĚ, p. o.
Prokešovo nám. 1802/9, Mor. Ostrava
UFM
XXXTWLPTD[
Půjčovna, studovna: Po - Pá 9.00 - 19.00
So 8.30 - 12.00,
23. - 26. 12. a 28. 12. - 1. 1. zavřeno
0EEŞMFOÓTQFDJÈMOÓDIGPOEƉ (normy, audiokni-
hy, jazykové učebnice atd.): Po - Pá 9.00 - 18.00
7âTUBWZ
do 31. 12. Sametová revoluce - knižní výstava
do 31. 12. Sametové putování
20. 12. - 31. 1. Až na vrcholky hor - knižní
výstava
Akce:
4. 12. 16.30 Život a dílo renesančního génia
Leonarda da Vinci - přednáška Marka Zágory
10. a 11. 12. 14.30 Vyhledávání v katalogu -
seminář
17. 12. 16.00 - 20.00 Deskohraní
odpoledne s deskovými hrami
UZÁVĚRKA lednového
1SPHSBNV 9. 12. 2019
FP/HA-014
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-12-2019/www.eprogram.cz
6
BAZÉNY
KRYTÝ BAZÉN
OSTRAVAPORUBA
Gen. Sochora 1378, Ostrava-Poruba
tel.: 596 977 511, www.sareza.cz
50 m bazén:
Po - Pá 6.00 - 21.30, So - Ne 9.00 - 19.30
Dětský bazén: Po a Pá 13.15 - 20.00
Út 13.15 - 18.00, St 13.15 - 16.45,
So - Ne 9.00 - 19.30
Kondiční plavání: Po - Pá 20.00 - 21.30
Pára: Po - Pá 13.00 - 20.00
So - Ne 10.00 - 19.00
100 m tobogán: Po - Pá 13.00 - 20.00
So - Ne 9.00 - 19.00
Fitness a posilovna (v ceně bazén a pára):
Po - Pá 6.00 - 21.30, So - Ne 9.00 - 19.30
Solární studio: Po - Pá 11.00 - 19.00
So - Ne 10.00 - 19.00
Saunové centrum, Masérna: Po 8.00 - 21.00,
Út - Pá 7.00 - 21.00, So - Ne 9.00 - 19.00
Rehabilitace: 7.00 - 12.00, 13.00 - 15.30
AQUA AEROBIC
AQUA AEROBIC OLEŠNÁ
aquapark-olesna.cz/kryty-aquapark-sluzby
Aquapark Olešná - neděle 10.10 - 11.00
Cena - v rámci běžného vstupu do areálu
RELAXAČNÍ CENTRA
EROTIKEMACE
www.erotik-emace.com, tel.: 737 922 777
Malé náměstí 99, Frýdek-Místek
VŠE PRO EROTIKU!
ŠKOLA JÓGY
KARAKAL
Frýdek-Místek
tel.: 737 617 841
www.joga-karakal.cz
joga-karakal@seznam.cz
13. 12. 16.00 - 19.00 a 14. 12. 10.00 - 17.00
Vánoční jógový jarmark v sále ve Frýdku
20. 12. od 17.00 Vánoční setkání
v Oáze v Raškovicích
Pravidelné čtvrtletních kurzy ve Frýdku
a v Raškovicích dle aktuálního rozvrhu
ZÁPIS do dalšího kurzu 9. 1. 16.00 - 18.00
filosofie a praxe jógy pro každého, zpevnění
celého těla, prevence poruch páteře, psychické
vyladění, relaxace a regenerace, posílení
imunitního systému, správné dýchání,
labyrint a mandala, sauna a jóga, psychohygiena
a dechové techniky, radost ze života …
BAZÉNY
Nad Přehradou 2290, Frýdek-Místek
tel.: 558 638 754, www.aquapark-olesna.cz
Každou So 9.00 Aquatěhobik
Každou Ne 10.10 Aqua aerobik
Saunový svět:
www.aquapark-olesna.cz/wellness
Každou Ne 10.00 - 11.30 Saunování dětí s rodiči
Každé Po 17.00 Saunové ceremoniály
14. 12. 20.00 - 23.00 Plavání a saunování
při svíčkách
KRYTÝ BAZÉN
Střední škola řemesel Frýdek-Místek
tel.: 558 432 991, 558 421 215
Plavání pro veřejnost na www.ssremesel.cz
OZDRAVNÉ CENTRUM
JEŠTĚRKA
Za Ještěrkou 629/1, O.-Bartovice
tel.: 596 977 661, www.sareza.cz
25 m bazén: Po 6.00 - 20.00
Út - Pá 6.00 - 21.30, So - Ne 9.00 - 19.00
Kondiční plavání: v pracovní dny vždy ráno
první dvě hodiny po zahájení plavání a večer
poslední dvě hodiny před ukončením plavání.
