Program FM 03-2019
Program FM 03-2019
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-3-2019/kultura, společnost, výstavy, sport, kurzy, tipy, zábava 18. ročník
www.eprogram.cz
facebook.com/ProgramCZ
\'3Å%&,.¶45&,t#BÝLBtėFMBEOÈtėFTLâ5ŞÝÓOt%PCSÈt\'SâEMBOUOBE0TUSBWJDÓt)PEPŵPWJDFt$IMFCPWJDFt+BOPWJDFt,VOŘJDFQPE0OEżFKOÓLFNt,VOŘJŘLZV#BÝLZt-ÓTLPWFDt-VCOP
t.BMFOPWJDFt.FUZMPWJDFt/PÝPWJDFt/PWÈ7FTt0TUSBWJDFt1BMLPWJDFt1BTLPWt1SBäNPt1SäOPt1TUSVäÓt3BÝLPWJDFt4LBMJDFt4UBSÏ.ŞTUPt4UBżÓŘt4WJBEOPWt;FMJOLPWJDFtÇBCFŵ
ŘUFOÈżƉWEPNÈDOPTUFDIBmSNÈDI
BŘEZEN 2019
FP/PA-008
www.Skutry-Pro-Seniory.cz
Prokopa Velikého 30 | Ostrava-Vítkovice | +420 599 529 753 | elektrokola@mise.cz
Otevírací doba | Pondělí - Pátek 9.00 - 17.00 hod. | Sobota - na objednávku
Největší výběr nových i repasovaných
elektroskútrů pro seniory a hendikepované
FP/PA-010
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-3-2019/www.eprogram.cz
2
KINA
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, www.kulturafm.cz
1. 3. 17.00 Jak vycvičit draka 3
1. 3. 19.00 Co jsme komu zase udělali?
2. 3. 17.00 Jak vycvičit draka 3
2. 3. 19.00 Co jsme komu zase udělali?
3. 3. 10.00 a 17.00 Jak vycvičit draka 3
3. 3. 19.00 Colette: Příběh vášně
4. 3. 17.00 Všechno nejhorší 2
5. 3. 17.00 Ženy v běhu
FILMOVÝ KLUB
4. 3. 19.00 Favoritka
5. 3. 19.00 Zabití posvátného jelena
12. 3. 19.00 Marie, královna skotská
18. 3. 19.00 Yomeddine
19. 3. 19.00 Je mi jedno, že se do dějin
zapíšeme jako barbaři
25. 3. 19.00 Bojovnice slunce
26. 3. 19.00 Šťastný Lazzaro
BIO SENIOR
6. 3. 10.00 Tohle je náš svět
13. 3. 14.00 Mary Poppins se vrací
20. 3. 10.00 Svátky klidu a míru
27. 3. 10.00 Bohemians Rhapsody
BIJÁSEK
1. 3. 9.30 Gordon a Paddy
2. 3. 15.00 Asterix a tajemství kouzelného
lektvaru
15. 3. 9.30 Příšerky z vesmíru
16. 3. 15.00 Mary Poppins se vrací
29. 3. 9.30 Jak postavit sněhuláka
30. 3. 15.00 Chlapec a svět
KINO KAFÉ
11. 3. 16.00 Vítězové Anifilmu 2018
20. 3. 14.00 Chata na prodej
23. 3. 14.00 Mars
27. 3. 14.00 King Skate
KINO KOSMOS
Dukelská 689, Třinec
UFMtXXXLJOPLPTNPTD[
1. a 2. 3. 17.30 Bohemian Rhapsody
20.00 Ženy v běhu
2. a 3. 3. 15.00 Jak vycvičit draka 3
3. 3. 17.30 Colette: Příběh vášně
20.00 Všichni to vědí
4. - 5. 3. 17.30 Ženy v běhu
20.00 Bohemian Rhapsody
6. 3. 17.30 Všechno nejhorší 2
20.00 Potomek, 22.00 Captain Marvel
7., 9. a 10. 3. 17.30 Co jsme komu zase udělali
20.00 Captain Marvel
8. 3. 9.00 Bohemian Rhapsody
15.30 Dvě nevěsty a jedna svatba
17.30 Ženy v běhu, 20.00 Captain Marvel
10. 3. 10.00 Lego příběh 2
9. a 10. 3. 15.00 Psí veličenstvo
11. - 13. 3. 17.30 Mamma Mia!
Here We Go Again
20.00 Zrodila se hvězda
14. - 17. 3. 17.30 Skleněný pokoj
14., 16. a 17. 3. 20.00 Ženy v běhu
15. 3. 20.00 Chalupianský - cestovatelská
přednáška
16. 3. 10.00 Krtek a kalhotky
16. a 17. 3. 15.00 Kouzelný park
18. a 19. 3. 17.30 Captain Marvel
20.00 Potomek
19. 3. 9.00 Ženy v běhu
19. a 20. 3. 14.00 Yeti: Ledové dobrodružství
20. 3. 17.30 Šťastný Lazzaro, 20.00 Zelená kniha
21. 3. 18.00 LOVEní
21. - 24. 3. 20.00 Pašerák
22. - 24. 3. 17.30 LOVEní
23. 3. 15.00 Putování se sobíkem
24. 3. 15.00 Kouzelný park
25. - 27. 3. 17.30 LOVEní, 20.00 Captain Marvel
28., 30. a 31. 3. 17.30 Zraněná srdce, 20.00 My
29. 3. 17.00 Koncert pro Jeden svět
30. a 31. 3. 15.00 Dumbo
PROGRAM, Frýdecko-Místecko t Měsíčník - zdarma do domácností a firem na Frýdecko-Místecku
Vydává: NAKLADATELSTVÍ MISE, s. r. o., Pr. Velikého 30, 703 00 Ostrava-Vítkovice t Vydavatel a vedoucí
projektu: Josef Bordovský, tel.: 599 529 770 t Šéfredaktorka: Ing. Hana Marušáková, tel.: 599 529 760,
e-mail: programfrydek@mise.cz t Inzerce: Radim Mikunda, tel.: 604 444 080, tel./fax: 558 439 431
Distribuce: Česká distribuční, a.s. t Adresa redakce: Malý Koloredov 811, 738 01 FRÝDEK-MÍSTEK t e-mail:
programfrydek@mise.cz, www.eprogram.cz t Tisk: EUROPRINT a.s. t3FHJTUSBDF.,Ǝ3&tUzávěrka
dubnového čísla: 7. 3. 2019 tToto číslo vyšlo: 26. 2. 2019t;NǔOBQSPHSBNǾKFWZISB[FOBQPDzBEBUFMǾN
