Program OP 01-2020
Program OP 01-2020
http://www.floowie.com/en/read/program-op-01-2020/OPAVA, Bělá, Bohuslavice, Bolatice, Borová, Branka, Dolní Benešov, Darkovice, Darkovičky, Dvořisko, Hať, Háj ve Slezsku, Hlučín, Hněvošice, Hradec nad Moravicí, Chabičov, Chlebičov,
Chuchelná, Jilešovice, Kobeřice, Komárov, Kouty, Kozmice, Kravaře, Kylešovice, Lhota, Ludgeřovice, Malé Hoštice, Markvartovice, Mokré Lazce, Neplachovice, Oldřišov, Otice, Píšť,
Raduň, Rohov, Slavkov, Služovice, Smolkov, Strahovice, Sudice, Suché Lazce, Šilheřovice, Štěpánkovice, Štítina, Třebom, Vávrovice, Velké Hoštice, Vřesina, Zábřeh, Závada
www.eprogram.cz
facebook.com/ProgramCZ 147 000 čtenářů v domácnostech a firmách
kultura, společnost, výstavy, sport, kurzy, tipy, zábava 18. ročník
LEDEN 2020
OP/RA-001
http://www.floowie.com/en/read/program-op-01-2020/www.eprogram.cz
2
DIVADLA
SLEZSKÉ DIVADLO OPAVA
Horní náměstí 13, Opava
www.divadlo-opava.cz
tel.: 555 537 411 - vrátnice
tel.: 555 537 469 a 724 984 209 - předprodej
5. 1. 19.00 (mimo) Předpremiéra filmu Můj příběh
6. 1. 16.00 Tříkrálová sbírka - průvod Tří králů
s doprovodem z Ptačího vrchu zakončený
u jesliček před budovou divadla
8. 1. 19.00 (M) Dámská šatna
9. 1. 19.00 (6) Naše městečko
10. 1. 19.00 (3) La Traviata
12. 1. 14.00 a 16.30 Broučci
13. 1. 18.00 (S) Čarostřelec
14. 1. 19.00 (5) Naše městečko
15. 1. 19.00 (2) Mamzelle Nitouche
16. 1. 10.00 (školy) O ptáku Ohniváku
a lišce Ryšce
17. 1. 19.00 (4) La Traviata
18. 1. 10.00 (sk. D) Umění vraždy
19. 1. 19.00 (sk. P) UMĚNÍ VRAŽDY - premiéra
20. 1. Oslavy šťastného čínského nového
roku 2020 ve znamení zemské myši
17.00 Výstava čínských uměleckých řemesel
19.00 Vystoupení souboru
21. 1. 10.00 (školy) Noc na Karlštejně
21. 1. 19.00 (sk. 1) Umění vraždy - II. premiéra
22. 1. 10.00 (školy) Babička drsňačka
23. 1. 10.00 (školy) Saturnin
23. 1. 19.00 (mimo) Pan Halpern a pan Johnson
hostuje Divadlo Ungelt Praha
24. 1. 10.00 (školy) Kytice
25. 1. 18.00 (7) Mamzelle Nitouche
26. 1. 19.00 (mimo) Tři bratři v nesnázích
27. 1. 10.00 (školy) Královna Koloběžka První
27. 1. 19.00 (M) Prodaná nevěsta
28. 1. 10.00 (školy) Babička drsňačka
29. 1. 10.00 (školy) Zvědavé zákulisí
(Jak se dělá opera)
30. 1. 19.00 (9) La Traviata
31. 1. 10.00 (školy) Popelka
31. 1. 19.00 (3) Dámská šatna
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
UFMTQPKtQPLM
www.dkmoas.cz
11. 1. 18.45 Vojcek - přenos z MET New York
13. 1. 19.00 Pantheon production:
Benátky pod sněhem
15. 1. 19.00 Divadlo Palace:
Pension pro svobodné pány
17. 1. 19.00 Losers Cirque Company:
Walls & Handbags
25. 1. 19.00 Studio DVA divadlo: 4 sestry
26. 1. 15.45 Giselle - přímý přenos
z Bolšoj baletu v Moskvě
30. 1. 19.00 Studio DVA divadlo: Misery
31. 1. 19.00 Divadlo Artur: Hodina duchů
Připravujeme:
1. 2. 18.45 Porgy a Bess - přenos z MET New York
2. 2. 19.00 Divadlo A. Dvořáka, Příbram:
Balada pro banditu
8. 2. 16.00 a 20.00 TRHÁK Muzikál
14. 2. 19.00 Filip Teller, Pavol Seriš:
Čecháčci a Čoboláci
19. 2. Divadlo Na Jezerce, Praha: Saturnin
23. 2. 15.45 Labutí jezero - přímý přenos
z Bolšoj baletu v Moskvě
27. 2. 19.00 Divadlo v Rytířské, Praha:
Čas pod psa
29. 2. 18.45 Agrippina - přenos z MET New York
LOUTKOVÉ DIVADLO
SVČ Opava, Husova 17, Opava
tel.: 553 615 609, 604 558 428
www.loutkovedivadlo.svcopava.cz
5. 1. 10.00 a 16.00 Pták Ohnivák a liška Ryška
OPAL LD SVČ Opava
12. 1. 10.00 a 16.00 Třikrát zpátky do pohádky...
Dětský divadelní soubor Štěkátko LD SVČ Opava
16. 1. 19.00 Jak profesor k titulu přišel aneb
Student má taky srdce - Siesta LD SVČ Opava
19. 1. 10.00 a 16.00 Ošklivé káčátko
Divadlo U staré herečky, Hradec Králové
22. 1. 17.00 Pololetní vločka
přehlídka zájmových útvarů SVČ Opava
23. 1. 19.00 Jak profesor k titulu přišel aneb
Student má taky srdce - Siesta LD SVČ Opava
26. 1. 10.00 a 16.00 Koukej, svět!
Divadlo Minor Praha
27. 1. 19.00 SÓLO - Radim Vizváry
30. a 31. 1. 19.00 Jak profesor k titulu přišel
aneb Student má taky srdce
Siesta LD SVČ Opava
2. 2. 10.00 a 16.00 Ztracený dárek
Rodinný soubor Rarášci LD SVČ Opava
DIVADLO MÍR
Halasova 19, Ostrava-Vítkovice
www.divadlomir.cz
6. 1. 19.00 Lakomec
7. 1. 19.00 Už ani den!
10. 1. 19.00 Už ani den!
11. 1. 19.00 Lakomec
14. 1. 19.00 Ráno po tom
15. 1. 19.00 Lakomec
18. 1. 19.00 Už ani den!
19. a 20. 1. 19.00 Dva úplně nazí muži
21. 1. 19.00 Už ani den!
26. 1. 19.00 Turecká kavárna
27. 1. 18.00 Beseda s Jaroslavem Kmentou,
investigativním žurnalistou
28. 1. 19.00 Kdo je pan Schmitt?
30. 1. 19.00 Kdo je pan Schmitt?
