Program OP 10-2017
Program OP 10-2017
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-10-2017/OPAVA, Bělá, Bohuslavice, Bolatice, Borová, Branka, Dolní Benešov, Darkovice, Darkovičky, Dvořisko, Hať, Háj ve Slezsku, Hlučín, Hněvošice, Hradec nad Moravicí, Chabičov, Chlebičov,
Chuchelná, Jilešovice, Kobeřice, Komárov, Kouty, Kozmice, Kravaře, Kylešovice, Lhota, Ludgeřovice, Malé Hoštice, Markvartovice, Mokré Lazce, Neplachovice, Oldřišov, Otice, Píšť,
Raduň, Rohov, Slavkov, Služovice, Smolkov, Strahovice, Sudice, Suché Lazce, Šilheřovice, Štěpánkovice, Štítina, Třebom, Vávrovice, Velké Hoštice, Vřesina, Zábřeh, Závada
ŘÍJEN 2017
www.eprogram.cz
facebook.com/ProgramCZ 147 000 čtenářů v domácnostech a firmách
kultura, společnost, výstavy, sport, kurzy, tipy, zábava 15. ročník
OP/SD-008
OP/BW-027
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-10-2017/www.eprogram.cz
2
DIVADLA
SLEZSKÉ DIVADLO OPAVA
Horní náměstí 13, Opava
www.divadlo-opava.cz
tel.: 555 537 411- vrátnice
tel.: 555 537 469 a 724 984 209 - předprodej
1. 10. 14.00 a 16.30 Robinson Crusoe
hostuje Divadlo Polárka Brno
2. 10. 10.00 (uzavř. předst.) Noc na Karlštejně
4. 10. 19.00 (sk. 2) Cikánský baron
5. 10. 19.00 (sk. 9) Chytračka/Carmina Burana
6. 10. 19.00 (mimo) Všechno nejlepší
7. 10. 18.00 (sk. 7) Rusalka
11. 10. 19.00 (M) Večeře
12. 10. 10.00 (školy) O vlku a kůzlátkách
13. 10. 19.00 (sk. 3) Řeči
14. 10. 19.00 (mimo) Noc na Karlštejně
15. 10. 14.00 a 16.30 O líných strašidlech
hostuje Moravské divadlo Olomouc
16. 10. 18.00 (S) Modrý z nebe
17. 10. 19.00 (sk. 5) Cikánský baron
18. 10. 10.00 (školy) Zdravý nemocný
19. 10. 10.00 (školy) Broučci
20. 10. 19.00 (sk. 4) Večeře
21. 10. 10.00 (sk. D) Falstaff
22. 10. 10.00 (mimo) Matiné - provází Libuše
Vondráčková a Evžen Trupar
22. 10. 19.00 (sk. P) FALSTAFF - premiéra opery
23. 10. 10.00 (školy) Cirkus - představení
ostravského souboru hendikepovaných
a profesionálních tanečníků
24. 10. 19.00 (sk. 1) Falstaff
25. 10. 10.00 (školy) Mrazík
26. 10. 19.00 (sk. 6) Cikánský baron
28. 10. 10.00 a 16.00 GRAND PRIX PEPA OPAVA
29. 10. 19.00 (mimo) Noc na Karlštejně
30. 10. 19.00 (mimo) Příběhy obyčejného
šílenství
31. 10. 18.00 (mimo) Hraběnka Marica
LOUTKOVÉ DIVADLO
SVČ Opava, Husova 17, Opava
tel.: 553 615 609, 604 558 428
www.loutkovedivadlo.svcopava.cz
1. 10. 10.00 a 16.00 Plaváček
DDS Štěkadlo LD SVČ Opava
8. 10. 10.00 a 16.00 O Bambulínovi
DS Rarášci LD SVČ Opava
15. 10. 10.00 a 16.00 Křesadlo
OPAL LD SVČ Opava
22. 10. 10.00 a 16.00 Pohádka z lesa
DAMÚZA Praha
29. 10. 10.00 a 16.00 Kocourek Modroočko
DS Sáček LD SVČ Opava
5. 11. 10.00 a 16.00 Ošklivé káčátko
DDS Jitřenka LD SVČ Opava
OPAVSKÁ KULTURNÍ
ORGANIZACE
www.oko-opava.cz
22. - 25. 10. MALÁ INVENTURA OPAVA 2017
Klub Art, Obecní dům a pod Ptačím vrchem
Festival nového divadla 2017
22. 10. 20.00 pod Ptačím vrchem:
Funebráci / Wariot Ideal
23. 10. 20.00 Klub Art: Supernaturals
Martina Hajdyla Lacová a Stan Dobák
24. 10. 16.00 Sál purkmistrů v Obecním domě:
μSputnik / Mir. Theatre
24. 10. 20.00 Klub Art: Martyrium aneb umění
trpět - depresivní děti touží po penězích
25. 10. 20.00 Klub Art:
Busking / Un Limited / Spielraum Kollektiv
DK AKORD
Nám. SNP 1, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 762 511, , www.dk-akord.cz
e-mail: info@dk-akord.czx
4. 10. 19.00 Divadlo v Řeznické: Odvolání
hrají: Miroslav Táborský a Filip Cíl
6. 10. 19.00 Hecoviny - soubor Nahodile
11. 10. 19.00 Studio DVA divadlo: Smolíkovi
hrají: Eva Holubová, Bohumil Klepl a další
16. 10. 19.00 One Knor Show - Než začnu
one man show Miloše Knora
KUPE
Kulturně-umělecký prostor
Vodárenská věž, Janská 7, Opava
tel: 555 501 415, facebook.com/kupecko
21. 10. 19.00 Kabaret 2+1
ostravské Divadlo 2+1
DIVADLO LOUTEK OSTRAVA
Černá louka, Pivovarská 15, Mor. Ostrava
tel.: 596 100 501 • www.dlo-ostrava.cz
info@dlo-ostrava.cz
1. - 6. 10. 12. SPECTACULO INTERESSE 2017
8. 10. 10.30 a 15.30 Jak šlo vejce na vandr
9. 10. 19.00 Koncert Společná věc
15. 10. 10.00 a 15.00 Čtyřlístek zasahuje
10.30 a 15.30 Perníková chaloupka
22. 10. 10.00 a 15.00 Kocourek Modroočko
10.30 a 15.30 O víle menší než zrnko máku
23. 10. 18.30 Z Deniku Ostravaka
29. 10. 10.00 Malá Mína zmlsaná
15.30 O blýskavém prasátku
DIVADLO PETRA BEZRUČE
28. října 120, Moravská Ostrava
tel.: 596 618 363, www.bezruci.cz
10. 10. 18.30 Fligny, koks a fachmani
12. 10. 18.30 Petrolejové lampy
13. 10. 18.30 (S) Velký sešit
17. 10. 18.30 (V.) Richard III.
18. 10. 18.30 PS: ... odepiš!
20. 10. 18.30 (T) Kráska z Leenane
21. 10. 18.30 (zadáno) Spalovač mrtvol - benefice
Norbert Lichý 30 let u Bezručů
24. 10. 18.30 Iluze, hostuje Městské divadlo Žilina
27. 10. 18.30 Mládí v hajzlu
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Mor. Ostrava, tel.: 597 489 111
předpr.: pokl. 597 489 259, OIS 596 123 913
www.dkmoas.cz • info@dkv.cz
7. 10. 18.45 Vincenzo Bellini: Norma
Přímý přenos z Metropolitní opery z New Yorku
9. 10. 19.00 Fragile - slovenská vokální skupina
11. 10. 19.00 Karel Plíhal - koncert
14. 10. 18.45 W. A. Mozart Kouzelná flétna
Přímý přenos z Metropolitní opery z New Yorku
16. 10. 19.00 Radůza - koncert
18. 10. 20.00VM Art production: Bláznivý Petříček
hrají: Tatiana Vilhelmová, Vojtěch Dyk
22. 10. 16.45 Korzár - přímý přenos baletního
představení z Bolšoj balet Moskva
24. 10. 19.00 Divadlo Pod Palmovkou, Praha:
FUK! Hrají: Martin Hruška, Jiří Langmajer,
Ondřej Volejník, Zdeněk Kupka, Teresa Branna
27. 10. 19.00 The Tap Tap
28. 10. 19.00 Divadlo Kalich, Praha: Zabiják Joe
hrají: I. Chmela, A. Fialová, I. Lupták, M. Taclík...