t1MBUOPTULBäEÏBLDFEPQPSVǏVKFNFPWǔDzJUUFMFGPOJDLZt;BPCTBISFLMBNZPEQPWÓEÈ[BEBWBUFMt0CTBI
SFLMBNZTFOFNVTÓWäEZTIPEPWBUTOÈ[PSFNSFEBLDFt7FÝLFSÈBVUPSTLÈQSÈWBKTPVWZISB[FOBWZEBWB-
UFMJBOFOÓNPäOÏKFQPVäÓUCF[KFIPTPVIMBTVt
KINO FRÝDLANT
NAD OSTRAVICÍ
Hlavní 1755, Frýdlant nad Ostravicí
www.kcfno.cz
1. 3. 18.00 Ženy v běhu
20.00 Všechno nejhorší 2
2. 3. 15.00 LEGO příběh 2
17.00 Co jsme komu zase udělali?
19.00 Ženy v běhu
3. 3. 15.00 Jak vycvičit draka 3
17.00 Bohemian Rhapsody, 19.30 Roma
5. 3. 17.00 Léto s gentlemanem
19.00 Bohemian Rhapsody
6. 3. 17.00 Jak vycvičit draka 3
19.00 Ženy v běhu
8. 3. 15.30 První člověk
18.00 Co jsme komu zase udělali?
20.00 Bohemian Rhapsody
9. 3. 15.00 Jak vycvičit draka 3
17.00 Léto s gentlemanem
19.00 Capitan Marvel
10. 3. 15.00 LEGO příběh 2
17.00 Capitan Marvel, 19.30 Filmový klub
12. 3. 17.00 Colette: Příběh vášně
19.30 Všechno nejhorší 2
13. 3. 17.00 Psí veličenstvo, 19.00 Capitan Marvel
14. 3. 10.00 Bio Senior: Chata na prodej
15. 3. 17.30 Capitan Marvel
20.00 Skleněný pokoj
16. 3. 15.00 Psí veličenstvo, 17.00 Ženy v běhu
19.00 Co jsme komu zase udělali?
17. 3. 15.00 Jak vycvičit draka 3
17.00 Colette: Příběh vášně, 19.30 Filmový klub
19. 3. 17.00 Bohemian Rhapsody
19.30 Ženy v běhu
20. 3. 17.00 LEGO příběh 2, 19.00 Skleněný pokoj
22. 3. 18.00 Léto s gentlemanem, 20.00 Pašerák
23. 3. 15.00 Kouzelný park
17.00 Skleněný pokoj, 19.00 LOVení
24. 3. 17.00 LOVení, 19.30 Filmový klub
26. 3. 17.00 Kalkurka a sedm trpaslíků
19.00 Pašerák
27. 3. 17.00 Kouzelný park, 19.00 LOVení
29. 3. 18.00 LOVení, 20.00 My
30. 3. 15.00 Kouzelný park, 17.00 Pašerák
19.30 Ženy v běhu
31. 3. 15.00 Psí veličenstvo, 17.00 My
19.30 Filmový klub
KINO HVĚZDA
Frýdecká 1000/48, Vratimov
tel.: 595 700 759, www.ksvratimov.cz
6. 3. 17.00 Leo Da Vinci: Mise Mona Lisa
9. 3. 10.00 Krtkova dobrodružství
13. 3. 19.00 Cesta vede do Tibetu
20. 3. 17.00 Sněhová královna v zemi zrcadel
27. 3. 19.00 Bohemian Rhapsody
KINO ART
DK města Ostravy, www.dkmoas.cz
28. října 124, Mor. Ostrava,
tel.: 597 489 111 spojovatelka
1. - 3. 3. 16.00 a 19.00 Nedotknutelní
4. - 6. 3. 16.00 a 19.00 Úhoři mají nabito
8. - 9. 3. 16.00 a 19.00 Mrazivá pomsta
10. 3. 15.45 Spící krasavice - Balšoj Balet
11. - 13. 3. 16.00 a 19.00 Marie, královna skotská
15. - 17. 3. 16.00 a 19.00 Skleněný pokoj
18. - 19. 3. 16.00 a 19.00 Colette: Příběh vášně
20. - 21. 3. 17.30 a 19.30 Ozvěny XVI. ročníku
Mezinárodního festivalu outdoor. filmů 2018
22. - 24. 3. 16.00 a 19.00 Do boje
25. - 27. 3. 16.00 a 19.00 LOVEní
29. - 31. 3. 16.00 a 19.00 Sobibor
KLUB NÁROČNÉHO DIVÁKA
7. 3. 16.00 a 19.00 Dobrý život sokola Bendy
14. 3. 16.00 a 19.00 Pasažéři
28. 3. 16.00 a 19.00 Cesta vede do Tibetu
KINO SENIOR
4. 3. 14.00 Úhoři mají nabito
7. 3. 14.00 Dobrý život sokola Bendy
11. 3. 13.30 Marie, královna skotská
14. 3. 14.00 Pasažéři
18. 3. 13.30 Colette: Příběh vášně
25. 3. 14.00 Ženy v běhu
28. 3. 14.00 Cesta vede do Tibetu
VÝSTAVY
Muzeum Beskyd Frýdek-Místek
FRÝDECKÝ ZÁMEK
tel.: 558 630 051-3
www.muzeumbeskyd.com
Stálé expozice:
#FTLZEZ
QżÓSPEBBMJEÏt\'SâEFLB.ÓTUFL
FSâEFL.BSJÈOTLÏQPVUOÓNÓTUPt1BNÈUOÓL»OESZ
-ZTPIPSTLÏIPt;ÈNFDLâPLSVIQSPIMÓELPWÈUSBTB
Výstavy:
do 10. 3. Štěpán Mleczko
do 24. 3.;»/"ėFSOPCZMMFUQPUÏ
22. 3. - 19. 5. Lenka Kovalová: Vesmírná křídla
28. 3. - 2. 6. Historie hasičů v okrese Frýdek-Místek
Otevřeno: Út, St, Pá 8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00
Čt 8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00, So, Ne 13.00 - 17.00
STÁTNÍ OKRESNÍ ARCHIV
Bezručova 2145, Frýdek-Místek
tel.: 558 431 845
Výstava: Kdo inzeruje, prodává. Firmy
na Frýdecku a Místecku v období první
republiky v reklamě a fotografii
Otevřeno: Po a St 8.00 - 17.00, Út a Čt 8.00 - 14.30
VRATIMOVSKÁ GALERIE VG
KS Vratimov, vestibul kina Hvězda
do 7. 3. Na začátku roku - Výtvarná sk. Trojice
12. 3. - 16. 5. Obrazy - výstava obrazů
Emmy a Barbory Srncových
Otevřeno: St 17.00 - 19.00
GALERIE U JAKUBA
Farní náměstí 50, Frýdek-Místek
tel.: 558 436 441, 605 834 544
http://www.galerieujakuba.cz
Otevřeno: Po - Pá 10.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
So 9.00 - 12.00
GALERIE NA PŮDĚ
KaSS Střelnice, Střelniční 1, Český Těšín
UFMtXXXLBTTDUD[
do 29. 3. Witold Jacykow - fotografie
Tadeusz Rus - malba
Otevřeno: Po - Pá 9.00 - 20.00
CHAGALL BRUŠPERK
Nám. J. A. Komenského 9, Brušperk
do 4. 4. Výstava k 750. výročí založení města
Brušperka
Otevřeno: Út - Pá 13.00 - 17.00
So tNe 13.00 - 17.00
VÝTVARNÉ CENTRUM
CHAGALL
Repinova 16, Mor. Ostrava, www.chagall.cz
tel.: 602 532 894, 605 964 765
do 27. 3. Marko Nenutil - obrazy
28. 3. - 30. 4. Marc Chagall - grafika
do 31. 3. SŠ služeb a podnikání Ostrava - foto
Stálé expozice - prodejní galerie, I. patro:
Obrazy, grafika, sochy, umělecké sklo
do 28. 2. Beskydská krajina
Otevřeno: Po - Pá tSo 9.00 - 12.00
VÝSTAVIŠTĚ ČERNÁ LOUKA
Moravská Ostrava, tel.: 596 167 111-112
www.cerna-louka.cz
1. - 3. 3. Dovolená - veletrh cestovního ruchu
1. - 3. 3. Knižní festival Ostrava - autogramiády,
setkání s autory, workshopy, přednášky
9. 3. Bleší trhy - sběratelská burza
10. 3. Avízo bazar
14. - 16. 3. i-Mobilita - jezděme i-chytře
19. - 20. 3. MARV s.r.o. - velký výprodej
výběrového second handu
22. - 23. 3. Včela - jarní včelařské setkání
24. 3. Fauna trhy - chovatelská a pěstitelská
burza
29. - 31. 3. Kreativ Jaro - výtvarné dílny,
workshopy, kreativní nápady a inspirace
30. 3. Bleší trhy - sběratelská burza
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
do 27. 3. Mánesova síň: LV - Pavel Kubíček
Otevřeno: Po, St, Pá 9.00 - 15.00
Út, Čt 9.00 - 19.00
MUZEUM TĚŠÍNSKA
www.muzeumct.cz
Otevřeno: Po - Pát
Ne 13.00 - 17.00
VÝSTAVNÍ SÍŇ JABLUNKOV
Mariánské nám. č. 14, tel.: 558 359 533
Expozice: Z minulosti Jablunkova a okolí
VÝSTAVNÍ SÍŇ MUSAION
Pavlovova 2, Havířov, tel.: 596 813 456
do 31. 3. Funkcionalismus - Architektura
a bytová kultura období první republiky
Expozice: Než se město zrodilo
PAMÁTNÍK ŽIVOTICKÉ TRAGÉDIE
Padlých hrdinů 47a, Havířov-Životice
tel.: 596 434 138, www.muzeumct.cz
do 9. 7. Tragédie v Oradour-sur-Glane
do 9. 7. Tragédie v Televagu
Expozice: Okupace a odboj na Těšínsku
Otevřeno: Útt
VÝSTAVNÍ SÍŇ KARVINÁ
Masarykovo nám. 10, Karviná-Fryštát
tel.: 596 311 425, www.muzeumct.cz
do 31. 7. Podmalby na skle - výstava
Expozice: Střípky z dějin Karviné
VÝSTAVNÍ SÍŇ ORLOVÁ
Polní 964, Orlová-Lutyně, tel.: 596 531 205
do 30. 6. Neklidné hranice - výstava
TECHNICKÉ MUZEUM
K muzeu 89, Petřvald u Karviné
tel.: 596 541 092, www.muzeumct.cz
Expozice: Kouzelný svět tramvají
Technické skvosty - hrací strojky
Otevřeno: Po - Pát
Ne 13.00 - 17.00 od 8. 3.
