Program OP 05-2019
Program OP 05-2019
http://www.floowie.com/en/read/program-op-05-2019/OPAVA, Bělá, Bohuslavice, Bolatice, Borová, Branka, Dolní Benešov, Darkovice, Darkovičky, Dvořisko, Hať, Háj ve Slezsku, Hlučín, Hněvošice, Hradec nad Moravicí, Chabičov, Chlebičov,
Chuchelná, Jilešovice, Kobeřice, Komárov, Kouty, Kozmice, Kravaře, Kylešovice, Lhota, Ludgeřovice, Malé Hoštice, Markvartovice, Mokré Lazce, Neplachovice, Oldřišov, Otice, Píšť,
Raduň, Rohov, Slavkov, Služovice, Smolkov, Strahovice, Sudice, Suché Lazce, Šilheřovice, Štěpánkovice, Štítina, Třebom, Vávrovice, Velké Hoštice, Vřesina, Zábřeh, Závada
www.eprogram.cz
facebook.com/ProgramCZ 147 000 čtenářů v domácnostech a firmách
kultura, společnost, výstavy, sport, kurzy, tipy, zábava 17. ročník
KVĚTEN 2019
největší hity
režie a choreografie JÁN ĎUROVČÍK
hudba: skupina ELÁN libreto: JÁN ĎUROVČÍK, PETER PAVLAC
texty písní: BORIS FILAN, PAVOL JURSA, L’UBOMÍR ZEMAN, JOZEF URBAN, JURAJ SOVIAR
výprava: MARTIN ČERNÝ kostýmy: ROMAN ŠOLC
G E N E R Á L N Í P A R T N E R
OP/PL-001 OP/PA-028
OP/PA-027
http://www.floowie.com/en/read/program-op-05-2019/www.eprogram.cz
2
DIVADLA
SLEZSKÉ DIVADLO OPAVA
Horní náměstí 13, Opava
www.divadlo-opava.cz
tel.: 555 537 411- vrátnice
tel.: 555 537 469 a 724 984 209 - předprodej
2. 5. 19.00 (6) Saturnin + dramaturgický úvod
3. 5. 10.00 (školy) Kytice
4. 5. 19.00 (mimo) Saturnin
5. 5. 19.00 (mimo) Aleko / Komedianti
výjimečný host - italský dirigent Fabrizio da Ros
7. 5. 19.00 (mimo) Jak je důležité míti Filipa
8. 5. 19.00 (2) Spící krasavice
9. 5. 10.00 (školy) O vlku a kůzlátkách
10. 5. 19.00 (4) Spící krasavice
11. 5. 18.00 (7) Žebrácká opera
12. 5. 19.00 (mimo) Babička drsňačka
13. 5. 10.00 (školy) Prodaná nevěsta
14. 5. 19.00 (5) Babička drsňačka
15. 5. 10.00 (školy) Popelka
16. 5. 19.00 (9) Spící krasavice
17. 5. 19.00 (mimo) Prodaná nevěsta
18. 5. 10.00 (sk. D) Tři bratři v nesnázích
19. 5. 19.00 (sk. P) TŘI BRATŘI V NESNÁZÍCH
premiéra činohry
20. 5. 10.00 (školy) Noc na Karlštejně
21. 5. 19.00 (1) Tři bratři v nesnázích
22. 5. 19.00 (mimo) Ifigénie na Tauridě - derniéra
23. 5. 10.00 (školy) O ptáku Ohniváku
a lišce Ryšce
23. 5. 19.00 (M) Žebrácká opera
24. 5. 19.00 (3) Spící krasavice
25. 5. 17.00 Tanec v srdci - ZUŠ TO V. Kálika Opava
26. 5. 19.00 (mimo) Muž z kraje La Mancha
27. 5. 10.00 (školy) Babička drsňačka
28. 5. 18.00 (S) Žebrácká opera
29. 5. 19.00 (mimo) Příhody lišky Bystroušky
30. 5. 10.00 (školy) Babička drsňačka
31. 5. 10.00 (školy) Saturnin
LOUTKOVÉ DIVADLO
SVČ Opava, Husova 17, Opava
tel.: 553 615 609, 604 558 428
www.loutkovedivadlo.svcopava.cz
5. 5. 10.00 Kocourek Modroočko
DS Sáček LD SVČ Opava
12. 5. 10.00 Pacienti paní Láryfáry
DS Štěk LD SVČ Opava
19. 5. 10.00 Tři zlaté vlasy děda Vševěda
OPAL LD SVČ Opava
26. 5. 10.00 Ztracený dárek
Rodinný soubor Rarášci LD SVČ Opava
30. a 31. 5. DĚTSKÝ DEN V DIVADLE
2. 6. 10.00 Pták Ohnivák a liška Ryška
OPAL LD SVČ Opava
DIVADLO MÍR
Halasova 19, Ostrava-Vítkovice
www.divadlomir.cz
3. 5. 19.00 Dva úplně nazí muži
5. 5. 19.00 Kdo je pan Schmitt?
12. 5. 19.00 Dva úplně nazí muži
13. 5. 19.00 Dva úplně nazí muži
16. 5. 18.00 Benefiční koncert
19. 5. 19.00 Ráno po tom
20. 5. 19.00 Kdo je pan Schmitt?
21. 5. 19.00 Nebyla to pátá, byla to devátá
23. 5. 19.00 Mátový nebo citron?
1. 6. 19.00 Lakomec - premiéra
AKORD OSTRAVAZÁBŘEH
Nám. SNP 1, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 762 511, www.dk-akord.cz
3. 5. 8.30 a 11.00 Divadlo Radka Brzobohatého:
Lakomec
5. 5. 16.00 ZDividla: Potkali se u Kolína
8. 5. 19.00 Divadlo Háta: Hvězdné manýry
hrají: L. Vaculík, M. Bočanová/A. Gondíková/K.
Špráchalová, V. Žehrová/O. Želenská, M. Zounar,
I. Andrlová/P. Vojáčková-Rychlá, F. Tomsa a další
15. 5. 17.00 Zdividla: Smrt klepe na dveře
a Cirkus blecha
16. 5. 19.00 StageArtCz: Mindgame - Líbezné
vyhlídky. Hrají: M.Etzler, G. Míčová a P. Halberstadt
23. 5. 19.00 Pantheon production:
Dokud nás milenky nerozdělí
hrají: V. Freimanová, Vl. Kratina, J. Bernášková,
K. Lojdová a L. Nešleha
Připravujeme:
12. 6. 19.00 Ag. Harlekýn: Co takhle ke zpovědi...
