Program BR 05-2019
Program BR 05-2019
http://www.floowie.com/en/read/program-br-05-2019/kultura, společnost, výstavy, sport, kurzy, tipy, zábava 25. ročník
www.eprogram.cz
facebook.com/ProgramCZ
KVĚTEN 2019
BP/PL-040
OBSAHUJE UŽITEČNÉ KMENY
STŘEVNÍCH BAKTERIÍ
OBSAHUJE EXTRAKT Z CHLORELLY
PROTIZÁNĚTLIVÉ ÚČINKY
REGENERACE STŘEVNÍHO
MIKROBIOMU
TRÁVICÍ OBTÍŽE, PRŮJMY, NADÝMÁNÍ
PROTI PERVERZNÍM CHUTÍM
A POŽÍRÁNÍ VÝKALŮ
Probiovet
Sukova 4, 602 00 BRNO, 3. patro, dveře č. 315, www.brnoenergy.cz
Tel.: +420 530 500 422
Po, St 10.00 - 12.00, 14.00 - 18.00, Út 13.00 - 18.00, Pá 9.00 - 12.00
BP/PL-048
největší hity
režie a choreografie JÁN ĎUROVČÍK
hudba: skupina ELÁN libreto: JÁN ĎUROVČÍK, PETER PAVLAC
texty písní: BORIS FILAN, PAVOL JURSA, L’UBOMÍR ZEMAN, JOZEF URBAN, JURAJ SOVIAR
výprava: MARTIN ČERNÝ kostýmy: ROMAN ŠOLC
G E N E R Á L N Í P A R T N E R
BP/PL-037
Na všechno mám lidi
Chcete je také? Využijte Celostátní českou
službu pro lidi nad 50 let a budete je mít!
Naše unikátní služba vám dokáže zprostředkovat:
ověřené řemeslníky a opraváře se slevou
slevy na více než 10.000 obchodních místech
informace o otevíracích dobách obchodů i o jízdních řádech
právní služby dopravu bez nutnosti zdlouhavého objednávání
Začněte už dnes využívat služby, na které máte nárok,
pokud je vám více než 50 let. Službu můžete vyzkoušet zdarma.
www.cs50.cz
Pro více informací navštivte
Pobočka Brno:
OD Vichr 3. patro
Kobližná 19, 602 00 Brno
www.cs50.cz
Tuto službu
využívají tisíce
spokojených
zákazníků
Nezapomeňte
uvést
unikátní
kód:
201905B
BP/PL-046
http://www.floowie.com/en/read/program-br-05-2019/www.eprogram.cz
2
www.eprogram.cz
DIVADLA
NÁRODNÍ DIVADLO BRNO
příspěvková organizace, Dvořákova 11,
Brno, tel.: 542 158 111, info@ndbrno.cz,
www.ndbrno.cz
Předprodej vstupenek, tel.: 542 158 120:
Po - Pá 8.30 - 18.00, So zavřeno
JANÁČKOVO DIVADLO
Rooseveltova 1-7, Brno, www.ndbrno.cz
2. 5. 18.00 (sk. U, O) Faust a Markéta
4. 5. 19.00 Prodaná nevěsta
5. 5. 19.00 Polská krev
8. 5. 19.00 Carmen
11. 5. 19.00 Petite Mort
12. 5. 17.00 (sk. J) Petite Mort
14. 5. 19.00 (sk. KO) La Gioconda
15. 5. 19.00 (sk. S) Carmen
16. 5. 19.00 (sk. AB) Rusalka
17. 5. 19.00 La Gioconda
18. 5. 19.00 Petite Mort
19. 5. 17.00 Petite Mort
26. a 27. 5. 18.00 Nowy Teatr Varšava, Polsko:
Francuzi, Festival Divadelní svět Brno 2019
MAHENOVO DIVADLO
Malinovského nám. I, Brno, www.ndbrno.cz
1. 5. 19.00 Noc bláznů
2. 5. 19.00 Petrolejové lampy
3. 5. 19.00 (sk. VD, MD) Cosi Fan Tutte
4. 5. 19.00 Jánošik Revisited
5. 5. 17.00 Ostrov pokladů
8. 5. 19.00 Hledání ztraceného času
9. 5. 19.00 (sk. ČD) Něco za něco - derniéra
10. 5. 19.00 Králova řeč
11. 5. 19.00 (sk. D, PS) Jánošik Revisited
12. 5. 19.00 Hana a Petr Ulrychovi
13. 5. 19.00 Saturnin
16. 5. 19.00 Noc bláznů
17. 5. 19.00 Kdo je pan Schmitt?
18. 5. 17.00 Čert a Káča
19. 5. 19.00 (sk. THD) Čert a Káča
20. 5. 19.30 Ewa Farna - koncert
Málo se známe Tour 2019
21. 5. 19.00 Apartmá v hotelu Plaza
25. 5. 14.00 a 19.00 Vuyani Dance Theatre Jar
Cion; Requiem of Ravel‘s Bolero
Festival Divadelní svět Brno 2019
26. 5. 19.30 Divadlo Pod Palmovkou: Faust
Festival Divadelní svět Brno 2019
28. 5. 19.00 Maxim Gorki theater Německo:
Roma Armee - Festival Divadelní svět Brno 2019
29. 5. 19.00 Marie Stuartovna
30. 5. 19.00 Saturnin
31. 5. 19.00 Želary
MAHENOVO DIVADLO - Malá scéna
4. 5. 10.00 Všelijaká koukátka
19. 5. 10.00 Perníková chaloupka
DIVADLO REDUTA
Zelný trh 4, Brno, www.ndbrno.cz
3. 5. 19.00 Strach jíst duši
4. 5. 19.00 Teror
5. 5. 19.00 Věra
6. 5. 19.00 Mne blesk se dotekl
7. 5. 19.00 Zemský ráj to na dohled?
9. 5. 19.00 Divadelní spolek Frída: Hospodská
10. 5. 19.00 Pravidla slušného chování
v moderní společnosti
11. 5. 17.45 Dialogy karmelitek
přímý přenos z Metropolitní opery New York
12. 5. 10.00 Pohádka o nevyřáděném dědečkovi
15. 5. 20.30 Listování Lukáše Hejlíka
17. 5. 19.00 (sk. Č1) Před východem slunce
- I. premiéra
18. 5. 19.00 (sk. Č2) Před východem slunce
- II. premiéra
19. 5. 19.00 Kámen a bolest
20. 5. 19.00 (sk. ČP) Před východem slunce
21. 5. 19.00 Mne blesk se dotekl
22. 5. 19.00 Pravidla slušného chování
v moderní společnosti
23. 5. 19.00 Divadlo V Dlouhé, Praha: Élektra
Festival Divadelní svět Brno 2019
24. 5. 20.00 Divadlo F. X. Šaldy Liberec: Atomo-
vá kočička, Festival Divadelní svět Brno 2019
25. 5. 20.30 8LIDÍ, Praha: Press paradox
Festival Divadelní svět Brno 2019
27. 5. 20.00 Taneční skupina Art&Fact:
Taneční večer, Evropa mimo Evropu
Festival Divadelní svět Brno 2019
28. 5. 17.30 Komorní scéna Aréna, Ostrava:
Zabiják Joe, Festival Divadelní svět Brno 2019
29. a 30. 5. 19.00 Amadeus Mozart
31. 5. 19.00 Improvozovna
MĚSTSKÉ DIVADLO BRNO
Lidická 16, Brno
tel.: 533 316 410, www.mdb.cz
ČINOHERNÍ SCÉNA
1. 5. 19.00 Nebezpečné vztahy
2. 5. 18.00 Dotkni se vesmíru
3. a 4. 5. 19.00, 5. 5. 18.00 Osmyčky
6. 5. 19.00 Podivný případ se psem
7. 5. 19.00 Nebezpečné vztahy
8. a 9. 5. 19.00 Rent
10. 5. 19.00 Nebezpečné vztahy
11. a 12. 5. 19.00 Splašené nůžky
13. - 18. 5. 19.00 Nebezpečné vztahy
19. 5. 18.00 Podivný případ se psem
20. 5. 19.00 Podivný případ se psem - derniéra
21. a 22. 5. 18.00 Čarodějky ze Salemu
23. - 28. 5. Festival Divadelní svět Brno
29. 5. 19.00, 30. 5. 18.00 Nebezpečné vztahy
31. 5. 19.00 Vrabčák a anděl
HUDEBNÍ SCÉNA
1. - 4. 5. 19.00, 5. a 6. 18.00 Nine
7. - 11. 5. 19.00, 12. 5. 18.00 Nine
14. - 16. 5. 19.00 Klapzubova jedenáctka
17. 5. 18.00 Klapzubova jedenáctka
19. a 20. 5. 19.00 Horečka sobotní noci
21. 5. 18.00 Horečka sobotní noci
23. - 28. 5. Festival Divadelní svět Brno
30. a 31. 5. 18.00 Big
DIVADLO BOLKA POLÍVKY
Jakubské nám. 5, Brno, tel.: 542 214 692
www.divadlobolkapolivky.cz,
divadlo@bolek.cz
2. 5. 19.00 Zkurvení havlisti
3. 5. 19.00 Srnky
9. a 10. 5. 19.00 Klíště
11. 5. 17.00 a 20.00 Caveman
12. 5. 10.00 Čtyřlístek a talisman moci
12. a 13. 5. 19.00 Klíště
14. 5. 19.00 Věra
15. 5. 19.00 Malý princ
16. 5. 19.00 DNA
17. a 18. 5. 19.00 Klíště
19. 5. 19.00 Příbuzné si nevybíráme
20. 5. 19.00 Tell or Show: Gurmánská
21. a 22. 5. 19.00 Klíště
23. 5. 19.00 Lady Oskar
25. 5. 19.00 Šest tanečních hodin v šesti týdnech
26. 5. 10.00 O pokladu ve mlýně
26. 5. 19.00 Rodina je základ státu
27. 5. 19.00 Letem sokolím
28. 5. 12.30 Re-kabaret Re:publika
28. 5. 19.00 Pavol Seriš: Pozemšťan
29. 5. 9.30 Re-kabaret Re:publika
29. 5. 19.00 Caveman
30. 5. 19.00 Horská dráha
31. 5. 19.00 Mínus dva
DIVADLO
HUSA NA PROVÁZKU
Zelný trh 9, Brno
tel.: 542 123 425, www.provazek.cz
1. 5. 19.00 Zkušebna
2. 5. 19.00 Mariina volba
5. 5. 17.00 Dynastie
6. 5. 19.00 Amerika
8. a 9. 5. 19.00 Vitka
12. 5. 19.00 Pravidla Bincárny - premiéra
13. 5. 19.00 Pravidla Bincárny
15. 5. 18.00 Mariina volba
17. 5. 19.00 Amadeus (tj. milovaný bohem)
22. a 23. 5. 19.00 Pravidla Bincárny
23. 5. 20.00 Divadlo letí, Praha: Den nezávislosti
Festival Divadelní svět Brno 2019
25. 5. 20.00 Štúdio 12 a Divadlo Potoň (SK):
Americký cisar, Festival Divadelní svět Brno 2019
27. 5. 15.30 a 20.30 DS Jedl, Praha: Soukromé
rozhovory, Festival Divadelní svět Brno 2019
27. 5. 18.00 Simon Mayer, Belgie: Sons of Sissy
Festival Divadelní svět Brno 2019
28. 5. 18.00 Slovenské národní divadlo, Bratislava:
Pred západom slnka, Divadelní svět Brno 2019
28. 5. 19.00 Tichý Tarzan
31. 5. 19.00 Ticho na zemi
PROJEKT CED
Centrum experimentálního divadla, p. o.