31. 10. 19.00 Caveman (Jeskynní muž)
one man show, hrají: J. Slach/H. Holík
Připravujeme:
6. 11. 19.00 Hvězdy jak je neznáte
Eva Holubová a Bohumil Klepl
7. 11. 19.00 Petra Janů & Amsterdam
Host: Vašek NOID Bárta
14. 11. 19.00 Miroslav Donutil: Cestou necestou
15. 11. 19.00 Klicperovo divadlo: Figarova svatba
KOMORNÍ SCÉNA ARÉNA
ul. 28. října 2 (u Sýkorova mostu)
Mor. Ostrava, www.divadloarena.cz
tel.: 595 155 595, 596 114 585
2. 10. 18.30 (mimo) Slyšení
4. 10. 18.30 (mimo) Divoká kachna
5. 10. 18.30 (mimo) Lidská tragikomedie
6. 10. 18.30 (mimo) Něco za něco
11. 10. 18.30 (SSt) S nadějí, i bez ní
12. 10. 18.30 (mimo) Obraz
13. 10. 18.30 (mimo) Slepice
21. 10. 18.30 Vyrozumění - premiéra
24. 10. 18.30 (mimo) Vyrozumění
26. 10. 18.30 (BČt) Smíření
27. 10. 18.30 (BPá) Vyrozumění
31. 10. 18.30 (mimo) Hráči
PROGRAM, Opavsko • Měsíčník - zdarma do domácností a firem na Opavsku. Vydává: Nakladatelství
MISE, s. r. o., Pr. Velikého 30, 703 00 Ostrava-Vítkovice • Vydavatel a ved. projektu: Josef Bordovský,
tel.: 599 529 770 • Šéfredaktorka: Ing. Hana Marušáková, tel.: 599 529 760, fax: 599 529 769,
program.opava@mise.cz • Inzerce: Barbora Wolfová, tel.: 599 529 777, 728 539 789 • Distribuce:
Česká pošta, a.s. • Adresa redakce: Pr. Velikého 30, 703 00 Ostrava-Vítkovice • www.eprogram.cz
• e-mail: program.opava@mise.cz • Tisk: EUROPRINT a.s. • Registrace: MK ČR E 12810. Uzávěrka
listopadového Programu: 9. 10. 2017. Toto číslo vyšlo: 25.9. 2017 • Změna programů je vyhra-
zena pořadatelům • Platnost každé akce doporučujeme ověřit telefonicky • Za obsah reklamy
odpovídá zadavatel • Obsah reklamy se nemusí vždy shodovat s názorem redakce • Veškerá
autorská práva jsou vyhrazena vydavateli a není možné je použít bez jeho souhlasu •
NÁRODNÍ DIVADLO
MORAVSKOSLEZSKÉ
www.ndm.cz, ústředna tel.: 596 276 111
Předprodej vstupenek:
Čs. legií 12, tel.: 596 276 203, 596 276 242
Po 12.00 - 17.00 • Út - Pá 8.00 - 17.00
So 9.00 - 12.00
DIVADLO ANTONÍNA DVOŘÁKA
Smetanovo nám. 1, Mor. Ostrava
www.ndm.cz, pokladna: 596 276 420
tel. ústředna: 596 276 111, večerní
pokladna 1 hodinu před představením
3. a 4. 10. 9.30 (školy, zkušebna)
O pejskovi a kočičce
4. 10. 18.30 Hodina před svatbou
5. 10. 18.30 (C) Tajemství
6. 10. 18.30 Mercedes Benz
Hostuje Činohra Slovenského národního divadla
7. 10. 16.00 (zkušebna) O pejskovi a kočičce
7. 10. 18.30 Tajemství
10. 10. 18.30 (V.) Tři mušketýři
11. 10. 18.30 (II.) Tři mušketýři
12. 10. 19.00 (zkušebna)
Podivný případ se psem
13. 10. 19.00 (zkušebna) Mučedník
14. 10. 18.30 (X.) Je úchvatná!
18. 10. 18.30 Španělská muška
19. 10. 18.30 (PP) Otello - premiéra
20. 10. 19.00 (zkušebna) Teď mě zabij
21. 10. 18.30 (MP) Otello - druhá premiéra
23. 10. 18.00 Všechny barvy duhy XI. - koncert
24. 10. 18.30 (V.) Lazebník sevillský!!!
25. 10. 18.30 (II.) Otello
28. 10. 18.30 (PS) Hamlet
29. 10. 10.00 (zkušebna) O pejskovi a kočičce
29. 10. 16.00 Prodaná nevěsta
29. 10. 19.00 (zkušebna)
Podivný případ se psem
31. 10. 18.30 (E) Lazebník sevillský!!!
DIVADLO JIŘÍHO MYRONA
Čs. legií 12, 14, Mor. Ostrava
www.ndm.cz, pokladna: 596 276 135
tel. ústředna: 596 276 111, večerní
pokladna 1 hodinu před představením
2. 10. 18.30 Habaďúra
4. 10. 18.30 (F) Car samozvanec
5. 10. 18.30 Edith a Marlene
7. 10. 18.30 (PS2) Rebecca
8. 10. 15.00 (N) Rebecca
8. 10. 19.00 (Divadelní klub) Moskva - Petušky
11. a 12. 10. 18.30 Evita
13. 10. 18.30 Rebecca
14. 10. 18.30 Jesus Christ Superstar
15. 10. 15.00 (N) Zamilovaný Shakespeare
17. 10. 18.30 Veselé paničky windsorské
18. 10. 18.30 Kiss me, Kate (Kačenko, pusu!)
19. 10. 18.30 (C) Sissi (Útěky Alžběty Rakouské)
20. 10. 18.30 (D) Sissi (Útěky Alžběty Rakouské)
21. 10. 18.30 Kiss me, Kate (Kačenko, pusu!)
24. 10. 10.00 Pavel Tigrid a jeho demokratická
publicistika v exilu - mezinárodní konference
25. 10. 18.30 Donaha! (Hole dupy)
27. 10. 18.30 (IV.) Zamilovaný Shakespeare
29. 10. 16.00 Edith a Marlene
CINESTAR OPAVA
OC Breda, U Fortny 49/10
tel.: 558 888 999, www.cinestar.cz
Říjnové premiéry:
5. 10. Blade Runner 2049 • Esa z pralesa
Hora mezi námi
12. 10. Sněhulák • My Little Pony Film
Alibi na míru
19. 10. Bajkeři • Matka!
Geostorm: Globální nebezpečí
26. 10. Thor: Ragnarok • Jigsaw • Čára
KINO MÍR OPAVA
Kolářská 5, Opava
tel.: 553 650 342
3. a 4. 10. 19.00 Kristus není mýtus
koncert skupiny„Vše co má dech“,
hlavní slovo Per Hyldgaard (Dánsko),
modlitby za nemocné a potřebné
7. 10. 10.00 Medvídek MiOli - nová show
od tvůrců představení Šmoulové jsou zpět
17. 10. 18.00 Scorpions Forever
... a ve sto kinech v ČR
19. 10. Divadlo: Žena za pultem 2
21. 10. 17.00 SCREAMERS travesti show
31. 10. 19.00 Koncert skupiny 4TET
KINO ART
DK města Ostravy, 28. října 124, Mor. Ostrava
tel.: 597 489 111 spojovatelka
www.dkmoas.cz
29. 9. - 1. 10. 17.00 a 19.30 Zahradnictví: Dezertér
2. - 4. 10. 17.00 a 19.30 Který je ten pravý?
6. 10. 17.00 a 19.30 Víno nás spojuje
7. - 16. 10. XV. Mezinárodní festival
outdoorových filmů
17. - 18. 10. 17.00 a 19.30 Wind River
20. - 21. 10. 17.00 a 19.30 Hora mezi námi
23. - 25. 10. 17.00 a 19.30 8 hlav šílenství
27. - 29. 10. 17.00 a 19.30 Čára
30. 10. - 1. 11. 17.00 a 19.30 Bajkeři
KLUB NÁROČNÉHO DIVÁKA
5. 10. 17.00 a 19.30 Neruda
19. 10. 17.00 Nerodič
26. 10. 17.00 a 19.30 Sama
KINO SENIOR
2. 10. 14.30 Který je ten pravý?