13. 6. 19.00 Agentura Point: Tatarák na ex
17. a 18. 6. 19.00 Divadlo B. Polívky: Šašek a syn
DIVADLO PETRA BEZRUČE
28. října 120, Moravská Ostrava
tel.: 596 618 363, www.bezruci.cz
1. 5. 18.30 (mimo) Spalovač mrtvol
2. 5. 18.30 (N) Heda Gablerová:Teorie dospělosti
3. 5. 18.30 (T) Kouř
10. 5. 18.30 (PK) Mistr a Markétka - premiéra
14. 5. 18.30 (mimo) Mládí v hajzlu
15. 5. 18.30 (K) Mistr a Markétka
18. 5. 18.30 (X) Heda Gablerová: Teorie
dospělosti
20. 5. 18.30 (mimo) Audience
21. 5. 18.30 (mimo) Petrolejové lampy
22. 5. 18.30 (mimo) 1984
23. 5. 18.30 (mimo) #nejsemrasista_ale
24. 5. 18.30 (R) Mistr a Markétka
27. 5. 18.30 (mimo) Maryša
31. 5. 18.30 (mimo) Transky, body, vteřina
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
UFMTQPKtQPLM
www.dkmoas.cz
6. 5. 19.00 Ag. Harlekýn: Rukojmí bez rizika
11. 5. 17.45 Dialogy karmelitek
přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku
19. 5. 16.45 Carmen suite / Petruška
Přímý přenos z Bolšoj baletu v Moskvě
20. 5. 19.00 Divadlo v Rytířské, Praha:
Můj nejlepší kamarád
22. 5. 19.00 Studio DVA divadlo:
Vzhůru do divočiny, hrají: J. Krausová, K. Roden,
K. Badinková Nováková
24. 5. 19.00 Študio L+S, Bratislava:
Staré dámy„Gammel Dame Er Vond Å Vende“
hrají: Kamila Magálová, Zdena Studenková
26. 5. 19.00 Move Fest Ostrava 2019
Lenka Vágnerová & company Amazonky
29. 5. 19.00 Divadlo pod Palmovkou, Praha:
Pusťte Donnu k maturitě
30. 5. 19.00 Divadlo Verze: Šťastný vyvolený
Připravujeme:
2. 6. 18.30 Dejvické divadlo: Elegance molekuly
3. 6. 19.00 Divadlo Ungelt: 4000 dnů
5. 6. 19.00 Městská divadla pražská: Čapek
17. 6. 19.00 Pantheon prod.: Nalevo od výtahu
18. 6. 19.00 Divadlo Kalich: Veletoč
s Ivou Janžurovou a Evou Holubovou
SPOLEČNOST
AKCE NA HLUČÍNSKU
1. 5. Píšť: Memoriál Bruno Junga
4. 5. Bělá: Pochod okolo Bělé
4. 5. Chlebičov: Pálení čarodějnic
4. 5. Oldřišov: Oslavy 120 let založení SDH
4. - 5. 5. Petřkovice: Fotbalový turnaj žáků
o pohár starosty Petřkovic - Landek Cup
5. 5. Kozmický odpust: Hasičská mše svatá
11. 5. Malé Hoštice: Den matek
11. 5. Markvartovice: Řezbářská show
12. 5. Hošťálkovice: Oslava sv. Floriána
17. 5. Píšť: Noční hasičská soutěž
18. 5. Děhylov: Dětská hasičská noční soutěž
18. 5. Hať: Hudba nezná hranic
18. 5. Hlučín: Farmářské trhy
18. 5. Hošťálkovice: S kolem kolem Hošťálkovic
18. 5. Sudice: XIV. ročník o pohár starosty obce
Sudice ve střelbě z malorážky
18. - 19. 5. Hněvošice: Okresní kolo hasičské
soutěže - děti a dorost
19. 5. Rohov: Soutěž„Ukaž, co umíš“ - 2. předkolo
19. 5. Velké Hoštice: Den matek
22. 5. Hlučín: Den zdraví Hlučínska
24. 5. Hlučín: Muzejní noc
24. 5. Hněvošice, Kravaře, Oldřišov: Noc kostelů
25. 5. Bělá: Bělský okruh
25. 5. Hlučín: Hlučínský půlmaraton, maraton
26. 5. Dolní Benešov: Hudební jaro na Hlučínsku
26. 5. Hněvošice: Běžecký den
31. 5. Bolatice, Ludgeřovice, Oldřišov:
Kácení máje
31. 5. Šilheřovice: Kácení máje a letní kino
31. 5. - 2. 6. Chlebičov: Kácení máje a motosraz
SANATORIA KLIMKOVICE
tel.: 556 422 360
www.sanatoria-klimkovice.cz
1. 5. 18.00 Májová hudební siesta - klavír, flétna
2. 5. 15.30 Beseda s lékařem: Kardiopulmonální
resuscitace, aneb jak volat záchrannou službu
3. 5. 19.00 DJ Doctor
4. 5. 9.00 25. Zahájení lázeňské sezóny
13.00 Koncert: Hradišťan & Jiří Pavlica
14.30 Koncert: Famózní klimkovické pjenice
16.00 Koncert: Akoband Klimkovice
5. 5. 15.00 Koncert: Od Semaforu k lidovkám
6. 5. 19.00 Večer s kytarou
8. 5. 15.30 Taneční večer s Pete Saxem
10. 5. 19.00 Taneční večer s Good Mates
12. 5. 15.00 Koncert: Salonní orchestr
13. 5. 19.00 Poslechový večer Bosoboss
15. 5. 19.00 Taneční večer s Jerry Erbenem
16. 5. 18.30 Náruč něhy: Autorské čtení
básnířky Adély Senecké
17. 5. 19.00 Lázeňská tančírna s Lucky bandem
19. 5. 15.00 Dechová hudba Veselka
20. 5. 19.00 Trumpetové Duo Halata
21. 5. 17.00 Přednáška MUDr. Radim Uzel:
Co je nového v lidské sexualitě v roce 2019?
22. 5. 15.30 Beseda: Přírodní léčba pohyb. aparátu
23. 5. 19.00 Zlatá léta šedesátá - koncert
starých„ pecek“ z šedesátých let
24. 5. 19.00 Diskotéka - DJ Karlson
25. 5. 14.00 KLAP - Klimkovická lázeňská
akordeonová přehlídka
26. 5. 15.00 Opera v lázních
27. 5. 19.00 Večer s harmonikářem
29. 5. 18.30 Muzikoterapie - Anulika z.s.
30. 5. 15.30 Děti a tradice 4. Dětský
mezinárodní folklorní festival Ostrava 2019
31. 5. 19.00 Country večer s Gigim
OBEC SUDICE
Náměstí P. Arnošta Jureczky 13
tel.: 553 761 022, 553 761 332
14. 5. Vystoupení ke Dni matek v ZŠ a MŠ
15. 5. 12.30 - 16.00 Zápis do MŠ
OBEC BOHUSLAVICE
Poštovní 119, Bohuslavice 747 19
tel.: 553 659 075
11. a 12. 5. Výstava paličkované krajky
v Obřadní síni Obecního domu
12. 5. Den matek v sále KD Bohuslavice
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
UFMTQPKtQPLM
XXXELNPBTD[tLBWBMPWB!ELWD[
2. 5. 19.00 Marek Jelínek:
Na koloběžce do Singapuru
9. 5. 19.00 Laco Deczi & Celula New York
14. 5. 19.00 Zdeněk Izer: Na plný coole
17. 5. 19.00 Impulse - Symphony Orchestra:
The Greatest Rock Hits
KUPE
Kulturně-umělecký prostor
Vodárenská věž, Janská 7, Opava
tel: 555 501 415, www.kupecko.cz
3. 5. 19.00 Tom Oakland - koncert
9. 5. 19.00 Jem Kid - koncert mladého
poetického anglického folkového zpěváka
12. 5. 16.00 Jubilantka Tereza Kavecká - večer
pro jubilantku, sólistku Slezského divadla
v Opavě, s hudebním doprovodem
16. 5. 17.00 Na minutku s krajem - neformální
moderovaná diskuze s hejtmanem kraje
Ivo Vondrákem
20. 5. 19.00 Jan Burian: Ekologie duše
aneb Jak přežít a nenadávat
24. 5. 18.00 Obyčejné zázraky všedních dnů -
večer s poezií Daniely Waldhans s hudebním
doprovodem
27. 5. 19.00 Escualo Quintet - tangový projekt
Misterio Del Ángel
31. 5. 19.00 Opavská dvanáctka + jedna
přednáška Jiřího Siostrzonka a projekce filmu
Postřižiny
KC HLUČÍN
Ostravská 18, Hlučín, www.sak-hlucin.cz
tel.: 595 043 397, pokladna: 558 270 100
2. 5. 19.00 Návštěva z Ordinace - Martin Zounar
a Martina Randová alias Bobo a Heluš
22. 5. 9.00 - 17.00 Den zdraví Hlučínska
na Hlínském náměstí
OPAVSKÁ KULTURNÍ
ORGANIZACE
www.oko-opava.cz
27. 5. 15.00 Sál purkmistrů:
Média a naše emoce - kurz pro seniory
KINO MÍR OPAVA
Kolářská 5, Opava
tel.: 553 650 342, www.kino.opava.org
2. 5. 18.00 Benefice pro Tomáše
veřejná sbírka a Benefiční koncert
Na koncertě vystoupí skupina Nebe, Oscar Mike,
Tři vykřičníky a Slezské kvarteto
5. 5. 19.00 Divadlo: Rukojmí bez rizika
hrají: Václav Vydra, Jan Šťastný/Svatopluk Sko-
pal, Jana Boušková/Jana Malá, Martin Zahálka/
Matin Davídek, Lenka Zahradnická/Barbora
Šťastná, František Skopal/Martin Zahálka ml.