ARCHEOPARK
Chotěbuz - Podoboř, tel.: 552 309 133
Akce a přednášky:
2. 3. Dotkni se pravěku - dobrodružná soutěž
9. 3. 14.00 Raně středověké centrum
Mikulčice-Valy - přednáška
10. 3. Workshop: Náramky přátelství
16. a 17. 3. Deskohraní
19. 3. 16.00 Pohřební ritus - přednáška
23. a 24. 3. Workshop: Tesáno, ryto, psáno
30. 3. Workshop: Malování v pravěku
Výstava:
do 31. 3. Mikulčice - genius loci - panelová
výstava snímků z výzkumu 1954 - 1968
v Mikulčicích
Otevřeno: Út - Ne 8.00 - 16.00
Galerie výtvarného umění
DŮM UMĚNÍ GVUO
Jurečkova 9, Moravská Ostrava
UFMtXXXHWVPD[
Výstavy:
do 24. 3. Deset - současné německé
umění ze sbírky Adam Gallery
do 24. 3. (KON)TEXTY Jána Mančušky
do 24. 3. Výstava jednoho díla ze sbírek GVUO:
Josef Bolf: V noci
Stálá expozice:
do 30. 12. František Jureček - Alois Sprušil
Nová Galerie v nové republice
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
ŘÁDKOVÁ INZERCE
CENA ŘÁDKOVÉ INZERCE
50,- Kč řádek textu t300,- Kč podbarvení
Objednávky: programfrydek@mise.cz
KOUPĚ
ű VYKUPUJEME KNIHY A GRAMOFONOVÉ
DESKY!! Přijedeme - platba ihned. Platí stále -
celá Morava. Antikvariát tel.: 739 111 220
FP/DSD-002
SLUŽBY
ű KOCOUREK - ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ
tTFEBDÓDITPVQSBWtQƉKŘTUSPKF,ÊSDIFS
Tel.: 606 363 300
FP/DSD-003
Soutěže o vstupenky
GBDFCPPLDPN1SPHSBN$;
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-3-2019/FP/HA-002
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-3-2019/www.eprogram.cz
4
SPOLEČNOST
FRÝDECKÝ ZÁMEK
Frýdek-Místek, tel.: 558 630 051-3
www.muzeumbeskyd.com
e-mail: info@muzeumbeskyd.com
Přednášky v Zeleném domě na Zámecké ul.:
7. 3. 16.30 Domácí pomocníci aneb jak si lidé
usnadnili práci
14. 3. 16.30 630 let Hodoňovic
21. 3. 16.30 Zmizelý Štramberk
28. 3. 16.30 Studánky a prameny pod Bílou horou
NÁRODNÍ DŮM
Palackého 134, Frýdek-Místek
UFMtXXXLVMUVSBGND[
narodnidum@kulturafm.cz
21. 3. 19.00 Kateřina Englichová
a Vilém Veverka: Impressinons
23. 3. 19.00 Poslechovka v zeleném baru
Shaftling x TÄINO
28. 3. 18.30 Povídání v Zeleném baru
s Lubošem Švecem
VÝSTAVA:
25. 3. - 30. 4. Výstava k 80. výročí
ZUŠ Frýdek-Místek 1939-2019
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, fax.: 558 662 715
WMBTU!LVMUVSBGND[tXXXLVMUVSBGND[
23. 3. 19.00 Jiří Schmitzer
VÝSTAVA: 1. 3. - 17. 4. Miroslav Hodeček:
Notes from a steppe
Připravujeme:
5. 4. 19.00 Behind the door
koncert k 15. výročí kapely
LIDOVÝ DŮM MÍSTEK
Fr.Čejky 450, Frýdek-Místek
tel.: 558 435 401,775 64 67 70
lidovydum.fm@gmail.com
www.lidovydum-fm.cz
2. 3. 19.00 Masopustní maškarní veselí
2. a 3. 3. 9.00 Kurz kreslení pravou mozkovou
hemisférou
3. 3. 9.00 Přednáška: Metodika Dadant
Nové trendy v moderním včelařství
16. 3. Týden trénování paměti
KULTURNÍ DŮM FRÝDEK
Heydukova 2330, Frýdek-Místek
tel.: 558 647 067, 602 586 925
www.kulturnidumfrydek.cz
2. 3. 19.00 Rybičky 48: Pořád nás to baví
tour 2019, support: Civilní obrana
16. 3. 17.00 Mína tour
24. 3. 10.30 Čiperkové ve Frýdku-Místku
Připravujeme:
19. 4. KALI + Peter Pann
FAUNAPARK
Frýdek-Místek, www.kulturafm.cz
16. 3. 12.00 - 17.00 1939 Boj o Czajankova
kasárna 2019. 80 let od odporu 8. pěšího
pluku proti německé okupaci.
Expozice a komentované ukázky vojenské
techniky a materiálu, dobový vojenský tábor,
výstava Frýdek a Místek za nacistické okupace
14.00 Rekonstrukce boje o Czajankova kasárna
KS VRATIMOV
Frýdecká 1000/48, Vratimov
tel.: 595 700 750-4, www.ksvratimov.cz
13. 3. 18.00 Kréta - země bohů, přírodních
krás a tekutého zlata - vyprávění vratimovského
cestovatele Petra Kuběny
26. 3. 19.00 Zamilovaný sukničkář - divadlo
WERK ARÉNA
Frýdecká ulice 850, Třinec
www.werkarena.cz
4. 3. 19.00 Lord Of The Dance - Dangerous Games
Připravujeme:
3. 5. 20.00 Vivaldianno Reloaded
18. 5. 19.30 Habera & Team 2019 Tour
KINO PETRA BEZRUČE
Frýdek-Místek, www.kulturafm.cz
Připravujeme:
10. 4. 19.00 Lucie Bílá a Petr Malásek
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, fax.: 558 662 715
www.kulturafm.cz, vlast@kulturafm.cz
7. 3. 19.00 Divadelní spolek Kašpar:
Růže pro Algernon
11. 3. 19.00 Divadlo improvizace ODVAZ:
Zápas v divadelní improvizaci: Muži vs. ženy
(aneb chápeme, ale nerozumíme)
20. 3. 19.00 Divadlo Sklep: Výběr z Besídek
22. 3. 19.00 Divadlo Na zábradlí:
Macbeth - Too Much Blood
27. 3. 19.00 Milostný trojúhelník:
Zcela jarní trojúhelník
Připravujeme:
3. 4. 19.00 Radošinské naivné divadlo: Besame
Mucho alebo Čo sa skrýva v kufri (a v nás)
17. 4. 19.00 Divadlo Petra Bezruče: Maryša
23. 4. 19.00 DS Háta: Velké lásky v malém hotelu
27. 4. 19.00 Divadlo Ungelt: Expres na západ
ČTYŘLÍSTEK
Divadlo Na Slezské
Novodvorská 3478, Frýdek-Místek
UFMtXXXEJWBEMPDUZSMJTUFLD[
2. 3. 19.00 Lež - premiéra konverzační komedie
hraje hostující soubor Komorní divadlo Arté
9. 3. 15.00 Příhody medvídka Ťupínka I.