Zelný trh 9, Brno, www.projektced.cz
tel.: 542 123 425 pokl., 542 123 428 před.
13. 5. 20.00 AudioCafe: Pro tebe
(Kateřina Havránková)
17. 5. 18.00 Divadlo Líšeň: Andělé z lesa
18. 5. 19.30 Město jménem Jakože
20. 5. 19.30 ProEntrée: Ráj - zážitková přednáška
29. 5. 18.00 ZUŠ Smetanova: Jazzpop koncert
30. 5. 18.00 ZUŠ Smetanova: Je to jenom hra
DIVADLO RADOST
Bratislavská 216/32, Brno
tel.: 533 440 020, www.divadlo-radost.cz
1. 5. 10.00 Krkonošské pohádky
aneb Trautenberk a Krakonoš
10.00 Jen počkej, hlemýždi - Malá scéna
5. 5. 10.00 Špalíček veršů a pohádek
6. a 7. 5. 16.00 Miminí divadlo: Kao a Maki
8. 5. 10.00 Miminí divadlo: Kao a Maki
9. 5. 19.00 Kytice
12. 5. 10.00 O nezbedné kometě
18. 5. 18.00 - 22.00 Muzejní noc - Muzeum loutek
19. 5. 10.00 O perníkové chaloupce
26. 5. 10.00 Pipi Dlouhá punčocha
DIVADLO POLÁRKA
Tučkova 34, Brno, www.divadlopolarka.cz
objednávky, tel.: 541 247 274, 724 042 852
2. 5. 9.30 a 17.00 Enšpígl! Nasreddin!
3. 5. 8.45 Cirkus Unikum
4. 5. 15.30 Cirkus Unikum
7. 5. 9.30 Homo zabijens: Konec lovců mamutů
7. 5. 19.00 Vnitřní nepřítel
8. 5. 9.30 a 11.00 Co šeptají stromy?
9. 5. 9.30 Homo zabijens: Konec lovců mamutů
9. 5. 13.00 a 14.30 Co šeptají stromy?
10. 5. 17.30 Homo zabijens: Konec lovců mamutů
11. 5. 10.30 Pohádky 1000+1 noci
18. 5. 15.30 Jak děti zachránily motýly - premiéra
20. 5. 8.45 a 10.30 Jak děti zachránily motýly
21. 5. 9.30 Homo zabijens: Konec lovců mamutů
21. 5. 17.30 Jak děti zachránily motýly
22. 5. 9.30 Homo zabijens: Konec lovců mamutů
23. 5. 17.30 Tamtadarova dobrodružství
24. 5. 8.45 Tamtadarova dobrodružství
25. 5. 8.45 Alenka za zrcadlem
28. 5. 9.30 a 17.30 Prezidenti: cesta tam a zase
29. 5. 9.30 Vinnetou
30. 5. 17.30 Vinnetou
31. 5. 8.45 Alenka za zrcadlem
Divadelní svět Brno 2019
23. a 24. 5. 14.00 a 15.30 Moment!
25. 5. 10.00 a 15.30 Pejprbój
25. 5. 14.00 Císařovy nové šaty
26. 5. 17.30 Malá mořská víla
27. 5. 17.30 Škaredé kačátko
BEZBARIÉROVÉ
DIVADLO BARKA
Svatopluka Čecha 35a, Brno-Královo Pole
tel.: 541 213 206, www.divadlobarka.cz
rez.: barka@ligavozic.cz, sms 608 635 578
4. 5. 19.00 SUUD: Co se stalo s Jamiem?
11. 5. 14.00 - 21.00 SUUD Fashion Bazar pro Barku
16. 5. 19.00 Autorské čtení: Lucie Šťastná Pařilová
17. 5. 8.00 - 15.00 Dobrovolnický den!
Divadlo Barka a Siemens
17. 5. 17.00 Taneční koncert ZUŠ Vranovská
19. 5. 16.00 Proty boty: Slon a Mravenec
- pohádka
24. 5. 19.00 Mirka Papajíková: Divé ženy
tanečně divadelní představení
27. 5. 19.00 Divadélko Fortel: Žena v trysku století
31. 5. 19.00 Taneční konzervatoř Brno:
Broučci - premiéra
DIVADLO NA ORLÍ
Orlí 17-19, Brno, tel.: 542 591 800
www.divadlonaorli.jamu.cz
3. a 4. 5. 19.00 Orchestrální koncert
Janáčkova akademického orchestru
9. a 10. 5. 18.00 Prezentace studentů
Multimediální kompozice HF JAMU
12. 5. 19.00 SONIX #6 večer akusmatické hudby
13. a 14. 5. 19.00 Cabaret
15. a 16. 5. 19.00 Offline!
17. 5. 19.00 Světová duše
20. 5. 19.00 Anna Kareninová
21. a 22. 5. 19.00 Cabaret
23. 5. 19.00 Offline!
DIVADELNÍ
STUDIO MARTA
Bayerova 5, Brno
tel.: 542 591 512, www.studiomarta.cz
2. 5. 19.00 Konec hry
3. 5. 19.00 ISBN
6. a 7. 5. 19.00 Faidřina láska
9. a 10. 5. 19.00 Srdce v prachu, oči planoucí
13. 5. 19.00 Autorské aktovky III
14. 5. 19.00 Autorské aktovky II
15. 5. 19.00 ISBN
16. 5. 19.00 Konec hry
18. 5. 19.00 Faidřina láska
24. 5. 19.00 Hamlet a tma
HADIVADLO
Alfa pasáž, Poštovská 8d, Brno
tel.: 530 330 869, www.hadivadlo.cz
1. 5. 19.30 Maryša
2. 5. 19.30 Čevengur
4. 5. 19.30 Maloměšťáci
5. a 6. 5. 19.30 Doma u Hitlerů
aneb Historky z Hitlerovic kuchyně
7. 5. 19.30 Radio Ivo: Život nedoceníš
8. 5. 17.30 Diskuze A2: Nadějné vyhlídky...?
12. 5. 14.00 a 17.00 O Josefíně včelce
a její křehké dušence
13. 5. 19.30 Indián v ohrožení
14. 5. 19.30 Woyzeck
17. 5. 19.30 Strýček Váňa
20. 5. 19.30 Náměsíčníci (imitace a tušení)
23. 5. 17.30 European Citizen Popsong (BE)
Festival Divadelní svět Brno 2019
24. 5. 17.30 Hlubiny (CZ), Divadelní svět
Brno 2019
25. 5. 16.00 Europeana: Stručné dějiny dvacáté-
ho věku (FR), Festival Divadelní svět Brno 2019
26. 5. 16.00 VIP (CZ), Divadelní svět Brno 2019
DIVADELNÍ STUDIO“V“
Veveří 133, Brno, tel.: 739 649 492
studio@divadlov.cz, www.divadlov.cz
4. 5. 15.00 Tiché šlapací království
5. 5. 19.00 Rozmarný duch
11. 5. 15.00 O Smolíčkovi
12. 5. 19.00 Baron Prášil
18. 5. 15.00 Půlnoční strašidýlko
19. 5. 15.00 Rumcajs
25. 5. 15.00 O třech přadlenách - derniéra
26. 5. 19.00 Grönholmova metoda
VESMÍR
HVĚZDÁRNA
A PLANETÁRIUM BRNO
Kraví hora 2, 616 00 Brno, tel.: 541 321 287
e-mail@hvezdarna.cz, www.hvezdarna.cz
www.facebook.com/hvezdarna.brno
STŘEDA (mimo 1. a 15. 5. )
18.00 Hvězdný cirkus 3D
18.30 Jóga na hvězdárně (mimo 8. 5.)
20.00 Morava 360 2D
21.00 Pozorování večerní oblohy (mimo 8. 5.)
ČTVRTEK (mimo 2., 16. a 23. 5.)
21.00 Pozorování večerní oblohy
PÁTEK (mimo 17. 5.)
17.15 Relaxace pod hvězdami
18.00 Hvězdný cirkus 3D
20.00 Morava 360 2D
21.00 Pozorování večerní oblohy
SOBOTA (mimo 4. 5.)