Sauna, masérna: Po - Pá 8.00 - 20.00
So - Ne 9.00 - 19.30
Sportovní hala: Po - Pá 6.00 - 21.00
So - Ne 9.00 - 18.30
Badminton: Po 6.00 - 17.00, Út 6.00 - 19.30
St 6.00 - 16.00, Čt, Pá 6.00 - 19.00
So 12.30 - 19.00, Ne 12.00 - 17.30
VODNÍ SVĚT SAREZA
Sokolská 44/2590, Mor. Ostrava
tel.: 596 977 420, www.sareza.cz
25 m bazén: Po 6.00 - 8.00, 14.00 - 20.30
Út, Čt, Pá 6.00 - 8.00, 14.00 - 21.30
St 6.00 - 21.30, So - Ne 9.00 - 19.30
Kondiční plavání: Po 6.00 - 8.00, 18.00 - 20.00
Út - Pá 6.00 - 8.00, 19.00 - 21.30
Vodní jeskyně, Tobogány: Po 14.00 - 18.00
Út - Pá 14.00 - 19.00, So - Ne 9.00 - 19.30
Wellness: Po 14.00 - 20.00
Út - Pá 14.00 - 21.00, So - Ne 9.00 - 19.00
Fitness: Po 9.00 - 21.00
Út - Pá 7.00 - 21.00, So - Ne 9.00 - 19.00
Parní lázně: Po 14.00 - 20.00
Út - Pá 14.00 - 21.00, So - Ne 9.00 - 19.00
Sauna, masáže, solární studio: Po 7.00 - 20.00
Út - Pá 7.00 - 21.00, So - Ne 9.00 - 19.30
AQUA AEROBIC
AQUAAEROBIC-ZDRAVÉCVIČENÍ
Bazén 11. ZŠ J. z Poděbrad Frýdek
Bazén Brušperk - teplota vody 30°C
lenka.kolarcikova@seznam.cz
tel.: 608 745 605, http://aquaaerobic-ov-fm.sweb.cz
Zápis do KURZU leden - červen 2020
WELLNESS, FITNESS
SPORTOVNÍ CENTRA
Na Příkopě 3726, Frýdek-Místek
tel.: 775 767 754, www.halapolarka.cz
Badminton Polárka: Po - Ne 6.00 - 22.00
Bruslení veřejnosti: Rozpis na www
Půjčovna a broušení bruslí
Stolní tenis: Po - Ne 8.00 - 20.00
Zumba: Út 18.00
STŘELNICE
hala Polárka
rezervace:
tel.: 595 172 975
www.strelnice.halapolarka.cz
Firemní střelecké teambuildingy
8. a 22. 12. Střelecké závody
LANDEK PARK
Pod Landekem 64, Ostrava-Petřkovice
tel.: 702 206 683, www.landekpark.cz
Víceúčelová hala - cvičení pro celé rodiny
Čtyřdráhový bowling s dětskou dráhou
UM PARKOUR PARK
Strojní 149/13, Ostrava-Kunčičky
tel.: 724 000 944, www.umparkourpark.cz
tJOEJWJEVÈMOÓUSÏOJOLZTUSFOÏSFN
tQSBWJEFMOÏLSPVäLZQSPWÝFDIOZ PEUJMFU
tQBSLPVSOJHIUTtXPSLTIPQZBFYIJCJDF
Po - Pá 14.00 - 19.00, So - Ne 9.00 - 20.00
FUTSAL
STARS TŘINEC