5. 10. 14.30 Neruda
23. 10. 15.00 8 hlav šílenství
26. 10. 15.00 Sama • 30. 10. 15.00 Bajkeři
MINIKINO
Kostelní 3, Ostrava, tel.: 599 527 851
www.minikino.cz, www.ckv-ostrava.cz
Pokl. 45 min. před začátkem, rezervace on-line
1. 10. 17.00 Wind River
1. 10. 19.30 Barry Seal: Nebeský gauner
2. 10. 17.00 Po strništi bos, 19.30 Dunkerk
4. 10. 17.00 Vážený občan
4. 10. 19.30 Kingsman: Zlatý kruh
5. 10. 17.00 Dobrý časy
5. 10. 19.30 Aninet Fest - přehlídka světové
animované tvorby pro dospělé
6. 10. 17.00 Zahradnictví: Dezertér
19.30 Wind River, 21.30 Blade Runner 2049
7. 10. 17.00 Svatba, 19.30 Hora mezi námi
21.30 Barry Seal: Nebeský gauner
8. 10. 17.00 Zahradnictví: Dezertér
19.30 Wind River
9. 10. 17.00 Červená, 19.30 Neruda
11. 10. 17.00 Hora mezi námi
11. 10. 19.30 Blade Runner 2049
12. 10. 17.00 Nemilovaní, 19.30 Čtverec
13. 10. 17.00 Nikdys nebyl, 19.00 Ta, která odešla
14. 10. 17.00 Zabití posvátného jelena
19.30 O těle a duši, 21.30 Kingsman: Zlatý kruh
15. 10. 17.00 Western, 19.30 120 BPM
16. 10. 17.00 Janička, 19.30 Krotká
18. 10. 17.00 Svatba, 19.30 Sněhulák
19. 10. 17.00 Wind River
19. 10. 19.30 Barry Seal: Nebeský gauner
20. 10. 17.00 Víno nás spojuje
19.30 Alibi.com, 21.30 Srdečně Vás vítáme
21. 10. 17.00 Blade Runner 2049
19.30 Alibi.com, 21.30 Matka!
22. 10. 17.00 Sněhulák, 19.30 Dobrý časy
23. 10. 17.00 Po bouři
19.30 Kingsman: Zlatý kruh
25. 10. 17.00 Sněhulák, 19.30 Svatba
26. 10. 17.00 Víno nás spojuje
19.30 Hora mezi námi
27. 10. 17.00 Alibi.com, 19.30 Čára, 21.30 Jigsaw
28. 10. 17.00 Po strništi bos, 19.30 Zahradnictví:
Dezertér, 21.30 Blade Runner 2049
29. 10. 17.00 Čára, 19.30 Hora mezi námi
30. 10. 17.00 Blade Runner 2049, 19.30 Čára
www.eprogram.cz
KINA
Kdy: 6. 12. 2017 v 19.00 hod.
Kde: KD Dolní Benešov
Hrají: R. Hrušínský, J. Carda, Z. Žák,
J. Švandová / L. Krbová
V. Freimanová a další
OP/BW-026
Agentura ŽIDEK uvádí divadelní komedii
K
Kdestobyl(a)vnoci
destobyl(a)vnoci
Předprodej: Sluna Opava - tel.: 553 712 319,
KD Dolní Benešov - tel.: 553 651 159
a www.ticketportal.cz
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-10-2017/OP/PA-059
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-10-2017/www.eprogram.cz
4
SPOLEČNOST
Ruská 135/3077, 700 30 Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 707 303, www.arena-vitkovice.cz
OSTRAVAR ARÉNA, tel.: 596 707 112
11. 10. 19.00 KAREL GOTT a přátelé. Ilona
Csáková, Petr Kolář, Monika Absolonová, Dasha
24. 10. 19.00 CHINASKI - Není nám do pláče tour
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
tel.: 597 489 111 spoj. • 597 489 259 pokl.
www.dkmoas.cz • kavalova@dkv.cz
14. 10. 9.30 Setkání s biotronikem
Tomášem Pfeifferem
17. 10. 17.00 MIMRAJ - Pantomima 2017
18. - 20. 10. Gerontologické dny 2017
DK AKORD
Nám. SNP, Ostrava-Zábřeh, tel.: 596 762 511
info@dk-akord.cz, www.dk-akord.cz
5. 10. 16.30 9. Setkání Patriotů MSK
12. 10. 17.00 Svět očima JiříhoTomčíka: Okavango
15. 10. 19.00 Tančírna
19. 10. 19.00 Screamers - 112
23. 10. 19.00 Zdeněk Kačor:
Recitál - Štěstí je v nás
Připravujeme:
17. 11. 20.00 Rybičky 48 - Tour 115 let
23. 11. 19.00 Janek Ledecký - Vánoční tour 2017
KD KTRIO
Dr. Martínka 4, Ostrava-Hrabůvka
tel.: 596 739 107, www.kzoj.cz
11. 10. 18.00 Veselá trojka Pavla Kršky - koncert
18. 10. 19.00 Manželský čtyřúhelník - komedie
24. 10. 19.00 Bratři Ebenové & Robert Křesťan
a Druhá tráva - dvojkoncert v kině Luna
KONCERTY
JANÁČKOVA FILHARMONIE
DK města Ostravy, 28. října 124, Mor. Ostrava
tel.: 597 489 466 (předpl. JFO)
597 489 259 (pokl.)
www.jfo.cz • e-mail: office@jfo.cz
4. 10. 19.00 Multifunkční aula Gong:
Alexander Rybak a Janáčkova filharmonie
účinkují: Patricia Janečková - zpěv
Alexander Rybak - housle, zpěv
H. M. Förster - šéfdirigent JFO
12. 10. 19.00 Dvořákův violoncellový koncert
účinkují: László Fenyő - violoncello
H. M. Förster - šéfdirigent JFO
16. 10. 19.00 Klavírní recitál
účinkuje: Alexander Romanovsky - klavír
JANÁČKOVA KONZERVATOŘ
V OSTRAVĚ
Českobratrská 40, Mor. Ostrava
tel.: 596 112 007, www.jko.cz
4. 10. 18.30 Pocta klarinetu
KOSTEL SV. MIKULÁŠE
Ostrava-Poruba
22. 10. 15.30 Varhanní koncert, zpěv a housle
hosté: MgA. Klára Krejčí Curylová - NDM
BcA. Marie Hujerová - studentka JAMU Brno
a členka MdB
Tomáš Sommer - student Konzervatoře Brno
KD ALTÁN
Třebovický park, Ostrava-Třebovice
15. 10. 16.30 Komorní ansámbl Ad libitum
Roman Herodes - housle, Alena Herodesová - viola,
Martina Juríková - soprán a Lukáš Michel - klavír
AGENTURA PRESTO
www.agenturapresto.cz
Český rozhlas Ostrava, Dr. Šmerala 4, Ostrava 1
XVII. Cyklus komorních koncertů 2017- 2018
25. 10. 19.00 Štěpán Rak a Jan Matěj Rak - kytary
Program: Štěpán Rak a Jan Matěj Rak
7. 11. 18.00 Krajinou domova
koncert spojený s křestem CD ve společenském
sále Knihovny města Ostravy
A. Strejček, E. Novotná, H. Františáková
Program: Dvořák, Suk, Martinů, Hanuš aj.