14.00 a 16.00 Lucie:Tajemství padajících hvězd 3D
18.00 Hvězdný cirkus 3D
20.00 Morava 360
21.00 Pozorování večerní oblohy
NEDĚLE
14.00 Lucie: Tajemství padajících hvězd 3D
16.00 Lucie: Tajemství padajících hvězd 3D
(mimo 19. 5.)
18.00 Hvězdný cirkus 3D (mimo 19. 5.)
Mimořádné akce:
1. a 8. 5. Májová hvězdárna
9. 5. 18.00 Přednáška Dr. Lenky Zychové:
Kosmické počasí - Jak ovlivňuje život na Zemi?
13. a 14. 5. Koncerty Distant Bells
17. 5. Tmavomodrý festival
21. 5. 18.00 Cestopisná přednáška Tomáše Grima:
Okavango - ze země, ze vzduchu, pod vodu
mobil: 603 465 614
www.volny.cz/udrzba-zelene
Ing. Pavel
ŠVEC
kácení Yþ UL]LNRYpKR
http://www.floowie.com/en/read/program-br-05-2019/Ŷ
ĜH] GĜHYLQ Ŷ
]DNOiGiQt ]HOHQČ Ŷ
SRNRV\ WUiY\ D NĜRYLQ Ŷ
SURGHM SDOLYRYpKR GĜHYD Ŷ
BP/PL-045
http://www.floowie.com/en/read/program-br-05-2019/www.eprogram.cz 3
PROGRAM Brněnsko t WâUJTLƉ OB .PSBWŞ 1SPHSBN #SOŞOTLP
1SPHSBN TQPMFŘOÓL WÝFDI 0TUSBWBOƉ
1SPHSBN\'SâEFDLP.ÓTUFDLP
1SPHSBN0QBWTLP
t%JTUSJCVŘOÓNÓTUBTFNŞOÓW[ÈWJTMPTUJPECŞSVŘBTPQJTVt7ZEÈWÈ
/",-"%"5&-457¶.*4&
TSPt7ZEBWBUFM+PTFG#PSEPWTLâ
UFMʸʸt7FEPVDÓWZEÈOÓ*OH)BOB.BSVÝÈLPWÈ
UFMʸʸt*O[FSDF1FUS-FTOâ
UFMʸʸt.JSPTMBW&TTFOEFS
UFMt"ESFTBSFEBLDF4VLPWB
ʸ#SOP
FNBJMQSPHSBNCSOFOTLP!NJTFD[
XXXFQSPHSBND[t5JTL5JTLÈSOB(SBGJDPTSPt3FHJTUSBDF.,ė3
&ʸtUzávěrka červnového čísla: 10. 5. 2019 t5PUPŘÓTMPWZÝMP26. 4. 2019 t;NŞOBQSPHSBNƉKFWZISB[FOB
QPżBEBUFMƉNt1MBUOPTULBäEÏBLDFEPQPSVŘVKFNFPWŞżJUUFMFGPOJDLZt;BPCTBISFLMBNZPEQPWÓEÈ[BEBWBUFMt0CTBI
SFLMBNZTFOFNVTÓWäEZTIPEPWBUTʸOÈ[PSFNSFEBLDFt"VUPSTLÈQSÈWBKTPVWZISB[FOBWZEBWBUFMJBʸOFOÓNPäOÏKF
použít bez jeho souhlasu!
KONCERTY
FILHARMONIE BRNO
Komenského nám. 534/8, Brno
tel.: 539 092 801, www.filharmonie-brno.cz
9. 5. 11.00 Stadion, Kounicova: Dylan a Fantastická
veřejná generální zkouška
9. a 10. 5. 19.00 Stadion, Kounicova:
Dylan a Fantastická, Corigliano a Berlioz
s šéfdirigentem D. R. Daviesem
16. a 17. 5. 19.30 Besední dům: Náhodné
zákonitosti, Kodály, Larcher, Schumann
18. 5. 10.30 Besední dům: Na návštěvě
u Lennyho - koncert pro děti a (pra)rodiče
22. a 23. 5. 19.30 Kostel sv. Josefa, Josefská:
Haydn a Mozart - Vídeňský klasicismus
pod taktovkou Alexandra Liebreicha
24. 5. 19.30 Kostel Nanebevzetí Panny Marie,
Jezuitská: Haydn a Mozart - Vídeňský klasicismus
pod taktovkou Alexandra Liebreicha
30. 5. 19.00 Bazilika Nanebevzetí Panny Marie,
Mendlovo nám.: Májový koncert - Dvořák Smí-
šený sbor„mladých Mozartů a Filharmonie Brno
HF JAMU V BRNĚ
Komenského nám. 6, Brno
tel.: 542 591 604, www.jamu.cz
2. 5. 19.30 Klavírní koncert: Linda Coganová,
Magdaléna Hrudová, Kristýna Znamenáčková
3. a 4. 5. 19.00 Divadlo na Orlí: Orchestrální
koncert, Janáčkův akademický orchestr
6. 5. 17.00 Komorní kytarový koncert
7. 5. 19.30 Koncert posluchačů:
Metoděj Dvořák - tuba
12. 5. 19.00 Divadlo na Orlí:
SONIX #6 večer akusmatické hudby
13. 5. 19.30 Koncert ze skladeb Josepha Kleina,
George Crumba, Philipa Glasse a Williama Bolcoma
14. 5. 19.30 Klavírní recitál: Eliška Vomáčková
16. 5. 17.00 Koncert barokní a klasicistní
komorní hry
17. 5. 19.30 Kontrabasový recitál:
Yannick Adams Kroon
20. 5. 17.00 Varhanní koncert:
Markéta Prokopovičová
20. 5. 19.30 Klavírní recitál: AlžbětaTraxmandlová
21. 5. 19.30 Klavírní recitál: Petr Zapletal
21. 5. 19.30 Kytarový koncert:
Pablo Cabré Plasencia - kytara
22. 5. 17.00 Koncert cvičného sboru HF JAMU
a kontrabasistů
22. 5. 19.30 Koncert posluchačů jazzové
interpretace HF JAMU:
Štefan Szabó - jazzová interpretace (kytara)
23. 5. 17.00 Koncert posluchačů:
Vojtěch Jakl - barokní housle
23. 5. 19.30 Fagotový recitál: Petra Bajerová
24. 5. 19.30 Konvent Milosrdných bratří v Brně:
Sborový koncert: Pěvecký sbor Mladost
24. 5. 19.30 Kontrabasový recitál: Jakub Veleta
27. 5. 17.00 Varhanní koncert: Václav Zeman
27. 5. 17.00 Komorní koncert: DeFacto piano trio
27. 5. 19.30 Pěvecký večer: Doubravka Součková
28. 5. 19.30 Pěvecký večer: Eliška Hájková,
Michael Robotka, Pavel Slivka
28. 5. 19.30 Kytarový recitál:
profesor Jevgenij Finkelstein (Rusko)
29. 5. 17.00 Pěvecký koncert: Hang Bai
29. 5. 19.30 Klavírní recitál: Drahoslav Bango
30. 5. 17.00 Varhanní koncert: Ján Fic
30. 5. 19.30 Klavírní recitál: Tomáš Vala
31. 5. 19.30 Klavírní recitál: Martin Nosek
SPOLEČNOST
DĚLNICKÝ DŮM
Jamborova 65, Brno,
www.delnickydumbrno.cz
tel.: 548 216 927, 777 758 220
6. 5. 8.30 a 10.00 Divadlo Slunečnice:
Maková panenka a motýl Emanuel
8. 5. 17.00 Divadelní Spona Zubří:
Nic nás nezastaví
9. 5. 19.00 Divoké kočky - taneční show
14. 5. 17.00 Školní akademie ke Dni matek
- ZŠ Gajdošova
15. 5. 18.00 Aleš Svoboda:
Legendy a tajemství brněnského podzemí
16. 5. 16.00 Vystoupení ke Dni matek - MZŠ
Kamenačky
17. 5. 19.00 Zpívání s Javorníkem
18. 5. 9.00 Farmářské trhy
22. 5. 19.00 Šujanoviny Neznámého písničkáře
Víta Šujana (NpVŠ)
23. 5. 19.00 Z Vídně až na Broadway
koncertní cesta od operety po muzikál
SPOLEČENSKÉ
CENTRUM BYSTRC
Odbojářská 2, Brno, tel.: 546 224 320
10. 5. 18.00 Mr. Swing - taneční podvečer
21. 5. 17.00 Vilém Mrštík: Život, příroda a smrt
přednáška
22. 5. 19.00 Rumores de la Caleta
kytarový recitál Ondřeje Pavlíčka
25. 5. 13.00 Pivní festival na rugbyovém hřišti
KULTURNÍ DŮM RUBÍN
Makovského nám. 3, Brno-Žabovřesky
tel.: 541 213 704, 632, www.kdrubin.cz
17. 5. 18.00 Taneční podvečer s Mr. Swing Brno
30. 5. 16.30 - 22.00 Den pro rodinu
na nám. Svornosti - soutěže a hry pro děti,
opékání špekáčků, letní kino
KÁVÉESKA
Nerudova 14, Brno, www.kaveeska.cz
17. 5. 18.30 Posezení u cimbálu se sólisty BROLNu
Spol. sál radnice Brno-střed, Dominikánská 2
18. 5. 18.00 Brrrno - Urban Legends, centrum
města, premiéra v rámci Brněnské muzejní noci
19. 5. 14.00 - 18.00 Cyklohrátky na Kraví hoře,
den plný zábavy a cyklo sportu pro celou rodinu
s bohatým doprovodným programem
22. 5. Voda a zeleň ve městě
přednáška pro širokou veřejnost
KC SEMILASSO
Palackého třída 126, Brno
tel.: 541 247 009, www.semilasso.cz
11. 5. 16.00 Koncert LOLLIPOPZ:
My Little Pony Tour
15. 5. 19.00 Koncert THE GREATS ROCK HITS
MUSILKA LIDOVÝ DŮM
Musilova 2, Brno-Husovice
tel.: 545 211 891, www.ksomega.cz
16. 5. 16.00 Jarní tancovačka - k tanci
i poslechu hraje dechová hudba Jiřího Helána.