31. 1. 19.00 Ráno po tom
AKORD OSTRAVAZÁBŘEH
Nám. SNP 1, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 762 511, www.dk-akord.cz
15. 1. 19.00 Spolek Kašpar: Mrzák Inishmaanský
29. 1. 19.00 Studio Dva divadlo: Klára a Bára
30. 1. 19.00 Milostný trojúhelník
Připravujeme:
12. 2. 19.00 Divadlo Verze: Život s krajtou
16. 2. 19.00 Agentura Harlekýn:
Vězen na Druhé avenue
DIVADLO PETRA BEZRUČE
28. října 120, Moravská Ostrava
tel.: 596 618 363, www.bezruci.cz
7. 1. 18.30 (mimo) Mistr a Markétka
8. 1. 18.30 (K) Frankenstein
9. 1. 18.30 (mimo) Kouř - derniéra
10. 1. 18.30 (mimo) Transky, body, vteřiny
13. 1. 18.30 (zadáno) Transky, body, vteřiny
14. 1. 18.30 (V) Zdravý ne/mocný
15. 1. 18.30 (mimo) Maryša
17. 1. 18.30 (mimo) Škola základ života
21. 1. 18.30 (ABENDKL) Zapomenuté světlo
23. 1. 18.30 (mimo) 1984
24. 1. 18.30 (S) Frankenstein
31. 1. 18.30 (PK) Dvorní šašci - premiéra
SPOLEČNOST
AKCE NA HLUČÍNSKU
3. 1. Štěpánkovice: Divadlo Byt na inzerát
3. 1. Bolatice: Tradiční ples
4. 1. Bolatice: Novoroční turnaj v badmintonu
4. 1. Štěpánkovice: Divadlo Byt na inzerát
5. 1. Vřesina: Novoroční koncert
5. 1. Hať: Novoroční koncert
5. 1. Závada: Tříkrálový koncert
5. 1. Hlučín: Pohádkový karneval s Hopsalínem
5. 1. Dolní Benešov: Novoroční koncert
8. 1. Markvartovice: Novoroční koncert
10. 1. Kravaře: HRDOBCI & TRIO MAT
11. 1. Strahovice: Pavel Helan
12. 1. Hněvošice: Novoroční koncert
14. 1. Hlučín: Přednáška Tenerife a La Gomera
do 19. 1. Hlučín: Výstava: Vánoce v měšťanské
rodině
24. 1. Kravaře: VICTORIAN CATHERINE
KC HLUČÍN
Ostravská 18, Hlučín, www.sak-hlucin.cz
tel.: 595 043 397, pokladna: 558 270 100
1. 1. 18.00 Hlučínské jezero: Novoroční
ohňostroj
5. 1. 15.00 Kostel sv. Jana Křtitele: Tříkrálový
koncert
7. 1. 17.00 O znameních a živlech Zodiaku -
přednáška
10. 1. 20.00 Ples ZŠ Hlučín Rovniny
11. 1. Ples Steelers
15. 1. 18.00 Pololetní koncert Baletu Hlučín
ve spolupráci se ZUŠ
17. 1. Ples Fontány
18. 1. 19.30 Ples ZŠ Hornická
25. 1. Společenský ples města Hlučína
KINO VESMÍR
Zahradní 1741/17, Moravská Ostrava
tel.: 596 995 733
29. 1. 18.00 Sami uprostřed vln na cestě kolem
světa. Osamělí mořeplavci Richard Konkolski
a Martin Doleček v Ostravě! Unikátní setkání
dvou mořských vlků, kteří na svých jachtách
obepluli zeměkouli
KOSTEL SV. CYRILA
A METODĚJE
Ostrava-Pustkovec
9. 1. 19.00 Novoroční koncert:
Magda Malá a Bohuš Matuš
JANÁČKOVA FILHARMONIE
DKMO, 28. října 124, Mor. Ostrava
tel.: 597 489 466 (předpl.), 597 489 259
XXXKGPD[tFNBJMPöDF!KGPD[
9. 1. 19.00 Novoroční koncert
L. Bernstein, E. W. Korngold, S. Prokofjev
účinkují: Jiří Vodička - housle
JFO, Michele Mariotti - dirigent
20. 1. 19.00 Airmand - hudební vizionář
J. Pieterszoon Sweelinck, G. Benjamin, A. Berg,
L. van Beethoven
účinkuje: Pierre Laurent Aimard - klavír
23. 1. 19.00 Hudba tisíce a jedné noci
Skladby W. A. Mozarta, G. Pucciniho,
N. Korsakova, M. Ravela a dalších
inspirované Blízkým i Dálným východem
účinkují: Veronika Holbová - soprán
Barbora Seidlová - moderátorka
JFO, Chuhei Iwasaki - dirigent
30. 1. 19.00 Grandiózní Prokofjev
L. Janáček, B. Bartók, S. Prokofjev
účinkují: Alena Baeva - housle
JFO, Dmitri Jurowski - dirigent
AKORD OSTRAVAZÁBŘEH
Nám. SNP, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 762 511, www.dk-akord.cz
11. 1. 9.00 - 13.00 Jak přirozeně říkat ne
11. 1. 20.00 Diskoples - hrají: DJ Sun a DJ Moon
16. 1. 19.00 Kecičky a písničky - rodinný talk-
showrecitál Richard Krajčo a Karin Krajčo Babinská
22. 1. 19.00 Václav Neckář a Filip Rácz - recitál
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
UFMTQPKtQPLM
XXXELNPBTD[tLBWBMPWB!ELWD[
13. 1. 20.00 Kateřina Krejčová:
Couchsurfing kolem světa
15. 1. 19.00 Jiří Kráčalík: Expedice Altaj
29. 1. 19.00 Lucie Römerová: Balkán, bejby!
KINO MÍR OPAVA
Kolářská 5, Opava
tel.: 553 650 342
www.kino.opava.org
Kulturní akce:
28. 1. 19.00 Caveman - divadlo
Připravujeme:
9. 2. 15.00 Duo Jamaha - koncert
13. 2. 19.00 Lukáš Pavlásek - one man show
25. 2. 19.00 Velké lásky v malém hotelu - divadlo
KUPE
Kulturně-umělecký prostor
Vodárenská věž, Janská 7, Opava
tel: 555 501 415, www.kupecko.cz
31. 1. 19.00 Blues na cestách - bluesman
a dobrodruh Matěj Ptaszek ve společném
koncertu s bluesmanem Bužmou a v cestopisné
přednášce o jihoamerické Kolumbii
OPAVSKÁ KULTURNÍ
ORGANIZACE
www.oko-opava.cz
6. 1. 18.00 Švédská kaple: Tříkrálový koncert
CÍRKEVNÍ KONZERVATOŘ
NĚMECKÉHO ŘÁDU
Beethovenova 1, 746 01 Opava
tel.: 595 173 028, www.konzervator.cz
21. 1. 18.00 III. Abonentní koncert studentů
konzervatoře
SANATORIA KLIMKOVICE
tel.: 556 422 360
www.sanatoria-klimkovice.cz
1. 1. 15.00 Novoroční koncert
Dechové hudby Nový Jičín
2. 1. 18.30 Beseda: Historie Sanatorií Klimkovice
a města Klimkovice
3. 1. 19.00 Diskotéka DJ Doctor
5. 1. 15.00 Koncert kapely ApenDIXI z Vítkova
6. 1. 18.30 Vernisáž obrazů Šárky Osmánkové
8. 1. 18.30 Beseda: Počítání starých civilizací
10. 1. 19.00 Diskotéka DJ Karlson
12. 1. 15.00 Koncert: Trigon Band
15. 1. 18.30 Kouzlo djembe bubnů - workshop
16. 1. 19.00 Divadlo Divoch Vřesina: Dveře
17. 1. 19.00 Country večer s Gigim
19. 1. 15.00 Koncert: Nestárnoucí dueta
českých hvězd - RK Band a Dáša Čočková
20. 1. 19.00 Evergreeny u klavíru s L. Havířem
22. 1. 19.00 K poslechu i tanci hraje
Evergreen boys
23. 1. 18.30 Beseda: Psychická odolnost aneb,
jak pozitivně nastartovat nový rok
24. 1. 19.00 Diskotéka DJ Doctor
26. 1. 15.00 Koncert Eduardo Garsia Salas:
Klavírní Trio p.50 Enrique Granados
27. 1. 19.00 Klavírní swingové melodie
Jakub Knápek
28. 1. 19.00 Beseda: Tomík na cestách
Na kole do Gruzie a zpět 7000 km
29. 1. 19.00 K tanci i poslechu hraje Pete Sax
30. 1. 19.00 Lázeňský klub přátel umění:
Památky UNESCO Morava - Daniel Michalík
31. 1. 19.00 Taneční večer s Good Mates
Změna programu vyhrazena
MĚSTO KLIMKOVICE
Lidická 1, 742 83 Klimkovice
tel.: 556 420 005
www.mesto-klimkovice.cz
16. 1. Divadlo Devítka:
Pětkrát do černého v kině Panorama
19. 1. Novoroční koncert
v Kostele Nejsvětější Trojice
25. 1. Reprezentační ples města Klimkovic
v Sanatoriích Klimkovic
OBEC SUDICE
Náměstí P. Arnošta Jureczky 13
tel.: 553 761 022, 553 761 332
18. 1. 15.00 Maškarní ples pro děti v sále
restaurace U Zlatého džbánu - zábavný
program s klauny
NÁRODNÍ DŮM
Podolská 156, Hradec nad Moravicí
tel.: 553 783 939, www.muhradec.cz
27. 1. 19.00 Kšanda - divadelní komedie
www.ndm.cz
© David Turecký
ČI N OH RA
Robert Thomas
OSM ŽEN
Jedna z nás lže a ta je vražedkyní!
