Program FM 11-2019
Program FM 11-2019
https://www.floowie.com/en/read/program-fm-11-2019/kultura, společnost, výstavy, sport, kurzy, tipy, zábava 18. ročník
www.eprogram.cz
facebook.com/ProgramCZ
\'3Å%&,.¶45&,t#BÝLBtėFMBEOÈtėFTLâ5ŞÝÓOt%PCSÈt\'SâEMBOUOBE0TUSBWJDÓt)PEPŵPWJDFt$IMFCPWJDFt+BOPWJDFt,VOŘJDFQPE0OEżFKOÓLFNt,VOŘJŘLZV#BÝLZt-ÓTLPWFDt-VCOP
t.BMFOPWJDFt.FUZMPWJDFt/PÝPWJDFt/PWÈ7FTt0TUSBWJDFt1BMLPWJDFt1BTLPWt1SBäNPt1SäOPt1TUSVäÓt3BÝLPWJDFt4LBMJDFt4UBSÏ.ŞTUPt4UBżÓŘt4WJBEOPWt;FMJOLPWJDFtÇBCFŵ
ŘUFOÈżƉWEPNÈDOPTUFDIBmSNÈDI
LISTOPAD 2019
www.Skutry-Pro-Seniory.cz
Prokopa Velikého 30 | Ostrava-Vítkovice | +420 599 529 753 | elektrokola@mise.cz
Otevírací doba | Pondělí - Pátek 9.00 - 17.00 hod. | Sobota - na objednávku
1HMYöWwÈ YØEöU NOVÝCH
L 328Ŗ,7¸&+ HOHNWURVNÕWUʼn
SUR VHQLRU\ D KHQGLNHSRYDQÄ
Ŷ 9ØEöU ] YÈFH QHŗ W\Sʼn HOHNWURVNÕWUʼn
Ŷ SKLADEM SĵHV QRYØFK HOHNWURVNÕWUʼn
Ŷ \'235$9$ =\'$50$
FP/PA-030
https://www.floowie.com/en/read/program-fm-11-2019/www.eprogram.cz
2
KINA
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, www.kulturafm.cz
FILMOVÝ KLUB
4. 11. 19.00 Dobrá smrt
5. 11. 19.00 Parazit
11. 11. 19.00 Mladý Ahmed
12. 11. 19.00 U zlaté rukavice
18. 11. 19.00 Dálava
19. 11. 19.00 Nejlepší
25. 11. 19.00 Matthias a Maxime
26. 11. 19.00 Boží láska
KINO KAFÉ
8. 11. 14.00 Slunovrat
21. 11. 15.00 Diego Maradona
BIO SENIOR
6. 11. 10.00 Hodinářův učeň
20. 11. 10.00 Panství Downton
27. 11. 10.00 Přes prsty
BIJÁSEK
9. 11. 15.00 V oblacích
15. 11. 9.30 Za kamarády z televize 8
16. 11. 15.00 Lví král
23. 11. 15.00 Toy story 4: Příběh hraček
SPECIÁLNÍ PROJEKCE
17. 11. 17.00 Jan Palach
24. 11. 17.00 Depeche Mode:
SPIRITS in the Forest
KINO HVĚZDA
Frýdecká 1000/48, Vratimov
tel.: 595 700 759, www.ksvratimov.cz
6. 11. 17.00 Hodinářův učeň
13. 11. 19.00 Takové krásné šaty
16. 11. 10.00 Broučkova rodina
20. 11. 17.00 Aladin
27. 11. 19.00 Sněží!
29. 11. 18.30 Čertí brko
29. 11. 18.30 Pelíšky - adventní kino
pod širým nebem
KINO ART
DKMO, 28. října 124, Mor. Ostrava
UFMTQPKtXXXELNPBTD[
UMĚNÍ NA PLÁTNĚ
4. 11. 16.30 Tintoretto - rebel z Benátek
11. 11. 16.30 Leonardo: The Works
18. 11. 16.30 Gauguin na Tahiti - ztracený ráj
25. 11. 16.30 Nikdy neodvracej zrak
FILMOVÝ KLUB
5. 11. 17.00 Komunismus a síť
aneb Konec zastupitelské demokracie
12. 11. 16.30 Francouzský filmový klub
19. 11. 16.30 Toni Erdmann
19. 11. 19.30 Vrať se do hrobu
26. 11. 16.30 Kouř
26. 11. 19.00 Jízda
DOKU STŘEDA
13. 11. 16.30 Jiří Bělohlávek:„Když já tak rád
diriguju…“
20. 11. 16.30 Bluesman
27. 11. 17.00 Sólo
SENIOR ART
5. 11. 14.00 Panství Downton
7. 11. 14.00 Nabarvené ptáče
12. 11. 14.00 Deštivý den v New Yorku
14. 11. 14.00 Panství Downton
19. 11. 14.00 Poslední aristokratka
21. 11. 14.00 Jiří Suchý - Lehce s životem se prát
26. 11. 14.00 Národní třída
28. 11. 14.00 Nabarvené ptáče
ART DĚTEM
2. 11. 14.00 Hurá na pohádky
3. 11. 14.00 Sněžný kluk
9. 11. 14.00 Addamsova rodina
10. 11. 14.00 Fany a pes
16. 11. 14.00 Sněžný kluk
17. 11. 14.00 Addamsova rodina
23. 11. 14.00 Fany a pes
24. a 30. 11. 14.00 Ledové království II
PŘENOSY DO KIN
21. a 29. 11. 19.00 Depeche Mode:
SPIRITS in the Forest
Kompletní program kina na www.dkmoas.cz
PROGRAM, Frýdecko-Místecko t Měsíčník - zdarma do domácností a firem na Frýdecko-Místecku
Vydává: NAKLADATELSTVÍ MISE, s. r. o., Pr. Velikého 30, 703 00 Ostrava-Vítkovice t Vydavatel a vedoucí
projektu: Josef Bordovský, tel.: 599 529 770 t Šéfredaktorka: Ing. Hana Marušáková, tel.: 599 529 760,
e-mail: programfrydek@mise.cz t Inzerce: Radim Mikunda, tel.: 604 444 080, tel./fax: 558 439 431
Distribuce: Česká distribuční, a.s. t Adresa redakce: Malý Koloredov 811, 738 01 FRÝDEK-MÍSTEK t e-mail:
programfrydek@mise.cz, www.eprogram.cz t Tisk: EUROPRINT a.s. t3FHJTUSBDF.,Ǝ3&tUzávěrka
prosincového čísla: 8. 11. 2019 t Toto číslo vyšlo: 29. 10. 2019t;NǔOBQSPHSBNǾKFWZISB[FOBQPDzB-
EBUFMǾNt1MBUOPTULBäEÏBLDFEPQPSVǏVKFNFPWǔDzJUUFMFGPOJDLZt;BPCTBISFLMBNZPEQPWÓEÈ[BEBWBUFM
t0CTBISFLMBNZTFOFNVTÓWäEZTIPEPWBUTOÈ[PSFNSFEBLDFt7FÝLFSÈBVUPSTLÈQSÈWBKTPVWZISB[FOB
WZEBWBUFMJBOFOÓNPäOÏKFQPVäÓUCF[KFIPTPVIMBTVt
KINO FRÝDLANT
NAD OSTRAVICÍ
Hlavní 1755, Frýdlant nad Ostravicí
www.kcfno.cz
1. 11. 18.00 Staříci, 20.00 Zombieland: Rána jistoty
2. 11. 15.00 Sněžný kluk, 17.00 Poslední aristo-
kratka, 19.30 Terminátor: Temný osud
3.11. 15.00 Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon
17.00 Pražské orgie, 19.30 Neviditelné
5. 11. 17.00 Staříci, 19.00 Zombieland: Rána jistoty
6. 11. 17.00 Sněžný kluk
19.00 Poslední aristokratka
8. 11. 17.30 Poslední aristokratka
20.00 Terminátor: Temný osud
9. 11. 15.00 Addamsova rodina
17.00 Abstinent, 19.00 Ženská na vrcholu
10. 11. 15.00 Sněžný kluk, 17.00 Terminátor:
Temný osud, 19.30 Narušitel systému
12. 11. 17.00 Fany a pes, 19.00 Stáhni a zemřeš
13. 11. 17.00 Ovečka Shaun ve filmu:
Farmageddon, 19.00 Ženská na vrcholu
14. 11. 10.00 Bio Senio: Skleněný pokoj
15. 11. 16.00 Ztratili jsme Stalina
18.00 Abstinent, 20.00 Stáhni a zemřeš
16. 11. 15.00 Psí kusy
17.00 Ženská na vrcholu, 19.00 Le Mans ´66
17. 11. 17.00 Bitva u Midway, 19.30 Amnestie
19. 11. 17.00 První akční hrdina
19.00 Ženská na vrcholu
20. 11. 17.00 Addamsova rodina
19.00 Le Mans ´66
22. 11. 18.00 Román pro pokročilé
20.00 Bitva u Midway
23. 11. 15.00 Ledové království II
17.00 Le Mans ´66, 20.00 Vlastníci
24. 11. 15.00 Addamsova rodina
17.00 Doktor Spánek, 19.30 Dálava
26. 11. 17.00 Poslední aristokratka
19.30 Bitva u Midway
27. 11. 17.00 Ledové království II, 19.00 Vlastníci
29. 11. 18.00 Vlastníci, 20.00 Doktor Spánek
KINO KOSMOS
Dukelská 689, Třinec
UFMtXXXLJOPLPTNPTD[
1. - 3. 11. 17.30 Zloba: Královna všeho zlého
20.00 Terminátor: Temný osud
2. 11. 15.00 Addamsova rodina
3. 11. 15.00 Sněžný kluk