hraje DUO - Divadlo u Ostravice Frýdek-Místek
23. 3. 15.00 Brk a Frk I. aneb Pekelný život
hraje DUO - Divadlo u Ostravice Frýdek-Místek
Půjčování kostýmů: Út a Čt 15.00 - 17.00
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
9. 3. 17.00 Divadlo Devítka: Pětkrát do černého
20. 3. 19.00 Agentura Fanny: Tchýně na zabití
hrají: Lucie Zedníčková, Dana Homolová,
Anna Kulovaná a Martin Kraus
25. 3. 19.00 Studio DVA divadlo:
Poprask na laguně
Připravujeme:
9. 4. 19.00 Divadelní společnost Háta:
Velké lásky v malém hotelu
DIVADLA
KD TRISIA TŘINEC
Nám. Svobody 526, Třinec
tel.: 558 387 111, rezervace tel.: 558 387 112
LVMUVSB!USJTJBD[tXXXUSJTJBD[
19. 3. 19.00 Městské divadlo Mladá Boleslav:
Muži v offsidu
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
UFMTQPKtQPLM
www.dkmoas.cz
2. 3. 18.45 Dcera pluku - přímý přenos
z Metropolitní opery v New Yorku
7. 3. 19.00 Divadlo A. Dvořáka, Příbram:
Hrdý Budžes, hrají: B. Hrzánová, J. Vlčková, L. Jeník
10. 3. 15.45 Spící krasavice - záznam přenosu
z Bolšoj baletu v Moskvě
19. 3. 19.00 Divadlo Sklep: Výběr z Besídek
20. 3. 19.00 Městské divadlo Mladá Boleslav:
Muži v offsidu
hrají: O. Jirák, M. Zbrožek, V. Havelka, P. Bucháček,
P. Nakládalová, E. Reiterová, M. Babuský a další
21. 3. 19.00 Silné Reči - stand up comedy show
Jána Gorduliča a jeho hostů
25. 3. 19.00 Rock Opera Praha: Vymítač
účinkují: K. Střihavka, J. Toužimský, V. Dyk a další
26. 3. 19.00 DS Duel: Cravate club
hrají: Martina Pechlát, Miroslav Etzler
30. 3. 16.45 Valkýra - přímý přenos
z Metropolitní opery v New Yorku
Připravujeme:
2. 4. 19.00 Radošinské naivné divadlo, Bratislava:
Besame mucho alebo Čo sa skrýva v kufri (a v nás)
4. a 5. 4. 19.00 Divadlo Ungelt: Deštivé dny
8. 4. 19.00 Divadelní společnost Háta, Praha:
Velké lásky v malém hotelu
13. 4. 19.00 Divadlo Kalich, Praha: Titanic
19. 4. 19.00 Divadlo Bez Zábradlí: Blbec k večeři
DK AKORD
Nám. SNP, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 762 511, www.dk-akord.cz
19. 3. 19.00 Divadlo Bolka Polívky: Šašek a syn
Připravujeme:
10. 4. 19.00 Spolek sešlých: Commedia dell´Arte II
KC FRÝDLANT N. OSTRAVICÍ
Hlavní 1755, Frýdlant nad Ostravicí
tel. 558 606 304, www.kcfno.cz
1. 3. 19.00 Ples gymnázia Frýdlant nad Ostravicí
4. - 8. 3. Týden deskových her (knihovna)
5. 3. 15.00 Tvořivé dílny: Masky na karneval
7. 3. 18.00 Cestopisná přednáška
Jiřího Kráčalíka: Krásy Irska
9. 3. 19.00 Sportovní ples„aneb dokola bez kola“
14. 3. 17.30 Mozkový jogging (knihovna)
16. 3. 19.00 Reprezentační ples ZŠ TGM
19. 3. 15.00 Tvořivé dílny: Jarní věnec
19. 3. 17.00 Beseda a autorské čtení
s Alenou Mornštajnovou (knihovna)
21. 3. 17.30 Kvízový večer (knihovna)
24. 3. 15.00 Karneval pro děti:
Zimní království s Radanou Vozňákovou
26. 3. 17.00 Jarní očista těla - beseda a povídání
o jarní detoxikaci těla
28. 3. 19.00 Divadelní představení:
Poslední ze žhavých milenců.
Hrají Simona Stašová a Petr Nárožný
MÚ FRÝDLANT N. O.
Hlavní 139, Frýdlant n. Ostravicí
tel.: 558 604 128
2. 3. 19.00 Na Nábřeží - Nová Ves: Fotbal bál
4. a 18. 3. 9.00 - 16.00 Farmářské trhy
před obchodním domem OMMA
20. 3. 18.00 sál ZUŠ: Cyklus„Rodáci“
pěvecké sbory z Frýdlantu n. O
KASS STŘELNICE
Střelniční 1, Český Těšín
UFMtXXXLBTTDUD[
5. 3. 18.00 Gorolská mše v Kostele Marie
Magdaleny v Těšíně
19.30 Pochování basy s doprovod. programem
8. 3. 20.00 Formace Jazz Q
14. 3. 18.00 Sebastian Prax:
Cesta do Himalájské divočiny - cestopis
16. 3. 20.00 Thom Artway - koncert
22. 3. 20.00 Druhá náhoda & Kompresor -
koncert
23. 3. 19.00 Móda elegantních dam
jarní modní show!
24. 3. 19.00 Na Stojáka
Lukáš Pavlásek, Karel Hynek, Daniel Čech, Arny
29. 3. 20.00 Jiří Schelinger Revival Ostrava
30. 3. 9.00 - 13.00 Jarní průvan v šatníku
31. 3. 17.00 Těšínská tančírna
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
5. 3. 14.00 Senior bez nehod - divadelní předn.
8. 3. 17.00 Veselá trojka - koncert k MDŽ
12. 3. 18.00 Tuktukem z Thajska až na Moravu
přednáška Tomáše Vejmoly
16. - 17. 3. 9.30 Cesta k harmonii - festival
16. 3. 19.00 Rangers - Plavci
17. 3. 17.00 Jakub Kroulík: Moc a síla hypnózy
26. 3. 18.00 Ivo Petr: Tasmánie - Austrálie
Připravujeme:
2. 4. 18.00 Marek Jelínek: Na koloběžce po Asii
za 7 měsíců
KD TRISIA TŘINEC
Nám. Svobody 526, Třinec
UFMtXXXUSJTJBD[
9. 3. 10.00 X. Esoterický festival
12. 3. 18.00 Jiří Stivín - koncert
21. 3. 17.00 Arnošt Vašíček: Labyrint záhad
23. 3. 19.00 Řecká zábava
Ruská 135/3077, 700 30 Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 707 303, www.arena-vitkovice.cz
OSTRAVAR ARÉNA, tel.: 596 707 112
9. 3. 20.00 SCOOTER - 25 years Wild & Wicked Tour
RT TORAX ARÉNA Poruba, tel.: 596 977 111
26. 3. 20.00 MANOWAR - The Final Battle 2019
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
UFMTQPKtQPLM
www.dkmoas.cz
3. 3. 15.00 Kollárovci: Neúprosný čas - koncert
5. 3. 18.00 Radim Uzel: Ekonomie sexu
12. 3. 19.00 Věra Martinová
13. 3. 19.00 Roman Horký a skupina Kamelot
14. 3. 19.00 4TET
22. 3. 19.00 David Koller Acoustic tour 2019
FP/PA-007
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-3-2019/MĚSTSKÁ KNIHOVNA
Frýdek-Místek, www.knihovnafm.cz
Pobočka Místek, Hlavní tř. 112
12. 3. 18.00 Cestovatelská přednáška Martina
Stillera: Amerikou na rodinné cyklocestě
15. 3. 9.00 - 10.30 Dětský klub pro rodiče
s malými dětmi
28. 3. 16.30 Známý neznámý malíř Vilém
Wünsche - přednáška Mgr. Gabriely Pelikánové
Ústřední knihovna, Jiráskova 506
4. 3. 9.00 - 10.30 Dětský klub pro rodiče
s malými dětmi
27. 3. 17.30 Tradiční čínská medicína
přednáška Mgr. Volanského
29. 3. Noc s Andersenem - pro přihlášené děti
KNIHOVNA ŘEPIŠTĚ
Mírová 178, 739 31 Řepiště
tel.: 558 637 136, www.knihovna-repiste.cz
1. 3. - 16. 4. Iva Skulinová - fotografie Řepišť
a okolí
12. 3. 17.30 Írán - pohled do zákulisí - přednáší
RNDr. Jiří Sladký
Otevřeno: Út 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00,
Pá 9.00 - 12.00 a 13.00 - 15.30
KNIHOVNA VRATIMOV
www.knihovna-vratimov.cz
29. 3. Noc s Andersenem
Otevřeno: Po, Čt 9.00 - 12.00, 13.00 - 18.00
Út 9.00 - 12.00, Pá 13.00 - 16.00
KNIHOVNA ŽABEŇ
Žabeň 174, www.zaben.knihovna.info
4. 3. - 29. 4. Iva Skulinová - fotografie Šumavy
11. 3. 17.00 Írán - pohled do zákulisí - přednáší
RNDr. Jiří Sladký
29. 3. Noc s Andersenem
Otevřeno: Po 13.00 - 17.00,
Čt 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00
KNIHOVNA PASKOV
Nádražní 777, Paskov
www.knihovna-paskov.cz
Otevřeno: Po 9.00 - 12.00,
Út a Čt 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