Sportovní hala, ul. Tyršova 275, Třinec
tel.: 558 331 441, www.starstrinec.cz
2. liga
13. 12. 20.00 SKP Ocel Třinec - Baracuda
Jakubčovice
FLORBAL
STARS TŘINEC
Sportovní hala, ul. Tyršova 275, Třinec
tel.: 558 331 441, http://www.fbctrinec.cz
muži A
1. 12. 18.00 FBC Ossiko Třinec - Zlín Lions
15. 12. FBC Ossiko Třinec - FbC Asper Šumperk
21. 12. FBC Ossiko Třinec - FBC ZŠ Uničov
muži B
15. 12. 12.40 FBC Ossiko Třinec - FBC Tigers
Poruba
ženy
7. 12. 18.00 FBC Ossiko Třinec - Orel Rtyně
v Podkrkonoší
8. 12. 16.00 FBC Ossiko Třinec - FBC Dobruška
21. 12. FBC Ossiko Třinec - Florbal Exelsior
Havířov
22. 12. FBC Ossiko Třinec - Florbal Vsetín
SPORT
FOTBAL
MFK FRÝDEKMÍSTEK
Stadion Stovky, Horní 3276
Frýdek-Místek, www.mfkfm.cz
14. 12. 10.00 Ukončení roku ve Stovkách
Turnaj v malé kopané + domácí zabijačka
MĚSTSKÝ STADION
Ostrava-Vítkovice, tel.: 595 701 020
FORTUNA LIGA
30. 11. FC Baník Ostrava - Slezský FC Opava
14. 12. Baník Ostrava - Sparta Praha
HOKEJ
HC FRÝDEKMÍSTEK
Hala Polárka, Na Příkopě 3726, FM
tel.: 775 767 754, http://hcf-m.cz
Chance liga
30. 11. 17.00 Frýdek-Místek - Č. Budějovice
4. 12. 18.00 Frýdek-Místek - Chomutov
HC OCELÁŘI TŘINEC
Werk Aréna, ul. Frýdecká 850, Třinec
UFMtXXXIDPDFMBSJD[
Tipsport extraliga 2019-20
1. 12. 15.00 Oceláři Třinec - Pardubice
8. 12. 15.00 Oceláři Třinec - Plzeň
16. 12. 17.00 Oceláři Třinec - Kometa Brno
18. 12. 17.00 Oceláři Třinec - Kladno
OSTRAVAR ARÉNA, a.s.
Ruská 135/3077, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 707 112, www.arena-vitkovice.cz
26. 12. - 5. 1. 2020 Mistrovství světa IIHF
v ledním hokeji juniorů 2020
26. 12. 15.00 ČR - Rusko
19.00 Kanada - USA
27. 12. 19.00 Německo - USA
28. 12. 15.00 ČR - Německo
19.00 Rusko - Kanada
29. 12. 19.00 USA - Rusko
30. 12. 15.00 Německo - Kanada
19.00 USA - ČR
31. 12. 15.00 Rusko - Německo
19.00 Kanada - ČR
Tipsport extraliga 2019-20
18. 12. 17.30 HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc
KRASOBRUSLENÍ
OSTRAVAR ARÉNA, a.s.