4. 11. 17.30 Tintoretto - rebel z Benátek
20.00 Joker
5. - 6. 11. 17.30 Zombieland 2: Rána jistoty
20.00 Terminátor: Temný osud
7. - 10. 11. 17.30 Ženská na vrcholu
7., 8. 11. 20.00 Bitva u Midway
8. 11. 10.00 Fany a pes
9., 10. 11. 20.00 Terminátor: Temný osud
9. 11. 15.00 Sněžný kluk
10. 11. 15.00 Zloba: Královna všeho zlého
11. 11. 8.00 Fany a pes
11. - 12. 11. 17.30 Ženská na vrcholu, 20.00 Joker
13. 11. 17.30 Stáhni a zemřeš, 20.00 To Kapitola 2
14. 11. 19.30 Amnestie
15. - 16. 11. 17.00 Le Mans´66
20.00 Doktor Spánek od Stephena Kinga
16. 11. 10.00 12 měsíčků II
15.00 Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon
17. 11. 15.00 Fany a pes
18.00 Skřivánci na niti, 20.00 Amnestie
18. 11. 9.00 Všichni dobří rodáci
17.30 Přes prsty, 20.00 Tenkrát v Hollywoodu
19. 11. 9.00 Román pro pokročilé
19., 20. 11. 14.00 Gordon a Paddy, 17.00 Le Mans´66
20.00 Doktor Spánek od Stephena Kinga
21. 11. 17.30 Vlastníci
20.00 Depeche Mode: SPIRITS in the Forest
22. 11. 9.00 Spalovač mrtvol, 11.00 Lásky jedné
plavovlásky, 17.30 Ledové království II, 20.00Vlastníci
23. 11. 15.00 Ledové království II
24. 11. 15.00 Michalovi mazlíčci - kouzelná školka
23. 11. 17.30 Ženská na vrcholu, 20.00 Vlastníci
24. - 26. 11. 17.30 Ledové království II, 20.00Vlastníci
27. 11. 17.30 Hurá na pohádky
20.00 Boží láska
28. - 30. 11. 17.30 Valhalla: Říše bohů
20.00 Last Christmas
30. 11. 15.00 Ledové království II
VÝSTAVY
Muzeum Beskyd Frýdek-Místek
FRÝDECKÝ ZÁMEK
tel.: 558 630 051-3
www.muzeumbeskyd.com
Stálé expozice:
Zámecký okruh
Frýdek a Místek
Památník Óndry Lysohorského
Výstavy:
do 3. 11. 10. beskydské trienále řezbářů
do 3. 11. Mezi bílou a černou - obrazy
Mgr. Karly Stiborkové a Mgr. Bernardety
Sudnikowicz
7. 11. - 19. 1. 2020 Listopad 1989
28. 11. - 12. 1. 2020 Vánoční pozdravy
Otevřeno: Út, St, Pá 8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00
Čt 8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00
So, Ne 13.00 - 17.00
STÁTNÍ OKRESNÍ ARCHIV
Bezručova 2145, Frýdek-Místek
tel.: 558 431 845
Výstava: Tužme se! - Z historie sokolských
jednot okresu Frýdek-Místek
Otevřeno: Po a St 8.00 - 17.00, Út a Čt 8.00 - 14.30
VRATIMOVSKÁ GALERIE VG
KS Vratimov, vestibul kina Hvězda
do 21. 11. Ivana Barazi: Něžné umění
27. 11. - 9. 1. 2020 Kočárky z Muzea Beskyd
Frýdek-Místek
Otevřeno: St a Čt 16.00 - 19.00
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
Mánesova síň:
5. 11. - 18. 12. Danuše Pytlíková
obrazy, paličkování, patchwork, enkaustika
Otevřeno: Po, St, Pá 9.00 - 15.00
Út, Čt 9.00 - 19.00
CHAGALL BRUŠPERK
Nám. J. A. Komenského 9, Brušperk
do 6. 11. Rosana de Montfort - obrazy
7. 11. - 31. 12. Zátiší ve výtvarném umění
Otevřeno: Út - Pá 13.00 - 17.00
So tNe 13.00 - 17.00
GALERIE NA PŮDĚ
KaSS Střelnice, Střelniční 1, Český Těšín
UFMtXXXLBTTDUD[
do 28. 11. Joanna Imielska: Listy z památníku
Otevřeno: Po - Pá 9.00 - 20.00
ČERNÁ LOUKA OSTRAVA
Černá louka 3235, Moravská Ostrava
tel.: 602 795 246, www.cerna-louka.cz
1. - 3. 11. Ostrava ČokoFest 2019
10. 11. Avízo bazar - prodej dětského zboží
15. - 17. 11. Kreativ Podzim - prodejní výstava
19. - 21. 11. MARV s. r. o. - velký výprodej
výběrového second handu
23. 11. Bleší trhy - sběratelská burza
24. 11. Fauna trhy - prodejní burza
29. - 30. 11. Předvánoční esoterika - dárky,
přednášky, workshopy
MUZEUM TĚŠÍNSKA
www.muzeumct.cz
Otevřeno: Po - Pát
Ne 13.00 - 17.00
VÝSTAVNÍ SÍŇ JABLUNKOV
Mariánské nám. č. 14, tel.: 558 359 533
Výstava: Valaši na Těšínsku
Expozice: Z minulosti Jablunkova a okolí
VÝSTAVNÍ SÍŇ MUSAION
Pavlovova 2, Havířov, tel.: 596 813 456
Výstava: Dotkni se přírody - les
Expozice: Než se město zrodilo
PAMÁTNÍK ŽIVOTICKÉ TRAGÉDIE
Padlých hrdinů 47a, Havířov-Životice
tel.: 596 434 138, www.muzeumct.cz
do 14. 1. 2020 Tragédie v Oradour-sur-Glane
do 14. 1. 2020 Tragédie v Televagu
Expozice: Okupace a odboj na Těšínsku
Otevřeno: Útt
VÝSTAVNÍ SÍŇ KARVINÁ
Masarykovo nám. 10, Karviná-Fryštát
tel.: 596 311 425, www.muzeumct.cz
do 31. 12. Podmalby na skle - výstava
Expozice: Střípky z dějin Karviné
TECHNICKÉ MUZEUM
K muzeu 89, Petřvald u Karviné
tel.: 596 541 092, www.muzeumct.cz
Výstava: Obrázky z dějin Petřvaldu
Expozice: Kouzelný svět tramvají
Technické skvosty - hrací strojky
VÝSTAVNÍ SÍŇ ORLOVÁ
Polní 964, Orlová-Lutyně
tel.: 596 531 205, www.muzeumct.cz
do 28. 2. 2020 Sladké pokušení - výstava
ARCHEOPARK
Chotěbuz - Podoboř, tel.: 552 309 133
Otevřeno: Út - Ne 8.00 - 16.00
MUZEUM TŽ
A MĚSTA TŘINCE
Frýdecká 387, Třinec, tel.: 558 535 882
do 17. 11. Od doby kamenné
do doby slovanských hradišť
do 17. 11. Obrazy z prehistorické země
do 17. 11. Historie profesionálních hasičů
na Třinecku
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 17.00, Ne 13.00 - 17.00
KD FRÝDLANT
NAD OSTRAVICÍ
Frýdlant n. Ostravicí, tel.: 558 604 111
www.frydlantno.cz
Stálá expozice uměleckých smaltů z mezinárod-
ních sympozií Frýdlantský umělecký smalt
Galerie Uměleckého smaltu a litiny
Expozice Ferdiše Duši
Otevřeno: Po - Pá 8.00 - 17.00
UZÁVĚRKA 8. 11. 2019
FP/PA-028
https://www.floowie.com/en/read/program-fm-11-2019/FP/HA-013
https://www.floowie.com/en/read/program-fm-11-2019/www.eprogram.cz
4
SPOLEČNOST
FRÝDECKÝ ZÁMEK
Frýdek-Místek, tel.: 558 630 051-3
www.muzeumbeskyd.com
e-mail: info@muzeumbeskyd.com
1. - 3. 11. Mezinár. festival outdoorových filmů
28. 11. 18.00 Vánoční pozdravy a jejich historie
1. 12. 9.00 - 15.00 Vánoční jarmark na zámku
4. 12. 18.00 Tradiční poutní mše svatá
ke cti sv. Barbory
Přednášky v Zeleném domě:
14. 11. 16.30 Drobné památky a výtvarné
objekty na území Frýdku-Místku
20. 11. 10.00 a 16.00 Workshop Mechorosty
rostoucí na kůře stromů a na mrtvém dřevě
21. 11. 16.30 Voda ve Frýdku-Místku
NÁRODNÍ DŮM
Palackého 134, Frýdek-Místek