KC HLUČÍN
Ostravská 18, Hlučín, www.kc-hlucin.cz
tel.: 595 043 397, pokladna: 558 270 100
4. 10. 18.00 NEAL BLACK & THE HEALERS
15. 10. 19.00 Vztahy na úrovni - divadlo
Připravujeme:
3. 11. 19.00 Zůstane to mezi námi - divadlo
hrají: Eva Holubová a Bob Klepl
KUPE
Kulturně-umělecký prostor
Vodárenská věž, Janská 7, Opava
tel: 555 501 415, facebook.com/kupecko
13. 10. 19.00 Trio Szabó/Turcerová/Fiala
20. 10. 19.00 Dagmar Voňková - písničkářka
26. 10. 19.00 FIVE HEADS Jazz-fusion
27. 10. 18.00 1. výročí KUPE s koncertem pís-
ničkáře Josefa Nose a s odhalením uměleckých
přírůstků výstavy Kurt nafurt za účasti autora
AKCE NA HLUČÍNSKU
1. 10. Oldřišov: Gulášové hody
4. 10. Kravaře: Plavecká soutěž měst
6. 10. Rohov: Pěstitelská přednáška
7. 10. Bolatice: Barevný večer
7. 10. Strahovice: Koncert Good Work (Paprsky)
7. 10. Ostrava-Hošťálkovice:
6. ročník Memoriálu Michala Pětroše
7. 10. Vřesina: Hlučínsko-vřesinská šlápota
7. 10. Štěpánkovice: Pivní slavnost
8. 10. Bolatice: Pochod za zdravím
8. 10. Hať: Setkání chrámových sborů Hlučínska
10. 10. Bolatice: Den zdraví
13. 10. Rohov: Den zdraví
14. 10. Služovice: Vinobraní
14. 10. Hlučín: Farmářské trhy
15. 10. Darkovice: Zahrádkářská výstava
15. 10. Ostrava-Petřkovice: Petřkovický krmáš
21. 10. Hlučín: Čaj o 5té
22. 10. Kobeřice: Kobeřický půlmaraton
22. 10. Ludgeřovice: Minifestival farních sborů
24. 10. Bolatice: Den strašidel
26. 10. Oldřišov: Strašidýlkování
27. 10. Dobroslavice: Kladení věnců,
uspávání broučků, lampionový průvod
27. 10. Rohov: Světluškový rej
28. 10. Dolní Benešov: Šípková slavnost
28. 10. Hlučín: Farmářské trhy
28. 10. Šilheřovice: Guláš fest
31. 10. Dolní Benešov: Pochod strašidel odpadu
a nadějných mladých kapel - Wohnout, Thom
Artway, doprovodný program
OBEC BOHUSLAVICE
Poštovní 119, Bohuslavice 747 19
tel.: 553 659 075
info@bohuslaviceuhlucina.cz
14. a 15. 10. Bohuslavice kostel
oslavy 270. let výročí kostela
SANATORIA KLIMKOVICE
tel.: 556 422 360
www.sanatoria-klimkovice.cz
1. 10. 15.00 Koncert Swing Evergreen bandu
3. 10. 18.00 Lázeňské kino: Dvojitý milenec
5. 10. 19.00 Beseda s kronikářem města
Klimkovic
8. 10. 15.00 Koncert dechové kapely Veselka
10. 10. 18.00 Lázeňské kino: Bez návodu
11. 10. 19.00 Singer Jerry hraje a zpívá
k poslechu a tanci
12. 10. 19.00 Travesti skupina Divoké kočky
13. 10. 19.00 Oldies diskotéka s Dj Paulem
Doctorem
15. 10. 15.00 Koncert opera v lázních
17. 10. 18.00 Lázeňské kino: Úkryt v zoo
19. 10. 19.00 Zábavná hra o ceny BINGO
20. 10. 19.00 Country večer s Digym
22. 10. 15.00 Mike Fojtík a přátelé
23. 10. 19.00 Posezení s harmonikou
24. 10. 18.00 Lázeňské kino:
Bezva ženská na krku
26. 10. 19.00 Operetka - Když dva se rádi mají
29. 10. 15.00 Kytarový recitál Daniela Juna
31. 10. 18.00 Lázeňské kino: Mimišéf
ČOKOLÁDOVÝ
FESTIVAL
největší sladká
událost v ČR
se vrácí do Ostravy!!!
13. - 15. 10. Výstavistě Černá louka
http://www.cokoladovy-festival.cz/
OP/PA-058
Vám přináší
MIROSLAV BEINHAUER,
JIŘÍ HANOUSEK, PETR MACEČEK
VÁNOČNÍ
KONCERT
Národní památkový ústav,
správa státního zámku
v Hradci nad Moravicí
17. prosince 2017 v 17 h.,
Hradec nad Moravicí – zámek, velká dvorana
19. prosince 2017v 19 h., Ostrava –Vítkovický zámek
VÁ
ÁNOČ
93x65_program_vanocni koncert 2017_oprava.indd 1 14.09.17 8:32
OP/HA-003
3.12.2017 OSTRAVA
OSTRAVAR ARÉNA
Vstupenky
v prodeji v síti:
CRAZY WORLD TOUR
93x65_program_Scorpions.indd 1 13.09.17 12:18
P/HA-048
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-10-2017/KLUBY
www.eprogram.cz 5
DĚTEM
DDM HLUČÍN
Zámecká 6, Hlučín, tel.: 595 041 156
www.ddmhlucin.cz • info@ddmhlucin.cz
Nabídka zájmových kroužků na www stránkách
Výuka začíná 2. října 2017
STŘEDISKO VOLNÉHO ČASU
Jaselská 4, Opava, www.svcopava.cz
tel.: 553 712 100, 553 712 821
Husova 17, Opava, www.svcopava.cz
tel.: 553 623 276, 553 625 356
9. - 30. 10. Pouštíme draky s Klubíčkem
pro předem přihlášené mateřské školy
1., 8., 15., 22., 29. 10. 9.00 - 12.00,
15.00 - 18.00 MINIZOO pro veřejnost
4. 10. 9.00 - 16.00 Světový den zvířat v MINIZOO
7., 14., 21., 28. 10. 8.30 Škola bruslení 2017
pro děti od 5 let na Zimním stadionu v Opavě
8.,15., 22., 29. 10. 7.45 Škola bruslení 2017
pro děti od 5 let na Zimním stadionu v Opavě
14. 10. od 15.00 Velká městská„Drakiáda“
u Kašpárkovy Hasičárny v Opavě-Kateřinkách
22. 10. 13.00 - 17.00 Den stromů
v okolí Ptačího vrchu
CENTRUM VOLNÉHO ČASU
Náměstí 20, Kravaře, tel.: 553 671 283
www.cvckravare.cz
od 2. 10. zahajuje CVČ Kravaře činnost
zájmových kroužků pro školní rok 2017/2018
12. - 16. 10. Podzimní burza oblečení, obuvi,
hraček, hudebnin a sportovních potřeb
25. 10. 17.00 Lampionový průvod strašidel
26. 10. 8.00 Podzimní prázdniny - výlet
do Opavy za sportem a dobrodružstvím
27. 10. 8.00 Podzimní prázdniny - výtvarné
dovádění a program s policií
EUROTOPIA OPAVA o.p.s.
Zacpalova 379/27, Opava
tel.: 608 883 618, 774 883 619, 774 063 618
www.opava.eurotopia.cz
KLUB MODRÁ KOČKA
Hradecká 16, Opava
modra.kocka@eurotopia.cz
Každé Po, Út, Čt 14.00 - 18.00, St 15.00 - 17.00
BABY CLUB KAČKA
Jateční 7, Opava, www.babyclub.cz
tel.: 553 654 073, 605 962 095
Po - Pá 9.00 - 17.00 Plavání kojenců a batolat
od 2. 10. Út - Čt 9.00 - 15.00 Vanové plavání
od 4. 10. St Kurz plavání dětí na Statku
od 4. 10. Psychofyzická příprava na porod:
St 17.00 cvičení, 18.00 přednášky pro těhotné
5. 10. Čt 14.00 plavání pro těhotné
2. 10. 15.30 Montessori klubík
26. 10. 15.00 Jídelníček pro nejmenší
3. 11. Průvod světýlek
MATEŘSKÉ CENTRUM
Liptovská 21, Opava 6
tel.: 723 391 163, www.babyclub.cz
info@babyclub.cz
od 2. 10. Cvičení pro rodiče s dětmi
3. 11. 10.00 Zdravá noha - beseda o zdravém
obouvání dětí
VZDĚLÁVÁNÍ
VIRIDIAN
http://www.viridian.cz
Ateliér Viridian
Hrnčířská 20, 748 01 Hlučín
tel.: 608 315 777, info@viridian.cz
VÝTVARNÉ KURZY PRO DOSPĚLÉ:
kresba a malba pro zač., pro pokr. • volná tvorba
Pozor! Zápis do kurzů na šk. rok 2017/18 již probíhá!
SLEZSKÉ ZEMSKÉ MUZEUM
KNIHOVNA, Opava
tel.: 553 622 060, www.szm.cz
Veřejná vědecká knihovna
Otevřeno: St 12.00 - 15.30, Čt 8.00 - 15.30
KNIHOVNA BÍLOVEC
Slezské náměstí 63, tel.: 556 412 264
www.knihovnabilovec.cz
www.facebook.com/knihovnabilovec
3. 10. 16.00 Informační lekce: Knihovní katalog
7. 10. 13.00 Přehlídka sci-fi filmů: Projekt 100
19. 10. 18.00 Jiří Mára: Cestopisná
beseda o Austrálii
SLEZSKÝ
GRUNT
Háj ve Slezsku-Smolkov
www.slezskygrunt.cz
Facebook/divadlogrunt
kulturní prostor, hospoda, penzion,
hudební i divadelní vystoupení,
festivaly hudební, cestovatelské, gastro akce
4. 10. Den Bernarda - oslava svátku piva
vystoupí ženský hardrockový soubor Kapriola,
host večera Pepa Ripka - Duo Grande
21. 10. Masomlejn + hosté - havířovský soubor
CAFÉ EVŽEN
Lepařova 4, Opava, evzen@cafe-evzen.cz
tel.: 731 352 040, www.cafe-evzen.cz
Otevřeno: Út - Čt 18.00 - 24.00
Pá, So 20.00 - 02.00, Ne, Po zavřeno
5. 10. Retro blues & Jiří Míža - akustické blues
7. 10. Povídali, že mu hráli
velký taneční večírek s DJ Pan Tau
13. 10. Ptakustik - koncert vynikající kapely
21. 10. Povídali, že mu hráli
velký taneční večírek s DJ Pan Tau
MUSIC BAR JAM
Otická 1249/14, 746 01 Opava - Předměstí
http://www.musicbarjam.cz
facebook.com/musicbarjam
Po 20.00 Hip Hop poslechovka
Čt 20.00 Drum´n´bass poslechovka
Pá 20.00 Rockdance - pop-rock-dance
Út, St, Pá večírky s hudbou na přání!
