Program OP 03-2017
Program OP 03-2017
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-03-2017/OPAVA, Bělá, Bohuslavice, Bolatice, Borová, Branka, Dolní Benešov, Darkovice, Darkovičky, Dvořisko, Hať, Háj ve Slezsku, Hlučín, Hněvošice, Hradec nad Moravicí, Chabičov, Chlebičov,
Chuchelná, Jilešovice, Kobeřice, Komárov, Kouty, Kozmice, Kravaře, Kylešovice, Lhota, Ludgeřovice, Malé Hoštice, Markvartovice, Mokré Lazce, Neplachovice, Oldřišov, Otice, Píšť,
Raduň, Rohov, Slavkov, Služovice, Smolkov, Strahovice, Sudice, Suché Lazce, Šilheřovice, Štěpánkovice, Štítina, Třebom, Vávrovice, Velké Hoštice, Vřesina, Zábřeh, Závada
BŘEZEN 2017
www.eprogram.cz
facebook.com/ProgramCZ 147 000 čtenářů v domácnostech a firmách
kultura, společnost, výstavy, sport, kurzy, tipy, zábava 15. ročník
OP/BW-005
Kombinovaná spotřeba a emise C0
2
vozů FABIA, FABIA COMBI a YETI: 4,5–5,8 l/100 km, 106–137 g/km
ROZHODNĚTE SE
A BUDE TO
VÁŠ TRUMF
ŠKODA FABIA nebo ŠKODA YETI?
Ať už se rozhodnete jakkoli, s akční nabídkou TRUMF
získáte skvěle vybavený vůz za příznivou cenu.
Modely YETI a FABIA v provedení TRUMF vás potěší skvělou
výbavou, která zahrnuje například klimatizaci, centrální zamykání
s dálkovým ovládáním, rádio, přední mlhové světlomety, malý
kožený paket a další. ŠKODA FABIA TRUMF je nabízena včetně
prodloužené pětileté záruky v rámci paketu Mobilita Plus,
s možností 50% cenového zvýhodnění na ŠKODA Předplacený
servis, a navíc s bonusem za výkup vašeho stávajícího vozu
ve výši 10000 Kč. Přijďte se na vlastní oči přesvědčit
k autorizovaným partnerům ŠKODA nebo si objednejte
testovací jízdu na Infolince ŠKODA, tel.: 800600000.
ŠKODA. Simply Clever
www.skoda-trumf.cz
AUTOCENTRÁLA s.r.o.
Markvartovická 1906/7
748 01 Hlučín
Tel.: 595 042 785
www.autocentrala.cz
Váš autorizovaný prodejce vozů ŠKODA:
OP/PA-014
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-03-2017/www.eprogram.cz
2
DIVADLA
SLEZSKÉ DIVADLO OPAVA
Horní náměstí 13, Opava
www.divadlo-opava.cz
tel.: 555 537 411- vrátnice
tel.: 555 537 469 a 724 984 209 - předprodej
2. 3. 19.00 (6) Chytračka/Carmina burana
3. 3. 19.00 (4) Bratři Karamazovi
4. 3. 18.00 (7) Bratři Karamazovi
5. 3. 15.00 (zadáno) Hraběnka Marica
6. 3. 10.00 (školy) Mrazík
7. 3. 10.00 (školy) Broučci - pohádka
8. 3. 19.00 (2) Attila
9. 3. 19.00 (9) Noc na Karlštejně
10. 3. 10.00 (školy) Ženitba
11. 3. 18.00 Vyhlášení ankety sportovců
12. 3. 14.00 a 16.30 (POH I a POH II) Doktorská
pohádka - hostuje Divadlo Polárka Brno
13. 3. 19.00 (mimo) Noc na Karlštejně
15. 3. 19.00 (mimo) Všechno nejlepší
16. 3. 10.00 (školy) Noc na Karlštejně
17. 3. 19.00 (3) Chytračka/Carmina burana
18. 3. 18.00 (mimo) Mrazík
20. 3. 10.00 (školy) Popelka
21. 3. 19.00 (5) Noc na Karlštejně
23. 3. 19.00 (mimo) Carmen
24. 3. 16.30 (zadáno) Hraběnka Marica
25. 3. 10.00 (sk. D) Řeči
25. 3. 19.00 (mimo) Pocta Edith Piaf
francouzský šanson a Radka Fišarová
26. 3. 19.00 (P) ŘEČI - premiéra činohry
27. 3. 18.00 (S) Noc na Karlštejně
28. 3. 19.00 (sk. 1) Řeči
29. 3. 19.00 (M ) Bratři Karamazovi
30. 3. 10.00 (školy) Popelka
31. 3. 10.00 (školy) Gazdina roba
LOUTKOVÉ DIVADLO
SVČ Opava, Husova 17, Opava
tel.: 553 615 609, 604 558 428
www.loutkovedivadlo.svcopava.cz
5. 3. 10.00 a 16.00 Pohádka z bedny
DS Rarášci LD SVČ Opava
7. 3. 17.00 Na returnu stál - Dramkrou
LD SVČ Opava a SU Opava
Viktorie - Dramkrou LD SVČ Opava a SU Opava
10. 3. 9.00 Dětská scéna 2017
okresní kolo soutěže dětských recitátorů
12. 3. 10.00 a 16.00 Pohádka o zlaté rybce
LS Broučci LD SVČ Opava
17. 3. 19.00 V odstínech šedi aneb 50x a dost!
DS Siesta LD SVČ Opava
18. 3. 16.00 Plaváček - DDS Štěkáček - premiéra
19.00 Noc sovy - DS Štěk - premiéra
19. 3. 10.00 a 16.00 Pohádka z budíku
Teátr Pavla Šmída
22. a 23. 3. Divadelní lízátko - Dětská scéna 2017
23. 3. 19.00 V odstínech šedi aneb 50x
a dost! - DS Siesta LD SVČ Opava
26. 3. 10.00 a 16.00 Křesadlo
OPAL LD SVČ Opava
30. 3. 19.00 V odstínech šedi aneb 50x
a dost! - DS Siesta LD SVČ Opava
DK AKORD
Nám. SNP 1, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 762 511, www.dk-akord.cz
1. 3. 19.00 Divadlo na Zábradlí:
Korespondence V+W
hrají: Jiří Vyorálek a Václav Vašák
6. 3. 19.00 Jiří Suchý, Jitka Molavcová
a orchestr divadla Semafor
15. 3. 19.00 Komici s.r.o.
Miloš Knor, Lukáš Pavlásek, Jakub Žáček
16. 3. 18.00 STUD2NA: Zdividla
22. 3. 19.00 Agentura Familie: Zelňačka
hrají: Oldřich Vízner a Otakar Brousek ml.
29. 3. 18.00 STUD2NA: Zdividla
Připravujeme:
3. 5. 19.00 Divadlo různých jmen:
Stvoření světa - bez cenzury
DIVADLO LOUTEK OSTRAVA
Černá louka, Pivovarská 15, Mor. Ostrava
tel.: 596 100 501 • www.dlo-ostrava.cz
info@dlo-ostrava.cz
5. 3. 10.00 a 15.00 Dášeňka
10.30 a 15.30 O víle menší než zrnko máku
6. 3. 18.30 Z Deniku Ostravaka
12. 3. 10.30 a 15.30 Perníková chaloupka
19. 3. 9.30 Jarní putování divadlem
mimořádná akce
20. 3. 18.30 Bouře
26. 3. 10.00 a 15.00 O blýskavém prasátku
10.30 a 15.30 O hubaté Doře
27. 3. 18.30 Půldruhé hodiny zpoždění
MĚSTSKÉ DIVADLO KRNOV
tel.: 554 614 706, miks.krnov@iol.cz
www.mikskrnov.estranky.cz
12. 3. 19.00 Bohumil Klepl
v jedinečné one man show Vysavač
18. 3. 15.30 Káťa a Škubánek - pohádka,
hraje divadlo D5 Praha
28. 3. 19.00 Hraběnka Marice - hraje SD Opava
KOMORNÍ SCÉNA ARÉNA
ul. 28. října 2, (u Sýkorova mostu)
Mor. Ostrava, tel.: 595 155 595
596 114 585, www.divadloarena.cz
info@divadloarena.cz
1. 3. 18.30 (NSt) Lidumor
aneb Má játra beze smyslu
2. 3. 10.00 (školy) Něco za něco
3. 3. 18.30 (APá) Plešatá zpěvačka
5. 3. 18.30 (NNe) Něco za něco
7. 3. 18.30 (mimo) Top Dogs
8. 3. 18.30 (BSt) Lidská tragikomedie
9. 3. 18.30 (mimo) Divoká kachna
10. 3. 18.30 (mimo) Brenpartija
13. 3. 12.00 (D2) Plešatá zpěvačka
14. 3. 18.30 (ABENDkl.) Lidská tragikomedie
15. 3. 18.30 (ABENDshak.) Něco za něco
16. 3. 18.30 (mimo) Budovatelé říše
17. 3. 18.30 (BPá2) Obraz
24. 3. 18.30 Slepice - premiéra
27. 3. 18.30 (BPo) Slepice
28. 3. 10.00 (školy) Hráči
Výstava fotografií ve foyeru KSA:
27. 2. - 30. 6. Šimon Pikous: Kunstkammer
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Mor. Ostrava, tel.: 597 489 111
předpr.: pokl. 597 489 259, OIS 596 123 913
www.dkmoas.cz • info@dkv.cz
2. 3. 19.00 Čtyři dohody
hrají: J. Dušek, Z. Konopásek, Pjér La Š´éz
3. 3. 17.00 Botticelli: Inferno
dokumentární cyklus z galerií a muzeí (Art)
3. 3. 19.00 Pátá dohoda
hrají: J. Dušek, Z. Konopásek, Pjér La Š´éz
4. 3. 19.00 Divadlo Verze, Praha: Úča musí pryč!