30. 5. 19.30 Robert Křesťan
se skupinou Druhá tráva
BP/PL-038
www.brnopoint.cz
Praktické odkazy t Denní aktuality t iMagazíny
Zprávy z Brna t Katalog„Služby v Brně“ t Kam v Brně
Akce v obchodech t Doprava v Brně t Úřady a instituce v Brně
Inzerci t Kam mimo Brno t Soutěžní kvíz t atd.
V Á Š K A Ž D O D E N N Í Z D R O J I N F O R M A C Í
n a b í z í :
7 F½NPKEG $TPQ /QFįKEG
Brno OC Olympia
NEJLEPŠÍ MÍSTO
PRO NÁKUP KNIH
0# $40÷05-7
BP/PL-043
www.kars-brno.cz
Pracovní oděvy, Koliště 49, 545 242 927, odevy@kars-brno.cz
Pracovní obuv, Koliště 49, 545 577 991, obuv@kars-brno.cz
BP/PL-042
http://www.floowie.com/en/read/program-br-05-2019/www.eprogram.cz
4
VÝSTAVY
MORAVSKÁ GALERIE
V BRNĚ
www.moravska-galerie.cz
Otevřeno: St - Ne 10.00 - 18.00, Čt 10.00 - 19.00
PRAŽÁKŮV PALÁC
Husova 18, Brno, tel.: 532 169 111
18. 5. 18.00 - 24.00 Brněnská muzejní noc 2019
Výstavy:
do 11. 8. Boudník
do 11. 8. Fraser Brocklehurst: Pillow talk
Stálé expozice:
Art is here: Nové a Moderní umění
MÍSTODRŽITELSKÝ PALÁC
Moravské nám. 1a, Brno, tel.: 532 169 111
17. 5. - 30. 9. Výstava MUNI 100
18. 5. 18.00 - 24.00 Brněnská muzejní noc 2019
JURKOVIČOVA VILA
J. Nečase 2, Brno-Žabovřesky,
tel.: 532 169 501/502
od 24. 5. Ve vile: Eva Eisler - Peter Demek
Stálá expozice:
Dušan Jurkovič. Architekt a jeho dům
Otevřeno: So - Ne 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.00
MORAVSKÉ
ZEMSKÉ MUZEUM
www.mzm.cz
DIETRICHSTEINSKÝ PALÁC
Zelný trh 8, Brno, tel.: 533 435 220
Stálé expozice:
Zaniklý život na Moravě, Pravěk Moravy, Velká
Morava, Morava ve středověku, Svět nerostů...
Středoevropská křižovatka: Morava ve 20. století
Karel Absolon - manažer a strůjce velkých vizí
Výstavy:
do 30. 6. Chvála sběratelství:
200 let služby moravské kultuře a vědě
do 30. 6. Jak se poznávali:
Moravsko-slovenské vztahy v letech 1848-1919
do 30. 6. Tradiční lidová kultura
výkladní skříň státu - vděčný symbol národa
do 30. 6. Srpen 1968 mezi dějinnými osmičkami
Otevřeno: Út 9.00 - 15.00
St - Pá 9.00 - 17.00, So - Ne 13.00 - 18.00
BISKUPSKÝ DVŮR
Muzejní 1, Brno, tel.: 533 435 282
Stálé expozice: Fauna Moravy
Akvárium sladkovodních ryb
Mendelianum - atraktivní svět genetiky
Výstava:
do 26. 5. Hommage à Milan Kundera - další
život Díla
Otevřeno: Út 9.00 - 15.00
St - Pá 9.00 - 17.00, So - Ne 13.00 - 18.00
PALÁC ŠLECHTIČEN
Kobližná 1, Brno, tel.: 542 422 361
Výstava:
do 31. 5. Tajemná Indonésie - Tamtamy času
- Nová Guinea - o cestovatelích Miroslavu Zik-
mundovi, Jiřím Hanzelkovi, Miloslavu Stinglovi
a Rudolfu Švaříčkovi
4., 11. a 18. 4. 18.00 Komentované prohlídky
Otevřeno: Út, St, Pá - Ne 10.00 - 18.00,
Čt 12.00 - 20.00
PAVILON ANTHROPOS
Pisárecká 5, Brno, tel.: 515 919 760
od 1. 5. Výstava: Okouzlení Afrikou
Expozice o nejstarších dějinách osídlení Moravy
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 18.00,
So - Ne 10.00 - 18.00
PAMÁTNÍK LEOŠE JANÁČKA
Smetanova 14, Brno, tel.: 606 033 100
Stálá expozice: Život a dílo Leoše Janáčka
Výstava:
17. 5. - 23. 6. Petr Veselý: Ložnice
Otevřeno: Út 9.00 - 15.00, St - Pá 9.00 - 17.00
So - Ne 13.00 - 18.00
PAMÁTNÍK BIBLE KRALICKÉ
Kralice nad Oslavou, tel.: 568 643 619
Stálé expozice: Dílo tiskařů Jednoty bratrské
Labyrint života Jana Amose Komenského
Otevřeno: Út - Ne 8.00 - 16.00
KAPUCÍNSKÁ HROBKA
Klášter kapucínů, Kapucínské nám. 5, Brno
tel.: 511 140 053, www.hrobka.kapucini.cz
Otevřeno: Po - So 10.00 - 16.00, Ne 11.00 - 16.30
MUZEUM BRNĚNSKA
www.muzeumbrnenska.cz
www.facebook.com/muzeumbrnenska
MUZEUM VE ŠLAPANICÍCH
Masarykovo nám. 18, Šlapanice
tel.: 544 228 029
Výstavy:
do 19. 5. Četníci (nejen) ze Šlapanic
do 19. 5. Stopa. Vyřeš zločin!
Interaktivní výstava
31. 5. - 8. 9. Holubí pošta
31. 5. - 8. 9. Hračka v dřevě ukrytá
Akce:
11. 5. 10.00 - 14.00 Férová snídaně
18. 5. 16.00 - 21.00 Muzejní noc
31. 5. 13.00 Dětská vernisáž výstavy
Hračka v dřevě ukrytá
Otevřeno: St - Pá 13.00 - 18.00
So, Ne 10.00 - 12.00, 12.30 - 18.00
PAMÁTNÍK MOHYLA MÍRU
K Mohyle míru 200, Prace, tel.: 544 244 724
Expozice:
Bitva tří císařů. Slavkov/Austerlitz 1805
Fenomén Austerlitz
Výstava:
do 12. 5. Proměny Brna II aneb Brno napoleonské
30. 5. - 3. 12.„Slovutný pane architekte!“ Josef
Fanta, český architekt na prahu nové doby
Akce:
18. 5. 18.00 - 24.00 Muzejní noc
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00
PAMÁTNÍK PÍSEMNICTVÍ NA MORAVĚ
Klášter 1, Rajhrad, tel.: 547 229 126
Expozice:
Staroslověnština a moravské písemnictví
v 9. - 18. st. t Středověké skriptorium a historie
rajhradského kláštera
Moravská literatura 19. - 20. století
Historická benediktinská knihovna
Pracovna básníka Josefa Suchého
Výstavy:
do 27. 10. Knihovny benediktinských klášterů
Broumov a Rajhrad
do 27. 10. Skácelové - ke kořenům
10. 5. - 13. 10. Kašpárkův svět pohádek
15. 5. - 8. 9. Od rydla k počítači. Exlibris ze
sbírek manželů Petra a Heleny Haimannových
Akce:
15. 5. 16.00 StřeDění: Tajemství filmů
a filmových hvězd
18. 5. 18.00 - 24.00 Muzejní noc
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00
PODHORÁCKÉ MUZEUM
Porta coeli 1001, Předklášteří, tel.: 549 412 293
Expozice:
Klášter Porta coeli - raně gotická křížová chodba,
kostel, kapitulní síň
Měšťanský obytný interiér z přelomu 19. a 20. st.