7. 5. 19.00 Druhá Tráva a Kopyto - koncert
19. 5. 15.00 Veselá trojka - koncert
22. 5. RADŮZA - koncert
29. 5. 19.00 Divadlo: Zub za zub
hrají: Dana Batulková/Eva Leinweberová,
Vendula Křížová/Veronika Jeníková, Oldřich
Vízner/Čestmír Gebouský, Václav Rašilov/Jakub
Koudela, Karel Zima/Jarmil Škvrna a další
KD NA RYBNÍČKU
Na Rybníčku 380/43, Opava
www.kdnarybnicku.cz
16. 5. 17.00 Ten, kterého já chci
turné pražské šansoniérky Renaty Drössler
HRADEC NAD MORAVICÍ
Podolská 156, Hradec nad Moravicí
tel.: 553 783 939, www.muhradec.cz
25. 5. 15.00 Hradecké pivní slavnosti - posezení
s kapelou a pivem u Pivovarských sklepů
Kinosál Národního domu:
12. 5. 15.00 Den matek - zábavná show
pro celou rodinu s ilustrátorem Adolfem Dudkem
OBEC BOLATICE
Obecní úřad Bolatice, tel.: 553 654 999
Hlučínská 95/3, Bolatice
27. 5. Setkání a povídání s Valérií Zawadskou
31. 5. Kácení máje - večer plný zábavy,
zakončený nočním karnevalem
VÍTKOVICE ARÉNA, a. s.
Ruská 135/3077, 700 30 Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 707 303, www.arena-vitkovice.cz
OSTRAVAR ARÉNA, tel.: 596 707 112
26. 5. 15.00 a 20.00 ALEXANDROVCI
European Tour 2019
Připravujeme:
12. 6. HABERA & TEAM 2019 TOUR
support act. Peter Cmorik Band
UZÁVĚRKA 7. 5. 2019
̰
+OXϯQVN«MH]HUR
̰
+OXϯQVN«MH]HUR
ZZZOHWQLVDSLWRF]
3ěHGSURGHM7LFNHWVWUHDP6OXQD2SDYD+RVSRGD
OP/PA-024
http://www.floowie.com/en/read/program-op-05-2019/www.eprogram.cz 3
OP/PE-002
ӾӾӾƦƄǪ Ƀɭ ǵƭǍǪƭƦƭǣȻƭӻ
www.rdstyl.cz
tƃɚȲȻǒɚȻƭ ǵȀɚɢ ɚɫȀȦȀɚɢ Ʀɗdz
SMART v Orlové-Poruba
OP/JA-002
http://www.floowie.com/en/read/program-op-05-2019/www.eprogram.cz
4
KUPE
Kulturně-umělecký prostor
Vodárenská věž, Janská 7, Opava
tel: 555 501 415, www.kupecko.cz
1. a 8. 5. 19.00 Teroristka
7. 5. 19.00 Trabantem tam a zase zpátky
14. 5. 19.00 Trhlina
15. 5. 19.00 The Beach Bum
21. 5. 19.00 Free Solo t 22. 5. 19.00 Sněží!
28. 5. 19.00 Humorista
29. 5. 19.00 Umění v kině: Klimt & Schiele - Erós
a Psyché, v rámci cyklu O filmu jinak
30. 5. 19.00 Dobrý život sokola Bendy - s besedou
s koproducentem, v rámci cyklu O filmu jinak
CINESTAR OPAVA
OC Breda, U Fortny 49/10
tel.: 558 888 999, www.cinestar.cz
Květnové premiéry:
2. 5. UglyDolls, Láska na druhý pohled
9. 5. Pokémon: Detektiv Pikachu, Trhlina
16. 5. John Wick 3, V oblacích
23. 5. Aladin, Syn temnoty, Ad Astra
30. 5. Máma, Rocketman,
Godzilla II Král monster
RETROSTAR POLANKA
Janovská 333, Polanka, www.retro-star.cz
tel.: 603 981 429, 724 048 192
7. 5. 18.00 Čertí brko
14. 5. 19.00 Zlatý podraz
21. 5. 18.00 Putování se sobíkem
28. 5. 19.00 Co jsme komu zase udělali
KINA
PROGRAM, Opavsko t Měsíčník - zdarma do domácností a firem na Opavsku. Vydává: Nakladatelství
.*4&
TSP
1S7FMJLÏIP
0TUSBWB7ÓULPWJDFt7ZEBWBUFMBWFEQSPKFLUV+PTFG#PSEPWTLâ
UFMtÀÏGSFEBLUPSLB*OH)BOB.BSVÝÈLPWÈ
UFM
GBY
QSPHSBNPQBWB!NJTFD[t Inzerce: Barbora Wolfová, tel.: 599 529 777, 728 539 789 t%JTUSJCVDF
ėFTLÈEJTUSJCVŘOÓ
BTt"ESFTBSFEBLDF1S7FMJLÏIP
0TUSBWB7ÓULPWJDFtXXXFQSPHSBND[
tFNBJMQSPHSBNPQBWB!NJTFD[t5JTL&63013*/5BTt3FHJTUSBDF.,ė3&Uzávěrka
červnového čísla Programu: 7. 5. 2019. 5PUPŘÓTMPWZÝMP26. 4. 2019t;NŞOBQSPHSBNƉKFWZ-
hrazenaQPżBEBUFMƉNt1MBUOPTULBäEÏBLDFEPQPSVŘVKFNFPWŞżJUUFMFGPOJDLZt Za obsah reklamy
PEQPWÓEÈ[BEBWBUFMt0CTBISFLMBNZTFOFNVTÓWäEZTIPEPWBUTOÈ[PSFNSFEBLDFt7FÝLFSÈ
BVUPSTLÈQSÈWBKTPVWZISB[FOBWZEBWBUFMJBOFOÓNPäOÏKFQPVäÓUCF[KFIPTPVIMBTVt
SLEZSKÉ ZEMSKÉ MUZEUM
KNIHOVNA OPAVA
tel.: 553 622 060, www.szm.cz
Veřejná vědecká knihovna
Otevřeno: St 12.00 - 15.30, Čt 8.00 - 15.30
KNIHOVNA BÍLOVEC
Slezské náměstí 63, tel.: 777 499 898
www.knihovna.kcbilovec.cz
3. 5., 17. 5., 31. 5. 9.00 - 10.30 Trénování
paměti - vzdělávací kurz
9. 5. 19.00 - 21.00 Noc literatury - happening
11. 5. 9.00 - 12.00 Férová snídaně & bílovecký
SWAP - komunitní akce
14. 5. 17.00 Mirai, dívka z budoucnosti - film
22. 5. 18.00 1+KK: Knihovnické křeslo
T.JMBEPV#FSHSPWPVUBMLTIPX
23. 5.,WŞUJOPWâEFOQżFEOÈÝLB
BXPSLTIPQ
NOVÁ AKROPOLIS
28. října 8, Mor. Ostrava
(u Sýkorova mostu), tel.: 596 134 980,
XXXBLSPQPMJTD[tPTUSBWB!BLSPQPMJTD[
7. 5. 19.00 Odvaha vést a vedení sebe sama -
QżFEOÈÝLB
9., 16., 23. a 30. 5. 19.00 Praktická rétorika
28. 5. 19.00 Florencie - hvězda renesance
GJMNEPQMOŞOâQżFEOÈÝLPV
VZDĚLÁVÁNÍ
KINO ART
DK města Ostravy, www.dkmoas.cz
28. října 124, Mor. Ostrava
tel.: 597 489 111 spojovatelka
1. 5..POFUPWZMFLOÓOZNBHJFWPEZ
a světla, 19.00 Ostrým nožom
3. - 5. 5.B5IF#FBDI#VN
6. - 8. 5.B-ÈTLBOBESVIâQPIMFE
10. - 12. 5.B.JBBCÓMâMFW
13. - 15. 5.,MJNU4DIJFMF&SØTB1TZDIÏ
19.00 Zelená kniha
17. - 18. 5.B+PIO8JDL
20. - 22. 5.B4OŞäÓ
24. - 26. 5.B#PMFTUBTMÈWB
27. - 29. 5.B5SIMJOB
31. 5. - 2. 6.B3PDLFUNBO
KLUB NÁROČNÉHO DIVÁKA
2. 5. )VNPSJTUB
9. 5.B+JäOÓWÓUS
16. 5.B6OJWFS[JUZBTWPCPEB
23. 5.;BDISÈOJU-FOJOHSBE
30. 5.B\'SFF4PMP
KINO SENIOR
2. 5. 14.00 Humorista
6. 5. 14.00 Skleněný pokoj
13. 5. 14.00 Klimt & Schiele - Erós a Psyché
20. - 22. 5. 14.00 Sněží!