hrají: D. Prachař, J. Janěková ml., K. Winterová,
L. Rybová, I. Chmela, P. Špalková
5. 3. 18.00 Městské divadlo Zlín: Žítkovské bohyně
7. 3. 19.00 4TET - koncert, verze IV.
11. 3. 18.45 La Traviata - přímý přenos z MET NY
12. 3. 19.00 Můj báječný rozvod - Eliška Balzerová
13. 3. 19.00 Neřež a Roman Dragoun
19. 3. 15.45 Večer současných choreografií
přímý přenos baletu z Bolšoj balet Moskva
20. 3. 19.00 Celebrity - stand-up comedy O. Sokola
21. 3. 19.00 Špicberky - země věčného ledu
cestopisný komponovaný pořad Jiřího Kráčalíka
24. 3. 19.00 Martin Loew: Kuba - cestopis
25. 3. 17.45 Idomeneo - přímý přenos z MET NY
27. 3. 19.00 Městské divadlo Brno: Brouk v hlavě
29. 3. Studio Ypsilon, Praha:
Swing se vrací neboli o štěstí
31. 3. 17.00 GOYA z Národní galérie v Londýně (Art)
Připravujeme:
4. 4. 19.00 Radošínské naivné divadlo,
Bratislava: Zmiešaná štvorhra
5. 4. 19.00 Tomáš Kočko & Orchestr: Velesu Tour
6. 4. 19.00 Divadlo A. Dvořáka, Příbram: Hrdý Budžes
hrají: B. Hrzánová, J. Vlčková, L. Jeník
9. 4. 16.45 Hrdina naší doby - přímý
přenos baletu z Bolšoj balet Moskva
11. 4. 19.00 Divadlo Ungelt, Praha: Deštivé dny
hrají: Richard Krajčo, David Švehlík
19. 4. 19.00 Divadlo Palace: Stará dobrá kapela
20. 4. 19.00 Screamers: 20 let s Vámi
20. 4. 19.00 Banát - české vesnice v rumunských
Karpatech - cestopis Jiřího Kráčalíka
21. 4. 19.00 Dejvické divadlo : Ucpanej systém
hrají: I. Trojan, V. Neužil, M. Krobot, M. Myšička,
M.Pechlát, J. Plesl, H. Čermák, K. Melíšková a další
22. 4. 18.45 Evžen Oněgin - přímý přenos z MET NY
25. 4. 19.00 Bůh masakru
hrají: J. Dulava, I. Chýlková, M. Pleštilová, V. Kratina
28. 4. 19.00 Anna K„Ve světle tour“ 2017
29. 4. 19.00 Michal Horáček & hosté
PROGRAM, Opavsko • Měsíčník - zdarma do domácností a firem na Opavsku. Vydává: Nakladatelství
MISE, s. r. o., Pr. Velikého 30, 703 00 Ostrava-Vítkovice • Vydavatel a ved. projektu: Josef Bordovský,
tel.: 599 529 770 • Šéfredaktorka: Ing. Hana Marušáková, tel.: 599 529 760, fax: 599 529 769,
program.opava@mise.cz • Inzerce: Barbora Wolfová, tel.: 599 529 777, 728 539 789 • Distribuce:
Česká pošta, a.s. • Adresa redakce: Pr. Velikého 30, 703 00 Ostrava-Vítkovice • www.eprogram.cz
• e-mail: program.opava@mise.cz • Tisk: EUROPRINT a.s. • Registrace: MK ČR E 12810. Uzávěrka
dubnového Programu: 7. 3. 2017. Toto číslo vyšlo: 22. 2. 2017 • Změna programů je vyhrazena
pořadatelům • Platnost každé akce doporučujeme ověřit telefonicky • Za obsah reklamy odpo-
vídá zadavatel • Obsah reklamy se nemusí vždy shodovat s názorem redakce • Veškerá autorská
práva jsou vyhrazena vydavateli a není možné je použít bez jeho souhlasu •
NÁRODNÍ DIVADLO
MORAVSKOSLEZSKÉ
www.ndm.cz, ústředna tel.: 596 276 111
Předprodej vstupenek:
Čs. legií 12, tel.: 596 276 203, 596 276 242
Po 12.00 - 17.00 • Út - Pá 8.00 - 17.00 • So 9.00 - 12.00
DIVADLO ANTONÍNA DVOŘÁKA
Smetanovo nám. 1, Mor. Ostrava, www.ndm.cz
tel. ústředna: 596 276 111, pokladna: 596 276 420
večerní pokladna 1 hodinu před představením
4. 3. 18.30 (X.) Bouře
5. 3. 15.00 (N) La Clemenza di Tito
19.00 (zkušebna) Podivný případ se psem
7. 3. 18.30 (E) Zneuctění Lukrécie
19.00 (zkušebna) Mučedník
8. 3. 18.30 (F) Hodina před svatbou
9. 3. 18.30 (C) La Clemenza di Tito
10. 3. 10.00 (školy) Deník mého otce
aneb Příběh opravdického člověka
11. 3. 18.30 (PS2) Andrea Chénier
12. 3. 16.00 (ZP1) Braniboři v Čechách
14. 3. 18.30 (V.) Bouře
15. 3. 18.30 (II.) Je úchvatná!
17. 3. 18.30 (IV.) Hodina před svatbou
22. 3. 18.30 (F) Je úchvatná!
23. 3. 18.30 (PP) Tři mušketýři - premiéra
24. 3. 18.30 (D) Král Ubu - derniéra
19.00 (zkušebna) Mučedník
25. 3. 18.30 (MP) Tři mušketýři - 2. premiéra
27. 3. 18.30 (ČP) Hodina před svatbou
28. 3. 18.30 Škola pro ženy
29. 3. 18.30 (II.) La Clemenza di Tito
30. 3. 18.30 (VII.) Zneuctění Lukrécie
31. 3. 18.30 (IV.) Tři mušketýři
DIVADLO JIŘÍHO MYRONA
Čs. legií 12, 14, Mor. Ostrava, www.ndm.cz
tel. ústředna: 596 276 111, pokladna: 596 276 135
večerní pokladna 1 hodinu před představením
1. 3. 18.30 (II.) Kiss me, Kate (Kačenko, pusu!)
3. 3. 18.30 (D) Hostinec u kamenného stolu
4. 3. 18.30 Můj boj (Mein Kampf)
19.00 (Divadelní klub) Moskva - Petušky
9. 3. 18.30 (PP) Rebecca - premiéra
10. 3. 18.30 Donaha! (Hole dupy)
11. 3. 18.30 (MP) Rebecca - 2. premiéra
12. 3. 15.00 (N) Veselé paničky windsorské
13. 3. 19.30 (Stará Aréna) Haprdáns
14. 3. 18.30 Donaha! (Hole dupy)
15. 3. 18.30 Jesus Christ Superstar
16. 3. 18.30 (VII.) Rebecca
17. 3. 18.30 Evita
18. 3. 18.30 (X.) Car samozvanec
19. 3. 10.30 (SP) Španělská muška
18.30 Edith a Marlene
21. 3. 18.30 Habaďůra
22. 3. 18.30 (zadáno) Jesus Christ Superstar
23. 3. 18.30 (ZP3) Hostinec u kamenného stolu
24. 3. 18.30 (P) Kiss me, Kate (Kačenko, pusu!)