Režie Ivan Krejčí
Na repertoáru od 16. ledna 2020 v Divadle Antonína Dvořáka
P/HA-002
http://www.floowie.com/en/read/program-op-01-2020/OPAVSKÁ KULTURNÍ
ORGANIZACE
www.oko-opava.cz
OBECNÍ DŮM
Ostrožná 46, Opava, tel.: 553 791 947
Galerie Obecního domu:
do 23. 2. Paulina Skavova: Par Force - socha
Foyer:
do 5. 1. Děti z plakátu - výstava plakátů
6. 1. - 1. 3. Šárka 51 Quisová: Trip @ Plants
Výlety a příroda - malba
Expozice Cesta města:
do 15. 3. Příběh Kateřinek - výstava
8. 1. 10.00 Komentovaná prohlídka
výstavy pro seniory
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
DŮM UMĚNÍ
Pekařská 12, Opava, tel.: 553 668 734
Výstavy:
do 5. 1. Michal Škapa aka Tron:
Kód ulic - malba
do 5. 1. Ol´ga Paštéková:
Kde bolo - nebolo - malba, grafika
do 1. 3. Dialogy 2019: Tušené světy
český symbolismus ze sbírek GVUO
16. 1. - 1. 3. Libor Veselý: Praxe divočiny - malba
16. 1. - 1. 3. Tibor Červeňák: Doteky - malba
16. 1. - 1. 3. Pavilion O2
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
KUPE
Kulturně-umělecký prostor
Vodárenská věž, Janská 7, Opava
tel.: 555 501 415, www.kupecko.cz
do 29. 1. Lucia Sekerková:
Ženy predávajúce nádej
Stálé výstavy a expozice: Opava železniční
Kurt nafurt - stálá expozice Kurta Gebauera
Otevřeno: Út - Pá 14.00 - 20.00
MUZEUM HLUČÍNSKA
Zámecká 4, Hlučín, tel.: 595 041 617
www.muzeum.hlucin.com
do 19. 1. Vánoce v měšťanské rodině
Stálá expozice: Kdo jsou lidé na Hlučínsku
Otevírací doba: Po - Pá 8.30 - 12.00, 13.00 - 17.00
Ne 9.00 - 11.30, 14.00 - 17.00
GALERIE DŘEVĚNÉ
PLASTIKY BT
Opava, Otická ul. 11, tel.: 736 212 600
ŘEZBÁŘSVÍ - moderní řemeslo
Celoroční propagace uměleckého řemesla
a řezbářské tvorby. Názorná ukázka tvorby,
spojená s poradenskou činností. Prodej levných
i větších dárkových předmětů. Otevřeno
po předchozí dohodě na tel. 736 212 600
MUZEUM BÍLOVEC
Zámecká 691/5, tel.: 556 412 266,
muzeum.kcbilovec.cz
www.facebook.com/muzeumbilovec
do 12. 1. Cinkalo se klíčema - výstava
OSTRAVSKÉ MUZEUM
Masarykovo nám. 1, Moravská Ostrava
tel.: 596 123 760, www.ostrmuz.cz
Výstavy:
do 29. 2. Fenomén Igráček
do 29. 2. Pohádkové Kvízy
do 29. 2. Šťastný 2020
do 29. 2. Pohádky bratří Grimmů
Otevřeno: Po - Pá 9.00 - 17.00
SotNe 13.00 - 17.00
PLATO
Janáčkova 22 (bývalý Bauhaus)
Moravská Ostrava, www.plato-ostrava.cz
tel.: 702 206 099
Výstavy:
do 5. 1. Eduard Halberštát: Tradition
today - Vánoční strom
do 5. 1. BauhausTWINS - prostorová instalace
v rámci festivalu re:bauhaus k 100. výročí
založení školy Bauhaus
do 5. 1. B. Přidalová: mind light / light mind
do 12. 1. Martin Groch: Matky a dcery
1. 1. - 2. 2. Johana Střížková:
Stáhnu si manuál k trubce č. 6
VÝSTAVY
SLEZSKÉ ZEMSKÉ MUZEUM
www.szm.cz
HISTORICKÁ VÝSTAVNÍ BUDOVA
Müllerův dům
Komenského 10, Opava, tel.: 553 714 809
22. 1. 17.15 Policie a kriminalistika v rakouském
Slezsku do roku 1918 - přednáška
29. 1. 17.15 Tragické události v královských
a císařských domech - přednáška
Každou So a Ne 10.00 a 15.00 Komentované
prohlídky Müllerova domu
Expozice: Slezsko
Výstavy:
do 5. 1. Kočovní loutkáři
do 5. 1. Od semínka k plátnu
do 6. 1. Po stopách muzejních fotografů
do 8. 1. Vánoce ve světě
do 15. 2. My dva a čas aneb Svatební příběh
2. poloviny 20. století
do 1. 3. Polská a německá menšina ve Slezsku
a na severní Moravě
do 1. 3. Listopad 1989 v Moravskoslezském kraji
22. 1. - 26. 4. Paul Gebauer: Akademický malíř
a sedlák
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00
PAMÁTNÍK PETRA BEZRUČE
Ostrožná 35, Opava, tel.: 553 625 024
do 30. 4. ZAVŘENO z důvodu rekonstrukce
ARBORETUM NOVÝ DVŮR
Stěbořice-Nový Dvůr, tel.: 553 661 975
Expozice: Dřeviny pěti světadílů, Skleníková
expozice tropických a subtropických rostlin
Výstavy:
do 31. 3. Náš les
do 31. 3. Příběhy z herbáře
Otevřeno: denně 8.00 - 16.00
ČERNÁ LOUKA OSTRAVA
Černá louka 3235, Moravská Ostrava
tel.: 602 795 246, www.cerna-louka.cz
20. - 23. 1. Infotherma - 27. ročník mezinárodní
výstavy
1. - 2. 2. Svatba - 12. ročník svatebního veletrhu
ART GALERIE PENSION
Penzion U řeky, Karlovice, tel.: 603 271 434
www.pensionureky.wbs.cz
Prodej uměleckých děl i na splátky
do 17. 1. Lenka Klofáčová Pavézková:
Jsou tu Vánoce a dárky pro radost
Otevřeno: denně 10.00 - 22.00
GALERIE GRUNT 217
Kujavy u Fulneku, tel.: 603 572 755
http://galerie-grunt-kujavy.webnode.cz
Stálá expozice ostravských a regionálních
autorů obrazy, sochy, grafika, krásná umělecká
keramika, dřevěné plastiky, ikebany
Otevřeno: Po - Ne 9.00 - 18.00
Galerie výtvarného umění
DŮM UMĚNÍ GVUO
Jurečkova 9, Moravská Ostrava
UFMtXXXHWVPD[
Výstavy:
do 12. 1. Otto Gutfreund: Bod zlomu
9. 1. 16.30 Komentovaná prohlídka výstavy
do 12. 1. Rudolf Sikora:
Konec světa? Ekologický komiks
do 26. 1. Kříž - součást stálé expozice
do 26. 1. Výstava jednoho díla ze sbírek GVUO:
Filip Andrejevič Maljavin: Ohrožení Európy
do 22. 3. Zisky 2018 GVUO:
Kateřina Šedá - Bedřichovický poledník
15. 1. 16.30 Komentovaná prohlídka výstavy
22. 1. - 22. 3. Jacques Callot: Zrcadlo světa
29. 1.- 15. 3. Marta Kolářová
Doprovodný program:
4. 1. 15.00 a 16.30 Sobotní dílny GVUO
pro rodiny s dětmi
6. 1. 16.30 Galerijní dílna pro dospělé
14. 1. 16.30 Přednáška Marka Zágory: Astrolo-
gické-astronomické rukopisy doby Václava IV.
15. 1. 18.00 Muzikoterapie: Zvuk a ticho
20. 1. 16.30 Galerijní dílna pro dospělé
21. 1. 15.30 GVUO pro nejmenší
22. 1. 16.00 Tvůrčí dílna pro seniory
25. 1. 15.00 a 16.30 Sobotní dílny GVUO
pro rodiny s dětmi
29. 1. 16.30 Přednáška Gabriely Pelikánové:
Břetislav Bartoš - malíř, který se nedočkal stáří
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
www.eprogram.cz 3
P/HA-005
.$/(1\'Ĵ $.&¨ _ 0$*$=¨1 _ =$-¨0$9 0¨67$
1DYwWLYWH QDwH
NOVÉ
LQWHUQHWRYÄ
VWU¼QN\
H
www.eprogram.cz
Trikralova
sbirka
Tříkrálový
koncert
7.1.2020|18:00 h
kostel sv. Václava, Ostrava
PAVEL
HELAN
Štěpán Švestka,
violoncello
OSTRAVSKÝ
DĚTSKÝ SBOR
přípravné oddělení
vstupné: příspěvek do sbírky na místě
www.ostrava.charita.cz CHARITA
OSTRAVA
http://www.floowie.com/en/read/program-op-01-2020/KLUBY
OPAVSKÁ KULTURNÍ ORGANIZACE
OBECNÍ DŮM, KLUB ART
Ostrožná 46, Opava, www.klubart.cz
(vchod z Beethovenovy ulice)
Předprodej recepce, tel.: 553 791 947
15. 1. 16.30 Teorie velkého třesku
aneb žáci SGO o návštěvě CERN
16. 1. 17.00 Nová archeologická zjištění v trase
východního obchvatu Opavy - přednáška
21. 1. 17.00 Krajina v tísni - promítání filmu
24. 1. 20.00 Ghostface & Marina - koncert
27. 1. 18.00 Děti a technologie - přednáška
30. 1. 17.00 Kateřinky známé/neznámé
přednáška
KOFOLA MUSIC CLUB
Bruntálská 72, Krnov, tel.: 603 302 939
www.kofolamusicclub.cz
martinhradecny@seznam.cz
Otevřeno: Po - Čt 16.00 - 22.00
Pá, So 16.00 - 00.00, Ne 15.30 - 22.00
10. 1. Fleret všecko bude tour
11. 1. Tenisový večírek DJ MC
27. 1. 19.00 NEIL ZAZA BAND (USA/IT)
Připravujeme:
7. 2. AC/CZ + host: Nevím
8. 2. Ples Orca se sk. Mistral
14. 2. Poetika + Brixtn Valentinská party
21. 2. Tribute to Eric Clapton/Mario Šeparović
(HR) &band
28. 2. DDM 70 let
29. 2. Helmutova stříkačka
Rock and Roll
GARAGE
Restaurant & Music club
www.garageclub.cz
Martinovská 3262/50 O.-Martinov
Možnost rezervace na tel.: 596 964 683
Otevřeno: Ne - Čt 11.00 - 23.00
Pá - So 11.00 - 02.00
26. 1. Dominic MILLER
27. 1. František Nedvěd
30. 1. Eric Martin - Mr. Big
31. 1. COOL ples
VÍTKOVICE ARÉNA, a. s.