KNIHOVNA OPRECHTICE
č. p. 40, Paskov
www.oprechtice.knihovna.info
12. 3. 17.00 Přednáška pro veřejnost:
Evženie Kaňová: Národní parky Jižní Afriky
a království Lesotho
KLUBY
STOUN
Jiřího
z Poděbrad 3109
Frýdek-Místek
tel.: 597 431 888
TUPVO!BQQMFUD[tXXXTUPVOD[
Po 19.00 - 02.00, Út - Čt 19.00 - 24.00
Pá - So 19.00 - 04.00
Začátky akcí ve 20.00, začátky koncertů ve 21.00
1. 3. Hity ze záhrobí 18+
2. 3. Gaia Mesiah
8. 3. Mňága a Žďorp
9. 3. St. Patrick´s Day & Acoustic Irish
15. 3. Thom Artway
16. 3. NO!SE - Vinyl Edition w/ Sayko & Nikisha
22. 3. Sergei Barracuda & AK
23. 3. Hity ze záhrobí 18plus
29. 3. Michal Hrůza & Kapela Hrůzy
30. 3. NO!SE w/ Forbidden Society
KLUB STOLÁRNA
Potoční 1228, Frýdek-Místek
www.klub-stolarna.cz, tel.: 558 629 135
Po - Čt 11.00 - 24.00, Pá 11.00 - 02.00
So 12.00 - 02.00, Ne 12.00 - 23.00
2. 3. Muzikantská slezina
14. 3. Vlasta Redl
23. 3. Big Blast! Band
HUDEBNÍ HOSPŮDKA
U ARNOŠTA
ul. Těšínská, Frýdek-Místek
tel.: 727 872 788, www.uArnosta.cz
Ne - Čt 16.00 - 23.00, Pá - So 16.00 - 02.00
KLUB PARNÍK
Sokolská tř. 26, Mor. Ostrava
tel.: 596 138 937, www.klubparnik.cz
7. 3. 19.00 Oskar Petr Band:
Vzpomínka na Marsyas
8. 3. 19.00 Trampsko II
12. a 13. 3. 19.00 Peter Lipa
14. 3. 20.00 Progres 2
15. 3. 20.00 Special
16. 3. 19.30 Hrdobci
17. 3. 19.00 AG Flek
19. 3. 19.00 Tara Fuki
21. 3. 19.00 Honza Křížek
24. 3. 19.00 Marien
MASTERS
OF ROCK CAFÉ
Zlín - Čepkov
tel.: 577 001 122
www.mastersofrock.cz
22. 3. David Ellefson (Megadeth) - basstory tour
Připravujeme na duben: Nervosa
DĚTEM
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, fax.: 558 662 715
WMBTU!LVMUVSBGND[tXXXLVMUVSBGND[
Nedělní divadélka
3. 3. 15.00 Nezbedná čarodějnice
hraje Divadlo Silesia
10. 3. 15.00 Jaro se skřítky - Divadlo Křesadlo
17. 3. 15.00 Vodnická pohádka
hraje Divadlo Kozlovice
24. 3. 15.00 Když jde kůzle otevřít
hraje Hravé divadlo Brno
31. 3. 15.00 O Budulínkovi - Divadlo Koráb
ZUŠ HLAVNÍ
Frýdek-Místek, www.kulturafm.cz
12. 3. 19.00 Koncert žáků ZUŠ Frýdek-Místek
NZDM KLUB NEZBEDA
Charita Frýdek-Místek
F. Čejky 450, Frýdek-Místek
tel.: 732 628 731, 733 433 177
www.charitafm.cz/nezbeda
Otevřeno: Po - Pá 13.00 - 17.00
St konzultační den určený pro jednotlivce
nebo skupinu, kteří si předem domluví přípravu
do školy nebo téma, které chtějí prodiskutovat.
Dětem a mládeži z FM ve věku od 6 let ZDARMA
nabízíme: důvěrné a bezpečné prostředí pro
trávení volného času, zajímavé aktivity,
příležitosti, motivaci, pomoc a podporu.
TOM 19070 KAM
SVČ Klíč, ul. Pionýrů 764, Frýdek-Místek
UFMtXXXLBNBDJD[
Nabízíme: činnost pro holky a kluky 7 - 12 let
jednodenní či půldenní víkendové akce
zimní a letní tábory, vícedenní akce
St 15.30 - 19.30 Klub deskových her na SVČ Klíč
Pá 15.00 - 19.00 Schůzky oddílu na SVČ Klíč
2. 3. Sportování v tělocvičně
23. 3. Mistrovství MSK Puzzle dvojic
a turnaj v Piškvorkách
KS VRATIMOV
Frýdecká 1000/48, Vratimov
tel.: 595 700 750-4, www.ksvratimov.cz
17. 3. 10.00 O líném Honzovi
pohádka pro děti Divadélka Smíšek
30. 3. 16.00 Princezna ze mlejna
Divadlo Pegas uvádí divadelní zpracování
oblíbené filmové pohádky Zdeňka Trošky
VZDĚLÁVÁNÍ
www.eprogram.cz 5
É
z
d h) b
Rock & Metal Club
KRAKEN
M. Chasáka 3144, Frýdek-Místek
Otevřeno denně od 17.00 hod.
Terasa, bar, salónek, pódium, parket.
Billiard, šipky, fotbálek.
1. 3. Trezor (power metal, OV) - první koncert
po dvaceti letech!!!
Support Ozzy & Friends (metal cover band, OV)
8. 3. Karaoke Sima (rock-metal karaoke)
9. 3. Vitamins (rock, PL), Support Blend (rock, PL)
15. 3. Public Relations (rock-electronica, OV)
Caliber X (progressive-metal, Nižná, SK)
Nitrocel (big-beat-punk, Ostrava)
16. 3. Projekce Masters of Rock 2012 - 2015
22. 3. Under the Skin (crossover-rock , FM)
23. 3. DJ Martin ( rock-metal rockotéka )
29. 3. Pokerface (thrash-death metal, Moskva,
Rusko), Support Refore (trash-metal, Slavičín)
BRICK HOUSE DOV
(Důl Hlubina), Vítkovická 3365, Ostrava
tel.: 732 263 084
1. 3. Pekař + Voxel
2. 3. Sunrise - Summertour Ostrava
9. 3. Visací zámek + SPS Forever punk tour 2019
15. 3. Ektor
20. 3. Udg - 20 let tour, Jakub Děkan & Band
23. 3. Technical W/
29. 3. Největší projekt X v Ostravě W/ PKT
30. 3. Mydy Rabycad X Noisy Pots
KONCERTY
JANÁČKOVA FILHARMONIE
DK města Ostravy, 28. října 124, Mor. Ostrava
tel.: 597 489 466, www.jfo.cz
4. 3. 19.00 Camerata Janáček s Janou Bouškovou
L. Boccherini, E. Rautavaara, M. Ravel,
C. Debussy, B. Martinů, J. Suk
7. 3. 18.00 Klasické evergreeny
K. Abe, H. Tomasi, W. A. Mozart, R. Schumann
účinkují: Anton Ždanovič - marimba, Lukáš
Kolek - saxofon, Vincenc Ignác Novotný - tenor
Tomáš Kura a Pavel Divín - baryton
Judita Škodová - violoncello
Heiko Mathias Förster - šéfdirigent JFO
14. 3. 19.00 Giltburg hraje Rachmaninova
S. Rachmaninov, R. Wagner
účinkují: Boris Giltburg - klavír
H. M. Förster - šéfdirigent JFO
21. 3. 19.00 Multifunkční aula Gong:
Vojtěch Dyk & B-Side Band
OC FRÝDA
www.ocfryda.cz
9. 3. 14.00 Divadlo pro děti! Strašfuňák se
učí angličtinu. Pro děti od 3 - 9 let.
Uvádí: Loutkový svět Ostrava.
23. 3. 14.00 Divadlo pro děti! Strašfuňáková
cesta kolem světa. Pro děti od 3 - 9 let.
Uvádí: Loutkový svět Ostrava.
5RçQRY
S5DGKRåWěP .RXSDOLåWě
2VWUDYD
57 7RUD[ $UHQD
TouR
2019
Souboj Rebelu
= i p KL p NO GE ONp O Ā p IL iO
Předprodej:
6SHFLiOQt KRVW QD NRQFHUWě Y 2VWUDYě
Nová
scéna!
Nová
scéna!
.DçGì QiYåWěYQtN NRQFHUWX REGUçt X YVWXSX PD[LVLQJO VH VSROHĀQìP KLWHP 6LOQt D QH]ORPQt
FP/PA-006
P/HA-020
FP/PA-009
POINT
VĚŘÍM ČESKÝM DVEŘÍM
GARANCE NEJNIŽŠÍ CENY
tel.: 596 411 691, 774 330 393
e-mail: info@fadeos.cz
HAVÍŘOV
www.fadeos.cz
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-3-2019/www.eprogram.cz
6
BAZÉNY
BAZÉN NA 11. ZŠ
Frýdek-Místek, www.sportplex.cz/11zs
Rozpis Plavání veřejnosti naleznete na našich
webových stránkách
OZDRAVNÉ CENTRUM
JEŠTĚRKA
Za Ještěrkou 629/1, Ostrava-Bartovice
tel.: 596 977 661, www.sareza.cz
25 m bazén: Po 6.00 - 19.00
Út - Pá 6.00 - 21.30, So - Ne 9.00 - 19.00
Kondiční plavání: v pracovní dny vždy ráno
první dvě hodiny a večer poslední dvě hodiny
Sauna: Po - Pá 8.00 - 20.00, So - Ne 9.00 - 19.00
Masérna:
Po - Pá 8.00 - 20.00, So - Ne 9.00 - 19.00
Sportovní hala:
Po - Pá 6.00 - 21.00, So - Ne 9.00 - 18.30
Badminton: Po 12.00 - 17.00
St 12.00 - 15.00, Pá 12.00 - 19.00
So - Ne 13.00 - 17.00
AQUA AEROBIC
AQUA AEROBIC OLEŠNÁ
aquapark-olesna.cz/kryty-aquapark-sluzby
Aquapark Olešná - neděle 10.10 - 11.00
Cena - v rámci běžného vstupu do areálu.