JANÁČKOVA FILHARMONIE
DK města Ostravy
28. října 124, Mor. Ostrava
tel.: 597 489 466, www.jfo.cz
8. 5. 19.00 Předpremiéra Klasiky na plátně
9. 5. 19.00 Klasika na plátně
účinkují: Patricia Janečková - soprán
Jan Kučera - dirigent
-BEB#ŞMBÝLPWÈB7MBEJNÓS1PMÈLNPEFSÈUPżJ
23. 5. 19.00 Závěrečný koncert s Bernardou Fink
G. Mahler: Symfonie č. 3
účinkují: Bernarda Fink - alt
Koncertní sbor Permoník
Martina Juríková - sbormistryně
Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala - sbormistr
)FJLP.\'ÚSTUFSÝÏGEJSJHFOU+\'0
CÍRKEVNÍ
KONZERVATOŘ OPAVA
Beethovenova 1, 746 01 Opava
tel.: 553 714 257, www.konzervator.cz
9. 5. 18.00 Absolventský koncert:
Marie Bradávková, Iva Mlynářová
14. 5. 18.00 Absolventský koncert:
Hana Kociánová, Klára Smolníková
24. 5./PD,PTUFMƉ,BQMF
1PWâÝFOÓTW,żÓäF
HUDEBNÍ VÝLETY
JARO 2019
pořádá Svatováclavský hudební festival
tel.: 773 513 941, www.shf.cz
5. 5. 15.00 Hlučín - Evangelický kostel
5. 5.%ƉM.JDIBMżFUÓ[LPWÏÝBUOZ
Klezmer - židovská májová veselice
účinkují: Létající rabín - klezmerová skupina
ČESKÝ ROZHLAS OSTRAVA
Dr. Šmerala 2, 702 00 Ostrava
UFMtXXXPTUSBWBSP[IMBTD[
16. 5. 18.00 René Souček
21. 5..JSLB.JÝLFDIPWÈ
5. 6. 18.00 Cimbálová muzika Ohnica
KONCERTY
KINO PANORAMA
Palackého 362, Klimkovice
tel.: 556 420 036
www.mesto-klimkovice.cz
5. 5. 15.00 Kouzelný park
5. 5. 17.00 Avengers: Endgame
12. 5. 18.00 Zelená kniha
15. 5. 18.00 Mia a bílý lev
22. 5. 18.00 Arctic: Ledové peklo
26. 5. 18.00 Pokémon: Detektiv Pikachu
Soutěže
o vstupenky
facebook.com/ProgramCZ
OP/PE-001
http://www.floowie.com/en/read/program-op-05-2019/KLUBY
OPAVSKÁ KULTURNÍ ORGANIZACE
OBECNÍ DŮM, KLUB ART
Ostrožná 46, Opava, www.klubart.cz
(vchod z Beethovenovy ulice)
Předprodej recepce, tel.: 553 791 947
3. 5. 20.00 Proti směru + Bulbulators
koncert punk
4. 5. 19.00 Fajer, Candle Sauce, D. Rock
hardrocková sešlost v klubu Art
15. 5. 16.30 Sociální sítě aneb jak to vlastně
všechno funguje?
středeční přednášky se Slezským gymnáziem
17. 5. 20.00 Tremens - koncert country
18. 5. 17.00 Koncert pro Toma - koncert
Jiří Foltýn a jeho hosté, Hana Gavlasová - zpěv
22. 5. 19.00 My jsme ULGAT!!! - studentská párty
22. - 23. 5. 8.00 - 14.00 T FILM 2019
OPAVSKÝ MAJÁLES
7. 5. 16.30 Klub Art: Vrať se! - divadlo
18.00 Klub Art: Majálesové hovory s… - talk show
20.00 Klub Art: Stand up comedy Poplach
9. 5. 17.00 Klub Art: Křest Sborníku Artemisia
10. 5. 14.30 Klub Art: Společně úsměv po druhé
charitativní výstava a aukce
11. 5. 15.00 Městské sady Opava:
Opavský Majáles - Open Air festival
Pokáč, James Cole, Mucha, Light&Love, NME,
Baluu, PK, Fantek&Pex, Disgustin Justin b2b
Basssin a mnoho dalších.
KOFOLA MUSIC CLUB
Bruntálská 72, Krnov, tel.: 603 302 939
www.kofolamusicclub.cz
martinhradecny@seznam.cz
Otevřeno: Po - Čt 16.00 - 22.00
Pá, So 16.00 - 00.00, Ne 15.30 - 22.00
3. 5. Karel Plíhal
6. 5. Trabanti: Velká cesta domů!
Připravujeme:
29. 6. Holčovice fest 13: No Name,
Michal Hrůza, Jakub Děkan, Poslední výstřel,
Filip Zangi & Purpur...
SLEZSKÝ
GRUNT
Háj ve Slezsku-Smolkov
www.slezskygrunt.cz
Facebook/divadlogrunt
kulturní prostor, hospoda, penzion,
hudební i divadelní vystoupení,
festivaly hudební, cestovatelské, gastro akce
Slezkoostravký hrad, Ostrava
www.majalesostrava.cz
17. 5. Majáles Ostrava 2019
vystoupí: Mig 21, Sto zvířat, Poetika,
Ben Cristovao, Paulie Garand&Kenny Rough,
Ventolin, Malalata, MessenJah
TARA STŘELNICE
music club Opava
Náměstí Svaté Trojice 157/12, Opava
tarastrelnice@seznam.cz
FB TARA Střelnice music club Opava
Každý Pá Páteční pravidelné párty
DĚTEM
STŘEDISKO VOLNÉHO ČASU
Jaselská 4, Opava, www.svcopava.cz
tel.: 553 712 100, 553 712 821
Husova 17, Opava, www.svcopava.cz
tel.: 553 623 276, 553 625 356
1. 5. 15.00 Zahrada Loutkového divadla:
Stavění máje aneb májové setkání s folklorem
5., 12., 19. a 26. 5. 9.00 - 12.00,
15.00 - 18.00 MINIZOO pro veřejnost
18. 5. 6.00 Výlet do Leteckého muzea
Praha Kbely
25. 5. 13.00 II. ročník In-line biatlonových
závodů pro jednotlivce a rodinné týmy
30. - 31. 5. 8.30 - 12.00 Oslava Dne dětí
CENTRUM VOLNÉHO ČASU
Náměstí 20, Kravaře, www.cvckravare.cz
tel.: 553 777 587, 776 691 811
4. 5. 15.00 Den matek - vystoupení zájmových
kroužků v malé tělocvičně ZŠ Kravaře
18. 5. 7.00 Rybářské závody pro děti 1. - 9. tř.
sportovní rybník MO ČRS Kravaře
18. 5. 9.00 Kravařská hůlka - soutěž mažoretek
ve velké tělocvičně u ZŠ Kravaře
25. 5. Výlet s CVČ Kravaře na Pustevny
26. 5. 14.00 Pohádkové odpoledne v prostorách
zámku a zámeckého parku v Kravařích
BABY CLUB KAČKA
Jateční 7, Opava, www.babyclub.cz
tel.: 553 654 073, 605 962 095
od 15. 5. Psychofyzická příprava na porod:
St 17.00 Cvičení, 18.00 Přednášky
St 17.00 Plavání pro těhotné
od 7. 5. Út - Čt 9.00 - 15.00 Vanové plavání
30. 5. 15.00 Výživa kojenců a jídelníček
MATEŘSKÉ CENTRUM
Liptovská 21,Opava 6, tel.: 723 391 163
info@babyclub.cz, www.babyclub.cz
od 6. 5. Cvičení rodičů s dětmi
od 3 měsíců do 3 let
EUROTOPIA OPAVA o.p.s.