UFMtXXXLVMUVSBGND[
narodnidum@kulturafm.cz
7. 11. 19.00 Karel Plíhal - koncert
15. - 17. 11. Oslavy sametové revoluce po 30 letech
18. 11. 19.00 Dopisy Olze
účinkují: Eva Garajová - mezzosoprán, Zbyňka
Šolcová - harfa, Valérie Zawadská - mluvené slovo
VÝSTAVA:
1. - 30. 11. Matěj Boček - Malba
Připravujeme:
10. 12. 19.00 Jiří Stivín & Collegium Quadlibet
30. 12. 20.00 Swingový večer
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, fax.: 558 662 715
WMBTU!LVMUVSBGND[tXXXLVMUVSBGND[
15. - 17. 11. Oslavy sametové revoluce po 30 letech
VÝSTAVA:
do 30. 11. Michaela Eich: Asie - fotografie
KULTURNÍ DŮM FRÝDEK
Heydukova 2330, Frýdek-Místek
tel.: 558 647 067, 602 586 925
kulturnidumfm@seznam.cz
www.kulturnidumfrydek.cz
15. 11. Twisterz (PL) - poprvé v Česku
večer v žánru elektronické taneční hudby. Spo-
lečně s polským duem Twisterz vystoupí také
české zastoupení EDM scény: Criminal Noise,
Mike Zee, Joe Hard, Andy Smile, Jackob
19. 11. 19.00 Ladislav Špaček - Etiketa ve zkratce
Připravujeme:
2. 12. 19.00 DS Háta: Zamilovaný sukničkář
KOSTEL VŠECH SVATÝCH
Frýdek-Místek, www.kulturafm.cz
10. 11. 18.00 Ensemble Frizzante - v rámci
programu Evropská vokální hudba
KOSTEL SV. JANA A PAVLA
Frýdek-Místek
13. 11. 19.00 Koncert Gentlemen singers
KINO PETRA BEZRUČE
Frýdek-Místek, www.kulturafm.cz
19. 11. 19.00 Lad. Zibura: Prázdniny v Evropě
3. 12. 19.00 4TET - Nová koncertní verze V.
KS VRATIMOV
Frýdecká 1000/48, Vratimov
tel.: 595 700 750-4, www.ksvratimov.cz
20. 11. 18.00 Cesty za jógou - přednáška
24. 11. 17.00 Koncert Pavla Šporcla
29. 11. 10.00 Rozsvícení vánočního stromu
s jarmarkem
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
5. 11. 19.00 Karel Plíhal - recitál
12. 11. 17.00 PhDr. A. Vašíček: České tajemno
15. 11. 17.30 Dopisy Olze - Valérie Zawadská
(mluvené slovo), Zbyňka Šolcová (harfa),
Eva Garajová (mezzosoprán)
18. 11. 17.00 L. Špaček: Etiketa ve zkratce
27. 11. 18.00 Jižní Korea - cestopis Ivo Petra
1. 12. 15.20 Masarykovo nám. Karviná-Fryštát:
Rozsvícení vánočního stromu
účinkuje: Cirkus trochu jinak, No Name
1. - 23. 12. Masarykovo nám.: Karvinský
vánoční jarmark
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
tel.: 558 438 083, fax.: 558 662 715
www.kulturafm.cz, vlast@kulturafm.cz
7. 11. 18.30 Těšínské divadlo: Mefisto
8. 11. 19.00 V.I.P. Art Company: V hodině rysa
21. 11. 19.00 V.I.P. Art Company:
Čarodějky v kuchyni
22. 11. 19.00 Divadlo Verze: Lež
Připravujeme:
4. 12. 19.00 Divadlo Petra Bezruče:
Heda Gablerová: Teorie dospělosti
10. 12. 19.00 Co takhle ke zpovědi...
hrají: P. Nárožný, M. Zahálka, K. Sedláková a další
KD TRISIA TŘINEC
Nám. Svobody 526, Třinec
tel.: 558 387 111, rezervace tel.: 558 387 112
LVMUVSB!USJTJBD[tXXXUSJTJBD[
12. 11. 19.00 Cavewoman - one woman show
v hlavní roli Daniela Choděrová
19. 11. 19.00 Divadlo v Řeznické: Relativita
hrají: M. Táborský, L. Štěpánková, K. Táborská
24. 11. 18.00 Čtyři dohody
25. 11. 18.00 Pátá dohoda
hrají: J. Dušek, Pjér La Š´éz a Zd. Konopásek
Připravujeme:
4. 12. 19.00 Městské div. Brno: Vrabčák a anděl
hrají: Hana Holišová a další
DIVADLO DEVÍTKA
Radniční 574/52, Ostrava-Michálkovice
www.divadlodevitka.cz, tel.: 602 534 497
8. 11. KD Petřvald: (Ne)prodejné manželky
30. 11. 17.00 KD Horní Bečva: Pětkrát do černého
AKORD O.ZÁBŘEH
Nám. SNP, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 762 511, www.dk-akord.cz
9. 11. 19.00 V hodině rysa
15. 11. 19.00 Perfect Days
21. 11. 19.00 Divadlo Kalich: Titanic
26. 11. 17.00 a 20.00 Divadlo Sklep: Besídka 2019
28. 11. 19.00 Mandarínková izba
DIVADLA
ČTYŘLÍSTEK
Divadlo Na Slezské
Novodvorská 3478, Frýdek-Místek
tel.: 595 170 040, www.divadloctyrlistek.cz
2. 11. 15.00 Čert vem anděla
hraje Divadlo Prozatím Frýdek-Místek
9. 11. 15.00 O líných strašidlech
hraje DS KuKo F-M
16. 11. 15.00 Příhody medvídka Ťupínka I.
hraje DUO - Divadlo u Ostravice Frýdek-Místek
23. 11. 15.00 O Červené Karkulce
hraje DUO - Divadlo u Ostravice Frýdek-Místek
30. 11. 19.00 Dům tety Agáty
hraje DS KuKo F-M
Půjčování kostýmů: Út a Čt 15.00 - 17.00
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
tel.: 596 309 000, www.medk.cz
7. 11. 19.00 Agentura Harlekýn: Drahá legrace
hrají: J. Carda/P. Kikinčuk, V. Žehrová/K. Šprácha-
lová, M. Zahálka, J. Čenský/J. Šťastný,
E. Čížkovská, B. Petrová, L. Županič/M. Mejzlík
22. 11. 19.00 Dva nahatý chlapi
hrají: M. Zounar, M. Randová, M. Kraus,
D. Šinkorová
Připravujeme:
6. 12. 18.00 Poslední ze žhavých milenců
účinkují: Simona Stašová a Petr Nárožný
DK MĚSTA OSTRAVY
28. října 124, Moravská Ostrava
UFMTQPKtQPLM
www.dkmoas.cz
3. 11. 19.00 Čtyři dohody
4. 11. 19.00 Pátá dohoda
hrají: J. Dušek, Z. Konopásek, Pjér La Š´éz
15. 11. 19.00 Chlap na zabití
17. 11. 19.00 Teď ne! aneb Na tohle teď není ta
pravá chvíle
19. 11. 19.00 Cirk La Putyka: Batacchio
20. 11. 19.00 Relativita
Připravujeme:
3. 12. 19.00 Drahá legrace
13. 12. 19.00 Malý princ - hraje: Jan Cina
OC FRÝDA
www.ocfryda.cz
9. 11. 15.00 Koncert:
Prague Queen - European Tribute Band
KC FRÝDLANT
NAD OSTRAVICÍ
Hlavní 1755, Frýdlant nad Ostravicí
tel. 558 606 304, www.kcfno.cz
Výstava: Sametová pamět
4. 11. 18.00 Cestopisná přednáška: Jak mi pěší
pouť do Santiaga de Compostela změnila život
11. 11. 17.00 Premiéra dok. Sametová paměť
12. 11. 15.00Tvořivé dílny pro děti: Skleněný svícen
14. 11. 18.00 Normandie - cestopis Jiřího Kráčalíka
16. 11. Bitva o Frýdlant
17. 11. 16.00 Divadlo: O chaloupce z perníku
21. 11. 18.00 Koncert Jaroslava Hutky
22. 11. 19.00 Bosé nohy v parku - divadlo
hrají Anna Linhartová, Radúz Mácha,
Veronika Freimanová, Rudolf Hrušínský
25. 11. 18.00 Snowfilmfest
26. 11. 15.00Tvořivé dílny pro děti: Adventní věnce
29. 11. Rozsvěcování vánočního stromu
MÚ FRÝDLANT N. O.