Otevřeno denně od 14.00
GARAGE
Restaurant & Music club
www.garageclub.cz
Martinovská 3262/50, Ostrava-Martinov
Možnost rezervace na tel.: 596 964 683
5. 10. Ondřej Havelka a Melody Makers
11. 10. Motorgang - koncert revival Motörhead
12. 10. Desmod (SK) - koncert
13. 10. XIII. století - koncert gothické legendy
19. 10. X-Core- koncert
27. 10. Bijouterrier (SK) - koncert
28. 10. Invader a Headfire - koncert heavy metal
MASTERS
OF ROCK CAFE
Zlín - Čepkov
tel.: 577 001 122
www.mastersofrock.cz
28. 10. Eluveitie (Ch), Amaranthe (Swe)
+ Charm the Fury (Nl)
1. 11. Dragon Force (GB), Twilight Force
3. 11. Dirkschneider (Ger), Raven (GB)
E
z
OPAVSKÁ KULTURNÍ ORGANIZACE
OBECNÍ DŮM, KLUB ART
Ostrožná 46, Opava, www.klubart.cz
(vchod z Beethovenovy ulice)
Předprodej recepce, tel.: 553 791 947
4. 10. 19.00 Konec blanických rytířů - kino
5. 10. 19.00 Sylvie Bee:
Chanson d´Automne - koncert
6. 10. 20.00 Kopyto - folkový koncert
7. 10. 20.00 Heartbreak - Let It Roll Winter
Slovakia Warm-Up
10. 10. 19.00 Od operety k muzikálu
11. 10. 19.00 Jazzová sekce - přednáška
13. 10. 20.00 Hentai Corporation + The Truth
Is Out There + Donnie Darko - koncert kapel
14. 10. 21.00 Electro Swing Fever
17. 10. 17.00 Poklady, depoty, obětiny…
přednáška
18. 10. 16.30 Středeční přednášky
se Slezským gymnáziem
KOSTEL SV. VÁCLAVA
Opava
6. - 7. 10. TATTOO SESSION SILESIA # 13
středoevropské setkání tetovacích studií
a milovníků světa tetování
Součástí programu jsou koncerty kapel
a přehlídka vytuněných motorek
KOFOLA MUSIC CLUB
Bruntálská 72, Krnov, tel.: 603 302 939
www.kofolamusicclub.cz
martinhradecny@seznam.cz
Otevřeno: Po - Čt 16.00 - 22.00
Pá, So 16.00 - 00.00, Ne 15.30 - 22.00
7. 10. Michal Pavlíček trio Čombe band
13. 10. Monkey Business
20. 10. Michal Šindelář + trio
21. 10. Desmod (SK)
Připravujeme:
3. 11. Mucha + Xavier Baumaxa
4. 11. Michal Hrůza a kapela Hrůzy
10. 11. mínus 123 min
11. 11. Mnága a Žďorp
17. 11. MIG 21
18. 11. Rammstain Revival (SK)
Centrum kultury a vzdělávání Moravská
Ostrava, příspěvková organizace
KLUB PARNÍK
Sokolská tř. 26, Mor. Ostrava, tel.: 596 138 937
www.klubparnik.cz • www.ckv-ostrava.cz
Předprodej Po - Pá 8.00 - 17.00
2. 10. 19.00 Ostravský dixieland
3. 10. 19.00 Ben Holder & Petr Beneš
5. 10. 19.00 Jazz & Swing Jerryho Erbena
10. 10. 19.00 Monkey Junk Band
11. 10. 19.00 Michael Mayo Group (USA)
12. 10. 20.00 Boris Band Combination
16. 10. 19.00 Aga Derlak Trio
18. 10. 20.00 Tomáš Kočko & Orchestr
19. 10. 17.00 ProtimluvFest
20. 10. 20.00 Ivan Hlas Trio
22. 10. 19.00 Earl Thomas & The Royal Guard
23. 10. 20.00 Libor Šmoldas Trio
25. 10. 19.00 Gene Jackson Quartet
27. 10. 20.00 Cross Orchestra
30. 10. 19.00 Jet Set Big Band
VESMÍR
PLANETÁRIUM OSTRAVA
VŠB - Technická univerzita Ostrava
17. listopadu 15, Ostrava-Poruba
tel.: 596 994 950, www.planetariumostrava.cz
6. 10. od 17.00 Noc vědců
7. - 8. 10. Ostravský astronomický víkend
Pozorování hvězdné oblohy: St - So 20.30 - 22.30
Sál planetária - sférická projekce:
1. 10. 14.00 Červená Karkulka a babiččin
dalekohled, 15.30 Amigos,
17.00 Napříč Sluneční soustavou
4. 10. 14.00 Vesmír pro seniory: Vidím, vidíš,
vidíme, 17.00 Vidím, vidíš, vidíme
5. 10. 17.00 Zázraky vesmíru
7. 10. 14.00 Život stromů, 15.30 Napříč
Sluneční soustavou, 17.00 Vidím, vidíš, vidíme
8. 10. 14.00 Astronaut
15.30 Červená Karkulka a babiččin dalekohled
17.00 Pátrání po mimozemském životě
11. 10. 17.00 Napříč Sluneční soustavou
12. 10. 17.00 Pátrání po mimozemském životě
13. 10. 17.00 Vidím, vidíš, vidíme
14. 10. 14.00 Život stromů, 15.30 Amigos
17.00 Vidím, vidíš, vidíme
15. 10. 14.00 Červená Karkulka a babiččin dale-
kohled, 15.30 Pátrání po mimozemském životě
17.00 Zázraky vesmíru
19. 10. 17.00 Vidím, vidíš, vidíme
20. 10. 17.00 Pátrání po mimozemském životě
21. 10. 14.00 Amigos, 15.30 Červená Karkulka
a babiččin dalekohled, 17.00 Zázraky vesmíru
22. 10. 14.00 Život stromů, 15.30 Vidím, vidíš,
vidíme, 17.00 Napříč Sluneční soustavou
25. 10. 17.00 Lichtmond: Universe of Light
26. 10. 17.00 Vidím, vidíš, vidíme
27. 10. 17.00 Astronaut
28. 10. 14.00 Červená Karkulka a babiččin
dalekohled, 15.30 Napříč Sluneční soustavou
17.00 Vidím, vidíš, vidíme
18.30 Hudba pod hvězdami
29. 10. 14.00 Amigos
15.30 Pátrání po mimozemském životě
17.00 Zázraky vesmíru
OP/PA-060
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-10-2017/www.eprogram.cz
6
FALUN GONG
Městské Sady Opava
Cvičíme každou neděli od 8.00 hod.
Cvičení jsou pomalá a snadno naučitelná, přiná-
šejí pocit klidu, energii a svěžest, odstraňují stres
CHARITA OPAVA
Wellness centrum
Přemyslovců 26, 747 07 Opava - Jaktař
tel.: 553 611 322, www.charitaopava.cz
Klasické zdravotní a sportovní masáže,
lymfatické masáže, aromamasáže,
masáže lávovými kameny, medové masáže,
perličkové koupele, rašelinové zábaly, sauna.