Zacpalova 379/27, Opava
tel.: 608 883 618, 774 883 619, 774 063 618
www.opava.eurotopia.cz
KLUB MODRÁ KOČKA
Hradecká 16, Opava
modra.kocka@eurotopia.cz
Každé Po, Út, Čt 13.00 - 17.00, St 14.30 - 17.00
Akce pro děti ve věku od 6 do 15 let
DĚTSKÝ RANČ HLUČÍN
Celní ul. 1461/2, Hlučín
tel.: 595 043 033, www.drh.ic.cz
Dětský ranč Hlučín provozuje chráněné dílny,
hipologii, hipoterapii, canisterapii, domácí ZOO,
dětský koutek, dětskou zahradu, jezdecký klub,
parasport, enviromentální učebnu.
DIVADLO LOUTEK
Černá louka
Pivovarská 15, Mor. Ostrava
UFMtXXXEMPPTUSBWBD[
info@dlo-ostrava.cz
2. 5. 10.00 a 14.00 Bato a Lato
3. 5. 10.00 a 14.00 Bato a Lato
5. 5. 10.00 Dášeňka, 15.30 Plasťáci útočí
6. 5. 18.30 Stříhali dohola Josefa Kainara
12. 5. 10.00 Muminci: Čarodějův klobouk
15.30 Hrnečku, vař! aneb Dvě pohádky
o hrnečku
13. 5. 18.00 Ivan Hlas TRIO
koncert + křest knihy
15. 5. 17.00 DěS: Soví zpěv - premiéra
19. 5. 10.00 Kocourek Modroočko
15.30 O blýskavém prasátku
26. 5. 10.00 Ronja, dcera loupežníka
10.00 Dílny pro veřejnost
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
UFMTQPKtQPLM
XXXELNPBTD[tJOGP!ELWD[
12. 5. 16.00 Divadlo Tramtarie, Olomouc:
O pračlovíčkovi
LESOPARK O.PORUBA
25. 5. 10.00 Pohádkový les, cesta lesoparkem
Poruba plná úkolů pro děti a rodiče
www.eprogram.cz 5
OPAVSKÁ KULTURNÍ
ORGANIZACE
www.oko-opava.cz
31. 5. 18.00 - 23.00 Slezská muzejní noc
s doprovodným programem v Obecním domě,
Domě umění a přilehlém okolí
Komentované prohlídky:
1. 5. 17.00 Kostel svaté Hedviky
18. 5. 10.30 Kostel sv. Vojtěcha
28. 5. 17.00 Sraz před bránou Městského
hřbitova: Opavské podnikatelské rodiny
meziválečného období
OBECNÍ DŮM
Ostrožná 46, Opava, tel.: 553 791 947
Galerie Obecního domu:
do 5. 5. Lidská komedie v kresleném humoru
Jiřího Wintera Neprakty - kresby
16. 5. - 30. 6. Marek Pražák: Polarity
náhledy vnitřních světů - intermédia
Prostor kolem Obecního domu:
21. 5. - 27. 10. Veronika Psotková:
Doma - drátěné figury
Foyer:
1. 5. - 30. 6. Naděžda Jančíková a Vojtěch Kvapil:
Až za hranice - malba
Expozice Cesta města: Dějiny Opavy
do 12. 5. Až přiletí čáp - výstava
9. 5. 16.30 Komentovaná prohlídka výstavy
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
DŮM UMĚNÍ
Pekařská 12, Opava, tel.: 553 668 734
do 16. 6. Ááách - československý filmový plakát
60. - 70. let ze sbírky plakátů Terryho Ponožky
15. 5. 16.00 Komentovaná prohlídka výstavy
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
KUPE
Kulturně-umělecký prostor
Vodárenská věž, Janská 7, Opava
tel.: 555 501 415, www.kupecko.cz
do 5. 6. Vladimír Birgus: Tak mnoho, tak málo
výstava fotografi
Stálé výstavy a expozice:
Opava železniční - venkovní výstava
o historii železnic na Opavsku
Kurt nafurt - stálá expozice Kurta Gebauera
Otevřeno: Út - Pá 14.00 - 20.00
GALERIE DŘEVĚNÉ
PLASTIKY BT
Opava, Otická ul. 11, tel.: 736 212 600
ŘEZBÁŘSVÍ - moderní řemeslo
Celoroční propagace uměleckého řemesla
a řezbářské tvorby. Názorná ukázka tvorby,
spojená s poradenskou činností. Prodej levných
i větších dárkových předmětů. Otevřeno
po předchozí dohodě na tel. 736 212 600
MUZEUM HLUČÍNSKA
Zámecká 4, Hlučín, tel.: 595 041 617
www.muzeum.hlucin.com
do 8. 5. Lucemburské opráski
Stálá expozice: Kdo jsou lidé na Hlučínsku
Otevírací doba: Po - Pá 8.30 - 12.00, 13.00 - 17.00
Ne 9.00 - 11.30, 14.00 - 17.00
VÝSTAVY
SLEZSKÉ ZEMSKÉ MUZEUM
www.szm.cz
HISTORICKÁ VÝSTAVNÍ BUDOVA
Komenského 10, Opava, tel.: 553 714 809
1. 5. 13.00 Vstup České republiky do Evropské
unie
Expozice: Slezsko
Výstavy:
do 12. 5. Znějící krása aneb um(ění) mistrů
houslařů. Houslařská tradice ve Slezsku
do 15. 5. Stolování všední a sváteční.
Příběh fajánse, majoliky a porcelánu
do 1. 9. Knihy džunglí
do 1. 9. ZDAŘ BŮH! Rub a líc hornického povolání
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00
PAMÁTNÍK PETRA BEZRUČE
Ostrožná 35, Opava, tel.: 553 625 024
Expozice: Život a dílo Petra Bezruče
Otevřeno: Út 8.00 - 12.00, 13.00 - 16.00
Čt 10.00 - 12.00, 13.00 - 18.00
ARBORETUM NOVÝ DVŮR
Stěbořice-Nový Dvůr, tel.: 553 661 975
1. 5. 9.00 Orientační závod zdravotně
postižených
Expozice: Dřeviny pěti světadílů, Skleníková
expozice tropických a subtropických rostlin
Otevřeno: denně 8.00 - 18.00
NÁRODNÍ PAMÁTNÍK II. SV. VÁLKY
Hrabyně, tel.: 553 775 091, www.szm.cz
do 28. 7. Návraty lidických dětí
do 30. 11. Smutný osud země
(Mezi Mnichovem a válkou)
do 30. 11. Sedmidenní válka o Těšínsko
Expozice: Doba zmaru a naděje
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00
AREÁL ČS. OPEVNĚNÍ DARKOVIČKY
tel.: 595 051 110, www.szm.cz
Expozice: Pěchotní sruby z let 1935-38
Otevřeno: Pá 9.00 - 15.30, So, Ne, sv. 11.00 - 17.00
SRUB PETRA BEZRUČE, OSTRAVICE
tel.: 732 974 060, www.szm.cz
Expozice: Krajem Petra Bezruče
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 11.00, 14.00 - 16.00
MUZEUM BÍLOVEC
Zámecká 691/5, tel.: 556 412 266,
www.kulturnicentrumbilovec.cz
7. 5. - 16. 6. Emilie Skotnicová: Mandaly
vernisáž výstavy 6. 5. v 17.00
18. 5. Mezinárodní den muzeí
24. 5. 19.00 - 22.00 Muzejní noc - Noc kostelů
28. 5. 17.00 Věda a technika: Nové přístupy
ke klimatické změně - přednáška
ART GALERIE PENSION
Penzion U řeky, Karlovice
tel.: 603 271 434
pensionureky@quick.cz
www.pensionureky.wbs.cz
Prodej uměleckých děl i na splátky
Výstavy:
do 17. 5. Jarmila Maršálová: Mandaly
18. 5. - 19. 7. Antonín Vojtek - kresby
Otevřeno: denně 10.00 - 22.00
ŘÁDKOVÁ INZERCE
KOUPĚ
ű VYKUPUJEME KNIHY A GRAMOFONOVÉ
DESKY!! Přijedeme - platba ihned. Platí stále -
celá Morava. Antikvariát tel.: 739 111 220
OP/DSD-006
ű KOUPÍM PRO PŘIPRAVOVANOU KNIHU
cokoliv o spiritismu. Časopisy, medijní
kresby, fotografie atd.. Ostrava
Tel.: 734 301 585. Přijedu,
zaplatím hotově. Nutné.