Hlavní 139, tel.: 558 604 128
4. a 18. 11. 9.00 Farmářské trhy
před obchodním domem OMMA
11. 11. 11.00 Den válečných veteránů - hřbitov
15. 11. 17.30 Janáčkova síň: Koncert
mužského pěveckého sboru Permoník
ZUŠ HLAVNÍ
Frýdek-Místek, www.kulturafm.cz
19. 11. 19.00 Lubomír Brabec - kytarový koncert
Připravujeme:
11. 12. 19.00 Bach trochu jinak
účinkují: Taťjana Medvecká, Eliška Novotná ,
Halina Františáková, Martina Janková
FRÝDEKMÍSTEK
15. 11. Velký lampiónový průvod Frýdkem-
-Místkem, začátek v 17.30 v Sadech svobody
NÁMĚSTÍ SVOBODY
Frýdek-Místek, www.kulturafm.cz
17. 11. Oslavy sametové revoluce po 30 letech
29. 11. - 23. 12. Adventní městečko
29. 11. 16.45 Rozsvěcování vánočního stromu
17.00 The Tap Tap
LIDOVÝ DŮM MÍSTEK
Fr.Čejky 450, Frýdek-Místek
tel.: 558 435 401,775 64 67 70
www.lidovydum-fm.cz
9. 11. Country bál
17. 11. Divadelní představení o svaté Anežce
20. 11. Velké šátkování
28. 11. Pletení adventních věnců
30. 11. Senzames
Připravujeme:
3. 12. Festival dětských pěvecký sborů
8. 12. Mikulášská besídka pro dospělé
15. 12. Vánoční dílny
KD TRISIA TŘINEC
Nám. Svobody 526, Třinec
tel.: 558 387 111, rezervace tel.: 558 387 112
LVMUVSB!USJTJBD[tXXXUSJTJBD[
6. 11. 18.00 Postel, hospoda, kostel
talk show kněze Zbigniewa Czendlika
27. 11. 18.00 Fragile - slovenská vokální skupina
OBECNÍ DŮM DRUŽBA
Fryštátská 181/44, Karviná-Fryštát
16. 11. 19.00 Oldies Party
účinkuje: Petr Kotvald, DJ Rostislav Jež
27. 11. 18.00 Podzimní jazzový koncert
Daniela Dina Sedlacek v doprovodu Formace JQ
WERK ARÉNA
Frýdecká ulice 850, Třinec
www.werkarena.cz
28. 11. 20.00 LUCIE: EVOLUCIE Tour 2019
Připravujeme:
14. 12. 17.00 Sněhurka na ledě
®
Více informací o koncertech
naleznete na www.madleine.cz.
Vstupenky www.ticketstream.cz
BENEFIČNÍ
KONCERT
MARKÉTA
KONVIČKOVÁ
04. 12. od 19:00
Svou účastí podpoříte děti z Dětského domova Na Hrázi.
Evangelický kostel na Husově ulici, Frýdek-Místek
host VAŠO PATEJDL
BENEFIČNÍ
KONCERT
LUBOMÍR
BRABEC
11. 12. od 19:00
Svou účastí podpoříte děti z Dětského domova Čeladná.
Farní kostel sv. Jana Nepomuckého, Čeladná
FP/PE-006
https://www.floowie.com/en/read/program-fm-11-2019/KLUBY
STOUN
Jiřího
z Poděbrad 3109
Frýdek-Místek
tel.: 597 431 888
TUPVO!BQQMFUD[tXXXTUPVOD[
Po 19.00 - 02.00, Út - Čt 19.00 - 24.00
Pá - So 19.00 - 04.00
2. 11. J.A.R.
8. 11. Rest | Ty nikdy Label
16. 11. Záviš
21. 11. Na Stojáka
22. 11. Mowdees
23. 11. Visací Zámek & Znouzecnost
HUDEBNÍ HOSPŮDKA
U ARNOŠTA
ul. Těšínská, Frýdek-Místek
tel.: 727 872 788 14.00 - 23.00
IPTQVELB!V"SOPTUBD[tXXXV"SOPTUBD[
Ne - Čt 16.00 - 23.00, Pá - So 16.00 - 02.00
KASS STŘELNICE
Střelniční 256/1, Český Těšín
UFM
XXXLBTTDUD[
1. 11. 20.00 Carlos Santana Tribute Band
8. 11. 20.00 Lautr a Torxx - koncert
14. 11. 18.00 Saša Ryvolová:
Zběsilá Čína - cestopis
15. 11. 20.00 Hity z kazeťáku
18. - 23. 11. 18.00 Těšínský jazzový festival
20. 11. 17.00 Roční období zima z pohledu
tradiční čínské medicíny - přednáška
24. 11. 17.00 Těšínská tančírna
29. 11. 20.00 Furtlajf - koncert
29. 11. - 20. 12. Vánoční strom
advent v Českém Těšíně
29. 11. Rozsvícení vánočního stromu
a jarmark na náměstí ČSA
11. 12. 18.00 Česko zpívá koledy na nám. ČSA
VÍTKOVICE ARÉNA, a. s.
Ruská 135/3077, 700 30 Ostrava-Zábřeh
UFM
XXXBSFOBWJULPWJDFD[
OSTRAVAR ARÉNA, tel.: 596 707 112
1. 11. 19.00 Helax Symphonic Dance Music
Janáčkova filharmonie & DJ Lowa,
největší hity taneční hudby
6. 11. 19.00 Fire on Ice - světové
krasobruslařské hvězdy v Ostravě
23. 11. 14.00 a 18.00 Popelka - muzikál na ledě
30. 11. 17.00 Megakoncert Rádia Čas
Připravujeme:
4. 12. DEEP PURPLE
11. 3. 2020 GREGORIAN 20/2020
20th Anniversary World Tour
Katedrála Božského Spasitele Ostrava:
13. 12. GOSPELOVÉ VÁNOCE 2019
Nate Brown & One Voice (USA)
DĚTEM
OC FRÝDA
XXXPDGSZEBD[
2. 11. 14.00 %JWBEMPQSPEŞUJ4USBÝGVŵÈLPWB
perníkova pohádka. Pro děti od 3 - 9 let.
Uvádí: Loutkový svět Ostrava.
16. 11. 14.00 Divadlo pro děti! Princezna
Čokoláda. Pro děti od 3 - 9 let.
Uvádí: Dobře naladěné divadlo.
30. 11. 14.00 Divadlo pro děti! O Mášence.
Pro děti od 3 - 9 let. Uvádí: Divadlo Bonbon.
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 112, Frýdek-Místek
UFM
GBY
WMBTU!LVMUVSBGND[tXXXLVMUVSBGND[
Nedělní divadélka
3. 11. 15.00 Čert a Káča
Divadelní agentura Praha
10. 11. 15.00 Nosáčkovo dobrodružství
Hravé divadlo Brno
17. 11. 15.00 O Honzovi - Divadlo SemTamFór
24. 11. 15.00 O zlobivé princezně
Divadlo Kozlovice
NZDM KLUB NEZBEDA
Charita Frýdek-Místek
\'ėFKLZ
\'SâEFL.ÓTUFL
tel.: 732 628 731, 733 433 177
XXXDIBSJUBGND[OF[CFEB
Otevřeno: Po - Pá 13.00 - 17.00
St konzultační den určený pro jednotlivce
nebo skupinu, kteří si předem domluví přípravu
do školy nebo téma, které chtějí prodiskutovat.
Dětem a mládeži z FM ve věku od 6 let ZDARMA
nabízíme: důvěrné a bezpečné prostředí pro
trávení volného času, zajímavé aktivity,
příležitosti, motivaci, pomoc a podporu.