Paleontologie a mineralogický systém
Minerály Tišnovska
Lapidárium kamenných fragmentů
Výstavy:
do 10. 11. Cesty do pravěku aneb Ve stopách
Zdeňka Buriana
19. 5. - 20. 10. Co všechno je muzeum…
Akce:
18. 5. 18.00 - 24.00 Muzejní noc
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 12.00 a 12.30 - 17.00
VILA LÖWBEER V BRNĚ
Drobného 22, Brno
tel.: 545 211 352, www.vilalowbeer.cz
Prohlídkové okruhy:
Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer
a Tugendhat
Technické zázemí vily - koment. prohlídka
Výstavy v galerii Celnice:
do 28. 7. Brnem textilním
Akce:
11. 5. 10.00 a 14.00 Procházky po Černých Polích
22. a 23. 5. Hedda Gabler - divadelní představení
25. 5. 10.00 - 17.00 Dětský den ve vile Löw-Beer
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00,
Zahrada: Po - Ne 10.00 - 20.00
Prohlídky technického zázemí vily
Pá - Ne 10.30, 12.30, 15.30
KOSTNICE U SV. JAKUBA
Jakubské náměstí, Brno, www.ticbrno.cz
Otevřeno: Út - Ne 9.30 - 18.00
STARÁ RADNICE
Radnická 8, Brno, tel.: 542 427 120
Otevírací doba věže: denně 10.00 - 20.00
MUZEUM MĚSTA BRNA
www.spilberk.cz
HRAD A PEVNOST ŠPILBERK
Špilberk 210/1, Brno, tel.: 542 123 614
Kasematy, Rozhledna: Út - Ne 9.00 - 17.00
Stálé expozice: So - Ne 9.00 - 17.00
Výstavy: Út - Ne 9.00 - 17.00
do 23. 6. Emil Pirchan:„Malerfürst“ brněnské
okružní třídy
16. 5. - 31. 12. Branky Body Brno
Akce na Špilberku:
1. 5. Prvomájové odpoledne
16. 5. MIG 21 - koncert
17. 5. Vystoupení rakouského elektronického
dua HVOB
18. 5. Muzejní noc na Špilberku
23. 5. Nabucco - operní večer Národního
divadla Brno
28. 5. La traviata - operní večer NDB
30. 5. Nápoj lásky - operní večer NDB
MĚNÍNSKÁ BRÁNA
Měnínská 7, Brno, tel.: 542 214 946
Muzeum hraček - Stálá expozice historických
hraček ze sbírky Milady Kollárové
Otevřeno: Čt - Po 10.00 - 18.00
VILA TUGENDHAT
Černopolní 45, Brno, tel.: 515 511 015
Výstava:
do 26. 5. Slezákovy závody: 111 let výroby
kovového nábytku v Bystřici pod Hostýnem
Akce:
14. 5. Přednáška: Od pružicí židle S 10
k modelu AXA
21. 5. ProART Setkání ve skleněném pokoji:
Taťjana Medvecká: Kytice
23. 5. Filmová projekce:
Na sever severozápadní linkou
Otevřeno: St - Ne 9.00 - 17.00
STROM ART GALLERY
tř. Kpt. Jaroše 31, Brno, www.stromart.cz
do 24. 5. Jan Svatoš: Black series
Otevřeno: Út - Pá 13.00 - 18.00
TECHNICKÉ
MUZEUM V BRNĚ
Purkyňova 105, Brno, tel.: 541 421 411
www.technicalmuseum.cz
www.tmbrno.cz
16 stálých expozic a Technická herna
4. a 5. 5. Modelářský svět 2019 - mezinárodní
soutěžní výstava papírových modelů
18. 5. 18.00 - 24.00 Muzejní noc
Muzeum v pohybu - simulátory, trenažéry,
retrohry, kvízy, móda i troška umění
Výstavy:
od 14. 5. Karátové duše - rozmanité podoby
současného šperku
od 28. 5. Začátky sportu v Brně
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 17.00,
So, Ne 10.00 - 18.00
DŮM UMĚNÍ MĚSTA BRNA
Malinovského nám. 2, Brno
www.dum-umeni.cz, tel.: 515 917 572
18. 5. 19.30 - 22.00 Brněnská muzejní noc
Výstavy:
22. 5. - 28. 7. Laterna magika - Dekonstrukce
a aktualizace
22. 5. - 28. 7. Marie Filippovová
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
DŮM PÁNŮ Z KUNŠTÁTU
Dominikánská 9, Brno, tel.: 731 656 863
18. 5. 19.30 - 22.00 Brněnská muzejní noc
Výstava:
do 2. 6. VDIFF
Galerie G99
do 2. 6. Rafał Żarski
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
LETOHRÁDEK
MITROVSKÝCH
Veletržní 19, Brno
tel.: 605 972 588, www.letohradekbrno.cz
4. 5. - 30. 6. Na návštěvě u panenek - výstava
unikátních historických domečků a pokojíčků
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 16.00
BP/PL-049
http://www.floowie.com/en/read/program-br-05-2019/www.eprogram.cz 5
KINA
KINO LUCERNA
Minská 19, Brno, tel.: 515 544 000
1. 5. 14.30 Velké dobrodružství Čtyřlístku
16.15 Hledá se Yetti
1. - 3. 5. 18.15 Teroristka
20.30 Skleněný pokoj
3. 5. 16.00 Jak vycvičit draka 3
4. a 5. 5. 14.15 Velké dobrodružství Čtyřlístku
16.00 Mrňouskové 2: Daleko od domova
18.00 Ženy v běhu
20.15 Zrodila se hvězda
6. 5. 15.30 Trabantem tam a zase zpátky
6. a 7. 5. 18.00 Teroristka
20.15 Bohemian Rhapsody
7. 5. 15.45 Skleněný pokoj
8. 5. 14.15 Velké dobrodružství Čtyřlístku
16.00 Mia a bílý lev
8. a 9. 5. 18.15 Skleněný pokoj
20.30 Ženy v běhu
10. 5. 16.30 Velké dobrodružství Čtyřlístku
10. - 12. 5. 18.15 Teroristka
20.30 Láska na druhý pohled
11. a 12. 5.14.00 UglyDolls
11. 5. 16.00 Mia a bílý lev
12. 5. 16.00 Jak vycvičit draka 3
13. 5. 16.00 Skleněný pokoj
18.15 Ženy v běhu
20.30 Trabantem tam a zase zpátky
14. - 16. 5. 18.00 Western, 20.30 Teroristka
17. 5. 16.00 Mrňouskové 2: Daleko od domova
18.00 Ženy v běhu, 20.15 Zelená kniha
18. a 19. 5. 14.00 UglyDolls
16.00 Pokémon: Detektiv Pikachu
18.15 Teroristka, 20.30 Skleněný pokoj
20. 5. 15.30 Teroristka, 17.45 Zelená kniha
20.30 Láska na druhý pohled
21. a 22. 5.18.00 Trabantem tam a zase zpátky
20.30 John Wick 3
23. 5. 18.15 Ženy v běhu
23. - 26. 5. 20.30 Bolest a sláva
24. 5. 16.30 Velké dobrodružství Čtyřlístku
24. - 26. 5. 18.15 Teroristka
25. a 26. 5. 15.30 Aladin
27. 5. 15.45 Ženy v běhu
18.00 Trabantem tam a zase zpátky
20.30 Teroristka
28. a 29. 5. 20.30 Zlo s lidskou tváří
29. 5. 18.15 Teroristka
30. a 31. 5. 18.00 Free Solo, 20.30 Rocketman
31. 5. 16.00 Mrňouskové 2: Daleko od domova
KINO SCALA
Moravské nám. 3/127, Brno,
www.kinoscala.cz
Celoroční filmové produkce ve vysokém 4K
rozlišení. Pravidelné cenově zvýhodněné promítání
pro seniory. Přímé přenosy z předních diva-
delních scén, studentské kino, promítání pro
maminky s dětmi, festivaly, příjemná kavárna.
Rezervace také online.
DĚTEM
SVČ LUŽÁNKY
www.luzanky.cz, tel.: 549 524 111
PRACOVIŠTĚ LÁNY, BOHUNICE
20. 5. 16.00 Divadelní představení s písničkami
PRACOVIŠTĚ LIDICKÁ
Lidická 50, Brno
18. 5. 10.00 - 21.00 DAFFF 2019 - prodejní
přehlídka zaměřena na designovou tvorbu
v oblasti módy, floristiky, umění a gastronomie
PRACOVIŠTĚ LOUKA
Bzenecká 23, Brno
25. 5. 15.00 LoukaFest pro celou rodinu
PARKOVÁ DRÁHA
OLYMPIA
Olympia Brno, www.smpd.cz
1. 5. Zahájení sezóny
4. a 5. 5. Parní provozní den
11., 12., 18., 19., 25. a 26. 5. Provozní den
POHÁDKOVÁ VESNIČKA
A HOTEL PODLESÍ
www.pohadkova-vesnicka.cz,
tel.: 566 664 477
Út, So, Ne a sv. od 14.00 Prohlídky
Pohádkové vesničky
VZDĚLÁVÁNÍ
MORAVSKÁ
ZEMSKÁ KNIHOVNA
Kounicova 65a, Brno, www.mzk.cz
Výstavy:
do 17. 5. Milan Kundera (neztracen) v překladech
do 26. 5. AGAPO v obrazech
do 30. 6. Vendula Chalánková: Bez názvu
2. - 31. 5. Jižní Morava čte
22. 5. - 28. 6. Jiří Mahen knihovník národní
Akce:
9. 5. 17.00 Školení: Jak citovat?
11. 5. 10.00 Seminář: I. Kubátová:Vzteká se a vříská
13. 5. 17.00 Exkurze pro veřejnost:
Představujeme zahraniční knihovny MZK
13. 5. 18.00 Tandemové čtení: Ajvaz a Stavarič
14. 5. 18.00 Beseda: Románový svět M. Kunde-
ry. Beseda M. Balaštíka, T. Kubíčka a hostů
15. 5. 16.00 Přednáška: Shakespeare a hudba času
15. 5. 19.00 Přednáška: M. Míková:
Loutky v nemocnici
17. 5. 18.00 Beseda: Dialog Petra A. Bílka
a Tomáše Kubíčka: Román Žert jako estetický
manifest + promítání filmu Žert
23. 5. 9.00 Školení: Licencované databáze v MZK
28. 5. 17.00 Přednáška: Schramova sbírka
28. 5. 18.00 Promítání: Archimédův bod.
Promítání filmu o životě Jiřího Mahena
30. 5. 19.00 Přednáška: Ing. Tomáš Přibyl:
Schody na Měsíc
ŽIDOVSKÉ MUZEUM
V PRAZE
Oddělení pro vzdělávání a kulturu
tř. Kpt. Jaroše 3, Brno, tel.: 544 509 651
2. 5. 17.00 Vyhlazovací tábory jako součást
konečného řešení židovské otázky - přednáška
13. 5. 17.00 Smích skrze slzy IV: O posledních
věcech člověka a Smyčcovém kvartetu č. 8
c-moll op. 110
14. 5. 17.00 Ze života Židů V: Chinuch
18. 5. 19.00 Brněnská muzejní noc 2019
26. 5. 15.00 Nezamyslova 27, Brno-Židenice:
Medvídek Dubi jako průvodce Chrámu
uprostřed země
30. 5. 17.00 Mnohovrstevná emancipace
- přednáška
LIPKA
www.lipka.cz
PRACOVIŠTĚ ROZMARÝNEK
Rozmarýnová 6, Jundrov, Brno
11. 5. Hmyzí víkendovky - Kvete hloh
11. 5. Keramická sobota - Strom života
25. 5. Hmyzí víkendovky - Moravská Sahara
PRACOVIŠTĚ LIPOVÁ
Lipová 20, Pisárky, Brno
17. 5. Barvení hedvábí rostlinami
31. 5. - 1. 6. Sečení kosou
PRACOVIŠTĚ KAMENNÁ,
Kamenná 20, Brno
14. 5. Přírodní park Baba - cesta za orchidejemi
(exkurze)
16. 5. Mandragora - setkání rodičů dětí
s poruchami autistického spektra
21. 5. Exkurze do rakouských zahrad
23. 5. Senioři a děti aneb Babi, dědo,
pojďte si hrát!