OP/DSD-007
UZÁVĚRKA 7. 5. 2019
SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD
17. 5. 2019
P/HA-037
http://www.floowie.com/en/read/program-op-05-2019/www.eprogram.cz
6
FALUN GONG
meditační cvičení, www.falungong.cz
info: 606 770 140
Cvičíme každé Út v 16.00 v Městských Sadech
a každý Pá v 16.00 v Seniorcentru Opava,
Rolnická 24 a po domluvě.
Cvičení jsou pomalá a snadno naučitelná, přiná-
šejí pocit klidu, energii a svěžest, odstraňují stres
CHARITA OPAVA
Wellness centrum
Přemyslovců 26, 747 07 Opava - Jaktař
tel.: 553 611 322, www.charitaopava.cz
Klasické zdravotní a sportovní masáže,
lymfatické masáže, aromamasáže,
masáže lávovými kameny, medové masáže,
perličkové koupele, rašelinové zábaly, sauna.
Otevřeno: Po - Pá 7.30 - 20.00
Detašované pracoviště:
Kylešovská 4, 746 01 Opava, tel.: 605 443 222
Otevřeno: Po - St 8.00 - 18.00, Čt, Pá 8.00 - 15.00
Občanská poradna:
Kylešovská 10, 746 01 Opava, tel.: 553 616 437
Otevírací doba: Po 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.30
Út 9.00 - 12.00 pouze pro telefonické konzultace
St 8.00 - 15.30 pouze pro objednané
Čt 8.00 - 12.00, 12.00 - 15.00 odpol. pro tel. konzultace
POMOC V KRIZI FÉNIX
bezplatná krizová intervence Charity Opava
tel.: 737 615 459, fenix@charitaopava.cz
Máte problémy? Trápíte se? Navštivte nás!
Návštěvy po telefonickém objednání,
Charitní dům sv. Františka, Kylešovská 10
AQUAPARK KRAVAŘE
Buly Aréna, Kostelní 2075/28b
Kravaře, tel.: 553 777 591
www.aquapark-kravare.cz
Samostatná část sportovního komplexu Buly
Aréna. V bazénu je několik různých chrličů,
vodních děl, masážní lavice a lehátka, jeskyně
s bublery a vodopádem, dvě plavecké dráhy 25m.
Hlavní atrakcí je divoká řeka.
Otevírací doba bazén:
Po, Út, Čt 13.00 - 21.00, St 7.00 - 21.00,
Pá 12.00 - 21.00, So, Ne 8.00 - 21.00
Aquaerobik: Út 19.00 - 20.00
Sauna: Po, Út, Pá 14.00 - 21.00 společná
St 9.00 - 21.00 ženy, Čt 14.00 - 21.00 muži
So, Ne 8.00 - 21.00 společná
HOLOS
Marie Dolanské 12, Opava-Vlaštovičky
tel.: 773 615 324, 603 718 185
www.holos.cz
Profesionální psychologické a psychiatrické
ošetření lidem v obtížné životní situaci:
Po - Pá 9.00 - 15.00
Krizová linka pomoci 24 hod. denně
tel.: 603 718 185
11. - 12. 5. Seminář holotropního dýchání
14. 5. 9.00 Holotropní dýchání v malé skupině
15. 5. 18.00 Tanec s ohněm v léčivém kole živlů
17. 5. 9.00 Přednáška: Porodní traumata a jejich
projevy v životě člověka
19. - 24. 5. Sebepoznávací pobyt v Holosu
28. 5. 9.00 Holotropní dýchání v malé skupině
29. 5. 15.00 Skupina sdílení LOTOS
31. 5. 18.00 Relaxace s léčivou hudbou
KRYTÝ BAZÉN O.PORUBA
Gen. Sochora 1378, Ostrava-Poruba
tel.: 596 977 511, www.sareza.cz
50 m bazén:
Po - Pá 6.00 - 21.30, So - Ne 9.00 - 19.30
Dětský bazén: Po 13.00 - 20.00
Út 13.30 - 18.00, St 13.30 - 16.45
Pá 13.30 - 20.00, So - Ne 9.00 - 19.30
Kondiční plavání: Po - Pá 20.00 - 21.30
SPORT
WELLNESS, FITNESS
BOWLING
RAKETA BOWLING
Krnovská 553/184, Opava-Jaktař
tel.: 553 710 090
Sportovní využití na 6-ti bowlingových
drahách, kulečník, biliárd, šipky a stolní fotbal
1. 5. 16.00 26. kolo mezipodnik. soutěže, 3. liga
2. 5. 16.30 Extraliga - 2. kolo 2. duelů o OP družstev
6. 5. 16.00 27. kolo mezipodnik. soutěže, 1. liga
7. 5. 16.00 27. kolo mezipodnik. soutěže, 2. liga
8. 5. 16.00 27. kolo mezipodnik. soutěže, 3. liga
9. 5. 16.30 Extraliga - 1. kolo 3. duelů o OP dr.
13. 5. 16.00 28. kolo mezipodnik. soutěže, 1. liga
14. 5. 16.00 28. kolo mezipodnik. soutěže, 2. liga
15. 5. 16.00 28. kolo mezipodnik. soutěže, 3. liga
16. 5. 16.30 Extraliga - 2. kolo 3. duelů o OP dr.
20. 5. 16.00 29. kolo mezipodnik. soutěže, 1. liga
21. 5. 16.00 29. kolo mezipodnik. soutěže, 2. liga
22. 5. 16.00 29. kolo mezipodnik. soutěže, 3. liga
27. 5. 16.00 30. kolo mezipodnik. soutěže, 1. liga
28. 5. 16.00 30. kolo mezipodnik. soutěže, 2. liga
29. 5. 16.00 30. kolo mezipodnik. soutěže, 3. liga
30. 5. 17.00 Barážové zápasy o postup a udržení
v soutěžích MBS
HOKEJ
OSTRAVAR ARÉNA
Ruská 135/3077, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 707 303, www.arena-vitkovice.cz
27. 4. - 4. 5. Mistrovství světa v para hokeji
Česká republika, Itálie, Japonsko, Kanada,
Korea, Norsko, Švédsko, USA.
Více informací na www.paraostrava2019.cz
FOTBAL
TJ SOKOL SUDICE
III. třída sk. A muži
4. 5. 16.30 Šilheřovice„B“ - Sudice
12. 5. 16.30 Sudice - Chuchelná„B“
18. 5. 17.00 Hať„B“ - Sudice
26. 5. 17.00 Sudice - Bolatice„B“
MĚSTSKÝ STADION
Ostrava-Vítkovice, tel.: 595 701 020
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
3. 5. 17.00 MFK Vítkovice - SK Prostějov
11. 5. 17.00 MFK Vítkovice - FC Zbrojovka Brno
25. 5. 17.00 MFK Vítkovice - FK Pardubice
STŘELBA
STŘELNICE V SUDICÍCH
18. 5. 8.45 XIV. ročník Poháru starosty obce Su-
dic ve střelbě z malorážky SM, LM, 30 ran vleže
MOTOKÁRY
PŮJČOVNA MOTOKÁR
Ostrava, Plzeňská ul.