AQUAAEROBIC-ZDRAVÉCVIČENÍ
Bazén 11. ZŠ J. z Poděbrad Frýdek
Bazén Brušperk - teplota vody 30°C
lenka.kolarcikova@seznam.cz
tel.: 608 745 605, http://aquaaerobic-ov-fm.sweb.cz
RELAXAČNÍ CENTRA
EROTIKEMACE
www.erotik-emace.com, tel.: 737 922 777
Malé náměstí 99, Frýdek-Místek
VŠE PRO EROTIKU!
ŠKOLA JÓGY
KARAKAL
Frýdek-Místek
tel.: 737 617 841
www.joga-karakal.cz
joga-karakal@seznam.cz
28. 3. 16.00 - 18.00 Zápis do kurzů
na období duben - květen 2019
PRAVIDELNÉ ČTVRTLETNÍ KURZY:
filosofie a praxe jógy pro každého, relaxace,
regenerace, psychické vyladění, zpevnění
celého těla, správné dýchání, kurz ŽENA-ZDRAVÍ,
MLÁDÍ A KRÁSA, HATHA JÓGA SE SAUNOU.
2. 3. 9.00 - 18.00 Den v tichu - chvíle
mlčenlivého bytí s technikami, které pomáhají
a léčí v Oáze v Raškovicích
Připravujeme:
11. - 14. 4. Jarní žena - prodloužený relaxační
a regenerační víkend pro ženy.
BAZÉNY
Nad Přehradou 2290, Frýdek-Místek
tel.: 558 638 754, www.aquapark-olesna.cz
Každou St 50% sleva na základním a zvý-
hodněném vstupné pro pojištěnce ČPZP
Každou So 8.00 Aquatěhobik
Každou Ne 10.10 Aqua aerobik
Saunový svět:
www.aquapark-olesna.cz/wellness
Saunování dětí s rodiči: Ne 10.00 - 11.30
Saunové ceremoniály Po:
4. 3.KBTNÓOPWât11. 3. 17.00 levandulový
18. 3.TBOUBMPWât25. 3. 17.00 indiánský
KRYTÝ BAZÉN
Střední škola řemesel Frýdek-Místek
tel.: 558 432 991, 558 421 215
1. 3. 6.30 - 11.00
2. 3.t3. 3. 10.00 - 18.00
4. 3. 6.30 - 12.00, 13.00 - 15.00, 17.30 - 21.00
5. 3. 6.30 - 8.00, 14.30 - 15.30, 19.00 - 21.00
6. 3. 6.30 - 8.00, 14.00 - 15.30, 18.00 - 21.00
7. 3. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 18.30 - 21.00
8. 3. 6.30 - 11.00, 13.00 - 16.00, 17.00 - 21.00
9. 3.t10. 3. 10.00 - 18.00
11. 3. 6.30 - 12.00, 13.00 - 16.00, 17.30 - 21.00
12. 3. 6.30 - 8.00, 14.30 - 15.30, 19.00 - 21.00
13. 3. 6.30 - 8.00, 14.00 - 15.30, 18.00 - 21.00
14. 3. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 18.30 - 21.00
15. 3. 6.30 - 11.00, 13.00 - 16.00 17.00 - 21.00
16. 3.t17. 3. 10.00 - 18.00
18. 3. 6.30 - 12.00, 13.00 - 15.00, 17.30 - 21.00
19. 3. 6.30 - 8.00, 14.30 - 15.30, 19.00 - 21.00
20. 3. 6.30 - 8.00, 14.00 - 15.30, 18.00 - 21.00
21. 3. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00 18.30 - 21.00
22. 3. 6.30 - 11.00, 13.00 - 16.00, 17.00 - 21.00
23. 3.t24. 3. 10.00 - 18.00
25. 3. 6.30 - 12.00, 13.00 - 16.00, 17.30 - 21.00
26. 3. 6.30 - 8.00, 19.00 - 21.00
27. 3. 6.30 - 8.00, 14.00 - 15.30, 18.00 - 21.00
28. 3. 6.30 - 8.00, 13.00 - 16.00, 18.30 - 21.00
29. 3. 6.30 - 11.00, 13.00 - 16.00, 17.00 - 21.00
30. 3.t31. 3. 10.00 - 18.00
VODNÍ SVĚT SAREZA
Sokolská 44/2590, Mor. Ostrava
tel.: 596 977 420, www.sareza.cz
25 m bazén: Po 6.00 - 8.00, 13.00 - 20.00
Út 6.00 - 8.00, 14.00 - 21.30, St 6.00 - 21.30
Čt, Pá 6.00 - 8.00, 13.00 - 21.30
So 9.00 - 19.00, Ne 9.00 - 19.30
Kondiční plavání: Po 6.00 - 8.00, 18.00 - 20.00
Út - Pá 6.00 - 8.00, 19.00 - 21.30
Vodní jeskyně, Tobogány: Po 13.00 - 18.00
Út 14.00 - 19.00, St - Pá 13.00 - 19.00
So 9.00 - 19.00, Ne 9.00 - 19.30
Wellness: Po 14.00 - 20.00
Út - Pá 14.00 - 21.00, So, Ne 9.00 - 19.00
Fitness: Po 9.00 - 21.00
Út - Pá 7.00 - 21.00, So, Ne 9.00 - 19.00
Parní lázně: Po 14.00 - 20.00
Út - Pá 14.00 - 21.00, So - Ne 9.00 - 19.00
Sauna, Masérna, Solární studio: Po 7.00 - 20.00
Út - Pá 7.00 - 21.00, So - Ne 9.00 - 19.00
WELLNESS, FITNESS
SPORTOVNÍ CENTRA
Na Příkopě 3726, Frýdek-Místek
tel.: 775 767 754, www.halapolarka.cz
Bruslení veřejnosti:
Rozpis najdete na našich stránkách
Půjčovna a broušení bruslí
Badminton Polárka: Po - Ne 6.00 - 22.00
Stolní tenis: Po - Ne 8.00 - 20.00
Zumba: Út 18.00
STŘELNICE
hala Polárka
rezervace:
tel.: 595 172 975
www.strelnice.halapolarka.cz
Firemní střelecké teambuildingy
10. a 31. 3. Střelecké závody
Provozní doba:
St 9.00 - 13.00, Čt, Pá 14.00 - 18.00
So 9.00 - 12.30, 13.00 - 17.00
LANDEK PARK
HORNICKÉ MUZEUM
Pod Landekem 64, Ostrava-Petřkovice
tel.: 702 206 683, www.landekpark.cz
Víceúčelová hala - cvičení pro celé rodiny
Bowling
FLORBAL
STARS TŘINEC
Sportovní hala
ul. Tyršova 275, Třinec, tel.: 558 331 441
http://www.fbctrinec.cz
Moravskoslezská liga muži
9. 3. 13.30 FBC Ossiko Třinec - FBC Spartak
Bílovec
2. liga ženy
2. 3. 18.00 FBC Ossiko Třinec - Orel Rtyně
v Podkrkonoší
3. 3. 15.00 FBC Ossiko Třinec - FBC Dobruška
GOLF
GOLF CLUB
OSTRAVA
tel.: 777 799 333
e-mail: gcova@gcova.cz
www.gcova.cz
KLUB CO MÁ VŠECH 5G POHROMADĚ.
Klub je členem České golfové federace.
AKCE: HRAJ GOLF za 299,- na SM jen u nás.
10 lekcí (3 zdarma vč. neomezeně míčů).
GOLFOVÁ ŠKOLA - individuální přístup,
nejmodernější a nejrychlejší výuka golfu.
Chcete si začít s golfem? Začněte si s námi!