PRACOVIŠTĚ JEZÍRKO,
Soběšice 97, Brno
31. 5. - 2. 6. Víkendovka Lýkožrouti
Komu se nelení...
PRACOVIŠTĚ RYCHTA, Krásensko 76
17. - 19. 5. Jarní herna - víkend pro rodiny s dětmi
STATUTÁRNÍ MĚSTO BRNO
Magistrát města Brna, Odbor zdraví
Kancelář projektu Brno - Zdravé město
www.zdravemesto.brno.cz
23. 5. - 22. 6. 2019 Brněnské dny bez úrazů
Cyklus akcí pro veřejnost zaměřených na
prevenci úrazů všech věkových skupin obyvatel.
Program bude věnován bezpečnosti v dopravě,
prevenci tonutí s ukázkami vodní záchrany,
nácviku první pomoci reálně vypadajících
zranění, sebeobraně, lezení na skalách a dalším
tématům včetně prezentace záchranářské
techniky. Podrobný program na webu.
ZDRAVÍ
BP/HA-005
Podrobný program na měsíc květen naleznete na www.kjm.cz.
Buďte nejen našimi čtenáři, staňte se i našimi přáteli | www.facebook.com/kjmbrno
ÚSTŘEDNÍ KNIHOVNA
Kobližná 4, Brno, tel.: 542 532 164, kjm@kjm.cz
POBOČKY KJM
Knihy, e-knihy, časopisy, CD, MP3, deskové hry, elektr.
čtečky, tematické kufříky, autorská čtení, koncerty, výstavy,
zážitkové večery, internet, informace, vzdělávání ...
KAVÁRNA CAFÉ+
Neváhejte a přijďte si na kávu a něco dobrého za velmi výhodné ceny. Otevírací
doba kavárny je Po – Pá 8 – 22 hodin, So 10 – 16 hodin. Více na www.cafeplus.cz.
14. 5. / 17.00 Muzikoterapeutická prožitková relaxace pro těhotné ženy – přijďte si
zarelaxovat, naslouchat svému tělu, miminku a sdílet prožitky spojené s obdobím ra-
dostného očekávání. Relaxačním programem provází muzikoterapeutka Soňa Štoud-
ková a dula, lektorka hypnoporodu a průvodkyně těhotenstvím Kristýna Beránková.
Počet účastníků je omezen. Přihlásit se můžete na e-mailu: muzikoterapie@kjm.cz nebo
tel. 542532170.
21. 5. / 17.30 Filmový večer – Asexualove – Jana se bála vycházet z bytu a Ondřej trpěl
depresemi. Sebe přijetí přišlo, když objevili svoji sexuální identitu. Jsou aromantičtí
asexuálové. Nezamilují se, nestojí o sex ani o romantický vztah a netouží po dětech.
Queer komunita se rozšířila o Asexuály, lidi, kteří nepociťují sexuální přitažlivost. Dnes
se o sexu mluví tolik, že nás může překvapit, že jsou mezi námi. Možná to je v přesexu-
alizované společnosti jedno z posledních tabu. (ČR, 2018, 40 min.)
KJM, pobočka Žabovřesky, Mozolky 52
16. 5. / 18.00 Společenské a demografické trendy – kdo bude žít v Evropě příštích
generací? Přednáška sociologa PhDr. Petra Hampla, PhD.
KJM, pobočka Nový Lískovec, Oblá 75a
7. 5. / 13.00 – 17.00 Dárek pro maminku – výtvarná dílna pro děti
KJM, pobočka Bohunice, Lány 3
16. 5. / 18.00 Krása osobnosti – setkání s vizážistkou Markétou Povolnou
Vstupenky
exkluzivně v síti
info:
tel.: 541 240 623
www.brnokoncert.cz
10/10/2019
SONO CENTRUM BRNO
10/10/2019
SONO CENTRUM BRNO
SONO CENTRUM BRNO
SONO CENTRUM BRNO
H O S T É :
ILONA CSÁKOVÁ
TĚŽKEJ POKONDR
PETR KOLÁŘ
H O S T É :
ILONA CSÁKOVÁ
TĚŽKEJ POKONDR
PETR KOLÁŘ
„60“
Předprodeje – Brno: Indies Poštovská 2 | Dům pánů z Lipé - Student agency Nám. Svobody 17, CA Libor Zabloudil Lidická 4 | Břeclav: Tora Tour Jana Palacha 3197
Kroměříž: Informační centrum Velké náměstí 115 | Třebíč: Hudební nástroje Mijovič Karlovo náměstí 50 | Zlín: Golden Apple Cinema nám. Míru 174, Znojmo: Informační centrum Obroková 2/10
Hlavní předprodej v Brně – Indies Poštovská 2
10
10/
/
0
0 10
10/
/
0
0 2019
2019
O
SO O C O
SO O C O
JAKUB
SMOLÍK
JAKUB
SMOLÍK
BP/PL-047
http://www.floowie.com/en/read/program-br-05-2019/www.eprogram.cz
6
KLUBY
SONO MUSIC CLUB
Veveří 113, Brno, www.sonocentrum.cz
2. 5. 20.30 Bobby Mc Ferrin & Gimme 5
10. 5. 21.00 La Festa Latina
11. 5. 20.00 Glen Hansard
14. 5. 20.00 Michal Prokop & Framus Five
23. 5. 20.00 Ken Hensley (Uriah Heep) & Live Fire
31. 5. 19.30 Creedence Clearwater Revived (UK)
Připravujeme:
8. 6. 20.00 Glenn Hughes performs Deep Purple
21. 6. 20.00 Physical Graffiti / Led Zeppelin revival
27. 6. 19.30 The Backbeat Beatles (UK)
M13 ROCK & PUB
Benešova 22, Brno,
www.m13.cz
tel.: 720 992 575, 720 992 577
Otevřeno: Po - So 17.00 - 05.00
3. 5. 19.00 Abbadon, Panthenol
4. 5. 19.00 Headfire
8. 5. 19.00 Bloody Mary (CZ), Put Solntsa (Ru),
Amalgama (Ru)
9. 5. 20.00 Pietro Falcone
11. 5. 19.00 Stampfen
14. 5. 19.00 Ed Philips and Memphis Patrol,
Sonny and His Wild Cows
17. 5. 20.00 Milan Kašuba Band
18. 5. 19.00 Sixth Dimension, Tyson, Blindgänger
22. 5. 20.00 Jan Burian - písničkář, básník, prozaik
23. 5. 20.00 Pietro Falcone
24. 5. 19.00 Mylions, Yellow Hammer
25. 5. 19.00 Chorus, My Project
STARÁ PEKÁRNA
Štefánikova 8, Brno
tel.: 541 210 040, www.starapekarna.cz
1. 5. Jack J. Hutchinson (UK/CZ)
2. 5. The Odd Gifts
3. 5. Aivn´s Naked Trio + De ImperfAction
4. 5. Frank Zappa Quartet
6. 5. Permanent Risk
7. 5. Palo Seriš & Filip Teller: Improvizace
8. 5. Alba Plano Quartet (UK/CZ)
11. 5. Kulturní úderka
13. 5. V jednom chudém království
14. 5. Acoustic Fields + Zorya
16. 5. Gwalarn
17. 5. U2 Revival Desire
18. 5. Plum Dumplings + Nauzea Orchestra
20. 5. Dura & Blues Groove + vernisáž
Rostislava Pospíšila
21. 5. Lewis Creaven Band (UK)
23. 5. Eva Halčynová Blues Project (SK)
24. 5. The Black City (It)
25. 5. Kiero Grande (SK) + Her Memories
27. 5. Jesse Ballard - Jan Hrubý - Joe Kučera
(USA/CZ/D)
28. 5. Will Johns Trio (UK/CZ)
KLUB LEITNEROVA
Leitnerova 2, Brno
tel.: 543 213 693, www.leitnerka.cz
3. 5. 19.00 Maaike Den Dunnen + Behind
The Door, nizozemská jazzová zpěvačka
s nakažlivou energií
9. 5. 19.30 Lenka Dusilová Sólo
12. 5. 14.00 Rétorika pro všechny generace
Workshop s Lucií Ingrovou
14. 5. 19.30 Atlas mraků - The Randoms
improvizační show inspirovaná knihou a filmem
15. 5. 18.00 Brněnský lunapark aneb divadlo
ke kávě
Proměna - Divadlo Facka
Multižánrový festival spojující kavárny
s divadlem a hudbou
16. 5. 19.30 Marek Kotača Trio
18. 5. 19.30 Fanfán Tulipán
19. 5. 15.00 Pohádky z kufru - Divadlo Hysterie
nedělní pohádka, interaktivní loutkové
představení
21. 5. 19.30 Ro(c)kování Jiřího Černého
tradiční poslechový pořad
22. 5. 14.00 Tatínek a drak - výtvarná dílna
pro děti
22. 5. 19.00 Píšete do šuplíku?