25. 3. 18.30 (PS) Rebecca
26. 3. 18.30 Sunset Boulevard - derniéra
30. 3. 18.30 (C) Rebecca
31. 3. 18.30 (P2) Kiss me, Kate (Kačenko, pusu!)
DIVADLO PETRA BEZRUČE
28. října 120, Moravská Ostrava
tel.: 596 618 363 • www.bezruci.cz
1. 3. 18.30 (abendshake) Richard III.
2. 3. 18.30 (mimo) Spalovač mrtvol
3. 3. 18.30 (S) PS: ...odepiš!
4. 3. 18.30 (mimo) Můj romantický příběh
7. 3. 18.30 (mimo) Spalovač mrtvol
8. 3. 18.30 (mimo) Škola základ života
9. 3. 18.30 (mimo) Zbabělci
10. 3. 18.30 (mimo) 1984
16. 3. 11.00 Kráska z Leenane - veřejná generálka
17. 3. 18.30 (PK) Kráska z Leenane - premiéra
21. 3. 18.30 (G) Kráska z Leenane
27. 3. 18.30 (D) PS: ...odepiš!
28. 3. 18.30 (mimo) Fligny, koks a fachmani
29. 3. 18.30 (K) Kráska z Leenane
30. 3. 18.30 (mimo) Petrolejové lampy
CINESTAR OPAVA
OC Breda, U Fortny 49/10
tel.: 558 888 999, www.cinestar.cz
Březnové premiéry:
2. 3. Logan • Balerína • Muzzikanti
9. 3. Kong: Ostrov lebek • Masaryk
16. 3. Kráska a zvíře • Rocco
23. 3. Rammstein: Paris • Skryté zlo
Rande naslepo • Život • Ochránci
30. 3. Šmoulové: Zapomenutá vesnice
Úkryt v zoo • Volání netvora: Příběh života
Ghost in the Shell
KINO PANORAMA
Palackého 362, Klimkovice
tel.: 556 420 036, www.mesto-klimkovice.cz
5. 3. 16.00 Trollové
7. 3. 18.00 Koudelka fotografuje svatou zemi
12. 3. 16.00 Sirotčinec slečny Peregrinové
pro podivné děti
19. 3. 18.00 Manžel na hodinu
27. 3. 16.00 Lichožrouti
RETROSTARKINO POLANKA
Janovská 333, Polanka, retrostar@email.cz
tel.: 596 931 190, www.retro-star.cz
7. 3. 17.00 pro seniory a 19.00 Bezva ženská na krku
14. 3. 18.00 Kubo a kouzelný meč
19. 3. 10.00 Nedělníček - pohádky pro nejmenší
21. 3. 19.00 Lucie: Příběh jedný kapely
28. 3. 19.00 Strnadovi
KINO ART
DK města Ostravy, 28. října 124, Mor. Ostrava
tel.: 597 489 111 spojovatelka • www.dkmoas.cz
1. 3. 17.00 Pyroman
3. 3. 17.00 Botticelli: Inferno
dokumentární cyklus z galerií a muzeí
3. 3. 19.30, 4. - 5. 3. 16.30 a 19.30 Mlčení
6. - 7. 3. 17.00 a 19.30, 8. 3. 17.00 Jackie
10. - 12. 3. 17.00 a 19.30 Masaryk
13. - 15. 3. 17.00 a 19.30 Bába z ledu
17. - 19. 3. 17.00 a 19.30 I dva jsou rodina
20. - 21. 3. 17.00 a 19.30, 22. 3. 17.00 La La Land
24. - 26. 3. 17.00 a 19.30 Místo u moře
27. - 28. 3. 17.00 a 19.30, 29. 3. 17.00 Rande naslepo
31. 3. 17.00 GOYA z Národní galérie v Londýně
31. 3. 19.30, 1. - 2. 4. 17.00 a 19.30 Úkryt v zoo
KLUB NÁROČNÉHO DIVÁKA
2. 3. 17.00 a 19.30 Muzzikanti
9. 3. 17.00 a 19.30 Nechte zpívat Mišíka
16. 3. 17.00 a 19.30 Sámská krev
23. 3. 17.00 Spojené státy lásky
30. 3. 17.00 a 19.30 Moonlight
KINO SENIOR
2. 3. 15.00 Muzzikanti • 6. 3. 15.00 Jackie
9. 3. 14.30 Nechte zpívat Mišíka
13. 3. 15.00 Bába z ledu • 16. 3. 14.30 Sámská krev
20. 3. 14.30 La La Land
23. 3. 15.00 Spojené státy lásky
27. 3. 15.00 Rande naslepo
30. 3. 14.30 Moonlight
KINO SPECIÁL - nový cyklus, speciální
výběr filmů, filmové úvody, zajímaví hosté
1. 3. 19.30 Casino • 8. 3. 19.30 Prokletý ostrov
13. 3. 19.30 Bába z ledu
22. 3. 19.30 Masaryk • 29. 3. 19.30 Moonlight
KINO CINEPORT
http://www.kinocineport.cz/
Důl Hlubina, Moravská Ostrava 3369
cineport@provoz.net, tel.: 776 259 777
Pokladna 30 min. před začátkem,
rezervace vstupenek přes e-mail
1. 3. 19.00 Muž jménem Ove • 2. 3. 19.00 Lion
3. 3. Film maker festival • 4. 3. 19.00 Moonlight
5. 3. 15.00 Odvážná Vaiana: Legenda
o konci světa, 19.00 Vítězný oscarový film
8. 3. 19.00 Nejdřív nás budou muset zabít
9. 3. 19.00 Nechte zpívat Mišíka
10. 3. Logan • 11. 3. Masaryk
12. 3. 15.00 Balerína, 19.00 T2 Trainspotting
15. 3. Jackie
16. 3. Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho
17. 3. 19.00 Harakiri Czurakami
18. 3. Kong: Ostrov lebek
19. 3. 15.00 Kráska a zvíře, 19.00 Masaryk
22. 3. 19.00 Béčko na slepo - ruský speciál
23. 3. 19.00 Život
24. - 26. 3. Festival japonského filmu
29. 3. 19.00 Moonlight
30. 3. 19.00 Ghost in the Shell
31. 3. 18.00 Není úniku - zahájení festivalu
Jeden svět Ostrava
KINA
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-03-2017/OP/PA-012
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-03-2017/KC HLUČÍN
Ostravská 18, Hlučín, www.kc-hlucin.cz
tel.: 595 043 397, pokladna: 558 270 100
13. 3. 19.00 Komici s.r.o. - divadlo
hrají: Miloš Knor, Lukáš Pavlásek a Jakub Žáček
AKCE NA HLUČÍNSKU
4. 3. Ludgeřovice: Ludgeřovická 15
4. 3. Ludgeřovice: Ples TJ Ludgeřovice
4. 3. Hlučín: Ples tak trochu jinak
aneb jak paříme na Prajzké?
4. 3. Kravaře: Společenský ples
10. 3. Kravaře: Josefovský bál
11. 3. Rohov: Oslavy založení TJ Spartak Rohov
11. 3. Služovice: Dětský maškarní ples
12. 3. Kobeřice: Kobeřická 20
17. 3. Dolní Benešov: Rock and roll ples
18. 3. Ludgeřovice: Josefovská zábava
25. 3. Ludgeřovice: Oslava Dne žen
Smetanovo nám. 8, Moravská Ostrava
www.knihcentrum-ostrava.cz, 725 396 985
DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz - Čím VÍCE
knih nakoupíš, tím větší SLEVU máš!
1. 3. 16.00 Petr Přendík: Beseda na téma
Cesta do historie Ostravy-Jihu.
8. 3. 16.00 Pavla Jazairiová: Příběhy.
Beseda a autogramiáda.