TOM 19070 KAM
SVČ Klíč, ul. Pionýrů 764, Frýdek-Místek
UFMtXXXLBNBDJD[
Nabízíme: činnost pro holky a kluky 7 - 12 let
jednodenní či půldenní víkendové akce
zimní a letní tábory, vícedenní akce
St 15.30 - 19.30 Klub deskových her na SVČ Klíč
Pá 15.00 - 19.00 Schůzky oddílu na SVČ Klíč
9. 11. Za deníkem Jana Tleskače
23. 11. Sportování v tělocvičně
23. 11. Krajský přebor deskových her
KS VRATIMOV
Frýdecká 1000/48, Vratimov
UFM
XXXLTWSBUJNPWD[
10. 11. 10.00 Jak si Káča poradila s čertem
divadelní pohádka pro děti - DA Křesadlo
KASS STŘELNICE
Střelniční 1, Český Těšín
UFMtXXXLBTTDUD[
10. 11. 15.00 Princezna ze mlejna
Divadelní soubor Pegas
MĚDK KARVINÁ
Tř. Osvobození 1639, Karviná-Nové Město
UFM
XXXNFELD[
3. 11. 16.00 Druhá pohádka aneb školní příběh
účinkuje: Divadelní soubor Principálek
24. 11. 16.00 O mikulášské čapce s myškou
Klárkou a veverkou Terkou
účinkuje: Divadélko Ententýky
Připravujeme:
15. 12. 16.00 Popletené Vánoce
účinkuje: Divadlo Sympatie Ostrava
DIVADLO LOUTEK
Černá louka, Pivovarská 15, Mor. Ostrava
UFMtXXXEMPPTUSBWBD[
JOGP!EMPPTUSBWBD[
3. 11. 10.30 a 15.30 O blýskavém prasátku
10. 11. 10.00 a 15.00 Malá Mína zmlsaná
10.30 a 15.30 Jak šlo vejce na vandr
13. 11. 18.30 (ABEND) Prodaná nevěsta
17. 11. 10.00 a 15.00 Dášeňka
24. 11. 10.00 a 15.00 Muminci:
Čarodějův klobouk
10.00 Dílny pro veřejnost
25. 11. 18.30 Stříhali dohola Josefa Kainara
26. 11. 10.00 a 15.00 Bato a Lato
1. 12. 10.00 a 15.00 Malá Mína zmlsaná
10.30 a 15.30 Jak šlo vejce na vandr
VZDĚLÁVÁNÍ
XXXFQSPHSBND[ 5
KLUB STOLÁRNA
Potoční 1228, Frýdek-Místek
XXXLMVCTUPMBSOBD[
UFM
Po - Čt 11.00 - 24.00, Pá 11.00 - 02.00
So 12.00 - 02.00, Ne 12.00 - 23.00
7. 11. 20.00 Boris Band Combination
KLUB PARNÍK
Sokolská tř. 26, Mor. Ostrava
UFM
XXXLMVCQBSOJLD[
XXXDLWPTUSBWBD[
Předprodej Po - Pá 8.00 - 17.00
1. 11. 19.00 Bebechy
2. 11. 19.30 Hrdobci
3. 11. 19.00 Sova & Slamák & Souček René
5. 11. 19.00 Jamie Marshall‘s Amplified Acoustic
Band (UK)
6. a 7. 11. 19.00 Lenka Filipová
8. 11. 20.00 a 9. 11. 14.00 Ostravské listopadání
11. a 12. 11. 19.00 Michal Pavlíček Trio
14. 11. 19.00 Slzy štěstí v Ostravě
& Stand-up comedy
17. 11. 18.00 Jazzová země 30 let svobody
SametOva
18. 11. 20.00 Folk Team
19. 11. 19.00 Trampsko
21. 11. 18.00 JazzTalent
24. 11. 20.00 Mike Stern
& Jeff Lorber Fusion Project
25. 11. 19.00 Jet Set Big Band
26. a 27. 11. 19.00 Kamil Střihavka & Leaders
29. 11. 19.00 Jablkoň
COOLTOUR
Černá louka 3188, pavilon C1, Ostrava
XXXDPPMUPVSPWBD[
2. 11. 20.00 8. cool narozeniny!
20. 11. 17.30 a 20.30 Ladislav Zibura: Prázdniny
v Evropě - cestovatelská projekce v Divadle Mír!
28. 11. 20.00 Lenka Dusilová - koncert
MASTERS OF
ROCK CAFÉ
Zlín - Čepkov
tel.: 577 001 122
XXXNBTUFSTPGSPDLD[
8. 11. Desmod + host Realita
15. 11. %ZNZUSZ+ host Černá
22. 11. .BY*HHPS$BWBMFSB
29. 11. 7ZQTBOÈ\'JYB
[
it
7;%ĝ-«7"$¶45Ļ&%*4,0
."4²34,«À,0-"
PROSPORT, Hrušovská 11, Ostrava-Přívoz
UFM
XXXTLPMBQSPTQPSUD[
Kvalita, zkušení lektoři, vzdělávání
s tradicí již od r. 1990!!!
3FLWBMJmLBŘOÓBDFSUJmLPWBOÏLVS[Z
TBLSFEJUBDÓ.;ė3B.À.5ė3
ZUBNÍ INSTRUMENTÁŘKA, SANITÁŘ,
OŠETŘOVATEL, MASÉR, LYMFATICKÁ MASÁŽ,
INSTRUKTOR FITNESS a další odborné kurzy,
školení, semináře a workshopy.
ÚHRADA ÚŘADEM PRÁCE
7ÓDFOBXXXTLPMBQSPTQPSUD[
MĚSTSKÁ KNIHOVNA
\'SâEFL.ÓTUFL
XXXLOJIPWOBGND[
4. - 8. 11. Festival čtení
Pobočka Místek, Hlavní tř. 112
5. 11. 18.00 Cestovatelská přednáška:
Ivo Petr - Kanada
7. 11. 16.30 Přednáška o umění:
Mgr. Marek Zágora - Mistr Vyšehradského oltáře
12. 11. 17.30 Cyklus Křídla: Přemisťovati se…
Vladimír Preclík - přednáší Olga Szymanská
14. 11. 16.30 Přednáška o umění:
Mgr. Gabriela Pelikánová - Otakar Kubín
22. 11. 9.00 - 10.30 Klub pro rodiče
s malými dětmi
Ústřední knihovna, Jiráskova 506
1. - 29. 11. Výstava: Zdeněk Piner - obrazy
4. 11. 9.00 - 10.30 Klub pro rodiče
s malými dětmi
6. 11. 17.30 Ajurvéda a jóga v domácí praxi
7. 11. 18.00 Autorské čtení Melanie Novákové
s hudebním doprovodem Jaromíra Dobiáše
20. 11. 17.30 Ajurvéda a jóga v domácí praxi
.V[FVN#FTLZE\'SâEFL.ÓTUFL
STUDIJNÍ KNIHOVNA
Zámecké nám. 1264 (zámek 1. nádvoří)
Frýdek-Místek, tel.: 558 630 051, kl. 118
XXXNV[FVNCFTLZEDPN
Vstup do on-line katalogu ze stránky:
https://muzeum.tritius.cz/library/muzeum-
beskyd/
Veřejně přístupná knihovna s prezenčními
výpůjčkami.
Otevřeno: Po, Čt 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
Pá 9.00 - 12.00
KNIHOVNA ŘEPIŠTĚ
Mírová 178, 739 31 Řepiště
UFM
XXXLOJIPWOBSFQJTUFD[
do 29. 11. Obrazy Ludmily Janech Sojkové
26. 11. 17.30 Mgr. Marián Volanský:
Tradiční Čínská medicína v praxi - beseda
místo konání: Společ. dům U Máně v Řepištích
Otevřeno: Út 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00,
Pá 9.00 - 12.00 a 13.00 - 15.30
MĚSTSKÁ KNIHOVNA
VRATIMOV
XXXLOJIPWOBWSBUJNPWD[
4. - 29. 11. Má vlast cestami proměn
plakáty proměn Moravskoslezského kraje
Otevřeno: Po, Čt 9.00 - 12.00, 13.00 - 18.00
Út 9.00 - 12.00, Pá 13.00 - 16.00
KNIHOVNA ŽABEŇ
ÇBCFŵ
XXX[BCFOLOJIPWOBJOGP
do 28. 11. Prostá ohlédnutí - fotografie J. Klusky
14. 11. 17.00 Richard Konkolski - beseda
Otevřeno: Po 13.00 - 17.00,
Čt 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00
KNIHOVNA
HORNÍ DATYNĚ
6ÀLPMZ
)PSOÓ%BUZOŞ
XXXIPSOJEBUZOFLOJIPWOBJOGP
Výstava:
do 31. 12. 60. let KD v Horních Datyních
Otevřeno: Po 14.00 - 17.00
U ÝG ŵÈL
UZÁVĚRKA prosincového
1SPHSBNV 8. 11. 2019
FP/PA-029
Přijďte studovat na největší firemní školu.