Otevřeno: Po - Pá 7.30 - 20.00
Detašované pracoviště:
Kylešovská 4, 746 01 Opava, tel.: 605 443 222
Otevřeno: Po - St 8.00 - 18.00, Čt, Pá 8.00 - 15.00
Občanská poradna:
Kylešovská 10, 746 01 Opava, tel.: 553 616 437
Otevírací doba: Po 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.30
Út 9.00 - 12.00 pouze pro telefonické konzultace
St 8.00 - 15.30 pouze pro objednané
Čt 8.00 - 12.00, 12.00 - 15.00 odpol. pro tel. konzultace
POMOC V KRIZI FÉNIX
bezplatná krizová intervence Charity Opava
tel.: 737 615 459, fenix@charitaopava.cz
Máte problémy? Trápíte se? Navštivte nás!
Návštěvy po telefonickém objednání,
charitní dům sv. Františka, Kylešovská 10
Fügnerova 52, Opava 747 05
www.absquashcentrum.cz
tel.: 553 613 332, 734 804 515
Po - Pá + Ne 9.00 - 23.00, So 9.00 - 21.00
Sportovně-relaxační zařízení
• Squash • Půjčovna a prodej sportovních potřeb
• Qi-Gong • Tai-ti • Spinning • Orientální tance
• Vodoléčba • Whirpool • Solárium
• Masáže: zdrav., sport., relaxační, reflexní a japonské
Nábor dětí do sportovního oddílu squashe celoročně
AQUAPARK KRAVAŘE
Buly Aréna, Kostelní 2075/28b
Kravaře, tel.: 553 777 591
www.aquapark-kravare.cz
Samostatná část sportovního komplexu Buly
Aréna. V bazénu je několik různých chrličů,
vodních děl, masážní lavice a lehátka, jeskyně
s bublery a vodopádem, dvě plavecké dráhy
25m. Hlavní atrakcí je divoká řeka. Dva bazénky
pro děti s vodním hřibem. Tobogán 65 m.
Sauna, pára a masáže v 1. podlaží areálu.
Otevírací doba bazén:
Po, Út, Čt 13.00 - 21.00, St 7.00 - 21.00,
Pá 12.00 - 21.00, So, Ne 8.00 - 21.00
Aquaerobik: Út 19.00 - 20.00
Sauna: Po, Út, Pá 14.00 - 21.00 společná
St 9.00 - 21.00 ženy, Čt 14.00 - 21.00 muži
So, Ne 8.00 - 21.00 společná
HOLOS
Marie Dolanské 12, Opava-Vlaštovičky
tel.: 773 615 324, 603 718 185
www.holos.cz
Profesionální psychologické a psychiatrické
ošetření lidem v obtížné životní situaci:
Po - Pá 9.00 - 15.00
Krizová linka pomoci 24 hod. denně
tel.: 603 718 185
4. - 6. 10. Seminář holotropního dýchání
se Stanislavem Grofem
14. - 15. 10. Seminář holotropního dýchání
25. 10. 15.00 Skupina sdílení Lotos
28. 10. 9.00 - 16.00 Drakiáda
SPORT
WELLNESS, FITNESS
BOWLING
RAKETA BOWLING
Krnovská 553/184, Opava-Jaktař
tel.: 553 710 090
Sportovní využití na 6-ti bowlingových
drahách, kulečník, biliárd, šipky a stolní fotbal
2. 10. 16.00 6. kolo mezipodnik. soutěže - 1. liga
3. 10. 16.00 6. kolo mezipodnik. soutěže - 2. liga
4. 10. 16.00 6. kolo mezipodnik. soutěže - 3. liga
5. 10. 16.30 5. kolo mezipodnik. soutěže - extraliga
9. 10. 16.00 7. kolo mezipodnik. soutěže - 1. liga
10. 10. 16.00 7. kolo mezipodnik. soutěže - 2. liga
11. 10. 16.00 7. kolo mezipodnik. soutěže - 3. liga
12. 10. 16.30 6. kolo mezipodnik. soutěže - extraliga
16. 10. 16.00 8. kolo mezipodnik. soutěže - 1. liga
17. 10. 16.00 8. kolo mezipodnik. soutěže - 2. liga
18. 10. 16.00 8. kolo mezipodnik. soutěže - 3. liga
19. 10. 16.30 7. kolo mezipodnik. soutěže - extraliga
23. 10. 16.00 9. kolo mezipodnik. soutěže - 1. liga
24. 10. 16.00 9. kolo mezipodnik. soutěže - 2. liga
25. 10. 16.00 9. kolo mezipodnik. soutěže - 3. liga
26. 10. 16.30 8. kolo mezipodnik. soutěže - extraliga
30. 10. 16.00 10. kolo mezipodnik. soutěže - 1. liga
31. 10. 16.00 10. kolo mezipodnik. soutěže - 2. liga
JUDO
HALA JUDO
Sportovní areál
Varenská 40a, Ostrava
tel.: 725 105 079,
777 250 714
FB TJ Judo Ostrava
http://www.tjjudoostrava.cz/
AKCE:„Buď jak Lukáš Krpálek“
stálý nábor členů, již od 5 let,
každé úterý a čtvrtek 16.00 - 17.50
MOTOKÁRY
PŮJČOVNA MOTOKÁR
Ostrava, Plzeňská ul.
(naproti Ferony)
www.mojemotokary.cz
Provozní doba na říjen:
Po - Pá 15.00 - 16.30 • So - Ne 11.00 - 16.30
Pro bližší info volejte na 777 305 217, 777 305 265
• motokáry 200 ccm • dětská kára
• pro zkušené Honda 270 ccm
FOTBAL
TJ SOKOL SUDICE
Kopaná III. třída
8. 10. 15.00 Sudice - Kozmice B
22. 10. 14.00 Sudice - Strahovice B
28. 10. 14.00 Štěpánkovice B - Sudice
BASKETBAL
BK OPAVA
BK Breda & Weinstein Opava
Žižkova 8/2904, Opava
www.bkopava.cz, tel.: 553 759 365
Kooperativa NBL
4. 10. 18.00 BK Opava - FIO banka J. Hradec
11. 10. 18.00 BK Opava - Dekstone Tuři Svitavy
21. 10. 18.00 BK Opava - BK Armex Děčín
SPORTOVNÍ CENTRA
BULY ARÉNA
Kostelní 360/28, Kravaře, www.bulyarena.cz
rezervace inf. tel.: 553 653 937
Tělocvična: 8.00 - 23.00
Bowling: 9.00 - 23.00
Posilovna: Po - Pá 8.00 - 21.00, So a Ne 10.00 - 16.00
Nafukovací tenisová hala: 8.00 - 23.00
Fotbalové hřiště s umělou trávou: 8.00 - 23.00
Veřejné bruslení: Ne 15.00 - 16.30
Hotel Buly Aréna: Dva salónky s možností pronájmu
www.drapssportcentrum.cz
e-mail: sportcentrum@draps.cz
DRAPS
sport bar
sport centrum
&
OP/PA-057
7÷â¹QVN2SDYD
Chilli
festival
ǗÝæŹǗáç
ïèöÝòëçñ
ìǜåäëǜŹòŶ
ïéîǞŶç
ëïðîŶðßäõêǙ
èñßåâáî
ÑÕÖÔŨÃÐÇÑÄØÛÍÎŨÕÒÑÌÇÐũÅÊ×ÖũÒǎũÏÑÐÃÒÑÆË×
ÑÅÊ×ÖÐŦØÍÛ¸ÕÑ×ÖNjǑÇØÒÑÌũÆŦÐũÅÊËÎÎ˸ÜÃÌũÏÃØÑÕÖË
óóóëßïåèáïåÝßö
& ëà äëàåê
pikantni´
prevence
óóóéáïåßòîñöëòáßö
OP/BW-025
D+J JiĢí Kocur
Autoprodej Kozmice
• ZprostĜedkovatelská þinnost
• Výkup - protiúþet
• ÚvČry - leasing ojetých vozidel
• Poradenská þinnost
VýbČr z více jak 60 vozidel.
Zabýváme se vozidly koupenými v ýR.
Po prvních majitelích s prav. servisem.
Jsme malí, ale šikovní.
tel.: 777 666 312, 737 868 905, tel./fax: 595 032 378
e-mail: autokozmice@gmail.com
www.autokozmice.cz
Rušná 25
747 11 Kozmice
OP/PA-056 OP/PA-055
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-10-2017/www.eprogram.cz 7
TIPY NA VÝLET
SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD
Hradní 1, 710 00 Slezská Ostrava
tel.: 596 115 967
www.slezskoostravskyhrad.cz
6. - 8. 10. Festival moravských vín
7. 10. Den psí naděje
7. - 8. 10. Hradní hodokvas
24. 10. Svátek dýní a strašidel
Celoroční expozice na hradě:
Čertí škola, Permoníci a čerti v podzemí hradu,
Muzeum záhad, Mauzoleum Xavera Yáchyma
Zahozence, Historie útrpného práva,
Hračky Vašeho dětství, Cesty za kořením
v hradní věži, Zbrojnice, Kovárna, Dřevořezby,
Obřadní síň, Hradní betlém
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
DOLNÍ
VÍTKOVICE
www.dolnivitkovice.cz
Vítkovice 3004
Ostrava-Vítkovice
Prohlídkové okruhy od těžby uhlí přes proces
výroby železa. Vysokopecní okruh včetně
Bolt Tower nebo Uhelný okruh.