Ruská 135/3077, 700 30 Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 707 303, www.arena-vitkovice.cz
OSTRAVAR ARÉNA, tel.: 596 707 112
Připravujeme:
11. 3. GREGORIAN 20/2020
20th Anniversary World Tour
KLUB PARNÍK
Sokolská tř. 26, Mor. Ostrava
tel.: 596 138 937, www.klubparnik.cz
www.ckv-ostrava.cz
Předprodej Po - Pá 8.00 - 17.00
12. 1. 19.00 Kamil Střihavka & Leaders
13. 1. 19.00 Kamil Střihavka & Leaders
14. 1. 20.00 Roman Dragoun & Michal Žáček
15. 1. 19.00 Slzy štěstí v Ostravě
& Stand-up comedy
16. 1. 20.00 Dunaj
18. 1. 20.00 Jiří Schmitzer
22. 1. 19.00 Ostravský dixieland
23. 1. 19.00 Jazz & Swing Jerryho Erbena
25. 1. 19.00 Malina Brothers
27. 1. 19.00 Jet Set Big Band
28. 1. 19.00 Lenka Filipová
29. 1. 19.00 Lenka Filipová
30. 1. 19.00 Koncert v barvách Semaforu
MASTERS OF
ROCK CAFÉ
Zlín - Čepkov
tel.: 577 001 122
www.mastersofrock.cz
17. 1. Fleret + host Premier
DĚTEM
STŘEDISKO VOLNÉHO ČASU
Jaselská 4, Opava, www.svcopava.cz
tel.: 553 712 100, 553 712 821
Husova 17, Opava, www.svcopava.cz
tel.: 553 623 276, 553 625 356
4., 11., 18., 25. 1. 18.00 Městský bazén:
Škola eskymování - kajakářská příprava
v bazénu pro vodáky i veřejnost
5., 12., 19., 26. 1. 9.00 - 12.00 MINIZOO
pro veřejnost
12., 19., 26. 1. Zimní stadion: Škola bruslení
19. 1. 15.00 KD Na Rybníčku: Maškarní karneval
s Pavlem Novákem a duchem hraček
22. 1. 17.00 Pololetní vločka - přehlídka zájmo-
vých útvarů SVČ Opava - Loutkové divadlo
25. 1. 14.00 Sobotní střílení z laserových pušek
budova SVČ Opava Husova 17
Připravujeme:
3. - 7. 2. Příměstský tábor„Jarní prázdniny 2020“
3. - 4. 2. Krnovsko s KPZ (Klub přátel zvířat)
BABY CLUB KAČKA
Jateční 7, Opava, www.babyclub.cz
tel.: 553 654 073, 605 962 095
od 8. 1. St Psychofyzická příprava na porod:
17.00 Cvičení, 18.00 Přednášky
od 13. 1. Po - Pá Zimní plavání rodičů s dětmi
od 13. 1. St, Čt, Pá 9.00 - 13.00 Vanové plavání
30. 1. 15.00 Výživa kojenců a jídelníček
MATEŘSKÉ CENTRUM
Liptovská 21,Opava 6, tel.: 723 391 163
info@babyclub.cz, www.babyclub.cz
od 13. 1. Zimní cvičení rodičů s dětmi
KINO MÍR OPAVA
Kolářská 5, Opava
tel.: 553 650 342, www.kino.opava.org
17. 1. Míša Růžičková - Pohádkové království
KC HLUČÍN
Ostravská 18, Hlučín, www.sak-hlucin.cz
tel.: 595 043 397, pokladna: 558 270 100
5. 1. 15.00 Dětský maškarní ples s Hopsalínem
DIVADLO LOUTEK
Černá louka, Pivovarská 15, Mor. Ostrava
UFMtXXXEMPPTUSBWBD[
info@dlo-ostrava.cz
5. 1. 10.00 Kocourek Modroočko
15.30 Hrnečku vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku
12. 1. 10.00 a 15.00 Malá Mína zmlsaná
10.30 a 15.30 O blýskavém prasátku
19. 1. 10.00 a 15.00 Ronja, dcera loupežníka
10.30 a 15.30 Fuj je to!
24. 1. 17.00 Pohádky o mašinkách - premiéra
26. 1. 10.00 a 15.00 Pohádky o mašinkách
10.00 Dílny pro veřejnost
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
UFMTQPKtQPLM
XXXELNPBTD[tJOGP!ELWD[
12. 1. 16.00 Divadlo Za2, Příbram:
Velká dobrodružství malého brouka
Připravujeme:
9. 2. 15.00 Šťístko a Poupěnka - Ať žijí pohádky!
22. 2. 16.00 Míša Růžičková: Karneval na zámku
AKORD OSTRAVAZÁBŘEH
Nám. SNP, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 762 511, www.dk-akord.cz
info@dk-akord.cz
12. 1. 16.00 Pohádkový karneval pro děti
CENTRA VOLNÉHO ČASU
Ostrava-Poruba
www.facebook.com/cvc1541
Vietnamská 1541/3, tel.: 599 480 555
6. 1. 16.00 Sněhulákoviny - tvůrčí dílna
11. 1. 9.00 Krokusy z foamiranu - workshop
13. 1. 16.00 Lapač snů - tvůrčí dílna
20. 1. 16.00 Korálkování pro děti - tvůrčí dílna
22. 1. 16.00 Divadélko Smíšek:
Doktorská pohádka
27. 1. 16.00 Veselý tučňák - tvůrčí dílna
O. Jeremiáše 1985/34, tel.: 599 480 556
8. 1. 16.00 Kávové srdce - tvůrčí dílna
15. 1. 16.00 Turnaj v šipkách
29. 1. 16.00 Veselý domeček - tvůrčí dílna
www.eprogram.cz
4
cz
UZÁVĚRKA 7. 1. 2020
PROGRAM, Opavsko t Měsíčník - zdarma do domácností a firem na Opavsku. Vydává: Nakladatelství
.*4&
TSP
1S7FMJLÏIP
0TUSBWB7ÓULPWJDFt7ZEBWBUFMBWFEQSPKFLUV+PTFG#PSEPWTLâ
UFMtÀÏGSFEBLUPSLB*OH)BOB.BSVÝÈLPWÈ
UFM
GBY
QSPHSBNPQBWB!NJTFD[t Inzerce: Ing. Pavel Darda, tel.: 599 529 782, pavel.darda@mise.cz t
Distribuce: ėFTLÈEJTUSJCVŘOÓ
BTt"ESFTBSFEBLDF1S7FMJLÏIP
0TUSBWB7ÓULPWJDFtXXX
eprogram.cz tFNBJMQSPHSBNPQBWB!NJTFD[t5JTL&63013*/5BTt3FHJTUSBDF.,ė3&
Uzávěrka únorového čísla Programu: 7. 1. 2020. Toto číslo vyšlo: 20. 12. 2019t;NŞOBQSPHSB-
mů je vyhrazena pořadatelům t1MBUOPTULBäEÏBLDFEPQPSVŘVKFNFPWŞżJUUFMFGPOJDLZt Za obsah
SFLMBNZPEQPWÓEÈ[BEBWBUFMt0CTBISFLMBNZTFOFNVTÓWäEZTIPEPWBUTOÈ[PSFNSFEBLDFt
7FÝLFSÈBVUPSTLÈQSÈWBKTPVWZISB[FOBWZEBWBUFMJBOFOÓNPäOÏKFQPVäÓUCF[KFIPTPVIMBTVt
OP/PA-001
Přijďte studovat na největší firemní školu.
Škola je zaměřena na výuku technických oborů.
Žáci neplatí školné, naopak dostávají stipendium
na základě studijních výsledků.