speciální host: Arnošt Goldflam
23. 5. 19.30 5P Luboše Pospíšila
24. 5. 19.30 Mascara - rock, folk a blues
26. 5. 19.30 Zločin v Londridge: Studie napětí
a strachu - Veselá divadelní společnost
29. 5. 19.30 Black Uganda Choir
30. 5. 19.30 Mirek Kemel
Každé pondělí pravidelné kurzy cvičení:
17.00 - 18.30 Kalanetika s Janou Kosikovou
19.00 - 20.00 Fyziojóga s Naďou Ruckou
ALTERNA MUSIC BAR
Kounicova 48, Brno
tel.: 541 212 091, www.alterna.cz
Otevřeno: Po - Čt 12.00 - 01.00
Pá 12.00 - 02.00, So 18.00 - 02.00,
Ne 18.00 - 01.00
CAFÉ PRÁH
Ve Vaňkovce 1, Brno, www.cafeprah.cz
2. 5. 19.00 Na kole přes Afriku - přednáška
3. 5. 19.00 Bizarre Band, Aleš Slanina - koncert
4. 5. 10.00 JazzFestBrno dětem
6. 5. 17.00 Stoletá Kociánka v obrazech - vernisáž
19.00 Namibie a Kapské město - přednáška
7. 5. 19.00 Skotsko stopem - přednáška
9. 5. 19.00 Život pod polárním kruhem:
Island - přednáška
20.00 Stopem po Evropě a Izraeli - přednáška
10. 5. 20.00 Tuktutem napříč Jížní Amerikou
- přednáška
13. 5. 19.00 Jeseníky - přednáška
14. 5. 20.00 Z hlubin oceánu na Azorské ostrovy
- přednáška
15. - 17. 5. 10.00 Bazar - Psí hospic
15. 5. 20.00 Komiks: Avengers
16. 5. 20.00 Lada Šimíčková & kapela - koncert
17. 5. 20.00 Jak se Asie stala mým Atelierem
- přednáška
20. 5. 19.00 Divadlo na hlavu: Rytířova dcera
20.00 Přírodní krásy západní Kanady - přednáška
21. 5. 19.00 Zimní cesta do Santiaga
de Compostela - přednáška
20.00 Monty - koncert
22. 5. 19.30 Impro Džow - improshow
23. 5. 19.00 Pěšky z domu k Atlantiku - přednáška
20.00 Viktorie Černíková a Tereza Marečková
- koncert
27. 5. 19.00 Aljaška - přednáška
20.00 Najvyššie vrcholy:
Libanon a Irák - přednáška
28. 5. 19.00 Island - přednáška
29. 5. 13.30 netbox - Lidé v síti - konference
30. 5. 19.00 Pavel Špirka - koncert
31. 5. 19.00 Vietnam - přednáška
MELODKA
Kounicova 20, Brno
tel.: 604 518 095, www.melodka.cz
3. 5. Hudba pro děti - Benefiční akce
4. 5. Branko‘s Bridge, I Love You Honey
Bunny, Tryo
9. 5. Snowgoons
10. 5. Klubovna FajtFest Night
11. 5. Overhype & Fallcie (RU)
13. 5. Starobrno FreeNight: Meanwhile
in Space, Rage‘n‘Dust...
17. 5. Space Hamster - křest alba
19. 5. Cryptopsy, Ingested, Nightrage
23. 5. Záviš
24. 5. Asgard, Dysangelium, Hefaistova Lyra
25. 5. Waiting For The Summer vol. IV
31. 5. Sergei Barracuda & AK
METRO MUSIC BAR
Poštovská 6, Brno, www.metromusic.cz
1. 5. 22.00 Pop Rock Funk Therapy
2. 5. 20.00 Natalika
3. 5. 22.00 Friday Night Fever
4. 5. 20.00 Joe Cocker Revival Band
7. 5. 20.00 Feel the Void + Chainsaw Romance
8. 5. 20.00 LH Za Oponou
9. 5. 20.00 Nikola Mucha + Xavier Baumaxa
10. 5. 22.00 Friday Night Fever
11. 5. 20.00 Pool - křest alba
14. 5. 19.00 Soukromá škola populárního zpěvu
15. 5. 22.00 Pop Rock Funk Therapy
16. 5. 20.00 Ondra Škoch (ex Chinaski)
17. 5. 20.00 Doors Revival Band Brno
18. 5. 20.00 ZZ Top Litovel-Czech Tribute Band
+ Black Sabbath Dio Tribute
21. 5. 20.00 NaMikrofon
22. 5. 22.00 Pop Rock Funk Therapy
23. 5. 20.00 Ha-kapela
24. 5. 22.00 Friday Night Fever
25. 5. 20.00 Radimec & Old Horses + hosté
28. 5. 20.00 Franz Dürer & Aldabra
29. 5. 20.00 Mario Bakuna & Edmundo Carneiro
30. 5. 20.00 The Fakers - Pearl Jam Tribute
31. 5. 22.00 Friday Night Fever
CLUB FLÉDA
Štefánikova 24, Brno
tel.: 533 433 558, www.fleda.cz
17. 5. 20.00 Show HVOB s novým albem Rocco
na nádvoří hradu Špilberk
BP/PL-041
BP/PL-039
Prodej t Servis t Půjčovna t Náhradní díly
Stará pošta 750
664 61 Rajhrad u Brna
tel.: 547 230 048
info@matl-bula.cz
www.matl-bula.cz
ta
6
el
nf
ww
St
66
te
in
w
w
PŮJČOVNA STAVEBNÍ MECHANIZACE
Co se nevyplatí koupit, stačí si vypůjčit
MANIPULAČNÍ TECHNIKA
HYDRAULIKA A PŘÍSLUŠENSTVÍ
STAVEBNÍ MECHANIZACE
Akce
Do 31. 7. 2019 po oznám
ení hesla
“ProgBrno519“ či předložení
tohoto inzerátu od nás
získáváte SLEVU
dle kategorie
vybraného
zboží!
25 let jsme s Vámi
Nabízíme:
t Vysokozdvižné vozíky a teleskopické manipulátory
t Samochodný zametací stroj, smykový nakladač
t Samochodné montážní plošiny
t Příkopový ježkový válec na dálkové ovládání
t Vibrační desky, pěchy, řezače spár
t Frézky betonu, brusky betonu, vibrační lišty
t Hladičky betonu, elektrocentrály
t Jádrové vrtačky s korunkami, stolové pily
t Stavební míchačky, vrtačky a kladiva MAKITA
t Hydraulické zvedáky
t Prodáváme kompletní sortiment značek MAKITA a DOLMAR
http://www.floowie.com/en/read/program-br-05-2019/www.eprogram.cz 7
TIPY NA VÝLET
TIC BRNO
Radnická 2-10, Brno
tel.: 542 427 111, www.ticbrno.cz
18. 5. Brněnská muzejní noc
Galerie TIC, věž Staré radnice, Labyrint pod
Zelným trhem, Mincmistrovský sklep, Kostnice
u sv. Jakuba, kiNo Art a Bývalá Káznice na Cejlu
VIDA!
Zábavní vědecký park
Křížkovského 12, Brno
tel.: 515 201 000, www.vida.cz
Stálá expozice: přes 170 hravých exponátů
např. tornádo, zemětřesení, oceán v lahvi, obří
srdce, magnetická socha, trenažér pilotů stíhaček
Dočasné výstavy:
do 30. 9. Haló - vyzkoušejte různé způsoby, jak
doručit zprávu
Science show: Detonátor, Kolo, Mr. Ucho - před-
stavení se zábavnými pokusy v Divadle vědy
Pevnost VIDArd: hra o poklad expozice
Promítání 3D filmů: Pidiobři - hlodavčí wes-
tern (víkendy), Oceány - fascinující film
o neprobádaném světě pod hladinou (denně)
Bastlírna - prostor pro všechny malé i velké
kutily (denně)
Akce:
4., 5., 11., 12., 19., 25. a 26. 5. Co žerou rostliny
víkendové labodílny pro rodiny věnované
rostlinné říši
7. 5. 19.00 - 24.00 VIDA! After Dark: LOVE
expozice po setmění, hudba, bar, speciální
program pro dospělé
12. 5. Den matek - maminky a babičky
v doprovodu platících dětí vstup zdarma
18. 5. 16.00 - 23.00 Brněnská muzejní noc ve VIDA!
27. 5. 10.30 a 11.30 Albatros - představení
s pokusy o vzduchu a létání pro předškolní děti
1. 6. Den dětí - otevření nové venkovní expozice
Otevřeno: Po 9.00 - 14.00, Út - Pá 9.00 - 18.00,
So, Ne 10.00 - 18.00
ZOO BRNO
U Zoologické zahrady 46, Brno
tel.: 546 432 311, www.zoobrno.cz
1. 5. Den přírodních věd #7: Zachraň se,
kdo můžeš!
Otevřeno: denně 9.00 - 18.00
DINOPARK VYŠKOV
Cukrovarská 9, Vyškov
tel.: 378 774 636, www.dinopark.cz
Otevřeno: 1., 4., 5. a 8. 5. 9.00 - 18.00
od 11. 5. denně 9.00 - 18.00
ZOO PARK VYŠKOV
Cukrovarská 424/9, Vyškov
www.zoo-vyskov.cz
tel./fax: 517 346 356, mobil: 725 726 374
Otevřeno: denně 9.00 - 18.00
TECHNICKÉ
MUZEUM BRNO
www.technicalmuseum.cz, www.tmbrno.cz
VODNÍ MLÝN VE SLUPI
Slup 94, Jaroslavice, tel.: 608 439 147
Pozoruhodná renesanční stavba velkomlýna
se čtyřmi funkčními vodními koly a mlýnským
náhonem
Otevřeno: Út - Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
AREÁL ČS. OPEVNĚNÍ V ŠATOVĚ
Šatov (u Znojma), tel.: 602 438 637
Areál československého opevnění v Šatově,
se zpřístupněným pěchotním srubem MJ-S3
„Zahrada“
Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
STARÁ HUŤ U ADAMOVA
Stará huť Adamov, tel.: 516 446 671,
602 225 298
25. 5. 10.00 - 17.00 Slované na huti
Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
KOVÁRNA V TĚŠANECH
Těšany, tel.: 544 248 713, 724 239 656
V objektu jsou instalovány expozice kovářství
a kolářství s příslušným venkovským interiérem.