Denně v 10.00, 12.00, 14.00 a 16.00 hod.
Start prohlídek z Návštěvnického centra pod
VP1, nkp@dolnivitkovice.cz, 724 955 121.
V případě zájmu navštívit Bolt Tower v době
od 18.00 - 22.00 Vám vstupenky poskytne
obsluha výtahu, kontaktujte na tel. 725 992 124.
Multifunkční aula Gong - prohlídky jen v Ne
po předchozí telefon. domluvě na 724 955 121
VALAŠSKÉ MUZEUM
V PŘÍRODĚ
Rožnov pod Radhoštěm
tel.: 571 757 111 • www.vmp.cz
5. - 8. 10. Dřevěné městečko: Božská flétna
mezinárodní hudební festival o Panově flétně
14. - 22. 10. Dřevěné městečko, Janíkova stodola:
Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský
hortikomplex
27. - 28. 10. Masarykovo nám.: Všesvatský jarmark
Otevřeno: Dřevěné městečko denně 9.00 - 16.00
Mlýnská dolina,Valašská dědina Út - Ne 9.00 - 16.00
ZÁMEK V LINHARTOVECH
Město Albrechtice, pan Jaroslav Hrubý
tel.: 554 652 241, 728 323 270
www.zameklinhartovy.cz
Otevřeno: So, Ne 10.00 - 15.00
ZÁMEK HRADEC NAD MORAVICÍ
Městečko č. 2, Hradec nad Moravicí
tel.: 553 783 485, rezervace: 553 783 444
www.zamek-hradec.cz
Otevřeno: So, Ne 10.00 - 16.00
HRAD STARÝ JIČÍN
tel.: 602 320 577 • www.hradstaryjicin.cz
1. 10. Burčákové hody
7. - 8. 10. Burčák fest
15. 10. 13.00 Harley Davidson pro děti
Otevřeno: So, Ne 10.00 - 17.00
ZÁMEK VELKÉ LOSINY
Zámecká 268, Velké Losiny
www.zamek-losiny.cz, tel.: 583 248 380
Otevřeno: So, Ne 9.00 - 15.00
HRAD BOUZOV
Bouzov 8, www.hrad-bouzov.cz
tel.: 585 346 202, pokladna: 775 888 960
1. 10. 18.00 - 20.00 Večerní prohlídky
26. - 29. 10. 17.00 - 19.00 Večerní prohlídky
Otevřeno: Po - Ne 9.00 - 15.00
HRAD PERNŠTEJN
Nedvědice - Pernštejn
tel.: 566 566 101, www.hrad-pernstejn.cz
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.00
HRAD ŠTERNBERK
Horní náměstí 6, Šternberk
tel.: 585 012 935, 602 543 562
www.hrad-sternberk.cz
Otevřeno:
Út - Pá 10.00 - 14.00, So, Ne 10.00 - 16.00
www.maxner.cz, tel.: 603 116 780
14. 10. RAKOUSKO TURISTIKA PODYJÍ 590,- Kč
26. 10. RAKOUSKOVÍDEŇ A SCHONBRUNN 690,- Kč
28. 10. RETZ FESTIVAL DÝNÍ +TERMÁLY LAA 640,- Kč
17. 11. SLOVENSKOTERMÁLY PODHÁJSKÁ 590,- Kč
25. 11. VÁNOČNÍ SALZBURG 1.050,- Kč
2. 12. REJ ČERTŮ RETZ A TERMÁLY LAA 640,- Kč
2. 12. VÁNOČNÍ DRÁŽĎANY 890,- Kč
3. 12., 17. 12. VÁNOČNÍ KRAKOW 590,- Kč
9. 12.VÁNOCE NA ZÁMKU A KLÁŠTER MELK 740,- Kč
9. 12. VÁNOČNÍ WROCLAW 650,- Kč
15. 12. VÁNOČNÍ VÍDEŇ 690,- Kč
16. 12. VÁNOCE NA ZÁMKU BOJNICE 540,- Kč
16. 12. VÁNOČNÍ BRATISLAVA 550,- Kč
Místecká 95, Ostrava-Vítkovice
www.trzistepromotoristy.cz, tel.: 603 806 562
Autoburzy, každou So a Ne od 6.00 - 13.00 hod.
za každého počasí. Každou So a Ne bleší trhy.
Víkendy: volná místa pro prodejce automoto zboží
HRAD HUKVALDY
tel. hrad: 558 699 323, 604 618 144
www.hradhukvaldy.eu
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.00
HRAD SOVINEC
tel.: 725 577 726 • www.sovinec.cz
30. 9. a 1. 10. Past na medvěda
Sokolnické ukázky lovu atrapy kořisti
28. a 29. 10. Hofmistrova závěť
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.00
STÁTNÍ ZÁMEK RADUŇ
tel.: 553 796 119, www.zamek-radun.cz
Otevřeno: So, Ne 10.00 - 16.00
HRAD HELFŠTÝN
Týn nad Bečvou
tel.: 581 797 093 • www.helfstyn.cz
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00
ZÁMEK BRUNTÁL
Zámecké nám. 7, Bruntál, www.mubr.cz
tel.: 554 717 947, 554 717 949
do 5. 11. Sopky v geologické historii Moravy
a Slezska
do 29. 10. Užité umění z drátů
Expozice: Řemeslo má zlaté dno, Příroda Bruntálska
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.00
VÝSTAVIŠTĚ FLORA
Wolkerova 17, Olomouc, www.flora-ol.cz
tel.: 585 726 111, 585 413 350
5. - 8. 10. FLORA OLOMOUC - podzimní etapa
Olima, Europom, Podzimní zahradnické trhy
ŠTRAMBERSKÁ TRÚBA
Areál hradu Štramberk, Jaroňkova útulna
tel.: 774 668 045, www.stramberskatruba.cz
Otevřeno: denně 9.00 - 18.00
ZÁMEK JÁNSKÝ VRCH
790 70 Javorník, tel.: 584 440 286
www.janskyvrch.cz • janskyvrch@email.cz
Zámek JanskýVrch - bývalé letní sídlo vratislavských
biskupů s původními interiéry převážně z 19. st.