VZDĚLÁVACÍ NABÍDKA pro školní rok 2020 / 2021
Obory poskytující STŘEDNÍ VZDĚLÁNÍ S VÝUČNÍM LISTEM:
Modelář, Strojní mechanik, Obráběč kovů, Mechanik opravář motorových
vozidel, Elektrikář, Elektrikář - silnoproud, Truhlář
Obory poskytující STŘEDNÍ VZDĚLÁNÍ S MATURITNÍ ZKOUŠKOU:
Mechanik seřizovač, Mechanik elektrotechnik (Mechatronika),
Mechanik strojů a zařízení, Letecký mechanik, Strojírenství,
Mechanik elektrotechnik (Automatizace), Hutník operátor, Ekonomika a podnikání
NÁSTAVBOVÉ STUDIUM: Provozní technika, Provozní elektrotechnika
www.vitkovickastredni.cz
SÍDLO ŠKOLY:
Hasičská 1003 / 49
700 30 Ostrava-Hrabůvka
tel.: 596 764 777
GSM: 724 094 474
skola@vitkovice.cz
DNY
OTEVŘENÝCH
DVEŘÍ
Pátek 24. 1. 2020 900-1800
Sobota 25. 1. 2020 900-1400
Absolventi
naší školy mají
ZARUČENOU
BUDOUCNOST
9Ì7.29,&.É 67ġ(\'1Ì
35ģ0<6/29È â.2/$
DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
lednové čtvrtky:
9.1., 16.1., 23.1.2020, 15:00-17:00 hodin www.skolspec.cz
STŘEDNÍŠKOLAPROF.ZDEŇKAMATĚJČKA
Ostrava-Poruba, příspěvková organizace
OP/PA-003
OP/PA-002
STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA
OCHRANY OSOB A MAJETKU s.r.o.
Liptaňské nám. 890/3a, 708 00 Ostrava-Poruba, tel.: +420 604 274 586
e-mail: ostrava@sosoom.cz, www.sosoom-ostrava.cz
PRO ŠKOLNÍ ROK2020/2021NABÍZÍME OBOR:
68-42-M/01 Bezpečnostně právní činnost
POMÁHAT A CHRÁNIT
VZDĚLÁVÁNÍ SE NEBRÁNIT
Pořádáme i rekvalifikační kurzy„Strážný“
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ: 30. ledna 2020 od 13.00 - 16.30 hod.
OP/PA-004
Nabízí studium v těchto oborech vzdělání:
Střední zahradnická škola, Ostrava, p.o.
tel.: 596 622 335, e-mail: szas.ostrava@gmail.com
DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ: 13. 1. 14.00 - 17.00 hod. a 18. 1. 2020 9.00 - 13.00 hod.
Více informací najdete na: www.szas-ostrava.cz
✿ OBORY STŘEDNÍHO VZDĚLÁNÍ S MATURITNÍ ZKOUŠKOU:
41-44-M/01 Zahradnictví - obor s širokým uplatněním se zaměřením
na exteriéry, interiéry a design (jediná škola na severní Moravě s tímto oborem)
78-42-M/05 Přírodovědné lyceum - obor pro zájemce o přírodní vědy,
hlavně botaniku, biologii člověka a životní prostředí
✿ OBORY STŘEDNÍHO VZDĚLÁNÍ S VÝUČNÍM LISTEM:
41-52-H/01 Zahradník - Krajská stipendia
66-51-H/01 Prodavač květin - florista
Jedná se o obory s velkým uplatněním na trhu práce.
www.eprogram.cz
http://www.floowie.com/en/read/program-op-01-2020/FALUN GONG
meditační cvičení, www.falungong.cz
info: 606 770 140
Cvičíme každé Út v 16.00 v Městských Sadech
a každý Pá v 16.00 v Seniorcentru Opava,
Rolnická 24 a po domluvě.
Cvičení jsou pomalá a snadno naučitelná, přiná-
šejí pocit klidu, energii a svěžest, odstraňují stres
CHARITA OPAVA
Wellness centrum
Přemyslovců 26, 747 07 Opava - Jaktař
tel.: 553 611 322, www.charitaopava.cz
Klasické zdravotní a sportovní masáže,
lymfatické masáže, aromamasáže,
masáže lávovými kameny, medové masáže,
perličkové koupele, rašelinové zábaly, sauna.
Otevřeno: Po - Pá 7.30 - 20.00
Detašované pracoviště:
Kylešovská 4, 746 01 Opava, tel.: 605 443 222
Otevřeno: Po - St 8.00 - 18.00, Čt, Pá 8.00 - 15.00
Občanská poradna:
Kylešovská 10, 746 01 Opava, tel.: 553 616 437
Otevírací doba: Po 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.30
Út 9.00 - 12.00 pouze pro telefonické konzultace
St 8.00 - 15.30 pouze pro objednané
Čt 8.00 - 12.00, 12.00 - 15.00 odpol. pro tel. konzultace
POMOC V KRIZI FÉNIX
bezplatná krizová intervence Charity Opava
tel.: 737 615 459, fenix@charitaopava.cz
Máte problémy? Trápíte se? Navštivte nás!
Návštěvy po telefonickém objednání,
Charitní dům sv. Františka, Kylešovská 10
AQUAPARK KRAVAŘE
Buly Aréna, Kostelní 2075/28b
Kravaře, tel.: 553 777 591
www.aquapark-kravare.cz
Samostatná část sportovního komplexu Buly
Aréna. V bazénu je několik různých chrličů,
vodních děl, masážní lavice a lehátka, jeskyně
s bublery a vodopádem, dvě plavecké dráhy 25m.
Hlavní atrakcí je divoká řeka.
Otevírací doba bazén:
Po, Út, Čt 13.00 - 21.00, St 7.00 - 21.00,
Pá 12.00 - 21.00, So, Ne 8.00 - 21.00
Aquaerobik: Út 19.00 - 20.00
Sauna: Po, Út, Pá 14.00 - 21.00 společná
St 9.00 - 21.00 ženy, Čt 14.00 - 21.00 muži
So, Ne 8.00 - 21.00 společná
HOLOS
Marie Dolanské 12, Opava-Vlaštovičky
tel.: 773 615 324, www.holos.cz
Profesionální psychologické a psychiatrické
ošetření lidem v obtížné životní situaci:
Po - Pá 9.00 - 15.00
Krizová linka pomoci 24 hod. denně
tel.: 603 718 185
4. - 5. 1. 13.00 Novoroční seminář holotropního
dýchání
7. 1. 18.00 Zahájení kurzu jógy
10. 1. 18.00 Taneční workshop - Karneval v Riu
11. 1. 9.00 Taneční workshop - Karneval v Riu
11. 1. 19.00 Společenský ples: Karneval v Riu
13. 1. 18.00 Zahájení kurzu
Večerní taneční pro dospělé
14. 1. 9.00 Holotropní dýchání v malé skupině
16. 1. 18.00 Zahájení kurzu Lady Styling
28. 1. 9.00 Holotropní dýchání v malé skupině
29. 1. 15.00 Skupina sdílení LOTOS
31. 1. 18.00 Relaxace s léčivou hudbou
KRYTÝ BAZÉN O.PORUBA
Gen. Sochora 1378, Ostrava-Poruba
tel.: 596 977 511, www.sareza.cz
50 m bazén:
Po - Pá 6.00 - 21.30, So - Ne 9.00 - 19.30
Dětský bazén: Po a Pá 13.15 - 20.00
Út 13.15 - 18.00, St 13.15 - 16.45
So - Ne 9.00 - 19.30
Kondiční plavání: Po - Pá 20.00 - 21.30
Pára: Po - Pá 13.00 - 20.00, So - Ne 10.00 - 19.00
100 m tobogán: Po - Pá 13.00 - 20.00
So - Ne 9.00 - 19.00
Fitness a posilovna (v ceně bazén a pára):
Po - Pá 6.00 - 21.30, So - Ne 9.00 - 19.30
Solární studio: Po - Pá 11.00 - 19.00
So - Ne 10.00 - 19.00
Saunové centrum, Masérna: Po 8.00 - 21.00,
Út - Pá 7.00 - 21.00, So - Ne 9.30 - 19.30
Rehabilitace: 7.00 - 12.00, 13.00 - 15.30
SPORT
WELLNESS, FITNESS
MINIKINO
Kostelní 3, Ostrava, tel.: 599 527 851
www.minikino.cz, www.ckv-ostrava.cz
Pokl. 45 min. před začátkem,
rezervace on-line
2. 1. 17.00 Dokonalá lež
19.30 Star Wars: Vzestup Skywalkera
3. 1. 17.00 Vlastníci, 19.30 Výjimeční
4. 1. 15.00 Sněžná mela
17.00 Portrét dívky v plamenech, 19.30 Na nože
5. 1. 15.00 Zakleté pírko
17.00 Výjimeční, 19.30 Amundsen
6. 1. 17.00 Vlastníci, 19.30 Dokonalá lež
7. 1. 17.00 Amundsen, 19.30 25 km/h
8. 1. 15.00 Ermitáž - Síla umění
17.00 Tenkrát podruhé, 19.30 První zrádce
9. 1. 17.00 Na nože
19.30 Stockholmský syndrom
10. 1. 17.00 Jít krást koně
19.30 Srdcová královna
11. 1. 15.00 Ke startu připravit
17.00 V Mariině ráji, 19.30 Dokonalý pacient
12. 1. 15.00 Pat a Mat: Kutilské trampoty