SPORT
BASEBALL
BASEBALLOVÉ HŘIŠTĚ
28. října 2428, Frýdek-Místek
30. 3. 12.00 - 18.00 Dvojzápas baseballové 1. ligy
BK Klasik Frýdek-Místek - Hroch Brno
HOKEJ
HC OCELÁŘI TŘINEC
Werk Aréna, ul. Frýdecká 850, Třinec
UFMtXXXIDPDFMBSJD[
TIPSPORT EXTRALIGA 2018-2019
5. 3. 17.00 Oceláři Třinec - Chomutov
HC VÍTKOVICE RIDERA
OSTRAVAR ARÉNA
Ruská 135/3077, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 707 303, 596 707 112
www.arena-vitkovice.cz
TIPSPORT EXTRALIGA 2018-2019
3. 3. 16.00 HC Vítkovice Ridera - Mountfield HK
8. 3. 18.00 HC Vítkovice Ridera - HC Verva
Litvínov
11. - 17. 3. předkolo PLAY OFF hokejové
Tipsport extraligy
18. - 31. 3. čtvrtfinále PLAY OFF hokejové
Tipsport extraligy
ZÁPAS
VÍTKOVICE ARÉNA, a.s.
Ruská 135/3077, Ostrava-Zábřeh
UFMtXXXBSFOBWJULPWJDFD[
OSTRAVAR ARÉNA, tel.: 596 707 112
16. 3. 18.00 OKTAGON 11 - 11. turnaj
největší česko-slovenské MMA organizace
FOTBAL
MFK FRÝDEKMÍSTEK
Stadion Stovky, Horní 3276
Frýdek-Místek, www.mfkfm.cz
MSFL 2018/2019
23. 3. 15.00 MFK Frýdek-Místek - FC Velké
Meziříčí
6. 4. 15.30 MFK Frýdek-Místek - TJ Jiskra
Rýmařov
FK FOTBAL TŘINEC
Tyršova 214, Třinec, www.fotbaltrinec.cz
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
2. 3. 10.15 Třinec - Ústí n. Labem
16. 3. 10.15 Třinec - Znojmo
6. 4. 10.15 Třinec - Vítkovice
MĚSTSKÝ STADION
Ostrava-Vítkovice, tel.: 595 701 020
FORTUNA LIGA
9 3. 17.00 FC Baník Ostrava - FC Fastav Zlín
16. 3. 17.00 FC Baník Ostrava - FK Mladá
Boleslav
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
1. 3. 17.00 MFK Vítkovice - FC MAS Táborsko
8. 3. 17.00 MFK Vítkovice - FS Hradec Králové
29. 3. 17.00 MFK Vítkovice - FC Vysočina Jihlava
FP/RM-010
6(59,6 $ 235$9< 92=ĩ
9ä(&+ =1$ÿ(.
61Ď+29e ġ(7Ď=<
Auto Alex servis s.r.o.
Metylovská 1717, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí
tel./fax: 558 622 702
7$æ1É =$ġÌ=(1Ì
67ġ(ä1Ì 126,ÿ(
3ġÌ9Ď61e 92=Ì.<
6.ĩ75<
ÿ7<ġ.2/.<
3ġ(67$9%<
92=,\'(/ 1$ /3*
FP/PA-005
DEN
otevřených
DVEŘÍ
23. 3. 2019
na vodních dílech Slezská Harta,
Kružberk,Šance,Morávka,Žermanice
a na vodohospodářském dispečinku
a laboratořích Povodí Odry
v Ostravě na uliciVarenská č. 49,
a to v sobotu 23. března 2019
v době od 9.00 do 15.00 hodin
(poslední vstup je ve 14.30 hodin)
Bližší informace na www.pod.cz
Povodí Odry, státní podnik zve širokou veřejnost na Den otevřených dveří,
který u příležitosti Světového dne vody proběhne:
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-3-2019/SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD
Hradní 1, Slezská Ostrava, tel.: 596 115 967
http://hrad.cerna-louka.cz
Celoroční expozice na hradě:
Čertí škola, Permoníci a čerti v podzemí hradu,
Muzeum záhad, Mauzoleum Xavera Yáchyma
Zahozence, Historie útrpného práva, Hračky
Vašeho dětství, Cesty za kořením v hradní
věži, Zbrojnice, Kovárna, Dřevořezby,
Obřadní síň, Hradní betlém
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
DOLNÍ
VÍTKOVICE
www.dolnivitkovice.cz
Vítkovice 3004
Ostrava-Vítkovice
Vysokopecní prohlídkový okruh o historii
Vítkovic a výrobě surového železa včetně Bolt
Tower denně v 10.00, 12.00,14.00 a 16.00
Start prohlídek z Návštěvnického centra pod VP1.
Doporučujeme rezervaci na https://dov.reenio.cz
případně na tel.: 724 955 121.
Nejvýše položená kavárna v Ostravě
Bolt Café denně od 10.00 - 22.00.
Rezervace https://dov.reenio.cz, tel.: 725 992 124.
Multifunkční aula Gong - Projekt DOV
Nová komentovaná prohlídka Vám představí
přerod Dolních Vítkovic z chátrajícího ocelového
města v moderní vzdělávací, kulturní
a společenské centrum. Každou neděli v 11.00.
Doporučujeme rezervaci na https://dov.reenio.cz,
případně na tel.: 724 955 121.
www.stcostrava.cz, Areál Dolní Vítkovice
Vítkovice 3004, Ostrava-Vítkovice
VELKÝ SVĚT TECHNIKY
Čtyři fantastické expozice plné interaktivních
a zábavou nabitých exponátů pro návštěvníky
každého věku, včetně 3D kina a Divadla vědy.
Shlédněte náš nový 3D film Oceány: Modrá
Planeta 3D. Navštivte naši výstavu Tělo a technika
a přijďte se dozvědět, jak technika pomáhá
hendikepovaným.
Ne - Pá 10.00 - 18.00, So 10.00 - 20.00
recepce.stc@dolnivitkovice.cz, 595 955 740
MALÝ SVĚT TECHNIKY
Jedinečná interaktivní výstava odhaluje
tajemství techniky vynálezů od parního
stroje až po současnost.
Po zavřeno (mimo sv. a prázdnin),
Út - Ne 10.00 - 18.00,
recepce.u6@dolnivitkovice.cz, 595 952 957
MILAN DOBEŠ
MUZEUM
Ruská 2993
Ostrava-Vítkovice
www.milandobes.cz
Muzeum výtvarných kinetických Op-art
objektů Milana Dobeše a dalších světových
výtvarníků. Návštěvníkům nabízí spojení
výtvarných děl se světelnou a hudební expozicí.
7. 3. - 30. 6. Andrzej Nowacki: Tajemství čtverce
Po zavřeno, od 20. 3. 10.00 - 18.00,
Út - Pá, Ne 10.00 - 18.00, So 10.00 - 20.00
LANDEK
PARK
HORNICKÉ MUZEUM
Pod Landekem 64
Ostrava-Petřkovice
www.landekpark.cz, tel.: 596 131 804
Skutečné fáraní do dolu a unikátní expozice
báňského záchranářství.
Prohlídky: Út - Ne 10.00 - 18.00, začátky prohlí-
dek každou hodinu, poslední v 16.00 hod.
Restaurace Harenda u Barborky a BistrOpen.
VYHLÍDKOVÁ VĚŽ
NOVÉ RADNICE
Ostravský informační servis, s.r.o.
tel.: 599 443 096, www.ostravainfo.cz
Otevřeno denně 9.00 - 19.00
Komentované procházky:
10. 3. Výšlap na haldu Ema
31. 3. Obchodní domy
www.maxner.cz, tel.: 603 116 780
12. - 16. 3. LYŽOVÁNÍ UKRAJINA 2.000,- Kč
13. 4. POLSKO WROCLAW + ZOO 650,- Kč
20. 4. BÍLÉ KARPATY A VLČNOV 490,- Kč
27. 4. RAKOUSKO AMETYST. ŠTOLA 740,- Kč
1. 5. TURISTIKA JAVORNÍKY 390,- Kč
1. 5. VÍDEŇ + PRÁTR 690,- Kč
4. 5. SLUŇÁKOV + MAKČU PIKČU 490,- Kč
8. 5. ORAVSKÁ LESNÍ ŽELEZNICE 490,- Kč
11. 5. ZÁMEK PSZCZYNA + ZUBŘI 340,- Kč
18. 5. CHŘIBY CIMBURK + BRDO 490,- Kč
25. 5. ZÁBAV. PARK ENERGYLANDIA 550,- Kč
TROPIC HUKVALDY
inf.: 603 592 173, 558 699 354
www.tropichukvaldy.cz
Exotické rostliny a zvířata, bonsaje, kaktusy,
masožravé rostliny, citrusy, orchideje, bytové
a venkovní rostliny. Prohlídka tropických skleníků
a japonské zahrady. Dále je možno shlédnout
samce pumy, mluvící papoušky žako, ara, kakadu,
tukana, leguána, holandské kozy, sklípkany...