SANATORIA KLIMKOVICE
tel.: 556 422 360
www.sanatoria-klimkovice.cz
2. 3. 19.00 Divadlo Devítka: MayDay
3. 3. 19.00 Taneční večer s Lojzíkem Saxíkem
4. 3. 19.30 2. lázeňský Maškarní ples
5. 3. 15.00 Koncert: Levandulová
aneb pocta Haně Hegerové
6. 3. Karel Gott revival Morava
9. 3. 19.00 Zábavná hra o ceny bingo
10. 3. 19.00 Oldies diskotéka s DJ Paulem Doctorem
12. 3. 15.00 Koncert: Sextet plus
13. 3. 19.00 Poslechový večer se skupinou Bosobos
16. 3. 19.00 Květy paní operety
19. 3. 15.00 Koncert dechové hudby Nový Jičín
20. 3. 19.00 Trumpetové duo Halata
23. 3. 19.00 Labyrint záhad Arnošta Vašíčka
24. 3. 19.00 Taneční country večer
26. 3. 15.00 Vystoupení pěveckého sboru Valentin
27. 3. 19.00 Poslechový večer s Mikem Fojtíkem
OBEC SUDICE
Náměstí P. Arnošta Jureczky 13
tel.: 553 761 022, 553 761 332
23. 3. Výroba velikonočních výrobků s rodiči
v MŠ Sudice
29. 3. Den otevřených dveří v ZŠ a MŠ Sudice
OBEC BOLATICE
Obecní úřad Bolatice
Hlučínská 95/3, Bolatice
tel.: 553 654 999
28. 2. Rozloučení s masopustem a pochováním
basy - průvod ulicemi Bolatic v maskách,
zakončený doprovodným programem v KD
11. 3. 18.00 KD Bolatice: Světáci - divadlo
SPOLEČNOST
www.eprogram.cz
4
KONCERTY
CÍRKEVNÍ
KONZERVATOŘ OPAVA
Beethovenova 1, 746 01 Opava
tel.: 553 714 257, www.konzervator.cz
8. 3. 18.00 Koncert sólové a komorní hudby.
Markéta Husová - cembalo,
Renata Šňupíková - zobcové flétny
16. 3. 9.00 - 18.00 10. ročník festivalu
Máme rádi baroko - nesoutěžní přehlídka
21. 3. 18.00 Abonentní koncert
s jarním na-dechem
Barbora Šteflová - hoboj, Igor Františák,
Ondřej Milt, Jan Charfreitag - klarinet,
Pavel Horák - fagot, Lukáš Michel - klavír
24. - 25. 3. Barokní hudební dílny - interpretač-
ní kurzy: Mgr. Irena Troupová (zpěv),
Michaela Ambrosi, M.Mus. (příčná a zobcová
flétna), Mgr. art. Peter Zajíček, ArtD.
(housle, komorní hra, barokní orchestr)
KONCERTNÍ SÍŇ SV. DUCHA
tel.: 554 614 612, infocentrum, Krnov
9. 3. 18.00 Dámská jízda II
zábavný podvečer u příležitosti MDŽ
21. 3. Prague cello quartet - vážná hudba
netradičně
JANÁČKOVA FILHARMONIE
DK města Ostravy, 28. října 124, Mor. Ostrava
tel.: 597 489 466 (předpl. JFO), 597 489 259 (pokl.)
www.jfo.cz • e-mail: office@jfo.cz
1. 3. 19.00 Zimní cesta Jana Martiníka
Franz Schubert: Zimní cesta
účinkují: J. Martiník - zpěv, D. Mareček - klavír
11. 3. 19.00 Dirigentské kurzy ve spolupráci
s Blue Danube Music Impresario
Mozart, Wagner, Musorgskij, Beethoven
účinkují: Účastníci dirigentských kurzů
pod vedením Jormy Panuly
17. 3. 19.00 Dirigentské kurzy ve spolupráci
s Blue Danube Music Impresario
Janáček, Dvořák, Mahler
účinkují: Účastníci dirigentských kurzů
pod vedením Jormy Panuly
23. 3. 19.00 Nářez pro flétnu v podání Ostrého
B. Martinů, J. Feld, F. Mendelssohn-Bartholdy
účinkují: J. Ostrý - flétna, T. Brauner - dirigent
26. 3. 16.00 Rozehraná březnová tečka
Představení pro rodiče s dětmi
účinkují: Pavla Gajdošíková, Michal Sedláček
Stanislav Vavřínek - dirigent
30. a 31. 3. 19.00 Hudba a filosofie
L. Janáček, P. Vasks, R. Strauss
účinkují:V. Gluzman - housle, M. Jurowski - dirigent
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
tel.: 597 489 111 spoj. • 597 489 259 pokl.
www.dkmoas.cz • kavalova@dkv.cz
23. 3. 19.30 Kino ART: Azorské ostrovy
Přednáška Patrika Dekana
28. 3. 19.00 Lenka Filipová - koncert
s doprovodnou kapelou a smyčci Brno Strings
UZÁVĚRKA 7. března 2017
OP/PA-013
SouBoJ Rebelu Radegast TouR 2017
13. 4. OPAVA 9tFH~ĀHORYiKDODVWDUW
ÔVSěåQpKDORYpWXUQp6RXERMUHEHOţ
SRNUDĀXMHYPH]LQiURGQtVHVWDYě
1ěPHFNiOHJHQGDQDHYURSVNpPWXUQp
NQRYpPXDOEXRETROLUTION
VNDSHORX
9ODVWQtVNODGE\
DSőHGVWDYHQtQRYpKR(3
Info a vstupenky www.mastersofrock.cz
tel.:+420 777 701 591,mikeskova@pragokoncert.com
OP/PA-018
www.ElektrokolaOstrava.cz
Prokopa Velikého 30 | Ostrava-Vítkovice | +420 599 529 753 | elektrokola@mise.cz
Otevírací doba | Pondělí - Pátek 9.00 - 17.00 hod. | Sobota - na objednávku
VYUŽIJTE PŘEDSEZÓNNÍ CENY
Ŷ Doprava po celé ČR ZDARMA
Ŷ Elektrokola, elektrokoloběžky, elektroskútry
Ŷ Poradíme Vám s výběrem z 200 typů, skladem 80 elektrokol
VÁŠ SPECIALISTA NA ELEKTROPOHON
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-03-2017/KLUBY
KOFOLA MUSIC CLUB
Bruntálská 72, Krnov, tel.: 603 302 939
www.kofolamusicclub.cz
martinhradecny@seznam.cz
Otevřeno: Po - Čt 16.00 - 22.00
Pá, So 16.00 - 00.00, Ne 15.30 - 22.00
3. 3. 20.00 Vypsaná fixa
4. 3. 20.00 Václav Neckář & Fiha
10. 3. 20.00 Jelen - Vlčí srdce Tour
11. 3. 20.00 Kern & Gate Crasher
17. 3. 20.00 Kryštof 25 let
18. 3. 20.00 25 let„Ze schodů na sál“
Poslední výstřel, Naoko, Čižina, Od podlahy
24. 3. 20.00 Elán kontra Band
31. 3. 20.00 Motorband a Ahard
Rockové narozeniny
Připravujeme:
1. 4. Vojtěch Dyk & B-side Band • 7. 4. Portless
13. 4. Horkýže Slíže • 15. 4. Nebe + Mirai
OPAVSKÁ KULTURNÍ ORGANIZACE
OBECNÍ DŮM, KLUB ART
Ostrožná 46, Opava, www.klubart.cz
(vchod z Beethovenovy ulice)
Předprodej recepce, tel.: 553 791 947
3. 3. 21.00 Electro Swing Fever
Swing Thing & Papa Django + Dr. Zeppelin
+ Freaky Swingerzzz + taneční workshop
4. 3. 20.00 Baby Secondhand + SVZ + LDGC
9. 3. 19.00 Fimfárum - divadelní představení
souboru bez názvu Slezského gymnázia v Opavě
10. 3. 20.00 Lord Lhus (USA) + DJs Fliptyck,
Stray Side
14. 3. 19.00 Hovory s… Jakub Plaskura
a hosté Karolína Mališová a Monika Horsáková
15. 3. 16.30 Radikální svolení
středeční přednášky se Slezským gymnáziem
16. 3. 17.00 Německá žurnalistika v Opavě
(1918-1938). Přednáší PhDr. Michael Rataj, PhD.
17. 3. 20.00 Element + Princess Sofia
The Ticks - rock
22. 3. 19.30 Lange nacht der kurzen texte
večer německé literatury
24. 3. 20.00 Malignant Tumour + Nahum - metal
25. 3. 19.00 Vítání jara - Country s.r.o.