i ukázkami zámeckého zázemí. Součástí prohlí-
dek je největší vystavená sbírka dýmek v ČR
Otevřeno: So, Ne 9.00 - 15.00
ZOO A ZÁMEK LEŠNÁ
Lukavská 112, Zlín - Štípa
www.zoozlin.eu, tel.: 577 914 180
30. 9. - 1. 10. Podzimní květinová aranžmá v zámku
1. 10. Světový den zvířat
6., 13. a 20. 10. Večerní prohlídky ZOO a zámku
28. - 29. 10. Halloween v ZOO a v zámku Lešná
Otevřeno - ZOO: Po - Ne 8.30 - 17.00
Zámek Lešná: So - Ne 10.00 - 16.00
OPAVSKÁ KULTURNÍ
ORGANIZACE
www.oko-opava.cz
OBECNÍ DŮM
Ostrožná 46, Opava, tel.: 553 791 947
Galerie Obecního domu:
do 26. 11. Slezské angažmá
Foyer kavárny:
1. - 31. 10. Jiří Hakauf: Hra světla
v krajině - fotografie
Expozice Cesta města: Dějiny Opavy
4. 10. - 19. 11. Retrogaming - výstava
10. a 24. 10. 18.00 Komentovaná prohlídka
výstavy
Sady svobody:
do 31. 10. Opavská nej II - panelová výstava
Komentované prohlídky:
11. 10. 17.00 Konkatedrála Nanebevzetí Panny
Marie
19. 10. 17.00 Prohlídka židovského hřbitova
21. 10. 10.00 Zmizelá Opava
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
DŮM UMĚNÍ
Pekařská 12, Opava, tel.: 553 668 734
Výstavy:
do 30. 10. Václav Špála ze sbírek GVUO
do 22. 10. Sto let Hollaru: Současná tvorba
Ikony současnosti - Mimoza Bocin
KKK - Krajka Karly Klusoňové
Bezručova Opava na plakátech 1958-2017
27. 10. - 31. 12. Václav Podestat:
S andělem uprostřed
27. 10. - 31. 12. Institut tvůrčí fotografie:
Klauzurní a diplomové práce 2017
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
MINIGALERIE VIRIDIAN
Hrnčířská 20, Hlučín
Stálá prodejní výstava akvarelů Ludvíka Kunce,
obrazů, keramiky a dalších originálních
dárkových předmětů
Otevřeno v době výuky, více na www.viridian.cz
KUPE
Kulturně-umělecký prostor
Vodárenská věž, Janská 7, Opava
tel: 555 501 415, facebook.com/kupecko
do 1. 10. Petr Hrubeš - Respondenti
Petra Damašková - Krajina rovina
Stálé výstavy a expozice:
Opava železniční - venkovní výstava
o historii železnic na Opavsku
Kurt nafurt - stálá expozice Kurta Gebauera
Otevřeno: Út - Pá 14.00 - 20.00
ART GALERIE PENSION
Penzion U řeky, Karlovice
tel.: 603 271 434
www.pensionureky.wbs.cz
Prodej uměleckých děl i na splátky
do 11. 11. Oldřich Schnabl - počítačová grafika
Otevřeno: denně 10.00 - 22.00
MUZEUM BÍLOVEC
Zámecká 691/5, tel.: 556 412 266,
www.kulturnicentrumbilovec.cz
www.facebook.com/muzeumbilovec
do 15. 10. Výstava Šachohrátky:
Dekorační artefakty Pavla Klose
VÝSTAVIŠTĚ ČERNÁ LOUKA
Moravská Ostrava, tel.: 596 167 111-112
www.cerna-louka.cz
Expozice historických motocyklů
Út - Ne 10.00 - 17.00
1. 10. Avízo bazar - vše pro rodinu s dětmi
3. - 5. 10. Marwil CZ - výprodej výběrového
second handu
7. - 8. 10. Mezinárodní výstava koček
13. - 15. 10. Čokofest
22. 10. Fauna trhy - chovatelská a pěstitelská burza
27. - 29. 10. Výstava hraček
GALERIE GRUNT 217
Kujavy u Fulneku, tel.: 603 572 755
http://galerie-grunt-kujavy.webnode.cz
Stálá expozice ostravských a regionálních
autorů - obrazy, sochy, grafika, keramika...
Otevřeno: Po - Ne 9.00 - 18.00
VÝSTAVY
SLEZSKÉ ZEMSKÉ MUZEUM
www.szm.cz
HISTORICKÁ VÝSTAVNÍ BUDOVA
Komenského 10, Opava, tel.: 553 714 809
2. 10. 8.30 - 12.30 Mezinárodní den seniorů
Komentované prohlídky Historické výstavní
budovy určené pro seniory
4. 10. 17.30 Češi na sočské frontě
11. 10. 17.30 Korunovace britských králů
v 19. a 20. století
21. 10. 13.00 - 17.00 Mezinárodní den
archeologie
Expozice: Slezsko
Výstavy:
do 26. 11. Přírodou s Ludvíkem Kuncem
do 18. 2. 2018 Valentin Držkovic:
Kresby z pařížské ZOO
do 18. 2. 2018 Petr Bezruč - bard prvý,
co promluvil
10. 10. - 4. 11. 2018 Putujeme po Slezsku
s Edmundem Wilhelmem Braunem
16. 10. - 19. 11. Archeologické poklady
ve sbírkách SZM
Otevřeno: denně 8.00 - 18.00
PAMÁTNÍK PETRA BEZRUČE
Ostrožná 35, Opava, tel.: 553 625 024
Expozice: Život a dílo Petra Bezruče
Výstava:
do 3. 11. Petr Bezruč v hudbě a umění
Otevřeno: Po, St, Pá 8.00 - 12.00, 13.00 - 16.00
Út, Čt 10.00 - 12.00, 13.00 - 18.00
ARBORETUM NOVÝ DVŮR
Stěbořice-Nový Dvůr, tel.: 553 661 975
30. 9. - 1. 10. 14.00 - 18.00 Vyřež/š si svou dýni
Expozice: Dřeviny pěti světadílů,
Subtropické a tropické rostliny
Výstava:
První skleníková expozice v Arboretu Nový Dvůr
do 26. 11. Zvířata a jejich děti
Otevřeno: denně 8.00 - 16.00
NÁRODNÍ PAMÁTNÍK II. SV. VÁLKY
Hrabyně, tel.: 553 775 091, www.szm.cz
4. 10. 9.00 - 17.00 Den seniorů
program pro seniory
28. 10. 15.00 Den vzniku samostatného
československého státu
Expozice: Doba zmaru a naděje
Výstavy:
do 30. 11. Věrni zůstaneme
Bojová cesta československé jednotky v SSSR
do 30. 11. Painted by air - namalováno
vzduchem - obrazy Ivy Hoňkové
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00
AREÁL ČS. OPEVNĚNÍ
HLUČÍNDARKOVIČKY
tel.: 595 051 110, www.szm.cz
Expozice: Pěchotní sruby z let 1935-38
Otevřeno:
Pá 9.00 - 15.30, So, Ne, sv. 11.00 - 17.00
SRUB PETRA BEZRUČE, OSTRAVICE
tel.: 732 974 060, www.szm.cz
Expozice: Krajem Petra Bezruče
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 11.00, 14.00 - 16.00
MUZEUM HLUČÍNSKA
Zámecká 4, Hlučín, tel.: 595 041 617
www.muzeum.hlucin.com
Stálá expozice:
Kdo jsou lidé na Hlučínsku
Otevírací doba: Po - Pá 8.30 - 12.00, 13.00 - 17.00
Ne 9.00 - 11.30, 14.00 - 17.00
ŘÁDKOVÁ INZERCE
KOUPĚ
ű VYKUPUJEME KNIHY A GRAMOFONOVÉ
DESKY!! Přijedeme - platba ihned. Platí stále -
celá Morava. Antikvariát tel.: 739 111 220
OP/DSD-015
RŮZNÉ
ű HLEDÁM ZPĚVAČKU
Tel.: 723 456 958
OP/DSD-014
www.eprogram.cz
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-10-2017/Váš autorizovaný servisní partner ŠKODA:
AUTOCENTRÁLA s.r.o.
Markvartovická 1906/7
748 01 Hlučín
Tel.: 595 042 784
www.autocentrala.cz
TĚŠÍTE
SE NA
ZIMU?
Zimní servisní prohlídka za 249 Kč
včetně zátěžového testu autobaterie
Připravili jsme pro vás zimní servisní prohlídku vašeho
vozu. Provedeme test autobaterie, diagnostiku,
zkontrolujeme podvozek a mnoho dalšího. Samozřejmostí
je výhodná nabídka zimních kompletních kol a možnost
přezutí nebo uskladnění kol za skvělé ceny.
Myslíme i na vaši bezpečnost. K nové sadě předních
stěračů vám jako bonus přibalíme 1 l zimního
koncentrátu do ostřikovačů. Sháníte-li zimní
příslušenství nebo novou autobaterii, bude se vám hodit
až 15% sleva.
OP/PA-054
NEBO
KUP JEDNU,
NA DRUHOU
MÁŠ SLEVU
30%
-72&8÷
0#6Į\'6©
MÁŠ SLEVU
50%
-726Į+
0#é684617
MÁŠ SLEVU
70%
-72é6;Į+
A PÁTOU MÁŠ
ZDARMA
NEBO
NEBO
éÉOXÉEG-0+*PCMQWRÉwVÉOXøVwÉSLEVU máš!
-0+m0©*1&;
5NGXWPGN\GMQODKPQXCVX\½LGOPøCPKULKPÙOK
UNGXCOKêKCMEGOK5NGXCUGX\VCJWLGXzF[
PCPGLNGXPøLwÉMPKJWXT½OEKLGFPQJQP½MWRW
TGCNK\QXCPÅJQXRTQFGLP½EJ-0+*%\'0647/E\
#MEGUGPGX\VCJWLGPCRCRÉTGPUMÙUQTVKOGPV
JTCêM[CF½TMQXÅ\DQzÉ0GX\VCJWLGUGPCP½MWR
RįGUKPVGTPGV
1%5KNGUKC6øwÉPUM½1RCXC
*TPêÉįUM½1RCXC
OP/PA-061
http://www.floowie.com/cs/cti/program-op-10-2017/