Otevřeno: So, Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
ŠLAKHAMR V HAMRECH NAD SÁZAVOU
Hamry nad Sázavou, tel.: 602 225 243
Otevřeno: Út - Ne, sv. 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
ZOO ZLÍN A ZÁMEK LEŠNÁ
Lukavská 112, Zlín - Štípa
www.zoozlin.eu, tel.: 577 914 180
4. 5. Vítání ptačího zpěvu
4. - 5. 5. Víkendový pobyt pro děti
12. 5. Hudební zámek Lešná: koncert dětí ZUŠ Zlín
18. - 19. 5. Kurzy tvarování bonsají
19. 5. Den Japonska
25. - 26. 5. Svatba jako na zámku - výstava
svatebních šatů v zámku Lešná, módní přehlídka
25. - 26. 5. Víkendový pobyt pro děti
Otevřeno: ZOO: Po - Ne 8.30 - 18.00
Zámek Lešná: Út - Pá 9.30 - 16.00
So, Ne, svátky 9.30 - 17.00
ZOO OLOMOUC
Darwinova 29, Olomouc-Svatý Kopeček
tel.: 585 151 601, www.zoo-olomouc.cz
Otevřeno: denně 9.00 - 18.00
HRAD SOVINEC
UFMtXXXTPWJOFDD[
4., 5. a 8. 5. Kmotra smrt
Dobývání hradu Sovinec
18. a 19. 5. Kolotoč príma pohádek
Den dětí na zakletém hradě.
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00
VALAŠSKÉ MUZEUM
V PŘÍRODĚ
Rožnov pod Radhoštěm
UFMtXXXWNQD[
Akce v Dřevěném městečku:
1. 5. 14.00 Stavění máje - tradiční lidová slavnost
8. 5. 14.00 Koncert Beskydského orchestru
ke st. svátku
24. 5. 19.00 - 22.00 Noc kostelů
25. 5. Májový jarmark s kácením máje
Akce ve Valašské dědině:
18. 5. Den muzeí - volný vstup do Valašské dědiny
18. 5. Jaro na dědině
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00
Dřevěné městečko,
Mlýnská dolina, Valašská dědina
JURKOVIČOVA ROZHLEDNA
Rožnov pod Radhoštěm
www.visitroznov.cz/jurkovicova-rozhledna
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00
ZÁMEK PLUMLOV
Zámecká 99, Plumlov, tel.: 774 302 165
www.zamek-plumlov.cz
4. 5. Geocashing setkání
4. 5. 20.00 Jan Spálený a ASPM - koncert
8. 5., 11. - 12. 5. Šermířské dostaveníčko
18. 5. 19.00 Originální pražský synkopický orchestr
Otevřeno: So, Ne, svátky 10.00 - 18.00
HRAD HELFŠTÝN
Týn nad Bečvou
UFMtXXXIFMGTUZOD[
4. 5. Author Šela Marathon - závod horských kol
5. 5. Author Šela Cross Run - terénní běh
5. 5. Dětský Author šela marathon
18. 5. Vstup do hradu po celý den zdarma
25. - 26. 5. X. ročník festivalu vojenské historie
Otevřeno: Čt - Ne 9.00 - 18.00
ZÁMEK SLAVKOV
AUSTERLITZ
Palackého nám. 1, Slavkov u Brna
tel.: 544 227 548, www.zamek-slavkov.cz
4. 5. Výstava ohařů v zámeckém parku
5. 5. 13.30, 14.30 a 15.30 Škola čar
a kouzel Austerlitz - hrané oživené prohlídky
11. 5. 15.00 Zemětřesení Open Air 2019
11. 5. 17.00 20. jubilejní galakoncert
Johann Strauss orchestru„Z operety do operety“
17. 5. 19.00 Ondrášovské putování
- tanečně-hudební folklorní pořad Vojenského
uměleckého sboru Ondráš
18. 5. 18.00, 19.00 a 20.00 Festival muzejních
nocí 2019
31. 5. 14.00 Dětský den v zámeckém parku
31. 5. - 2. 6. Dny Slavkova
Společenské centrum Bonaparte:
8. 5. 19.00 Ptejte se mě, na co chcete...
one man show Miroslava Donutila
30. 5. 18.00 Divadelní představení:
Doba kamenná
Výstavy:
do 30. 6. Fenomén Merkur - interaktivní výstava
10. 5. - 31. 8. Nerosty a zkameněliny
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00
HORÁCKÁ GALERIE
ZÁMEK
Vratislavovo nám. 1, Nové Město na Mor.
tel.: 566 654 211, www.horackagalerie.cz
Výstava:
do 2. 6. František Dörfl - grafika, pastely, objekty
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00, svátky zavřeno
MUZEUM BUČOVICE
www.muzeum-vyskovska.cz
do 2. 6. Když jsem já sloužil to první léto…
Otevřeno: Út - Pá 8.00 - 12.00, 13.00 - 16.30
So, Ne 13.00 - 17.00
REGIONÁLNÍ MUZEUM
Tvrz 8, Žďár nad Sázavou
tel.: 566 688 116, www.muzeumzdar.cz
18. 5. 9.00 - 20.00 Otevření věže žďárského
farního kostela sv. Prokopa
Výstava:
do 19. 5. Velikonoce na Horácku
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 12.00, 12.30 - 17.00
MASARYKOVO MUZEUM
Zámecké náměstí 9, Hodonín
tel.: 518 351 834, 724 887 255
www.masaryk.info
Výstava:
do 2. 6. Husitsví-600 let od českého fenoménu
Sál Evropa:
do 5. 5. Naše první vozidla
kočárky ze sbírky Dagmar Němcové
Otevřeno: Po - Pá 8.00 - 12.00 a 13.00 - 16.30
Ne 13.00 - 18.00, So zavřeno
BOTANICKÁ ZAHRADA
Kotlářská 2, Brno, tel.: 549 497 772
www.sci.muni.cz/bot_zahr
30. 5. - 7. 6. 9.00 - 18.00 Výstava masožravých
rostlin a výtvarných prací žáků ZUŠ Veveří
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00, 1. a 8. 5. zavřeno
BOTANICKÁ ZAHRADA A
ARBORETUM MZLU V BRNĚ
ul. Generála Píky 1, Brno, tel.: 545 223 606,
www.mendelu.cz/arboretum
Otevřeno: Po - Pá 7.00 - 15.00
KATEDRÁLA PETROV
Petrov 9, Brno, www.katedrala-petrov.cz
Věž a klenotnice katedrály:
Po - So 10.00 - 18.30, Ne 12.00 - 18.30
Katedrála: Po - So 8.15 - 18.30, Ne 7.00 - 18.30
Krypta: So 10.00 - 18.30, Ne 12.00 - 18.30
MĚSTSKÉ MUZEUM
nám. Bartolomějské 41, Veselí nad Moravou
www.masaryk.info
Výstava: do 1. 9. Martin Zeman
Otevřeno: Po - Pá 8.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00
Ne 13.00 - 17.00, So zavřeno
SLOVANSKÉ HRADIŠTĚ
Mikulčice, www.masaryk.info
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 16.30,
So, Ne, sv. 9.00 - 17.30
MUZEUM VYŠKOVSKA
Nám. Čsl. armády 2, Vyškov
tel.: 517 348 040, www.muzeum-vyskovska.cz
do 31. 12. Zámek ve Vyškově - výstava
Galerie Orion Muzea Vyškovska:
do 23. 6. Tragédie Lidic - putovní výstava
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 12.00, 12.30 - 17.00
So, Ne 14.00 - 16.00
MUZEUM A GALERIE
V PROSTĚJOVĚ
na nám. T. G. Masaryka 2, Prostějov
tel.: 582 330 991, www.muzeumpv.cz
do 23. 6. Galerie Špalíček: Barevný svět přírody
Otevřeno: Út - Ne 9.30 - 12.00 a 13.00 - 17.00
HRAD STARÝ JIČÍN
UFMtXXXISBETUBSZKJDJOD[
25. 5. 18.30 Noc pánů z Cimburka - večerní
program plný dobové hudby, šermířských klání
a zakončený ohňovou show
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 17.00
HRAD BOUZOV
Bouzov 8, www.hrad-bouzov.cz
tel.: 585 346 202, pokladna: 775 888 960
20. - 23. 5. Z pohádky do pohádky
24. 5. 17.00 - 19.00 Noc kostelů
Otevřeno: So, Ne 9.30 - 16.30, 1. a 8. 5. do 15.30
HRAD ŠTERNBERK
Horní náměstí 6, www.hrad-sternberk.cz
tel.: 585 012 935, 602 543 562
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 16.00
HANÁCKÉ SKANZEN
Příkazy 54, 783 33 Příkazy
tel.: 776 576 598, 724 592 675
www.hanackeskanzen.cz
Soubor staveb lidové architektury
4. 5. 10.00 - 18.00 Kurz knihvazačství
18. - 19. 5. 9.00 - 14.00 Kurz košíkářství
Otevřeno: So - Ne, svátky 10.00 - 16.00
mezinárodní prodejní výstava minerálů,
fosilií, šperků a přírodnin
Výstaviště Brno,
pavilon B
25.-26.5.2019
www.mineralybrno.cz
sobota: 9 - 18 hodin
neděle: 9 - 16:30 hodin
vstupné: 100 Kč, zlevněné 50 Kč
BP/PL-044
http://www.floowie.com/en/read/program-br-05-2019/P/PE-011
www.Skutry-Pro-Seniory.cz
Prokopa Velikého 30 | Ostrava-Vítkovice | +420 599 529 753 | elektrokola@mise.cz
Otevírací doba | Pondělí - Pátek 9.00 - 17.00 hod. | Sobota - na objednávku
1HMYöWwÈ YØEöU NOVÝCH
L 328Ŗ,7¸&+ HOHNWURVNÕWUʼn
SUR VHQLRU\ D KHQGLNHSRYDQÄ
Ŷ 9ØEöU ] YÈFH QHŗ W\Sʼn HOHNWURVNÕWUʼn
Ŷ SKLADEM SĵHV QRYØFK HOHNWURVNÕWUʼn
Ŷ \'235$9$ =\'$50$
http://www.floowie.com/en/read/program-br-05-2019/