Ruská 135/3077, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 707 112, www.arena-vitkovice.cz
13. - 14. 12. Mezinárodní mistrovství
ČR v krasobruslení 2020 - nejlepší krasobruslaři
čtyř zemí - ČR, Polsko, Maďarsko, SK
BĚH
ZIMNÍ RUNDÁL 2019
Ostrava - Bělský les
www.rundal.cz
7. 12. Ostrava - Bělský les
9.00 Mládež, 11.00 Ženy, 12.00 Muži
Délka hlavního závodu: 4900m
Krásné a pohodové Vánoce
SĜHMH UHGDNFH
þDVRSLVX 3URJUDP
58ç1õ 9<5%õ1¤
VYCHÁZKOVÉ
HOLE
7,3 1$
25,*,1/1¨
912ç1¨
DÁREK
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-12-2019/TIC FRÝDEKMÍSTEK
tel.: 558 646 888, www.visitfm.cz
info@visitfm.cz
18. 12. Zažij příběh Vánoc
sraz v 16.00 u kostela sv. Jošta ve Frýdku
SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD
Hradní 1, Sl. Ostrava, tel.: 596 115 967
Otevřeno: denně 9.00 - 18.00, 24. 12. do 16.00
www.slezskoostravskyhrad.cz
Muzeum Jantarové stezky a Hedvábné cesty
Unikátní expozice
do 5. 1. Odborná výstava Jantarová stezka
5. 12. - 5. 1. Výstava betlémů 2019
14. 12. Vánoce na hradě - tradiční vánoční
jarmark
VYHLÍDKOVÁ VĚŽ
NOVÉ RADNICE
Prokešovo náměstí 8, Moravská Ostrava
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00, 5. 12. do 19.00
Vánoční provozní doba: 24. 12. 9.00 - 14.00
25. 12. 12.00 - 17.00, 26. 12. 9.00 - 17.00
www.ostravainfo.cz
5. 12. Mikuláš na Věži - drobné dárky
pro hodné děti
24. 12. Vánoční tradice na Věži - na děti čeká
dílna s vánoční tématikou
EXPOZICE HISTORICKÝCH
MOTOCYKLŮ
Černá louka, Pavilon C, tel.: 602 795 247
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 17.00
www.severnimorava.travel
MOSTY U JABLUNKOVA
Informační centrum, Dřevěnka na Fojtství
UFMtXXXHPUJDD[
1. 12. - 13. 1. Zrod života z ohně a železa
Výstava uměleckého kovářství
6. 12. 15.30 RC Mostík: Adventní dílnička
15. 12. 17.30 Dům PZKO:
Vánoční koncert kapely Vrkož
22. 12. 13.00 Živý betlém v centru obce
28. 12. - 1. 1. Chata Studeničné:
Dny zabíjačkových specialit na Studeničném
29. 12. Běh do vrchu Mosty - Skalka, memoriál
M. Podešvy. Horský běh s cílem na chatě Skalka
Připravujeme:
4. 1. 17.00 dům PZKO: Mezinárodní přehlídka
lidových kapel a folklorních souborů
4. 1. Dům PZKO: Gorolský bál (42. ročník)
5. 1. 13.00 Hotel Grůň: Posezení u cimbálu
5. 1. 16.30 Kostel sv. Hedviky: Tříkrálový koncert
ZÁMEK FRYŠTÁT
Masarykovo náměstí 1, Karviná-Fryštát
tel.: 596 387 340, www.zamek-frystat.cz
14. 12. Vánoce na zámku a v podzámčí
Výstava z natáčení pohádky Když draka bolí hlava
I. okruh - hlavní budova zámku: Expozice
šlechtického bydlení 16. - 20. století
II. okruh - vedlejší budova zámku Lottyhaus:
Expozice měšťanského bydlení 19. století
III. okruh - vedlejší budova Lottyhaus: Národní
galerie Praha - Expozice českého umění 19. století
Otevřeno: So - Ne 11.00 a 13.00
DOLNÍ
VÍTKOVICE
www.dolnivitkovice.cz
Vítkovice 3004
Ostrava-Vítkovice
.VMUJGVOLŘOÓBVMB(POH1SPKFLU%07
Nová komentovaná prohlídka Vám představí
přerod Dolních Vítkovic z chátrajícího ocelového
města v moderní vzdělávací, kulturní a spole-
čenské centrum. Každou neděli v 11.00.
Vysokopecní okruh s nástavbou
stominutová komentovaná prohlídka Vysoké
pece, historie Vítkovic a výroba surového železa
s vyhlídkou na Bolt Tower.
denně v 10.00, 12.00,14.00 a 16.00
QSPIMÓELZWBOHMKB[ZDFW4PB/F ve 13.00
Nejvýše položená kavárna v Ostravě
Bolt Café denně od 10.00 - 22.00. Rezervace
https://dov.reenio.cz, tel.: 725 992 124.
24. a 25. 12. Bolt Tower uzavřen
Start prohlídek z Návštěvnického centra pod VP1.