(naproti Ferony)
www.mojemotokary.cz
Provozní doba na květen:
Po - Pá 15.00 - 19.00, So - Ne 13.00 - 19.00
za příznivého počasí
Bližší info na 777 305 217, 777 305 265
tNPUPLÈSZDDNtEŞUTLÈLÈSB
tQSP[LVÝFOÏ)POEBDDN
SPORTOVNÍ CENTRA
LANDEK PARK
Pod Landekem 64, Ostrava-Petřkovice
tel.: 702 206 683, www.landekpark.cz
Čtyři tenisové kurty s kvalitní umělou trávou
Cyklostezky vedoucí krásnou přírodou
Víceúčelová hala - cvičení pro celé rodiny
Možnost využití Bowlingové dráhy
Kemp v prostředí plném zeleně
www.drapssportcentrum.cz
e-mail: sportcentrum@draps.cz
DRAPS
sport bar
sport centrum
&
OP/PA-026
OP/PA-025
PŘEDPRODEJ
Support act. PETER CMORIK BAND
OSTRAVA
Ostravar Aréna
12.6.
2019
P/HA-042
7÷â¹QVN 2SDYD
11.5.
13–18HODIN
www.oc-silesia.cz
KASKADÉŘINAĎÁBELSKÝCHKOLECH | SKUPINANADĚJE
MOTOSHOW
SOUTĚ Ž TE
OPIVOBERNARDAPOUKÁZKYNANÁKUPY
OP/BW-006
http://www.floowie.com/en/read/program-op-05-2019/SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD
Hradní 1, Slezská Ostrava, tel.: 596 115 967
http://hrad.cerna-louka.cz
11. 5. Freedom festival
11. 5. Běh paměti národa
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00
DOLNÍ
VÍTKOVICE
www.dolnivitkovice.cz
Vítkovice 3004
Ostrava-Vítkovice
30. 4. Začarovaná vysoká pec - lehce strašidelné
prohlídky v netradičním čarodějnickém stylu
po Lampionovém průvodu v 19.00 a 19.30
Rezervace na https://dov.reenio.cz
Multifunkční aula Gong - Projekt DOV
Nová komentovaná prohlídka Vám představí
přerod Dolních Vítkovic z chátrajícího ocelového
města v moderní vzdělávací, kulturní
a společenské centrum.
Každou Ne v 11.00. Doporučujeme rezervaci
https://dov.reenio.cz, příp. na tel.: 724 955 121.
Vysokopecní okruh s nástavbou
stominutová komentovaná prohlídka Vysoké
pece, historie Vítkovic a výroba surového železa
s vyhlídkou na Bolt Tower.
denně v 10.00, 12.00,14.00 a 16.00
Uhelný okruh - stominutová komentovaná
prohlídka areálu Dolu Hlubina bez možnosti
fárání, seznámení s historií těžby uhlí, zpracová-
ním na koks a využitím ve vysokých pecích.
Út - Ne v 10.00, 12.00,14.00 a 16.00
Kombinovaný okruh
kombinace Vysokopecního a Uhelného okruhu
Út - Ne 10.00, 12.00 a 14.00
Start prohlídek z Návštěvnického centra pod VP1.
Doporučujeme rezervaci na https://dov.reenio.cz
případně na tel.: 724 955 121.
Nejvýše položená kavárna v Ostravě
Bolt Café denně od 10.00 - 22.00.
Rezervace https://dov.reenio.cz, tel.: 725 992 124.
www.stcostrava.cz, Areál Dolní Vítkovice
Vítkovice 3004, Ostrava-Vítkovice
VELKÝ SVĚT TECHNIKY
Čtyři fantastické expozice plné interaktivních
a zábavou nabitých exponátů pro návštěvníky
každého věku, včetně 3D kina a Divadla vědy.
Navštivte naši výstavu Tělo a technika a přijďte se
dozvědět, jak technika pomáhá hendikepovaným.
Každou Ne koment. prohlídka Velkého světa
Otevřeno: Ne - Pá 10.00 - 18.00, So 10.00 - 20.00
recepce.stc@dolnivitkovice.cz, 595 955 740
MALÝ SVĚT TECHNIKY
Jedinečná interaktivní výstava odhaluje
tajemství techniky vynálezů od parního
stroje až po současnost.
Dočasná výstava: Ikonické české figurky
Igráček
1. 5. První Máj na U6
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 18.00,
recepce.u6@dolnivitkovice.cz, 595 952 957
ZOO OSTRAVA
Michálkovická 197, Slezská Ostrava
tel.: 596 241 269, 596 243 316
www.zoo-ostrava.cz
Stohektarový přírodní areál zoo s unikátními
zvířaty i rostlinami z celého světa je otevřen
každodenně
1. 5. Den pro zoologické zahrady
4. 5. Den pro šelmy
5. 5. Skautská neděle v zoo
7. 5. Přednáška v zoo: Jak se žije rysům a jiným
šelmám v Beskydech
11. 5. May Day: Den pro pěvce
Otevřeno: denně areál: 9.00 - 19.00,
pavilony, pokladna: 9.00 - 18.00
ZOO OLOMOUC
Darwinova 29, Olomouc-Svatý Kopeček
tel.: 585 151 601, www.zoo-olomouc.cz
Zoo je umístěna na poutním místě Sv. Kopeček
v krásných lesích. Chová na 1600 kusů zvířat
v 401 druzích. Nabízí jízdu vláčkem nebo 32
metrů vysokou vyhlídkovou věž. Zajímavá exp.
mořských akvárii s rozmanitými druhy ryb.