Škola je zaměřena na výuku technických oborů.
Žáci neplatí školné, naopak dostávají stipendium
na základě studijních výsledků.
VZDĚLÁVACÍ NABÍDKA pro školní rok 2020 / 2021
Obory poskytující STŘEDNÍ VZDĚLÁNÍ S VÝUČNÍM LISTEM:
Modelář, Strojní mechanik, Obráběč kovů, Mechanik opravář motorových
vozidel, Elektrikář, Elektrikář - silnoproud, Truhlář
Obory poskytující STŘEDNÍ VZDĚLÁNÍ S MATURITNÍ ZKOUŠKOU:
Mechanik seřizovač, Mechanik elektrotechnik (Mechatronika),
Mechanik strojů a zařízení, Letecký mechanik, Strojírenství,
Mechanik elektrotechnik (Automatizace), Hutník operátor, Ekonomika a podnikání
NÁSTAVBOVÉ STUDIUM: Provozní technika, Provozní elektrotechnika
www.vitkovickastredni.cz
SÍDLO ŠKOLY:
Hasičská 1003 / 49
700 30 Ostrava-Hrabůvka
tel.: 596 764 777
GSM: 724 094 474
skola@vitkovice.cz
DNY OTEVŘENÝCH
DVEŘÍ
Středa 27. 11. 2019 1400-1800
Středa 11. 12. 2019 1400-1800
Pátek 24. 1. 2020 900-1800
Sobota 25. 1. 2020 900-1400
Absolventi
naší školy mají
ZARUČENOU
BUDOUCNOST
9Ì7.29,&.É 67ġ(\'1Ì
35ģ0<6/29È â.2/$
https://www.floowie.com/en/read/program-fm-11-2019/www.eprogram.cz
6
BAZÉNY
KRYTÝ BAZÉN
OSTRAVAPORUBA
Gen. Sochora 1378, Ostrava-Poruba
tel.: 596 977 511, www.sareza.cz
50 m bazén:
Po - Pá 6.00 - 21.30, So - Ne 9.00 - 19.30
Dětský bazén: Po a Pá 13.30 - 20.00
Út 13.30 - 18.00, St 13.30 - 16.45,
So - Ne 9.00 - 19.30
Kondiční plavání: Po - Pá 20.00 - 21.30
Pára: Po - Pá 13.00 - 20.00
So - Ne 10.00 - 19.00
100 m tobogán: Po - Pá 13.00 - 20.00
So - Ne 9.00 - 19.00
Fitness a posilovna (v ceně bazén a pára):
Po - Pá 6.00 - 21.30, So - Ne 9.00 - 19.30
Solární studio: Po - Pá 11.00 - 19.00
So - Ne 10.00 - 19.00
Saunové centrum, Masérna: Po 8.00 - 21.00,
Út - Pá 7.00 - 21.00, So - Ne 9.00 - 19.00
Rehabilitace: 7.00 - 12.00, 13.00 - 15.30
RELAXAČNÍ CENTRA
EROTIKEMACE
www.erotik-emace.com, tel.: 737 922 777
Malé náměstí 99, Frýdek-Místek
VŠE PRO EROTIKU!
ŠKOLA JÓGY
KARAKAL
Frýdek-Místek
tel.: 737 617 841
www.joga-karakal.cz
joga-karakal@seznam.cz
Podzimní cyklus pravidelných čtvrtletních
kurzů ve Frýdku a v Raškovicích
dle aktuálního rozvrhu:
filosofie a praxe jógy pro každého, zpevnění
celého těla, prevence poruch páteře, psychické
vyladění, relaxace a regenerace, posílení
imunitního systému, správné dýchání,
labyrint a mandala, sauna a jóga, psychohygie-
na a dechové techniky, radost ze života …
15. 11. Čaj o páté na téma: Nic nekončí,
nic neumírá aneb Umění žít - setkání v kruhu
přátel
BAZÉNY
Nad Přehradou 2290, Frýdek-Místek
tel.: 558 638 754, www.aquapark-olesna.cz
Každou So 9.00 Aquatěhobik
Každou Ne 10.10 Aqua aerobik
Saunový svět:
www.aquapark-olesna.cz/wellness
Každou Ne 10.00 - 11.30 Saunování dětí s rodiči
KRYTÝ BAZÉN
Střední škola řemesel Frýdek-Místek
tel.: 558 432 991, 558 421 215
Plavání pro veřejnost na www.ssremesel.cz
OZDRAVNÉ CENTRUM
JEŠTĚRKA
Za Ještěrkou 629/1, O.-Bartovice
tel.: 596 977 661, www.sareza.cz
25 m bazén: Po - Pá 6.00 - 21.30
So - Ne 9.00 - 19.00
Kondiční plavání: v pracovní dny vždy ráno
první dvě hodiny po zahájení plavání a večer
poslední dvě hodiny před ukončením plavání.
Sauna: Po - Pá 8.00 - 20.00
So - Ne 9.00 - 19.30
Masérna: dle rozpisu maséra
Sportovní hala: Po - Pá 6.00 - 21.00
So - Ne 9.00 - 18.30
Badminton: Po 6.00 - 17.00, Út 6.00 - 19.30
St 6.00 - 16.00, Čt, Pá 6.00 - 19.00
So 12.30 - 19.00, Ne 12.00 - 17.30
VODNÍ SVĚT SAREZA
Sokolská 44/2590, Mor. Ostrava
tel.: 596 977 420, www.sareza.cz
25 m bazén:
Po, Út, Čt, Pá 6.00 - 8.00, 14.00 - 21.30
St 6.00 - 21.30, So - Ne 9.00 - 19.30
Kondiční plavání:
Po 6.00 - 8.00, 18.00 - 20.00
Út - Pá 6.00 - 8.00, 19.00 - 21.30
Vodní jeskyně, Tobogány: Po 14.00 - 18.00
Út - Pá 14.00 - 19.00, So - Ne 9.00 - 19.30
Sauna a masáže: Po 7.00 - 20.00
Út - Pá 7.00 - 21.00, So - Ne 9.00 - 19.30
Fitness: Po 9.00 - 21.00
Út - Pá 7.00 - 21.00, So - Ne 9.00 - 19.00
AQUA AEROBIC
AQUA AEROBIC OLEŠNÁ
aquapark-olesna.cz/kryty-aquapark-sluzby
Aquapark Olešná - neděle 10.10 - 11.00
Cena - v rámci běžného vstupu do areálu.
AQUAAEROBIC-ZDRAVÉCVIČENÍ
Bazén 11. ZŠ J. z Poděbrad Frýdek
Bazén Brušperk - teplota vody 30°C
lenka.kolarcikova@seznam.cz
tel.: 608 745 605, http://aquaaerobic-ov-fm.sweb.cz
Zápis do KURZU září - prosinec
WELLNESS, FITNESS
SPORTOVNÍ CENTRA
Na Příkopě 3726, Frýdek-Místek
tel.: 775 767 754, www.halapolarka.cz
Badminton Polárka: Po - Ne 6.00 - 22.00
Bruslení veřejnosti: Rozpis na www
Půjčovna a broušení bruslí
Stolní tenis: Po - Ne 8.00 - 20.00
Zumba: Út 18.00
STŘELNICE
hala Polárka
rezervace:
tel.: 595 172 975
www.strelnice.halapolarka.cz
Firemní střelecké teambuildingy
10. a 24. 11. Střelecké závody
LANDEK PARK
Pod Landekem 64, Ostrava-Petřkovice
tel.: 702 206 683, www.landekpark.cz
Víceúčelová hala - cvičení pro celé rodiny
Čtyřdráhový bowling s dětskou dráhou
UM PARKOUR PARK
Strojní 149/13, Ostrava-Kunčičky
tel.: 724 000 944, www.umparkourpark.cz
tJOEJWJEVÈMOÓUSÏOJOLZTUSFOÏSFN
tQSBWJEFMOÏLSPVäLZQSPWÝFDIOZ PEUJMFU
tQBSLPVSOJHIUTtXPSLTIPQZBFYIJCJDF
Po - Pá 14.00 - 19.00, So - Ne 9.00 - 20.00
PŮJČOVNA MOTOKÁR
Ostrava, Plzeňská ul.