27. - 31. 3. 16.00 - 21.30 Jeden svět v Opavě 2017
festival dokumentárních filmů o lidských právech
TARA STŘELNICE
music club Opava
Náměstí Svaté Trojice 157/12, Opava
tarastrelnice@seznam.cz
FB TARA Střelnice music club Opava
Každý Pá Páteční pravidelné párty
CAFÉ EVŽEN
Lepařova 4, Opava, evzen@cafe-evzen.cz
tel.: 731 352 040, www.cafe-evzen.cz
Otevřeno: Út - Čt 18.00 - 24.00
Pá, So 20.00 - 02.00, Ne, Po zavřeno
3. 3. Graphite - pro všechny fandy
hardrockových, rockových a bluesových kapel
9. 3. Slávek Janoušek
10. 3. Depeche mode párty
16. 3. Rudy Horvat & Sufr Tricks
18. 3. DJ-ka Suzan
23. 3. Sinus- koncert nové mladé kapely
24. 3. Seznamovací párty
31. 3. 4SUSAN - úžasný koncert plný písní
Zuzany Navarové/Nerez/KOA …
SLEZSKÝ
GRUNT
Háj ve Slezsku-Smolkov
www.slezskygrunt.cz
Facebook/divadlogrunt
kulturní prostor, hospoda, penzion,
hudební i divadelní vystoupení,
festivaly hudební, cestovatelské, gastro akce
3. 3. Rock Retro Party: Sinus - mladá post
punková kapela, The Beatles Collection Band,
rockové songy 60.-80. let v podání DJ Janne
11. 3. 17.00 Festival ProTibet: povídání o cestě
Indií a Himalájemi s vozíčkářem až do výše
5400 m., promítání filmů s tibetskou tématikou
17. 3. Koncert Jardy Svobody, leadera skupiny
Traband, který představí jak songy Trabandu,
tak svůj sólový projekt s harmoniem.
31. 3. Divadlo Propadlo z Václavovic
u Frýdku-Místku: Zatrpklý pyroman
MUSIC BAR JAM
Otická 1249/14, Opava - Předměstí
http://www.musicbarjam.cz
facebook.com/musicbarjam
Po 20.00 Hip Hop poslechovka
Čt 20.00 Drum´n´bass poslechovka
Pá 20.00 Rockdance - pop-rock-dance
Út, St, Pá večírky s hudbou na přání!
Otevřeno denně od 14.00
VIRIDIAN
http://www.viridian.cz
Ateliér Viridian
Hrnčířská 20, 748 01 Hlučín
tel.: 608 315 777, info@viridian.cz
VÝTVARNÉ KURZY PRO DOSPĚLÉ:
kresba a malba pro zač., pro pokr. • volná tvorba
Pozor! Zápis do kurzů na šk. rok 2017/18 již probíhá!
REKVALIFIKACE PSYCHOLOGIE
www.kurzy-pandora.cz, tel.: 777 669 656
MĚSTSKÁ KNIHOVNA
BÍLOVEC
Slezské náměstí 63, Bílovec
tel.: 556 412 264
www.knihovnabilovec.cz
www.facebook.com/knihovnabilovec
2. 3. 17.00 Informační lekce:
Volně dostupné zdroje na internetu
9. 3. 17.00 Vyhlášení vítězů Čtenáře roku
a Knižní výzvy 2016
9. 3. 18.00 Literární beseda se spisovatelem
Lable Woo
10. 3. 15.00 Kreativní dílnička
pro děti i hravé dospělé
14. 3. 17.00 Filmové promítání: Spalovač mrtvol
15. 3. 17.00 Filmové promítání: Spalovač mrtvol
18. 3. 13.00 Bílovecký maják 2017:
Talkshow se zajímavými osobnostmi
22. 3. 15.00 Vyhlášení výsledků literární
soutěže Bílovecké záhady
24. 3. 15.00 Kreativní dílnička
pro děti i hravé dospělé
29. 3. 18.00 Havajské ostrovy:
Cestopisná beseda s Petrem Nazarovem
31. 3. Noc s Andersenem
SLEZSKÉ ZEMSKÉ MUZEUM
KNIHOVNA, Opava
tel.: 553 622 060, www.szm.cz
Veřejná vědecká knihovna
Otevřeno: St 12.00 - 15.30, Čt 8.00 - 15.30
MORAVSKOSLEZSKÁVĚDECKÁ
KNIHOVNA V OSTRAVĚ, p. o.
Prokešovo nám. 1802/9, Mor. Ostrava
tel.: 596 118 881, www.svkos.cz
Půjčovna, studovna:
Po - Pá 9.00 - 19.00 • So 8.30 - 12.00
Oddělení speciálních fondů (normy, audioknihy,
jazykové učebnice atd.): Po - Pá 9.00 - 18.00
Každý 1. Čt v měsíci knihovna od 12.00 uzavřena
do 31. 3.Výstava:World Emotion Laďky Skopalové
2. 3. - 4. 5. Výstava Krása a tajemství středově-
kých rukopisů III, autor Marek Zágora
1. 3. 17.00 Radovan Lipus: Šumné stopy v Japonsku
www.eprogram.cz 5
VZDĚLÁVÁNÍ
DĚTEM
DDM HLUČÍN
Zámecká 6, Hlučín, tel.: 595 041 156
www.ddmhlucin.cz • info@ddmhlucin.cz
27. 2. - 2. 3. Jarní prázdniny v DDM Hlučín
3. - 5. 3. Táborové setkání dětí 4. turnusu LT Sloup
11. 3. Šachový turnaj pro děti a mládež do 16 let
14. 3. Keramický klub Bobr v ZŠ Bobrovníky
17. 3. Klub Patchwork, Keramický klub a klubík
17. - 19. 3. Táborové setkání dětí
2. turnusu LT Sloup
19. 3. Volejbalový turnaj smíšených družstev
TONAK 2017 pro účastníky do 15 let
24. - 25. 3. Jarní výtvarný občasník
EUROTOPIA OPAVA o.p.s.
Zacpalova 379/27, Opava
tel.: 608 883 618, 774 883 619, 774 063 618
www.opava.eurotopia.cz
KLUB MODRÁ KOČKA
Hradecká 16, Opava, modra.kocka@eurotopia.cz
Každé Po, Út, Čt 14.00 - 18.00, St 15.00 - 17.00
Akce pro děti ve věku od 6 do 15 let:
7. 3. 15.30 Kuchařské okénko:
Čokoládové fondue s ovocem
15. 3. 15.00 Tvořivé okénko: Míchání drinků
20. 3. 15.00 Preventivní program:
Mé tělo, aneb dospívám
23. 3. 15.00 Tvořivé okénko:
Udělej si havajský věnec
27. 3. 15.00 Letem světem aneb hledání 1. indicie
BABY CLUB KAČKA
Jateční 7, Opava
tel.: 553 654 073, 605 962 095
info@babyclub.cz, www.babyclub.cz
od 6. 3. Po - Pá 9.00 - 17.00 Plavání kojenců
a batolat
od 7. 3. Zápis na Plavání děti bez rodičů
LRC statek
od 7. 3. Zápis na plavání rodiče s dětmi
Hotel Belaria
od 7. 3. Út - Čt 9.00 - 15.00 Vanové plavání
od 8. 3. Psychofyzická příprava na porod
6. 3. 15.30 a 10. 3. 9.15 Montessori klubík
23. 3. 15.00 Jídelníček pro nejmenší
MATEŘSKÉ CENTRUM
Liptovská 21, Opava 6, tel.: 723 391 163
info@babyclub.cz, www.babyclub.cz
od 6. 3. Cvičení pro rodiče s dětmi
ELIM OPAVA, o.p.s.
Rolnická 21A, Opava-Kateřinky
tel.: 553 653 239, www.elimopava.cz
• Krizové centrum - domácí násilí: Po, St 8.00
- 16.00, ostatní dny po tel. domluvě 775 938 077
• Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi
Služby pro pěstounské rodiny - 775 938 066
• Dobrovolnické centrum: Út 12.00 - 16.00
mob.775 938 563, 775 706 558
• Klub Magnet - nízkoprahové zařízení pro děti
a mládež Po - Čt 14.00 - 18.00, Pá 13.30 - 17.30,
775 591 986
• Floorbal - kroužek pro děti ZŠ
Pá 14.30 - 17.30, 775 938 072
• Pronájem tělocvičny: Po, St 12.00 - 16.00,
ostatní dny po tel. domluvě 775 938 072
• Regionální kontaktní místo SČS
Po, St 12.00 - 16.00, 775 938 072
CENTRUM VOLNÉHO ČASU
Náměstí 20, Kravaře, tel.: 553 671 283
www.cvckravare.cz
13. - 29. 3. Srdíčkové dny v CVČ
podpora občanského sdružení„Život dětem“
20. 3. 9.30 Buly Aréna v Kravařích - Koutech:
Sportovní odpoledne s Křemílkem a Vochomůr-
kou pro děti MŠ Kravaře - Kouty
23. - 27. 3. JARNÍ BURZA oblečení, obuvi,
hraček, hudebnin a sportovních potřeb
25. 3. 9.00 Rybářské zkoušky
31. 3. - 1. 4. Noc s Andersenem
ve spolupráci s Městskou knihovnou v Kravařích
STŘEDISKO VOLNÉHO ČASU
Jaselská 4, Opava
tel.: 553 712 100, 553 712 821
Husova 17, Opava
tel.: 553 623 276, 553 625 356
1. - 31. 3. Klubíčko na jarní louce pro MŠ
5., 12., 19., 26. 3. 9.00 - 12.00 MINIZOO
pro veřejnost
18. 3. 14.00 Husova 17: Střelecká
soutěž ve střelbě s laserové pušky
25. 3. 9.00 - 12.00 Jaselská 4:
Bazárek v Domečku
Nabídka aktivit na jarní prázdniny 2017
27. 2. Vesmírné střílení (sraz SVČ Husova 17)
28. 2. Lyžování v Tošovicích (sraz SVČ Jaselská 4)
1. 3. Pojďme se hýbat (sraz SVČ Jaselská)
2. 3. Dobývání šelenburského pokladu
(SVČ Husova 17)
3. 3. Expedice„Za Tajemstvím Úvalna“
(SVČ Husova 17)
Příchod do SVČ 7.00 - 8.00, konec v 16.30
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
tel.: 597 489 111 spoj. • 597 489 259 pokl.