Doporučujeme rezervaci na https://dov.reenio.cz
případně na tel.: 724 955 121.
www.maxner.cz, tel.: 603 116 780
1. 12.,15. 12. VÁNOČNÍ KRAKOW 590,- Kč
14. 12. SASKO GORLITZ A BAUTZEN 890,- Kč
21. 12. VÁNOČNÍ WROCLAW 650,- Kč
21. 12. GOTTWEIG + ZAHRADY 790,- Kč
PRAVIDELNÉ SKIBUSY
VELKÁ RAČA A POLSKO SZCZYRK
LYŽOVÁNÍ NA UKRAJINĚ
VALAŠSKÉ MUZEUM
V PŘÍRODĚ
Rožnov pod Radhoštěm
UFMtXXXWNQD[
14. - 15. 12. 9.00 - 16.00 Vánoční jarmark
Dřevěné městečko:
21. 12. 17.00, 22. 12. 18.00 Živý betlém
26. 12. 13.00 a 15.00 Štěpánská koleda
Valašská dědina:
5. 12. 14.00 - 18.00 Mikulášský podvečer
VÝSTAVIŠTĚ FLORA
Wolkerova 17, Olomouc, www.flora-ol.cz
tel.: 585 726 111, 585 413 350
29. 11. - 1. 12. Advent v Oranžerii
Adventní tvoření v historické Oranžerii
7. - 8. 12. Mezinárodní výstava koček
12. - 15. 12. Vánoce Flora 2019
LANDEK PARK
HORNICKÉ MUZEUM
Pod Landekem 64, Ostrava-Petřkovice
www.landekpark.cz, tel.: 596 131 804
Skutečné fáraní do dolu s novou expozicí„Koník
Ferdinand“ a unikátní exp. báňského záchranářství.
Prohlídky: Út - Ne 10.00 - 18.00, začátky prohlí-
dek každou hodinu, poslední v 16.00 hod.
Výstava ryb Akvárium Landek
Restaurace Harenda u Barborky
STEZKA VALAŠKA
Pustevny, www.stezkavalaska.cz
- délka 394 m
- výška v nejvyšším bodě od země 15,2 m
Otevřeno: denně 9.30 - 16.00
www.stcostrava.cz
Areál Dolní Vítkovice, Vítkovice 3004
VELKÝ SVĚT TECHNIKY
Čtyři fantastické expozice plné interaktivních
a zábavou nabitých exponátů pro návštěvníky
každého věku, včetně 3D kina a Divadla vědy.
Nová interaktivní výstava CRASH, která zdůrazní
téma bezpečnosti na silnici i chodnících
Každou So: odpolední vánoční tvoření
8. 12. Mikulášská nadílka
Ne - Pá 10.00 - 18.00, So 10.00 - 20.00
recepce.stc@dolnivitkovice.cz, 595 955 740
MALÝ SVĚT TECHNIKY U6
Jedinečná interaktivní
výstava odhaluje tajemství
techniky vynálezů od parního
stroje až po současnost.
Výstava: Ikonické české figurky Igráček
Út - Ne 10.00 - 18.00,
u6.recepce@dolnivitkovice.cz, 595 952 597
HRAD HUKVALDY
tel. hrad: 558 699 323, 604 618 144
www.hradhukvaldy.eu
1. 12. 8.30 - 13.00 Ondřejská pouť
ZOO OSTRAVA
Michálkovická 197, Slezská Ostrava
tel.: 596 241 269, www.zoo-ostrava.cz
4. 12. 16.00 Přednáška v zoo: Cesty koření
14. 12. 10.00 - 13.00 Advent v zoo
24. - 26. 12. Vánoce v zoo: volný vstup pro děti
do 15 let
27. a 30. 12. 11.00 a 13.00 Vánoční
komentované prohlídky skleníků
Otevřeno: denně areál: 9.00 - 16.00,
pavilony, pokladna: 9.00 - 15.00
TIPY NA VÝLET
XXXFQSPHSBND[ 7
LIVE IN CONCERT
4. 12. 2019 OSTRAVA
OSTRAVAR ARENA OD 19.00 HOD
PŘEDPRODEJ V SÍTÍCH
TICKETMASTER
A TICKETPORTAL
LOKÁLNÍ MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI:
P/HA-097
VÁNOČNÍ KONCERT
Prodej vstupenek
NATE BROWN & ONE VOICE (USA)
“Europe Tour 2019“
13. prosince 2019, 20.00 hod.
OSTRAVA, KATEDRÁLA BOŽSKÉHO SPASITELE
P/HA-098
FP/RM-048
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-12-2019/FP/SD-004
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-12-2019/