(naproti Ferony)
www.mojemotokary.cz
Provozní doba na listopad:
So - Ne 13.00 - 16.30, pouze za příznivého
počasí, po předch. domluvě pro větší skupiny
lze otevřít i mimo provozní hodiny
Bližší info na 777 305 217, 777 305 265
tNPUPLÈSZDDNtEŞUTLÈLÈSB
tQSP[LVÝFOÏ)POEBDDN
FUTSAL
STARS TŘINEC
Sportovní hala, ul. Tyršova 275, Třinec
tel.: 558 331 441, www.starstrinec.cz
1. 11. 20.00 SKP Ocel Třinec - VŠSK Zlín
17. 11. 18.00 SKP OcelTřinec - FCTango Hodonín B
29. 11. 20.00 SKP Ocel Třinec - FERRAM Opava
FLORBAL
STARS TŘINEC
Sportovní hala, ul. Tyršova 275, Třinec
tel.: 558 331 441, http://www.fbctrinec.cz
9. 11. 18.00 FBC Ossiko Třinec - FbC KOVO KM FM
16. 11. FBC Ossiko Třinec - Florbal Vsetín
SPORT
FOTBAL
MFK FRÝDEKMÍSTEK
4UBEJPO4UPWLZ
)PSOÓ
Frýdek-Místek, www.mfkfm.cz
MSFL 2019/2020
2. 11. 10.15 MFK Frýdek-Místek - FC Fastav Zlín B
16. 11. 10.15 MFK Frýdek-Místek - FC Velké
Meziříčí
FK FOTBAL TŘINEC
Tyršova 214, Třinec, www.fotbaltrinec.cz
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
9. 11. 10.15 Třinec - Líšeň
23. 11. 10.15 Třinec - Varnsdorf
MĚSTSKÝ STADION
Ostrava-Vítkovice, tel.: 595 701 020
FORTUNA LIGA
9. 11. FC Baník OSTRAVA - MFK Karviná
30. 11. FC Baník Ostrava - Slezský FC Opava
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
1. 11. 17.00 MFK Vítkovice - FK Varnsdorf
22. 11. 17.00 MFK VÍtkovice - FC Vysočina Jihlava
HOKEJ
HC FRÝDEKMÍSTEK
)BMB1PMÈSLB
/B1żÓLPQŞ
\'.
tel.: 775 767 754, http://hcf-m.cz
Chance liga
13. 11. 18.00 Frýdek-Místek - Třebíč
18. 11. 18.00 Frýdek-Místek - Ústí nad Labem
24. 11. 17.00 Frýdek-Místek - Slavia
30. 11. 17.00 Frýdek-Místek - Č. Budějovice
HC OCELÁŘI TŘINEC
Werk Aréna, ul. Frýdecká 850, Třinec
UFMtXXXIDPDFMBSJD[
Tipsport extraliga 2019-20
1. 11. 17.00 Oceláři Třinec - Sparta Praha
2. 11. 17.00 Oceláři Třinec - Litvínov
15. 11. 17.00 Oceláři Třinec - Ml. Boleslav
22. 11. 17.00 Oceláři Třinec - Vítkovice
24. 11. 15.30 Oceláři Třinec - Karlovy Vary
26. 11. 17.00 Oceláři Třinec - Zlín
1. 12. 15.00 Oceláři Třinec - Pardubice
OSTRAVAR ARÉNA, a.s.
Ruská 135/3077, Ostrava-Zábřeh
tel.: 596 707 112, www.arena-vitkovice.cz
Tipsport extraliga 2019-20
3. 11. 16.00 HC Vítkovice Ridera - Rytíři Kladno
15. 11. 17.30 HCVítkovice Ridera - HC Kometa Brno
17. 11. 16.00 HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo
Pardubice
24. 11. 16.00 HCVítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň
27. 11. 17.30 HCVítkovice Ridera - HC Sparta Praha
29. 11. 17.30 HC Vítkovice Ridera - BK M. Boleslav
KARATE
ATLETICKÁ HALA
Ruská 135/3077, Ostrava-Zábřeh
UFMtXXXBSFOBWJULPWJDFD[
2. a 3. 11. 9.00 Karate Grand Prix Ostrava 2019
15. ročník mezinárodního turnaje v karate
ŘÁDKOVÁ INZERCE
KOUPĚ
ű 7:,616+&.&,/*):"(3".0\'0/07²
DESKY!! Přijedeme - platba ihned. Platí stále -
celá Morava. Antikvariát tel.: 739 111 220
FP/DSD-015
$&/"Ļ«%,07²*/;&3$&
řádek textu 50, Kč
podbarvení 300,- Kč
KJäWŘ%1)
UZÁVĚRKA 8. 11. 2019
FP/RM-045
6(59,6 $ 235$9< 92=ĩ
9ä(&+ =1$ÿ(.
61Ď+29e ġ(7Ď=<
Auto Alex servis s.r.o.
Metylovská 1717, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí
tel./fax: 558 622 702
7$æ1É =$ġÌ=(1Ì
67ġ(ä1Ì 126,ÿ(
3ġÌ9Ď61e 92=Ì.<
6.ĩ75<
ÿ7<ġ.2/.<
3ġ(67$9%<
92=,\'(/ 1$ /3*
FP/PA-031
tel.: 602 553 881 ❘ www.ternofirek.cz
Okna ●
Dveře
Fasády
!! NOVÁ POBOČKA !! ul. Spořitelní 1, Frýdlant nad Ostravicí
https://www.floowie.com/en/read/program-fm-11-2019/SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD
Hradní 1, Sl. Ostrava, tel.: 596 115 967
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 16.00
www.slezskoostravskyhrad.cz
Muzeum Jantarové stezky a Hedvábné cesty
Unikátní expozice
do 31. 1. 2020 Odborná výstava Jantarová stezka
17. 11. Sametový ohňostroj na hradě
VYHLÍDKOVÁ VĚŽ
NOVÉ RADNICE
Prokešovo náměstí 8, Moravská Ostrava
Otevřeno: denně 9.00 - 17.00
www.ostravainfo.cz
Komentované procházky:
3. 11. Od Jubilejní po Jeremenko
EXPOZICE HISTORICKÝCH
MOTOCYKLŮ
Černá louka, Pavilon C, tel.: 602 795 247
Otevřeno: Út - Ne 10.00 - 17.00
www.severnimorava.travel
MOSTY U JABLUNKOVA
Informační centrum, Dřevěnka na Fojtství
UFMtXXXHPUJDD[
do 22. 11. Fauna a flóra Beskyd,
Portrét a život starých horalů
Výstavy fotografií Jana Kufy Kičeřoka
2. 11. Fotbalová utkání
11.30 Dorost: Mosty u Jablunkova - Hukvaldy
14.00 Muži: Mosty u Jablunkova - Horní Suchá
8. 11. 15.30 RC Mostík: Lampionová dílnička
17.00 Lampionový průvod - sraz u budovy OÚ
8. - 15. 11. Hotel Grůň: Svatomartinské hody
13. 11. 16.30 Místní knihovna:
Henryk Jasiczek - život a dílo
16. - 17. 11. Chata Skalka: Husa na cimbálu
Svatomartinská husa s ochutnávkou
svatomartinských vín
17. 11. KD Dolní Mosty:
6. ročník turnaje ve stolním tenise
19. 11. 16.30 Místní knihovna:
Těšínská knížata z rodu Piastovců - přednáška
22. 11. 19.00 Hotel Grůň: Koncert kapely VRKOŽ
26. 11. - 13. 1. 2020 Výstava prací uměleckého
kovářství
30. 11. 13.00 Setkání s autory prací umělecké-
ho kovářství
30. 11. 13.00 Mostořská zabíjačka & Mikuláš
a rozsvícení vánočního stromu v centru obce
ZÁMEK FRYŠTÁT
Masarykovo náměstí 1, Karviná-Fryštát
tel.: 596 387 340, www.zamek-frystat.cz
Výstava z natáčení pohádky Když draka bolí hlava
I. okruh - hlavní budova zámku: Expozice
šlechtického bydlení 16. - 20. století
II. okruh - vedlejší budova zámku Lottyhaus:
Expozice měšťanského bydlení 19. století
III. okruh - vedlejší budova Lottyhaus: Národní
galerie Praha - Expozice českého umění 19. st.