www.dkmoas.cz • info@dkv.cz
19. 3. 10.00 Divadlo Kapsa, Andělská Hora:
Zvířátka a loupežníci aneb o Jankovi a jeho zvířátkách
Připravujeme:
8. 4. 15.00 Moravské divadlo Olomouc:
O líných strašidlech - pohádkový muzikál
30. 4. 16.00 Slezské divadlo Opava: Broučci
DŮM KULTURY AKORD
Nám. SNP 1, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 762 511, www.dk-akord.cz
2. 3. 8.30 a 10.00 Haló, tady 112
Výchovný hudební kabaret Zdeňka Kačora
4. 3. 10.00 Michalova brnkačka
... aneb Když se Michal dobře naladí
Připravujeme:
8. 4. 16.00 Divadlo Tramtarie: Hugo z hor
KD KTRIO
Dr. Martínka 4, O.-Hrabůvka
tel.: 596 739 107, www.kzoj.cz
12. 3. 10.00 Báječný karneval II.
Maškarní bál s klaunem Hopsalínem
RANČ SOLNÝ POTOK
Hynčice 28, 793 73 Město Albrechtice
tel.: 554 652 363, www.hyncice.cz
ranc@hyncice.cz
Pravidelné Víkendy v sedle na farmě
MASTERS
OF ROCK CAFE
Zlín - Čepkov
tel.: 577 001 122
www.mastersofrock.cz
3. 3. Ross the Boss (ex-Manowar)
18. 3. Freedom Call (Ger)
24. 3. Škwor, Ultima
31. 3. Bloodbound (Swe), Crystal Viper,
Thobbe Englund (ex-Sabaton)
E
z
OP/PA-015
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-03-2017/www.eprogram.cz
6
RELAX CENTRUM PETRA
Sauny, Pára,Whirpool, Solární louka, Masáže
Třída Spojenců 30, Opava, tel.: 606 210 203
www.rcpetra.cz, www.facebook.com/rcpetra
!!!!Březen!!!! Po - Ne 16.00 - 22.00
FALUN GONG
Městské Sady Opava
Cvičíme každou neděli od 8.00 hod.
Cvičení jsou pomalá a snadno naučitelná,
přinášejí pocit klidu, energii a svěžest,
odstraňují stres
CHARITA OPAVA
Wellness centrum
Přemyslovců 26, 747 07 Opava - Jaktař
tel.: 553 611 322, www.charitaopava.cz
Klasické zdravotní a sportovní masáže,
lymfatické masáže, aromamasáže,
masáže lávovými kameny, medové masáže,
perličkové koupele, rašelinové zábaly, sauna.
Otevřeno: Po - Pá 7.30 - 20.00
Detašované pracoviště:
Kylešovská 4, 746 01 Opava, tel.: 605 443 222
Otevřeno: Po - St 8.00 - 18.00, Čt, Pá 8.00 - 15.00
Občanská poradna:
Kylešovská 10, 746 01 Opava, tel.: 553 616 437
Otevírací doba: Po 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.30
Út 9.00 - 12.00 pouze pro telefonické konzultace
St 8.00 - 15.30 pouze pro objednané
Čt 8.00 - 12.00, 12.00 - 15.00 odpol. pro tel. konzultace
POMOC V KRIZI FÉNIX
bezplatná krizová intervence Charity Opava
tel.: 737 615 459, fenix@charitaopava.cz
Máte problémy? Trápíte se? Navštivte nás!
Návštěvy po telefonickém objednání,
charitní dům sv. Františka, Kylešovská 10
Fügnerova 52, Opava 747 05
www.absquashcentrum.cz
tel.: 553 613 332, 734 804 515
Po - Pá + Ne 9.00 - 23.00, So 9.00 - 21.00
Sportovně-relaxační zařízení
• Squash • Půjčovna a prodej sportovních potřeb
• Qi-Gong • Tai-ti • Spinning • Orientální tance
• Vodoléčba • Whirpool • Solárium
• Masáže: zdrav., sport., relaxační, reflexní a japonské
Nábor dětí do sportovního oddílu squashe celoročně
AQUAPARK KRAVAŘE
Buly Aréna, Kostelní 2075/28b
Kravaře, tel.: 553 777 591
www.aquapark-kravare.cz
Samostatná část sportovního komplexu Buly
Aréna. V bazénu je několik různých chrličů,
vodních děl, masážní lavice a lehátka, jeskyně
s bublery a vodopádem, dvě plavecké dráhy 25m.
Hlavní atrakcí je divoká řeka. Tobogán 65 m.
Sauna, pára a masáže v 1. podlaží areálu.
Otevírací doba bazén:
Po, Út, Čt 13.00 - 21.00, St 7.00 - 21.00,
Pá 12.00 - 21.00, So, Ne 8.00 - 21.00
Aquaerobik: Út 19.00 - 20.00, St 9.00 - 9.15
Sauna: Po, Út, Pá 14.00 - 21.00 společná
St 9.00 - 21.00 ženy, Čt 14.00 - 21.00 muži
So, Ne 8.00 - 21.00 společná
HOLOS
Marie Dolanské 12, Opava-Vlaštovičky
tel.: 773 615 324, 603 718 185
www.holos.cz
8. 3. 18.00 Muži ženám - komponovaný večer
17. - 19. 3. Jarní pěvecká akademie
s Johanou Teryngerovou - víkendový workshop
29. 3. 16.00 Terapeutická skupina„Lotos“
SPORT
WELLNESS, FITNESS
BOWLING
RAKETA BOWLING
Krnovská 553/184, Opava-Jaktař
tel.: 553 710 090
Sportovní využití na 6-ti bowlingových
drahách, kulečník, biliárd, šipky a stolní fotbal
1. 3. 16.00 Robin 8 - miniturnaj pro 8 hráčů
2. 3. 16.00 Robin 9 - miniturnaj pro 8 hráčů
6. 3. 16.00 4. kolo mezipodnik. soutěže, 1. liga
7. 3. 16.00 4. kolo mezipodnik. soutěže, 2. liga
8. 3. 16.00 4. kolo mezipodnik. soutěže, 3. liga
9. 3. 16.30 4. kolo mezipodnik. soutěže, extraliga
9. 3. 18.30 Bowlingový turnaj pro ženy
k MDŽ kde i 9 = strike
13. 3. 16.30 5. kolo mezipodnik. soutěže, 1. liga
14. 3. 16.00 5. kolo mezipodnik. soutěže, 2. liga
15. 3. 16.00 5. kolo mezipodnik. soutěže, 3. liga
16. 3. 16.30 5. kolo mezipodnik. soutěže, extraliga
15. 3. 16.00 Josefovský turnaj v mariáši.
O titul Josef Karbaník a hodnotné ceny.
19. 3. 11.30 Ryška cup 2017 - bowling. turnaj
jednotlivců v rámci série Raketa cup 2017
20. 3. 16.00 6. kolo mezipodnik. soutěže, 1. liga
21. 3. 16.00 6. kolo mezipodnik. soutěže, 2. liga
22. 3. 16.00 6. kolo mezipodnik. soutěže, 3. liga
23. 3. 16.30 6. kolo mezipodnik. soutěže, extraliga
27. 3. 16.00 7. kolo mezipodnik. soutěže, 1. liga
28. 3. 16.00 7. kolo mezipodnik. soutěže, 2. liga
29. 3. 16.00 7. kolo mezipodnik. soutěže, 3. liga
30. 3. 16.30 7. kolo mezipodnik. soutěže, extraliga
JUDO
HALA JUDO
Sportovní areál
Varenská 40a, Ostrava
tel.: 725 105 079,
777 250 714
FB TJ Judo Ostrava
http://www.tjjudoostrava.cz/
AKCE: BUĎ JAK LUKÁŠ KRPÁLEK
celoroční nábor do oddílu juda - přijímáme
nové mladé judisty ve věku od 5 let a výše.