17.00 Vidíš měsíc, Danieli
19.30 Pěkně tučná sebeláska
13. 1. 17.00 Na nože, 19.30 Cats
14. 1. 17.00 25 km/h
19.30 Antropocén: Epocha člověka
15. 1. 15.00 Zábava, zábava
17.00 Tenkrát podruhé, 19.30 První zrádce
16. 1. 17.00 Vlastníci
19.30 Star Wars: Vzestup Skywalkera
17. 1. 17.00 Amundsen, 19.30 Cats
18. 1. 15.00 Sněžná mela
17.00 Portrét dívky v plamenech
19.30 Richard Jewell
19. 1. 15.00 Dolittle
17.00 25 km/h, 19.30 První zrádce
20. 1. 17.00 Tenkrát podruhé, 19.30 Curiosa
21. 1. 17.00 Yao
19.30 Portrét dívky v plamenech
22. 1. 10.00 Cats, 15.00 Rebelky
17.00 Bílá jako padlý sníh, 19.30 Výjimeční
23. 1. 17.00 Na nože, 19.30 Richard Jewell
24. 1. 17.00 Cats, 19.30 Králíček Jojo
25. 1. 15.00 Zakleté pírko
17.00 Richard Jewell, 19.30 Králíček Jojo
26. 1. 15.00 Medvídci Boonie: Cesta do pravěku
17.00 Cats, 19.30 Srdcová královna
27. 1. 17.00 Daleko od Reykjavíku, 19.30 Joker
28. 1. 17.00 Králíček Jojo
19.30 Karel Svoboda: Šťastná léta
29. 1. 15.00 Dokonalá lež
17.00 Srdcová královna, 19.30 Králíček Jojo
30. 1. 17.00 Portrét dívky v plamenech
19.30 Tenkrát podruhé
31. 1. 17.00 Králíček Jojo, 19.30 1917
KINO PLATO
Janáčkova 22 (bývalý Bauhaus)
Moravská Ostrava, www.plato-ostrava.cz
tel.: 702 206 099
Kino-pátky:
17. 1. Markéta Lazarová
24. 1. Bydlení v krizi - film a diskuse
31. 1. Böhmenklaun: Návrat
KUPE
Kulturně-umělecký prostor
Vodárenská věž, Janská 7, Opava
tel: 555 501 415, www.kupecko.cz
14. 1. 18.00 Last Christmas
15. 1. 18.00 Šťastný nový rok
16. 1. 16.00 Bio senior: Ermitáž - Síla umění
16. 1. 18.00 Cats
21. 1. 18.00 Tenkrát podruhé
22. 1. 18.00 Deštivý den v New Yorku
23. 1. 16.00 Bio senior: Pavarotti
23. 1. 18.00 Daleko od Reykjavíku
28. 1. 18.00 Případ mrtvého nebožtíka
29. 1. 18.00 25 km/h
CINESTAR OPAVA
OC Breda, U Fortny 49/10
tel.: 558 888 999, www.cinestar.cz
Lednové premiéry:
2. 1. Zakleté pírko t Nenávist t Tenkrát podruhé
9. 1. Můj příběh t Cats t Na nože
16. 1. Dolittle t Mizerové navždy
Případ mrtvého nebožtíka
23. 1. Cesta za živou vodou t Králíček Jojo
30. 1. Tlapková patrola t Malé ženy t 1917
RETROSTAR POLANKA
Janovská 333, Polanka, www.retro-star.cz
tel.: 603 981 429, 724 048 192
7. 1. 17.00 pro seniory a 19.00 Staříci
14. 1. 18.00 Toy Story 4: Příběh hraček
21. 1. 19.00 Pražské orgie
28. 1. 18.00 Tenkrát v Hollywoodu
KINO PANORAMA
Palackého 362, Klimkovice
tel.: 556 420 036, kis.mesto-klimkovice.cz
12. 1. 15.00 Zakleté pírko
12. 1. 17.30 Šťastný nový rok
19. 1. 17.00 Dolittle
24. 1. 18.00 Cats
26. 1. 15.00 Medvídci Boonie: Cesta do pravěku
26. 1. 17.30 Případ mrtvého nebožtíka
KINO ART
DK města Ostravy, 28. října 124
Mor. Ostrava, www.dkmoas.cz
tel.: 597 489 111 spojovatelka
UMĚNÍ NA PLÁTNĚ
6. 1. 16.30 Ermitáž - Síla umění
13. 1. 16.30 Lucian Freud: Autoportrét
20. 1. 16.30 Leonardo: Nejslavnější díla
27. 1. 16.30 Degas: Vášeň pro dokonalost
DOKU STŘEDA
8. 1. 16.30 Antropocén: Epocha člověka
15. 1. 16.30 Aquarela
22. 1. 16.30 Nebe a led
29. 1. 16.30 Earth: Den na zázračné planetě
SENIOR ART
2. 1. 14.00 Vlastníci
7. 1. 14.00 Le Mans ´66
9. 1. 14.00 Poslední aristokratka
14. 1. 14.00 Zábava, zábava
16. 1. 14.00 Zelená kniha
21. 1. 14.00 Narušitel systému
23. 1. 14.00 Bluesman
28. 1. 14.00 Dokonalá lež
30. 1. 14.00 Portrét dívky v plamenech
Kompletní program na www.dkmoas.cz
KINA
www.eprogram.cz 5
PROGRAM najdete
i na internetu
www.eprogram.cz
BOWLING
RAKETA BOWLING
Krnovská 553/184, Opava-Jaktař
tel.: 553 710 090
Sportovní využití na 6-ti bowlingových
drahách, kulečník, biliárd, šipky a stolní fotbal
1. a 2. 1. Raketa uzavřena
5. 1. 12.30 Novoroční bowlingový turnaj
jednotlivců - klasika
6. 1. 16.00 14. kolo mezipodnik. soutěže, 1. liga
7. 1. 16.00 14. kolo mezipodnik. soutěže, 2. liga
8. 1. 16.00 14. kolo mezipodnik. soutěže, 3. liga
8. 1. 16.00 Novoroční turnaj v mariáši
o titul„Ledový kliďas“
9. 1. 16.30 14. kolo mezipodnik. soutěže, extraliga
13. 1. 16.00 15. kolo mezipodni. soutěže, 1. liga
14. 1. 16.00 15. kolo mezipodnik. soutěže, 2. liga
15. 1. 16.00 15. kolo mezipodnik. soutěže, 3. liga
16. 1. 16.30 15. kolo mezipodnik. soutěže, extraliga
16. 1. Losování Opavského poháru
v bowlingu družstev
20. 1. 16.00 Bowling družstev
o Opavský pohár, 1. liga
21. 1. 16.00 Bowling družstev
o Opavský pohár, 2. liga
22. 1. 16.00 Bowling družstev
o Opavský pohár, 3. liga
23. 1. 16.00 Bowling družstev
o Opavský pohár, extraliga
27. 1. 16.00 Bowling družstev
o Opavský pohár, 1. liga
28. 1. 16.00 Bowling družstev
o Opavský pohár, 2. liga
29. 1. 16.00 Bowling družstev
o Opavský pohár, 3. liga
30. 1. 16.00 Bowling družstev
o Opavský pohár, finále extraliga
HOKEJ
OSTRAVAR ARÉNA
Ruská 135/3077, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 707 112, www.arena-vitkovice.cz
26. 12. - 5. 1. 2020 Mistrovství světa IIHF
v ledním hokeji juniorů 2020
2. 1. 10.00 1. zápas o udržení
15.00 a 20.00 čtvrtfinále
4. 1. 11.00 2. zápas o udržení
15.00 a 20.00 semifinále
5. 1. 11.00 3. zápas o udržení
15.00 zápas o 3. místo
19.00 zápas o 1. místo
Tipsport extraliga 2019-20
17. 1. 17.30 HC Vítkovice Ridera - HC Verva
Litvínov
19. 1. 16.00 HC Vítkovice Ridera - HC Energie
Karlovy Vary
21. 1. 17.30 HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři
Liberec
24. 1. 17.30 HC Vítkovice Ridera - Mountfield
Hradec Králové
28. 1. 17.30 HC Vítkovice Ridera - PSG Berani Zlín
BASKETBAL
BK OPAVA
BK Breda & Weinstein Opava
Žižkova 8/2904, Opava
www.bkopava.cz, tel.: 553 759 365
Kooperativa NBL
2. 1. 18.00 BK Opava - ERA Basketball Nymburk
11. 1. 18.00 BK Opava - NH Ostrava
18. 1. 18.00 BK Opava - Basket Brno
29. 1. 18.00 BK Opava - Olomoucko
BONVER ARÉNA
bývalá hala Tatran, Moravská Ostrava
tel.: 552 301 229, www.nhbasket.cz
4. 1. 17.30 NH Ostrava - Nymburk
18. 1. 17.30 NH Ostrava - Olomoucko
29. 1. 18.00 NH Ostrava - Ústí n. Labem
SPORTOVNÍ CENTRA
BULY ARÉNA
Kostelní 360/28, Kravaře
www.bulyarena.cz, tel.: 553 653 937
Tělocvična: 8.00 - 23.00
Bowling: 9.00 - 23.00
Posilovna: Po - Pá 8.00 - 21.00, So a Ne 10.00 - 16.00
Nafukovací tenisová hala: 8.00 - 23.00
Veřejné bruslení: Ne 15.00 - 16.30
Hotel Buly Aréna: Dva salónky s možností
pronájmu
OP/PA-005
http://www.floowie.com/en/read/program-op-01-2020/www.eprogram.cz
6
SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD
Hradní 1, Sl. Ostrava, tel.: 596 115 967
Otevřeno: denně 9.00 - 18.00 do 5. 1.