Otevřeno: denně 9.00 - 18.00
www.maxner.cz, tel.: 603 116 780
1. 5. TURISTIKA JAVORNÍKY 390,- Kč
1. 5. VÍDEŇ + PRÁTR 690,- Kč
4. 5. SLUŇÁKOV + MAKČU PIKČU 490,- Kč
8. 5. ORAVSKÁ LESNÍ ŽELEZNICE 490,- Kč
18. 5. CHŘIBY CIMBURK + BRDO 490,- Kč
25. 5. ZÁBAV. PARK ENERGYLANDIA 550,- Kč
1. 6. RYCHLEBSKÉ HORY 590,- Kč
ZÁMEK JÁNSKÝ VRCH
790 70 Javorník, tel.: 584 440 286
XXXKBOTLZWSDID[tKBOTLZWSDI!FNBJMD[
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.00
ZÁMEK HRADEC
NAD MORAVICÍ
Městečko č. 2, Hradec nad Moravicí
tel.: 553 783 485, rezervace: 553 783 444
www.zamek-hradec.cz
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 17.00, So, Ne 10.00 - 17.00
STÁTNÍ ZÁMEK RADUŇ
tel.: 553 796 119, www.zamek-radun.cz
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 16.00
So, Ne 10.00 - 17.00
ZÁMEK KRAVAŘE
Alejní 24, Kravaře, www.kravare.cz
UFM
FNBJM[BNFL!LSBWBSFD[
Otevřeno: So, Ne, sv. 10.00 - 16.00
HANÁCKÉ SKANZEN
Příkazy 54, 783 33 Příkazy
tel.: 776 576 598, 724 592 675
www.hanackeskanzen.cz
Soubor staveb lidové architektury
4. 5. 10.00 - 18.00 Kurz knihvazačství
18. - 19. 5. 9.00 - 14.00 Kurz košíkářství
Otevřeno: So - Ne, svátky 10.00 - 16.00
ŽEROTÍNSKÝ ZÁMEK
28. října 12, Nový Jičín
UFMtNV[FVNOPWZKJDJOD[
30. 5. 17.00 Hmyz na talíři - přednáška
s ochutnávkou
do 9. 6. Společenský život hmyzu - výstava
Stálé expozice:
Nechte na hlavě - klobouky a pokrývky hlavy
Ve znaku zavinuté střely - historie Nového Jičína
Otevřeno: Út - Pá 8.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
So, Ne 9.00 - 16.00
ZÁMEK V LINHARTOVECH
Město Albrechtice, pan Jaroslav Hrubý
tel.: 554 652 241, 728 323 270
www.zameklinhartovy.cz
25. 5. Zahájení zámecké sezóny
výstava obrazů: Martin Hojgr a Ladislav Steininger
výstava prací polských výtvarníků
Otevřeno: So, Ne 10.00 - 15.00
VÝSTAVIŠTĚ FLORA
Wolkerova 17, Olomouc, www.flora-ol.cz
tel.: 585 726 111, 585 413 350
11. 5. 8.00 - 12.00 Aquatera Olomouc
VALAŠSKÉ MUZEUM
V PŘÍRODĚ
Rožnov pod Radhoštěm
UFMtXXXWNQD[
Akce v Dřevěném městečku:
1. 5. 14.00 Stavění máje - tradiční lidová slavnost
8. 5. 14.00 Koncert Beskydského orchestru
ke st. svátku
24. 5. 19.00 - 22.00 Noc kostelů
25. 5. Májový jarmark s kácením máje
Akce ve Valašské dědině:
18. 5. Den muzeí - volný vstup do Valašské dědiny
18. 5. Jaro na dědině
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00
Dřevěné městečko, Mlýnská dolina,
Valašská dědina
TIPY NA VÝLET
www.eprogram.cz 7
LANDEK
PARK
HORNICKÉ MUZEUM
Pod Landekem 64
Ostrava-Petřkovice
www.landekpark.cz, tel.: 596 131 804
Skutečné fáraní do dolu s novou expozicí„Koník
Ferdinand a další čtyřnozí havíři“ a unikátní
expozice báňského záchranářství.
Prohlídky: Po - Ne 9.00 - 18.00, začátky prohlí-
dek každou hodinu, poslední v 16.00 hod.
Kemp v prostředí plném zeleně.
Restaurace Harenda u Barborky a BistrOpen.
GALERIE ANTONÍNA KROČI
Rychaltice 1, 739 46 Hukvaldy
tel.: 558 699 314, 734 580 548
www.antoninkroca.cz
Stálá expozice obrazů a kreseb ak. malíře
Antonína Kroči, Milady Poliánové,
Jany Kročové Valčíkové, Heleny Sládkové
a soch Antonína Kroči ml.
Otevřeno: So - Ne, svátky 9.00 - 18.00
HRAD HELFŠTÝN
Týn nad Bečvou
UFMtXXXIFMGTUZOD[
4. 5. Author Šela Marathon - závod horských kol
5. 5. Author Šela Cross Run - terénní běh
5. 5. Dětský Author šela marathon
18. 5. Vstup do hradu po celý den zdarma
25. - 26. 5. X. ročník festivalu vojenské historie
Otevřeno: Čt - Ne 9.00 - 18.00
VÝSTAVIŠTĚ
ČERNÁ LOUKA
Moravská Ostrava, tel.: 596 167 111-112
www.cerna-louka.cz
Expozice hist. motocyklů: Út - Ne 10.00 - 17.00
12. 5. Avízo bazar - dětské a kojenecké zboží
14. - 16. 5. MARV s.r.o. - výběrový second hand
18. 5. Bleší trhy - sběratelská burza
19. 5. Fauna trhy - chovatelská a pěstitel. burza
HRAD SOVINEC
UFMtXXXTPWJOFDD[
4., 5. a 8. 5. Kmotra smrt
Dobývání hradu Sovinec
18. a 19. 5. Kolotoč príma pohádek
Den dětí na zakletém hradě.
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00
ZÁMEK KUNÍN
Kunín, tel.: 556 749 420
www.zamek.kunin.cz
Otevřeno: Út - Ne, sv. 9.00 - 17.00
HRAD STARÝ JIČÍN
UFMtXXXISBETUBSZKJDJOD[
25. 5. 18.30 Noc pánů z Cimburka - večerní
program plný dobové hudby, šermířských klání
a zakončený ohňovou show
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 17.00
HRAD HUKVALDY
tel. hrad: 558 699 323, 604 618 144
www.hradhukvaldy.eu
11. - 12. 5. Lidová řemesla
18. 5. Zahájení výstavy malíře Antonína Kroči
19. 5. Mezinárodní den muzeí
25. 5. Tvořivé dílny s liškou Bystrouškou
Otevřeno: Út - Ne, svátky 9.00 - 18.00
Muzeum v Bruntále
ZÁMEK BRUNTÁL
Zámecké nám. 7, Bruntál, www.mubr.cz
tel.: 554 717 947, 554 717 949
Stálá expozice:
Řemeslo má zlaté dno, Příroda Bruntálska
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 16.00
KOSÁRNA KARLOVICE
Karlovice ve Slezsku čp. 146
tel.: 554 744 077 (rezervace)
Stálá expozice lesnictví v karlovické kosárně
Otevřeno: Út - Ne 9.00 - 17.00
OP/HA-005
http://www.floowie.com/en/read/program-op-05-2019/:ËëÄËôÄ ÝÖËäÛ Ã«Ý I
2
ôËĀò ]:I [ < ȭ ǟȮǜɈǠȮǛ ½ȹǜǛǛ ºÃȮ ǜǛǣɈǜǜǞ £ȹºÃ
NOVÁ
ŠKODA
SCALA
ËÝäÄ ôÝȳ ½ȳ
·«Ă Ë :
ǞǤǟ ǤǛǛ
rÝä Ä ·«ÝäËäé Ý Ā½ ÄËôüÃ
Ã˽à ]:I [ <
CËô ]:I [ < º½ òÙĀ Ä ĀÖÄËÝä
«ÄÝÖ«ÙËôÄËé ôËĀû ôûßß äÛûȳréäËÃË«½éȮ ºäÙü
· ôûôÄ ÝûÝäÃà äÝÇËô¨Ë ô˽ÄȮ Ă ǜǞ
Ý«ÝäÄÄë ÝûÝäÃû Äô Ă Ǥ «Ù£ûȮ Ý éä
ä«ä ËÖÙôé ĀÖÄȳ
novascala.cz
rß éäËÙ«ĀËôÄü ÖÙË· ôËĀò ]:I ȭ
gbICbW < ÝȳÙȳËȳ
BÙºôÙäËô«º ǜǤǛǡȹǢȮ *½éÄȮ ä½ȳȭ ǠǤǠ Ǜǟǝ ǢǣǠ
bÛËô«º ǠǠǞǟȮ IÝäÙôȮ ä½ȳȭ ǠǤǡ Ǥǡǡ ǞǞǞ
IÝäÙôݺ ǜǤǟǡȹǜǝȮ :Ùô«ÄȮ ä½ȳȭ ǠǤǠ ǞǤǛ Ǥǜǝ
õõõȳéäËÄäÙ½ȳĀ
OP/PA-023
www.Skutry-Pro-Seniory.cz
Prokopa Velikého 30 | Ostrava-Vítkovice | +420 599 529 753 | elektrokola@mise.cz
Otevírací doba | Pondělí - Pátek 9.00 - 17.00 hod. | Sobota - na objednávku
1HMYöWwÈ YØEöU NOVÝCH
L 328Ŗ,7¸&+ HOHNWURVNÕWUʼn
SUR VHQLRU\ D KHQGLNHSRYDQÄ
Ŷ 9ØEöU ] YÈFH QHŗ W\Sʼn HOHNWURVNÕWUʼn
Ŷ SKLADEM SĵHV QRYØFK HOHNWURVNÕWUʼn
Ŷ \'235$9$ =\'$50$
http://www.floowie.com/en/read/program-op-05-2019/