Každý den od 16.00
BASKETBAL
BK OPAVA
BK Breda & Weinstein Opava
Žižkova 8/2904, Opava
www.bkopava.cz, tel.: 553 759 365
Kooperativa NBL
4. 3. 18.00 BK Opava - Geosan Kolín
18. 3. 18.00 BK Opava - BK Armex Děčín
29. 3. 18.00 BK Opava - ČEZ Basketball Nymburk
SPORTOVNÍ CENTRA
BULY ARÉNA
Kostelní 360/28, Kravaře
www.bulyarena.cz
rezervace inf. tel.: 553 653 937
Tělocvična: 8.00 - 23.00
Bowling: 9.00 - 23.00
Posilovna:
Po - Pá 8.00 - 21.00, So a Ne 10.00 - 16.00
Nafukovací tenisová hala: 8.00 - 23.00
Fotbalové hřiště s umělou trávou: 8.00 - 23.00
Hotel Buly Aréna:
Dva salónky s možností pronájmu
MAŽORETKY
HALA OPAVA
Žižkova 8/2904, Opava
tel.: 553 759 340, www.hala-opava.cz
12. 3. Opavská růže 2017
Uzávěrka dubnového
Programu 7. 3. 2017
OP/PA-017
OP/PA-016
P/PE-011
OP/BW-003
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-03-2017/TIPY NA VÝLET
Místecká 95, Ostrava-Vítkovice
www.trzistepromotoristy.cz, tel.: 603 806 562
Autoburzy, každou So a Ne od 6.00 - 13.00 hod.
za každého počasí. Každou So a Ne bleší trhy.
Víkendy: volná místa pro prodejce automoto zboží
www.stcostrava.cz, Areál Dolní Vítkovice
Vítkovice 3004, Ostrava-Vítkovice
VELKÝ SVĚT TECHNIKY
Čtyři fantastické expozice plné interaktivních
a zábavou nabitých exponátů pro návštěvníky
každého věku, včetně 3D kina a Divadla vědy.
STC - osobnost měsíce Albert Einstein - dopro-
vodný program inspirovaný vědcem svět. formátu
Ne - Čt 10.00 - 18.00, Pá - So 10.00 - 20.00.
recepce.stc@dolnivitkovice.cz, 595 955 740
MALÝ SVĚT TECHNIKY
Jedinečná interaktivní
výstava odhaluje tajemství
techniky a vynálezů od parního
stroje až po současnost.
Denně 10.00 - 18.00
recepce.u6@dolnivitkovice.cz, 595 952 957
ZOO OSTRAVA
Michálkovická 197, Slezská Ostrava
tel.: 596 241 269, 596 243 316
www.zoo-ostrava.cz
Stohektarový přírodní areál zoo s unikátními zvířaty
i rostlinami z celého světa je otevřen každodenně
Nejnovější expozice: Noční Tanganika, Expozice
pro želvy ostruhaté, Pavilon evoluce
Nová mláďata: binturong, komba ušatá, scink
ohnivý, kočkodan Dianin, axis indický, ovce
domácí kamerunská, ovce domácí valaška
Nová zvířata: orel královský, morčák šupinatý,
daman pralesní, banánovec fialový, daman stro-
mový, pasumec elektrický, mnohonožka obrovská
1. 3. 16.00 Přednáška v zoo: Využití kamene
v době kamenní
11. 3. Den pro prasátka
25. 3. Jaro v zoo: zahájení komentovaných
setkání u zvířat
Otevřeno: denně areál: 9.00 - 18.00,
pavilony, pokladna: 9.00 - 17.00
ZOO ZLÍN
Lukavská 112, Zlín - Štípa
www.zoozlin.eu, tel.: 577 914 180
Otevřeno: Po - Ne 8.30 - 17.00
SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD
Hradní 1, 710 00 Slezská Ostrava
tel.: 596 115 967
www.slezskoostravskyhrad.cz
18. 3. Ples plný zábavy a tance
ukončení plesové sezóny na hradě
Celoroční expozice na hradě:
Expozice o historii hradu, města Ostravy,
Husitství a Třicetileté války, Čertí škola
Sklep čarodějnic, Akvárium, Galerie na hradě.
Permoníci a čerti v podzemí hradu
V hradním sklepení pevnosti: Ozvučená Mučírna
Expozice Muzeum záhad
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
MUZEUM ZDEŇKA BURIANA
Náměstí 31, Štramberk
tel.: 558 840 619 • www.zdenekburian.cz
do 25. 6. Zdeněk Burian a jeho svět
Cesta do pravěku
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 12.00 • 13.00 - 16.00
ZOO OLOMOUC
Darwinova 29, Olomouc-Svatý Kopeček
tel.: 585 151 601, www.zoo-olomouc.cz
Zoo je umístěna na poutním místě Sv. Kopeček
v krásných lesích. Chová na 1600 kusů zvířat v
401 druzích. Nabízí možnost prohlídky mnoha
vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech, jízdu
vláčkem nebo 32 metrů vysokou vyhlídkovou
věž. Zajímavá expozice mořských akvárií
s rozmanitými druhy ryb.
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00
DOLNÍ
VÍTKOVICE
www.dolnivitkovice.cz
Ruská 2993
Ostrava-Vítkovice
Prohlídkové okruhy od těžby uhlí přes proces
výroby železa až po nově zrekonstr. prostory
areálu dolu Hlubina. Vysokopecní okruh včetně
Bolt Tower nebo Uhelný okruh.
Denně v 10.00, 12.00, 14.00 a 16.00 hod.
Start prohlídek z Návštěvnického centra pod VP1.
V případě zájmu navštívit Bolt Tower v době
od 18.00 - 22.00 Vám vstupenky poskytne
obsluha výtahu, kontaktujte na tel. 724 955 121
Prohlídková trasa se může dle počasí změnit.
nkp@dolnivitkovice.cz, 724 955 121
Multifunkční aula Gong - prohlídky jen v Ne
po předchozí telefon. domluvě na 724 955 121
LANDEK PARK
HORNICKÉ MUZEUM
Pod Landekem 64
Ostrava-Petřkovice
tel.: 596 131 804
www.landekpark.cz
landekpark@dolnivitkovice.cz
Skutečné fáraní do dolu a unikátní expozice
báňského záchranářství.
do 19. 3. Út - Ne 10.00 - 16.00,
začátky prohlídek v 10.00, 12.00, 14.00 a 16.00
od 20. 3. Po - Ne 9.00 - 16.00, začátky prohlídek
každou hodinu, poslední v 16.00
Restaurace Harenda u Barborky a BistrOpen
TROPIC HUKVALDY
inf.: 603 592 173, 558 699 354
www.tropichukvaldy.cz
Exotické rostliny a zvířata, bonsaje, kaktusy,
masožravé rostliny, citrusy, orchideje, bytové
a venkovní rostliny. Prohlídka tropických skleníků
a japonské zahrady. Dále je možno shlédnout
samce pumy, mluvící papoušky žako, ara, kakadu,
tukana, leguána, holandské kozy, sklípkany...