6. 1. - 31. 3. hrad pro návštěvníky uzavřen
www.slezskoostravskyhrad.cz
Muzeum Jantarové stezky a Hedvábné cesty
Unikátní expozice
do 5. 1. Odborná výstava Jantarová stezka
do 5. 1. Výstava betlémů 2019
VYHLÍDKOVÁ VĚŽ
NOVÉ RADNICE
Prokešovo náměstí 8, Moravská Ostrava
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00
1. 1. 12.00 - 17.00, www.ostravainfo.cz
EXPOZICE HISTORICKÝCH
MOTOCYKLŮ
Černá louka, Pavilon C, tel.: 602 795 247
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 17.00
www.severnimorava.travel
ZÁMEK FRYŠTÁT
Masarykovo náměstí 1, Karviná-Fryštát
tel.: 596 387 340, www.zamek-frystat.cz
I. okruh - hlavní budova zámku: Expozice
šlechtického bydlení 16. - 20. století
II. okruh - vedlejší budova zámku Lottyhaus:
Expozice měšťanského bydlení 19. století
III. okruh - vedlejší budova Lottyhaus: Národní
galerie Praha - Expozice českého umění 19. století
Otevřeno: So - Ne 11.00 a 13.00
DOLNÍ
VÍTKOVICE
www.dolnivitkovice.cz
Vítkovice 3004
Ostrava-Vítkovice
Multifunkční aula Gong - Projekt DOV
Nová komentovaná prohlídka Vám představí
přerod Dolních Vítkovic z chátrajícího ocelového
města v moderní vzdělávací, kulturní a spole-
čenské centrum. Každou neděli v 11.00.
Vysokopecní okruh s nástavbou
stominutová komentovaná prohlídka Vysoké
pece, historie Vítkovic a výroba surového železa
s vyhlídkou na Bolt Tower.
denně v 10.00, 12.00,14.00 a 16.00
prohlídky v angl. jazyce v So a Ne ve 13.00
Nejvýše položená kavárna v Ostravě
Bolt Café denně od 10.00 - 22.00. Rezervace
https://dov.reenio.cz, tel.: 725 992 124.
Start prohlídek z Návštěvnického centra pod VP1.
Doporučujeme rezervaci na https://dov.reenio.cz
případně na tel.: 724 955 121.
TROPIC HUKVALDY
inf.: 603 592 173, 558 699 354
www.tropichukvaldy.cz
Exotické rostliny a zvířata, bonsaje, kaktusy,
masožravé rostliny, citrusy, orchideje, bytové a
venkovní rostliny. Prohlídka tropických skleníků
a japonské zahrady. Dále je možno shlédnout
samce pumy, mluvící papoušky žako,
ara, kakadu, tukana, leguána, holandské kozy,
sklípkany...
Otevírací doba na www.tropichukvaldy.cz
LANDEK PARK
HORNICKÉ MUZEUM
Pod Landekem 64, Ostrava-Petřkovice
www.landekpark.cz, tel.: 596 131 804
Skutečné fáraní do dolu s novou expozicí„Koník
Ferdinand“ a unikátní exp. báňského záchranářství.
Prohlídky: Út - Ne 10.00 - 18.00, začátky prohlí-
dek každou hodinu, poslední v 16.00 hod.
1. 1. 9.00 - 14.00 Novoroční výstup na Landek,
cíl u rozhledny na vrchu Landek
STEZKA VALAŠKA
Pustevny, www.stezkavalaska.cz
- délka 394 m
- výška v nejvyšším bodě od země 15,2 m
Otevřeno: denně 9.30 - 16.00
www.stcostrava.cz
Areál Dolní Vítkovice, Vítkovice 3004
VELKÝ SVĚT TECHNIKY
Čtyři fantastické expozice plné interaktivních
a zábavou nabitých exponátů pro návštěvníky
každého věku, včetně 3D kina a Divadla vědy.
Nová interaktivní výstava CRASH!!!, která
zdůrazní téma bezpečnosti na silnici i chodnících.
V lednu oslavíme rodinu a její význam
ve společnosti.
Uplatněte slevu 20% na rodinné vstupné.
Ne - Pá 10.00 - 18.00, So 10.00 - 20.00
recepce.stc@dolnivitkovice.cz, 595 955 740
TROJHALÍ KAROLINA
Ostrava, ul. K Trojhalí 3361/5
tel.: 725 360 218, www.trojhali.cz
Veřejný prostor pro všechny Ostravany
do 23. 2. Giganti doby ledové - výstava
Otevřeno: Po - Pá 8.00 - 22.00
So, Ne 10.00 - 20.00
IC ZVONICE SOLÁŇ
Bzové 325, Karolinka, www.zvonice.eu
tel.: 604 824 274, 571 644 027
do 15. 1. Výstava: Loutky a dřevořezby
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 16.00, So, Ne 9.00 - 17.00
ZOO OSTRAVA
Michálkovická 197, Slezská Ostrava
tel.: 596 241 269, www.zoo-ostrava.cz
Stohektarový přírodní areál zoo s unikátními
zvířaty i rostlinami z celého světa je otevřen
každodenně
8. 1. 16.00 Přednáška v zoo: Co přinesl rok 2019
31. 1. Pololetní prázdniny v zoo
Otevřeno: denně areál: 9.00 - 16.00,
pavilony, pokladna: 9.00 - 15.00
SOLNÉ DOLY WIELICZKA
ul. Danilowicza 10, Wieliczka, Polsko
UFMtXXXLPQBMOJBQM
2 km prohlídková trasa: unikátní solné komory,
kde jsou zachovány stopy těžebních prací a
IJTUPSJDLÏEƉMOÓOÈTUSPKFtQPE[FNOÓLBQMFTF
TPMOâNJQMBTUJLBNJBSFMJÏGZtTPMOÈKF[ÓSLB
Otevřeno: denně 8.00 - 17.00, 1. 1. zavřeno
TIPY NA VÝLET
ZOO OLOMOUC
Darwinova 29, Olomouc-Svatý Kopeček
tel.: 585 151 601, www.zoo-olomouc.cz
Zoo je umístěna na poutním místě Sv. Kopeček
v krásných lesích.