Otevřeno: So - Ne 11.00 a 13.00
HRAD HELFŠTÝN
Týn nad Bečvou
UFMtXXXIFMGTUZOD[
Otevřeno: So - Ne 9.00 - 16.00 do 24. 11.
www.maxner.cz, tel.: 603 116 780
30. 11. VÁNOČNÍ SALZBURG 1.050,- Kč
1. 12., 15. 12. VÁNOČNÍ KRAKOW 590,- Kč
7. 12. ZÁMEK GRAFENEGG + PRIMARK 740,- Kč
14. 12. SASKO GORLITZ A BAUTZEN 890,- Kč
14. 12. VÁNOCE V BOJNICÍCH 540,- Kč
21. 12. VÁNOČNÍ WROCLAW 650,- Kč
21. 12. KLÁŠTER GOTTWEIG
+ ZAHRADY KITTENBERGER 790,- Kč
TROPIC HUKVALDY
inf.: 603 592 173, 558 699 354
www.tropichukvaldy.cz
Exotické rostliny a zvířata, bonsaje, kaktusy,
masožravé rostliny, citrusy, orchideje, bytové
a venkovní rostliny. Prohlídka tropických skleníků
a japonské zahrady. Dále je možno shlédnout
samce pumy, mluvící papoušky žako, ara, kakadu,
tukana, leguána, holandské kozy, sklípkany...
Otevírací doba na www.tropichukvaldy.cz
VALAŠSKÉ MUZEUM
V PŘÍRODĚ
Rožnov pod Radhoštěm
UFMtXXXWNQD[
Otevřeno: do 17. 11. So, Ne 9.00 - 16.00
Dřevěné městečko a Valašská dědina (exteriéry)
VÝSTAVIŠTĚ FLORA
Wolkerova 17, Olomouc, www.flora-ol.cz
tel.: 585 726 111, 585 413 350
17. 11. 8.00 - 12.00 Aquatera Olomouc
29. 11. 19.00 Film Music Tour 2019
filmové melodie
29. 11. - 1. 12. Advent v Oranžerii
Adventní tvoření v historické Oranžerii
GALERIE ANTONÍNA KROČI
Rychaltice 1, 739 46 Hukvaldy
tel.: 558 699 314, www.antoninkroca.cz
Stálá expozice obrazů a kreseb ak. malíře
Antonína Kroči, Milady Poliánové,
Jany Kročové Valčíkové, Heleny Sládkové
a soch Antonína Kroči ml.
Otevřeno: So - Ne, svátky 9.00 - 18.00
LANDEK PARK
HORNICKÉ MUZEUM
Pod Landekem 64, Ostrava-Petřkovice
www.landekpark.cz, tel.: 596 131 804
Skutečné fáraní do dolu s novou expozicí„Koník
Ferdinand“ a unikátní exp. báňského záchranářství.
Prohlídky: Út - Ne 10.00 - 18.00, začátky prohlí-
dek každou hodinu, poslední v 16.00 hod.
Výstava ryb Akvárium Landek
Restaurace Harenda u Barborky
STEZKA VALAŠKA
Pustevny, www.stezkavalaska.cz
- délka 394 m
- výška v nejvyšším bodě od země 15,2 m
Otevřeno: denně 9.30 - 16.00
TIPY NA VÝLET
XXXFQSPHSBND[ 7
www.stcostrava.cz
Areál Dolní Vítkovice, Vítkovice 3004
VELKÝ SVĚT TECHNIKY
Čtyři fantastické expozice plné interaktivních
a zábavou nabitých exponátů pro návštěvníky
každého věku, včetně 3D kina a Divadla vědy.
Nová interaktivní výstava CRASH, která zdůrazní
téma bezpečnosti na silnici i chodnících
Ne - Pá 10.00 - 18.00, So 10.00 - 20.00
recepce.stc@dolnivitkovice.cz, 595 955 740
MALÝ SVĚT TECHNIKY U6
Jedinečná interaktivní
výstava odhaluje tajemství
techniky vynálezů od parního
stroje až po současnost.
Výstava: Ikonické české figurky Igráček
17. 11. 7. narozeniny Malého světa techniky U6
Út - Ne 10.00 - 18.00,
u6.recepce@dolnivitkovice.cz, 595 952 597
TECHNICKÉ
MUZEUM TATRA
Záhumenní 369, Kopřivnice
tel.: 556 871 106, www.tatramuseum.cz
Stálé expozice:
Historický vývoj dopravních prostředků Tatry
od zn. President po současné výrobky
Otevřeno: Út - Ne, svátky 9.00 - 16.00
ŽEROTÍNSKÝ ZÁMEK
28. října 12, Nový Jičín
UFMtNV[FVNOPWZKJDJOD[
do 5. 1. 2020 Výstava 140 let cesty světla
do 2. 2. 2020 Výstava Noční poutník
Život a dílo malíře Rudolfa Kobiely
Stálé expozice:
Nechte na hlavě - klobouky a pokrývky hlavy
Ve znaku zavinuté střely - historie Nového Jičína
Otevřeno:
Út - Pá 8.00 - 12.00, 13.00 - 16.00, Ne 9.00 - 15.00
DOLNÍ
VÍTKOVICE
www.dolnivitkovice.cz
Vítkovice 3004
Ostrava-Vítkovice
.VMUJGVOLŘOÓBVMB(POH1SPKFLU%07
Nová komentovaná prohlídka Vám představí
přerod Dolních Vítkovic z chátrajícího ocelového
města v moderní vzdělávací, kulturní a spole-
čenské centrum. Každou neděli v 11.00.
Vysokopecní okruh s nástavbou
stominutová komentovaná prohlídka Vysoké
pece, historie Vítkovic a výroba surového železa
s vyhlídkou na Bolt Tower.
denně v 10.00, 12.00,14.00 a 16.00
QSPIMÓELZWBOHMKB[ZDFW4PB/F ve 13.00
Nejvýše položená kavárna v Ostravě
Bolt Café denně od 10.00 - 22.00. Rezervace
https://dov.reenio.cz, tel.: 725 992 124.
Start prohlídek z Návštěvnického centra pod VP1.
Doporučujeme rezervaci na https://dov.reenio.cz
případně na tel.: 724 955 121.
ZOO OSTRAVA
Michálkovická 197, Slezská Ostrava
tel.: 596 241 269, www.zoo-ostrava.cz
2. 11. Halloween v zoo
6. 11. Přednáška v zoo:
Biodiverzita v zoo - novinky v projektu.
Otevřeno: denně areál: 9.00 - 16.00,
pavilony, pokladna: 9.00 - 15.00
IC ZVONICE SOLÁŇ
Bzové 325, Karolinka, www.zvonice.eu
tel.: 604 824 274, 571 644 027
do 26. 11. Jan Kobzáň: Od počátku vod
16. 11. Hudební odpoledne
Otevřeno: Út - Pá 9.00 - 16.00, So, Ne 9.00 - 17.00
ŠTRAMBERSKÁ TRÚBA
Areál hradu Štramberk, Jaroňkova útulna
tel.: 774 668 045, www.stramberskatruba.cz
Otevřeno: So, Ne 10.00 - 16.00
PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
12. 12. OSTRAVA
2019
vstup: 17:30 / start: 19:00
RT Torax Aréna
www.trisestry.cz
www.ticketstream.cz
FP/PA-032
FP/RM-044
https://www.floowie.com/en/read/program-fm-11-2019/FP/RM-043
Nabízíme tuto službu jako BENEFIT firmám pro zaměstnance,
lze hradit SODEXO POUKÁZKAMI.
ZÁŘIVĚ BÍLÝ CHRUP
VE ZDRAVÝCH ÚSTECH
VZP přispívá - proplácí úhradu těhotným ve výši 1.000,- Kč.
www.pkmistek.cz
VOLEJTE naše pracoviště včas,
dokud máme volné termíny!!!
TÁŇA NIKIFOROVÁ, Dis.
tel.: 558 900 327
7. patro
LIVE IN CONCERT
4. 12. 2019 OSTRAVA
OSTRAVAR ARENA OD 19.00 HOD
PŘEDPRODEJ V SÍTÍCH TICKETMASTER A TICKETPORTAL
LOKÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:
P/HA-086
P/HA-088
VÁNOČNÍ KONCERT
Prodej vstupenek
NATE BROWN & ONE VOICE (USA)
“Europe Tour 2019“
13. prosince 2019, 20.00 hod.
OSTRAVA, KATEDRÁLA BOŽSKÉHO SPASITELE
P/HA-087
FP/PA-033
Nejlevněji ve vašem městě: CHRÁNĚNÁ DÍLNA
Filtrační sáčky do vysavačů
- z filtračního 2vrst. papíru
- z netkané textilie (SMS)
HEPA filtry
Filtry do vysavačů t Filtry do digestoří a fritéz
Filtry pachové do lednic t Vůně do vysavačů
Podniková prodejna
ve vašem městě
FRÝDEK-MÍSTEK
Pivovarská 2340
(vchod naproti tržnici, vedle bankomatu UniCredit Bank)
www.vropap.cz
https://www.floowie.com/en/read/program-fm-11-2019/