Otevírací doba na www.tropichukvaldy.cz
MOSTY U JABLUNKOVA
Informační centrum, Dřevěnka na Fojtství
UFMtXXXHPUJDD[
do 29. 3. Obrázky štětcem a špachtličkou
Výstava obrazů Šárky Spurné
do 31. 3. Chata Skalka: Lomňanská krajina
Výstava fotografií Ladislava Pekárka
1. 3. Karneval ZŠ a MŠ Mosty u Jablunkova
2. 3. Ski areál: Zjadz Gwiaździsty
Organizované závody pro děti z polských ZŠ
2. 3. Chata Studeničné: Ostatky na Studeničném
7. 3. 10.00 - 14.00 Prázdninový čtvrtek v dřevěnce
9. 3. Ski areál: Beskydská lyže
Závody dětí ZŠ z regionu Jablunkovsko
14. 3. 10.00 - 14.00 Prázdnin. čtvrtek v dřevěnce
16. 3. Chata Skalka: St. Patrick´s Day
27. 3. 15.00 Místní knihovna: Čtenářský klub
Vyhlášení Nejlepšího čtenáře roku 2018
30. - 31. 3. Chata Studeničné:
Zvěřinové hody na Studeničném
ZÁMEK FRYŠTÁT
Masarykovo náměstí 1, Karviná-Fryštát
tel.: 596 387 340, www.zamek-frystat.cz
30. 3. Zahájení zámecké sezóny aneb Etiketa
nejen dvorská. Hrané scény s ukázkami etikety
v různých obdobích. Kočárové projížďky
I. okruh - hlavní budova zámku: Expozice
šlechtického bydlení 16. - 20. století
II. okruh - vedlejší budova zámku Lottyhaus:
Expozice měšťanského bydlení 19. století
Prohlídky So, Ne v 11.00 a 13.00
III. okruh - vedlejší budova Lottyhaus: Národní
galerie Praha - Expozice českého umění 19. st.
Výstavní trasa - Výstavní síň zámku:
Výstava z natáčení pohádky Když draka bolí hlava
Stálá výstava děl Jindřicha Wielguse
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 17.00
GALERIE ANTONÍNA KROČI
Rychaltice 1, 739 46 Hukvaldy
tel.: 558 699 314, 734 580 548
www.antoninkroca.cz
Stálá expozice obrazů a kreseb ak. malíře
Antonína Kroči, Milady Poliánové,
Jany Kročové Valčíkové, Heleny Sládkové
a soch Antonína Kroči ml.
Otevřeno: So - Ne, svátky 9.00 - 18.00
IC ZVONICE SOLÁŇ
Bzové 325, Karolinka, www.zvonice.eu
tel.: 604 824 274, 571 644 027
2. 3. 15.30 Recitál Ivo Jahelky:
Písničky z pod taláru
do 18. 3. Láska Ferdiše Duši - výstava
od 23. 3. Josef Polášek - výstava kreseb
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 16.00, So - Ne 9.00 - 17.00
STEZKA VALAŠKA
Pustevny, www.stezkavalaska.cz
- délka 394 m
- výška v nejvyšším bodě od země 15,2 m
Otevřeno: denně 10.00 - 16.00
TIPY NA VÝLET
www.eprogram.cz 7
ŽEROTÍNSKÝ ZÁMEK
28. října 12, Nový Jičín
UFMtNV[FVNOPWZKJDJOD[
do 17. 3. Porcelánka Ćmielow - Polský národní
klenot
Stálé expozice:
Nechte na hlavě - klobouky a pokrývky hlavy
Ve znaku zavinuté střely - historie Nového Jičína
Otevřeno: Út - Pá 8.00 - 12.00, 13.00 - 16.00
Ne 9.00 - 15.00
SOLNÉ DOLY WIELICZKA
ul. Danilowicza 10, Wieliczka, Polsko
tel.: 00480 122 787 302, www.kopalnia.pl
2 km prohlídková trasa: unikátní solné komory,
kde jsou zachovány stopy těžebních prací a
IJTUPSJDLÏEƉMOÓOÈTUSPKFtQPE[FNOÓLBQMFTF
TPMOâNJQMBTUJLBNJBSFMJÏGZtTPMOÈKF[ÓSLB
Otevřeno: denně 8.00 - 17.00
OSTRAVSKÉ MUZEUM
Masarykovo nám. 1, Moravská Ostrava
tel.: 596 123 760, www.ostrmuz.cz
5. 3. Masopust Ostrava s Masopustním
jarmarkem na Masarykově nám. 10.00 - 19.00
26. 3. Křižovatky slezské kinematografie„Syčák“
Cyklus setkání nad znovuobjevenými filmy
ze 60. let pro vás připravuje filmový kritik
a publicista Martin Jiroušek
Výstavy:
do 3. 3. Sopky v geolog. historii Moravy a Slezska
do 3. 3. Milan Fiala: Pustotina - obrazy
21. 3. - 31. 5. Rezonance světla a tmy
Otevřeno: Po - Pá 9.00 - 17.00
SotNe 13.00 - 17.00
MUZEUM V PŘÍBOŘE
Lidická 50, Příbor, tel.: 556 725 191
do 1. 6. Zboží ukryté v roce 1938
Expozice: Historie města Příbora,
Pamětní síň Sigmunda Freuda
Otevřeno: Út, St, Čt 8.00 - 12.00, 13.00 - 16.00
So 9.00 - 17.00
ZOO OSTRAVA
Michálkovická 197, Slezská Ostrava
tel.: 596 241 269, 596 243 316
www.zoo-ostrava.cz
6. 3. 16.00 Přednáška v zoo: Posviťme si
na zvířata aneb Umění svítit
(nejen) v reálné chovatelské praxi
23. 3. Jaro v zoo: Zahájení komentovaných
setkání u zvířat.
Otevřeno: denně areál: 9.00 - 18.00,
pavilony, pokladna: 9.00 - 17.00
ZOO OLOMOUC
Darwinova 29, Olomouc-Svatý Kopeček
tel.: 585 151 601, www.zoo-olomouc.cz
Zoo je umístěna na poutním místě Sv. Kopeček
v krásných lesích. Chová na 1600 kusů zvířat v
401 druzích. Nabízí možnost prohlídky mnoha
vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech, jízdu
vláčkem nebo 32 metrů vysokou vyhlídk. věž.
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00
VÝSTAVIŠTĚ FLORA
Wolkerova 17, Olomouc
tel.: 585 726 111, 585 413 350
www.flora-ol.cz
8. - 10. 3. For Model 2019 - výstava modelů
a sběratelství, prodej a výstava hraček
24. 3. 20.00 Film Music Tour 2019
31. 3. 8.00 - 12.00 Aquatera Olomouc
VALAŠSKÉ MUZEUM
V PŘÍRODĚ
Rožnov pod Radhoštěm
UFMtXXXWNQD[
Otevřeno: Dřevěné městečko: Út - Ne 9.00 - 16.00
Mlýnská dolina, Valašská dědina:
Út - Ne 9.00 - 16.00 pouze exteriéry
ŠTRAMBERSKÁ TRÚBA
Areál hradu Štramberk, Jaroňkova útulna
www.stramberskatruba.cz
Otevřeno: So - Ne 10.00 - 16.00
FP/RM-011
Nabízíme tuto službu jako BENEFIT firmám pro zaměstnance,
lze hradit SODEXO POUKÁZKAMI.
ZÁŘIVĚ BÍLÝ CHRUP
VE ZDRAVÝCH ÚSTECH
VZP přispívá - proplácí úhradu těhotným ve výši 1.000,- Kč.
www.pkmistek.cz
VOLEJTE naše pracoviště včas,
dokud máme volné termíny!!!
TÁŇA NIKIFOROVÁ, Dis.
tel.: 558 900 327
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-3-2019/FP/SD-002
MODELY 2019 SKLADEM!
9¸352\'(- 02\'(/ň
SLEVY Dŗ
www.ElektrokolaOstrava.cz
Prokopa Velikého 30 | Ostrava-Vítkovice | +420 599 529 753 | elektrokola@mise.cz
Otevírací doba | Pondělí - Pátek 9.00 - 17.00 hod. | Sobota - na objednávku
SLEVY
SLEVY
Akce platí
do vyprodání zásob!
FP/RM-000
Kvalitní německá čerpadla
a plynové kotle VIESSMANN
Poslední možnost vyřízení dotace a získání
až 127.000,- Kč za Váš starý kotel na TP.
ZAŘÍDÍME / UDĚLÁME / VYMĚNÍME
Kompletní vyřízení dotací.
Kompletní dodávka od jedné firmy
a provedení všech prací.
Servis, montáž, záruka,
uvedení do provozu.
TEL.: 775 345 045
WWW.MMINDUSTRY.CZ
http://www.floowie.com/cs/cti/program-fm-3-2019/