Otevírací doba na www.tropichukvaldy.cz
ZÁMEK BRUNTÁL
Zámecké nám. 7, Bruntál, www.mubr.cz
tel.: 554 717 947, 554 717 949
Výstavy: 2. 3. - 6. 4. Krajina starých sídel
2. - 26. 3. Josef Jankovič - grafika a kresba
Stálá expozice:
Řemeslo má zlaté dno, Příroda Bruntálska
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.00
VÝSTAVIŠTĚ FLORA
Wolkerova 17, Olomouc, www.flora-ol.cz
tel.: 585 726 111, 585 413 350
10. - 12. 3. For Model
VALAŠSKÉ MUZEUM
V PŘÍRODĚ
Rožnov pod Radhoštěm
tel.: 571 757 111 • www.vmp.cz
17. - 18. 3. Masarykovo náměstí: Josefský jarmark
Otevřeno: Dřevěné městečko: Út - Ne 10.00 - 16.00
Mlýnská dolina, Valašská dědina:
Út - Ne 10.00 - 15.00 pouze exteriéry
on-line objednávka
řádkové inzerce na
www.eprogram.cz
www.eprogram.cz 7
OPAVSKÁ KULTURNÍ
ORGANIZACE
www.oko-opava.cz
OBECNÍ DŮM
Ostrožná 46, Opava, tel.: 553 791 947
Galerie Obecního domu:
do 5. 3. Peter Hudran: Žít v hlavě
9. 3. - 2. 4. Pavel Melecký:
Dotyky přírody - fotografie
Foyer kavárny:
do 2. 4. Třetí rozměr duše
Markéta Janečková a kolektiv žáků ZUŠ v Opavě
Expozice Cesta města:
do 31. 3. Třetí rozměr staré Opavy
15. 3. 17.00 Komentovaná prohlídka výstavy
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
DŮM UMĚNÍ
Pekařská 12, Opava, tel.: 553 668 734
Výstavy:
do 19. 3. Emil Filla ze sbírek
Galerie výtvarného umění v Ostravě
15. 3. - 7. 5. Josef Lada
30. 3. - 2. 7. Antonín Procházka ze sbírek
Galerie výtvarného umění v Ostravě
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
MINIGALERIE VIRIDIAN
Hrnčířská 20, Hlučín
Stálá prodejní výstava akvarelů Ludvíka Kunce,
obrazů, keramiky a dalších originálních
dárkových předmětů
Otevřeno v době výuky, více na www.viridian.cz
FLEMMICHOVA VILA
Městské muzeum Krnov
Hlubčická 20, Krnov, tel.: 554 614 706
www.mikskrnov.estranky.cz
do 22. 3. Od meče k pušce - muzejní expozice
věnující se historickým zbraním
4. 3. - 2. 4. Ivan Komárek: Siločáry
výstava obrazů a objektů
od 30. 3. Velikonoce - prodejní výstava
velikonočních ozdob a dekorací
Otevřeno: Út - Ne 8.00 - 18.00
ART GALERIE PENSION
Penzion U řeky, Karlovice
tel.: 603 271 434
pensionureky@quick.cz
www.pensionureky.wbs.cz
Prodej uměleckých děl i na splátky
do 18. 3. Tvorba žáků ZŠ Karlovice
19. 3. - 13. 5. Jiří Janulík (Havířov)
obrazy českého surrealisty
Otevřeno: denně 10.00 - 22.00
MUZEUM BÍLOVEC
Zámecká 691/5, tel.: 556 412 266,
www.kulturnicentrumbilovec.cz
www.facebook.com/muzeumbilovec
6. - 31. 3. Fotografický výstava: Bílovec
obyčejně i neobyčejně, vernisáž 6. 3. v 17.00
16. 3. 17.00 Historická přednáška:
Zakladatelské období komunistického
režimu v Československu (1948-1955)
VÝSTAVIŠTĚ ČERNÁ LOUKA
Moravská Ostrava, tel.: 596 167 111-112
www.cerna-louka.cz
Expozice histororických motocyklů:
Út - Ne 10.00 - 17.00
3. - 5. 3. Dovolená a Region, Lázeňství
3. - 5. 3. Ostravský knižní veletrh
4. - 5. 3. Svatba - svatební výstava
12. 3. Avízo bazar - vše pro rodinu s dětmi
16. - 18. 3. Střechy, Stavba, Zahrada
26. 3. Fauna trhy - chovatelská a pěstitelská burza
28. - 30. 3. Marwil CZ - výprodej second handu
OSTRAVSKÉ MUZEUM
Masarykovo nám. 1, Moravská Ostrava
tel.: 596 123 760, www.ostrmuz.cz
28. 2. Masopust Ostrava 2017
aneb Lidová zábava doby barokní
10.00 - 18.00 3. masopustní jarmark
15.00 - 18.00 Kulturní program s maškarním
průvodem v ulicích centra města
do 5. 3. Korunovační klenoty v dějinách světa
Otevřeno: Po - Pá 9.00 - 17.00
So 9.00 - 13.00 • Ne 13.00 - 17.00
VÝSTAVY
SLEZSKÉ ZEMSKÉ MUZEUM
www.szm.cz
HISTORICKÁ VÝSTAVNÍ BUDOVA
Komenského 10, Opava, tel.: 553 714 809
1. 3. 17.30 Odpočinutí věčné aneb královské
hroby, hrobky a pohřebiště v novodobé historii
8. 3. 17.30 Filmový dokument o preparaci slona
indického
22. 3. 17.30 Město muzeí
29. 3. 17.30 Tradiční sklizeň oliv v Řecku
Expozice: Slezsko
Výstavy:
3. - 16. 3. Můj svět
31. 3. - 13. 8. Jan II., kníže z Lichtenštejna.
Mecenáš a donátor Slezského zemského muzea
Otevřeno: denně 8.00 - 18.00
PAMÁTNÍK PETRA BEZRUČE
Ostrožná 35, Opava, tel.: 553 625 024
18. a 25. 3. 14.00 Workshop:
Velikonoce a lidové zvyky
Expozice: Život a dílo Petra Bezruče
Výstavy:
do 30. 7. Toulky muzejního fotografa
Otevřeno: Po, St, Pá 8.00 - 12.00, 13.00 - 16.00
Út, Čt 10.00 - 12.00, 13.00 - 18.00
ARBORETUM NOVÝ DVŮR
Stěbořice-Nový Dvůr, tel.: 553 661 975
Expozice: Dřeviny pěti světadílů,
Subtropické a tropické rostliny
Výstava:
do 31. 3. Cesta kolem světa
Otevřeno: denně 8.00 - 16.00
MUZEUM HLUČÍNSKA
Zámecká 4, Hlučín, tel.: 595 041 617
www.muzeum.hlucin.com
Stálá expozice: Kdo jsou lidé na Hlučínsku
do 11. 6. Dámy a pánové, držte si klobouky!
Otevírací doba: Po - Pá 8.30 - 12.00, 13.00 - 17.00
Ne 9.00 - 11.30, 14.00 - 17.00
GALERIE GRUNT 217
Kujavy u Fulneku, tel.: 603 572 755
http://galerie-grunt-kujavy.webnode.cz
Stálá expozice ostravských a regionálních
autorů obrazy, sochy, grafika, krásná umělecká
keramika, dřevěné plastiky, ikebany
Otevřeno: Po - Ne 9.00 - 18.00
Galerie výtvarného umění
DŮM UMĚNÍ GVUO
Jurečkova 9, Moravská Ostrava
tel.: 596 115 425 • www.gvuo.cz
Výstavy:
do 5. 3. Album 76
do 26. 3. Narušená imaginace
16. 3. 17.00 Komentovaná prohlídka výstavy
do 26. 3. Výstava jednoho díla ze sbírek GVUO
Bartholomeus Spranger - Sv. Šebestián
do 31. 12. Tradice v proudu modernity
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
Doprovodný program - Dům umění:
14. 3. 16.30 Bellifortis jako kniha kuriozit
přednáška Marka Zágory
23. 3. 18.00 Literární čtvrtky v Domě umění:
Ivan Štrpka, Peter Repka: Čtení antologie
Osamělí běžci. Protimluv
30. 3. 19.00 Koncert: Oker
ŘÁDKOVÁ INZERCE
KOUPĚ
ű VYKUPUJEME KNIHY A GRAMOFONOVÉ
DESKY!! Přijedeme - platba ihned. Platí stále -
celá Morava. Antikvariát tel.: 739 111 220
OP/DSD-002
RŮZNÉ
ű HLEDÁM ZPĚVAČKU
Tel.: 723 456 958
OP/DSD-003
OP/BW-004
pracovní doba:
Út - Pá 9.00 - 17.00 hod.
Drahomíra Selníková, Darkovičky,
Vřesinská 28, tel.: 739 029 399
MEDOVÝ KRÁMEK u Drahušky
MEDOVÝ KRÁMEK u Drahušky
•
• Jesenický med 169 Kč / 750 g
Jesenický med 169 Kč / 750 g •
•
•
• J
Jesenická medovina 165 Kč / 0,5 l
esenická medovina 165 Kč / 0,5 l •
•
Medová kosmetika PLEVA • Tinktury a sirupy TOPVET • Dr. POPOV a další
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-03-2017/www.Skutry-Pro-Seniory.cz
Ɣ DOPRAVA ZDARMA
Ɣ Více než 100 typů
elektroskútrů
Ɣ Ceny od 16.000 Kč
Největší výběr nových
i repasovaných elektroskútrů
pro seniory i invalidy skladem
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-03-2017/