Otevřeno: denně 9.00 - 16.00
ZOO ZLÍN
Lukavská 112, Zlín - Štípa
www.zoozlin.eu, tel.: 577 914 180
Otevřeno: Po - Ne 8.30 - 16.00
ŽEROTÍNSKÝ ZÁMEK
28. října 12, Nový Jičín
UFMtNV[FVNOPWZKJDJOD[
do 2. 2. Výstava Noční poutník
Život a dílo malíře Rudolfa Kobiely
Stálé expozice:
Nechte na hlavě - klobouky a pokrývky hlavy
Ve znaku zavinuté střely - historie Nového Jičína
Otevřeno: Út - Pá 8.00 - 12.00, 13.00 - 16.00
Ne 9.00 - 15.00
TECHNICKÉ
MUZEUM TATRA
Záhumenní 369, Kopřivnice
tel.: 556 871 106, www.tatramuseum.cz
Stálé expozice:
Historický vývoj dopravních prostředků Tatry
od zn. President po současné výrobky
Otevřeno: Út - Ne, svátky 9.00 - 16.00
LAŠSKÉ MUZEUM
Šustalova vila
Sad Dr. E. Beneše 226, Kopřivnice
tel.: 556 801 138, www.tatramuseum.cz
Expozice: Továrna na hliněné zboží
;EFOŞL#VSJBOt,PQżJWOJŘUÓSPEÈDJ
Otevřeno: Út - Ne, svátky 9.00 - 16.00
MUZEUM FOJTSTVÍ
Záhumenní 1, Kopřivnice
tel.: 556 812 610, www.tatramuseum.cz
Stálé expozice: Kočáry a vagóny
,PQżJWOJDLÈNJOVMPTUt-JEÏNŞTUB,PQżJWOJDF
Otevřeno: Út - Ne, svátky 9.00 - 16.00
MUZEUM ZD. BURIANA
Náměstí 31, Štramberk
UFMtXXX[EFOFLCVSJBOD[
do 15. 3. Štramberk v proměnách času - výstava
Otevřeno: Út - Sot
Net
Muzeum v Bruntále
ZÁMEK BRUNTÁL
Zámecké nám. 7, Bruntál, www.mubr.cz
tel.: 554 717 947, 554 717 949
Výstavy:
do 5. 1. Vánoční ozdoby 2019
do 5. 1. Symbolika vánočních rostlin
do 22. 3. Bruntál 89 - výstava
k 30. výročí Sametové revoluce
Stálá expozice:
Řemeslo má zlaté dno, Příroda Bruntálska
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.00, 1. 1. zavřeno
SKIAREÁL MOSTY
U JABLUNKOVA
Info a přihlášky na www.elegantspolek.cz
11. 1. od 10.00 9. ročník Mezinárodního
mistrovství ČR v historickém lyžování
Muzeum Beskyd Frýdek-Místek
FRÝDECKÝ ZÁMEK
tel.: 558 630 051-3
www.muzeumbeskyd.com
12. 1. 15.00 Derniéra výstavy Vánoční pozdravy
Stálé expozice:
Beskydy - příroda a lidé
;ÈNFDLâPLSVIt\'SâEFLB.ÓTUFL
Frýdek - Mariánské poutní místo
Památník Óndry Lysohorského
Výstavy:
do 12. 1. Vánoční pozdravy
do 19. 1. Listopad 1989
do 1. 3. Jedu v jedu
23. 1. - 8. 3. Merkur
30. 1. - 29. 3. Lukáš Horký
Otevřeno: Út, St, Pát
Čtt
So, Ne, sv. 13.00 - 17.00
MUZEUM VE FRENŠTÁTĚ
Horní 220, Frenštát pod Radhoštěm
tel.: 556 835 936, muzeum.novy-jicin.cz
do 16. 2. Pásli ovce Valaši - výstava
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 12.00, 13.00 - 16.00
Ne 9.00 - 15.00
MUZEUM V PŘÍBOŘE
Lidická 50, Příbor, tel.: 556 725 191
Výstava:
do 1. 6. Makovníky, okravčáky, kocury, brňáky,
banďury…
Expozice: Historie města Příbora,
Pamětní síň Sigmunda Freuda
Otevřeno: Út, St, Čt 8.00 - 12.00, 13.00 - 16.00
So 9.00 - 17.00
ŽELEZNIČNÍ MUZEUM
Frýdlantská 499/5, nádraží Ostrava střed
tel.: 608 390 363, 972 765 600
www.zmms.cz
Otevřeno: St a Čt 12.00 - 16.00
So 9.00 - 16.00, Ne 9.00 - 16.00
PLANETÁRIUM OSTRAVA
HGF VŠB-TUO
K Planetáriu 502, 725 26 Ostrava
tel.: 596 994 950
Sál planetária: Promítání hvězdné oblohy
a filmů formou celooblohové projekce:
St - Pá 17.00, So - Ne 14.00, 15.30, 17.00
Experimentárium: Interaktivní expozice
Ke hvězdám, K planetám, Za světlem,
Na oběžnou dráhu, Do hlubin Země.
Otevírací doba: Po 9.30 - 14.00, Út 8.00 - 14.00
St, Čt, Pá 8.00 - 20.00
So 13.30 - 20.00, Ne 13.30 - 19.00
Hvězdárna: Pozorování skutečné hvězdné
oblohy dalekohledy St - So 18.30 - 20.30
Aktuální program na
www.planetariumostrava.cz
www.dolnivitkovice.cz
Chytrá zábava
pro celou rodinu!
P/PE-001
http://www.floowie.com/en/read/program-op-01-2020/www.Skutry-Pro-Seniory.cz
OSTRAVAVÍTKOVICE
58ç1õ 9<5%õ1¤
VYCHÁZKOVÉ
HOLE
1HMYöWwÈ YØEöU NOVÝCH i 328Ŗ,7¸&+
HOHNWURVNÕWUʼn SUR VHQLRU\ D KHQGLNHSRYDQÄ
80
nových modelů
SKLADEM
http://www.floowie.com/en/read/program-op-01-2020/SLEVY NA SLEVY
AŽ 80 % OD 27. 12.
W W W . O U T L E T M O R A V I A . C Z
OP/PA-006
OP/SD-001
VYLÉČÍME VÁS DŘÍVE, NEŽ VÁS JINDE OBJEDNAJÍ!
OSTRAVA-FIFEJDY – ORTOPEDICKÁ A SPORTOVNÍ AMBULANCE - Léčba přístroji a separovanou plasmou. Lechowiczova 2970/6, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz.
Léčba separovanou plazmou a fokusovanou rázovou vlnou. Rázová vlna. SIS a ambulance: tel.: 606 771 082, ortopedie.fifejdy@gmail.com.
Léčba separovanou plazmou a ambulance: prim. MUDr. M. Mačák: tel.: 724 831 838, sestra.ortopedie@gmail.com. Konzultace a dotazy: ortopedie.audax@gmail.com.
AMBULANCE OSTRAVA-PORUBA – APROMED: Opavská 6116/15, APROMED, 708 00 Ostrava-Poruba.
Objednání: tel.: 732 119 057, ortopedie.poruba@gmail.com.
UNIKÁTNÍ LÉČBA metodou aplikace separované plazmy a aktivovanými trombocyty. !!! AKCE – jedna aplikace nyní za 1.000,- Kč !!!
(doporučujeme 5 aplikací po týdnu). Tel.: 606 771 082, 724 831 838 – POKUD HOVOR NEPŘIJÍMÁME, PIŠTE SMS, VOLÁME ZPĚT.
Novinka v léčbě
bolestivých stavů!!!
www.ortopedie-ostrava.cz
Nová metoda léčby v Ostravě - FOKUSOVANÁ RÁZOVÁ VLNA. Jedná se o poslední model švýcarských specialistů - firmy STORZ MEDICAL.
Léčba je vhodná zejména pro ošetření:
tCPMFTUJW̓PCMBTUJCFEFSOÓQÈUFDzFBLZǏMFtQSPCMÏNZQPJNQMBOUBDJ5&1LPMFOFJLZǏMF
tǏFSTUWÏQPSBOǔOÓWB[Ǿ
ÝMBDIBTWBMǾ
Wâ[OBNOǔVSZDIMVKFIPKFOÓtCPMFTUJ"DIJMMPWZÝMBDIZ
tQBUOÓPTUSVIZ
UFOJTPWâOFCPHPMGPWâMPLFUtÝQBUOǔTFIPKÓDÓ[MPNFOJOZBQBLMPVCZ
tCPMFTUJSBNFOOÓIPLMPVCVt[ÈOǔUZÝMBDIBÞQPOǾCPMFTUJUDzÓTFM
TLPLBOTLÏLPMFOPBQPE
;ÈTBEOÓSP[EÓMQSPUJPTUBUOÓNTZTUÏNǾNKFWUPN
äFM[FQPVäÓUMÏǏFCOÏWMBTUOPTUJUPIPUP
TZTUÏNVJOBOÈIMFW[OJLMÏCPMFTUJ
OBQPSBOǔOÏULÈOǔUǔTOǔQPÞSB[FDIBUÓNOBTUBSUPWBU
BVSZDIMJUIPKFOÓBOÈWSBUEPQMOÏQSBDPWOÓǏJTQPSUPWOÓ[ÈUǔäF7âTMFELZ
LUFSâDIEPTB
IVKFNFQDzJWǏBTOÏN[BIÈKFOÓMÏǏCZ
KTPVWZOJLBKÓDÓ\'PLVTPWBOÈSÈ[PWÈWMOBQSPOJLÈEP̓
IMVCPLPVMPäFOÏQPÝLP[FOÏULÈOǔ
LBNSBEJÈMOÓSÈ[PWÈWMOBTWâNWâLPOFNOFQSPOJLOF
https://www.fyzioklinika.cz/lecba/sluzba-fokusovana-razova-vlna
VYSOCE VÝKONNÝ INDUKČNÍ SYSTÉM- vytváří intenzivní elektromagnetické pole, které má pozitivní léčebné účinky na lidskou tkáň. Okamžité
a intenzivní snížení bolesti. Endorfinová teorie tlumení bolesti. Léčba bolestivých stavů u artrózy kloubů, bolesti zad, syndrom karpálního tunelu, poranění
a chronické bolestivé stavy pohybového ústrojí. Více informací: https://www.super-inductive-system.cz
www.ElektrokolaOstrava.cz
ǖ 9¨7.29,&(
6./$\'(0 02\'(/<
9ØSURGHM PRGHOʼn Ǖ 6/(9< $Ŗ
VSHFLDOLVWD QD PöVWVNRX D FHVWRYQÈ HOHNWURPRELOLWX
Slevy platí do vyprodání zásob.
Elektrické .2/2%õŖ.<
Elektrická .2/$ Elektrické +$5/(<( Elektrické 02725.<
352.23$ 9(/,.¤+2
TESTOVACÍ
JÍZDY
KAMENNÁ
PRODEJNA
DOPRAVA
ZDARMA
ODBORNÝ
SERVIS
http://www.floowie.com/en/read/program-op-01-2020/